Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Srdce nebo plíce ?
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 22:47 
Offline

Registrován: stř 28. srp. 2013 16:05
Příspěvky: 1
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Dobrý den,

To je poslední měsíce náš problém.
Barča 13 let kříženec, 13,5 kg od lonského zač. podzimu kašle během dne doma , každé 4 - 5 hod.
i v noci ji to vzbudí , venku minimálně.
Je to takový dávivý , hrubý kašel , 3x -5x zakašle a posl. jako něco vydáví, ale nic není vidět.
Od VET. dostala po RTG srdce / mírně zvětšené/ ENAP a FURON na odvodnění.
Po 1,5 měsíci se stav vůbec nezlepšil, spíše k horšímu ! :(

Vyšetření u jiného VET. : RTG Nález na plících - bílý flíček, SONO srdce , chlopně atd. v pořádku.
Dostala 5x antibiotika /2 látky / injekcí.
Stav se zlepšil , hlavně se jí udělalo lépe, byla veselejší atd ...... ale stále tehdy kašlala trochu méně.

Dle expertů kteří viděli snímek se může jednat o BRONCHUS, který ji dráždí .

Dávám šípkový čaj /vlastní suš. šípky/ = vit C + jitrocel. sirup.

Kašle stále , interval jak jsem uvedl na začátku. Necháváme více v teple.
Mám pocit při změně počasí, mrazy = více kašle , ... obleva = vlhčeji, že méně kašle.

Děkuji Vám za názory i rady. Miloš P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srdce nebo plíce ?
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2015 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
Vetrináři mají zřejmě jasno, že je to srdce, i když ne té plíci může být taky něco. Brala bych to tak, že už mi takhle stará fenka pomalu dožívá a nelámala bych si s tím moc hlavu, když jí pomáhá sirupek, tak dokud nekašle v jednom kuse 24 hodin je to ještě dobrý. Enap je na zpomalení srdeční akce, to znamená v mém výkladu, že srdce nepracuje dobře a snaží se to vynahradit tím, že bije rychleji, čímž by se více opotřebovávalo a proto se pak dává enap, který nedělá nic jiného, než že ho zase násilím zpomaluje. Zřejmě to bude s vaší fenkou velmi vážné, jestli dostala i něco na odvodnění.
Věřím, že vám někdo napíše co dávat třeba od Energy, nebo nějaký babský recept, Já bych za sebe doporučila Bachovky.
To kašlání, může být i vliv vlhka, ale když je vlhko, je zároveň i jiný tlak takže z toho taky moc soudit nelze- může to být vlhko- vliv na plíce, ale taky tlak-vliv na srdce.

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srdce nebo plíce ?
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2015 07:21 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
No, mám takřka fatální zkušenost s tím, jak mají veterináři "jasno"....
Nějaké další vyšetření srdce se dělalo? To zavodnění - chápu dobře, že ten druhý vet žádnou tekutinu sonem nezjistil? Další kontrolní sono po nějakém čase léčby nebylo?
Mám psa s nemocným srdíčkem a vodou v hrudníku, ale kašel není dávivý a hrubý.
Bronchus je průduška - to tam má jako zánět nebo něco?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srdce nebo plíce ?
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2015 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ten "flicek" muze byt mnoho veci od nadoru pres zanet, drobnou kalcifikaci az k vdechnutemu zapouzdrenemu cizimu predmetu - zkusenej sonografista s dobyrym sonem by mel byt schopny alespon orientacne rict o co se jedna. Doporucuji udelat sona srdce s doplerem u nekoho kdo to umi vyhodnotit - coz vetsina vetu rozhodne neni... pripadne holtra srdecni krivky. Jen si nejsem jistej jestli to ve 13 letech ma jeste smysl - pri nalezu se stim stejne neda moc delat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srdce nebo plíce ?
PříspěvekNapsal: sob 06. led. 2018 01:20 
Offline

Registrován: stř 23. kvě. 2012 11:51
Příspěvky: 2
Bydliště: Jaroměř
Dobrý den, na štědrý den mně pes jork onemocněl, kašlal, dusil se, naší veterinářkou mu byl diagnostikován zápal plic. ATB nezabírala, tak nám po 2 dnech nasadila jiná. Ke zlepšení nedošlo. Na Silvestra nám pes kolaboval, tak jsem ho odvezli na kliniku na pohotovost a tam nám řekli, že pes má na plicích vodu a že mu selhává srdce. (dle poslechu i rtg)Dostal Vetmedin, Furon a Cardalis. Dnes odběry krve a sono. Krev je ok, sono ukázalo poškození levé mitrální chlopně s tím, že prognóza je velmi špatná. (max 1 rok) Našemu psovi bude 8 let, nikdy nemarodil. Je čilý, veselý, krásně žere, po správných lécích je na pohled o 100% lepší. Máte někdo s touto dignózou zkušenost, jestli není možnost, jak pejskovi prodloužit život? Jak naučit psa čůrat doma na podložku? ( po odvodňovacích tabletkách musíme chodit ven po cca 2 hodinách jakmile nastoupím zpět do práce, tak to s tak častým venčením bude problém, běžně venčíme po cca 5 hodinách) Pes není zvyklý dělat potřebu doma. Ale s jeho nemocí to asi jinak nepůjde :(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!