Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém se stopovačkou
PříspěvekNapsal: pát 06. dub. 2007 21:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Znovu vás zdravím pane Desenský,

snad jsi pamatujete,byla jsem u vás ve středu se svým Zlatým retrívrem.Řekl jste mi že nejsem důsledná a pes postrádá základ.Pořídila jsem stopovačku,ale nastal problém ktrý jsem očekávala.Pes ji neskutečně kouše,nezabralo ani to jak jste radil,že mám trhnout tak aby ho to v tlamě trochu zabolelo.Ba naopak,mám pocit,že ji buď bere jako super prostředek pro hru protože se za ním hezky vlní a pohybuje a nebo je na ni naštvaný,protože je to něco co ho najednou omezuje v pohybu tam,kde je už zvyklý "vládnout"a zásadně se nechce podřídit.Pokud ví že mám něco pro něj zajímavého cvičí a poslouchá,ale jakmile dám volno,okamžitě se na stopovačku vrhne a už ji poponáší a když mu ji chci vytrhnout povrkává si,někdy sebou i švihne na záda a tahá se o něj.Jediné co platí je pusť jenže to je krátkodobé,jakmile ho za to pochválím a dám volno pokračuje.Obávám se že když pořídím řetízkové vodítko,zjistí že to je nepříjemné,ale posune se dál a bude zase vesele kousat do stopovačky.Prosím máte ještě nějakou radu jak na to??Nemůžu ho nechat jen tak na volno jakm mu naznačit že já nechci aby do ni kousal,když si neustále "hraje".

Moc děkuju za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stopovačkou
PříspěvekNapsal: sob 07. dub. 2007 07:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lada píše:
...Nemůžu ho nechat jen tak na volno jakm mu naznačit že já nechci aby do ni kousal,když si neustále "hraje"...
To řetízkové vodítko je sice hůře ovladatelné než stopovačka, ale zase je pro psa nepříjemné na zubech. Pes je hyperaktivní, proto je dobré mu vysvětlit, s čím si hrát má, když ne se šňůrou. Prostě převést pozornost jinam, na jinou formu hry.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. dub. 2007 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Tak jsem zkusila přidat kovové vodítko,opravdu mu nechutná,jenže ten můj šmudlík zjistil,že když se posune o kousek dál tak to chutná lépe(není blbý že:o) ).Taky jsem zjistila že to dělá jen když si hrajem.Pokud ho přestane bavit míček nebo klacík.Občas si ji ale mám ten pocit chce jenom poponášet.Prostě ji vezme do tlamy a donese mi ji jako by chtěl íct pojď ven.
Ještě jsem se chtěla zeptat když se šňůrou venčím...píšete hlídat si střed šňůry.To platí když jej pustím a v podstatě to není možné.Mám ho pouštět nebo mám držet šňůru pořád v ruce ať ho můžu kdykoliv přitáhnout???Má pak nácvik přivolání takový účinek jako když cití že je "volný"?

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2007 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. pro. 2006 23:03
Příspěvky: 12
Bydliště: Plzeň
Taky mám takový problém, Dagís nasadí rychloklus a za chvíli je konec šňůry daleko na zašlápnutí. Řeším to zatím povelem pomalu. Většinou reaguje hned, ale někdy mu šňůru musím trochu přišlápnout. Jinak, tam kde vím, že se pokusí zdrhnout (většinou v lese za srnama), beru vodítko prevenitvně do ruky, nemám tak rychlé zašlápnutí. :roll: Další možnost je delší šňůra, přemýšlela jsem o koupi horolezeckého lana, je pevné a lehké, ale není to zrovna levná záležitost. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2007 22:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pochopili jste už základní princip výuky přivolání? Neprohrát. Máte jen dvě cesty. Buď dopřávat psu volnost moc brzo a pak ho donekonečna jistit, nebo to vzít pořádně do ruky, udržet si u psa přátelství, ale také nezbytný respekt, dát tomu potřebný čas, nemít ani jeden neúspěch a ve finále jen chodit na procházkách s rukama v kapsách a společně si užívat se psem doživotní rekreaci. :old:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2007 09:00 
chodím s 10 m sňůrou cca měsíc- mám psa LR 10 měs - přivolání se hodně zlepšilo, nikdy mi tedy neutíkal, ale co se mi poslední dobou stává je, že jakmile dám přivolání - pes první co udělá je že posbírá šnůru do tlamy a se šnůrou v tlamě běží ke mě - co s tím ?

zdá se mi že už to má jako reflex - jelikož třeba doma na zahradě kde nemá šnuru a přivolávám ho tak se někdy automaticky otočí za sebe aby šnuru posbíral a diví se že tam nic nemá :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2007 09:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Tak má přivolání spojené s aportem. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stopovačka
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2007 10:10 
Dobrý den,

dostala jsem tip na Vaše stránky, i když si myslím, že náš hafan není problémový, rozhodla jsem se sem podívat. Přece jenom je to ještě malý prcek (RR 5 měsíců). Chodíme 2x týdně na cvičák a uvědomujeme si, že to je dost málo. Cvičíme ho tedy ještě sami.
Největší problém nám dělá právě přivolání. Na cvičáku jsme dělali nácvik na vodítku. Pejsek sice nadšeně běží směrem ke mně, ale potom pokračuje dále, jako kdybych tam nebyla:( Když jsme to dělali na volno, krásně přibehnul, já jsem mu ukázala míček, dokonce si sednul, prostě nádhera.
Pořídili jsme tedy stopovačku, zatím s ní nemáme zkušenosti. Hned jsme ji museli vyzkoušët. Není mi ale jasné:
Pokud držím pejska na stopovačce, zavelím Ke mně a on nepříjde, mám jenom cuknout a počkat a pak teprve pejska přitáhnout nebo ho rovnou přitáhnout a pochválit.
Dále jsem se chtěla zeptat, jestli je dobré při přivolání používat nějaký lákadla (samozřejmě až po tom, co pejsek poběží ke mě, nebo už bude u mě), myslím tím teda lákadla, aby si dosedl. :-k

Předem děkuji za Váš názor


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2007 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vzhledem k tomu že od svých psů nepožaduju při příchodu předsednutí tak lákadla používám rpostě jako pochvalu za to že řpišel a tak by to mělo také být- to řpedsednutí už je zase něco trochu navíc prvotní je aby pejsek přišel- mylsím že u 5měsíčního štěnda je předsedání docela dost pokročilej cvik .-)
ale lákadla určitě používejte když kuž k vám pejske poběží chvalteho hlasem a když přijde odměnte- musí vědět že u vás je dobře

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stopovačka
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2007 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Ircza píše:
Není mi ale jasné:
Pokud držím pejska na stopovačce, zavelím Ke mně a on nepříjde, mám jenom cuknout a počkat a pak teprve pejska přitáhnout nebo ho rovnou přitáhnout a pochválit.
Dále jsem se chtěla zeptat, jestli je dobré při přivolání používat nějaký lákadla (samozřejmě až po tom, co pejsek poběží ke mě, nebo už bude u mě), myslím tím teda lákadla, aby si dosedl. :-k

Předem děkuji za Váš názor


Ja som od malicka ucila psa aby si pri privolani sadol. A samozrejme by mal dostat odmenu. Kludne ju podrzte v ruke tak, aby si sadol a az potom odmente.

Co sa tyka pritahovania psa na stopovacke, aj toho, naco ma sluzit, moj nazor som uz povedala v tejto istej sekcii v teme privolanie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22. dub. 2007 15:32 
Offline

Registrován: pát 21. črc. 2006 19:58
Příspěvky: 21
Aj ja som sa rozhodla po stretku v Jablonici nasadiť svojmu RR stopovačku po zlých skúsenostiach s prvým RR, kedy mi nikto nevedel poradiť ako odstrániť to utekanie na poli. Povedala som si, že lepšia je prevencia ako liečenie a tak nebudem čakať kým zdrhne prvý krát. Na poli dostáva teda stopovačku ale tiež neviem, či ju mám stále držať v ruke, alebo nechať ju ťahať. Stopovačka je 20 m čo pre rr nie je žiadna diaľka a tak neviem, či ho mať stále akože na dlhom vodítku alebo sa tváriť nenápadne, stopovačku nedržať ,aby som ho nemusela každú chvíľu omenovávať, aby ju nenapol a striehnuť na jeho chybu. Poradíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22. dub. 2007 19:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzana Vašková píše:
... alebo sa tváriť nenápadne, stopovačku nedržať ,aby som ho nemusela každú chvíľu omenovávať, aby ju nenapol a striehnuť na jeho chybu. Poradíte?
Tato alternativa je lepší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: stopovačka
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 11:53 
Dobrý den,
chci se zeptat všech co mají zkušenosti, jak to řešíte se stopovačkou v lese. Na louce, poli, sestě nemám problém, ale v lese to dopadá tak, že se fenka zamotá kolem stromů a keřů a já ji vymotávám, což je asi kontraproduktivní s ohledem a to, že pesmá přestat stopovačku vnímat. Neběhá daleko, ale přeci jen se 10m stopovačka občas někde zasekne. :oops:
Díky moc za rady a typy.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: stopovačka
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 12:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
cepicade píše:
... já ji vymotávám, což je asi kontraproduktivní...
To není zase až tak pravda. Všechno zlé k něčemu dobré. Pokud psa vymotáš, jasně mu dáváš najevo, že jsi lepší a je dobré se tě nějakým způsobem držet. Má to ještě několik dalších pozitiv, která ještě nevidíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: stopovačka
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 08:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. zář. 2006 08:03
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
Stále válčíme s přivoláním. Bude to také tím, že stopovačku jsem doma odepínala a feňule je si zatraceně vědoma, kdy jí má a kdy ne. Potvora! Je mi jasné, že jí bude muset mít i doma. Ale má jí mít i když je doma sama? Bojím se, aby se mi neuškrtila. Také se chci zeptal říká vám něco syndrom "Teď nechci přijít?" . Proč mi pesa někdy poslouchá na slovo: luxusní přívování s předsednutím, ale když nechce tak jí nemám šanci k sobě dostat ani chytit. :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Lesanko:
Citace:
ale když nechce tak jí nemám šanci k sobě dostat ani chytit.
Předpokládám,že tohle Ti dělá když momentálně šňůru nemá.Pak není divu,že skutečně rozlišuje kdy si dělat kvůli tobě srandičky může a kdy ne.Nevím jaké máš podmínky ty...ale já doma(v bytě)šňůru nedávám a nevyžaduju striktní přivolání.Pokud třeba jen cvičíme mám šňůru ktaťounkou jen na zem protože mi dělá občas fórky s balonkem a já ho mám takto neustále pod kontrolou.Opravdu se mi to osvědčilo ale nemůže to fungovat na dálku kdy pes stávkuje(tam použít tu dlouhou).

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Doma jsme na štěníka používali kratší hladké vodítko, stopovačka je doma dost nepraktická. Přivolání vyžaduju všude. Stopovačku nebo to vodítko jí nechávej stále, aby si na ní zvykla a pokud možno jí co nejmíň vnímala.
Dávej pozor na to, jestli neděláš pohyby směrem k ní - pak by se mohla zastavit nebo kolem tebe začne kroužit mimo tvůj dosah. Také jí nikdy nemůžeš (ani slovně) trestat, když k tobě příjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pes na 10 m stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat/ujistit, jestli nejsem v úvahách úplně mimo a postupuju správně.

1. Mám pocit, že dokud pejsan (mám ho měsíc) nebude mít poslušnost na 10m stopovacím vodítku (aspoň většinové %), není důvod mu povolovat kdovíjaké kilometry stopovačky, která mi jen značně ztíží ovládání psa - a ovládat ho šňůrou mechanicky potřebuju zatím skoro pořád. A připomínat, že není venku sám.
Jen mám pochybu, jestli těch 10 m není zcestná strategie, která vyvolá efekt psa na řetězu - o to větší snahu že bude mít zdrhnout, až si budu vázat tkaničku u boty... že bude nevykompenzovaný, protože na retrívra je 10 m fakt málo, sotva začne cválat, už aby brzdil. Kdyby se mohl vylítat na zahradě nebo někde ve volném výběhu aspoň jednou denně, vůbec to neřeším, ale takto... mám obavu, jestli mu dám všecko nutné? Nezdá se mi, že by trpěl, je docela pomalej a línej, ale nevím - abych něco nedobrého nevypěstovala.

2. Druhý dotaz... pan Desenský píše, že pes si dokáže délku šňůry "změřit". Mám problém s tím, že se pejsan vždycky hrozně rozběhne a na konci šňůry škubne. Nikoli když běží za kočkou atp., kde to je samozřejmé, ale prostě jen tak - připadá mi, že neví, kde je konec. Protože pak už zas reaguje, už docela zvládáme netahat. Kde je chyba? Mám ho vždycky varovat povelem "pomalu"? Docela by bylo vhod, kdyby tu délku opravdu odhadnul...

3. A poslední... když pes opakuje nežádoucí chování, je to tím, že nepoužívám přesvědčivý argument - to vím. Takže když ho držím na šňůře na "sedni", a přesto několikrát vystartuje (za fenkou, kočkou), nejsem dost přesvědčivá. Jak mám být? Pořádné škubnutí neúčinkuje. Když mu obrátím hlavu k sobě a důrazně si s ním povykládám, funguje to jen na chvíli. Pamlsek ho v tu chvíli nezajímá, hračka teprv ne. Někdy ho nezajímá ani to, že ho držím za kůži na krku, a chce se vytrhnout. Beru to tak, že je holt hodně brzo, že nějaké trestání by bylo jen ke škodě budování vztahu, že musí časem sám zjistit, že mu pokusy nejsou nic platné, že já si svůj příkaz opravdu nikdy nerozmyslím. Ale je to tak dobře? nazadělávám třeba na to, že si navykne mě testovat pořád, když mu to rázně (ale jak?) nezatrhnu hned teď?

Předem díky za reakce. Snad to jsou věci, které lze zodpovědět i na dálku.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 21:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Ahoj Rony, myslím, že abys po psovi mohla vyžadovat určitou poslušnost, tak pes musí být aspoň částečně vylítaný a zbavený přebytečné energie. Taky si myslím, že není problém třeba 30m stopka (jako mám já), ale každopádně konec stopky by měl být volný a měla bys ho zašlápnout až v případě neuposlechnutí povelu (ono to trhnutí není moc příjemné - považuji ho za trest). Jinak v bodě tři myslím, že máš pravdu, že bude stačit duslednost a trpělivost a psík brzo pochopí, že to myslíš vážně a nekompromisně. Toť moje názory, ačkoliv nevím, zda jsou správné, jelikož s poslušností také stále bojujeme :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 21:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
huanakr píše:
každopádně konec stopky by měl být volný a měla bys ho zašlápnout až v případě neuposlechnutí povelu (ono to trhnutí není moc příjemné - považuji ho za trest). :?


Díky.
Nevím, jestli jsem to dobře napsala - on to dělá třeba i když jdeme prostě na 3m vodítku - myslím, že by měl délku nějak poznat sám? Nebo ne a vždycky mám vydat povel, když bude na konci? Já neškubu, zkrátka on s tím škubne sám, když držím vodítko (nebo to 10m stopovací vodítko) v ruce.


Ta 30m stopka... je v pohodě za městem, v polích, používám. Ale ve městě to je problém, velký. Ve výběhu. Chodí staří lidi, děcka, psi, a pokud za toho psa na konci zodpovídám, nemůže to být 30 m - tím ho zastavím, ale nestihnu nezabránit lecčemu, protože "ke mně" on nejde ani po škubnutí, pokud ho opravdu něco zaujalo, začne na konci řádit, skákat, bránit se přitáhutí. Zkrátka zašlápnu stopku, psa zastavím, ale to je jen půl práce. On se zkrátka snaží dál prorazit. Není to ta fáze, kdy stačí stopkou korigovat.

A to ani nemluvím o tom, že ne vždycky zvládnu zašlápnout. Uzly tam mám, ale někdy stopka vyklouzne přes špičku boty, jak pejsan lítá zprava doleva a změní se úhel pohybu vůči mé noze. Sice jde tak dlouhá stopka zas ji odlovit, ale to už je ve městě zas třeba pozdě...


No, ale právě se bojím, že máš pravdu, že je špatně chodit jen na 10 m.. to je právě ta má pochyba.

Z toho, co jsem napsala, to zní, že mám ďáblíka, který venku řádí... ale tak to vůbec není, ve srovnání s mnohými, je hodný a na svůj věk překvapivě kliďas, ale když ho něco holt zaujme, jde si za tím a ignoruje všecko, a při jeho váze to není brnkačka už jen tím... No a zatím ho (skoro) všecko zajímá víc než já.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Nojo no, jsem si nějak neuvědomila, že 95% přispěvatelů do poradny jsou pejskaři z měst :? , to je jasný, že 30m stopka je blbost. Bohužel neporadím, jen by mě ještě zajímalo, jak je psík starý a jaká je to rasa (labrador?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 05:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vždycky se najde řešení veškerých problémů se psy. Potíž je v tom, že většina lidí nedokáže konstruktivně popsat skutečně důležité detaily, jež třeba ani nevidí, aby se na jejich základě dal sestavit účinný metodický postup. Výše popisované příspěvky jsou sice dlouhé, ale není v nich napsán ani řádek skutečné metodiky, aby bylo co opravit. Jen bezradnost. Přijeď s tím psem sem za mnou a najdu ti takovou kupu chyb, že se nebudeš stačit divit. Hlavně tě naučím toho psa spolehlivě ovládat.
Ve veřejných akcích najdeš jednu, která se tě právě týká a bude brzy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 12:12
Příspěvky: 42
Bydliště: Brno
Pane Desenský, když já jsem metody nepopisovala v obavě, že to pak bude ještě delší... a nechtěla jsem s tím zdržovat. Uznávám, že by to bývalo ale konstruktivní, toto ne.

Na tu akci pojedu, chtěla jsem si ale něco ujasnit tady, m.j. protože na akcích s lidma jsem vždycky tak ztrémovaná, že si odnesu sice spoustu užitečných věcí, ale ne z toho, co jsem potřebovala vědět původně.:-)


Huanakr, je to 2letý zlatý retrívr. Hravý jak štěně, často ale líný jak dědek: ostatní psi jsou často rychlejší, tak ho to s nima přestane bavit honit se a zatímco psi lítají, čuchá něco v díře... No a balónek? Velice často se za ním napřed dlouze zahledí, jestli za ním má pomaloučku vyrazit, nebo ne.
:-) Zatřeští si rád, ale výdrž u toho má jaksi minimální... aspoň zatím se tak chová.

_________________
Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 23:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp. 2007 15:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Tak tu pátrám, jak vyzrát na svou fenku, které se zalíbilo slídit za zvěří (a pak že kavalír nemá lovecký pudy, haha :cry: ). Mám několik dotazů ke stopovačce. Zatím jsme ji zkoušely párkrát, tak jsem z ní dost na mrtvici. Zajímalo by mě, jak řešíte některé detaily.

1) Třeba neustálé zamotávání do křovin a klacků. Buď budu neustále vymotávat psa, nebo skončíme u první větve a nepůjde se nikam, protože sama se z toho nedostane. To je pak víc za trest (pro mě) než jako pomůcka, ne? A když půjdeme ve skupině, budou všichni muset přeskakovat šňůru? Včetně mě...

2) Jak si hlídat střed šňůry a přitom nenaučit psinu, že já nasleduji ji a ne naopak? Pokud budu chtít měnit směry, zase nemám v dosahu šňůru. :( A pokud budu držet konec a pes obejde strom z druhé strany, jako že obejde, tak zase strávím „procházku“ děláním dřepů a přehmatávání šňůry. Nebo držet konec a táhnout strom nestrom, aby se musela vrátit? To ale zase ztratí smysl, že ji má jakoby nevnímat, ne? Nebo držet nakrátko, abychom šly na stejné straně stromu? To je zase spíš delší vodítko a ne dálkové ovládání… Tak nevím. Jak to děláte?

3) Když jde pes za mnou, má šňůru směrem ode mě. Jak potom ovládat? Např. řeknu pojď (= přestaň očuchávat drny a courat se a následuj mě), když nepůjde, nemám jak ji k tomu přimět. Co s tím? Přece se nevrátím, nevezmu šňůru a nezavolám až s ní v ruce… Nebo hůř, jde za mnou, chytí čmuch a vyrazila by opačným směrem = jsem v pytli.

4) Z jakého materiálu máte šňůry? Kulatá prádelní se šíleně cuchala, popruh zase řezal a když se těch aspoň 20 metrů, co by potřebovala, nacucá, sotva ji utáhne (alespoň zatím se zastavovala, protože jsem jí odmala vtloukala do hlavy, že táhnout na vodítku je špatně…).

5) Pochopila jsem správně, že potrestat za útěk nelze? – když běží, je už pozdě, doženu-li (těžko), už se trest nevztahuje k vyražení, ale k mé přítomnosti…

6) Takže hlavní dotaz: Jak poznat, kdy se chystá vyrazit pryč??? Ono to totiž není výstřel z místa, spíš nenápadně zrychluje, ale doteď se vždycky otočila zpátky. :evil: Okřikovat každé sklonění čumáku k zemi přece nejde… A já se svým nosem jsem oproti ní handicapovaná, neb nepoznám, jestli zrovna nasála vůni rozkládajícího se listí, psí značku nebo stopu srny…

Díky za rady zkušených…


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
1)
a) To ze psa vymotavas docela slusne zlepsuje vas vztah
b) Pes se pomerne rychle nauci se stopovackou zachazet a to zamotani nebude zdaleka tak casty.
c) pozdeji uz nebudes potrebovat tak dlouhou stopovacku.

2)
a) Sledujes snuru a ne psa (teda psa sledujes taky ale perifernim videnim)
b) neni ucelem snuru drzet ta je tam jen jako pojistka kdyz pes neudela povel, pri beznem provozu pomerne rychle zacne povely delat sam a snuru uz po te potrebujes jen v okamziku kdy ho zaujme neco vic nez ty. jak tohle pujde rychle zalezi na tom jak to ty dokazes psovi vysvetlit.
c) prehmatavat a pracovat se snurou se naucis pomerne rychle.

3) ja to resim tak ze vyzaduji od psu aby se pohybovali predemnou ma to nekolik vyhod ale hlavni je ze na ne porad vidim.

4) ja pouzivam kulate nylonove, ale lidi co to pro tenhle ucel pouzivaji vic (ja pouzivam v naproste vetsine stopovacku ke stopam) rikaji ze jsou lepsi z nylonoveho popruhu cca 2cm sirokeho.

5) jako vzdy nic neni dogma, ale pokud to neumite rozhodne je mnohem lepsi psa vubec netrestat. Ja osobne pouzivam "buteracni poslusnost" kdy psa po te co neposlechnul na privolani hned protahnu hodne rychlou a a velmi dusledne vyzadovanou poslusnosti placoveho typu.

6) zase ja to resim tak ze vyzaduju aby cela smecka se pohybovala predemnou, ana ceste (pokud zahnou do lesa okamzite je volam) a do urcite vzdalenosti ode mne vetsinou po zakladnim vylitani tak 10-20m ode mne tu vzdalenost upravuju podle situace a pokud se vzdali dal tak je hned volam. ty budes mit tuhle vzadlenost danou delkou snury kdy by jsi mela psa volat kdyz se vzdali dal nez polovinu delky te snury (to je to hlidani si poloviny stopovacky)


jeste neco vyvaruj se toho aby jsi psa volala jen v okamziku kdy se neco deje naopak mnohem castejc ho musis volat kdyz o nic nejde.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 11:51 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Jak psovi vede ta šnůra ? Mezi nohama ? Nám ano a stávalo se ,že to měl pod předníma nohama dost odřený tak jí moc nepoužívám. Dělala jsem neco špatně?
A na tu šnuru jak používáte nic nechytá? Já jsem z ní nestíhala sundavat např,jehličí.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 16:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
rmikar píše:
Jak psovi vede ta šnůra ? Mezi nohama ? Nám ano a stávalo se ,že to měl pod předníma nohama dost odřený tak jí moc nepoužívám. Dělala jsem neco špatně?
A na tu šnuru jak používáte nic nechytá? Já jsem z ní nestíhala sundavat např,jehličí.Díky

co máš za psa? vim že např. ohaři jsou odřený od postroje když tahaj... maj citlivější kůži, jinak pokud máš správně utaženej obojek tak se to převracení karabiny na spodek krku nestává tak moc často (v nejhoršim případě můžeš na začátek stopky našít kožíšek). Já používám (spíš používala) klasickou stopovačku "placatou" z chovek a nic se mi na ní nechytalo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 17:25 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
[quote=
Mám ridgebacka ,právě že se mu to vždy otočí dolů a jak se někde chytí nebo jsem ho zašlápla tak ho to bolelo až zakňučel. Pak jsem si všimla jak je odřenej .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp. 2007 15:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Tchor píše:
1)
b) Pes se pomerne rychle nauci se stopovackou zachazet a to zamotani nebude zdaleka tak casty.


Chápala bych, že se naučí neplíst si do toho nohy, ale jak to udělá, aby se mu konec nezašmodrchal za klacky? Nebo za strom, který párkrát obejde?

Citace:
2)
a) Sledujes snuru a ne psa (teda psa sledujes taky ale perifernim videnim)


No jo, ale ta šňůra se courá za psem, ne? Nebo jdu kus bokem?

Citace:
b) neni ucelem snuru drzet ta je tam jen jako pojistka kdyz pes neudela povel, pri beznem provozu pomerne rychle zacne povely delat sam a snuru uz po te potrebujes jen v okamziku kdy ho zaujme neco vic nez ty. jak tohle pujde rychle zalezi na tom jak to ty dokazes psovi vysvetlit.


Když já se v hodně navoněných oblastech bojím, že nestihnu zareagovat... No asi mě donutí si bystřit postřeh. :?

Citace:
3) ja to resim tak ze vyzaduji od psu aby se pohybovali predemnou ma to nekolik vyhod ale hlavni je ze na ne porad vidim.


A jak toho docílíš? Ta moje se teda pohybuje tak nějak okolo všemi směry (dokud jí nepřeskočí. :evil: ).

Citace:
5) jako vzdy nic neni dogma, ale pokud to neumite rozhodne je mnohem lepsi psa vubec netrestat. Ja osobne pouzivam "buzeracni poslusnost" kdy psa po te co neposlechnul na privolani hned protahnu hodne rychlou a a velmi dusledne vyzadovanou poslusnosti placoveho typu.


A kdybych náhodou měla šanci, jak to tedy vypadá, když se to umí?

Citace:
6) zase ja to resim tak ze vyzaduju aby cela smecka se pohybovala predemnou, ana ceste (pokud zahnou do lesa okamzite je volam) a do urcite vzdalenosti ode mne vetsinou po zakladnim vylitani tak 10-20m ode mne tu vzdalenost upravuju podle situace a pokud se vzdali dal tak je hned volam. ty budes mit tuhle vzadlenost danou delkou snury kdy by jsi mela psa volat kdyz se vzdali dal nez polovinu delky te snury (to je to hlidani si poloviny stopovacky)


Ahaaa... No s těma cestama to u nás moc nepůjde, couráme kolikrát spíš necestou. Dřív se mě tím víc držela, protože nevěděla, kudy půjdu dál, a neměla kam předbíhat. :wink: Teď už to není tak znát a spíš jí při tom hrábne. :(


Obecně u nás je zrada v tom, že většinu času plyšák normálně reaguje a najednou zkrat a vidím jen kmitající zadní tlapičky vypnutého psa... :evil: Bude dost fuška udržet se furt ve střehu. [/quote]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2007 23:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp. 2007 15:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Ještě jeden: fungovala by i stopovačka na kšírách? Připadá mi, že se takhle psina brzo uškrtí... :( Současných pokusných asi 30 metrů x 7,5 kila psa působí dost nevyrovnaně... (ale její smůla, holt bude mít zpevněný svaly na krku:()


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. lis. 2007 05:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Gigi píše:
Ještě jeden: fungovala by i stopovačka na kšírách? Připadá mi, že se takhle psina brzo uškrtí...
Na kšírech to nepřináší žádaný efekt. Mimochodem, asi jsi nepročítala debaty na téma chození na vodítku, protože by sis tam všimla, že tahání psa není zrovna to pravé, co měl pes provozovat.
Děsně mizerně se mi dělá s třicetimetrovým vodítkem a používám ho jen výjimečně maximálně u plašanů, kteří se mne jako nováčci bojí. Normálně používám desetimetr a bohatě si s ním vystačím, jelikož devadesát procent spolehlivého přivolání si učím doma v obýváku. Venku už jen procvičujeme to, co jsme se naučili doma. Základní klíč k přivolání není ve stopovačce, ale v respektu a důvěře psovoda vůči psu a ten se dá trénovat všude, i tam kde není stopovačky třeba.
Největší problém lidí vidím v tom, že doma jsou vůči svému psu dosti benevolentní, velí tři, čtyři i více povelů, aniž by se po nich cokoli dělo, natož aby pes poslechl na poprvé a pak chtějí po psu, aby venku, kde je milion jiných podnětů, fungoval. Tyhle dvě věci totiž nikdy nejdou dohromady. Mám-li doma stoprocentní přivolání, mohu věřit tomu, že se venku dostaneme alespoň na osmdesát procent. Jestliže existuje alespoň jedna jediná situace doma, kdy mi pes nepřijde, nebo u toho váhá, nebudu mít venku přivolání ani z poloviny.

Nejdou dělat kompromisy, s těmi pes pracovat neumí. Základní otázka, která se má položit už v začátku výuky: chci anebo nechci naučit pořádné přivolání...?. Cokoli mezi tím je kompromis a na ty v práci s jakýmkoli živým materiálem rovnou zapomeňte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. lis. 2007 17:47 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Gigi-ja ti muzu ze svych vlastnich skusenosti poradit nevzdavej to se stopkou je vyborna a moc ti pomuze!!Mam dobrmankaten srnecky rad prozene :twisted: ale ja uz mu to nedovolim diky stopce a ver ze je to pro jeho dobro nebo ti nekde myslivec pesanka o....dnes o vykendu sme potkali 3 :evil: sou hony asi.Ajak pise Tchor koukej si najit naky oblasti kde se ty potvurky rady pasou ted v zime to bude nejlepsi budou videt stopy.ja mam asi 3 zhavy mista :D .Hrajte si na ty stope,cvicte atd.proste zaujmi sveho pejska nejak.nemysli si ze to bude za tyden ja uz mam stopku pul roku a rozhodne ji jeste nesundam.
"buzeracni poslusnost" timhle asi Tchor myslel cviceni poslusnosti jako je sedni,lehni k noze zrychleni zpomaleni chuze a tak??ja to tak totiz delam kdyz mi Diesel zdrhne.

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. lis. 2007 07:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Diesel píše:
..ver ze je to pro jeho dobro nebo ti nekde myslivec pesanka o....dnes o vykendu sme potkali 3 :evil: sou hony asi...
viz.internet:
Lov má svá přesná daná pravidla. Veřejnost považuje za honební sezonu období před koncem roku, kdy myslivci pořádají společné hony. Období, ve kterém je možné lovit určité druhy zvěře, je však mnohem rozsáhlejší a pokrývá téměř celý kalendářní rok.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 16:21 
Ahoj Diesel,jsem rada ze si mi tu stopku poradila.Protoze bez ni bych se fakt neobesla,uz kvuli Mie.Bez ni by se neprobehla tak jako ted a ja se nemusim stresovat kdy mi veme caru.A kazdopadne si svou pozici vudce stale upevnuji.A nejlepe se chodi,kdyz je psu vice nebo alespon dva,vid.Mia a Diesel maji stopky spojene a to pak staci kdyz na privolani poslechne jeden,hi.A kdyby nahodou se jim chtelo do lesa za srnkama,zarazi se o prvni strom..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 17:26 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Ahoj Mischele neni zac :P jj nase prochajdy sou supr vid dam par fotek do galerky.Stou spojenou stopkou si nas praskla sem to tady jeste nikde necetla.Sem zvedava co nam na to reknou a poradi zkuseni :wink: .Ja si take myslim ze to neni spatny napad.Diesel je starsi a Miunku divosku tim uci treba privolani uz se moooc zlepsila.a me to zase jisti ze kdyz uvidej srnu to Diesel bohuzel neposlechne na 100% :( tak se hnedka zarazi o stromy.samozrejme mame sve mista kam chodime a je to bezpecne nemaj kam utyct ani si nejak ublizit a srnecky tam byvaji :-)

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 17:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Diesel píše:
Ahoj Mischele neni zac :P jj nase prochajdy sou supr vid dam par fotek do galerky.Stou spojenou stopkou si nas praskla sem to tady jeste nikde necetla.Sem zvedava co nam na to reknou a poradi zkuseni :wink: .Ja si take myslim ze to neni spatny napad.Diesel je starsi a Miunku divosku tim uci treba privolani uz se moooc zlepsila.a me to zase jisti ze kdyz uvidej srnu to Diesel bohuzel neposlechne na 100% :( tak se hnedka zarazi o stromy.samozrejme mame sve mista kam chodime a je to bezpecne nemaj kam utyct ani si nejak ublizit a srnecky tam byvaji :-)

holky bacha na to, tohle bych si troufla použít akorát u psa 100% a k němu připnout třeba puberťáka, ale stejně bych si to 1000x rozmyslela (důvodů je několik: učíte je aby obě poslouchaly povely naráz, když jedna se na přivolání rozběhne a druhá ne, tak tim se ta která chce přiběhnout trestá, páč bude mít škub za obojek od tý druhý, další věc je v nebezpečí uvláčení jednoho psa druhym, další když ti je napadne cizí pes, divočák...., nebo může někam spadnout a vletí tam i ta druhá.... a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 18:06 
[quote="Eva Štemberová"
holky bacha na to, tohle bych si troufla použít akorát u psa 100% a k němu připnout třeba puberťáka, ale stejně bych si to 1000x rozmyslela (důvodů je několik: učíte je aby obě poslouchaly povely naráz, když jedna se na přivolání rozběhne a druhá ne, tak tim se ta která chce přiběhnout trestá, páč bude mít škub za obojek od tý druhý, další věc je v nebezpečí uvláčení jednoho psa druhym, další když ti je napadne cizí pes, divočák...., nebo může někam spadnout a vletí tam i ta druhá.... a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho)[/quote]

No,my to nepouzivame vzdy a vsude.Mame to docela vychytany,nestava se ze by jeden vlacel druheho,nebo ze bysme je volaly kazda zvlast.Prevazne jsou spolu a tak kdyz vidime ze miri nespravnym smerem,volame obe kazda sveho pejska.Ale samo,ze kdyby se naskytl nejaky problem,prestaneme to delat


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mischele,
prosím tě, přečti si tady na poradně znovu a pořádně všechno o práci se stopovačkou, přivolání a reflexním oblouku. Tak, jak tady popisuješ svoje použití stopovačky děláš skoro všechn úplně naopak, než bys měla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 20:38 
Essi píše:
Mischele,
prosím tě, přečti si tady na poradně znovu a pořádně všechno o práci se stopovačkou, přivolání a reflexním oblouku. Tak, jak tady popisuješ svoje použití stopovačky děláš skoro všechn úplně naopak, než bys měla.


Já vím,že stopovačka se používá jinak.Tohle byl jen takový nápad,možná to vypadá docela hrozivě,ale venku je to bez problemu.zatim jsme se nedostaly do problemové situace.A hlavně toto děláme jen někde a někdy.Ale dík za názory,budu nad tím přemýšlet 8)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Spojení dvou psů stopovačkou s následný puštěním na volno je skutečně velice riskantní a nebezpečné. Kdyby to byl zlepšovák, dávno bych jej používal, ale on není.
Až zjistíte proč, doufám že to nebude stát nějakého z těch psů víc, než si jste ochotné připustit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 17:19 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Mischele chybama se clovek uci :wink: asi s tim prestanem no :(
Akorat zeptam se na tohle-zamyslel se nekdo nad tim ze kdyz se to dela na bezpecnych mistech ktere sou pro me a pro Diesela proste 100%jednou bo 2x za tyden ze to vadi??mrzi me vas nazor nikdy bych pejska neohrozila ZADNEHO!!beru to jako formu cviceni nemaj si kde ublizit jako se nekde daleko zamotat nez mi tam dobehnem se uskrtit na silnici nebo jinde ja newim co vas treba napada ale my jsme takove moznosti i spostu dalsich peclive rozebrali zvazili atrenovali postupne se zvetsujici delkou a zkoumanim toho naseho napadu.
Dieselovi nevadi kdyz s nim Mia skubne nebo on sni je na to zvyklej stopka se nam kolikrat zamotala samotnym a stacilo jen rict "vpred keme" a on zatahl a vysvobodil se ucim ho tahat taky lehke predmety treba klacky chtela bych jestli tady bude snih naucit ho tahat i sanky.a hlavne to nejdulezitejsi je ze je to bavi maj se radi furt chodi pri sobe jsou stejne ryhli vubec se nevlaci ani nijak neomezuji je to paradni souhra a hlavne Diesela to bavi "vychovavat"si zenu :P to ja poznam treba kdyz pribehne prvni posmiva se ji a pak ji vynada za panicku :P nebo reknem cekej a Mia si vesele kraci dal je na to pripravenej a stoji atd to bych mohla psat romany.taky se mi jednou podarilo ho vyslat na velkou dalku aby ji privedl utikala za bazantem to mi nehonime a on to udelal proto nas to cele napadlo.ale na velky dalky se svazanyma stopkama fakt ne jako padli na hlavu nejsme!!bylo by lepsi to treba videt no.nevim jak vic to popsat dystak se zeptejte.
jaj to sem zvedava co si ted ome myslite

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: škrcení
PříspěvekNapsal: pát 07. pro. 2007 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. srp. 2007 15:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Mimochodem, asi jsi nepročítala debaty na téma chození na vodítku, protože by sis tam všimla, že tahání psa není zrovna to pravé, co měl pes provozovat.


To jsme si nerozuměli, mně tady nešlo o tahání na vodítku, ale tahání těžké stopky za sebou, kdy jí to prostě tahá za krk. Když pak přepnu na normální vodítko, má tendenci zase na něm táhnout, protože za stopku musí zabrat, aby se hnula. Musím jí připomenout, že je na jiném špagátě. Normálně už dokáže chodit na prověšeném (aspoň na známých trasách)...

Tak dlouhou stopku mám kvůlým svým pomalejším reflexům, než se mi je podaří zrychlit :) a naučím se s tím líp dělat. Na zkracovací fázi se moc těším...

Našla jsem na stopovačce asi milión nevýhod ku jedné výhodě, ale ta holt stojí za to se s tím mořit. :( Jinudy cesta zřejmě nevede.

Fuška je udržet psinu v rozumné vzdálenosti. Přibližovací povely jsou co tři kroky a zvíře za celou dobu třeba vůbec nepotkáme... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: škrcení
PříspěvekNapsal: pát 07. pro. 2007 13:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gigi píše:
Přibližovací povely jsou co tři kroky a zvíře za celou dobu třeba vůbec nepotkáme... :(

neboj, to přijde až to budeš nejmíň čekat :twisted: :evil: a jestli je stopka na psa těžká, zkus někde sehnat lehčí špagát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. pro. 2007 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
My máme stopku taky těžkou, ale to až po tom, co proběhnem rozoraný pole.... to pak šnůra váží třebas 5 kilo a je fakt, že s tím má Ozzy celkem problem, pač já mám taky co dělat si ji přitáhnou když ji chci strčit do igelitky.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. pro. 2007 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Když už jsem tu, tak se ještě na něco zeptám. Máte na psovi Haltinu, když chodí se stopkou nebo jen obojek?
Jo a také by mě zajímalo, kolik haltina stojí?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. pro. 2007 13:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ozzy píše:
Když už jsem tu, tak se ještě na něco zeptám. Máte na psovi Haltinu, když chodí se stopkou nebo jen obojek?
Jo a také by mě zajímalo, kolik haltina stojí?
kolik haltina stojí uvidíš na Baronu (má banner dole na stránce) a četla sem tu, že ji někdo nechává i na stopce (já jí nepoužívám tak ti někdo řekne víc)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Muzete mi prosim poradit, jak mam docilit toho, se ta stopovacka psovi porad nemotala mezi nohy? Tu ma omotanou predni nozicku, tu zadni, takze pokud ji zaslapnu, muzu mu ublizit. Coz bych nerada, Terk ma i bez toho zdravotnich problemu dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
pročti si to tu, mělo by tu o tom být všechno. Já osobně se zamotáváním problém nemám, protože jsem odmalička štěně nevymotávala z vodítka, ani když se zamotalo kolem¨třeba sloupu. Prostě jsem tak dlouho čekala, až se vymotalo samo s doprovodným povelem "okolo" . Teď je to v poho, ví, že jí nikdo se zamotanýma nožkama nepomůže. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
spíš mi není jasné, jak nespadnout na sněhu při zašlapávání stopovačky, jo, dnes jsem se málem víckrát válela :D :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Ja ho nevymotavam, o to nejde, ze by se nekde zamotal v krovi nebo kolem sloupu, tomu se nejak uspesne vyhyba. Ale ta stopka mu vetsinou vede pres jednu predni nohu, nekdy pres zadni, takze pri zaslapnuti, kdyz vyrazi, je to o uraz. Jemu je to pri chuzi jedno, nijak to neresi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!