Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěně kouše, vrčí
PříspěvekNapsal: pát 04. srp. 2006 08:50 
Veronika
Dobrý den, mám 9týdenní fenku irského setra, musím říct že mě zatím poslouchá a ke mě zvládáme v rámci možností jejího věku, venku má pořád vodítko
problém je v tom že se ke mě projevuje dominantně, kouše do rukou a vyjíždí mi po obličeji když se mi to nelíbí a okřinu ji a jemně zatáhnu za kůži na krku začne vrčet a štěkat, myslím že to bere jako hru protože vrtí ocáskem a je přikrčená a jako by utoči
jsem s ní od jejích 6týdnů pořád a věnuju se ji, nějak ji nerozmazluju, vůbec se semnou nechce mazlit jak jiné štěnátka když se kní přiblížím kousne mě
k cizím lidem a je velice přítulná a může se zbláznit radostí když ji někdo jiný pohladí, bydlím ještě z rodiči a ti když se vrátí po celém dni domů tak je taky vítá dokonce se počůrá, myslím že ke mě nemá respekt
přitom ji krmím jen já, odměnuju , chodím sní ven, i k veterináři
a jen já si s ní hraji, ostatní členové domácnosti si ji nějak nevšímají
vím že tato rasa je hodně temperamentní a tvrdohlavá proto mám obavy, chci at mě bere vážně, nevím jak bych ji měla trestat začla sem ji jemně kousat za krkem a trochu se to zlepšilo ale nechci at má z toho nějaké trauma protože je ještě malá, nevím co s ní. Hrozne bych se sní chtěla pomazlit ale ona nejeví zájem
taky sem se chtěla zeptat jestli dlouhou šnůru po venku můžu už od tohoto věku psa
moc děkuji za odpověd


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. srp. 2006 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Ona je strašně malinká a chce si hrát. Když tě kousne moc, přežeň to a dělej au au jako, že tě to strašně bolí, ona to časem pochopí a bude tě okusovat s citem. Jinak je nejlepší ji převést pozornost jinam, místo své ruky ji nabídni nějakou hračku, suš. prasečí ucho, nebo nějakou hru s balónky, přetahovat se o hadr atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně kouše
PříspěvekNapsal: pát 04. srp. 2006 10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
vercik66 píše:
vůbec se semnou nechce mazlit jak jiné štěnátka když se kní přiblížím kousne mě
k cizím lidem a je velice přítulná a může se zbláznit radostí když ji někdo jiný pohladí

...chci at mě bere vážně, nevím jak bych ji měla trestat začla sem ji jemně kousat za krkem a trochu se to zlepšilo ale nechci at má z toho nějaké trauma protože je ještě malá, nevím co s ní. Hrozne bych se sní chtěla pomazlit ale ona nejeví zájem
taky sem se chtěla zeptat jestli dlouhou šnůru po venku můžu už od tohoto věku psa
moc děkuji za odpověd


Neviem ake ostatne steniatka ste videli, ale nas pes nerobil prvy mesiac, dva snad ani nic ine len nas hryzol, a jedinu a najvacsiu zabavu mal ked sa mohol natahovat o handru pripadne nieco demolovat :-) Nevidela by som to tragicky :wink: , aj pes musi pochopit ze "mazlenie" je fajn a niektorym to trva dost dlho. Treba neziaducu aktivitu preniest do ziaducej, pripadne odignorovat, to plati lepsie ako akekolvek tresty. Hlavne u stenata.

A myslim ze je trochu skoro chciet, aby vas stena zacala brat "vazne"...

Este k tomu, ze vonku chodite na voditku...ja by som naopak v tomto veku chodila co najviac na volno a kludne so stopovackou aby som mala stendo pod kontrolou a ucila "steniatkovske" privolanie s velkymi odmenami, radostou a tak. Ked si polozite dobry zaklad privolania teraz, neskor budete mat ovela menej problemov.8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. srp. 2006 20:23 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Myslim ze to, ze sa k tebe takto sprava, znamena ze k tebe ma najblizsie.
Netrap sa tym. Vyskusaj este tu radu, ze ked ta kusne zjajkni, zapisti, zajac co najvyssim hlasom. Celkom tak ako to robi steniatko, ked ho nieco zaboli.
To skakanie do tvare by som v takomto veku prirovnala k psiemu pusinkovaniu. Akurat ze je stendo neohrabane a este nevie uspesne kontrolovat intenzitu a svoju silu.
Zelam vela radostnych chvil. Ona sa to nauci.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. srp. 2006 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
To zařvání auu by mělo být spíš takové celkem hlasité vyjeknutí. Nevím, jestli jsi to takhle dělala, ale z tvého popisu si spíše představuji doopravdy zařvání. Promiň, jestli tě obviňuju neprávem. Jen to na mě takhle působí

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. srp. 2006 17:16 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Já nevím, ale aby mě štěndo nekousalo, tak ho chytím třeba za obojek tak, aby se mi k obličeji nedostalo, pokud kouše kamkoliv, tak ho zas chytím tak, aby mě nemělo možnost kousat a mám po ruce hračku, kus hadru nebo a pozornost nasměruju jinam....pokud skáče a kouše kam vyskočí, přišlápnu jí vodítko....já myslím, že způsobů je spousta....také si myslím, že to, že kouše, je normální, vždyť je to mimísek, jen prostě musí pochopit, že to se nedělá.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. srp. 2006 07:00 
no jo já jen že hafínci co sme měli předtím byli totální mazlové
trestám ji jako fena takže si myslím že je to v pořádku a vůbec nebojí ke mě jít co to tak dělám naopak bere mě ted jako silnějšího psa kterej ji chrání, když si přečteš třeba knihu "poznej svého psa" tak když si fena hraje se svými štěnaty a ono ji kousne moc silně tak ho kousne za krkem a přitlačí k zemi, je to výchova aby štěně vědělo kde má hranice, když mě kouše jemně tak nic nedělám ale jakmile stiskne tak udělám to co ona chápeš já ji netejrám a výcvik probíhá jenom formou hry tam nezvýším ani hlas samozřejmě vím že je to mimi
navíc já ji fakt moc netrestám jen když mi jde po obličeji, jo ještě něco já to nemůžu nechat jen tak že ji to přejde chodí k nám málá 1,5roku stará sestřenka a ona na ni utočí taky musí prostě vědět kde je hranice a to sama nepozná já ji přece musím dát najevo že už je to moc, když jeknu tak na mě koukne a stiskne ještě víc


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. srp. 2006 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Když mě Feli kousala moc a nepřestala ani po tom co jsem vykvikla, tak jsem ukončila hru a odešla jsem od ní. Stačilo na chvíli a když jsem se vrátila tak mě přivítala a dávala si velký pozor abych jí zase neutekla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. srp. 2006 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Vercik66, mám pocit, že podstata tvého problému je, že jsi nervózní. Pejsan začne kousat a zlobit, nepřestává a je to čím dál horší a ty jsi pak z toho úplně rozhozená. Ale ten pejsek to samozřejmě pozná. Musíš být v klidu hlavně ty. Podle toho je taky rozdíl mezi trestem a agresivitou. Ty ho prostě při kousnutí kousni taky(nemá cenu ho plácat, můžeš ho "kousnout" prsty), ale vnitřně buď v klidu. Nesmíš mu to jakoby vrátit, ale jako vůdce dát trest.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. srp. 2006 11:11 
no tak to nevím, té naší potvoře odstrčení nevadí
irčani jsou hodně nezávislý takže tenhle trest ji nějak nevadí


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. říj. 2006 08:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
bendas píše:
...Někdy dobře pomůže že ho přes ten čumak plesknu tou rukou, ale dělám to nerad, myslím že se to nemá.

Tohle není dobrý nápad pleskat rukou přes čumák. Nejenže je čumák dosti citlivým místem, ale mohl bys tím psovi vypěstovat pocit ruka = nepřítel.

Jinak čévéčka jsou, co vím tady z fóra, velice osobité plemeno a je třeba k nim mít speciální přístup. Nejlépe bude, pokud ti poradí Ruda. Nejlepší bude si s ním domluvit schůzku, nebo navštívit free sobotu na Ovčárech. Data jsou vypsány na jeho webu: www.psycholog-psu.com v pravém sloupci.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. říj. 2006 12:25 
Diky za odpovedi, nelze nez s nima souhlasit. Jen nevim proc se nema tocit na zada. Jsem si vedom ze to je hodne silny trest ale proc se to nema nevim. Ja ho stejne nepouzivam pac na nas alespon v mem provedeni nefunguje.
Ja se ted snazim spis ubrat na razanci, driv jsem byl na nej dost tvrdej a stejne to nepomahalo. A pri tom se snazim potlacit jakykoliv i naznak kousani do ruky, hodne ho slovne hubuju, pokousim se ho ignorovat.
Snad jsem na dobré cestě.
Jinak u p. Desenskeho jsem se byl podivat, jeste v dobe kdyz jsem schanel infomace o čsv a tam mě toto plemeno hodně učarovalo.
LáĎa+Sam


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. říj. 2006 13:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Obecně: netočit na záda proto, že většina situací tento zásah nepotřebuje a když už je to potřeba, tak to lidé neumějí dobře načasovat. Tudíž to pes nechápe a pramení z toho další problémy.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. říj. 2006 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
absolutní soihlas s jajulou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. říj. 2006 22:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zkus si najít ve vyhledávači, co jsem napsal o tomto problému. Mám to tam docela podrobně popsané. Znám spousty rychlejších aktivit, jak si podobným způsobem zničit vztah se psem, než je přetočení na záda, chceš je snad znát?... :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20. led. 2007 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. led. 2007 09:41
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
vencan píše:
Ahoj, jak jsem to tak v rychlosti prolítnul, co ji takhle večer před spaním pořádně unavit...
Dál mám připomínku k vytahání za kůži na krku, nevím kde se vzala pověra, že tak trestá fena štěŇata, to je absolutní blbost (odchoval jsem 17 vrhů SH ve smečce - máma, táta, strejdové tety, babičky...) a nikdy to fena nedělá (tak zabíjí psi menší kořist - králíka, kočku atd.) fenka trestá ponejvíce úderem pootevřené tlamy na krk, až se štěně třeba překulí... psi jsou na ně ještě daleko drsnější...
Takže třepání za krk je pro mimi znamení ,že ho chcete zabít...takže když například jistý pán z Liberce radí ve své poradně tazatelům vytřepat za kůži, tak mě až mrazí jak to může dopadnout, když ho poslechne 50ti kg paní a bude tak chtít "vytrestat " dominantního např dobrmana...To mě přijde úpně stejná pověra ,jako že špenát má 10x víc železa (jeden si spletl o 1 místo desetinnou čárku a všichni to po něm opisovali). Takže prosím ŽÁDNÉ TŘEPÁNÍ...
Váš názor je zaujímavý a hlavne vychádzajúci z praktických skúseností - vo viacerých poradniach týkajúcich sa psov som sa totižto dočítala o tom ťahaní za kožu za krkom, ktorá je popisovaná ako vhodná forma trestu. Takže si na to dáme pozor. My sme ju nikdy za kožu vyslovene silou neťahali, ani nezdvíhali, to nie, je to predsalen "mimino".
Čo sa týka toho zaspávania - vždy sa pred spaním hráme, keď je moc aktívna. Ale naozaj pomohlo posunutie večerného kŕmenia na dobu po poslednom vyvenčení - v noci pekne spinká, budí sa len 2x a je pokojná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kousání štěňátka
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 17:26 
Hezký den, máme tříměsíční štěňdo LR, se kterým jsem většinu dne doma jen já, tudíž se i o něj starám většinu dne já (venčím ho, krmím, hraju si s ním a také ho učím poslušnosti). I přes to vše mám pocit, že ke mně nemá dostatečnou autoritu. Např. hrajeme si, a když už kouše tak, že je to neúnosné a já zavelím fuj! Tak nepřestane, naopak doráží ještě více,kouše více, chytí ho třeba i amok a začne všude lítat a skákat. Když mu manžel zavelí ve stejné situaci fuj! Okamžitě přestane. S jinými povely, které zvládáme úměrně věku, problémy nemám. Možná je to normální, vím, že je to malé štěně a chce si stále hrát, ale nedá mi to a radši se ptám, abychom něco nezanedbali.
Děkuji za odpověď
Hanka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: štěně bígla vrčí
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ahoj, máme 9 týdenní fenečku bígla před týdnem přivezenou.Po 3 dnech zkouší na nás, a vrčí, když jí chceme třeba vylovit zpod linky nebo vzít do náruče na venčení. Pan Desenský kdesi psal, že není přípustné štěně chytit za kůži až do povalení na lopatky. Dvakrát jsem jí to už ale kvůli vrčení udělala. Je to tedy špatně? Co tedy, když vrčí denně? Samozřejmě, že byla "vyhozena " z pokoje a zavřeny za ní všechny dveře, včetně ignorace. Ale přesto to zkouší. Právě mě to překvapilo, že bíglové jsou neagresivní dle literatury....Prosím, poraďte, je to náš vytoužený miláček a NECHCEME v žádném případě cokoli pokazit či zanedbat.Poradnu jsem četla taky. Za jakékoli náměty a kritiku předem děkuji Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tipuju že vrčí ze strachu, UBER, máš mimino!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
souhlasím s Petrou, ona se vás pravděpodobně bojí a vy jí za to ještě trestáte, to snad ne. Nechlácholte jí, netrestejte jí a chovejte se k ní klidně a vlídně. Vypadá to, že jí k tomu vrčení sami dáváte důvod.
Ono ne každé vrknutí znamená agresivitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 16:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Asi tak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Essi píše:
souhlasím s Petrou, ona se vás pravděpodobně bojí a vy jí za to ještě trestáte, to snad ne. Nechlácholte jí, netrestejte jí a chovejte se k ní klidně a vlídně. Vypadá to, že jí k tomu vrčení sami dáváte důvod.
Ono ne každé vrknutí znamená agresivitu.


Všem moc díky, jsme Vám vděčná. Ty jo, asi máte pravdu, je taková venku vylekaná, naježí se před větším psem či autem. No ale:
Essi: Trkni mě, jak jí k tomu vrčení dáváme sami důvod. To mě trochu zamotalo halvu. Je hýčkaná, nikdo jí ani vlásek nezkřivil.
Před chvílí zavrčela na dcerku, brala jí do náruče, když jsme odcházeli od rybníka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
jo a ještě, když se pes bojí, tak vrčí? Měla jsem NO, a nikdy nezavrčela. A jak mám, Petro, ubrat, jako když zavrčí, ještě ji pohladit? Ale co když se tu pleteme a je to agrese? Ikdyž asi ne, ale co kdyby? Moc všem díky, Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lenka Krejčířová píše:
jo a ještě, když se pes bojí, tak vrčí?


Vrci ale defenzivne snazi se upozornit na to ze se boji a nelibi se mu to. Vrceni je normalni soucast psi komunikace a jen velmi zridka znamena primou hrozbu vetsinou je to upozorneni.

Citace:
Měla jsem NO, a nikdy nezavrčela.


me naprosto bezne vrcej vsichni psi co mam ale resim to jen tehdy pokud by tam byla vazna hrozba vuci jinemu clenu smecky.


Citace:
A jak mám, Petro, ubrat, jako když zavrčí, ještě ji pohladit?


Ne hladit ne ale nereagovat a kdyz uz reagovat tak stylem "Ty jsi se zblaznil? Co blbnes?" Nekonejsit netrestat.

Citace:
Ale co když se tu pleteme a je to agrese?


Jo v deviti tydnech to bude zcela urcite vnitrodruhova agrese. Neblazni a zkus myslet to stene zatim nevi ani na co ty zuby ma potrebuje ziskat jistoty a hlavni jistota by mela byt ze mu majitel rozumi, ze ho dokaze pochopit a ochranit vuci nastraham sveta.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. bře. 2007 11:04
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava
Ahoj, ja mam doma 3 mesacnu fenku jack russell teriera a vrci od prveho dna :shock: Vrci, ked bezi, ked ide dole kopcekom, ked sa hrame, sem-tam ju to chyti aj ked sa mazname - totiz prejde to u nej do hry a to uz od vzrusenia vrci a kuse. Vrci ked hra s inym psom naberie spad, proste je to taka mala adrenalinova gulicka a nemyslim si, ze to ma co docinenia s agresivitou, to by jej uz ine psy asi vysvetlili, ze toto teda nie :evil:
Zatial som nemala dovod ju odniekadial tahat, takze neviem ci by zavrcala, predpokladam ze ked, tak zo strachu-co to s nou robime? Snazim sa aby nemala kam zaliezt, po skusenostiach s jazvecikom, ktory zaliezol do kazdej neuveritelne malej skarky v byte a odmietal odtial vyjst a hryzol tam napriklad koberec, som umiestnila vselikde krabice, flase a pod. :lol:
Neboj a nerob hafanovi stresove situacie. Nech vzdy vie, na com je. Ukaz mu co chces, ukludni, napomen, ale ziadne nasilie. Co ked sa casom nauci vyhybat tvojim technikam a pokusom dostat ho odniekial a nevyhras nad nim?
Tot moj nazor, popripade ma niekto opravte, prosim.

_________________
Veve


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 20:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Dík všem, ono je to jiné, mít NO na kotci a nemít u toho ještě tenkrát děti a teď mít bíglíka, doma a s dětma. Pravděpodobně k ní neumějí přistupovat( za zadkem jsem jí v tu chvíli, když na dceru vrčela, nestála, chyba, hm. Mě každý dopředu varoval před bíglem, že se musí na něj odmalička důsledně, atd.a jak se tu často říká, moc asi řeším, takže ještě moc jednou všem DÍK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenka Krejčířová píše:
Essi píše:
souhlasím s Petrou, ona se vás pravděpodobně bojí a vy jí za to ještě trestáte, to snad ne. Nechlácholte jí, netrestejte jí a chovejte se k ní klidně a vlídně. Vypadá to, že jí k tomu vrčení sami dáváte důvod.
Ono ne každé vrknutí znamená agresivitu.


Všem moc díky, jsme Vám vděčná. Ty jo, asi máte pravdu, je taková venku vylekaná, naježí se před větším psem či autem. No ale:
Essi: Trkni mě, jak jí k tomu vrčení dáváme sami důvod. To mě trochu zamotalo halvu. Je hýčkaná, nikdo jí ani vlásek nezkřivil.
Před chvílí zavrčela na dcerku, brala jí do náruče, když jsme odcházeli od rybníka...


To je celkem jednoduché. Představ si, že se dostaneš k někomu cizímu, neumíš jazyk, neznáš to tam. Oni s tebou chtějí manipulovat, něco po tobě chtějí, ty nevíš co. Tak jim po svém říkáš - bojím se vás, nerozumím vám, dejte mi raději pokoj. To přesně ona říká vám. A ty, místo abys se pokusila získat její důvěru - ona nedůvěřuje vašim rukám, mimo jiné i proto, že jí za její strach trestáš - naopak jí tím, že jí válíš a trestáš jí říkáš, ano, opravdu ti chtějí ublížit a nerozumí ti, bojíš se oprávněně.
NO - nezavrčel. Moji psi zavrčí úplně běžně. Je to komunikační prostředek, nemusí v tom každý vidět hned agresi. Tu poznáš i z tónu vrčení, z držení těla, polohy uší, pohledu očí. Máš doma bázlivé miminko, nechláchol jí, neutěšuj jí. Ona hledá jistotu a vlídný a srozumitelný přístup a ten jí můžete dát jenom vy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 20:41 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Lenko,
nechci se do této diskuze míchat ale dám ti jeden konkrétní s bíglem.
Začal mi provrkávat u utírání tlapek, zeptal jsem se ho jestli mu náhodou nehrabe a utíral o to déle aby jako pochopil, že si budu dělat (bez agrese) co chci a při tom jsem zjistil že reaguje hlavně na jedno místo kde jak jsem zjistil později měl řeznou ránu. Takže místo toho aby jsem ho sejmul za vrčení jsem mu ošetřil tu ránu.

To byl jen krátká vsuvka :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
jo, jo, díky. Ještě že existuje internet, málem jsem to vše pokazila v domnění, že se nám nadřazuje v hierarchii, o čemž mě přesvědčili i na jiném fóru. Říkala jsem si, že je to jaksi brzy, to vrčení. Tak jsem napsala ještě sem, celá zoufalá a dověděla se ještě víc a pravou podstatu věci. S díky a pozdravem Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lenko, trošku si tu odporuješ...
Citace:
Je hýčkaná, nikdo jí ani vlásek nezkřivil.

...není přípustné štěně chytit za kůži až do povalení na lopatky. Dvakrát jsem jí to už ale kvůli vrčení udělala.... byla "vyhozena " z pokoje a zavřeny za ní všechny dveře

co s tím už napsali ostatní, hlavně prosím nezaměňuj důslednost a tvrdost! Důslednost vážně není o tom, že když pes dělá chybu tak s ním okamžitě vytřu podlahu, tím si (nejen) bígla jen rozhodíš, důslednost je o tom, že když jednou řeknu ne, tak si za tím stojím. Bígl stejně jako jiní psi potřebuje mít v pánovi oporu, pevný bod o který se může opřít. Rozdíl je jen v tom, že pokud bígl ten pevný bod nemá tak si ho určí sám a jinde. Dokáže být zatraceně nezávislý, ale to se tresty vážně nezlepší... Zapomeň na tresty, na ty bude dost času až povyroste, zatím mimino fixuj na sebe. Teď je přesvědčený že kdekoliv jinde mu bude líp než u ubližujících rukou, přesvědčte ho o opaku - u páníka je nejlíp na světě! Páník hladí, krmí, hraje si. Pracujte na přivolání dokud má štěně snahu chodit za vámi (puberťák vás klidně pošle do háje), ale s citem a pozitivně. Psí věk se často přepočítává na lidský - 9 týdnů x 7 je kolik? Budete roční dítě trestat za to že vám nerozumí a pláče?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14. dub. 2007 16:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Jo a k tomu, co se tady psalo mě ještě napadla jedna věc- nevím, jak máš staré děti, ale souběžně s výchovou štěněte ti doporučuju vychovávat i je jak se k pejskovi mají chovat a hranice dávat nejen psovi, ale i jim. Děti jsou úžasné, ale občas je potřeba štěňata před nimi ochránit- nejsou to plyšové hračky.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2007 12:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Krejčířová píše:
...ono je to jiné, mít NO na kotci a nemít u toho ještě tenkrát děti a teď mít bíglíka, doma a s dětma....
Obávám se, že máš tendenci srovnávat nesrovnatelné a hledáš problém, tam kde není.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2007 16:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lenka Krejčířová píše:
No tak teda nevím. Zvolnili jsme a ignorovali vrčení. Ale malá( teď už 3 měsíční) to zkouší dál. Příklad. Kouše si žvýkací kostičku. Dcera za ní přijde, osloví ji jménem, řekne jí Eny pojď a chce ji zvednout. śtěně hlasitě zavrčí a hlavou se po ní ožene, nekousla ji, to ne. Prosím, co s tím. Hlavně mi nepište, ať to ignoruju. Dík Lenka

proč jí pořád chcete tahat? mě by se taky nelíbilo kdyby mě furt někdo nosil. Tak štěněti nasadte vodítko a de se, když si vrkne tak ignorovat :lol: ale jde se dál (jestli neumí chodit na vodítku tak opatrně- naučit)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2007 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
proč ji odvádíte od kostičky? A ještě k tomu zvedáním? co jí takhle nabídnout piškot a navést si ji na něj tak aby na kostičku zapomněla? Sakra ve třech měsících mi pes kostičku nabízel abych mu ji podržela aby se mu lépe okusovala, ne aby se bál že mu ji seberu nebo že ho budu zvedat!
Dejte dceři novou hračku a za chvíli ji od ní odveďte - bude se jí to líbit?
1) když chcete se psem dělat něco jiného než dělá, tak si ho přivolejte. A protože máte štěně volte přivolání tak aby chtěla přijít - nabídněte jí dobrotu, lákavější hračku,..
2) nezvedat! Pes není hračka! Má 4 nohy a zvládá po nich chodit sám!
3) 3 měsíce x 7 je kolik? Necelé dva roky, přepočteno na člověka... tak na to nezapomínejte!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2007 17:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenka Krejčířová píše:
No tak teda nevím. Zvolnili jsme a ignorovali vrčení. Ale malá( teď už 3 měsíční) to zkouší dál. Příklad. Kouše si žvýkací kostičku. Dcera za ní přijde, osloví ji jménem, řekne jí Eny pojď a chce ji zvednout. śtěně hlasitě zavrčí a hlavou se po ní ožene, nekousla ji, to ne. Prosím, co s tím. Hlavně mi nepište, ať to ignoruju. Dík Lenka


Lenko, nějak mi to k sobě nesedí. Štěně si kouše žvýkací kostičku, dcera jí osloví a dá jí povel "pojď" a pak jí chce zvedat? Proč jí chce zvedat? Jak má fenka poslechnout. Ví vůbec, co to povel "pojď " je? Nějak nechápu, co po ní vlastně chcete? Je to přece štěně, musí se význam vašich povelů učit jako když se malé dítě učí například barvy. Nemůžete od ní čekat, že to bude umět sama od sebe.
Nenechala bych dceru, aby jí zvedala nebo tahala. Děti i v té nejlepší vůli můžou zvíře zvednout nešetrně a tím v něm vypěstovat averzi k veškerým manipulacím, pak můžete mít problém například na výstavě nebo u doktora. Jak psala Eva, dejte čubince hladké vodítko. Oslovte jí, dejte jí povel a pak jí navigujte a vysvětlujte, co po ní vlastně chcete. A dělejte to tak, aby to pro ní bylo srozumitelné a také příjemné. Trestat nemůžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2007 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ach jo. Já dík za usměrnění. Co se týče společného soužití se psem, jsme nováčci. Se psem na kotci se to nedá srovnat. Vidím, že stále je co se učit.Moc jsem studovala knížky a hodně si asi vzala k srdci možnou agresivitu, že nepomýšlím, co děláme za blbosti. Díky! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2007 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dnes je dominance módní slovo a agrese a dominance je viděna skoro ve všem, co pejsek udělá.
Buď ráda, že jste s pejskem doma, tak jste skutečně spolu a naučíte se komunikovat jeden s druhým. Přemýšlejte o důvodech, proč něco dělá nebo naopak nedělá a snažte se, aby vám mohla skutečně rozumět, chápat, co chcete. Motivujte jí k tomu, chvalte, drbejte, poskytujte jí podporu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2007 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Netlač na pilu, co se týká toho nechci nic zanedbat nebo zkazit. Nech to plynout, prostě si jí užívejte a jí dovolte, aby si užívala vás. Je to mimi, řešte věci citem a selskou logikou. Cit vás povede. Držím palce. A myslím, že byste se měli podívat na Ovčáry na free soboty nebo si tam udělat výlet někdy jindy, jak se domluvíte s Rudou. Ono jednou vidět v praxi, jak to má být, je lepší, než to 10* číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2007 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Mám děti 8let a 15 let.Pes se projevoval podobně.Nicméně děti nesměli psa tahat jakmile měl něco k snědku nebo odpočíval.Z jednoho prostého důvodu...neuměli by správně zareagovat pokud by pes skutečně zavrčel nebo se i ohnal.Nejdříve jsem si psa naučila aby kosti a jiné dobroty dobrovolně odevzdal mě a teprve pak to zkoušeli děti(za mé nenápadné asistence).
Citace:
O výcvik strach nemám, to je v poho. Ale tohle soužití, to se musí pomalu zažít
Tuhle větu moc nechápu.Psa nelze cvičit pokud není v pořádku soužití.Tudíž souvysí jedno s druhým!!!

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2007 23:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Tím že mu budou kost brát nebo ho od ní pořád odvádět se jenom naučí že má důvod si ji hlídat! Podstatně lepší je tu kost občas podržet tak aby se psovi dobře kousala - pes se naučí že na kost saháte, ale nemá důvod se o ni bát.. a pokud ji občas vyměníte za piškot - tak vám ji vážně bude nosit! Není to lepší než psa stresovat zbytečným odebíráním? Tříměsíční mimino vážně není agresivní ani náznakem! A bígl obzvlášť!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 07:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
benda píše:
Proč by ji nemohli odvádět od kostičky ? ta kost je jejich ne psa tak co a pokud to zkouší na dítě (nevím jak staré) o to víc bych hrál hru na to kost je moje ne psa, začal bych dospělým a postupně i dítě si tu kost může vzít. Ať si zvyká že rodina může ""všechno"".


Myslím, že jí můžou učit od kostičky odejít třeba na přivolání, ale určitě bych se nesnažila jí od kostičky zvedat nebo tahat. Souhlasím s tebou v tom, že kostička není její, ale taky s Petrou v tom, že jí takto naučí, že jí budou věci brát a přímo jí vedou k tomu, aby si je začala hlídat, nosit s sebou nebo se s nimi schovávat. Je to štěně, tlakem buď poškodíš vztah nebo vzbudíš protitlak.
Sebeobranné zavrčení nepovažuju za to, že by na děti něco zkoušela.
O vůbec nesouhlasím s tím, že si musí zvykat, že rodina může všechno. Není to přece plyšák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 07:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Essi, ale benda dal to všechno do uvozovek (dokonce dvojitejch), jinak, jak víš, je nesmírně důležité aby si pes nechal vzít nákou mňamku, ale jak píše Petra naučit ho to hrou a navíc že pak dostane víc než měl (takhle ještě dnes občas sahám 10 letýmu psovi do misky a přidám mu tam třeba piškot-vždy ví že mu tam chci vlýzt a pak když nemam čas ho na to upozornit tak jen čučí co mu tam přihodim :pejs: )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 08:28 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Essi píše:
Myslím, že jí můžou učit od kostičky odejít třeba na přivolání, ale určitě bych se nesnažila jí od kostičky zvedat nebo tahat.
Sebeobranné zavrčení nepovažuju za to, že by na děti něco zkoušela.
O vůbec nesouhlasím s tím, že si musí zvykat, že rodina může všechno. Není to přece plyšák.


Je hloupost ji nešikovně tahat od kosti ale nevidím důvod proč ji tu kost nesebrat. Když mu dám velkou zauzenou kost tak mu ji nechám do půlky sežrat a polovinu mu seberu a dám do lednice. Od mala mu sahám do žrádla a jediné co se naučil je to že když k té misce přistoupím tak on přestane žrát a odstoupí od ní a nehlídá si nic. Vdyť je to štěně a bígl a ne agresor na převýchově.
Taky jsem ho od mala choval jako miminko a dával ho chovat dceři a jediné co zjistil je to že se mu nic nestane a že si s ním budu manipulovat jak chci aniž bych mu nějak ublížil.
To všechno bylo záměrně v úvozovkách, bráno tak že normální člověk nebude např. psovi zalepovat oči lepenkou nebo mu žehlit záda žehličkou ale běžnou manipulaci může dělat i dcera, samozřejmně že nad některýma věcma dohlížím a nenechám jí dělat cokoliv a pokud se mi něco z její strany nelíbí tak jí to zakážu tak aby to Benda vnímal a pochopil že to kontroluju.

Pokud jde o to co píše Petra s piškotem tak u nás to tak není, nejvíc je to vidět na koupání. Manželka ho sprchuje s hromadou piškotů a dodnes jí tam tancuje. Já s ním o tom nediskutuju a je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že to, že pes uhne od žrádla, je dáno postavením psa a psovoda ve smečce. To je výsledek. Osobně bych to nepoužívala jako prostředek k tomu, abych to postavení dosáhla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Bendo, já o tom taky nediskutuju a navíc mu pak dám piškot... takže pes ví že MUSÍ a že se mu to vyplatí...
Pokud bych ho odmala stresovala nějakým zbytečným dokazováním něčeho sama sobě (o ničem jiným to není), tak mi asi nikdy nepřinese piškot na povel! (tenhle kousek miluju a strašně ráda ho předvádím... vrchol ovladatelnosti bígla! :lol: ) Teď jsme se vsadili že přinese buřta, tak jsem zvědavá...
Do misky mu sahám běžně, kost mu beru taky běžně.. ale prostě ten pes VÍ že pro něj z toho bude vždycky výhoda, nemá potřebu to rychle zhltnout nebo někam odnést nebo si to snad bránit! POkud ho naopak přesvědčím že mu kdykoliv cokoliv seberu, naučí se to hltat, schovávat, ...

a hlavně BAVÍME SE O TŘÍMĚSÍČNÍM ŠTĚNĚTI!!! Mimino které nechápe co se po něm chce, proč ho zvedají, proč mu něco berou... nerozumí svým lidem a oni nerozumí jemu! Tam není na místě žádné dokazování, je potřeba nejprve porozumnět tomu co pes říká a naučit ho rozumnět nám!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 10:30 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Essi píše:
Myslím, že to, že pes uhne od žrádla, je dáno postavením psa a psovoda ve smečce. To je výsledek. Osobně bych to nepoužívala jako prostředek k tomu, abych to postavení dosáhla.


Jistě že to je výsledek, taky netvrdím, že to má být prostředek jak toho dosáhnout. Ono by se dalo říct že to u nás byl spíše test toho jak se chová a když se chová jak má tak tak není co řešit ale pokud by se zachoval špatně tak to něco avízuje. Já mu taky nebral žrádlo tak že bych mu ho sebral jen jsem do něj sáhl trochu se v něm pohrabal a nechal ho být, stejně tak s kostí . To že mu jí seberu neznamé že mu ji každý den vezmu a už mu jí nedám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
benda píše:
Essi píše:
Myslím, že to, že pes uhne od žrádla, je dáno postavením psa a psovoda ve smečce. To je výsledek. Osobně bych to nepoužívala jako prostředek k tomu, abych to postavení dosáhla.


Jistě že to je výsledek, taky netvrdím, že to má být prostředek jak toho dosáhnout. Ono by se dalo říct že to u nás byl spíše test toho jak se chová a když se chová jak má tak tak není co řešit ale pokud by se zachoval špatně tak to něco avízuje. Já mu taky nebral žrádlo tak že bych mu ho sebral jen jsem do něj sáhl trochu se v něm pohrabal a nechal ho být, stejně tak s kostí . To že mu jí seberu neznamé že mu ji každý den vezmu a už mu jí nedám.


Když to ale děláš štěněti, které je ze všeho ještě celé vedle, tak dosáhneš podle mě jenom toho, že si to žrádlo začne hlídat.
Já teda nemám potřebu psa takto testovat. Nevím, jestli máme jenom takové štěstí, ale naši psi si nechají v případě potřeby vytáhnout fujtajbl i z krku, když ho nevyplivnou na povel rovnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Bendo, docela by mně zajímal Rudův názor na tenhle náš rozpor...
Prostě pokud se ke štěněti budu odmalička chovat správně, se žrádlem postupovat tak jak píšu já s Essi, tak NIKDY nebudu mít problém s tím že by mi něco nechtěl dát a NEMUSÍM mu to brát přes jeho odpor, protože ten odpor tam prostě nevznikne, chápeš? Pokud ho odmalička budu takhle buzerovat, tak z něj prostě udělám neurotika. PROČ mu budu brát kost kterou jsem mu teď dala? Jedinej důvod který mě napadá je honění vlastního trika! Pes se nevychovává tím že mu něco beru, ale tím že ho pokud možno pozitivně vedu tak jak chci aby se choval. Neříkám že když žužlá zapojený kabel tak že to nebudu řešit, ale 1) je to moje chyba - mám štěně, co jsem čekala? 2) psovi jasně a srozumitelně vysvětlím že takhle NE a nabídnu lepší věc ke kousání. Pohraju si s ním, pochválím a nechám mu tu správnou věc.

Totéž to nošení - proč ho nutit aby to strpěl, když je mnohem výhodnější mu vysvětlit že je to krásné a že to vlastně chce! Každé ráno vykapávám psovi i kočce oči,často jim čistím uši - oba prostě přijdou, nechají mě udělat co potřebuju, dostanou za to dobrotu a pochvalu. Je to mnohem jednodušší a lepší pro všechny než kdybych je k tomu nutila nějak násilím a kdyby přede mnou každé ráno zalézali do nejzažších koutů. Výsledek by byl nakonec stejný - čisté oči a uši, ale můj způsob je prostě lepší, ne?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 11:10 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Essi píše:
Když to ale děláš štěněti, které je ze všeho ještě celé vedle, tak dosáhneš podle mě jenom toho, že si to žrádlo začne hlídat.
Já teda nemám potřebu psa takto testovat. Nevím, jestli máme jenom takové štěstí, ale naši psi si nechají v případě potřeby vytáhnout fujtajbl i z krku, když ho nevyplivnou na povel rovnou.


a z čeho je vedle ? kdyby si to štěně dala na stůl a užíralo by ti z talíře tak by z toho vedle nebylo a když mu jen sáhneš do misky tak je z toho vedle.
Netvrdím že mu dám žrádlo a pak mu ho seberu a že to dělám každý den.
U tebe to bude tím, že máš dokonale zvládnutou výchovu a talent na přirozenou komunikaci takže tě psi berou zcela přirozeně jako autoritu. Jenže každej halt ten talent nemá a tak používá rady z knih.
Já osobně jsem si Bendu takto testoval a naučil ho že když mu něco seberu tak se svět nezboří, nestydím se za to a u dalšího psa bych dělal to samé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě. 2007 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Pokud jde o piškoty - jsem se psem o dost jinde než ty, prostě Benda má základní školu a vyhovuje vám to, my jsme někde u maturity a šlapeme pořád výš, takže ten přístup už z tohoto principu musím mít trochu jiný. Ale... mě nedělá problém aby mi pes odcvičil zkoušky bez odměny, nemám problém když jdu na procházku s prázdnou kapsou, mám spolehlivé přivolání, vcelku vypilovanou poslušnost.. všechno klidně bez odměn. Ale všechno jsem přes odměny učila - je to jednodušší, srozumitelnější, pes se učí ochotněji a lépe. Samozřejmě že pokud zkusí neposlechnout, tak narazí stejně jako ten tvůj. Ale pokud po něm chci špičkový výkon, navíc v různých směrech, tak ho k tomu musím náležitě motivovat. Pokud bych dělala jen tu základní školu, pak si ho na piškoty naučím poslouchat, pak je postupně odbourám a vezmu si je už jen občas na delší opakovací cvičení. Pokud učím stále dál a výš, musím (nemusím, ale zase je to rozhodně jednodušší, srozumitelnější,..) dál používat motivaci a občas s ní upevnit i ty základy, tak aby pes vše prováděl, rychle, spolehlivě a rád. Mě nestačí to že mi pes neuteče a sedne si na povel, já chci aby pes NECHTĚL utíkat a CHTĚL si sedat na povel, chápeš ten rozdíl?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!