Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Chci se zeptat, nacvicujeme s 2mesicnim RTW privolani. Vzdycky radostne pribehne, sedne si bez povelu sedni (nikdy jsem nepouzival dva povely za sebou), pak ho pochvalim nebo dam pamlsek, ale vetsinou ho nikdy nemuzu udrzet v sede po nejakou dobu nebo jak dlouho chci ja. nekdy se zvedne drive, jindy pozdeji, ale vetsinou drive nez dam povel volno.Kdyz uz vidim, ze to na nej prichazi, radeji reknu volno. Delam to spatne? Jak ho to mam naucit. Premyslel jsem, ze by mohla prijit pochvala az pote co bude sedet delsi dobu, ale nevim jestli je to spravne. Taky nevim, jestli ho zvedat zpatky do sedu a jakym zpusobem. Pokud zvednu za voditko s obojkem, sedne si. Pokud zvednu za telo, zacina me kousat. Poradte prosim. Diky :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
prodleva by se měla postupně přidávat mezi vykonání povelu a pochvalu (tj. povel, přiběhne, pauza, pochvala, odměna, volno). Pochvala a pamlsek ti totiž dost ruší ten předchozí povel. Ale přidávat fakt po vteřinách!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Petra píše:
prodleva by se měla postupně přidávat mezi vykonání povelu a pochvalu (tj. povel, přiběhne, pauza, pochvala, odměna, volno). Pochvala a pamlsek ti totiž dost ruší ten předchozí povel. Ale přidávat fakt po vteřinách!


To ano, takhle to delam. Asi jsem se jen spatne vyjadril. Problem je po tomto, kdy je klid nez mu dam volno. On je na stejnem miste, ale jako by ho nebavilo sedet. Bud si lehne, nebo sleduje veci kolem sebe a jako by jeste ani nevedel, ze ten povel porad trva. tady jsem potreboval poradit, jak ho naucit sedet co nejdele bez nutnosti ho zvedat a co delat, kdyz uz si teda lehne. Jestli ho mam posadit a jak? A nebo to ignorovat a dat mu volno az po chvilce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 16:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
MickeyT píše:
...kdyz uz si teda lehne. Jestli ho mam posadit a jak? A nebo to ignorovat a dat mu volno az po chvilce?
U začátečníků lehnutí ze sedu promíjím, až postupem času po nich chci, aby nějakou dobu seděli. Dva měs. je ještě brzo učit dospělácké složitosti, s těmi přicházím až tak na čtvrtém měsíci, nebo když si o to ten pes řekne nějakým "šprajcem".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Desenský píše:
MickeyT píše:
...kdyz uz si teda lehne. Jestli ho mam posadit a jak? A nebo to ignorovat a dat mu volno az po chvilce?
U začátečníků lehnutí ze sedu promíjím, až postupem času po nich chci, aby nějakou dobu seděli. Dva měs. je ještě brzo učit dospělácké složitosti, s těmi přicházím až tak na čtvrtém měsíci, nebo když si o to ten pes řekne nějakým "šprajcem".


Diky za radu. Budeme to zkouset postupne a pomalu. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. čer. 2007 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
MickeyT:podle mne celé špatně(ale to je můj názor).Jednak je vyžadování předsednutí u takto malého mimča předčasné ale to by až tak nevadilo,pokud si sedá dobrovolně sám.Ale držet ho tam déle a čekat,že vydrží je spíše na otrávení a může se stát,že celé přivolání mu zprotivíš.Co ale je největší chyba mu dávat volno v momentě kdy se začne vrtět a má dlouho chvíli.Tím si uděláš spojitost a pes Ti za nějakou dobu začne odcházet sám.Já osobně bych zatím jen vyžadovala radostné přibíhání za všech okolností-to myslím zatím bohatě stačí.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 12:10 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
MickeyT,
dle mého názoru chcete po batoleti, aby chodilo. Je to ještě mimčo, které to vše bere formou hry. Ve dvou měsících je spíše úžasné, že vám přijde vždy na přivolání. Místo trénování dokonalosti předsednutí a jeho dobu spíše pracujte na různé obtížnosti okolí pro přivolání.
Držím palce.

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
AZU1 píše:
MickeyT,
dle mého názoru chcete po batoleti, aby chodilo. Je to ještě mimčo, které to vše bere formou hry. Ve dvou měsících je spíše úžasné, že vám přijde vždy na přivolání. Místo trénování dokonalosti předsednutí a jeho dobu spíše pracujte na různé obtížnosti okolí pro přivolání.
Držím palce.


Je to sikula. Jsou mu tri mesice a prijde temer vzdy. Ted zaciname trenovat v okoli lidi a pejsku. Zatim se kupodivu dari. :D Je hrozne chytrej. Proste sikula. Abych ho neprechvalil :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Myslím, že s přivoláním u malých štěňat nebývají problémy, spíše se to zhoršuje např. s pubertou a teprve po pubertě se dá říct, že je nebo není přivolání zmáknuté.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: ned 07. úno. 2010 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. lis. 2008 12:23
Příspěvky: 73
Bydliště: Banská Bystrica
S mojím boli problemy aj ked bol uplne malý. Malé šteniatko čo ledva chodilo ale takí nezávislák že mi vždy odchádzal s druhymi psami, ludmi. Ked sa hral s dakym psom tak som mu mohla odísť aj na koniec sveta a on by tam stále s tým psom bol . Ale vtedy som v jeho vychove robila viac zle ako dobre.

Inač k tomu kludu po privolaní mam tiež niečo. Ked Buba zavolám tak príde ku mne, kukne na mna a bud mu dam piškotku alebo nie, nasledne sa ku mne posadí zadkom a kuká čo sa deje. Hlavne ked ho odvolavam od dakeho rušiveho elementu napriklad od psov. Je to tak dobre alebo ho mam naučiť aby venoval pozornosť mne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: ned 07. úno. 2010 09:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To, že se na tebe pes nedívá, neznamená, že tě nevnímá. Jde o to, aby jakkoli vnímal, třeba sluchem Pokud je přitom pes soustředěn na něco jiného, pak to není správně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: ned 07. úno. 2010 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. lis. 2008 12:23
Příspěvky: 73
Bydliště: Banská Bystrica
Sluchom vníma asi tak že ked mu niečo poviem (hocijaký povel napríklad lahni) tak si síce lahne ale stále kuká na ten svoj objekt. Prípadne tak trhne hlavou ku mne (akoby mi chcel povedať že neotravuj) a nakoniec to spraví tak strmo a rychlo len aby už mohol isť za druhymi psami... :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 08:18 
Offline

Registrován: pon 12. zář. 2011 10:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Dobrý den,
taky se snažim vypilovat se svím dvou letým rotwajlerem přivolání, celkem to jde, ale chtěla bych vědět jestli musí celou dobu (těch 20v a víc) když přijde, předsedne si, dostane pochvalu, tak koukat celou dobu na mě? to je strašně dlouhá doba.. on neodejde čeká co bude dál, ale je vidět že lelkuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 09:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
moni29 píše:
Dobrý den,
taky se snažim vypilovat se svím dvou letým rotwajlerem přivolání, celkem to jde, ale chtěla bych vědět jestli musí celou dobu (těch 20v a víc) když přijde, předsedne si, dostane pochvalu, tak koukat celou dobu na mě? to je strašně dlouhá doba.. on neodejde čeká co bude dál, ale je vidět že lelkuje...

Desenský píše:
To, že se na tebe pes nedívá, neznamená, že tě nevnímá. Jde o to, aby jakkoli vnímal, třeba sluchem Pokud je přitom pes soustředěn na něco jiného, pak to není správně.


moni29 čti !!! :book3:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 10:20 
Offline

Registrován: pon 12. zář. 2011 10:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
ano, to jsem si přečetla než jsem to napsala. Takže nemusí celoudobu čučet na mě, ale když mám 20v mlčet tak co mám teda udělat když 10v sleduje mě a pak najednou 10v bude sledovat nějakého psa? to mám zopakovat ten povel a upoutat jeho pozornost? Ten povel vykonává, takže to je zbytečný, ne? nebo mu vyhubovat, že jsem tady? nebo mu dát třeba lehnout? To co napsal pan Desenský jsem pochopila,ale jde mi o tu koncovku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Ta koncovka o tom soustředění na něco jiného nedává úplně smysl. V praxi, pokud ti pes sedí u nohy, velmi často se musí soustředit na něco jiného (na střelený kusy při lovečině, na figuranta při obranách), jinak by pak nevěděl, co má dělat. Pokud stojíš vedle něj a nic neděláš, neni nejmenší důvod, aby zíral. na tebe a nevěnoval pozornost okolí, které je zajímavější / důležitější. Jestli tě vnímá, to zjistíš snadno - dej mu nějaký povel (Lehni, K noze...). Hubovat psa, když je u tebe a v podstatě plní povel, jen čumí někam jinam, je řekla bych vysoce kontraproduktivní!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
hubovat není třeba - pes udělal co měl-přišel na přivolání. Těch 20v bych chápal jako informaci, se kterou je třeba zacházet individuálně, dle situace, povahy psa - jeho temperamentu atd.(zdravý selský rozum) :wink:
Když chci aby mi čubinky seděli po přivolání taky to vydrží v klidu asi 5-10v a pak "honí lelky" pokud chci udržet pozornost déle, jen řeknu něco jako "halóóó, tady jsem", nebo siknu a podobně .. je to na tobě jak upoutáš pozornost na sebe. Třeba další povel, lehni apod.
Myslím, že na tohle téma je tu na poradně taky dost popsáno "oční kontakt" atd. :book3:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 10:57 
Offline

Registrován: pon 12. zář. 2011 10:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Ano, to jsem konečně chtěla vědět.. Děkuju moc :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 11:25 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Moni, a jak jsi přišla na těch 20vteřin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 12:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Moni prečítaj si TOTO

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj. 2011 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 12:47
Příspěvky: 10
Bydliště: Radešínská Svratka 34
Petra píše:
prodleva by se měla postupně přidávat mezi vykonání povelu a pochvalu (tj. povel, přiběhne, pauza, pochvala, odměna, volno). Pochvala a pamlsek ti totiž dost ruší ten předchozí povel. Ale přidávat fakt po vteřinách!


Zatim se tady myslim nikdo nezmiňoval o možnosti, že pes na přivolání přibíhá tryskem a převálcuje mne v rychosti tak 35 km v hodině. Jestli se do těch doporučovaných 20 vteřin počítá i to, než se zvednu ze země?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: sob 22. říj. 2011 19:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nevím, ze kdy je text od Petry v citaci, ale musím říct, že s tou citací ne úplně souhlasím. Prodlužovat dobu mezi pochvalou a vykonaným povelem vidím až jako o dost vyšší stupeň ve výcviku/výchově. Důležitější je podle mě, prodlužovat dobu mezi pochvalou a dalěím povelem (ať už nějaký cvik nebo volno). Právě proto, aby se mi nestalo, že psa pochválím a aniž by počkal, než to dořeknu (dopohladim), tak mizí v dálce.

A co se týče nabourávání - buď uhnu, nebo nastavím koleno tak, aby se pes narazil. A mechanicky posadím (mě je jedno, jestli šikmo nebo vedle mě, nebo rovně). Ale to nabourání se musí udělat tak, aby si to pes nevzal osobně, ale jen aby si začal dávat pozor. Protože tohle považuju za drzost - k jinému psu (nadřízenému) by si to nedovolil.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 07:31 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Eva Štemberová píše:
Nevím, ze kdy je text od Petry v citaci, ale musím říct, že s tou citací ne úplně souhlasím. Prodlužovat dobu mezi pochvalou a vykonaným povelem vidím až jako o dost vyšší stupeň ve výcviku/výchově. Důležitější je podle mě, prodlužovat dobu mezi pochvalou a dalěím povelem (ať už nějaký cvik nebo volno). Právě proto, aby se mi nestalo, že psa pochválím a aniž by počkal, než to dořeknu (dopohladim), tak mizí v dálce.


Byl jsem na cvičáku, kde pamlsek ruší povel. Mohli tedy prodlužovat jen dobu mezi pochvalou a vykonaným povelem.
Někteří psi čekali po pochvale na další povel a jiní si dali volno.
Nejlépe to bylo vidět při nácviku odložení. Sedni pamlsek, zůstaň pamlsek, zůstaň pamlsek, zůstaň pamlsek... Pes celou dobu seděl.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 18:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tu je problém práve v tom, že pri cvikoch, ktoré trvajú dlhšie, musia byť opakované povely a ak by chcel človek psa podporiť aj jemnou pochvalou bez ďalšieho povelu, ktorý by sa opakovať nemal, tak pes ukončuje povel sám, bez toho, aby ho ukončil majiteľ. Častá chyba a zbytočná komplikácia v komunikácii a tým pádom aj vo vzťahu psa k majiteľovi.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Taky je otázka v souvislosti s čím jsem to psala - často totiž lidé chválí takovým tím jásavým způsobem, oplácáváním a drbáním, velkým kusem pamlsku - a pak se diví že pes nezůstává v povelu. Ano, taky to udělám, zejména když pes pochopí obtížný cvik, ale právě takováta jásavá pochvala je zároveň i povel volno. Totéž platí pro odměňování aportem - pokud psu vrazím míček, těžko po něm můžu chtít aby zůstal v povelu (pokud zrovna nejde o nácvik aportu). Druhá verze jsou pochvaly průběžné, které psa v povelu neruší, pouze jej utvrzují v tom že to dělá dobře. Není problém používat obojí, problém je neumět odlišit kterou pochvalu už pes nedokáže vzít jako průběžnou a pak psa trestat za to že pochválím moc (a on se zvedne).
Dá se to krásně odlišit stylem (přeženu) "sedni... dobře... dobře... jóóó to je onóóó" a rozbíhám se s míčkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 20:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Cyprian - Jasně, jaký si to uděláš... Petro - proto jsem psala, že nevím, z jakého příspěvku citace je, jen mi přišlo vhodné, aby se to tu rozvedlo, což si myslím, že se stalo perfektně. A co se týče různých pochval, 100% souhlasím, jen se to už týká cvičení a ne základní násobilky jako je přivolání (podle mne) Rea - přesně tak jsem to myslela.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klid po privolani
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
já to cvičila u fenky tak, že když přibělhla na přivolání, během pochvaly jsem ji mechanicky, ale jemně posadila a nenápadně přišlápla stopovačku tak, aby nebyla napnutá. Když se rozhodla zvednout, zjistila, že to nejde --> podívala se na mě co to má být --> a úsměvem jsem jí naznačila "vydrž prdka vydrž" :D a po např. minutě jsem jí dala volno a hodila aport (zbožňuje ho). dnes už se nezvedá a sama si přisedá :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!