Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dvojí výchova
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 22:12 
Offline

Registrován: ned 13. led. 2013 17:27
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den,

mám skoro 2 roky starého labradora. Jako malý byl neustále mezi psy, vycházel s nimi perfektně až do doby před půl rokem, kdy se jednou s jedním nepohodl, my jako majitelé nezkušení jsme ho samozřejmě nechránili a on nabyl dojmu, že se musí chránit sám. Od té doby jsem se začala zajímat o výchovu psů, přečetla část Vašich knih i diskuze tady na chatu. Vím, že problém je v nás a proto se snažím co nejvíc se stát pro svého psa čitelnější a sebevědomější (i když mi to moc nejde). Můj partner ale mé názory nesdílí a tak to vypadá, že dopoledne se mnou má pes procházku, kde je na stopovačce a trénujeme povely, přivolání, setkává se se psy a většinou se očuchají a zase jde od nich, když už se naježí a vidím na něm známky agrese nenapínám vodítko, ale přivolávám, což zabírá, protože podle mě není typ psa, který by rvačky vyvolával, k agresivním psům ho nepouštím. Odpoledne přijde přítel a vezme ho na obojek, který mu je volný, na flexi vodítko, poté ho pustí aniž by mu pes přišel na přivolání, povely neukončuje a není důsledný. Nyní se stalo, že náš pes pokousal jiného, když se příteli z obojku vysmekl, což jsem mu několikrát říkala, že se stane. Jsem z toho naprosto zoufalá, protože někteří lidé prostě nedokáží uznat, že chyba není v psovi, ale v nich. Je vůbec takováto moje výchova k něčemu? Nebo je jedno, jak se snažím a pes díky dvojí výchově bude tak zmatený, že se to ještě zhorší?? Děkuji za odpověď a taky za práci, kterou s pejsky děláte, moc si toho vážím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí výchova
PříspěvekNapsal: pát 25. led. 2013 17:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jistě že se to zhorší, hlavně ve vztahu psa k vám, jelikož vy budete v konečném důsledku ta zlá. Vždycky říkám, že je jedno, kolik lidí působí na psa, ale není jedno, kolik stylů výchovy se u toho používá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí výchova
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2013 21:57 
Offline

Registrován: ned 13. led. 2013 17:27
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Děkuji za odpověď. Můžu se prosím ještě zeptat na jednu věc? Jak, nebo spíš kdy jste se přestal bát toho, že Vám pes (agresivní) něco udělá? Měl jste to vždycky tak, že jste se nebál, nebo jste se to naučil až prací se psy? Já mám totiž velký problém s tím, že se agresivních psů bojím a tím pádem to přenáším na svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí výchova
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
Otázka nebyla na mě, ale chtěla bych podotknout, že jsem z velkých psů měla vždy možná až moc velký respekt, ne že bych se jich přímo bála. Nicméně 3-4 roky se intenzivně zajímám o čsv a myslím, že díky tomu ten respekt opadá. Dřív bych si toho psa možná ani nepohladila, a teď asi měsíc zpátky, jsem byla na sraze v Brně, kde jich bylo cca 50 najednou. :yawinkle: Pořád se nějaký plantal kolem a neměla jsem strach, že by mi některý něco udělal. Ani když mi jeden asi z 30cm zavrčel do obličeje, ale to bylo tím, že jsem si přímo u něj čapla (kvůli fotce) a páníček mi pak a i předtím říkal, že je dost nervní z takového množství lidí a psů. Ne, že bych mu v té chvíli věřila, ale nebála jsem se. Pak otočil hlavu a nasadil výraz bezmezného utrpení. :D Tudíž je to jen o zvyku a uvědomění si, že mi od něj nic nehrozí. Pak už to člověk neřeší.

Příloha:
P1110434.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí výchova
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 15:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý pes se bojí víc a jen skuteční dominátoři mají pod kontrolou vlastní sebereflexi, přičemž tihle velmi rychle chápou, že mám pravě je mnohem raději než ty "běžné". Ty lze snadno ovládat vlastní vůlí. Když je nejhůř a vím, že se může dít cokoli, pracuji s myšlenkou, že pes má jednu hubu, já mám dvě ruce. Dokud člověk neovládá sám sebe, nemůže ovládat cokoli druhé a když se o to pokusí, zákonitě to musí selhat. Navíc, proč bych se měl bát čehokoli, co umím přečíst a domluvit se s tím? ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí výchova
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Desenský píše:
Ty lze snadno ovládat vlastní vůlí. Když je nejhůř a vím, že se může dít cokoli, pracuji s myšlenkou, že pes má jednu hubu, já mám dvě ruce. Dokud člověk neovládá sám sebe, nemůže ovládat cokoli druhé a když se o to pokusí, zákonitě to musí selhat. Navíc, proč bych se měl bát čehokoli, co umím přečíst a domluvit se s tím? ...

Ale keď máš proti sebe dva psy tak už máš proti sebe dve huby a na každého jednu ruku,nedávno som si vyskúšala aké je to ťažké zrovnať dva psy čo sa išli zabiť a to mal jeden pes len 10kg a druhý 50kg pes náhubok.Zlyhanie na plnú čiaru na mojej strane,to je jasné ](*,) Mala som vlastne len jednu a pol ruky volnú,pretože som ešte držala vodítko s háravkou v najlepšom aby nezdrhla.Proste čo sa po.. malo to sa pos..Odvtedy už proste tým dvom neverím (hlavne doma) a keď sa mi skoro chytli doma,z úplnej pohody (koli tomu malému trotlovi),tak hoci viem že byť v napnutom stave je špatné ale nemožem si pomocť,hlavne keď tam sú ešte iné osoby.Ashon je samozapalovací na gumičke,hneď vrčí aj keď nejde o nič a druhý pes ho začal viac riešiť od doby čo čuba hárala.Kde je tá pohoda čo vládla keď som mala druhého psa doma len krátko.. :roll: Agresívnych psov sa nebojím,skor sa bojím následkov,stále mám pred očami tú melu vonku a nemožem sa toho zbaviť :Hangman:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojí výchova
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2013 07:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Otázka argumentů a priorit. U každého zdejšího psa bez rozdílu mám "nainstalované brzdy".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!