Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: ned 30. srp. 2009 13:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zita píše:
O prasatech tu snad někde bylo celé téma - zkus pochledat - dost lidí tam napsalo svoje zkušenosti ze setkání.

Myslím, že už ne, probíralo se to pod čarou, a tam se neaktivní vlákna automaticky mažou za určitou dobu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: sob 20. bře. 2010 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. bře. 2010 05:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Kopřivnice
Máme doma 10mesíční fenku kavalíra a je to lovec jak vyšitý ... Nejvíc ji zajímají hlodavci , ma hlavu v každé díře , která se po trase procházky vyskytne, a pak všechno co lítá. Když vidí na zemi kosy, nebo jiné ptactvo tak se nastraží , pomalu priblíží a start, samozřejmě , že nic nechytí. Abych řekl pravdu tak mi to až tak hrozně nevadí, ona se jen pár metrů proběhne , ale mám strach , že pak bude zdrhat i za něčím jiným (zajíci apod.) a to už by mohl být problém.
Je lepší to nechat tak a zakazovat lovit jen to co fakt lovit nechceme, nebo zatrhnout raději hned vše , s tím že se lovit nebude nic ? Ideální by samozřejmě byl asi stav , kdyby se pes zeptal před lovem jestli může nebo ne , ale to už je asi vyšší dívčí .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: ned 21. bře. 2010 11:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lovení jde nastavit jen na určené druhy. Ty ptáky bych ale raději odbourala aby za nějakým nevlítnula pod auto. Myši jsou na polích, ty bych jí jako zábavu dopřála. A ona v 10 měsících ještě neviděla zajíce že nevíte jak se zachová???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: ned 21. bře. 2010 12:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moji psi myši a jiné hlodavce loví povinně, je to jejich náplní práce kvůli škodám na krmivu hlodavci. To ostatní nemají dovolené a chápou to dobře. Je to otázkou výchovy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: ned 21. bře. 2010 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. bře. 2010 05:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Kopřivnice
OK, tak hlodavce řešit nebudu a vše ostatní se budem snažit zakázat. Blbá není , tak to snad taky pochopí .
Nevim jestli ještě neviděla zajíce , ale v každém případě ještě za žádným neběžela (a doma si s králikem občas hraje) , tak možná ji to tak lákat nebude. Nejhorší to bude asi s tím ptactvem, z těch je úplně mimo ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: ned 21. bře. 2010 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já jsem ptáky nikdy nezakazovala (zpěvný, slepice ano) a Elí dokonce jednoho i ulovila (nebyla jsem u toho). Můžu se ale spolehnout na odvolání a když hrozí přejetí autem, tak jde stejně u nohy nebo na špagátu, a to nemůže lovit nic. A myši jí moc lovit nenechávám - naše dřívější čuvačka na ně byla vysazená a byl to strašný opruz jít s ní přes zamyšované pole. Nevytáhla čumák z díry, absolutně nic jiného ji nezajímalo...
U nás byly přelomový bod veverky. Dokud směla honit veverky, nebylo na ní spolehnutí (zvlášť u koček). Až když jednou dostala sodovku právě za veverku, přestala honit vše. Ona ale není takový ten lovec-vrahoun, chce si s tím jen hrát.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pon 22. bře. 2010 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Pravděpodobně plašim zbytečně, ale možná u těch myší bych si vzpomněla na nákazu leptospirózou a asi to tak úplně nedovolovala....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: úte 23. bře. 2010 06:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Leptospira je v základní sadě kombinované vakcíny, proto se tohoto nebojím. Myši a další hlodavci jsou součástí každé farmy a neznám případy, kdy by pes měl jakýkoli problém, když je řádně očkován. Tady na Vysočině máme myšky evidentně zdravé a v dobré kondici. Bodeť ne, když se to cpe kvalitními granulemi.
Pro moje psy jsou myšičky náramnou zábavou. Když jsme byli ještě na Ovčárech, byli tam i potkani a to byla teprve zábava pro hafy. Babulka Belíšek si s těmito potvorami dokázala hrát klidně hodinu, dokud tu havěť neutýrala a tím nevyhnala ostaní zpátky do polí. Na druhou stranu tu mám teď hovíkofunďáka, kterému jedna myšička bufetila přímo v misce a on se na ní vydržel jen dívat.
Aby mne někdo nenařkl z tyranie, tyto zvířátka mám rád, ale jen ty domácí v terárku, ty venkovní mají moji psi povoleno řešit libovolným způsobem. Jediné, co dovolené nemají, je nosit si tyto hračky domů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 12. lis. 2010 10:02 
Offline

Registrován: čtv 09. zář. 2010 23:54
Příspěvky: 7
Bydliště: Vráž u Písku
Ahoj všem!!
Mam dvě fenky středoasiatů,skoro 2roky a skoro rok...Obě sou nadšené lovkyně čehokoliv co se hne :cry:
Starší sem schopnej včasnym povelem-odvedením pozornosti odvolat.I když prchne vrátí se,okolí zná velmi dobře (cca do 30km).A mladší ta je nezastavitelná.Myslíte,že zvládnutím povelu ke mě se to dá vyřešit??Popř jak bych měl postupowat? #-o
Je to plemeno,kerý si potravu shání samo-loví a nerad bych zas něco pokazil.... :-k
Moooc dík za rady!!!
Mějte se fajn :sunny:
Miguel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě. 2011 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Potřebovala bych poradit s konkrétním přístupem odnaučení lovení. Moje čuba má jakousi posedlost veverkami, dělá to od začátku co jí máme. Problém je v tom, když uvidí veverku, začne bláznit, skákat na strom a kňučet. Občas jí musím uklidnit nějakým povelem, aby dala pokoj. Ze začátku mě ani nevnímala a musela jsem ji donutit mechanicky, to už je v pořádku. Bohužel nedávno byla úspěšná, čapla jí, já ji okřikla tak ji pustila a byl klid, zvíře to přežilo. Ale od té doby většinu procházek stráví tím, že kouká do korun stromů. Včera zaběhla do křoví a něco tam lovila, tak jsem ji zavolala, hned přišla ale ze křoví vylítla veverka bez ocasu a večer jsem ji tam našla mrtvou....Není problém s přivoláním, ale nezabráním tomu, když na to narazí ve křoví...nechci aby se mnou způsobně chodila po chodníčku. Jak mám udělat, aby jí nezajímaly ? S žádným zvířetem takhle nevyvádí, ptáky prožene jentak aby se neřeklo, odvolala jsem ji i od zajíce, ježka jen očuchala a nechala na pokoji, potkanů co mám doma si skoro nevšimne...

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jani píše:
...nezabráním tomu, když na to narazí ve křoví...nechci aby se mnou způsobně chodila po chodníčku. Jak mám udělat, aby jí nezajímaly?
Pes nemá absolutně co dělat v křoví, kde na něj nevidíš a není pod kontrolou. Riskuješ životy a zdraví nejen těch zvířat, co se tam schovávají, ale taky svýho psa - když tam narazí na divočáky, notabene teď na jaře kdy mají mláďata, můžeš si ho třeba taky odnést domů v igelitce.
Na odnaučení lovu nevyšpekuluješ nic dalšího, co už by se tu nepsalo. S veverkama je to stejný jak se vším ostatním. Musíš být sakra rychlá, případně mít stopovačku a dost pádným argumentem jí okamžitě vysvětlit, že TOTO opravdu ne.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Zito, v lese atd. ji mám na očích pořád, teď mám na mysli opravdu malé křoví ve stromovce a jiných pražských parcích :oops: Asi to teda nevyřeším jinak než stopovačkou...i když je mi to trochu líto zas vytáhnout stopku za tu jednu veverku týdně na kterou tam narazím. Ale je dost těžké stihnout tu vteřinku, aby si z toho čuba odnesla nějaké ponaučení...

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
K tomu co napsala Zita - když uvidí veverku, sedne si na pozadí a bude se potichu koukat jinak bude posazena a zpotichována a ne zrovna příjemně. Hlídáš ji FURT a při vyražení za čímkoliv ne odvoláváš, ale zatrháváš. Tak aby si to nepřála zopakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě. 2011 09:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S tím plně souhlasím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: čtv 19. kvě. 2011 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Citace:
je to uplne spatne, kdyz jsem nechala Bonu nekolikrat plavat za kachnama, az zjistila, ze je stejne nechyti (...) tim jsem povolila loveni , ktere bylo bez uspechu, ale bohuzel povolila, coz asi byla chyba ze?
Hele nevim, já psiska taky občas nechávám proběhnout třeba za lítacíma ptákama. Kachny jsem taky nikdy striktně nezakazovala - ale ony po nich ani nijak zvlášť nešly, spíš mi přijde, že je baví je plašit. Přivolání mají k mé spokojenosti, tak co. Teď na jaře jsme teda samo opatrný kvůli hnízdění.

Citace:
po prectene poradne je vlastne vse jen o 100% privolani, pokud jsem toto pochopila spravne, pak je mozne nechat i lovit, pokud vim, ze 100% privolani , ci stopnuti teto cinnosti funguje kdykoliv ?
Mně z toho vyplývá, že lidi odnaučují lovení buď přes přerušení činnosti (pes si nabije kokos na stopovačce a následně je mu nabídnuta/vnucena jiná činnost) nebo přes přivolání. Já jakožto neuživatel stopovačky učím přes přivolání. Pes si časem spojí "aha srnka, mám jít k paničce" a už se ani o nic nepokouší. Ale my jsme lehčí případ, žádný zářezy na pažbě nemáme :?
Znám psy, co jsou tímhle fakt posedlí a radši si nechají rozbít hlavu cihlou, než by se vzdali lovu :? Myslím že tady k tomu hodně hezky píše Eva Š., ta má napravenýho zabijáka...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: ned 22. kvě. 2011 16:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Hlavně je otázka jestli chceš umět psa stopnout nebo chceš aby pes nelovil. Ono pokud máš "jenom" odvolání, pak se taky může stát že u toho jednou nebudeš a pes se tudíž nezastaví.
Honění kachen a ptáků vidím jako problém hlavně tehdy, pokud to pes dělá bez vyslání, tedy kdykoliv když spatří nějaké "povolené" zvíře. Pak ti totiž může vlítnout pod auto kvůli holubovi. A stihne to dřív než ty stihneš přivolání vůbec vyslovit. Pokud je to sranda na povel, v rozumné míře tak aby to neškodilo "loveným" a pes má spolehlivé odvolání, proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: stř 25. pro. 2013 17:52 
Offline

Registrován: čtv 26. zář. 2013 18:05
Příspěvky: 36
Bydliště: pisek
Ahoj, chci si jen potvrdit, zda jsen dobre pochopila, ze pokud mi psice (retrievr, 2roky) zvirata nezabiji a jeji uteky za zveri byly pred pouzivanim stopovacky spis radostne probehnuti do 2min nez zabijacky stihani koristi, tak muzu nechat prohnat holuby, kachny-na bezpecnem miste a ZASADNE na povel? A jde to ucit soucasne s vyukou privolani, nebo je lepsi pockat, az privolani/odvolani bude uplne dotazene?
A jeste k tomu "zatrhnuti" -srnky jsou velky lakadlo porad (tak pekne bezi,ze jo :wink: ), ale zacal mi fungovat varovny ton v poslednich dobe (2xnabehla do snury a jednou letel retizek, tak me zacala vnimat vic), ale nevim, jestli to neni jen 1.stupen, kdy vlastne porad ji musim hlidat. Nebo hlidate v lese I vy, co uz mate vyreseno? :D Jen aby to nevyznelo jinak-ja VIM, ze pred sebou mame spoustu prace, ale spis jen, jak ted dal.Protoze pokud pes nezabiji, tak prece koukat, poslouchat a vetrit by nemel byt problem?Ja totiz I po opakovanem cteni tady uplne nepochopila, jestli se s tou vychovou "ani si zvere nevsimne" jedna o hlavne o lovce-zabijaky, nebo I o nadsence, v podstate zavislaky, co by se probehli tesne za horizont a otoci zpet (vyzkouseno opakovane z neznalosti, nyni netolerovano). A vybehnuti bez dovoleni je jasny, to by nemelo v podstate byt nikdy za nicim, a nebo, ma-li volno, tak pri 100%privolani taky by problem byt nemel, nebo jo?

_________________
Tereza a Kyra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pon 13. led. 2014 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jedu systém "dělej si skoro co chceš, ale zákaz honění zvěře, vnímej jestli něco neříkám a nevzdaluj se", tedy můžou čuchat, můžou se prohánět po stopách okolo mne, ale na zvěř se jen dívají a když je přivolám chci aby zvedli čenichy a naklusali. HNED. Vašek má teda větší rozptyl než se mi líbí, ale to není pes, to je tryskáč (poslouchá a nehoní). A chci aby nehonili bez povelu - ne vždy na psy vidím, takže vyběhnutí = ne zastavení, ale sejmutí. Začínali jsme ale zastavením s pochvalou, takže všechno postupně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pon 13. led. 2014 09:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nevadí mi, když psi čuchají stopičky, nebo koukají na zvířátka. Přeci jen se v lese každý kocháme něčím jiným podle svých priorit. Musí však být můj pes v každé situaci přivolatelný na první povel, nebo se alespoň odpojit od zvířátka a jít mnou určenou trasou.
Onehdy mi Mufka v lese přinesla živou, nepoškozenou slepici s tím že, "hele, co jsem našla...". Někde poblíž byla patrně chatka, kde je chovali a měli je v lese volně. Na první povel ji pustila a šli jsme dál. Je to extrémní, nečekaná situace, ale funguje-li pes takto na první povel, hlavu mu neutrhnu. Už z těchto důvodů chci vždy na své psy alespoň vidět a psy bez spolehlivého přivolání mám v dosahu svého působení.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: úte 14. led. 2014 21:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
TerezaH píše:
...hlidate v lese I vy, co uz mate vyreseno? :D Jen aby to nevyznelo jinak-ja VIM, ze pred sebou mame spoustu prace, ale spis jen, jak ted dal.Protoze pokud pes nezabiji, tak prece koukat, poslouchat a vetrit by nemel byt problem?...
100 % hlídat. Může se vždycky stát, že pes na zvěř skoro šlápne a pak je těžké udržet lovecký pud na uzdě. A taky pozor na lovící psí kamarády - mohou ho strhnout s sebou. Ale máš retrívra a ti většinou aportují s měkkou mordou a nemají sklony ke strhávání a zabíjení zvěře. Já takhle jednou, podobně jak píše Rudolf, dostala králíka (někdo je měl puštěný z králikárny rovnou na louku a tento už byl nějakej.. postarší) :roll:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 09:23 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
Potřebovala bych prosím poradit co dělat s tím, že moje čuba, když vidí kočku tak dostane úplný amok. Doslova - je prostě neovladatelná.
Chodíme na cvičák, za plotem je chatka, kde má paní asi 8 koček, ty tam procházejí a lezou i přes plot k nám na cvičák do toho křoví. Bohužel se mi jednou stalo že tam čuba kočku chytla a pěkně tu kočku zmordovala :-( Teď když cvičíme a jen tam něco šustne může se zbláznit, zadrží dech, celá se klepe a vůbec na nic nereaguje. Když jí otočím tak aby na to místo neviděla, dělá vše proto aby aspoň očkem mohla koukat, nedýchá, klepe se. Někdy zase bláznivě štěká až skoro do omdlení.
Vůbec nevím co v tu chvíli dělat abych upoutala její pozornost na mě.
Pokud cvičíme někde jinde, nebo pokud se na mě soustředí je milionová, ale jak se objeví kočka je vše v háji. Máme za 2 měsíce na tom cvičáku zkoušky a já docela ztrácím jakékoliv představy, že je uděláme. Je na to prostě vysazená, už když jdeme na cvičák obrací se směrem ke křoví a konec :-( a to tam ani ta kočka není. Zkoušela sem i ní to křoví projít, ukázat že tam nic není, ale mám spíš pocit že se to zhoršilo, protože dosáhla svého - jít do křoví - a teď dělá ještě větší cavyky.
Děkuju za jakékoli rady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Vylítnout mi pes ve zlém po kočce, "zmorduju" já psa tak, že se příště radši bude dívat na druhou stranu.
Když začne koukat kdo co lítá, děláš co? Zatížila bych psa úkoly tak, aby makal a neměl na rozhlížení čas. Nebo koukal, nemakal a byl k tomu přinucen. Opravdu nemyslím psa mlátit! Ale donutím ho fungovat tak jak má. Nenapínat vodítko, reagovat na povely napoprvé a hned, nedělat co nemá. Lehni zády ke kočce = lehni zády ke kočce a jestli se pootočíš, otočím tě okamžitě zpátky s ostrou připomínkou a přidržením v požadované poloze. Čím víc "blbneš", tím víc tě zatížím. Necvičila bych tam aport a nové cviky, ale trvej na 100% plnění cviků známých.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 10:21 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
když začne koukat tak se snažím pronést něco ve smyslu " nic tam není, neotravuj! a dávej pozor" a povel, většinou nereaguje, vystaruje tak jí strhnu,myslím že dost rázně jí otočím směrem ke mě a nic, je prostě hluchá i slepá, hlavně říkám, má stav kdy nic nevnímá. Když mezi ní a kočkou je plot, je jí jedno že má hřebík zapíchnutý v sobě, že div nepříjde o oko, nic, prostě úplnej mimo. Jak sem psala, je schopná štěkat do omdlení, zadržuje dech. Potřebovala bych prostě nějak uklidnit, aby dýchala a aspoň trošku vnímala. Když už začne dýchat, či trošku vnímat je to lepší, pak stačí pak pár obratů a je to,ale dostat jí z toho tranzu nedokážu, ale hlavně potřebovala bych tomu stavu předcházet :-( a v tom sem bezradná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
co je to za plemeno?
asi bych k ní byla taky trošku nevybíravá když ona je nevybíravá k vám tak jak napsala Petra- dát povel a trvat si na jeho splnění a to velmi rychle. dám povel sedni počkám reflexní oblouk a už má mít pes zadek na zemi pokud ho tam nemá manuálně usadím a to tak že si toho všimne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 10:59 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
a já bych si tedy pozvala co nejvíc koček známých i neznámých k plnění těch známých úkolů. jejda, já bych mu představila koček..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 11:21 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
kříženec BO Malinoa - tak příklad, dám sedni, pokud sedí čelem k místu kde je kočka, sedne si, ale kouká stále na to místo, pokud dám sedni tak aby seděla zády k místu obrací hlavu a celá, pokud jí držím tak aby se nemohla ani hnout, celá se klepe, nedýcha... :-( když povolím opět se otočí k tomu místu, prostě jí na sebe nijak neupoutám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Já jsem psa uklidňovala asi takto: pes spatří zvěř, je zastaven a posazen (nechám ho klidně dál zírat na zvěř), naladím ultra-klidný emoce (základ úspěchu), psa pomalu dlouze hladím a tichým hlubokým hlasem mluvím cokoliv uklidňovacího ("co blbneš hysterko, vždyť se nic neděje"). Pes se - byť maličko - zklidní, čekám, hladím, pak řeknu, že pomalu vyrazíme a vykročím. Pokud vyrazí opět v amoku, celý proces se opakuje. Ale nevím, možná mi to zabralo jen díky tomu, že je to lovečák a určitý klid před zvěří má asi v krvi.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 14:09 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
Lucía píše:
a já bych si tedy pozvala co nejvíc koček známých i neznámých k plnění těch známých úkolů. jejda, já bych mu představila koček..



taky už sem si říkala že bych vzala nějakou kočku na "trénovaní", ale ani já ani nikdo v okolí kočku nemá a nevím jestli by mi nějaká divoká kočka "dovolila" na ní trénovat :-)
Mě jde hlavně o to, že největší problém je na tom cvičáku, že už tam jednu chytla, v lese nebo ve městě jí z toho šoku taky uchlácholím, spíš mi záleží na tom, že za 2 měsíce tam budu dělat zkoušky a vím, že když se v tom roští něco pohne, můžu odstoupit, protože už jí nedokážu na sebe namotivovat :-( a ikdyž se tam nic nepohne tak mi u přivolání poběží hned do křoví, to já jí zavolám zpět, ona příjde, ale už mi tam pak bude zase pořád koukat, bude našponovaná...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "lovení"
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2014 05:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
jitro píše:
Já jsem psa uklidňovala asi takto: ...
.... Ale nevím, možná mi to zabralo jen díky tomu, že je to lovečák a určitý klid před zvěří má asi v krvi.
Obávám se, že u maliny nebo křížence s malinou tohle skutečně nezabere. Raději jsem pro nastavení rovnováhy mezi důvěrou a respektem, jak píše Petra. Malina je služebák, ti musí zabořit čenich do země a stopařit na přesnost, i kdyby jim měl pod čenichem vystřelit zajíc. To zn. princip nuceného odpojení se od zvířátka, než zvířátko monitorovat, kdy zesílí kořistnický instinkt. U maliny je však obtížné najít rovnováhu mezi respektem a strachem. To by chtělo dozor někoho, kdo se v malinách vyzná. Osobně doporučuji Láďu, zde pod nickem "Tchor".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!