Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Hruška je v Mimoni pořád (vedle kina), v Doksech je Hrušková (velmi nedoporučuji z osobní zkušenosti).

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. led. 2012 15:24
Příspěvky: 49
Bydliště: Liberecko
Jj, už jsem to zhlídla a zajedeme k Hruškovi. Nemám s tímhle žádnou zkušenost, nikdy s nohama nic neměl, u veta jsme byli jen na tom základu, očkování a čip, taky občas s ušima, jinak nic. Ale asi před 4měsíci při honění za klackem nějak blbě dopadl a začal pokulhávat, ale za 2dny už zase nic, tak jsme to nechali a ted znovu při hře s kámošem začal druhý den kulhat a asi ho to bolí, tak s tím budem muset zajet. Jelikož ani nevím o co mám žádat tak jsem chtěla spolehlivého veta, nechci ho cpát chemií..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 17:17 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
tak nám se Hruška staral o dva psy - stafordku i 3x operoval - zjištěna rakovina ve 3 letech - operace dopadla dobře při prognoze že se nejspíš nedožije moc dlouho už tu "straší" 11 let :D :D .
Na rengenu a takových věcech nás poslal k sobě do Doks, tam mají vybavení a tam to udělal a pak sme zase jezdili do Mimoně. Tak snad se moc nezměnil, mám ho za dobrého veta tak snad pochodíš také dobře - držím palečky. :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
moje fyzioterepeutka, kam chodim s Arwen na aquaterapii se velmi pochvalne vyjadrila o Dornove metode, mozna by to stalo za pokus. Pri googleni mi to naslo hned prvni odkaz.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Aida
PříspěvekNapsal: pát 28. čer. 2013 13:20 
Offline

Registrován: čtv 27. čer. 2013 08:25
Příspěvky: 4
Bydliště: Třinec
Dobrý den.
Máme 9 let starou fenku labradora. Loni na jaře začala kulhat na pravou přední, postupně na ni jen lehce našlapovala, pak už skoro vůbec. Byli jsme několikrát na rentgenu, vyšetřovali ji dva veterináři, nic se nezjistilo. Dostali jsme akorát kortikoidy. Za poslední 3-4 měsíce hrozně sešla. Údajně po kortikoidech ji začala odpadávat srst na kolenou a hrudi. Kortikoidy jsme tedy vysadili, lysiny se však časem rozšířily, srst jí vypadla i na části tlamy a okolo oka. Je poměrně apatická, téměř nevychází z kotce, neštěká a nereaguje na nově příchozí, což předtím dělala. Měla i problém s jídlem, což se po tom, co se jí teď častěji vaří a omezily se granule, zlepšilo. Nohu má zvednutou, atrofovanou, už jí jen volně visí. Na dotek jí velmi bolí. Nově si teď začala okusovat vypadaná (otlačená?) místa na kolenních kloubech, má tam krvavé strupy.Přijde nám, že má i psychický problém. Nebývám s ní často, bydlím totiž jinde. když přijdu, reaguje radostně, ale velmi omezeně. Vyjde, pokud to zvládne a trochu pochodí, pustí se v rámci možností i za míčem, ale většinou už jen leží a z kotce vychází minimálně. Minulý týden jsme už zvažovali utracení, to když nevyšla asi dva dny z kotce, pak se ale zlepšila, takže jsme do toho nešli.
Můžete nám prosím poradit?
Díky moc.
J. Dziadek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aida
PříspěvekNapsal: pát 28. čer. 2013 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Jaká všechna vyšetření se jí dělala? Přijde mi dost divné, že by na nic doktoři nepřišli. Byli jste i u nějakého dobře vybaveného a zkušeného veterináře? Podle popisu se fena tedy dost trápí a to navíc, na můj vkus, celkem dlouho a bez pomoci (?)...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aida
PříspěvekNapsal: pát 28. čer. 2013 13:44 
Offline

Registrován: čtv 27. čer. 2013 08:25
Příspěvky: 4
Bydliště: Třinec
Byla 2 x na rentgenu pohybového aparátu, páteř a končetiny. Vše bez patologických nálezů. Vyšetřována byla i pohmatem, vizuálně ji prohlížela i má sestra veterinářka, která je přesvědčena, že jde o psychiku. Veterinář říkal, že by situaci možná mohlo pomoci osvětlit nějaké sono vyšetření, avšak nejbližší zařízení tohoto typu je u Brna (my jsme z Třince) a stojí okolo 18.000, což si nemůžeme, bohužel, dovolit.
Osobně se rovněž přikláním k výraznému vlivu nějaké psychické poruchy. Místo, kde žije, má v tomto opravdu poměrně bohatou historii, ale to bychom zacházeli hodně do abstraktní sféry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aida
PříspěvekNapsal: pát 28. čer. 2013 17:51 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
vikingh píše:
Veterinář říkal, že by situaci možná mohlo pomoci osvětlit nějaké sono vyšetření, avšak nejbližší zařízení tohoto typu je u Brna (my jsme z Třince) a stojí okolo 18.000

Sono není jenom v Brně, pak by mohli myslet artroskop a ten máš taky v Ostravě. Nebo ještě nějaké jiné vyšetření?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aida
PříspěvekNapsal: pát 28. čer. 2013 17:55 
Offline

Registrován: čtv 27. čer. 2013 08:25
Příspěvky: 4
Bydliště: Třinec
Myslím, že mluvil o magnetické rezonanci, sono ani artroskopie to nebyly. Teď mi manželka potvrdila, že mluvil o rezonanci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aida
PříspěvekNapsal: pát 28. čer. 2013 18:01 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Aha, tak to nevím. Ale to co popisuješ klidně může být třeba utržená šlacha a to by na rtg vidět nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aida
PříspěvekNapsal: pát 28. čer. 2013 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
zavolala bych rudovi a zajela za ním, třeba by boweny a aku mohly pomoc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aida
PříspěvekNapsal: sob 29. čer. 2013 05:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zavolej Markétě Tomanové, která míchá nejlepší bachovky v republice. Umí s tím hodně i co se týká psychiky. A vezměte fenku z toho kotce domů, tím bych začala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: sob 29. čer. 2013 06:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zavolej

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: ned 30. čer. 2013 18:37 
Offline

Registrován: čtv 27. čer. 2013 08:25
Příspěvky: 4
Bydliště: Třinec
Díky.
Nabídku telefonické konzultace určitě využiji, jen musím probrat s rodinou, kdy a kdo by byl schopen se mnou eventuálně k Vám zajet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: otok?
PříspěvekNapsal: čtv 08. srp. 2013 13:11 
Offline

Registrován: stř 13. bře. 2013 23:32
Příspěvky: 9
Bydliště: Ceske Budejovice
Dobrý den všem,

chtěl bych poradit. Můj chrt si v loňském roce poranil tlapku. Konkrétně prostředí dva prsty na levé zadní. Všechno se dalo do pořádku. Ale najednou mu otekl prst na pravé přední a po roce když šlápl na včelu tak opět i ty dva zadní co měl kdysi zraněné. Ale není to měkké. Byl jsem u veterináře, ortopeda a na rentgenu jsme zjistili, že kosti jsou plně v pořádku. Takže kostma to neni. Veterinář mi řekl, že to je u sportujícího psa normální a že s tím nejde nic dělat. Což mě se nezdá... přece psům jen tak neotékají klouby... V podstatě nevím co to je. Když se mu na třech prstech zvětší tkáň kolem kloubů jednou tolik tak to něco musí přece být... a musí s tím jít něco dělat ne? Nebolí ho to... jediné co ho bolí je kůže, která se mu tím zvětšením tře o sebe na jednotlivých prstech. Kůži mažu měsíčkovou mastí a klouby masíruji kostivalovou mastí... Takže pokud máte někdo něco k doporučení sem s tím. Jde jen o to jak tu tkáň kolem kloubů vrátit do původní velikosti. Zátěží to taky nebude protože ho rozhodně nehoním každý víkend... v záteži je tak jednou měsíčně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otok?
PříspěvekNapsal: pát 09. srp. 2013 04:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
davidsvinka píše:
... v záteži je tak jednou měsíčně.
Tohle mi zní dost divně. O jaký druh zátěže se jedná a jaký režim má standardně?
Stav se tady s hafanem, zkusím to nějak spravit. Tel.č. jistě znáš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 14. srp. 2013 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Setkal jste se někdo s tím, že si pes ukopl - nakopl jeden prst na zadní noze?
Amálka tři dny různě pajdá, nosí si pravou zadní, prohlídla jsem packu pod lupou sem a tam, nikde nic, na pohmat reakce jen na jednom prstu a ten do rána mírně otekl. Dnes jsem nevydržela a vyrazila k vetovi - proveden jakýsi tělocvik s nohou - zřejmě kontrola vazů, kontrolní rtg - malá ho naštěstí zvládla bez uspání a domů jsme odjeli se zavázanou pacinou, jednou injekcí proti otoku a v pátek na kontrolu. Paní doktorka se vyjádřila, že to vypadá, že si někde v rámci hry prst pohmoždila. Tak si říkám, že jsem si to mohla taky ušetřit a ještě počkat. Nicméně - jsem ráda, že se vyloučilo poranění šlach atd. Aspoň doufám, že přitom tělocviku by si případně štěndo ozvalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: ned 18. srp. 2013 07:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bloňďáci často "zatlučou", že někde něco mají. Trochu mne překvapuje zavázání packy. Vázalo se tam co, nebo proč?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: ned 18. srp. 2013 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Pacinu paní vetka / s vypodložením prstů/ zavázala, aby byla v klidu. V pátek rozvázala a prej pohoda. Není, Ami občas / po zvýšené námaze - krátké proběhnutí a když přejde na tvrdý nebo kamenitý povrch/ pacinu lehce nadlehčuje. Nicméně prst oteklý není, na moje hmatání nereaguje, tak jen mažu polštářky, odpo půjde plavat a dávám tomu pár dní času. A snažím se jí co nejvíce udržet v klidu a na vodítku a běhat maximálně po louce a žádný aporty.
V případě, že se to nevylepší - rovnou pojedeme za ortopedem. Je ten postup správný? S tímhle nemám vůbec žádný zkušenosti a i když jsem tohle téma v poradně pročetla, nejsem si jistá. Hlavně s tím pohybem, udržet ji v klidu je těžký. Chytne jí pak amok a začne lítat doma / i když ji prostor zmenším na pidi / a to mi přijde horší než když ji nechám krátce proběhnout po měkký louce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: ned 18. srp. 2013 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Osobně mi zavázání nohy bez toho, aby se přesně vědělo co a proč, přijde spíš kontraproduktivní. Svaly a vazy nemůžou fungovat tak jak mají, klouby jsou stažené a zbytečně se o sebe nepřirozeně třou a ničí.
Rika měla taky někdy po roce problémy s kulháním, taky jsem myslela že je to packa. Jeli jsme k Duchkovi přerentgenovat všechny klouby (DLK už jsme tou dobou měli vyhodnocenou jako negativní) a jediné, co našel, byla lehká artroza v rameni, snad prý možná po nějakém úrazu. Pohmatem to diagnostikovat neuměl, a to je ortoped.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: sob 24. srp. 2013 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Tak všechno jinak - včera jsem nevydržela a zavolala Rudovi a dnes jsem tam dovezla Amálku. Pár vteřin po našem příchodu bylo všechno jinak - problém není packa ale nahoře - záda. Pravá kyčle níže a oteklá. Svaly u kyčle uvolněné místo zpevněné, /doufám, že jsem to nezvojtila/a problém se šlachou. Po fríčku, které Amálka vyjímečně strávila na vodítku, dostala Bowenky, hřejivou mastičku i domů a příští týden na další masáž. Fakt je, že ještě cestou k autu nohu šetřila, ale po té co si v autě chrupla, se doma tvářila, že zdravý pes. Což jsem zatrhla, byla krátká prochajda na vodítku a teď tu s kočkou chrápou na pelíšku.
Za paní veterinářkou mám chuť si zajet na kus řeči :mrgreen: protože od naší návštěvy na veterině do dnešního dopoledne, co jsem dorazily na Vlčáry - nedošlo ke zhoršení ani vylepšení stavu. Rudo, moc děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: ned 25. srp. 2013 05:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Rád jsem pomohl :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 05:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Včera ráno nastalo zhoršení-na nohu si nestoupla vůbec a začala naříkat. Tak odpo přesun na VETCENTRUM Stodůlky a ortoped Duchek. Prohmal a Amí přiznala bolest okolo kolene a směr dolů. Tak na rtg všeho. Mezitím se tam objevila naše paní chovatelka Vobořilová s partou bílých štěňat taky na RTG a přidala jsem k nám jako podpora a dozor / za tímto doktorem prý jezdí roky/. Náš výsledek - všechno OK, dysplázka 0, jen na té bolavé nožičce juvenilní panostitida. Bylo to vidět jako jemná pavučinka na kosti. - doktor vše podrobně ukázal. Za Bowenky pochvala ale když prý se to dostane už do stádia naříkání, musíme jí pomoct i jinak. Až sem dobře, ale dostala na 14 dní Rymadil. Jeden ráno a jeden na noc. A z poradny vím, že to není nejlepší pro tělo. Oba mi vysvětlovali, že 14 dní není takový průšvih. A teď se to ve mě pere - dávat nebo nedávat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 07:49 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Je to už nějakou dobu, tak si to tak nepamatuju, ale můj pes měl záchvat panostitidy 3x vždy přesně po půl roce, o rimadylu taky byla řeč ale tuším, že jestli měl tak asi tak dva dny (veterinář sám nebyl moc pro podávání - jenom tlumí bolest), nutný byl totál klidový režim, ale ten pes dodržoval velice rád sám (když mu bolest nic netlumilo). To bylo při prvním záchvatu, při dalších dvou už jsme s vetem nic neřešili (stav jako přes kopírák).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Míšano děkuju. Dala jsem půlku večer, půlku ráno a uvidím - cpát se mi to do ní nechce, ale ten včerejší nářek taky nic moc. Po té půlce jí to tolik nebolí ale nohu si šetří. Co se týká pohybu -jasně domácí režim + máme nařízené procházky na vodítku a jednou za den nechat cca 15 minut proběhnout na měkkém, bez zátěže / žádné hry/ a žádní psi, případně brodit vodu. Za 14 kontrola. A chtěla bych jí vzít zase za panem Desenským na Bowenky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 08:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
U Vačice jsem při panostitidě nic nedávala. Jen snížila krmnou dávku, stáhla bílkoviny na minimum a klid.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: sob 31. srp. 2013 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V úterky dopoledne tady mívám Pavla Tomana s akupunkturou, po které na požádání dělám Bowena. V této kombinaci to má značně dobré výsledky. Stačí cinknout a domluvit čas.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: sob 31. srp. 2013 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Děkujeme! Pokusím se sladit s "obživou" abych mohla a zavolám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2014 19:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Teď zas pro změnu panikařím já . Fena při odpoledním lítání za aportem asi blbě šlápla a kulhá na nohu tak, že ji vlastně ani nepokládá na zem. Mám se vyklidnit a den/dva počkat, nebo zajet k vetovi? Jak dlouho necháváte v těchto případech na psu, ať se "vyjádří" sám?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2014 08:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Co se do třetího dne samo nerozchodí, začnu řešit. Ovšem umím vycítit případnou horkost a tu řeším hned.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2014 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobně dávám dva dny pokud mi na pohmat někde nezareaguje bolestivě.
ale např Luis si tedka něco někde hnul a kulhá už třetí den- zničeho nic a tam tomuještě nechávám volnej pruběh

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2014 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
A jak je to s klidovým režimem? Je v tomto směru potřeba brát zřetel na temperament psa? Nebo jinými slovy – pokud je člověk aktivní, neohlíží se moc na své indispozice a nečinnost by mu spíše přitížila. Naopak u méně aktivních jedinců je vhodnější pro rekonvalescenci klid. Je to tak i u psů? Pomůže hyperaktivnímu psu, když se proběhne i přes jeho kulhání? Nebude přes nařízený klidový režim spíše víc vypruzený a tím pádem i psychická pohoda nebude to, co bývala…


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2014 14:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Všeho s mírou. Někdy se musí omezit i násilně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2014 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když nedává nohu na zem, jela bych co nejdřív k vetovi, dobrému vetovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2015 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. led. 2012 15:24
Příspěvky: 49
Bydliště: Liberecko
Ahojik lidi, muže mi prosím tady někdo poradit..Tíma 9let, 50kg, v neděli jsme šli na prochajdu, delší a pak bylo koupání doma ve sprcháči, vše bylo ok, nekulhal nic mu nebylo a druhý den ráno jsme jeli 700km autem, ráno při venčení pohoda, jezdí rád a byl natěšený, ale když jsme stavěli na benzíně, vyskočil a začal kulhat na pravou zadní, tak byl trochu přešlej ale když viděl klacek tak na vše zapoměl, bohužel když jsme přijeli domu tak kulhal hodně, dokonce zaplakal při zvednutí a pak už jsme mu museli pomáhat při zvedáni. Dala jsem okamžitě bomazeal senior a když pořád při pohybu plakal tak jsem neměla nic jiného než Nemisil, tak to dostal taky. Druhý den ráno bez kulhání a bez plakání, chtěl by běhat. Momentálně dávám ten bomazeal 3krát za den a chlorellu(dlouhodobě), jinak klidovej režim. Ted bych chtěla nasadit po bomazealu nějake ten roboran nebo něco jiného, poradí někdo co by bylo vhodné? Před 3lety na rendgenech a vše v pořádku.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2015 18:14 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
MSM ? :idea1:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2015 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. led. 2012 15:24
Příspěvky: 49
Bydliště: Liberecko
a myslíš jen rozdrcený prášek?kde sehnat ten dobrej msm
? ja se v tomhle fakt nevyznám..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2015 19:07 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Ano, bílý prášek, já ho dávala stařence feňulce NO na dysplázku kyčlí. Zkus stránky activeanimal.cz. Ale to je jediné, co znám, třeba někdo další, zkušenější, poradí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2015 19:24 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Zkus si pročíst téma Kloubní výživa, sice je dlouhé, ale právě díky tomu se v něm rozebíraly všechny možné přípravky, co se kde objevily - snad bys tam mohla najít něco pro vás :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2015 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. kvě. 2011 13:01
Příspěvky: 30
Bydliště: Brno
můžu se prosím zeptat, co si myslíte o ortéze pro psa? ortoped mi ji včera doporučil na fenu bearded kolie, před 4 měsíci úraz, když běžela za balonkem. Měla naštípnutou kůstku v zápěstí a pravděpodobně si u trhla i kousek vazu, který jí bolí dodnes. I když cca 2 měsíce po zranění byl klid, až teď se to začalo zhoršovat. Pravěpodobně někde špatně šlápla a tím se to vrátilo. Začala kulhat nejdřív po velké vycházce 16km a víc. To vždy přes noc po klidu ráno na nohu téměř nedošlapovala, dokud nerozchodila, ale kulhala v kuse i 3 dny. pak se kulhání zklidnilo. Teď bez následného kulhání neujde ani 8km. Proto návštěva ortopeda, který dle rtg odhalil i to možné utržení vazu při tom nalomení kosti. Takže naordinoval klid, pokud to půjde, tak bez léků na bolest, aby té noze ještě víc neublížila, chondra a právě zmiňovanou ortézu, než se noha doléčí. Názory se dost liší. Co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!