Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2012 18:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No já bych v první řadě odstranila téměř úplně pamlsky. POkud to orpavdu probíhá tak, jak píšeš, klidně is mohla spojit že žrádlo=strach respektice nějaká situace, ve které se bojí. A tak doma se nažere a začne se preventivně bát, kdy už to teda přijde.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě. 2012 18:54 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Já bych zase v první řadě přestěhovala psa z koupelny např. kuchyň, většinou tam žerou naši psi, nebo venku. dřív nám psi žrali v chodbě. Sprchovat se v době večeře psa - to je taková trošku neúcta k jeho klidu, kor, když je to plašan, tak ať se aspoň nažere v klidu. a za bé tam nepochybně není dobré prostředí z důvodů, jak píše Ruda. Jo, když byl můj plašan ještě plašanem, sprchy se bál taky, to jsem ho několikrát do koupelny brala, ať si počká, až se umyju, jako ať vidí, že sprcha psy nežere a já je tím nebiju.. Ale žrát u toho snad není nutné - to tělíčko snad nemůže nic vstřebat. Myslím, že určité jistoty v životě psa jsou důležité pro učení nových situací a odbourání toho strachu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2012 08:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Popravdě jsem z toho taková zmatená, půl roku OK a teď jakoby jí teda asi něco vylekalo u žraní, nechce si vzít ani v práci, ale když mi něco upadne, tak to jo. Když jí nandám do misky a jdi žrát, tak to ne, ale pak jsme se museli vrátit kvůli něčemu domů a to se vrhla k misce, která ovšem byla už prázdná po druhém psovi mezitím. Jindy jsem jí nandala k večeři granule smíchané s masíčkem a to žrala jakoby se nechumelilo. Asi fakt nevím jak odhalit, kde je "jádro pudla". Vychází mi z toho, že ráno z 99% nic nechce, večer záleží co je v misce, maso jo, masová konzerva ne. Dnes ráno začala vylizovat misku, co zůstala v předsíni po včerejším jogurtu :dontknow: (si jí tam odtáhl ten starší) Bydlíme v bytě, v kuchyni řrát nemůžou, tam je přepážka a zákaz vstupu kvůli staršímu. Zbývá velká předsíň, kde ovšem také není žádné ideální místo na misky. Vodu mají právě v koupelně hned za dveřma, takže mají i nohy venku z koupelny někdy :-)
Evo: pamlsky jsou jiné, než co jí dávám žrát. Nevím, jak bych s ní cvičila bez pamlsků, začínáme agility, kde třeba něco jde přes hračku, ale např.zastavení se a sedání na kraji silnice nebo nástup do MHD(eskalatory) to si neumím představit bez odměny...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2012 12:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Blana píše:
...to si neumím představit bez odměny...?
Moje vlčice tohle a mnohem víc zvládala jen za můj úsměv. Obávám se, že z toho děláte takovou vědu, až to fenku stresuje. Ono někdy méně je více.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: prosím o radu , som zúfalá
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2012 17:08 
Offline

Registrován: sob 09. čer. 2012 19:43
Příspěvky: 1
Bydliště: Slovenská republika
Mám asi rok psíka z útulku. Je to malá fenka kríženec teriéra. Bojí sa všetkého. Trasie sa celý den, nepomohlo hladkanie, pamlsky, hračky, hladkanie, pusinky. Za rok som nedosiahla žiadny pokrok. Stále uteká, pred dvoma týždnami vybehla na ulicu ked prišla známa, no auto ju zrazilo. Veterinár povedal, že nemá nič zlomené, trošku si udrela nohu. Dostala injekcie, tabletky. Už prešlo 10 dní, no ona len leží, nechce vúbec chodiť, na rukách ju vynesiame von, len stojí na 3 nohách, trasie sa a pýta si do vnútra. V nútri len leží, pije a papá iba z ruky.A trasie sa v jednom kuse. Niekedy prejaví záujem o druhého psíčka, niekedy je apatická celý den. Podľa veterinára už má nohu v poriadku, mala by sa postaviť a chodiť, ale ona nechce. A pritom rada behala vonku, mala rada ostatných psíkov. Už som zúfalá, ked ju vidím, tak rada by som jej pomohla, ale neviem už ako. prosím Vás o radu. Veľmi pekne dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2012 20:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
dsmoli ťažko narýchlo povedať, či si máš najprv prečítať tému, do ktorej som tvoju otázku zaradila, ale hneď, ako si prečítaš moju odpoveď, prestaň prosím s tým, ako s fenkou jednáš, dostávaš ju takýmto ľutovaním a prehnanou opaterou do čím ďalej, tým horšieho stavu. Prečítaj si témy o strachu, čo si podľa registračných podmienok mala urobiť ešte pred zadaním novej témy ohľadom toho, čo je tu v poradni pomerne dopodrobna preberané. Tvoju otázku som zaradila do témy, kam patrí, začni od začiatku. Si pravdepodobne ale v tak veľkom omyle, že by bola vhodná osobná návšteva, čo najskôr. Mimochodom, psík s reakciami, ktoré opisuješ, by nemal ani doma byť bez istenia vodítkom.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dobrý den, máme dvě feny (čivava 5 let,ořech 4 roky). U čivavy jsme bohužel zanedbali socializaci a je strašně bázlivá. Jen co vyjdeme na ulici, spustí štěkot, štěká na psa co vidí 15 m před sebou, na lidi, odpadky...když k nám náhodou běží pes, spustí totál hysterák a snaží se utéct. Bojí se všeho a všech.Oříšková se taky bojí, ale míň, není útočná jako čivava (ta ještě hystericky vyštěká psa, co jí míjí bez povšimnutí). Jak mám správně jednat? Snažím se na obě mluvit jako že se nic neděje, nikdo je nechce sežrat, že o nic nejde...ale nepomáhá to. Občas mi ujedou nervy a čivavu okřiknu, když vyjede nečekaně se svým hysterákem a já se leknu. Jde vůbec nějak zmírnit tu bázlivost u takto starých psů? na cvičáku mi řekli, že i když s nimi budu chodit mezi jiné psy, zvyknou si jen na tu skupinu a ostatních se stejně budou bát. Nechodíme moc mezi jiné psy,neb to vdycky končí hysterákem a lidi se nám raději vyhýbají (krom spol. venčení :wink: ).Moc děkuji za případnou radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Bria píše:
...Nechodíme moc mezi jiné psy,neb to vdycky končí hysterákem a lidi se nám raději vyhýbají (krom spol. venčení :wink: ).Moc děkuji za případnou radu


Celý příspěvek jsem ti schválil "podmínečně" protože jsi na poradně už nějaký ten pátek a navíc se známe tak trošku osobně a znám i tvé čubinky. Vše co potřebuješ vědět tu už je popsáno a vysvětleno, to že jste se za celou dobu nikam neposunuli, bude zapříčiněno nejspíš tím "závažím" na opačném konci vodítka než je pes ;-) .. udělej si čas, zavolej Rudovi, dohodni si schůzku, vem čubiny a zajeďte na Vlčáry.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Kromě té návštěvy Vlčár, kterou byste měly absolvovat co nejdříve, venči fenky zvlášť, aby bylo možné se každé z nich věnovat a měla jsi volné ruce. Klid, žádné okřikování, ale důslednost a výchova - bude dělat to, co chceš ty a nic k tomu navíc. Takhle jedna odkoukává od druhé zlozvyky, ty musíš řešit nevhodné chování jich obou najednou a není to k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Gungan píše:
Bria píše:
...Nechodíme moc mezi jiné psy,neb to vdycky končí hysterákem a lidi se nám raději vyhýbají (krom spol. venčení :wink: ).Moc děkuji za případnou radu


Celý příspěvek jsem ti schválil "podmínečně" protože jsi na poradně už nějaký ten pátek a navíc se známe tak trošku osobně a znám i tvé čubinky. Vše co potřebuješ vědět tu už je popsáno a vysvětleno, to že jste se za celou dobu nikam neposunuli, bude zapříčiněno nejspíš tím "závažím" na opačném konci vodítka než je pes ;-) .. udělej si čas, zavolej Rudovi, dohodni si schůzku, vem čubiny a zajeďte na Vlčáry.


OK, děkuji ti...dnes jsem po dlouhé době propadla nějakému splínu (po dalším čivavým hysteráku) ...a tonoucí se stébla chytá. Uvědomuji si, že je to naše chyba, holky zenadbáváme, nevěnujeme jim moc času. Za 10 dní mám termín porodu, tak už si netroufnu jet moc daleko. Tak až se prcek narodí,..ale neumím si představit tu návštěvu se dvěma psy a řvoucím dítkem a novorozence odložit nemůžu :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Essi píše:
Kromě té návštěvy Vlčár, kterou byste měly absolvovat co nejdříve, venči fenky zvlášť, aby bylo možné se každé z nich věnovat a měla jsi volné ruce. Klid, žádné okřikování, ale důslednost a výchova - bude dělat to, co chceš ty a nic k tomu navíc. Takhle jedna odkoukává od druhé zlozvyky, ty musíš řešit nevhodné chování jich obou najednou a není to k ničemu.


Aha, tak díky za radu. Chyba je, že se s tím vždycky na čas smířím, než propadnu zoufalství a začnu opět hledat pomoc. Na tom cvičáku mi řekli, že jí stejně toho strachu nikdy nezbavíme. Je pradvou, že čivava voříškovou stáhla dolů :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 09. dub. 2013 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Na cvičáku se velmi často mýlí. Oni cvičí psy, připravují ke zkouškám a tak, ale málokdy rozumí psí psychice ve smyslu normálního fungování v rodině. Raději bych se ptala skutečného odborníka. Když budu chtít spravit vodovodní potrubí, tak taky nepůjdu za úřednicí, co mi účtuje vodné, jen proto, že má taky něco společného s vodou, ale budu volat instalatéra.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 12. črc. 2013 07:44 
Offline

Registrován: pát 28. čer. 2013 12:00
Příspěvky: 1
Bydliště: Most
Ahoj,
mám zlatýho retrívra jsou mu 3 roky. Přijde mi pořád jako štěně. Problém je v tom, že se převážně všeho bojí např. letícího pytlíku na něj, popelářskýho auta, zavření popelnice, když jsme byli poprvé u kámošky na chatě na 4 dny, tak se bál projít první 2 dny brankou, strašně dlouho si někde zvyká a venku když jsem seděla na terase nechtěl ani usnout, když jsem si stupla chodil stále za mnou, když jsme někde, kde to nezná jediný místo, kde je schopný být je pod stolem u mě atd. strach z kočárků a kol se zlepšilo. Zkoušela jsem např. ten pytlík přinest a ukázat mu že mu vážně nic neudělá, ale stejně se ho bojí. Zkoušela jsem ho i rázným způsobem okřiknou, aby šel ke mě a nevšímal si toho, ale stějně mě tahali pobouzet, ale jediné co vidí tak tu hrozbu, která ho"sní". Ocas nosí pořat dole, ne že by ho měl úplně stáhlý, ale pořádně ho nezvedne, to jen když jsme na louce a ví, že kolem něj nic není tak to běhá ocas vztyčený a nebo když s ním po cestě blbnu a pobouzím ho. Žádných psů se nebojí to i kdyby byl ten nejagresivnější pes tak to vrtí a jde k němu.

Pomalounku se to zlepšuje od té doby, co jsem ho dostala jako štěně. To byla úplně tragédie, to mi něchtěl jít ani do výtahu. Jenže pak přijde zase den, jako kdyby zase byl to malé štěně a někdy zase přijde den, kdy je jeho strach spíš nestrachem, ale těch je málo.

Chtěla bych se teda zeptat na správný postup léčení jeho strachu. Aby jsme mohli vrtět a být šťastní pořád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 08:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud nestačí informace popsané v mých třech knihách nebo ze zdejší Psí poradny, pak je lepší mi zavolat a po předchozí domluvě přijet se psem. Podívám se, kde máte problém a rovnou to vyřešíme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 23. bře. 2014 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. lis. 2013 10:30
Příspěvky: 4
Bydliště: Rokycansko
Dobrý den, mohu přijet na fríčko 5.4. s fenkou, která bude 17. den hárat, a pokud se povede, cca týden po nakrytí? Je jí 18 měsíců, máme ji od roka, hodně se zlepšila v socializaci-strachy z lidí, psů, nečistotnost, strachy učúrávání a kakání, ale od začátku nemusí přítele, bojí se ho pořád. Po telefonické poradě s Vámi cca před 2 měsíci se vše hodně zlepšilo, ale pořád nějaké strachy zůstaly, důvěřuji Vám, vy na psa kouknete a poznáte hned, co potřebuje.Chtěla jsem na fríčko hned-ale buď byla škola, nemoci..prostě by to vyšlo až nyní. Děkuji Markéta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 10:24 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
S háravkou na freečko přijet můžete, ale nemůžu si pomoct- opravdu je rozumné fenku, která má tyto problémy, nakrývat? Budou její štěňata skutečně přínosem do chovu? Nejen, že může být její nevyrovnanost dědičná geneticky, ale štěňata také kopírují chování matky... Fenku osobně neznám, nemůžu to posoudit, ale z toho, co píšete, se mi chování na ní moc nezdá...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Do posledního puntíku souhlasím s Johulí...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a 18 měsíců je málo! Co je to za fenku a proč chcete krýt?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. lis. 2013 10:30
Příspěvky: 4
Bydliště: Rokycansko
Byla napadana sikanovana fenkou ve smečce,např.někdo zazvonil a ona se na ní vrhla a vybijela se na ni i do krve. Teď od prvního dne harani mi přijde,že se fenka zklidnila.Chtěla jsem,aby se zklidnila materstvim,a chci si jedno stěně nechat a od začátku si ho sama vychovat.už neduveruji chovatelům těchto malých plemen,mají je zavřené v paneláku,nenavykle venčit,jen ať mají hezkou srst.max.je vyfoti na zahradě nebo v posteli.pravdu zjistíte,až doma.když mi p.Desensky rekne,že si tímto zavřu cestu zpět k prepsani harddisku feny,budu respektovat.vybraný krycí pes je pohodar,co nejkvalitnější.krytí doporuceno od chovatelky,ve star.věku prý tuhne pánev -císař.řez.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
marki starší věk je myšleno 4-5 let krytí do tří let věku je uplně v pohodě a standartní. ale stejně byhc si to být vámi rozmyslela minimálně byhc to odložila

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 13:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chovat na bázlivé feně považuji za tragické už proto, že štěňata nedostanou tolik životní energie, kolik nutně potřebují a fenu navíc oslabí. Štěňata po takové matce (ale i otci)) bych nechtěl ani zadarmo, jelikož budou mít vzorce labilního chování zděděné, ať už genetickou nebo negenetickou cestou.
Navíc fenu v 18ti měsících bych nenechal nakrýt, i kdyby byla po všech směrech perfektní, jelikož v tomto věku je ještě nedospělá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 17:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
marki02 píše:
...která bude 17. den hárat, a pokud se povede, cca týden po nakrytí?

Je fenka s pp a zdravotne vyšetrená? Týmto nechcem povedať že psy bez pp sú horší než psy s pp,sama mám dva psy s pp a dva bez pp.Ale príde mi kontraproduktívne v dnešnej dobe preplnených útulkov aby sa množili psy bez rozmyslu koli veci ktorá sa dá zvládnuť správnym vedením.
marki02 píše:
Chtěla jsem,aby se zklidnila materstvim,a chci si jedno stěně nechat a od začátku si ho sama vychovat.

Ju sklidní hlavne vaše správne vedenie a ukázanie "správnej cesty" ako sa chovať má.Pokial si chcete vlastnoručne vychovať štendo,stačí si nejaké vziať z útulku,je ich tam nepreberné množstvo.Napr.na FB je "Šteně v nouzi" a denne ich tam hladá domov na desiatky :roll: Ale aj v iných záchranných staniciach sa dá vybrať.Keby som si vzala každé šteňa čo hladá domov,tak mám za týždeň doma psiu školku.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. lis. 2013 10:30
Příspěvky: 4
Bydliště: Rokycansko
Děkuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. lis. 2013 10:30
Příspěvky: 4
Bydliště: Rokycansko
Ano, je s PP, ano, je zdravotně vyšetřená. Ne, nevezmu si štěně z útulku. Vezmu si zase staršího velkého psa, až mi ta moje větší nedejbože odejde. Necítím se vinna za přeplněné útulky a za to, jsem chtěla chovat čistokrevné plemeno, to, že jsem natrefila na fenu s takovými zkušenostmi a povahou, to holt je smůla. Kdoví, jak by skončila, raneček neštěstí u někoho míň klidného než jsem já /nelituju, konstatuju/Pro útulek v místě bydliště pořádám každoročně alespoň sbírku, ale to je jedno. Díky :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 07:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Opravdu není vaše vina, že jsou přeplněné útulky, to je pravda. Ale taky opravdu není dobré používat mateřství jaké lék k čemukoli. Mateřství má být výsada, privilegium, právo těch nejlepších z nejlepších. Z jednoho prostého důvodu. Krytím jedinců s jakoukoli vadou, a to myslím i psychickou jako ve vašem případě, se z čistokrevné plemeno kazí. Jestli vám na tom plemeni záleží, nedělejte to. Počkejte si na lepší chovatelský materiál, však není všem dnům konec a ta vysněná chovná fenka nakonec přijde.
Bázlivost je dědičná, a jak píšete, bůhví, co by bylo s vaší fenkou, kdyby se nedostala k vám jako uzlíček neštěstí, zkuste si to představit u těch štěňat. To si chcete všechna nechat a tahat z bázlivosti nejen matku, ale celý vrh? Nebo se budete do konce jejich životů třást hrůzou, kdy jejich nové majitele přestave bavit bojovat s bázlivostí a těch uzlíčků neštěstí se zbaví? V lepším případě do útulku... Nikdy dost neprověříte zájemce o štěně, nikdy neostestujete jejich trpělivost, můžete spoléhat na několik znaků, které znamenají špatného pána a na svoji intuici, která je sice fajn, ale lidi se také někdy mění, a co slíbili, to nedodrží...
Já bych se jiné než perfektní štěně sotva odvážila někomu prodat.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 28. dub. 2014 02:06 
Offline

Registrován: sob 29. bře. 2014 11:59
Příspěvky: 2
Bydliště: ČR
Dobrý den,mám 10měs fenku PRT.Vybrali jsme ji,pže se nám líbila její nebojácná povaha, jak se k nám hned hrnula a vše nadšeně prozkoumávala,aktivní a veselá.něco se ale změnilo a teď se bojí téměř všeho.Hlasitých zvuků,dopravních prostředků,samoty,psů.Třeba projede nákladní auto,zdrhá,nebo se přikrčí a nehne se,i když dělám že se nic neděje a jdu v klidu dál,reaguje stejně.Lidí se nebojí.Nej problém:psi.Odmala jsme jí brali mezi psy,chodili dopsí školky.ze začátku se jen schovávala,utíkala,ale naučila se vylézat ven,očuchávat a hrát.Pokaždé nechá psa přijít k ní,ona dojde jen napůl cesty,zastaví se,přikrčí a čeká,většinou stáhne ocas a odběhne, pokud se pes otočí, jde za ním.často si bez problémů hraje,ale je hrozně submisivní,dřív si lehala na záda,teď už ne, otočí se a vycení zuby, občas zacvaká,ale čím dál častěji i vyjíždí.Když je kolem ní více psů a ona je nezvládá,nebo když je větší pes.Poslední dobou začala vyjíždět i jen tak, někdo k ní víc čuchá a je zle.Vyjíždí i na štěňata.Zhoršilo se to po hárání,nesnáší když k ní víc čuchaj.A to jsem psy odháněla,nebo jsem dělala špatně?Nikdy jí žádný pes nic neudělal,dávala jsem pozor aby měla jen dobré zkušenosti.Dřív jí docela psi převalovali,jak byla mrňavá,ale vždy se zvedla a běžela za nimi a provokovala je ke hře, pokud jsem viděla,že už si sama neuměla poradit,snažila jsem se zasáhnout.Někde dělám chybu,prosím poraďte jak jí ukázat,že se nemusí bát a hlavně aby se z ní nestala agresivní hysterka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2014 07:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V podstatě jste vypsala všechny tradiční chyby, které lidé dělají, když mají naprosto stejný problém. Chybí už jen zmínka o flexině nebo pohybu fenky v těchto situacích na volno. Toto chování je to způsobeno naprosto chybnou metodikou od začátku do konce. Detaily všech těchto chyb jsem už minimálně jednou napsal, když jsem psal své tři knihy a trvalo to několik dnů, proto tento způsob řešení nenabídnu a znovu sem metodiku nápravy rozepisovat nebudu. Mohu vám však nabídnout snadnější řešení, které zabere mnohem méně času. Ovšem to byste museli s fenkou přijet sem na Vlčáry.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2014 19:20 
Offline

Registrován: sob 29. bře. 2014 11:59
Příspěvky: 2
Bydliště: ČR
Děkuji za odpověď. V tom případě se pokusím knihy sehnat, popřípadě si Vás dovolím v uvedený čas kontaktovat a domluvit návštěvu. Opravdu nechci, aby za mé chyby "trpěla". :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Příliž bázlivý..
PříspěvekNapsal: ned 28. zář. 2014 14:50 
Offline

Registrován: pát 20. črc. 2012 10:25
Příspěvky: 2
Bydliště: Mezouň
Zdravím všechny, potřebovala bych od vás radu.

Včera přítelův otec přivezl ročního kluka border kolie. Podle toho co říkal, tak pejsek žil s dalšími třemi v malém kotci, vypouštěni byli jen na dvě hodiny denně. Kdykoliv uděláme rychlejší pohyb nebo zvedneme ruku, že ho chceme pohladit lekne se, lehne si na zem a dělá že tu není. Stále hledá místo kam by se schoval.. já mám dvou a půl letou fenku sibiřského huskyho. Když jsem je seznamovala moje fenka na něj vrčela.. proto jsem jí k němu otočila ocáskem aby jí mohl očuchat a pak jsme zas otočili jeho, pak už na sebe nevrčeli a hráli si. Dneska jsem je pozorovala, když byli spolu na zahradě. Lítají spolu, hrají si, on má uši i ocas nahoru je sebevědomější. Ale jakmile s mojí fenkou odejdu pryč, změní se v toho bázlivého psa. Museli jsme ho bohužel i vykoupat, protože strašně smrdí a hodně u toho brečel a vyváděl. Vypadalo to skoro jako by ho to bolelo ale voda horká nebyla a já mu neubližovala. Spíš si myslím, že na něj nikdy nikdo takhle nesahal. Takže moje otázka zní.. jak ho socializovat aby si více věřil a byl z něj pes v pohodě? Určitě mu chceme pomoct, vypadá to totiž že ho předchozí majitel bil.. poraďte prosím a omlouvám se, za nové téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2014 10:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Dotaz jsem přesunul tam, kam patří, nový téma opravdu nebylo nutný zakládat.
K dotazu: postup je jednoduchej, byl tu popsanej už několikrát, a je tak jednoduchej, že mu často lidi nevěří. Ale funguje. Neřešit minulost, psa nelitovat, nastavit pravidla a ty důsledně, ale citlivě vyžadovat. Problémy řešit bez zbytečnejch emocí, manipulaci přes couračku (viz vyhledávač) a mít trpělivost. Pro konkrétní ukázky si případně dojet osobně na Vlčáry, ale ve vašem případě nevidím nic tak moc závažnýho, co by člověk s citem pro psy neměl zvládnout.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 20. črc. 2016 10:17 
Offline

Registrován: úte 23. zář. 2014 20:34
Příspěvky: 1
Bydliště: praha
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli se již někdo setkal s tím, že by pes měl strach pouze v budovách?
Máme štěně 11měsíců venku zvládá vše nebojí se ničeho, ale venitř je problém. Například: bojí se vstupovat do jakékoliv budovy a jakmile vejde bojí se skoro, se plazí, ale po chvilce to odezní. V budovách se bojí chodit ze schodů i když venku nikdy není se schody problém, párkrát uklouzl na plovoucí podlaze a nyní nechce chodit do obývacího pokoje. Řešíme to tak, že ho stejně k tomu donutíme, ale je to opravu pokaždé když někam jdeme, takže to musíme řešit stále dokolečka. Celkově je to hrozný strašpytel vevnitř jakmile tam něco zkusí jednou a nepovede se tak i přes povzbuzování to již podruhé nezkusí (je vidět že by chtěl například i když se klepe tak přistoupí ke schodům ale pak se zasekne a strach ho ovládne a je konec).
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 23. srp. 2016 08:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Setkávám se tímto problémem poměrně často a je to snadno řešitelné. Každý strach je nutno zlehčit, nevytvářet napětí a metodicky učit psa, co má dělat. Pro více informací je lepší zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!