Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pes po operaci
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 07:30 
Offline

Registrován: stř 11. dub. 2007 10:39
Příspěvky: 8
Bydliště: Opava
Zdravím , máme fenku labradora, je jí rok a půl , a je po operacích obou kolen. V prvním případě se ji pomalu začal trkat kolenní vaz , pořád jsme zvažovali operaci , nakonec už to bylo nevyhnutelné a fenka má artrozu kolene. V druhém případě to šlo tak rychle,že při běhu ji vaz rupl a druhý den už byla na operaci.Ale jelikož jedna noha ještě není úplně v pořádku a už má v dlaze druhou je závislá na naší pomoci při vstávání , chůzi zatím vůbec nezvládá , ven ji nosíme....Nejvíce nás ale trápí ,že fenka neumí zaujmout tu správnou polohu k vyprázdnění , a tak zažíváme nejvíce starostí s jejím močením a čůráním. Chtěla jsem se zeptat , jestli je pes schopen se vyčůrat vleže ?Naše Eliška s tím bojuje, ale zatím nic. Včera se počůrala doma, a pd té doby zase nic. Přineseme ji ven , ona si lehne do trávy a kouká na nás, co to po ni chceme...Dík za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 07:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Venčení je trošku takový rituál založený na pravidelnostech, při kterých se musí právě i rozchodit. V tomto případě není možné všechny prvky tohoto rituálu splnit, proto záleží spíše na náhodě, jak fenka "obejde" některé vynechané prvky. Pokud čistotný pes vyloženě nemusí, vleže pod sebe nenadělá.
Tento problém s vazy je podložen geneticky, proto by mne čistě ze zvědavosti zajímalo, zda má fenka PP a jak jsou na tom rodiče a sourozenci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po operaci
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 08:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
jupisova píše:
Zdravím , máme fenku labradora, je jí rok a půl , a je po operacích obou kolen. V prvním případě se ji pomalu začal trkat kolenní vaz , pořád jsme zvažovali operaci , nakonec už to bylo nevyhnutelné a fenka má artrozu kolene. V druhém případě to šlo tak rychle,že při běhu ji vaz rupl a druhý den už byla na operaci.Ale jelikož jedna noha ještě není úplně v pořádku a už má v dlaze druhou je závislá na naší pomoci při vstávání , chůzi zatím vůbec nezvládá , ven ji nosíme....Nejvíce nás ale trápí ,že fenka neumí zaujmout tu správnou polohu k vyprázdnění , a tak zažíváme nejvíce starostí s jejím močením a čůráním. Chtěla jsem se zeptat , jestli je pes schopen se vyčůrat vleže ?Naše Eliška s tím bojuje, ale zatím nic. Včera se počůrala doma, a pd té doby zase nic. Přineseme ji ven , ona si lehne do trávy a kouká na nás, co to po ni chceme...Dík za odpověď

tak z tohodle mám taky strach...
můj dobrman je po operaci kyčlí a teď pár dní po operaci kolene..
v sobotu si pro něho jedu a ještě nevím, co mě čeká.. dnes je po operaci devátý den , sestra mi řekla, že od včera se chodí venčit, vůbec si to nedovedu představit, máme to na zahradu skoro dvě patra po schodech...
jak mu to ulehčím, když 40kg psa neunesu? ach jo...
ale už aby byl doma...

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 09:03 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Ahoj a jak se to vyvíjí dle veta?
Hm,ty schody asi nebudou gůt,chápu ,že ho neuneseš..Nemůžeš ho mít třeba chvíli někde dole?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kdyxžtak bych doporučila jestli ty schody jsou nevyhnutelný tak mu zadní nohy odlehčovat třeba ručníkem aby chodil spíš po předních když už

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. bře. 2007 11:04
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava
my mame teraz problem so stenatom, ktore ma zadnu nohu fixovanu a nevie ako sa ma postavit, aby sa vycuralo. musime davat pozor, aby si ten obvaz neoznackovala, uf. radsej sme na ten tyzden presli doma na noviny, kde sme jej podrzali nozicku. Neviem si predstavit ako by to bolo s dvoma nozickami, neda sa ju tiez nejako podrzat v podobnej polohe ako ked moci? drzim palce!

_________________
Veve


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 20:03 
Offline

Registrován: stř 11. dub. 2007 10:39
Příspěvky: 8
Bydliště: Opava
Desenský píše:
Venčení je trošku takový rituál založený na pravidelnostech, při kterých se musí právě i rozchodit. V tomto případě není možné všechny prvky tohoto rituálu splnit, proto záleží spíše na náhodě, jak fenka "obejde" některé vynechané prvky. Pokud čistotný pes vyloženě nemusí, vleže pod sebe nenadělá.
Tento problém s vazy je podložen geneticky, proto by mne čistě ze zvědavosti zajímalo, zda má fenka PP a jak jsou na tom rodiče a sourozenci.

Fenka je s PP, jmenuje se Bryta od Maršovských luk , její matka je fena,která doprovází pána na lovu , jmenuje se Cony od hřebečské skály , otec je čtyřnásobný šampion čech , maďarska a ještě dvou zemí , jmenuje se Trendsetter Of Tintagel Wind . Pochází z chovné stanice Fortunate. a je to opravdu unikátní pes. Tohle vše zmiňuji jen pro vaši odpověď. Naše fenka má kyčle v pořádku ,otec HD 0/0 , matka HD 1/1 . Naše fena je snad nejhodnější pes na světě , nikdy nic nezničila, nic neroztrhala, a to co jsme si vybrali dobrého na její povaze se nám snad vrací jako bumerang na jejím zdraví. Jinak dnes se už venku jakž takž postavila a vykonala potřebuje, je to bojovnice.....Ale pohled na mladého psa , chodícího po třech s obrovskou dlahou je pro nás opravdu skličující...., už nikdy dle operatéra nesmí skákat , běhat atd. S pozdravem Osmančíková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po operaci
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 20:06 
Offline

Registrován: stř 11. dub. 2007 10:39
Příspěvky: 8
Bydliště: Opava
jana-ariel píše:
jupisova píše:
Zdravím , máme fenku labradora, je jí rok a půl , a je po operacích obou kolen. V prvním případě se ji pomalu začal trkat kolenní vaz , pořád jsme zvažovali operaci , nakonec už to bylo nevyhnutelné a fenka má artrozu kolene. V druhém případě to šlo tak rychle,že při běhu ji vaz rupl a druhý den už byla na operaci.Ale jelikož jedna noha ještě není úplně v pořádku a už má v dlaze druhou je závislá na naší pomoci při vstávání , chůzi zatím vůbec nezvládá , ven ji nosíme....Nejvíce nás ale trápí ,že fenka neumí zaujmout tu správnou polohu k vyprázdnění , a tak zažíváme nejvíce starostí s jejím močením a čůráním. Chtěla jsem se zeptat , jestli je pes schopen se vyčůrat vleže ?Naše Eliška s tím bojuje, ale zatím nic. Včera se počůrala doma, a pd té doby zase nic. Přineseme ji ven , ona si lehne do trávy a kouká na nás, co to po ni chceme...Dík za odpověď

tak z tohodle mám taky strach...
můj dobrman je po operaci kyčlí a teď pár dní po operaci kolene..
v sobotu si pro něho jedu a ještě nevím, co mě čeká.. dnes je po operaci devátý den , sestra mi řekla, že od včera se chodí venčit, vůbec si to nedovedu představit, máme to na zahradu skoro dvě patra po schodech...
jak mu to ulehčím, když 40kg psa neunesu? ach jo...
ale už aby byl doma...
Zdravím , naše fena má taky 40kg a unese ji jen přítel , dnes už zvládla párkrát stoj a pár kroků sama. Pomalu se to všechno lepší , už jsme si to jednou zažily...Držíme vám palce....zvládnete to .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 21:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
jupisova píše:
..., už nikdy dle operatéra nesmí skákat , běhat atd.
Nezoufej, ještě jsou tu Bowenovy masáže, bomazeal a nějaké další léčitelské možnosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
davidkova renata píše:
Ahoj a jak se to vyvíjí dle veta?
Hm,ty schody asi nebudou gůt,chápu ,že ho neuneseš..Nemůžeš ho mít třeba chvíli někde dole?

víc se dozvím v sobotu až si pro něho pojedu...doktor mi všechno vysvětlí podle rtg...
v práci mi postavili kotec abych si ho mohla brát sebou do práce, teď když už bude hezky, tak se mi to zdá jako dobré řešení...jenom nevím, jestli tam s tou nohou bude moct, aby se mu třeba do toho nedostala nějaká špína a tak..
no, všechno se dozvím až v sobotu... :(

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 07:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
ajka píše:
kdyxžtak bych doporučila jestli ty schody jsou nevyhnutelný tak mu zadní nohy odlehčovat třeba ručníkem aby chodil spíš po předních když už

schody bohužel jsou nevyhnutelný, navíc Endy bude muset chodit na venčení asi 3 měsíce jenom na vodítku, to si neumím taky představit-když nebude mít pořádný pohyb-...
slyšela jsem, že je nějaký postroj na zadek, který mu ty nohy může odlehčovat-hlavně na těch schodech-???
nevíte o tom někdo?

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Taky jsme po operaci a s čůráním jsme měli velký problém protože psík měl operaci páteře takže první dni po operaci zadní nožky tahal za sebou ale jelikož jsme jezdily každý den na kontrolu a na injekce tak ho museli vycévkovat a přesto že mě doktor učil jak mu pomoc s čůráním tak se my to nepovedlo.Takže s ním chodím ven a hlavně na ta nejočůranější místa a třetí den po operaci už sám čůral a pomalu se to zlepšuje teď nas ještě čeká kakání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2007 15:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
jana-ariel píše:
ajka píše:
kdyxžtak bych doporučila jestli ty schody jsou nevyhnutelný tak mu zadní nohy odlehčovat třeba ručníkem aby chodil spíš po předních když už

schody bohužel jsou nevyhnutelný, navíc Endy bude muset chodit na venčení asi 3 měsíce jenom na vodítku, to si neumím taky představit-když nebude mít pořádný pohyb-...
slyšela jsem, že je nějaký postroj na zadek, který mu ty nohy může odlehčovat-hlavně na těch schodech-???
nevíte o tom někdo?

tak Endy je už doma,
zatím asi 14 dní se smí jen vyvenčit-vykonat potřebu- i na zahradě -jenom na vodítku, pak může-taky pouze na vodítku- asi tři měsíce i na kratší prochajdy..
po schodech může, ale musí mít brzdící postroj...
hlavně že už je doma...

Obrázek

Obrázek

omlouvám se za fotky, jsou z mobilu...

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2007 19:10 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Jéééžiš,tak sláva! :D ,vypadá to sice brutálně,ale snad to pomůže.Určitě to nějak zvládnete,snad má nejhorší za sebou.A co říká vet,jaká je prognoza ?A čeká vás ještě něco nebo je to už vše?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
davidkova renata píše:
Jéééžiš,tak sláva! :D ,vypadá to sice brutálně,ale snad to pomůže.Určitě to nějak zvládnete,snad má nejhorší za sebou.A co říká vet,jaká je prognoza ?A čeká vás ještě něco nebo je to už vše?

za tři měsíce na kontrolu s rtg a když bude vše bez komplikací-tedy pokud se mu nic po ty tři měsíce nestane a já ho uhlídám, aby nejančil-
což je jako uhlídat pytel blech-tak už nás nic nečeká...
pokud by to bylo přes všechno špatné, pak už zbývá jenom ten umělý kloub...
mrzí mě, že už se s ním nedostanu na ovčáry...ale jinak to snad zvládneme... :-) :D

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jani tak to jsem rda já věřím e to všecno dobře dopadne- aky sme s čubinkou po operaci museli měsíc jen na vodítku a pak hodně krotit - aky to byla ale menší operace ale věřím ž tři měsce to bde těký ale budu držet palce

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
ajka píše:
jani tak to jsem rda já věřím e to všecno dobře dopadne- aky sme s čubinkou po operaci museli měsíc jen na vodítku a pak hodně krotit - aky to byla ale menší operace ale věřím ž tři měsce to bde těký ale budu držet palce

díky za podporu, Endy nebere nic na bolesti, ale jemu je to jedno, chce být pořád venku-kdo by taky ne- a chce lítat...
ten postroj na těch schodech je ale super... :-) :wink:

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2007 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jo to věřím my té době čubinku ještě unesli měla nějakých 23kg a doma máme dva chlapy a těch schodů moc nebylo :-). ale věřím že ten postroj je dobrej když hafunu neuneseš.
jo že cche lítat to je jasné hold bude muset ještě chvilku počkat
podle mě sama uvidíš kolik toho zvládne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po operaci
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2014 07:43 
Co je prosim nejlepší po TTA? Čubik má vyndaný meniskus a artrózu nebrousili protože by se udělala znovu a ještě větší. Vet ke kterému chodíme na kontroly mi řekl, že je úplně jedno, jaká chondra jí budu dávat a operatér odjel na zahraniční kongres.. Zvažuju Phlogenzym, Skelevet+Kingvet nebo Bomazeal (senior)? Je 3. den po operaci plná elánu jako vždy tak to, co nám dal na bolest, do ní zbytečně necpu. Když dostává Psyllium a Mladý ječmen, je nutné k tomu dávat Ranisan na ochranu žaludku? Biolampu až jí sundaj vatový obvaz? Díky za rady

Ještě mě teď napadlo jestli něčemu pomůžu když jí budu tou lampu svítit na 2. koleno když ho teď víc zatěžuje? Docela si ho líže a kouše ( že ho jako celý vezme do huby).. Občas to dělala i předtím ale nevím u který nohy a jestli to třeba nedělá jen tak pro zábavu a kratochvíli ( v což doufám). :help:


Naposledy upravil zbynek dne pon 08. zář. 2014 08:46, celkově upraveno 1
sloučení dvou po sobě jdoucích příspěvků


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po operaci
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2014 09:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po TTA je nejlepší MMS a akupunktura.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po operaci
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2014 09:50 
Takže mám smíchat ( tohle?) http://www.czchem.cz/chemie/51-chlorita ... -1-ks.html s třeba tímhle http://cistici-prostredky-spotrebice.he ... nost-40-g/ ( 5 gramů = čajová lžička na 5 ml destilované vody?) podle tadytoho http://www.czmms.info/index.php/priprava-mms návodu? Můžu se na to 100% spolehnout, není třeba lepší CDS? A ještě jeden dotaz, zrovna mi přišel BomaZeal ( senior jsem jí vzala) - můžu ho dávat dohromady s tím ječmenem, psylliem, MMS, ostropestřcem a dragsem..? Radši se ptám, pardon.. jenom jestli už to nepřeháním, Rose vůbec nevypadá, že by za sebou měla takovouhle operaci, chodí 1000x lépe než před tím a je... nadupaná energií. Dneska jí sundaj dlahu a jsem zvědavá jak se mi bude dařit to krotit..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po operaci
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2014 06:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Určitě bych to nedával naráz ale postupně v průběhu dne v nižším dávkování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po operaci
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2014 07:16 
Dík Rudo O:)


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!