Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2015 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
Ahoj, mám dotaz, zda by někdo netušil, co moji fenku trápí.
Před prázdninami jsem si všimla, že po zátěži, když přijdeme domů a ona si třeba na hodinu odpočinu, když potom přijde, tak výrazně kulhá na přední nohu.
Během prázdnin jsme chodily skoro každý den plavat a kulhání zmizelo.
Teď, když asi týden neplavala a byly jsme asi dvě hodiny na procházce a dvě hodiny na cvičáku (neskákala) a přišly jsme domů, zase se kulhání objevilo.
Vždycky to během chvíle - pár minut rozchodí a dobrý.
Byla jsem na veterině, dělali jí základní RTG, ale nic neprokázalo, takže dostala prášky proti zánětu - Carprodyl a doporučen 14ti denní naprostý klid.
Fence jsou tři roky.
Máte někdo podobnou zkušenost?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2015 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
může to bejt od páteře udělala bych rtg i páteře a kompletně rtg ramene a lokty ideálně u ortopeda

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2015 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
u ortopeda jsme samo byly, dělal jí ramene a loktů, ale zatím bez sedace, tu páteř teda vůbec nezkoumal...
a mohl by to být teda třeba i ten zánět, který po práškách a klidu odezní?
ptám se, protože na mě p. doktor nepůsobil moc důvěryhodně a zda někdo neprošel něčím podobným


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2015 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Lenko, myslím, že u vás momentální znovuobjevení kulhání způsobuje chladnější počasí - je chladněji, více zatuhne, hůře se rozhýbává.

Já kulhání u svého borderáka řešila od jeho roku a půl, byl na několika RTG, ale co to vlastně způsobovalo jsme zjistili až po letech (špatně uzdravená šlacha po zranění nad malíčkem na levé přední noze, až po čase šly vidět změny i na RTG).

Můj pes prošel několika klidovýma režimama, dostal spoustu antirevmatik, ale to způsobí jen krátkodobé utlumení příznaků.
Co nám pomáhá: Aptus Aptoflex, teď má teda Alavis, ale ten Aptus působil asi víc, Dornovy masáže (po nějakých dvou třech bylo opravdu vidět zlepšení), udržování v kondici (žádný kila navíc, dostatečný pohyb), teplo (hlavně ho nenechat prochladnout po práci, po jakémkoli výkonu odkládat do tepla/na něco teplého, to stejné s dlouhým koupáním ve studené vodě atd.)
S tímhle můj šestiletý pes běžně chodí na svižné vyjížďky s koněm, momentálně skoro denně pase a k tomu zvládá ještě nějaké to lítání se smečkou a aportování. Občas kulhá, to maximálně uberu trochu práce a hlídám víc, aby neprochladl, odezní to někdy do dvou hodin, někdy do dvou dnů, na podzim, když se prudčeji ochladí, tak se to klidně natáhne i na týdny.

Takže tolik k našim zkušenostem :-)

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2015 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
Díky Terezo za odpověď, na Dornovku se chystáme, četla jsem o účincích a chtěla bych ji vyzkoušet, jen musím sehnat někoho šikovného v Praze.
Dneska jsem si všimla, že je citlivější na packu, tu jí teda nerengenoval, tak zkusím ještě to. Jinak měla jsem za to, že se Alavis moc nedoporučuje kvůli složení, ale je to pár let, teď už je v pohodě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2015 14:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Na Alavis je víc názorů, někteří si ho nemohou vynachválit. Nevěřím tomu, že by jedno balení, které využívají dva psi, mohlo mít nějaké negativní následky a jelikož mi bylo spoustou lidí včetně veta doporučováno, tak jsem to chtěla zkusit. Ale jak říkám, myslím, že Aptus Aptoflex byl účinnější. Ještě mám v plánu zkusit GelaPony.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2015 20:23 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
alavis, myslím, se moc nedoporučoval kvůli toho, že zbaví psa bolestivosti, ale neléčí.. nicméně alavis dělá spoustu kombinaček účinných látek, takže se tam vybrat dá. ten aptus aptoflex je asi výrazně koncentrovanější, ale obsahově to vypadá na ten nejběžnější alavisí přípravek.
já už léta používám výhradně dromy preparáty pro koně a různě jim to kombinuju dle aktuálních potíží. biotin, boswelii, msm a hlavně kolagen v zátěži pořád. funguje to a stojí to pakatel /a musí se to přepočítat na váhu psa/..
moje bordera to má poslední rok taky. to je asi plemenem :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2015 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Já účinnost Aptoflexu řešila s vetem a ten mi vykládal, jak to řešili s ortopedem a shodli se na to, že díky tomu, že je to v tekuté formě, tak je to pro organismus přirozenější -> mnohem lépe zpracovatelný.

A teda ještě k tomu Alavisu, ten právě často obsahuje to MSM, které tlumí bolest, což je sice nežádoucí pokud má mít zvíře klidovej režim a co nejméně namáhat tu léčenou končetinu, ovšem pokud má něco nevyléčitelného jako třeba můj pes, nebo nějakou artrózu atd. tak je tohle tlumení bolesti právě žádoucí.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: sob 12. zář. 2015 09:05 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
MSM nejen tlumí bolest,ale je rovněž protizánětlivý,což je mnohdy příčina bolesti. U mého psa po úrazu i po operaci zabral pouze Alavis, Aptus účinek nula.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: úte 15. zář. 2015 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
tak týdenní klidový režim za námi, borderka se už pomalu nemůže "vejít do kůže", dobírá léky a žádné viditelné zlepšení
kolagen jsem už před několika měsíci koupila, ale tak nějak mi to přišlo zbytečné, jim ho dávat...
na RTG, kde ji budou muset sedovat se mi moc nechce
jsem trochu bezradná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: úte 15. zář. 2015 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rtg bez sedace moc dobe udělat nejde ztak aby to bylo korektní rtg- pokud to není extremně klidnej pes co se fakt nehne, takže byhc šla do rtg lokty ramena cálá noha pořádeně i s páteří

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: stř 16. zář. 2015 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Já bych teda pokud možno nesedovala... Mám zrentgenovaný všechny psy, Arta několikrát, posledně jsme dělali rameno i zbytek nohy půlročnímu štěněti. Žádný z mých psů není extra kliďas, co by se vyvalil a nechal se libovolně polohovat (spíš naopak), ale všechny jsme bez problémů nafotili tak jak bylo potřeba. Jen to chtělo dva lidi, trochu času a klid. A i když jsem na té veterině pomáhala, tak jsme tyhle věci rentgenovali bez sedace.
Většina snímků se ještě posílá ortopedovi ke konzultacím a nikdy nebyl problém se špatnou kvalitou, rozmazáním...

Takže já osobně bych u těchto věcí svýho psa sedovat nenechala, pokud by s tím měl vet problém, nechala bych si to udělat jinde.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2015 06:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám raději, když mi RTG pohybového aparátu dělá přímo ortoped, jelikož ví, jak si správně napolohovat psa, aby viděl, to co potřebuje vidět.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: čtv 17. zář. 2015 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
ano, RTG jí dělal ortoped, takže i pro další snímky bych se obrátila buď na něj nebo na jiného ortopeda
faktem je, že při pořizování snímků to byla trošku "bojovka", drželi jsme ji já a pan doktor, ale dali jsme to...problém je prý v tom, že při podrobnějším RTG se různě nohy vytáčejí, natahují atak, což je jak pro psa nepříjemné, tak prý skoro nereálné za plného vědomí vyfotit...
dneska se chystáme k fyzioterapeutce a na masáže, tak jsem zvědavá, jestli to třeba pomůže


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2015 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2015 10:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Ahoj všichni,
nechci zakládat nové téma, protože mám stejný problém u 7,5 leté fenky bígla.
Doposud v pohodě,živá, zdravá, až na potíže s fakešnou březostí. Nadváha, ale to už tak u bíglů bývá, snažím se jí omezovat, ale najde si jídlo sama. Teď na podzim trávila celé dny vyhledáváním vlašáků a pojídala je takovým způsobem, že docela dost přibrala.
Chodím s ní hodně ven, je od malička zvyklá na dlouhé procházky. Jenže.

Je to tak 3 týdny, když vstane po ležení, tak kulhá na levou zadní. Není to moc, za chvíli to rozchodí, ale prostě jí dělá obtíže se zvednout. U doktora jsem s ní zatím nebyla, veterinu nechvám až jako poslední, protože všechny návštěvy tam strašně špatně prožívá, vyloženě dělá hysterické scény :roll: .
Podala jsem jí homeopatikum Arnica Montana - kulhání jako zázrakem ustoupilo, tedy pokud Arnicu bere 2 x denně. Koupila jsem kloubní výživu Alavis. Co ještě mohu pro svojí Besinku udělat? Předpokládám, že to počínající artróza, způsobená zejména nadváhou a možná i nepořiměřeným pohybem, jak říká moje okolí.
Ještě mi napadá, změnila jsem jí cca před měsícem pelech, dřív ležela na tvrdé podložce, vystlané koberci. Pak jsem jí dala vyřezenou molitanovou madraci, je měkká. Mohlo by to být třeba ležením na měkkém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2015 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Určitě bych hledala problém ve změně váhy, ono u "staršího" pejska je to dost znát. Také řeším. A vyhledej si zde na poradně informace o Alavisu. Oni to veti rádi prodávají, ale určitě se zde psalo, že jsou v tom prášky proti blolesti. Takže po Alavisu může přestat kulhat, protože jí to nebolí. Problém se může zhoršit, protože ona a ty nevíte, že jí to bolí a nohu zatěžuje normálně nebo více, než by jí zatěžovala, kdyby jí bolela. Zbytek někdo jiný.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2015 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Osobně bych k vetovi zašla hlvaně kvůli diagnostice problému, jestli to nemůže být vazivového/svalového původu, případně od páteře, nechala bych udělat RTG jak vypadají klouby a dle výsledků bych teprve nasazovala léčbu...

Pokud je to opravdu artróza, což je teda pravděpodobné, dostala by na určitou dobu možná antirevmatika a pak by byly nejspíš doporučeny právě kůry Alavisu, nebo něčeho podobného (osobně mám lepší zkušenosti s přípravkem Aptus Aptoflex). A ano, Alavis obsahuje MSM, které působí proti bolesti, ale to je při této diagnóze právě žádoucí, artróza je v podstatě neléčitelná (lze provést chirurgické odstranění, ale artróza se může během krátké doby zase objevit) a psovi způsobuje bolest, takže je fajn dát mu něco, co mu od ní trochu uleví. Nežádoucí by byl tento účinek právě při špatné dagnóze, kdyby pes zatěžoval díky zamezení bolesti končetinu víc, než by bylo vhodné. Jinak se dá artróza udržovat v mezích, zamezovat jejímu postup právě kloubními přípravky. Ideální je psa držet hubeného, ale zároveň v kondici, aby svaly pomáhaly kloubům, klidový režim v tomto případě (kdy to není akutní podráždění třeba i vyvolávající nějaký zánět, ale stálý stav) nepomáhá a je zbytečný.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2015 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
A já si tedy nemyslím, že by rozkulhání vašeho psa mohla způsobit madračka, naopak je dobře, že je na teplejším, řekla bych, že rozkulhání způsobilo ochlazení počasí, to je zcela běžné. Proto bych ještě zvážila pořízení nějakého teplejšího oblečku zakrývajícího aspoň kyčle.
Další věc, co by mohla trochu pomoci jsou Dornovy masáže, mě u obou psů s artrózou pomáhjí.

Tak hodně štěstí při řešení problému :wink: .

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2015 06:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2015 10:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Děkuji všem moc za rady :wink: . Včera jsem Besi pozorovala, kulhá jen chvíli, pak se normálně rozchodí a zatěžuje všechny nohy. Procházky jsem podřídila stavu a taky počasí, chodíme teď dvakrát na hodinku, a jen o víkendu. Jinak má k dispozici zahradu. Besina je pro mě jako druhé dítě, takže bych ráda, aby se mnou zůstala co nejdéle, a v co nejlepším stavu. Udělám pro to co půjde. Nemyslím si, že by byla nějaká vada v páteři, ty příznaky jsou jako u lidí artróza. Molitan, co dostala na spaní, lebedí si v něm, ale před tím měla také teplo, jen ne měkké. U lidí se to tak říká, že se nemá spát na měkkém, že z toho bolí klouby a páteř, tak nevím jestli to není na závadu i u psa.
Jinak velký problém - udržet váhu. Kdo má bígla, tak ví, že je strašně při chuti. Prakticky celý den jen shání, co by sežrala. V létě mi ožrala všechny jahody. Při procházkách hledá, kde je nějaký spadlý rohlík, piškot, mandarinka. No a ty její oči, to by člověk dal poslední sousto. Krmím granulemi smíchanými s konzervou, nebo vařím maso, dávám jí míň, než by měla mít, dávám jednu dávku večer. Za den ale vyloudí od členů domácnosti co se dá.
Takže budu se snažit korigovat jídlo, přiměřený pohyb - kratší procházky, raději víckrát denně. A Alavis ponechám, dávám nižší dávku. A koupím Aptus Aptoflex, líbí se mi, že je tekutý. Obleček neprojde :rolleyes: Napadá Vás ještě něco, co bych mohla udělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2015 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Na zhubnuti psa jsem dostala radu davat jako prilohu zeleninu a brambory. D. je nikdy nejedla a ted ji jedou. Hlad je hlad.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2015 06:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2015 10:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Krásné ráno všem, jsem tady s pokračováním dotazu ohledně kulhání. Besina kulhá stále a zálo se mi, že i víc. Na procházce na vše zapomene, ale jinak leží a leží, zbytečně se nezvedá, což mě zarazilo. Objednala jsem jí k veterináří, jdeme tam příští týden. VV pátek ale manžel věc konzultoval s paní, která je veterinářka, ale praxi teď nevykonává. Prohlídla Besinu a prý je to na 100% natržený vaz v koleni. Tedy jakoby úraz. Doporučila operaci, prý jinak se to nespraví. Takže uvidíme, co řeknou na klinice, zkusím se přeobjednat na dřív, což asi ale nepůjde. Snad to do čtvrtka vydrží. Máte zkušennosti s takovou operací? Jinak Besina je dle doktorky pěkná, dobře osvalená, trochu nadváhu, ale nic vážného, operace prý by se nebála.

Jinak, co mi teď ale hodně trápí, včera večer jsem Besi objevila nějaké bouličky u zadního struku, u té bolavé nohy. Teď jsem z toho celá vyplašená, že je to rakovina. Má opakované falešky, docela silné. Zvládaly jsme je pomocí homeopatik, vše odeznělo samo, sice to trvalo, ale já nejsem zastánce hormonů, takže jsem se snažila nějak zvládnout bez zásahů veterinářů. Bouličky jsou malé, tvrdé, jakoby kuličky. Už jsem pročetla diskuze tady, objednala jsem DI a Gynex, okamžitě nasadím, ale mám o tu mojí holku obavy. Samozřejmě to hned probereme na klinice, je možné, že nám doporučí mléčnou žlázu odstranit. Nechtěla jsem kastrovat, i když byly falešky, nejsem toho zastáncem. Mohou případně oba zákroky udělat najednou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2015 23:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
A jsme u toho, proč je lepší zajít si skrz diagnostiku raději k vetovi, než nasazovat léčbu dle vlastního uvážení, pokud jde o něco podobně závažného. Zrovna u natřženého vazu to chce oprvdu striktní klidový režim pokud vím a určitě to chce nasadit nějaká antrievmatika a podobně, naopak bude otázka, jestli dávat něco s MSM, aby ju to nebolelo a neměla tendence to více zatěžovat...
Ehm, a u vás se k vetovi nechodí vez objednání? Nebo to je skrz RTG?
Jinak operace koleního vazu je celkem běžná, vez se nahradí většinou takovou jakoby placatou, silnou nití, která se protáhne do kříže tak, abz psovi držela kolenní kloub tak, a jak bz měl vaz a zasukuje se to :-) . Pak nastává dlouhodobý klidová režim. Bohužel se velmi často stává, že se během času přetrhne vaz i v druhém koleni, jelikož je v době rekonvalescence prvního nadměrně zatěžován. Většinou to stojí kolem 5 tis (samozřejmě jak kde a podle velikosti psa)...

Bulky na mléčné liště opravdu značí nejčastěji nádory, rakovina mléčné lišty je u fen, které trpí na falešky velmi častá. Osobně jsem sice taky proti jakýmkoli zbytečným radikálním zísahům do těla zvířete, ale v tomto případně bych vůbec neváhala a nechala dstranit jak mléčné lišty, tak dělohu a vaječníky, jakožto producenty hormonů, které způsobují změny v organismu, jejichž následkem zřejmě u vaší feny dochází k rakovinému bujení. Pokud se témto způsobem zasáhne hned zpočátku, je celkem pravděpodobné, že fena bude zdravá.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: úte 08. pro. 2015 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2015 10:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Na veterinu jsem ohledně problému volala, vyslechli mě, a usoudili, že pokud na nohu došlapuje a kulhá jen v určitých okamžicích, není nutné jezdit hned. Nicméně doporučili, aby hafinu shlédl ortoped a udělal i rentgen, což prý je nutné pouze s narkózou. Takže nás objednali na nejbližší možný termín, tento čtvrtek. Mezi tím se stav nohy mírně zlepšuje. Dnes ráno nohu úplně zatěžovala, ihned po vstanutí. Co dělá celý den nevím, jsem v práci, ale o víkendu převážně ležela a šla se jen vyčurat ven. Je vevnitř v garáži a má ve dveřícvh díru, takže může kdykoliv ven. Myslím, že více leží a odpočívá. Procházky jsem zrušila, i když v sobotu moc chtěla jít. Známou doktorku jsme navštívili víceméně jen pro další názor, a ona jmenovala natržený vaz. Je ale zvláštní, že koleno není vůbec oteklé a ani nebylo. Ona sama říkala, že není ortoped a že ani na rentgenu to vidět nebude. že je třeba, aby vážnost posoudil odborník. Jak jsem se různě dočetla, vaz může být natržen, ale také jen natažen, a ke zhojejí postačí klid a vhodné kloubní preparáty. To už ale nechám na ortopedovi. Každopádně zlepšení vidím po podání homeopatik Arnica. Pokud dám ráno a večer 5 kuliček, stav se lepší. Pokud dám Alavis, žádný účinek nepozoruji, ale je fakt, že dávám jen poloviční doporučenou dávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: úte 08. pro. 2015 19:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Já bych ještě dodala, že teplo, jak známo léčí, takže dejte feňuli do tepla ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2015 06:59 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Besi píše:
Známou doktorku jsme navštívili víceméně jen pro další názor, a ona jmenovala natržený vaz. Je ale zvláštní, že koleno není vůbec oteklé a ani nebylo

Můj pes má taky diagnostikováno natržení křížového vazu v koleni (už před cca 4mi lety), a to odborníkem řekla bych jedním z nejpovolanějších (krom jiných příznaků dle jakéhosi ztluštění čehosi :D ......), a koleno v životě oteklé neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2015 06:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2015 10:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Takže po včerejší návštěvě veterináře - přetržený křížoivý vaz v koleni. Doporučená operace , metodou TTA. Cena za operaci vysoká. Upozorňoval, že pokud nenechám operovat, koleno se zničí a dojde k prasknutí i na druhé noze. Píšete, že s prasklým vazem pejsek funguje už 4 roky, chodíte normálně na procházky? Což já si nedovedu představit, že by Besina měla stejně aktivní život, jako před tím. A jedno je jisté, mám psa, který má neskutečnou chuť k jídlu a také sklony k přibírání. Na udržení váhy nám pomáhá jen pohyb, což s pohybovým omezením půjde těžko. A zas , pokud bude mít stále nadváhu, klouby a nohy budou trpět. Jsem rozhodnutá operovat, jen ta cena. Levnější metoda? máte zkušennosti?
Mléčná žláza je v pořádku, jen mírně aktivní. Zvážím kastraci, ale teď je aktuální vyřešit problém s nohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2015 06:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je rozdíl mezi natrženým a přetrženým kolenním vazem. Co se týče nadváhy, je to hodně o složení krmiva. Mělo by mít velký objem, málo energie.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulhání po klidu
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2016 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
S prudkým poklesem teploty potkalo kulhání po klidu i Renoltku - holt už je jí osm let... Začala kulhat v pátek v noci, v sobotu i v neděli byla ok a na procházkách řádila nadšeně ve sněhu, včera (pondělí) večer kulhala celkem dost. Dnes koupím Apto-flex, doma je v teple. Je potřeba/vhodné nějak oblíkat ven? Kulhá na pravou přední, tak nevím, jestli jí nějaká bunda na to pomůže...?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!