Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2014 07:05 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Eva Štemberová píše:
To ale blbost fakt je. Protože tělo bude držet určité hladiny v krvi až do pokraje smrti

už jsme to řešily....
Blbost to není, což dokazují četní (včetně mě) majitelé psů, kteří rozbor dali dělat kvůli nějakým příznakům, hladina Ca a P nebyla v onom fyziologickém normálu (přičemž psi okraj smrti nijak nesignalizovali a žijí vytrvale dodnes), díky tomu se řešilo a v lepším případě i vyřešilo. Nedostatek vápníku může být způsoben jednak nedostatečným příjmem Ca, NEBO sice dostatečným příjmem Ca ale zároveň nadbytečným příjmem P, který ovšem Ca z těla vyváže. A to ti ten rozbor řekne. Pokud máš nadbytek P při dobrém Ca, tak nemá smysl do psa cpát vápník, musíš snižovat fosfor.
Menek, ty fotky nejsou nijak hrozné, ale paní ať místo svaloviny dává krky, křídla, skelety, stehna......svalovinu občas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2014 07:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Díky všem :-)

Alvi, to jsi mne potěšila, fakt. U žádného psa jsem toto neměla a mám z křivých kostí strach. No, raději budu plašit, než aby měl pejsek trvalé následky. Je otázka, jak vypadá v pohybu... :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2014 09:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kolikagramové to céčko dostává? Jestli se mu snaží zase dopřát, odpálí mu ledviny. Ty fotky jsou aktuální? Je tam strašně těžký. Na půl roce se snažím udržet psy spíše na lehce sportovnější kondici, jinak ho neunesou kosti a klouby, jenž jsou teprve ve vývinu. Zhruba na půl roce umožňuji svým dorosteneckým psům přístup i k dospěláckému krmivu, které jim sice malinko zpomalí vývin, ale mezi tím se srovnají veškeré případné nadbytky. Pak už zase dobrovolně žerou to svoje, protože po dospěláckém začnou mít hlad. Proto jim umožňuji tuto nejjednodušší regulaci postavenou na selském rozumu a dosud jsem neměl nikdy problém s pajdavým štěnětem nebo puberťákem s růstovým problémem. Zhruba na půl roce je tento problém vždy u psů, kde majitelé přeženou "péči" a cpou do psa všechno pod tlakem. Další běžnou chybou lidí je, když pes v růstu vynechává jednotlivé dávky krmiva, protože jeho intuice mu říká, že by měl trošku přibrzdit a lidé namísto toho, aby se řídili selským rozumem, psu do žrádla naservírují všechno možné, jen aby ZA KAŽDOU CENU něco sežral.
Každý správný půlroček, dokonce často i takový megažravý retrívr, v tomto období občas trošku stávkuje v jednom z denních dávek krmiva a to je klíčový signál, na který by měli lidé slyšet. Dosud jsem nepotřeboval žádný krevní test nebo jiné medicínské alchymie, jen jsem se držel intuice, nebo jsem vyslyšel případnou kritiku od přátel a ze psů mi vyrostla pěkná zvířátka v dobré kondici. Vždyť i vlk Macek mi tady vyrostl. Pravdou je, že se mi často vařily závity, jestli má fakt všechno, co potřebuje k vývinu a dnes je z něho docela slušný fešák bez zdravotních potíží. V květnu mu bude už 9!

Pamatujete si ještě tu zlomenou asiatku Aishu, co ani nezvedla zadek kvůli atrofiím a šmejdské výživě v době vývinu?


Obrázek

Tu jsme také spravili a je z ní normální pes (tedy fena).

Tomu hafákovi na fotkách bych totálně "převoral" jídelníček. Ať mi klidně zavolají (v tu správnou dobu).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2014 10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tak... Ono se říká, že i v dětské stravě přemíra bílkovin škodí a že energii je lepší brát z tuků. Moje štěně taky vyrostlo spíš na "odpadu" - hodně prorostlé a flaksovité maso a vyšší poměr kostí, vemeno a vnitřnosti. Bílkoviny jsou vhodnější pro dospělého psa se sklonem k tloustnutí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2014 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
s tím vynecháváním dávek s rudou plně souhlasím- s tím ostatním také- ale taky sme žádné ze svejch štěnat nemusela převádět na sníženej počet krmení uměle ale řídila sme se tím co chtěl pes když přestal žrát 4 nebo třetí dávku prostě sem mu jí přetsala dávat a navýšila zbbylé- a i to podle toho kterou žral víc a kteoru mín

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2014 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Fotky jsou cca 3 týdny staré, pejsek se narodil 2.10.13. Naposledy vážil 37 kilo. Říkala jsem paní, že nemá řešit vynechané KD a nechat ho tak, že si pejsek sám řekne. Ještě jedna věc mne zaráží, prý abnormálně málo pije. Vody se téměř netkne, takže ji dává do krmení. Je jasné, že na BARFu pes pije méně, ale majitelce to připadá extrémní.
Veškeré informace mám na dálku, tak nemusí být přesné.
Jinak je pejsek divoch /silně mi připomíná Menekova mladá léta/, paní chodí sice na cvičák, ale i tak ji napíšu kontakt. Myslím, že by bylo nejrozumnější, kdyby dorazili na Vlčáry a poradili se.
Trochu mne děsí představa, že jim vyroste druhý Menek, tak aby ho fyzicky zvládli. Asiata mají v pořadí druhého, ale předešlý byl prý kliďas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pochybuju že by pes zdehcnul u misky s vodou :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 14:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
pochybuju že by pes zdehcnul u misky s vodou :-)
Bohužel to možné je. Stačí, když jim z kohoutku teče chlorované cosi vypadajícího jako voda. Za poslední týden jsem řešil dva případy psů, kteří se napijí čehokoli tady na Vlčárech nebo někde v lese a doma se k misce s vodou ani nepřiblíží.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rudo a odkud byli? mě taky psi radši pijou přefiltrovanou vodu ve fontánce ale přece ten pes když má žízen tak se napije

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 15:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Pejsek nepije ani dešťovku :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 15:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Rudo, opravdu by radši chcípli než aby se napili kohoutkové? I když je odstátá?

Barouš si taky vybírá, ale s jedinou výjimkou se vždy s vodou smířil - prostě pokud bude mít na výběr, vybere si tu lepší, pokud výběr nemá, pije to co je.
Ta výjimka byla v jednom kempu na Jednookém treku - vodu z venkovního kohoutku pili všichni, lidi i psi, nikomu nic nebylo, ale B. se vody ani nedotknul. Když mi ráno došlo, že ještě nepil a nalila jsem mu vodu co jsme si vezli z domova, vysál celou misku. Vodu z budovy pak pil, jen tu venkovní nee. Netuším proč a co v ní bylo.
Rozdíly v kvalitě vody vnímám i já, ale co nadělám. V práci v KM jsem radši chodila (pro oba) pro vodu k nedalekému prameni, protože z trubek tekl hnus, ale když nic nebylo, pili jsme ji taky. Na dovolené u České kamenice tekla voda z rašelinišť, tam s tím neměli problém psi ale já, ani ten čaj mi z ní nechutnal. Další rok jsem si jako naprostý mastňák vezla kanystry s vodou z Prahy #-o

Kaluže a potoky považuji za normální psí napájení a psi taky. Naopak z kaluží je prý lepší. Já už z potoků radši nepiju, jedna špatná zkušenost stačila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 17:09 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
možná nepojde hned, ale špatný pitný režim může ledvinám dost zavařit. ruda má pravdu - taky jsem si všimla, že u babi v bytě /fakt hnusná voda na chuť i pro člověka/ mi ANI JEDEN ze 4 psů TÉMĚŘ nepil, ledva jsme byli u potoka, nebo na zahradě - pili o stošest. a je to mimořádně teplý a vysušený byt! doma pijí až 5x víc. doma máme z kohoutku vodu fakt dobrou, i ten čaj chutná líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 22:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
S Darem jsme tak v průměru 4 měsíce v Ostravě, kde pije vodu z kohoutku a zbytek v Beskydech, kde čerpáme vodu ze své studny. Nedělá rozdíl, pije obě stejně, ale je fakt, že nejraději se napije vody z potoka, který nám na horách teče kolem pozemku. Hlavně v létě, když je horko, je v něm každou chvíli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 23:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ja by som sa kaluží bála koli giardiám,Anubis ich k nám dotiahol a musela som preliečovať celú smečku.Z kaluží psom piť nedovolím,to radšej ťahám v batohu 6 litrov vody ktorú si naberem v lese z prameňa z ktorého pijeme už 5 rokov a nikdy sa nám nič nestalo.Potok im tiež dovolím.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2014 23:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Spoléhám na zdravé trávení, které giardie a jiné potvory zahubí (když Anubis přišel k vám, tak asi nebyl v takovém zdravotním stavu, aby se jim ubránil...). A taky se mi nechce brát tomu zvířeti radost, když vidím, jak jí voda z kaluží, potoků a jiných pochybných zdrojů chutná :wink:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2014 00:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Anička Bylinka píše:
Spoléhám na zdravé trávení, které giardie a jiné potvory zahubí (když Anubis přišel k vám, tak asi nebyl v takovém zdravotním stavu, aby se jim ubránil...). A taky se mi nechce brát tomu zvířeti radost, když vidím, jak jí voda z kaluží, potoků a jiných pochybných zdrojů chutná :wink:.

Ale moje psy boli ok a stejne to chytli od neho? (pijú z jedného kýbla)
Inak prvé tri psy stojate mláky zrovna nemusia,ani z nich nepijú ani sa v nich neválajú a pekne ich obídu,ale Anubis určite pil kde co pred tým než k nám prišiel,ten by sa napil.Ale vodných zdrojov tu máme dosť,takže mláky radšej vynechávame.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2014 07:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
rudo a odkud byli? ...
Oba jsou někde z jihu Moravy.


Citace:
ale přece ten pes když má žízen tak se napije
Ne, když má slabší nebo hodně přetížený meridián ledvin. V těchto případech je u daného jedince běžně potlačen právě pocit žízně. A když se to vezme za hodně špatný konec, lze snadno docílit doslova odporu k pitnému režimu.
Tohle totiž odpovídá i tomu pokřivení nožek u psa v předchozím dotazu. Všechno souvisí se vším, na tom je primárně založeno učení holistické medicíny. Už proto lze hodně věcí vyřešit správnou dietou, bylinami, akupunkturou, akupresurou a td. Harmonizuje se zde všechno naráz, tedy tělo jako celek. Klasická západní medicína je postavena na tom, že když je problém s kostmi, budou se řešit jen ty kosti, nikoli orgány, které se stavbou kostí například podle tradiční čínské medicíny úzce souvisí. Paradoxní je, že naši doktoři z krevní testů vyčtou, že jsou špatné ledviny až tehdy, kdy už ty ledviny "melou z posledního". My se podíváme na psa, případně uděláme nějakou "prehistorickou" diagnostiku podle TCM a zjistíme, že ledviny jsou slabší, ale ještě je čas na to dát je do pořádku. A světe div se, pes začne pít, více mu chutná a prostě celkově ožije.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2014 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
aha takhle to dává logiku- je pravda že s tím snížením pitím se setkáváme často

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!