Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: ned 05. čer. 2011 14:37 
Offline

Registrován: úte 31. kvě. 2011 17:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Vendryně
Dobrý den, prosím o radu. Pětiletá fena před týdnem mi zdrhla ze zahrady, zakousla sousedovic slepici a začala ji žrát Den poté toto udělala znovu spolu s druhou fenou. Jedná se o malé plemeno a jsou hrozně drobné, takže se protáhnou sebemenší dírou. Snažíme se zamezit útěku, ale stále hledají nová místa kudy by zdrhly.
Chci se zeptat jestli je pravda, že pes jakmile ochutná živé, už bude mít vždy touhu lovit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 06:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, pokud se tomu účinně nezabrání, stane se z toho "sport".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 14:21 
Offline

Registrován: úte 31. kvě. 2011 17:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Vendryně
Desenský píše:
Ano, pokud se tomu účinně nezabrání, stane se z toho "sport".


Díky za odpověď. Ještě by mne zajímalo jestli je to jen o vytvoření zábrany a nebo musím psa nějak pychicky či fyzicky potrastat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jak chceš trestat po činu? Účinný trest je pouze v okamžiku kdy pes provozuje co nemá - tedy v okamžiku skoku přes plot, protahování pod plotem, skoku po slepici. Už v okamžiku kdy psa vidíš skákat, zařveš a pes se po tobě otočí je trest špatně, protože bys trestala to otočení (příště by se neotočil, když je to teda špatně). Tedy trest až už pes slepici půl hodiny žere si pes nemůže spojit s tím že ji ulovil a už vůbec ne s tím že předtím zdrhnul.
Dobrý plot, základní poslušnost na první povel a postupně ztěžovat obtížnost - chodit do zvěře, na dvorek se slepicemi apod. samozřejmě jistit stopovačkou. Přemýšlet k čemu konkrétně si pes vztahuje moji reakci, vynechat opožděné a zdvojené tresty...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 06. čer. 2011 19:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A hlavně, psa zaměstnat! Tipuju to na nějakého teriéra, možná JRT? Co takhle s ní začít dělat lovecký výcvik? Tím si vybije lovecký pud a zároveň se stane ovladatelnou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 18:44 
Offline

Registrován: úte 31. kvě. 2011 17:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Vendryně
Jenže doma se slepicemi problém není. Klidně se mezi něma prochází a nic neudělá. Dostaly šmak na sousedovic.
Jde o druh bišona. Je mi divné že tohle udělaly po pěti letech. Doteď se nic takového nestalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: stř 08. čer. 2011 07:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nuda je svinstvo. Zabezpeč si ploty. Viz. předchozí příspěvky těch, co ti tu dobře radí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pát 10. čer. 2011 15:38 
Offline

Registrován: úte 31. kvě. 2011 17:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Vendryně
Je fakt , poslední dobou jsme s psicema tolik neblbli. Ale už se to snažíme napravit.
S ploty to je horší, protože jsou vynalézavé a pozemek rozlehlý.

Přátelé, bišon je k neutahání. Asi si budu muset koupit scooter, protože kolo je na ni pomalé. :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pát 15. úno. 2013 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. kvě. 2012 23:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Beskydy
Co si myslíte, když zakousne 10-ti měsíční vlčák několik srn v jednom dni. Bydlíme na samotě u lesa, jsou jich tu desítky, občas za nimi utekl, ale rychle se vrátil, dnes ale ne. Šel jim přímo po krku...Přišel domu po 4 hodinách, když už dostávali myslivci echa od lidí, že v lesích pobíhá a vraždí srny. Jinak je v pohodě. Věřím, že se nemusím bát, že by mohl být nebezpečný i lidem...Jen mě zarazilo, jak brzy to na něj přišlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: sob 16. úno. 2013 12:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Můj holanďan strhl ovci na 5 měsících. Naštěstí to byla naše ovce, a byl kousek od toho jeho majitel (tenkrát to ještě nebyl můj pes) a ovce nebyla po střiži. Takže ne, není to brzo. Ale máš dost velkej problém.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: sob 16. úno. 2013 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
No teda nevím, ale kdyby mi pes utekl do lesa a vraždil srny, tak bych byla hodně špatná. Když to zkusil jednou , bude zkoušet znovu. Stalo se nám asi před pěti lety, že cizí pes strhl srnu kousek od naší chaty, manžel na psa letěl s klackem, utekl, ale srnu myslivci utratili. Dvakrát u nás byli a hledali psa. Před čtyřmi lety napadl toulavý vlčák bývalého psa Bonyho na našem pozemku, možná to byl původ jeho záchvatů. Nechtěla bych, aby se to někdy zopakovalo. Tentokrát bych proti psovi tvrdě zakročila a myslím, že myslivci se taky štvát nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2013 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub. 2010 11:02
Příspěvky: 144
Bydliště: Praha
Co myslíš, že si budou myslet myslivci, až ho příště uvidí, jak jim jde po "jejich" srně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobně si ymslím že už si nic myslet nebudou ale budou rovnoou jednat- mužeš ebjt ráda že toho psa ještě máš

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Blesku, mě zaráží spíš tvůj klídek, s jakým o celý "akci" mluvíš. Necháte běžně zdrhat štěně za srnama a lovit a pak se divíte, že to jednou zkusí natvrdo? Asi by to chtělo zrušit anarchii a nastolit nějaký režim, nemyslíš? Mimochodem je dost možný, že myslivci budou chtít stržené srny zaplatit.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. kvě. 2012 23:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Beskydy
Evo Štemberová: Děkuji za konstruktivní odpověď. Mám pocit, že jsi jedinná, která si můj dotaz pořádně přečetla a odpověděla.
Květo: Věř mi, že já bych taky zakročilia, kdyby tam v tu chvíli byla ta možnost.
Sári: Jsem si zcela jistá, že ho zastřelí.
Ajka: Ano, jsem velmi ráda, že psa ještě mám. Na to, co si budou myslet myslivci, jsem se neptala...
Zito: Nevím, z čeho usuzuješ, že jsem klidná. Zlobím se, jsem naštvaná sama na sebe, že jsem to dopustila, byla jsem bezradná, nevěděla jsem, co mám dělat. Hladala jsem psa 4 hodiny v mínus 10. Nemluvila jsi se mnou, takže nesuď mé rozpoložení. Psa jsem nenechala nikdy lovit, to jsem nepsala. Žijeme uprostřed lesa, srny jsou součástí našeho života. Nikdy jsem to nebrala, že jde pes lovit. Taky mě nenapadlo, že by mohl srnu chytnout a zakousnout. Ano, srny samozřejmě zaplatíme.
Takže holky, díky za Vaše odpovědi, které jsou podle mě uplně mimo mísu. Ale je možné, že jsem se špatně vyjádřila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 15:09 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
ono obecně moc nejde odpovědět na nekonkrétní - co si myslíte - každý začně myslet po svém.
mě na to napadne - to je pěkný průs.r. a psa těžko hodně dlouho pustíš z oka..
průšvih jak vrata ale bude, až v tom lese bude pobíhat třebas jiný na 100m jen lehce podobný pes.. toho pána od něho pak nemusí nikdo okem hledat.
prosím Tě - mě to zajímá - ale chápu, pokud nebudeš chtít odpovědět - vy tedy s místními myslivci jednáte? respektive - oni chtějí jednat?
já celkem chápu, že jsi to neudělala schválně - těžko teď ale psa nechat byť na té zahradě samotného, zdá se, že se na srnečky dost dlouho připravoval a jakmile měl příležitost - šup ..v 10měsících není nijak moc brzo - pes je silný, rychlý a pokud lovit chce, je to v pubertě ideální možnost, kdy začít /pro něj/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Sorry, ale otázka zněla "Co si myslíte...." Pokud chceš konkrétnější odpovědi, asi bude vhodné položit dotaz konkrétněji. Právě proto, že jsme s tebou nemluvili a z dotazu lze vyvodit všechno možné. Např. co si máme jako vzít z výroku: "občas za nimi utekl, ale rychle se vrátil"...?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 20:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Blesk: musím se holek zastat, ono to fakt tak vyznělo, že je ti to jedno a že psa necháváš štvát zvěř :wink: každopádně ted už jsi to řekla, že jedno ti to rozhodně není, tak myslím, že už netřeba se v tom dále pitvat. :wink: Přeji pevné nervy a hodně štěstí v odnaučování, respektive v naučení přivolání. Vím, jaký to je. A nejspíš mi psiska zase skončej na stopce, protože "se jim nějak rozvolnily mravy" a 3 lovci se podporujou víc, než se mi líbí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Bess začala v 6 měsících. První slepice byla něco jako plyšák, jen kousala. U třetí věděla moc dobře co dělá. Pak to už byla jen velká zábava, pokračovalo to lovením. Máme na kontě 2 zajíce a 5 slepic, za které se velice stydím. Dnes v jejích 4 letech jsme schopné jít na volno v lese plném srnek a zajíců. Neříkám, že je to dokonalé, po zající vyběhne, ale lze jí odvolat. Dnes vím, že to jestli Bess loví nebo neloví záleží pouze na mě, jen já určuji, jestli jí to umožním. Hodně zdaru a pevné nervy.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2013 23:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. kvě. 2012 23:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Beskydy
Jojo, máte pravdu, taky jsem tu možnost o špatné formulaci připustila. Nevyjádřila jsem vůbec přesně, co chci. Když jsem psala ten příspěvek, tak jsem byla vystresovaná. Jen se mě více dotkly reakce, že jsem v klidu, že mu to dovolím, atd...
Každopáně díky za reakce. Už vím, že to v 10 měsících není až tak brzy. Budeme makat na přivolačce. Pochopila jsem, že to je vlastně jediné co můžu. :wink:
Lucía: Ještě se nestavili, ale říkali, že příjdou sepsat hlášení. Máme na psa pojistku, takže to půjde z ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2013 00:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
První pes mě ukolébal, protože vyběhl, ale dal se odvolat. Mladší v 7 měsících dostal srnu, mě před očima. Nebylo to nic moc. Pak už přišlo odnaučování. Vzhledem k jejich loveckému naturelu, to nebylo nic jednoduchého, ale nakonec už to skoro jde. Nicméně v lese si je beru na vodítko i dnes. Jinak jsou na volno a naprosto v pohodě je odvolávám.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdrhla, zakousla a žrala.
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2013 06:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Je lepší naučit psa vůbec si zvěře nevšímat, jako že je to děsná nuda, než pořád sledovat, jestli někde něco je nebo není. Není to vůbec lehké. Já jsem Bess naučila lovit tím, že jsem jí měla na stopce, nechala jsem jí rozeběhnout, bohužel stopka praskla. Což pro ní byl povel k lovu. Moje bezmocnost a vztek jí jen utvrdil v tom, že je to fakt velká zábava. Toto se mi podařilo zopakovat a lovení bylo na světě. Několikrát jsem stopku odložila a několikrát se k ní vrátila, prostě jsem to uspěchala a obě jsme na to nebyly připravené. Dnes jdeme po cestě, Bess se zaslíbeně zahledí do keře a jen klidným hlasem řeknu, že zvířátko necháme být. Když vidí, jaká je to nuda a otrava, neřeší to. Včera jsme šly po cestě, Bess se zahleděla do rákosí, v klidu jsem řekla, že zvířátko tam necháme. 2 metry od ní byl bažant. Fakt nuda. 8)

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!