Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:10 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Ahoj, naše psí "dáma" se v 8,5 měsících stále nehodlá omezovat v kakání a čůrání po bytě. Zkoušli jsme různé triki hned od 7.týdne, co jsme ji přivezli, kapky na noviny - očuchala a vyčurala se vedle, vyráchat čumák - příštích 20 minut se bojí všeho a všech, staženej ocas a plíží se u země. Přes zadek - stejný efekt. Venku jí jako blbka chválím za každý bobek nebo loužičku, umí čůrat i kadit na povel, ale doma si neřekne a neřekne a klidně se vydělá. Pak jako by nic hlavu u země, podlejzavý výraz, vrtí ocasem, uši dozadu a "děsná vítačka" Skončili jsme u toho, že ji k louži přivedu, ukážu jí to a řeknu dvakrát FUJ :!: ...nevíme, jak na ní, přes den to vydrží maximálně 3 hodiny, v noci nám vždy nadělí nějaký dáreček :oops:
Karolka a Elza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Karolka píše:
Ahoj, naše psí "dáma" se v 8,5 měsících stále nehodlá omezovat v kakání a čůrání po bytě. Zkoušli jsme různé triki hned od 7.týdne, co jsme ji přivezli, kapky na noviny - očuchala a vyčurala se vedle, vyráchat čumák - příštích 20 minut se bojí všeho a všech, staženej ocas a plíží se u země. Přes zadek - stejný efekt. Venku jí jako blbka chválím za každý bobek nebo loužičku, umí čůrat i kadit na povel, ale doma si neřekne a neřekne a klidně se vydělá. Pak jako by nic hlavu u země, podlejzavý výraz, vrtí ocasem, uši dozadu a "děsná vítačka" Skončili jsme u toho, že ji k louži přivedu, ukážu jí to a řeknu dvakrát FUJ :!: ...nevíme, jak na ní, přes den to vydrží maximálně 3 hodiny, v noci nám vždy nadělí nějaký dáreček :oops:
Karolka a Elza

Jestli to vono nebude souviset s tou její hysterickou bojácností :wink:
Každopádně "vyráchat čumák" a "přes zadek" nejsou vůbec dobrý metody ... Ani následný přivedení k loužičce a okřiknutí nemá žádnej efekt - pokud jí nepřistihneš při činu, tak žádnej trest nepřipadá v úvahu. Koneckonců je tady v poradně na tohle téma už tolik napsáno ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak píše tinta trestánímse nic nevzřeší kdzž se stane prostě to uklidte- chodte ven kařdou chvilku po jídle po hře po spánku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:40 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Díky, když jsme doma, tak to většinou ohlídáme, píši většinou, protože ta mrška je tak vychytralá, že si osvojila perfektní IP Pavlův reflex : páníček + panička jsou ve vaně - musím se jim vys..t před dveře! :-D :-D zkusím ji netrestat, co s chválením venku, je to dobré ? nebo ji mám ignorovat? Je celkově dost labilní, určitě to s tím souvisí. Má takévé nápady, včera malému vlezla do postele! Což nesmí a vrčela na nás, když jsem na ní chtěla sahnout, že ji sundám, otočila se na záda a bránila se jako by jí šlo o život. Chjo...je mi jí líto, ale nevím, jestli jí je líto taky nás? :-) hahaha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vyráchat čumák - to je pověra a bití je s prominutím naprostá blbost. Vypadá to, že se bojí se vyvenčit - spojuje si to s trestem. Nám se osvědčilo to v podstatě neřešit žádným trestem, jenom hlídat, kdy se štěńátka pravděpodobně vyvenčí - chvilku po krmení a chvilku po probuzení, vzali jsme je a odnesli ven, kde se vyvenčili. Po vyvenčení jsme byli ještě chvilku venku, aby si nespojili - vyvenčit a domů. Všechno v klidu a s úsměvem - všechna štěťátka se to naučila tak nejdéle do 5 měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nesmí ti jí bejt líto to je chyba- venku určitě chválit doma netrestat je tu toho hodně stačí pročíst- a zajet k rudovi

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:45 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Dík :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 11:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Karolka v tomto veku a s povahou, akú sučka má, to bude ťažšie, ako keby mala dva mesiace, pretože postupom, ktorý ste zvolili, ste ju naučili akoby vybabrávať, tak to vidí človek, ale psík je z toho vo veľkom strese a neistote, nerobí napriek, ale robí tak,ako najlepšie vie. Ideálne by bolo, ak ide niekto do vane, aby niekto ďalší držal stráž. Naučili ste ju striehnuť, kedy ju nevidíte a rýchlo vykonať potrebu. Tým, že sa jej to podarilo doma, robí to tam zas. Ak by ste to v kľude riešili, keď bola ešte úplne malá, tak, ako písala Essi, keď sa zobudí a nakŕmi, poprípade pri hre, ak si začne hľadať miesto na vykonanie potreby, dali si vtedy prácu s tým, vziať ju na ruky a vyniesť tam, kde to má urobiť, v kľude, bolo by to jednoduchšie. Toto nie je výčitka, ale píšem to preto, aby ste si uvedomili, kde sa stala chyba a neopakovali ju.
Poznám psíkov, ktorí sa vedeli schovať za gauč, alebo sa vyšpinili priamo naň, držali potrebu počas dvoch hodín pobytu vonku a keď sa vrátili, počkali si, kým sa majitelia vyzujú a prezlečú a potom leteli za gauč a urobili to tam a to len preto, že už fakt nevedeli, čo sa od nich vlastne chce. Podporilo to ich strach a neistotu a premietlo sa to do správania, ktoré s venčením zdanlivo vôbec nesúvisí. A to nepíšem o celkovej atmosfére, ktorú to spôsobilo. Urobte si pohodu, pohľadajte chyby, to budete vedieť najlepšie sami, kde sa stali a vyvarujte sa ich opakovaniu. Zapnite kontrolky, ale nerobte dusno a pôjde to.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
A což ji takhle brát do koupelny s sebou? Problém to asi moc neřeší, ale hádám, že se nenechá oblbnout, když se jeden půjde koupat a druhý bude hlídat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nemyslím, že by to braní do koupelny vyřešilo. Podle mého názoru nejde o to, že je někdo v koupelně, ale o to, že jí nikdo nehlídá. Ona se asi bojí se vyvenčit - na základě plácání a strkání čumáku a tak, tak to udělá tak, aby to nikdo neviděl a tak to udělá, když si myslí, že je sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 15:15 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Nemyslím si, že bychom Elzu brali málo často ven, snažili jsme se rozpoznat náznaky signálů, že se jí chce, okamžitě po probuzení a protáhnutí se jsme ji hned brali ven, já jí většinu dní v týdnu mám sebou v práci a vpohodě - v cizím to neudělá. Jen když je doma sama nebo v noci, případně, pokud jsme oba v koupelně, ale rozhodně to není tím, že bychom ji nebrali často ven....v tom mám naprosto čisté svědomí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 21:04 
Offline

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
no nevím, asi byste si měli trošku uvědomit, že ona je ještě pořád psychikou štěně, jak už tady napsali ti přede mnou, nechyběla Vám určitě snaha , ale asi trochu odhad a cit pro situaci, je zajímavé, že všichni očekávají, že malé štěně se naučí ovládat svoje potřeby do půl roku, ale to že malé dítě to mnohdy úplně 100% nezvádá ani ve 3 letech nikoho nepřekvapuje a takové nevhodnými tresty streslé dítko může mít potíže i déle, možná by bylo dobré si uvědomit podobnost situace.. ani u takových dítek to stresy a tresty obvykle nevyřeší teď je opravdu nejlepší nadhled, ignorovat domácí výkony, pokud vyloženě nepřistihnete přímo v procesu tvorby a venku chválit jak o život, jak bude vyspívat, začne určitě fungovat i to, že postupně začne Váš byt považovat za svůj pelech a tam si většina psů normálně nedělá. My bydleli dřív v paneláku a naše dva starší jsme dokonce museli svým způsobem učit řešit potřebu na zahradě po přestěhování, protože měli pocit, že ani tam se to nedělá, takže i z důvodu jejich duševního zdraví a nedělání zmatků v hlavě se u nás pořád chodí venčit mimo i když je k dispozici 1500m2 zahrady, ale to chce čas, přístup v pohodě a ono to dobře skončí

_________________
Muf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. kvě. 2007 15:00 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
[quote="rea"] Ak by ste to v kľude riešili, keď bola ešte úplne malá, tak, ako písala Essi, keď sa zobudí a nakŕmi, poprípade pri hre, ak si začne hľadať miesto na vykonanie potreby, dali si vtedy prácu s tým, vziať ju na ruky a vyniesť tam, kde to má urobiť, v kľude, bolo by to jednoduchšie. Toto nie je výčitka, ale píšem to preto, aby ste si uvedomili, kde sa stala chyba a neopakovali ju.
quote]

Nemyslím si, že je třeba se do Karolky razantně pouštět. Ona teorie, která se tu propírá je jedna věc a praxe druhá. Máme naše štěně od 6ti týdnů běhala jsem s ním ven pokaždém probuzení, hře, napití minimálně jednou jsme byli venku i během noci. Z loužičku venku jsem jí chválila do nebes doma nikdy netrestala. Teď jsou jí 4 měsíce a je schopná se bezevšeho počurat doma půl hodiny po návratu z venku. No jsou dny, kdy je v pohodě a jsou dny, kdy nemám čím utírat louže, přestože s ní chodím ven velmi často. Ono pak člověku občas nedá jí v tom ten čumák v zoufalství vymáchat (zvláště, když k tomu připočteme, že jsem od5ti od rána denně buzena, a když pak konečně vstanu pes si jde spokojeně lehnout a prospí celé dopoledne). Já osobně se tedy přiznávám, že jsem člověk a mám jen jedny nervy a ty mi občas ujedou, neboť inteligence mého psa, který má 100%přivolání na větu "koukej co mám", ale na "lehni" se již dva měsíce tváří, že to slyší poprvé se pohybuje zásadně podle toho, co je jí ku prospěchu. No jen mám pocit, že podle těch příspěvku je to strašně jednoduché, a že Karolka dělá všechno špatně, ale jakožto majitelka suverénní vychytralé mršky :wink: si nemyslím, že by všechno bylo tak jednoznačné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. kvě. 2007 15:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:26
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava
Nasa bab ma teraz 11 a pol, takze je to uz poriadne davno a keby som si doniesla stena tak viem, ze budem zacinat uplne odzaciatku...

Maddlo ked ma 4 mesiace je podla mna stale este malinka a jasne vychovavat treba ale nehody by som este ocakavala poprekladane uspechmi...

Nam sa osvedcilo mat doma meterstvorcovy igelitu a Candy sa nan naucila pri najhorsom ist.. Samozrejme sme ho drhli ale napriklad aj ked sme zobrali Candy na navsetvu k starym rodicom, tak sme zobrali novy igelit a vycikala sa nan.... Hoci sme aj cez navstevu isli vencit...

Karolka asi by stalo za to byt v kupelke po jednom, a byt s malou, ale zase myslim ze nie ak ze budete jej stat za chrbtom...

_________________
Vážka + Candy + Ginger + Cezko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. kvě. 2007 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:26
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava
Karolkoa samozrejme drzim palce, ono to je pravda, ze pes sa radsej vyspini inde nez doma... takze podla mna ked sa uvolni tak to vyriesite...

V uplne prvom prispevku pisete (stale mi tu nejde spravne citovat) ze ked sa vycika tak "Pak jako by nic hlavu u země, podlejzavý výraz, vrtí ocasem, uši dozadu a "děsná vítačka" " tak to podla mna nieje akoby nic... ale sa boji a pretoze aj ked vrti chvostikom tak ak ho ma medzi nohami tak sa boji...
Drzim Vam i Elze moc palce

_________________
Vážka + Candy + Ginger + Cezko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. kvě. 2007 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
maddla 4 měsíce je ještě malé štěně:-) až vám tohle bude dělat v 9 měsících pak bych se znepokojovala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. kvě. 2007 17:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Maddla píše:

Nemyslím si, že je třeba se do Karolky razantně pouštět. Ona teorie, která se tu propírá je jedna věc a praxe druhá. Máme naše štěně od 6ti týdnů běhala jsem s ním ven pokaždém probuzení, hře, napití minimálně jednou jsme byli venku i během noci. Z loužičku venku jsem jí chválila do nebes doma nikdy netrestala. Teď jsou jí 4 měsíce a je schopná se bezevšeho počurat doma půl hodiny po návratu z venku. No jsou dny, kdy je v pohodě a jsou dny, kdy nemám čím utírat louže, přestože s ní chodím ven velmi často. Ono pak člověku občas nedá jí v tom ten čumák v zoufalství vymáchat (zvláště, když k tomu připočteme, že jsem od5ti od rána denně buzena, a když pak konečně vstanu pes si jde spokojeně lehnout a prospí celé dopoledne). Já osobně se tedy přiznávám, že jsem člověk a mám jen jedny nervy a ty mi občas ujedou, neboť inteligence mého psa, který má 100%přivolání na větu "koukej co mám", ale na "lehni" se již dva měsíce tváří, že to slyší poprvé se pohybuje zásadně podle toho, co je jí ku prospěchu. No jen mám pocit, že podle těch příspěvku je to strašně jednoduché, a že Karolka dělá všechno špatně, ale jakožto majitelka suverénní vychytralé mršky :wink: si nemyslím, že by všechno bylo tak jednoznačné...


bolo na tom príspevku niečo razantné? To snáď nie, bol tam opísaný základný postup s metodikou a s tým, že aj pri správnej metodike treba udržať tú správnu atmosféru. Ak sa šteniatko nespráva správne, niekde sa stala chyba. Ak sa niekto pýta ako to napraviť, myslím, že dozvedieť by sa mal to, čo robil zle a ako je to správne, aby to vedel porovnať a napraviť. Ak je tam ešte iný problém, treba hľadať ďalej, ale radšej osobne. Inak by sme sa tu mohli chváliť, kto máme doma aké prefíkané potvorky a chybu vidieť v tom.
Mimochodom aj na "100%přivolání na větu "koukej co mám", ale na "lehni" se již dva měsíce tváří, že to slyší poprvé se pohybuje zásadně podle toho, co je jí ku prospěchu" sa dá zistiť, že tu niečo nebolo správne. A opäť to myslím v dobrom. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. kvě. 2007 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Maddla - to že pes povelu nerozumí nebo neposlouchá není chyba psa ale páníka! To páník mu musí povel dostatečně vysvětlit a pak trvat na jeho splnění VŽDY. Pokud ti pes na povel lehni lehne jen občas, je chyba v tom, že ji necháš "nelehnout".
Ale zpět k tématu - i přílišná chvála může být chybou! Labilnější pes se raději vyčůra "v klidu" za pohovkou než venku "s cirkusem", takže venku klidná pochvala, doma mírně vyjádřený nesouhlas, spíše směrovaný k louži než k psovi (něco jako "fůůůj, co to tady je, na to je fůůj", ale dívat se při tom na louži, ne na psa). To můžeš jen u přistihnutí při činu, ale i tam v tomhle případě raději jemněji.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. kvě. 2007 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Madlo,

nějak mi to nejde dohromady. Máte 4 měsíční štěně a ono se tváří dva měsíce na povel lehni......, přivolání na koukej, co mám?????? To snad ne.
Doufám, že se pletu, ale tvůj poslední příspěvek působí dojmem, že se k ní chováte pro ní absolutně nesrozumitelně. Přivolání se dá dobře učit na pamlsek, ale učí se jednoduchý, jednoznačný a hlavně pořád stejný "povel". Štěněti budeš povely vysvětlovat a radit s jejich splněním ještě hodně dlouho. Chce to trpělivost a klid. Tvoje "jsem jenom člověk" pak dostává význam alibi pro případné úlety a "zoufalých" akcí typu vymáchat čumák. Nejsi "jenom" člověk, ale jsi ČLOVĚK, proto musíš, prostě musíš mít sebeovládání a rozum, abys zachovala klid, pohodu a chladnou hlavu. Protože bez toho psa dobře prostě nevychováš. Tyhle "lidské" úlety vás budou vracet s výchovou pořád a pořád zpátky.
Dej jí na tu čistotnost ještě dva - tři měsíce. Naučí se to, pokud budeš postupovat klidně a trpělivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 07:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Karolka píše:
...včera malému vlezla do postele! Což nesmí a vrčela na nás, když jsem na ní chtěla sahnout, že ji sundám, otočila se na záda a bránila se jako by jí šlo o život....
Chjo...je mi jí líto,...
Karolka - mám dojem, že váš problém není jen v konání pejskovy potřeby doma. Zajímalo by mne, jak jsi jednala, když tvůj pes na tebe vrčel, když jsi na něj chtěla sáhnout.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 07:45 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Citace:
zvláště, když k tomu připočteme, že jsem od5ti od rána denně buzena, a když pak konečně vstanu pes si jde spokojeně lehnout a prospí celé dopoledne

Pokud ti tohle vadí a máš to jako alibi na to, že ti ujedou nervy, tak to není dobré. To jsi mohla čekat, že to nebude hned.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 08:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Maddla píše:
... Z loužičku venku jsem jí chválila do nebes doma nikdy netrestala. Teď jsou jí 4 měsíce a je schopná se bezevšeho počurat doma půl hodiny po návratu z venku.
To se jí nedivím, na jeho místě bych si také asi zašel někam z viditelného pole a stresu z abnormálního chování. Všeho moc škodí, i neadekvátních pochval! Co je pro tebe mimořádné, je pro druhé normální a těm se, věř mi, "lépe dýchá", protože je nikdo neobtěžuje pozorováním a pak bouřlivým "aplauzem" za nic.

Citace:
...Ono pak člověku občas nedá jí v tom ten čumák v zoufalství vymáchat (zvláště, když k tomu připočteme, že jsem od5ti od rána denně buzena, a když pak konečně vstanu pes si jde spokojeně lehnout a prospí celé dopoledne). Já osobně se tedy přiznávám, že jsem člověk a mám jen jedny nervy a ty mi občas ujedou,...
To si snad děláš legraci ne?!? Tak proč sis nepořídila raději dorostence, když se chceš vyhnout loužičkovému období? S čím kdo zachází, s tím také schází, nebo také jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, jinými slovy, zacházej se štěnětem v nervech a uděláš si z něho špičkového nerváčka. Ne nadarmo se říká, že pes je obrazem svého pána. Neber to na lehkou váhu, jestliže tě vytočí nějaká louže, co chceš dělat, až bude v pubertě a začne skutečně zlobit? Vymáchat čumák psovi v louži běžně končí nejen obrovským strachem psa ze svého vlastního pána, ale také tím, že po sobě začne uklízet a věř mi, že je to nejen dost nechutné, ale hodně špatně se to pak odbourává.
Co se týče předchozích příspěvků, nemyslím si, že by byly nějak neadekvátně psány, naopak, máte v tom mezi řádky jisté varování, že něco děláte hrubě špatně a měli byste nad tím nejprve popřemýšlet, než se hned čertit.


Citace:
... neboť inteligence mého psa, který má 100%přivolání na větu "koukej co mám", ale na "lehni" se již dva měsíce tváří, že to slyší poprvé se pohybuje zásadně podle toho, co je jí ku prospěchu...
Ale Maddlo, o tom to právě je! Jestliže od pejska něco chceš, musí z toho mít ve finále osobní prospěch. Ty budeš chodit do práce, kde nedostaneš zaplaceno? Asi sotva. Veškerá motivace psa má být směrována k tomu, aby z toho nakonci něco získal, a jestli to máš postaveno jenom na tom, aby se ti předvádělo štěně co ty chceš a jsi zklamaná, že není vždy po tvém, znamená to hodně vykolejený přístup ke psu. Máš jenom dvě možnosti, buď na štěně tlačit bez přátelské metodiky založené na důvěře a přátelství, honit ji v tom, s čím mívají problém i dospělí psi, jenom aby bylo po tvém, nebo dáš přednost tomu, aby cokoliv po něm chceš dělal s úsměvem a rád a nakonec z toho budete happy OBA dva. Znám jenom málo psů, kteří umí pracovat s proměnnými kompromisy a klidně i v agresi. Vyrábějí je v Asii a říká se jim tamagoči.

Víš co dělám já osobně, když mi se psem nebo mým vlkem něco nejde a mohli by mi rupnout nervy? Hodím se někde mimo smečku hodně rychle do klidu, popřemýšlím, zpomalím tempo výuky a začnu znovu, s chladnou hlavou a lépe.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 21:54 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
No možná bych si dpořála pár vět na obhajobu. :wink: Můj příspěvek nebyl ani stížnost ani problém spíš popis naší momentální domácí reality, který je třeba brát lehce s nadhledem.
Citace:
Maddla napsal:
... Z loužičku venku jsem jí chválila do nebes doma nikdy netrestala. Teď jsou jí 4 měsíce a je schopná se bezevšeho počurat doma půl hodiny po návratu z venku.
To se jí nedivím, na jeho místě bych si také asi zašel někam z viditelného pole a stresu z abnormálního chování. Všeho moc škodí, i neadekvátních pochval! Co je pro tebe mimořádné, je pro druhé normální a těm se, věř mi, "lépe dýchá", protože je nikdo neobtěžuje pozorováním a pak bouřlivým "aplauzem" za nic.


Tohle byla trochu nadnesená reakce na doporuční Karolce psa chválit. Jinak u nás tenhle problém není - párkrát, když jsem ji poslala ven z bytu s někým jiným tak dokonce čekala až přijdu a šla se vyčůrat přede mnou, aby dostala pochvalu :D

Citace:
To si snad děláš legraci ne?!? Tak proč sis nepořídila raději dorostence, když se chceš vyhnout loužičkovému období? S čím kdo zachází, s tím také schází, nebo také jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, jinými slovy, zacházej se štěnětem v nervech a uděláš si z něho špičkového nerváčka




Citace:
Máte 4 měsíční štěně a ono se tváří dva měsíce na povel lehni......, přivolání na koukej, co mám?????? To snad ne.
Doufám, že se pletu, ale tvůj poslední příspěvek působí dojmem, že se k ní chováte pro ní absolutně nesrozumitelně.


Proboha tohle byl extrémní příklad - mrzí mě jestli jsem vzbudila dojem, že se celé dny třesem v nervech - nicméně se přiznám, že občas vybouchnu. Mám však pocit, že tohle se stává i mezi lidmi a ve výchově dětí a to, že na ní čas od času zařvu snad nezpůsobí, její totální zhroucení - zatím tedy nic takového nepozoruji. Jinak je pravda, že jsem skutečně chtěla staršího útuláka, ale ona je z nechtěného početného vrhu, na který majitelé ani neměli prostředky...no zkrátka jsme k ní přišli jak slepý k houslím -

v6ti týdnech, poněvadž zbytek vrhu přes mé protesty rozdali již v pěti. Takže se zcela v souladu s radami z poradny může dva měsíce tvářit na povel lehni. "koukej co mám" není přivolání, ale normální informativní věta, že pro ní něco máme, na kterou, ale vždycky přijde.

co se týče inteligence psa máte samozřejmě pravdu, ale fakt, že je lidově řečeno pěkně "vyčůraná" to nesmaže.

no takhle bych mohla pokračovat dlouho. problém je možná v tom, že se necítím, že bych s ní měla problém a mám pocit, že ona s náma také ne. zkrátka naše soužití považuji za naprosto normální a chtěla jsem jen odlehčit Karolky problém.
jinak všem, co jim nikdy neujíždí nervy a jsou vždy stoprocentně důslední gratuluji, protože aliby nealiby já jsem "jenom člověk" , ačkoli snažící se ze všech sil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 07:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no jen k uplně poslední větě- naučila jsme se že když mi uejedou nervy je to muj rpoblém a psovi to stejně nepomuže- jen pak čumí co se to děje a nespolupracuje už vůbec- proto sme se naučila se ovládat a případné ,,nasrání,, si vyřešit někde zarohem bez psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Madlo,

nikdo na tebe neútočil, nebylo podle mého názoru třeba se hájit. Jsi v poradně a lidi ti napsali svůj názor na to, kde viděli chybu.
Výbuch se stává i s dětmi, to máš pravdu, ale u zvířete to může způsobit nejistotu a spoustu dalších věcí. Stále mám dojem, že přemýšlíš "lidsky". Hodnotíš svoje chování k ní z lidského hlediska, ale ne z hlediska psího. A to je důležitější než to lidské. Není důležité, jak něco myslíme, ale jak to pochopí pes. A podle toho, co píšeš, si myslím, že pes z toho moc šancí na pochopení nemá.
Co takhle navštívit Ovčáry? Je lepší vidět než 10*číst. Až ten rozdíl uvidíš, pochopíš, co píšu.
Teda, ne že bych zrovna já to vždycky viděla z psího hlediska dobře.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 16:55 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Essi píše:
Madlo,

nikdo na tebe neútočil, nebylo podle mého názoru třeba se hájit. Jsi v poradně a lidi ti napsali svůj názor na to, kde viděli chybu.
Výbuch se stává i s dětmi, to máš pravdu, ale u zvířete to může způsobit nejistotu a spoustu dalších věcí. Stále mám dojem, že přemýšlíš "lidsky". Hodnotíš svoje chování k ní z lidského hlediska, ale ne z hlediska psího. A to je důležitější než to lidské. Není důležité, jak něco myslíme, ale jak to pochopí pes. A podle toho, co píšeš, si myslím, že pes z toho moc šancí na pochopení nemá.
Co takhle navštívit Ovčáry? Je lepší vidět než 10*číst. Až ten rozdíl uvidíš, pochopíš, co píšu.
Teda, ne že bych zrovna já to vždycky viděla z psího hlediska dobře.....


Jojo. Přemýšlím o naštívení nějaké freesoboty, ale zatím nějak nebyl čas - vím, že se mám hodně, co učit, a i když to možná nevypadá, snažím se být dobrá panička. :wink: A holka je řekla bych pohodová a vyrovnaná a i otřelý pejskaři se diví jak je statečná a drzá na starší psy, takže případné občasné chyby snese asi lépe než submisivní nervák...

Momentálně však potřebuju psychickou podporu kvůli lidem :evil: - ráda bych se zeptala, jak jste na tom ve vašich domovech s venčením, neboť dnes jsem dostala pokutu 500Kč(pro náš studentský rozpočet docela rána :oops: ) za to, že ji nevedu na vodítku. Snažila jsem se vysvětlit panu policistovi, že je to 4měsíční štěně, které se musí učit chodit bez vodítka, ale pan policista mi oznámil, že mé štěně by mohlo napadnout pokousat a zranit dítě (zatímco kolemjdoucí školáci jí lákali k sobě a rozpývali se nad štěnětem), a že si jej mám okažitě uvázat nebo ho bude muset (on velký zachránce) honit po městě. Pro zdůraznění mé bídnosti na Madlu chvíli předtím ječela paní s pudlem "fuj jdi pryč", když se chtěla podívat na jejího psa...Policista je ......, ale může mi někdo vysvětlit,co je to za pejskařku :evil: :!: :!: Potažmo za vyhlášku, která zakazuje v celém městě Písku pouštět psy z vodítka (o ní jsem slyšela poprvé dnes, když jsem se ptala, kde se tedy může pes vyběhat). Chápu, že se dá jít za město, ale ne vždy je na to čas, že... Ještě teď vidím vzteky rudě...Na další procházku jsme vyrazili protestně bez obojku, bez občanky a bez peněženky ...jen s míčkem:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyprazdňování doma
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 11:45 
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak naučit půlroční fenku Parson Russell teriera :pejs: aby nečůrala a nekakala doma? :panicek: Venku normálně čůrá i kaká ale doma taky, někdy na noviny někdy kam se jí zachce. Už jsme dali noviny jen ke dveřím ale účinek žádný. Venku chválíme jako zběsilí doma hubujeme i plácneme :dontknow: . Dobou po kterou je sama doma to není protože prostě potřebu udělá kdykoliv se jí chce i když třeba byla před hodinou venku a jindy zase vydrží klidně 6 hodin. Už nevím jak na ní. Cohodíme na cvičák, poslouchat si jí naučím s trochou snahy bez problémů ale s tím vyprazdňováním jsem zoufalá :cry2: Prý existuje nějaký sprej který když nastříkám na noviny tak na ně bude chodit jenže ona ví že tam má chodit ale vzdoruje a navíc už bych chtěla aby doma nečůrala a nekakala vůbec, myslím že v půl roce už je na to čas. :-k


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 12:04 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mám totiž za to, že ona ani neví za co jí trestáte a co po ní chcete.
Takže ikdyž jste byli před hodinou nebo před půl hodinou, okamžitě jak udělá potřebu tak jí vzít říct FUJ TO NESMÍŠ nebo tak nějak, odnést ven na trávu a říct: ,,Tady je hodná, tady se vyčůrej a vykakej."
Můj pes teda moc dobře ví co slovo ,,VYČŮRAT" i ,,VYKAKAT" znamená, protože jdeme ven a já mu opakuju (teď už teda tolik ne, protože už je to starej dědek a ví sám co potřebuje a kdy, už ho k tomu nutit nemusím):,, Jdi se vyčůrat, jdi! Jdi ty jsi hodnej chlapeček, jdi čůrat a kakat." A tak pořád dokola. Vypadám asi jak cvok, ale to je mi fuk. A zase, když už je 20x vyčůranej a ještě nekakal a chci aby kakal, tak zese opakuju:,, Jdi se vykakat, jdi. Jdi kakat! Jdi a vykakej se.!" Jak blázen, ale on jde a vykaká se. A teprve až když já jsem spokojená s venčením tak se jde domů.
Mluvím teda o tom, když jdu na krátkou s ním kolem baráku, protože jak jdeme na velkou procházku tak mu nemusím říkat nic.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 12:26 
No to ona ví moc dobře, když se doma vyčůrá tak hned mizí protože ví že to nesmí :bur2: . A když jsme venku a dlouho nečůrá a chci už jít domů tak jí řeknu ať se vyčůrá a ona jde a vyčůrá se. Kakání ale zatím nepochopila na povel. a samozřejmě jsme zkoušeli jí říct že nesmí a odnést ven, jenže nic nezabírá. Pročetla jsem už na netu všechny možný rady ale nic nepomáhá potřebovala bych nějakou fakt zázračnou radu. :pray :help: Měli jsme předtím fenku jezevčíka a vše jsme jí v pohodě naučili ale teď máme problémy.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Eva Pirklová píše:
No to ona ví moc dobře, když se doma vyčůrá tak hned mizí protože ví že to nesmí :bur2: . A když jsme venku a dlouho nečůrá a chci už jít domů tak jí řeknu ať se vyčůrá a ona jde a vyčůrá se. Kakání ale zatím nepochopila na povel. a samozřejmě jsme zkoušeli jí říct že nesmí a odnést ven, jenže nic nezabírá. Pročetla jsem už na netu všechny možný rady ale nic nepomáhá potřebovala bych nějakou fakt zázračnou radu. :pray :help: Měli jsme předtím fenku jezevčíka a vše jsme jí v pohodě naučili ale teď máme problémy.


Evo, ona neví, že nesmí. Ona jenom ví, že bude trestána, i když po psím způsobu nechápe za co. Tak se raději klidí. Navíc, když se vám podívá do obličeje, moc pohody tam asi nenajde, že? Když vidíte loužičku...., ona si to přečte a bojí se. Ale nespojí si to s tím, že tu loužičku udělala.
Venku chvalte, ale klidně, bez "komedie". Vyvenčení je přeci normální věc. Zkuste jí sledovat jenom periferním viděním, nekoukejte na ní přímo, když se venčí. Zůstaňte ale stát, aby se mohla vyvenčit v klidu, nemusela vás pak dobíhat. Když po ní jdete uklidit bobek, udělejte to až když ona od něj odešla. Asi tedy nejsem pejskař, ale moji psi nikdy neuměli venčit se na povel. A také jsme dávali pozor na to, abychom nešli domů hned po vyvenčení - kvůli spojitosti - vyvenčit a hned je po procházce, po zábavě a jde se domů.
Doma jí netrestejte, neplácejte, to je hloupost. Když je pravděpodobné, že se vyvenčí - to je chvilku po probuzení a taky po jídle, jděte s ní ven, nebo jí nabídněte ty noviny. Na tom, jak pejsek čichá a chodí, je také možné dobře poznat, jestli se hodlá vyvenčit. Takže je dost času ty noviny taky nabídnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 13:06 
Já na ní samozřejmě venku nekoukám jak rentgenem, prostě normálně chodíme ven a bez problému čůrá. A když se za celou dobu venčení nevyčůrá tak samozřejmě jsem tím nemyslela že vydám povel "vyčůrej se!" a už kluše, ale sednu si třeba na lavičku a říkám jí dokola aby se šla vyčůrat a ona nakonec jde, takže prostě už ví když říkám "vyčůrej se" o co by asi tak mělo jít. Já prostě s venčením nemám nejmenší problém. Bobek jí samozřejmě taky neodebírám rovnou při akci :lol: ale až když ke mně přijde a já jí pochválím.
Mám problém pouze doma a bohužel nemá takové klasické příznaky jako že by čůrala po jídle a po hraní. Po probuzení to ono ale to s ní jdu taky hned ven. Jenže ona si doma prostě jen tak existuje a najednou se prostě vyčůrá (a to ještě v lepším případě).
Hned co jsme si jí pořídili jsme odstranili koberec v chodbě kde je nejvíce a byl je v kuchyni a tam právě chodí nejvíc. Nyní jsme odstranili i ten protože už smrděl a ona to z něj cítila a zřejmě proto tam chodila. To jsme si tedy mysleli, jenže tam chodí dál. Také nechápu proč někdy záměrně na ty noviny jde a jindy ne.
Já vím že na ní jdeme asi špatně než by potřebovala ale prostě nemůžu najít tu chybu co děláme. :fly:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Rea tady někde psala dost podrobný návod, kde vysvětluje, proč se někdy pejske raději vyvenčí v klidu domova. Nepamatuju si přesně téma, ale zkus si to najít ve vyhledávači. Nám se zatím osvědčilo u všech psů to, co jsem popsala nahoře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Essi, tohle máš na mysli?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 14:09 
Děkuji za rady, budu holt trpělivá a doufám že jí to přejde ale zatím to vypadá že ne. O tom že doma nemá čůrat jistě ví o tom nemám pochyb, jinak by v klidu nečekala až půjdeme ven a tam se hned nevyčůrala jen co seběhne schody. Jenže jsou prostě chvíle kdy nečeká a já nevím z jakého důvodu, že by nemohla vydržet si nemyslím. Prostě jen nemá snahu na něco čekat a já jí potřebuji přesvědčit aby se snažila, že venku je to prostě lepší :panicek:
Ještě by mě zajímalo jestli je to normální že v půl roce čůrá většinou po dvou hodinách tedy když jsme doma, když je tam sama tak se vyčůrá a vykaká jednou protože spí.
Já plaším hlavně z toho důvodu že mi přijde že na to že je jí půl roku nemá vůbec výdrž a chodí každou chvíli. Pokud budu vědět že je to tak běžné tak budu jen trpělivá a důsledná.
je to boj :duel: ale snad ho nakonec všichni vyhrajem, jinak je totiž poslušná a zlatá a mi jí milujeme a i kdybych po ní měla celej život uklízet tak jí neviměním ani za nic :pejs:
Ještě mě napadlo jestli není problém v tom, že o víkendech jezdíme na chatu a tam má celou dobu otevřeno a zajde si ven kdykoli chce a vyčůrá se nebo vykaká a nemusí mít vůbec výdrž a rozhodně se tam nestane že by si ulevila v chatě prostě jde vždy rovnou ven. Ona prostě ví ale nějak asi nemůže vydržet když už se jí chce.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 14:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Essi píše:
. Asi tedy nejsem pejskař, ale moji psi nikdy neuměli venčit se na povel..

Moji to uměli všichni (ale teda jen čůrat) a fakt to není špatná věc,hodí se to,když je třeba minimum času nebo potřebuješ se psem rychle odjet.Já to používám těsně než jdem domů,jelikož Nyný si na to někdy třeba nevzpomene :wink: ,tak od toho má mě :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Evo, nemůže mít nějaký zdravotní problém?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 14:23 
No na to se právě ptám. Protože nevím kolikrát by tak měl půlroční pejsek za den vlastně vylučovat. Když jsme byli u veterináře tak říkal že je ještě čas ale to měla 4 měsíce. Teď jdeme v červnu na čip tak mu to řeknu tak nevím co mi k tomu poví. Ona prostě když spí tak nečůrá a jakmile je vzhůru tak každou chvíli. Ovšem ono hlavně to čůrání by se dalo vydržet ale když je doma sama tak se tak jednou vyčůrá, to dobře je to na ní ještě dlouho, ale klidně se za stejnou dobu dvakrát a klidně i třikrát vykaká a průjem přitom nemá. [-( :hello:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
davidkova renata píše:
Essi píše:
. Asi tedy nejsem pejskař, ale moji psi nikdy neuměli venčit se na povel..

Moji to uměli všichni (ale teda jen čůrat) a fakt to není špatná věc,hodí se to,když je třeba minimum času nebo potřebuješ se psem rychle odjet.Já to používám těsně než jdem domů,jelikož Nyný si na to někdy třeba nevzpomene :wink: ,tak od toho má mě :D


Nikdy mě nenapadlo je to učit, podle hesla "honem se ani pejsek....."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
tinta76 píše:
Essi, tohle máš na mysli?


Ano, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 19:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dzedzy, mě si bony taky neřekne
jinak štěndo opravdu nemusí vydržet, když neni zvyklý, chce to čas postupně prodlužovat, a k tomu množství: čim krmíte? jestli nějakejma fuj granulema tak toho z něj bude vycházet víc a protože jsou přesolený a strašně suchý tak bude i víc pít, což zákonitě následuje vyprazdnování

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 20:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ak ste si istí, že pri výuke čistotnosti samotnej robíte všetko správne, psík nemá zdravotné problémy a aj tak pretrváva takéto správanie, bude pravdepodobne chyba v tom, že psík sa snaží upozorniť na seba, je to ako protest, ak si ho niekto napríklad všíma menej, ako by si prial, alebo ako bolo zvykom. Skrátka môže to byť nejaká forma protestu, vydierania, dôvod ale tadeto neobjaví nikto, preto je zas vhodná návšteva na Ovčároch. Majiteľ sa snaží možno riešiť len dôsledky iného problému a príčinu nepozná.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 12:52 
rea píše:
Ak ste si istí, že pri výuke čistotnosti samotnej robíte všetko správne, psík nemá zdravotné problémy a aj tak pretrváva takéto správanie, bude pravdepodobne chyba v tom, že psík sa snaží upozorniť na seba, je to ako protest, ak si ho niekto napríklad všíma menej, ako by si prial, alebo ako bolo zvykom. Skrátka môže to byť nejaká forma protestu, vydierania, dôvod ale tadeto neobjaví nikto, preto je zas vhodná návšteva na Ovčároch. Majiteľ sa snaží možno riešiť len dôsledky iného problému a príčinu nepozná.


No já mám právě ten pocit že to dělá na protest že jsme pryč a v noci že spíme v pokoji zavření a ona na pelíšku v chodbě.
Myslela jsem si že to je blbost ovšem včera, po naší diskuzi zde, jsem přišla domů a kromě tří loužiček :dozdi: si stáhla ze židle s čistým prádlem ponožku a vykakala se přímo na ní, což mi přijde divný protože jinak doma naštěstí nic neničí a že si poprvé stáhne ponožku a rovnou se na ní vykyká mi přijde divný. :peace:
Ovšem tentokrát mě to přišlo už skutečně k smíchu, kdyby jste viděli to hovínko na té ponožce, to už mě dorazilo. :LOL:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Pirklová píše:
Ovšem tentokrát mě to přišlo už skutečně k smíchu, kdyby jste viděli to hovínko na té ponožce, to už mě dorazilo. :LOL:

:lol: Rodičův krysařík se jednou v noci vykakal na rukavici ... vypadalo to fakt epesně, jak ta rukavice ten výtvor sama nabízela :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 16:29 
pro Karolka:

Já mám naprosto stejnej problém v bleděmodrém. jenomže našemu Mikkymu - Jorkšírskému terierovi je už rok ........A to ještě nepočítám kousání věcí ...........A to nemluvím ani o tom, že řeknu, ať zůstane pes na místě, a on klidně a drze odejde, jakmile ho nevidím, a nebo si myslí, že ho nevidím. Když ho zavolám nazpátek a vrátím na ono místo, kde měl být, a on se mezitím milostivě dovleče líně nazpátek, tak to stejně zachvilku udělá znovu a zase. Takže ti přeji pevné nervy. Já za panem Desenským budu muset jet. Doufám, že nám pomůže a mému psovi taky. :hmm:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Napíše mi někdo,jak se odnaučuje čurání doma? Fenka, 8 měsíců. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lenka nooooo mě fungovalo to že pokaždý když se štěně probudilo, najedlo dohrálo před jídlem než šlo spát šlo se ven a bylol se tam tak dlouho dokud se pejsa nevyčurala pohvala- ne přehnaná a šlo se třeba domu nebo na procházku nebo tak to už záleželo na situaci- štěnouši mi doma udělali 2loužičky a pak nic. naučili sjme povel čurej a jsme štastní lidi

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 17:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No, jo my to tak dělali, jenže je nám už 8 měsíců. Dvakrát načurala do peřin v ložnici(dost nepříjemné)a nerozpakuje se to udělat i na koberci a na linu v předsíni. Za loužičky nebo hovínko nebyla nikdy trestána. Ani slovně. Spíš mě jde o to, aby dala vědět, že chce. Dopoledne to vydrží a navečer (venčíme okolo 20h a pak okolo 22h)se sem tam objeví loužička-louže.Bez nějakého upozorňování, že už chce. Dobře, můžu jít i něco mezi tou dobou, není problém, ale JAK třeba vám ostatním řekne pes, že chce? (nebo JAK ji to mám naučit si říct? Nebo to je tím, jak Ruda někde psal, že se to objevuje u fenek před háráním? Není pro mě problém to uklidit, ale ¨myslím si, že n asvůj věk by to už měla trošku lépe ovládat, nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
to orpavdu muže být před tím háráním jeslti se to objevilo zničeho nic- nám si čubís vždyvky před háráním začne na prochajdách suveréně značkovat. psi si většinou neříkaj a jdou sami bo máme zahradu ale když někde jsme tak začnou být neklidní a protivní naučili se to sami

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 19:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Nechci zobecnovat, protoze ze nam se to povedlo takhle, nemusi znamenat, ze se to povede jinde. Mohla to byt jen velka shoda nahod, i kdyz to pusobilo dost presvedcive. Presto bych zkusila: pristihnout - okriknout - vynest ven -> pochvala.
Prijde mi dulezite vystihnout ten moment, kdy se k tomu chysta, lamentovat potom nad louzickou nema podle me zadny velky efekt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Hm, tak já budu číhat. A zkusím jít ještě jednou večer mezi tou 20 a 22h. Jinak mě nic nenapadá.
Každopádně dík!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!