Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 23:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
No a proč dospělej 3letej pes chodí čůrat na plínu?Píšete,že chodíte často ven,tak bych se asi na nějakou plínu vykašlala,pokud je pes zdravej tak podle mne není důvod aby vykonával potřebu doma.A zbytečně si zaděláváte na problém,trestáním psa za něco co opravdu nemůže vědět,je to tu už několikrát popsáno.Pokud psa nenachytáte přímo při činu,nemá cenu ho trestat.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nějaká změna nastat musela, ale je možné, že si jí všimnul jenom pes. Nemusela to být ani přímo změna, stačí i nějaká příhoda, třeba když jste nebyli u toho. Teď už to asi nevypátráte.
Odnaučila bych psa chodit na plínu - když bych viděla, že se chystá, vzala bych ho ven. Skříňku bych pořádně vyčistila a třeba mu k ní na nějakou dobu zamezila přístup.
Jak moc je pes zaměstnaný? Děláte s ním něco?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:11 
Offline

Registrován: pát 31. pro. 2010 10:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Mělník
lomata 30: chodí na plínu proto, jelikož nejsem pravidelně doma a nechci aby mi udělal neplechu třeba v obýváku, a nechtěla jsem řešit to, jestli chodí na plínu nebo ne!! a trestám ho když ho načapu že jde na to místo a udělá to tam, jinak mu u toho místa vynadám, to stačí jelikož ví že to provedl. udělá to třeba po, út a pak měsíc nic a pak zase jen jeden den, atd. není to pravidelný.

zita: pes je zaměstnaný až moc buď spí což je třičtvrtě dne a jinak si hraje sám s hračkama a nebo si s ním hraju já. věnuju se mu až moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
01smisek píše:
zita: pes je zaměstnaný až moc buď spí což je třičtvrtě dne a jinak si hraje sám s hračkama a nebo si s ním hraju já. věnuju se mu až moc.


Toto je myšleno vážně??? Kolik hodin denně to hraní si se psem zabere, že píšeš, že se mu věnuješ "až moc"??? :shock:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:25 
Offline

Registrován: pát 31. pro. 2010 10:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Mělník
Toto je myšleno vážně??? Kolik hodin denně to hraní si se psem zabere, že píšeš, že se mu věnuješ "až moc"???

Neřeším kolik hodin si s ním hraju, ale proč mi začal očůrávat skřínku. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
To ale samozřejmě souvisí.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Ale to spolu souvisi. Pes musi byt utahany, aby byl rad, ze panicka vypadne a on ma doma klid a muze spat a nebude vymyslet blbosti. To, ze si sam hraje s hrackama vubec nemuzes pocitat do cinnosti. I kdyz je to malej pesan, je potreba ho brat na dlouhe vychazky, umoznit mu hrani si s jinymi psy, zamestnat mu hlavu nejakou cinnosti. Potom doma padne za vlast a nebude potrebovat ani tu plinu k curani (ktera je podle meho zbytecna)

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:31 
Offline

Registrován: pát 31. pro. 2010 10:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Mělník
s čím s očůráváním??? byla jsem s ním hodku a půl venku hráli si tam běhali atd. jsme doma 10 minut a jde to tam očůrat!! takže s hraním a pohybem to nemá nic společného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:38 
Offline

Registrován: pát 31. pro. 2010 10:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Mělník
Ale to spolu souvisi. Pes musi byt utahany, aby byl rad, ze panicka vypadne a on ma doma klid a muze spat a nebude vymyslet blbosti. To, ze si sam hraje s hrackama vubec nemuzes pocitat do cinnosti. I kdyz je to malej pesan, je potreba ho brat na dlouhe vychazky, umoznit mu hrani si s jinymi psy, zamestnat mu hlavu nejakou cinnosti. Potom doma padne za vlast a nebude potrebovat ani tu plinu k curani (ktera je podle meho zbytecna)

Pes utahanej je dříve byl aktivnější, ale od 2 let si sám přijde kdy si chce hrát. jinak když si vemu jeho hračku, tak ani hlavu nezvedne. a s jinými psi si hrát nechce jelikož se jich bojí. (chodili jsme mezi psi odmalička).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Neřešíš, že dospělý pes chodí na plínu, neřešíš, kolik se psem trávíš času, neřešíš, že se bojí ostatních psů - řešíš skříňku a my jsme tak natvrdlí že to nechápem. Hm, to se tedy obávám, že ti tu asi moc nepomůžem. Nikdo nedokáže problém s čůráním na skříňku vyřešit izolovaně od všeho ostatního. Ani Desenský, ba možná ani Hana Žertová.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
jak to tak ctu, tak ocuravani skrinky nebude jedinej problem, kterej ten pejsek ma...vsechno souvisi se vsim. zacala bych resit, ze se mi boji ostatnich psu, ze ve 2 letech ho nezajmaji hracky atd a curani na skrinku bych videla jako problem nejmensi, ale tohle zrejme slyset nechces.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
A taky je dobré si uvědomit, že máš teriéra - sice malýho, ale pořád je to teriér a ten má svý "potřeby". Na to bohužel hodně majitelů yorkšírů zapomíná.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
01smisek píše:
od 2 let si sám přijde kdy si chce hrát. jinak když si vemu jeho hračku, tak ani hlavu nezvedne


Z tohoto mám pocit, že tomu váš pes doma tak trošku šéfuje... :?
Možná se pletu, ale mám za to, že v jeho případě nepůjde o nečistotnost v klasickém slova smyslu, ale o značkování si "vlastního" území.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 06. led. 2011 14:57 
Offline

Registrován: pát 31. pro. 2010 10:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Mělník
Tak abych to upřesnila na pravou míru.neřeším chození na plínu proto,jelikož sem si ho naučila aby tam chodil, když je doma sám a to je i třeba 10 hodin. když sem s ním(celý den),tak chodíme ven,takže na plínu jde minimálně.Neřeším čas,protože když ho mám tak se mu samozřejmě věnuju(chodíme ven,blbnem atd.)Že se bojí psů sem nemyslela doslova.když nějakého potkáme, tak se očuchají,ale tím to končí on si s nimi hrát nechce a já ho nebudu nutit.(to je jak s lidmi,když někoho nemáš rád, tak se s ním nebavíš.)Se svýma hračkama si nehraje 24 hodin denně.Když se nažere,tak si veme hračku kterou olizuje třeba hodinu v kuse.Když se ráno probudí,tak mi přitáhe nějakou hračku do postele,štěká na ní,vrčí,strká mi ji do ruky,tak si s ním začnu hrát(pereme se o ni).Trvá to tak čtvrt hodky,pak zaleze a spí. Nikdo ho nezajímá,neraguje na nic ani na vodítko se nezvedne.tak ho nechám být a pak až přijde tak jdem ven.Nevím o něm třeba půl dne.Pokud jsme venku, tak mu hážu hračky,běháme, aportujem s klackem atd.Snažím se ho venku zabavit naplo(na dlouhé procházky chodíme odpoledne až večer podle práce cca1 hodka)během dne a večer pak jsme kolem baráku tak 5-10 minut 2-3x za den.podle toho když sem doma a nebo ne.když jdu třeba jen s košem, tak jde taky.O víkendech je venku víckrát.A to šéfování nevím když sem doma,nebo v práci tak se tam vyčůrá je to nárazový.měsíc to neudělá a pak to udělá 3x v týdnu.tak to si asi těžko značkujene?kdyby značkoval, tak to asi dělá každý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pát 07. led. 2011 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vyhledej souvislosti v tom týdnu v kterým to dělá- chodíš jinak z práce, počasí, sousedi cokoliv. pak smaozřejmě pokud se ti ho podaří načapat řpímo při činu- třeba si na něj počíhat tak po něm hod třeba klíče botu ve chvíli dky se bude stavět na to označkování si tý skřínky- ale musí to bejt fakt hodně dobře načasovaný k tomu je lepší zavolat p. Desenskému.
ke zbytku- no plína je zbytečná co si budem povídat že si nehraje se psama budiž, trochu by mi vadilo to ejho chování doma- kdybych o svých psech pul dne nevěděla tak sou asi enmocný :-) ale to už je na každým jak si to zařídí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pát 07. led. 2011 18:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Baysha píše:
...Z tohoto mám pocit, že tomu váš pes doma tak trošku šéfuje...
Mýlíš se, nešéfuje. Zde jde o typické polidštění, respektive vyvýšení psa na úroveň lidí. Detaily tu rozepisovat nebudu, už jsem to popisoval mnohokrát.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výkaly v noci
PříspěvekNapsal: stř 16. úno. 2011 15:47 
Offline

Registrován: úte 11. kvě. 2010 11:15
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Všude jsem našla příspěvky týkající se čůrání u štěňat v noci. My máme ale přesně opačný problém. Náš Beri - 3,5 měsíční berňák - už několik týdnů neudělal loužičku doma, a to ani v noci. Zato mě téměř každé ráno čeká pěkná hromádka bobků v chodbě. Krmím jej ráno cca v 8:00, pak asi ve 14:00 a pak než jdeme spát, tak ve 22:00. Několikrát jej po posledním krmení pustím vyvenčit, naposledy tak ve 23:00. Už jsem mu tu večerní dávku snížila, aby neměl takovou potřebu. Jinak se přes den venčí v pohodě, zaškrábe na dveře a já ho pustím na zahradu. I když je sám doma, třeba i několik hodin, nikdy se mu taková "nehoda" nestane. Co s tím? Dávat najíst dřív? Nebo ještě snížit večerní dávku? Být s ním tak dlouho, dokud "bobek" neudělá? Často ale udělá hromádku až nad ránem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 16:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Nepoznáme podmienky, ako je strava, režim šteniatka, pohyb, príjem tekutín, jeho psychický stav, váš vzájomný vzťah, potreby šteniatka sa tiež v tomto veku rýchlo menia a tomu je treba sa prispôsobiť tak, aby bolo dodržané základné pravidlo, ktorým je to, že treba primerane zasiahnuť v pravú chvíľu, než sa vytvorí nesprávny návyk. Nastavovať budík a odhadnúť čas na to, aby som šteňa vzala vtedy, kým to urobí tam, kde nemá, síce nie je pohodlné, ale je to účinné, samozrejme s prihliadnutím na ostatné podmienky, ktoré vytváram. Základné informácie o čistotnosti sú tu už popísané dopodrobna, nastaviť konkrétne, čo je treba upraviť, to už je na majiteľovi na základe reálnej situácie, všetky opatrenia, čo píšeš, efekt mať môžu, dá sa aj posunúť čas kŕmenia, náplň posledného venčenia (je rozdiel, či len vybehnete cvrknúť si, alebo sa aj zdržíte, či dokonca, ako píšeš, šteňa len pustíš na záhradu).

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 15:32 
Offline

Registrován: úte 11. kvě. 2010 11:15
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Rea: tak jsem to vyřešila úplně jinak, přítel mu udělal lítačky na zahradu a je všechno v pořádku. Teď bude na víkend v bytě, tak jsem zvědavá, jestli to udrží, nebo pokadí kamarádce chodbu :-/ Po přečtení milionu příspěvků jsem dospěla k tomu, že štěně do bytu bych si nepořídila. Běhání z devátého patra dolů a nahoru kvůli každé loužičce by mě zabilo :) Obdivuju všechny, kdo to zvládají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 16:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Inka super, som rada, že si si poradila. V byte, aj na deviatom poschodí sa to prežiť dá, veď toto obdobie učenia netrvá až tak dlho. Len tou pohodlnosťou a špekulovaním to ľudia sebe aj psovi komplikujú.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Inka píše:
Teď bude na víkend v bytě, tak jsem zvědavá, jestli to udrží, nebo pokadí kamarádce chodbu :-/

A to je to takovej problém, nařídit si budík na čtvrtou, pátou a prostě vyběhnout se štěnětem před barák? Spala jsem s malým štěnětem u kamarádek a nechat ho tam kadit nebo čůrat by mi bylo fakt trapné. Nehledě na to že to musí být nepříjemné i pro štěně, pokud je čistotné. Nejdřív to chudák zkouší držet a pak mu stejně nic jiného nezbyde...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 19:55 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Přesně tak,poslední čubu jsme si už pořizovali do baráčku,ale stejně jsem si dávala budík na třetí ráno a pak na šestou a vynesla jsem jí až na zahradu (žádný otevřít jen dveře a nechat jít štěndo samotný), ověřila si,že se vyvenčila a až pak jsme šli domů. Moc nechápu,jak někdo chce učit štěndo čistotnosti a nic pro to neudělat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Značkování
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2011 11:39 
Offline

Registrován: úte 09. lis. 2010 17:13
Příspěvky: 4
Bydliště: Orlová
Dobrý den,mám problém s pejskem kvůli značení a už si nevím rady.Mám 2 borderky psa 9měs. a fenu 7měs.Pes pořád močí na koberce,vždycky to vyčistím savem nebo domestosem at to nejde cítit ale už to nepomáhá.Vždycky jak to vyčistím tak druhý den je tam o5 louže.Nejhorší je že sem ho při tom ještě nepřistihla a dělá to už asi 2měsíce.Máme koberce ve 3pokojích a všechny 3 jsou počůrané,do kuchyně na lino to nedělá jen na ty koberce.A když tu louži najdu a ukážu na ní tak sklopí uši a nechce se na mě podívat.Takže ví že provedl něco špatného a přesto to dělá.Máme zahradu takže venku je často,znutnosti to není.A hlídat ho 24h nemůžu,mám malý mimčo,takže ho vždycky spustím z očí i když jen na pár minut. Prosím poradtě jak ho to odnaučit.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2011 13:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V první řadě čti: "takže ví, co provedl" je naprostá blbost. A začni tímhle tématem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Značkování
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2011 15:34 
Offline

Registrován: úte 09. lis. 2010 17:13
Příspěvky: 4
Bydliště: Orlová
No a jak mi přečtení toho všeho pomůže aby mi pesan nemočil na koberec?Chápu...neví co provedl nebo přesněji už si to nepamatuje,ok.Ale to mi nijak nepomůže v mém problému nebo ano?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2011 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Po přečtení bys měla vědět, proč to dělá a co s tím. A také to, že on absolutně neví, za co ho káráš a proč na tu louži ukazuješ. Mimochodem, jak jsi přišla na to, že to dělá on a ne fena? On už zvedá nohu nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře. 2011 19:55 
Offline

Registrován: stř 09. bře. 2011 16:35
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha - východ
Ahoj máme ten samý problém. Před 14 dny jsme si vzali 9 měsíční fenku francouzského buldočka, protože se o ní majitelé již nemohli starat. S kakáním a čůráním jsme si na zahradu zvykli docela dobře. Přes noc také vydrží v pohodě, probém je ale když odejdeme do práce - po návratu a ať už jsme pryč 6 hodin nebo hodinu vždycky najdeme nějaké překvapení, a to i přesto, že jsem s ní předtím byla venku, kde se vyčůrala i vykakala. Vůbec nevím co s ní mám dělat, nenadávám ji, jen konstatuji, že je to fuj a uklidím to. Ona jako by věděla, že něco udělala špatně i po delší době, protože už při mém návratu nejprve hrozně jančí a pak když vyjdu patro k nám nahoru, přikrčí se a plazí se ke mně - ještě než to objevím. Přitom jsem na ní nikdy nezakřičela. Nevíte náhodou nějakou fintu? Opravdu nevím jak byla zvyklá předtím, ale rozhodně se jí někdo moc nevěnoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře. 2011 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
zrezna: Vypadá to, že je možná zvyklá na vylágoš po příchodu od předchozích majitelů. Zdržela bych se jakýchkoliv komentářů (i toho "fuj") a asi bych to uklízela tak, aby mě při tom ani neviděla, prostě dělat jako že nic, fenky si při příchodu spíš nevšímat, nevítat se s ní. Přijde mi to na problém s nesamostatností, tak koukněte do příslušné sekce. Je potřeba zvyknout psa na vaše odchody, hodit ho do klidu, aby to bral jako něco normálního. Není to jednoduchý a změna majitele je pro pejska těžká věc... :? Držím palec, ať se brzy sžijete.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře. 2011 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
14 dnů je hrozně málo...mně na dospělý fenky zabíralo zdržet se čehokoliv, když jsem přišla domů, tak jsem to viděla hned (malý byt), ale klidně jsem to tam nechala ležet o tu hoďku dvě dýl, popadla psa a mazala s ním ven, aby se uvolnil, pak jsme se vrátily domů utahané a rozradované, čubinka dostala ňamku nebo rovnou večeři a mezitím jsem to švihem zlikvidovala. Všechny tři, co ke mně přišly už dospělé (dvě z kotce), to přestaly dělat cca za 2 měsíce, když se trochu zabydlely. Pak ještě sem tam potřebovaly nočník, ale čím víc si zvykaly na pravidelný režim (funguju klasicky všední dny v práci, víkend doma), tak to postupně vymizelo úplně. Držím palce!

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: sob 19. bře. 2011 11:07 
Offline

Registrován: úte 09. lis. 2010 17:13
Příspěvky: 4
Bydliště: Orlová
Essi píše:
Po přečtení bys měla vědět, proč to dělá a co s tím. A také to, že on absolutně neví, za co ho káráš a proč na tu louži ukazuješ. Mimochodem, jak jsi přišla na to, že to dělá on a ne fena? On už zvedá nohu nebo ne?


Jj zvedá ale jen občas.Vím to proto že vždycky když najdu čerstvou louži tak zkontroluji chlupy na pindovi nebo pipce no a pes(lucky) je má vždy mokré.Včera mi doma udělal 4 louže a přitom je co dvě hodiny venku.Večer po vyvenčení cca 20min jsme si šli lehnout a za 10 min slyším jak čůrá.Ale neřešila sem to,vzala sem ho ven mezi tím sem to vyčistila a potom sem ho zavřela do kuchyně.Vzbudil mě ve dvě ráno,už tam nechtěl být sám.sem pro něj šla a samozřejmě louže.zase sem to neřešila,uklidila,vzala sem ho do ložnice a šli sme spát.Ráno sem tam nic nenašla.Asi je to kruté ho zavírat samotného ale jedině tam máme lino a z něj se to uklízí líp než z koberce.Jednou sem ho okřikla po druhé pleskla novinama a pak už sem to neřešila. Jsem to teda četla a nic sem se nedozvěděla.Je tam že pes to dělá protože už ví co se bude dít nebo tak něco ale tohle neřeší můj problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: sob 19. bře. 2011 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Niki, ten pes má nějaký problém a to čurání je jen následek. Není to že by byl nečistotný a nevěděl. Zkuste vypátrat souvislost, co se dělo v době, kdy to začal dělat. Asi se pro něj něco změnilo a on to nezvládnul - příchod mimča, nějaká jiná změna z vaší strany?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: sob 19. bře. 2011 13:50 
Offline

Registrován: stř 09. bře. 2011 16:35
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha - východ
To Zita a Hnid: Moc děkuji za vaše postřehy a rady, budu se snažit postupovat podle nich a uvidíme! Jen se trošku bojím, aby si nezvykla na to, že je to v pohodě, že se někde vykaká či vyčůrá, když budu dělat jako že nic . . . Ale jestliže se to u vás osvědčilo, tak to vyzkoušíme. Ještě jednou moc děkuju!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: sob 19. bře. 2011 20:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
a za 10 min slyším jak čůrá.

Tak přesně tohle byl ten okamžik, kdy je povoleno "na psa vlítnout" a říct mu, co si o močení doma myslíte. A vzít ho ven a být tam dokud by se zase nevyčural. Jindy to opravdu nemá cenu a je nutné to jen uklidit, bez komentářů a podobně.

Když je to tak často, může to být z několika důvodů, jen ne "ze schválnosti". Čím krmíte a kolik toho vypije? Jak snáší samotu (moc dobře ne, podle toho, co jste tu zatím napsala. A na tom chce zapracovat - samostatné téma), není nastydlý nebo jiný zdravotní problém (je kastrovaný?)?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Znečišťování
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 15:38 
Offline

Registrován: ned 31. črc. 2011 21:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc
Dobrý den, mám takový problém s natvrdlým pejskem. Je to kříženec bígla a mám sedm měsíců. Neustále doma močí, občas i kálí. Nepomohlo ani venčení 7x denně každé dvě hodiny, velká pochvala za výčůrání venku, ani slušnější výprask. Jelikož má pejsek už 12kg, jsouloužičky poměrně velké, anebaví ě je xkrát denně uklízet. :( Mám pocit, že zvíře nadměrně pije, když mu trochu omezím přísun vody ( tak na litr denně ), tak nám dělá škodu. Např prokousal hadici k WC, vyškrabal odpad z vany... Zkrátka se ze všech sil snaží dostat k vodě. Bohužel ale taky občas musím chodit do práce, a věčně se obávám příchodu domů s tím, jestli náhodou nebudou vytopeni sousedi... Dá se s tímto něco dělat? Myslím ale, že pes to má zafixováno od narození, jelikož d dvou měsíců vyrůstal v tmavém sklepě bez oken, mezi výkaly..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jako první bych vzala pejska k veterináři na vyšetření kvůli tomu nadměrnému pití, může to být příznakem onemocnění ledvin, například cukrovky a jistě mnoha dalších. Litr na den se mi zdá dostačující pro pejska vážícího 12 kg, moje dvě čuby (v součtu kolem 50ti kilo) vypijou za celý den asi tak dva až tři litry - podle počasí, pokud tedy litr tomu vašemu nestačí, může být něco špatně a s nečistotností byste bojovali marně. Další věc je, že je určitě špatně za vykonání potřeby přehnaně chválit, vás taky nikdo nechválí, když si dojdete na záchod. Pokud by to někdo dělal, asi byste se přinejmenším styděla. Ulevit si je přece úplně normální a není třeba kolem toho dělat přehnané divadýlko. A ještě horší je trestání, pokud byste ho nechytili při činu, tedy v okamžiku, kdy zvedá nohu k močení nebo kdy přidřepává k vybobkování. Jindy to nemá smysl, ten okamžik, kdy to smysl má se dá měřit na vteřiny, tak 2-3.
Vaši situaci určitě znesnadňuje to, že byl pejsek od množitele na výkaly zvyklý, nepřijde mu na tom nic nenormálního, ale ve vašem případě bych určitě začala tím veterinářem.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 15:07 
Offline

Registrován: ned 31. črc. 2011 21:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc
Děkuji, jen jste mě utvrdila v tom, co jsem si myslela. Bohužel pejsek nám čůrá před očima, takže s trestáním problém není, prakticky už jsem ale stagnovala.... Už mě t nebaví, takže se ho jen, zeptám - kdo to udělal - on mi dá pacenku a tím je vše vyřešeno :D Je to takové zvláštní, jelikož se zvířaty pracuji několik let, psy vlastním ještě dýl a přesto nevím, jak se zachovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 20:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
verkop1 to, že vám čurá pred očami, nie je bohužiaľ, ale našťastie... Ak by sa schovával, máte to ťažšie, nepoužívajte tresty, prerušte ho hneď a vyveďte (vyneste) ho von. Ak sa vyšpiní vonku, prejavte len spokojnosť, bez veľkej pochvaly. Ak budete používať nezrozumiteľné tresty, začne sa pred vami schovávať a bude to ťažšie, pretože nečistotnosť pre neho bola prirodzená, mali by ste si dať naozaj záležať na dôslednosti. Ak bude treba, použite aj doma permanentné vodítko a prečítajte si staršie príspevky, píše sa v nich aj o tomto.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 06. pro. 2011 21:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Maddla píše:
... Z loužičku venku jsem jí chválila do nebes doma nikdy netrestala. Teď jsou jí 4 měsíce a je schopná se bezevšeho počurat doma půl hodiny po návratu z venku.
To se jí nedivím, na jeho místě bych si také asi zašel někam z viditelného pole a stresu z abnormálního chování. Všeho moc škodí, i neadekvátních pochval! Co je pro tebe mimořádné, je pro druhé normální a těm se, věř mi, "lépe dýchá", protože je nikdo neobtěžuje pozorováním a pak bouřlivým "aplauzem" za nic.

Bolo to vo vtipoch, ale je to tak výstižné, že sa to zíde aj tu:
Indiánka píše:
Výborné video ako si niekto nechápavejší može v reále predstaviť aké to je,keď prehnane chválite psa za venčenie vonku :lol: http://www.youtube.com/watch?v=Qf3UaBa2FBU

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 3 lety pes z ničeho nic vykonává potřebu doma
PříspěvekNapsal: čtv 28. lis. 2013 09:40 
Offline

Registrován: čtv 28. lis. 2013 06:30
Příspěvky: 1
Bydliště: Teplice
Dobrý den, poslední týden mi pes (york.terier) 3 roky začal z ničeho nic vykonávat potřebu doma..netuším proč..žádné změny u nás nenastali, je sice pravda, že má novou značku suchého krmiva, ale to už mě napadlo také a tudíž jsem se opět vrátila ke starému a problém se zdá to nevyřešilo...na internetu jsem našla, že by mohl procházet pubertou...ale netuším, zda to může být pravda u takhle starého psa. už si nevím rady a nechci ho neustále trestat, je pak bázlivý :dontknow: :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pát 29. lis. 2013 16:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Značky těchto krmiv?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pát 29. lis. 2013 19:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dělá to je, když je sám, nebo přes noc, nebo před vámi ...?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vykonává potřebu i doma
PříspěvekNapsal: úte 22. črc. 2014 08:51 
Offline

Registrován: pon 21. črc. 2014 16:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Dobrý den, prosím o radu. Mám vyvedené půlroční štěně křížence australského ovčáka a pravděpodobně labradora. Pořád ještě vykonává občas obě potřeby doma. Četla jsem spoustu rad na internetu a většinu i vyzkoušela, ale přijde mi, že spíš učí psa, že doma nemá a venku je to správně, což už ona dávno ví. Hned, když vyjde ze dveří, venku čůrá (když jsem ještě odměňovala piškoty, běžela si vždy hned pro piškot) a když to udělá doma, tváří se dost provinile, případně se jde schovat sama. Pokud s ní chodím co dvě hodiny ven, většinou je vše v pořádku, ale když se snažím čas prodlužovat, téměř vždycky něco vyvede. Přijde mi to dost časté venčení na štěně, co má přes půl roku. Navíc klidně vydrží v noci až do rána, takže si nemyslím, že má zdravotní problém. Předem děkuji za rady :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2014 06:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Doporučuji pročíst si celé toto téma a další témata týkající se stejného problému, jako je například zde: viewtopic.php?f=23&t=3183

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Osmiměsíční fena, která vykonává potřebu pouze doma
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 22:49 
Offline

Registrován: pát 06. úno. 2015 22:49
Příspěvky: 1
Bydliště: Plzeň
Dobrý den,
máme doma cca. 8 měsíční fenku křížence, která se neumí venčit venku. Dala nám jí asi před 10 dny rodina, která ji před půl rokem našla a zachránila, ale protože tam, kde bydleli, nesměli mít zvíře, tak fenku měli doma tajně. Proto s ní téměř vůbec nechodili ven, aby nikdo nezjistil, že je u nich a tím pádem o ní nepřišli. Takže se fenka celých půl roku venčila doma. Nyní tato rodina přišla o bydlení a museli se odstěhovat jinam, kde psa také mít nemohou. Fenku jsme si tedy vzali my, aby nemusela do útulku. Za týden si u nás zvykla, už je velmi přítulná, milá a mazlivá. Doma se již téměř nebojí, ale venku se bojí všeho, všechno jí rozptyluje, leká se každého zvuku, bojí se každého člověka, který nás míjí i každého psa. Pořád se rozhlíží a zjišťuje, odkud by mohlo přijít nebezpečí. Není vůbec schopná se soustředit na to, aby se vyvenčila. Zkoušeli jsme všechno možné, nosili jsme ven počůraný hadr, fence řekneme "fuj", když to udělá doma a hned s ní jdeme ven, ale i když s ní chodíme ven několikrát denně, ona tam neudělá nic a ani nechápe, co se po ní chce. Ale sotva přijdeme domů, vykoná hned potřebu. Chtěla bych vás tímto poprosit o nějakou radu, protože už nevíme, co s ní.

Děkuji,
Hubocká Vanda

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2015 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Viz. můj předchozí příspěvek.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fena začala močit doma
PříspěvekNapsal: úte 08. bře. 2016 18:34 
Offline

Registrován: ned 24. kvě. 2015 09:42
Příspěvky: 1
Bydliště: Krhovice
Zdravím,
nenašla jsem tu podobný problém, proto se ptám-naše bišonka bude mít v květnu dva roky. Teď měla štěňátka, v neděli odešlo poslední. Fenka ty dva měsíce, co kojila, občas doma udělala loužičku. Snažila jsem se s ní chodit ven co nejčastěji, někdy i v jednu ráno a hned v šest ráno, ale stejně. Někdo mi říkal, že se to upraví, jak odstaví štěnda, že se to vrátí do starých kolejí. Předtím doma totiž nečurala. No a od neděle jsem pár loužiček našla, před chvílí zrovna. Poradí mi někdo, jak ji vrátit zpět? Ještě máme maltézáka, ten má dva a půl roku a ten nám to nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!