Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 562 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2014 13:08 
Offline

Registrován: čtv 20. bře. 2014 19:23
Příspěvky: 6
Bydliště: UHB/Olomouc
Je normální, když se při hárání fenka pořád počůrává? Slyšela jsem, že hárající fenky jsou docela špindíry (hárá cca 2-3 den a už před týdnem se mi vykakala uprostřed nádražní budovy :oops: ), no ale teď si počůrala i pelech, což občas kdovíproč udělá, ale nedávno začala chodit čůrat k příteli do postele. Většinou to byla má chyba, že jsem ji hned po probuzení nevyvenčila. Nicméně jsem jí dnes koupila háračky a i v nich přišla k příteli na postel a pořádně si do ní ulevila - teda do kalhotek. Budu holt muset chodit častěji venčit, dokud to nepřestane (je to její první hárání, jak jste jistě pochopili), jen se chci ujistit, že to není úplně nenormální chování...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2014 14:34 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Myslím, že to úplně nenormální chování není (zvlášť při prvním hárání), i když standartní taky ne....ale já mám zkušenosti jen se psem, majitelé fenek řeknou víc :wink:
Ale...zkus si tady pohledat něco o háracích kalhotkách, výsledek je, že je tu moc nikdo nedoporučuje - zabraňují fence se olizovat a čistit, tím pádem můžou být příčinou zánětů a podobných ošklivostí...ještě jejich používání zvaž...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2014 15:48 
Offline

Registrován: čtv 20. bře. 2014 19:23
Příspěvky: 6
Bydliště: UHB/Olomouc
Nemám moc co zvažovat, spolubydlím s dalšíma čtyřma cizíma lidma, nemůžu si dovolit nechat "pokrámovat" celý byt (a to chodí na návštěvy a přes den spává v sedacím pytli v kuchyni). Nemluvě o tom, že s námi spává. I když jde spát do pelechu, probudí se u nás v posteli. Nechci ji odříznout od všech lidí jen proto, že hárá. Chtěla bych jí nechávat kalhotky alespoň přes noc, jenomže...


Naposledy upravil zbynek dne ned 12. říj. 2014 16:13, celkově upraveno 1
odmazání zbytečné citace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2014 15:58 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Jasně no, někdy to bohužel asi moc jinak řešit nejde, zvlášť pokud fenka sama není moc čistotná...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2014 17:07 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
já mám tedy feny dvě a rozhodně mi nikdy nic takovýho nezkusila předvést ani jedna. naopak - myjí se navzájem, uklidí i většinu kapiček po zemi, ovšem kromě malého koberečku nemáme koberce, takže mě netrápí neomyvatelnost podlah. v době, kdy jsem měla psa a fenu a fenu dávala v exponovaném týdnu hlídat, tak asi tři dny špinila dost v baráku, kde jsou koberce, tak dostala vysloužilé kalhotky, ideálně s nohavičkama, aby to dýchalo, bylo vzdušné a zároveň zachytilo špinění. ale dlouhodobě něco, co nedýchá bych rozhodně nenasadila, kor první hárání - čistotnosti se nemá jak naučit protože se od začátku nemá jak čistit! max na chvíli do té společnosti a něco, co dýchá.
ke psu, který močí mě do postele, ať hárá nebo ne, bych přistupovala jako k nečistotnému psu. a močení do postele ve chvíli, kdy tam ještě jsem já, tak to by by zkusil jednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2014 06:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
První hárání je pro fenku hodně náročné jak na psychiku, tak i fyzicky a některé se s tím prostě neumí poprat, zvláště v začátku. Hárací kalhotky jsou v popisovaném případě hodně riskantní, koledujete si o pyometru. Spíše bych se věnoval opravdu častému venčení a na důležitá místa dal barevné deky. Není nic neobvyklého, že "prvničky", ale i starší fenky v pokročilém věku v začátku hárání nestíhají venčení. Není to nic, co bych považoval za problém a vím, že chyba je vždy na druhém konci vodítka, než kde je pes, v tomto případě fenka.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2015 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Máme nyní tři pejsky....náš Džík (JRT 12 let) najednou ze dne na den začal "nakrývat" čubu 5 měsiční německé dogy.....je úplně zblázněný, jako když potká háravou fenku, která mu hodně voní, takže skončil v předsíni, kde má dočasné místo. Krev nikde vidět není, pipinu nateklou nemá, jen jsme zpozorovali malinkou bílou kapku. Mohlo by jít o nějaký zánět nebo falešné první hárání? Přijde mi to u něm.dogy fakt brzo. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky Bl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2015 09:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nemyslím si, že by se v tomto případě jednalo o hárání, je to opravdu brzo. Bílá kapka by neměla být projevem zánětu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2015 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mohl by to bejt zánět pochvy- někteří psi mužou reagovat stejně jako při hárání a věk by také odpovídal, otírala bych heřmánkem mělo by to samo odeznít a pes by měl přestat šílet:-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: sob 21. bře. 2015 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Pripadne i pri zanetu mocovych cest psi muzou reagovat jako pri harave, ale to by ste spoznali :) Fenku doporucuji sledovat, jestli zacne vic pit, nechutenstvi, nebo vytok bude zluto-zeleny az zeleny, tak jdete k veterinari. Dokud je bily a neni ho prilis, tak jen drzet v teple a sledovat :) nebo jak pise ajka, potirat tim hermankem.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: pon 24. črc. 2017 11:41 
Offline

Registrován: pát 31. bře. 2017 06:44
Příspěvky: 2
Bydliště: Písek
Dobrý den,
naše fenka začala prvně hárat a zrovna jsou docela velká vedra, tak chci se zeptat, jestli se může koupat v rybníku. Aby nedostala nějakou infekci nebo zánět. Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hárání
PříspěvekNapsal: sob 29. črc. 2017 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Určitě se tady o tom někde píše. Neriskovala bych. Těch pár dní bez koupání přežije.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 562 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!