Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: pon 21. bře. 2011 19:03 
Offline

Registrován: stř 09. bře. 2011 10:54
Příspěvky: 6
Bydliště: kopřivnice
tak my zkoušíme a zkoušíme a efekt nulovy u psu,kteri jsou Fidovi "oblibenci". u tech postupujem fakt po kruckach. fido zatahne, skubnu s nim a ukazu tenisak ci klacek a chvalim, kdyz si chce hrat. ale tak 3metry od plotu, nekdy i vic, uz vnima jenom toho psa. zkousim to s tim krokem zpatky a vsecko nanovo, ale fido je tim vic rozcilenejsi, cim vic zacina cizi pes za plotem vyšilovat, ze jsme tam tak dlouho. v mene znamem prostredi se to snad lepší. jde vam to vsem-kdo mate problem s tahanim za psy-taky tak pomalu? a nejake video, odkaz, jak ma vypadat spravne skubnuti asi nikdo nema na skladu ze..? diky a pekny den, jaro je tu:) r.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: pon 21. bře. 2011 19:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
radkaD píše:
...jde vam to vsem-kdo mate problem s tahanim za psy-taky tak pomalu?...


Nie, ide to aj rýchlejšie, tu to ale vyzerá, že tvoje argumenty sú slabé, rešpekt psa voči tebe tiež. Hra pre neho nie je oproti psovi dostatočnou motiváciou a na čo zafunguje, na to by si mala prísť ty, napríklad aj tým, že si necháš ukázať. Možností tvojich reakcií je totiž viac. Nie je to všetko vždy len o šklbnutí vodítkom. Opakovanie slabých argumentov psa len otravuje a vytáča, stokrát nič zabilo aj vola...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: pon 21. bře. 2011 19:53 
Offline

Registrován: stř 09. bře. 2011 10:54
Příspěvky: 6
Bydliště: kopřivnice
co zabralo na 99% byly snehove kulicky, coz je sezonni zalezitost a pak piskoty ci jina dobrota, kterou se ale div neudavil, jak to rychle sezral. nechci ho zvykat na pamlsky, protoze to funguje jenom, kdyz je mame.. (ty davam za odlozeni a sedni, lehni atd) snazim se co to jde, byt dusledna. ale mate pravdu, musi to byt v respektu. kdybych se divala z pohledu nekoho jineho na to, co pisu, hned bych si pomyslela, ze ten clovek u psa nema dostatecny respekt. takovym pejskarum, co je psi tahaji, jsem se se svym drivejsim psem jenom tise smala..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2015 17:31 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2015 18:20
Příspěvky: 2
Bydliště: ČR,Bílovec,Slunečná,1131/34
Dobrý den,
mám podobný problém tomuhle tématu s mým osmiměsíčním choďáčkem. S kolemjdoucími psy nebo se psy v jiných situacích problém nemáme. Náš problém spočívá ve větších, štěkajících psech za plotem. Kdyby ten pes štěkal venku tak by si ho ani nevšimnul. Ale jakmile je za plotem-a štěká (když neštěká tak je taky všechno ok)- tak se u něho vždycky zdržíme nejméně 15 minut. Na povely v těchto situacích poslouchá až na podruhé a ještě k tomu je musím pořádně zařvat (psi většinou dělají takový povyk že není slyšet vlastního slova). Kromě toho je vždycky tak rozjančený že nevydrží v klidu ani v povelu sedni.
Řeším to tak že si s ním v klidu ,,povídám". Pomáhá to jenom v tom že přestane štěkat a sem tam zakňučí ale i přesto tahá jako ďas a to řeším tak že se snažím nenapínat vodítko a jenom s ním cukám když vidím že se blíží ke konci vodítka a chce zatáhnout. Vždycky mi to pomáhalo ale v téhle situaci se nic nelepší (naštěstí ani nehorší). Poradíte prosím někdo jak ho to odnaučit? Předem děkuji :nknw:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2015 20:19 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2015 18:20
Příspěvky: 2
Bydliště: ČR,Bílovec,Slunečná,1131/34
...Četla jsem tu zastavit jinak, zatahat za ocas atd...zkusím to, předem posazovat se mi ho ale nechce, mám dojem, že tím ho spíš upozorním, že něco se možná bude dít...spíš bych si to představovala tak, že normálně jdem a já předem nic neříkám a nedělám...chtěla bych být ale připravená co udělat a kdy. [/quote]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: pát 08. led. 2016 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nauč psa nenapínat vodítko NIKDY.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2016 09:11 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
A jak toho docílím, když se čubina hrozně moc někam/na něco těší, a není schopná u toho skoro ani přemýšlet? Řeknu "jdeme" a pokud vylítne a bude táhnout, tak se otočit a jít jinam a ne za očekávanou zábavou? Dělá mi to pravidelně, když se sejdeme s psím kámošem a jdeme na louku, kde psi hrabou myši a lítají (je to tak 4 do měsíce).. Cesta, než tam dojdeme je utrpením. Nepomáhá provlečení vodítka pod packou, nepomáhají čubiny přemety - když vylítne a já s ní škubnu zpátky, že půjdeme pomalu. Nepomáhá zastavit se a čekat až se uklidní - první pes totiž nečeká a jde napřed, na což čubina reaguje šíleným "kejháním" a to i když sedí a vodítko je prověšené. Jakmile ale zavelím jdeme, tak zas vylítne a chce být už na místě. (Jen poznamenám, že výše zmíněné postupy nekombinuji a nezkouším po týdnu to a týden zase to, ale vždy si určím nějaký postup a delší dobu to zkouším.) Možná když bychom chodili častěji, tak nebude takhle vyvádět...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: pon 18. led. 2016 13:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle umí vyřešit ohlávka Halti

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2016 10:03 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Supr, díky za nápad!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vodění těžkého pejska, puberťáka
PříspěvekNapsal: sob 13. úno. 2016 16:17 
Offline

Registrován: ned 14. pro. 2014 17:48
Příspěvky: 10
Bydliště: Kyšice
Se zájmem pročítám toto mé "oblíbené" téma. Mám podobný problém. Náš miláček má už přes 60kg a chodit ven s ním mohu už jen já. Není žádný problém do okamžiku, kdy nějde jiný pes. Oči mám permanentně nas stopkách, abych jiné psy viděl jako první. To se z mého kámoše neovladatelný pitomec. Podvlečení pod předníma nohama naprosto ignoruje. Není absolutně ochoten vnímat nic než jiného psa. Tedy nějakého cizího. Dokonce se mi už stalo, že mi přerval couračku a podruhé, když jsem ji nahradil pevným delším vodítkem, tak prdla karabina. A bylo to. Letěl si jak dement pohrát si s procházejícím pitbulem, který samozřejmě začal bránit paničku. Takže jsem jej poprvé musel roztrhnout od sebe... Už to nechci zažít. Takže už jen asivní karabiny a pořádné lano. Když už jej spacifikuji, usadím, stejně stále čučí kam nemá (na cizího psa) a už jsem mu kolikrát vzal hlavu do dlaní a řval jsem na něj z očí do očí... Někdy to na chvíli zabere. Tuhle začal vyvádět na volně se pasoucí ovce, div by mně ruce nevytrhnul. Tak jsem jej tedy nakonec, pustil, co se stane. Nestalo se nic. Jakmile měl volno, přiřítil se k ovcím a vlastně si chtěl jen hrát... Nic jim neudělal. Domnívám se, že je to stejné se psy, ale oni ti ostatní psi ne vždy správně nedekódují, že je nechce napadnout... Mýlím se? Jo, je to kangal, 14měsíců... a toto dělá zhruba od 9-ti měsíců věku. Cvičák a psy na něm nebyl poblém, když se seznámil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2016 04:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeďte na nějakou Free sobotu, podívám se na to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ťahanie sa za psami
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2016 19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. bře. 2016 18:49
Příspěvky: 1
Bydliště: Bílovec,Slunečná 1131/34
Petra píše:
nauč psa nenapínat vodítko NIKDY.


Ano, o to jsem se pokoušela, ale vzhledem k tomu, že do toho ,,dává všechno", a je čím dál tím silnější, občas ho přestávám fyzicky zvládat (tomu se majitelé nejen kavkazáků určitě zasmějou :lol: ), ale bohužel už váží větší polovinu mojí váhy. Jinak na vodítku chodí myslím vcelku slušně. Je to ještě takový hravý ťula :D S každými psy jinak vychází velice dobře (kromě těch zlých).
A když už jsem teda tady v poradně, musím říct, že můj Brix má s ignorací psů obecně problémy a určitě nejsem jediná, ale i tak bych to chtěla vyřešit a pokud to jen trochu půjde, tak bez haltiny atd. ale nevím jestli to bude možné a jestli to nějak půjde. :?: :help:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!