Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "lovení"
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
muj-Bonyho prolém s lovením je už o 90% lepší než dřív ale navim jak mám řešit (nebo zda vůbec řešit) situaci když:jsme např. u ovcí a Bony je hypnotizuje, poslouchá ale při tom všehny povely. vodítko se ani nepokusí napnout a když je na stopovačce tak se ode mě nehne. když od nich odcházíme tak se max. jednou otočí ale de vesele dál s nosem u země a hltá ovčí pach. to samé je v lese. okamžitě poznám když je na blízku zvěř. to se mi přiřadí k noze a nos vysoko ve vzduchu a nasává, při tom je jak struna těsně před prasknutím. veškeré povely taky vnímá a když ho pošlu napřed - aby nešel u nohy tak vypálí ale po 2-3 skocích se zastaví a opět přiřadí k noze. Dneska šel zase napruženej u nohy a těsně před náma vylítlo několik koroptví a on nic jen strnul čuměl po nich jen jen vystartovat. já v kapse řetízkáč a říkala jsem si v duchu "jen to zkus a uvidíš" a on nic. tak nevim co si mam myslet a co dělat.
jen řeknu že řetízkáč nosim jen 2 dny a ještě jsem ho nemusela použít takže nevystartoval nevim proč ale kvůli řetízkáči to 100% nebylo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jen ještě dodám že dřív když jsem ho měla na vodítku tak byl jak v tranzu, neviděl neslyšel nic krom potencionální kořisti a celej se třásl, jak chtěl vyrazit. Teď, když mi vystartuje za zvěří (jen když je ode mě na několik metrů a vystartuje mu těsně před čumákem) a nestačim ho zarazit než se rozeběhne, tak se vrací o hóóódně dřív než prve a tváří se stylem: já vim že to nesmim, ale neudržel jsem se, promin. Dřív přilít štastnej, že se prolítnul a kdyby uměl mluvit, tak by to bylo k nevydržení, jak by se vychloubal.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:26
Příspěvky: 16
A co přesně chceš řešit? Podobně se chová moje mladší roční čubí - tu zase rozhicujou bažanti, ale ne pohyb, jen to jejich kvoknutí. Ještě před 3 měsíci jak někde v kilometrové dálce kvoknul bažant, vyletěla jako střela a nechala se odvolat až někde po 30 metrech bezhlavého běhu, teď už musí kvoknout někde hodně blízko aby to s ní cuklo ale nechá se odvolat tak po 5 skocích - prostě se vůči tomu dráždění trochu "otužuje" ale jako každé otužování i tohle chvíli trvá. Hlavně že je to stále lepší a lepší. Fandím si že jednou jí třeba nechá chladným i kvoknutí bažanta těsně vedle ní :roll:
Každý máme holt nějaké "své" bubáky a vášně, jsem ráda že obě čubí nevnímají zajíce, srny a bažanty i když jim doslova běhají pod nosem, jen to bažantí kvokání musíme u Nanynky ještě zbavit atraktivity :lol:

_________________
http://www.fromtheheart.wz.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 12:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
myslim co dělat s tou jeho napružeností (jestli vůbec něco) jen jen vyrazit když se tu všude píše zamezit už myšlence

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:26
Příspěvky: 16
Já myslím že i ta napruženost časem otupí - prostě napřed vyráží, pak přestane vyrážet a jen napruženě kouká a časem mu nejspíš ani ta napruženost nevydrží - jen je potřeba aby se prostě k tomu lovení NIKDY nedostal...

_________________
http://www.fromtheheart.wz.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Chci se zeptat na jedno zvláštní chování jak jsem psala co se mu přihodilo a včera že nešel za zajícema. Dneska to bylo zvláštní procházeli jsme místama kde mi onehda utekl. Vyronila se tam srna pes zabral já lapala po stopovačce a taky jsem si pěkně sjela po blátičku :( Takže pokud by nebyla stopovačka šel by do toho znovu. Pokračovali jsme došli na místo kde včera viděl ty zajíce je to cestička mezi dvěma poli trvá nám procházení te cesty cca 10 minut pes měl volno viděl opět zajíce první pohupkoval jako že by aji šel pak se mi stáhl k noze přímo nalepil a celou tu cestu šel nalepený u nohy úplně přesně jak zkončila polní cesta se od nohy odtáh. Říkala jsem si jestli se třeba nebojí ale s ocáskem pořád nehýbe a žádne jiné zmínky strachu jsem nezaregistrovala. Říkala jsem si taky zda se mu to nestalo na té cestě ale je to kus od místa kde přišel a v takovém stavu by si vybral stesku kratší zná to tam a neobcházel by takový kus.

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
rara píše:
pak se mi stáhl k noze přímo nalepil a celou tu cestu šel nalepený u nohy úplně přesně jak zkončila polní cesta se od nohy odtáh. .


Ja neviem co to znamena, ale zacal to robit aj ten moj. Poslednych 50 metrov k domu su vsade macky, a on robi presne to iste. Ide ako na ihlach, ale nalepeny pri mne, pricom nedostal ziaden povel, to ja len v duchu vysielam spravy ako "ked to skusis tak si mrtvy pes" :D Neviem, ci je to v tom :twisted: . Docela by ma to zaujimalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 13:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
zuzulka píše:
... ja len v duchu vysielam spravy ako "ked to skusis tak si mrtvy pes" :D Neviem, ci je to v tom :twisted: ...
:icon_thumleft:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě. 2007 06:45 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Co mi včera bylo platné, že psi nesmějí scházet z cesty, když nám přímo před nosem - přes cestu přeběhly dvě srnky. Dorota byla na stopovačce, kterou jsem držela v ruce. Podle chování psů jsem tušila, že jsou někde blízko. To byl rachot... Dorota vypálila, odtáhla mě asi tři metry, všechny vnitřnosti v těle se mi posunuly, pálila mě dlaň. Asi jsem zařvala, protože pak se zastavila a koukla na mě, věděla jsem, že už je to dobré. Ale kdyby nezastavila, tak já na víc už neměla, už bych ji prostě neudržela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě. 2007 07:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dorotka píše:
...kdyby nezastavila, tak já na víc už neměla, už bych ji prostě neudržela.
Víš od jakého slova vznikl pojem Halti? :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Halti
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě. 2007 11:06 
Ahoj, máme stejný problém jako v předchozích příspěvcích, pejsek váží přes padestát kilo, a včera jsem objednávala halti. Není to pro něj tedy nebezpečné, až se rozběhne, nemůže si zlomit vaz? Můžu halti použít na stopovačku nebo pouze na krátké vodítko? Díky Soňa


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě. 2007 12:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
huanakr píše:
...s halti nemám sice žádnou zkušenost, ale jestli jsem dobře pochopila, jak funguje ( jako koňská ohlávka,tj. při tahu skroutí hlavu psovi směrem k psovodovi), tak jejím navázáním na stopovačku by sis koledovala o hodně škaredý úraz ( ne - li smrt) i u tak velkýho psa :!:
Nepochopilas to. Je to trochu jiné než koňská ohlávka a něco, co by za jistých okolností mohlo způsobit úraz, by neprošlo při atestaci výrobku prodávaném v EU a já osobně bych to nedoporučoval. Daleko větší mazec ti může způsobit obyčejný škrťák. Nejprve se na to u někoho podívej, pak uvidíš, na jakém principu to funguje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 07:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Tak jsem si včera vyzkoušela v zasrnčeném, zazajícovaném, místy zaslepincovaném prostředí - prostě v ráji pro Dorotku - haltinu na stopovačce a paráda.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 15:24 
Offline

Registrován: pát 14. črc. 2006 11:10
Příspěvky: 27
Bydliště: stremenicko
haltina na dlouhé stopovačce:
Vyrazí srna, současně s ní vyrazí náš bandog Adámek (cca 40 a trochu kg), současně zastavím a hodně pevně držím stopovačku. Pes doběhne na konec stopovačky a když mám dobrý den, hlava se zastaví, zbytek psa letí dál, provede salto, švihne sebou o zem, hned vyskočí na všechny čtyři a sápe se za srnou dál. Nějaké zranění krku asi Adámek opravdu neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Nevytvoří si pes dokonalou souvislost kdy haltinu má a kdy ne?(stejně jako u dlouhé šňůry)Pak halti nedostane a za zvěří vyrazí stejně?

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. lis. 2007 21:01 
Dobrý večer,mám roční fenu kavkazáka a ta začala začátkem tohoto měsíce lovit zajíce a vrány.Docela mě to vadí né jen z toho pohledu že by tahle rasa lovit zvěř neměla ale i z toho že uteče a může spadnout ze skály nebo jí může přejet auto,naštěstí bydlíme v oblasti kde se po psech nestřílí takže z toho si težkou hlavu dělat nemusím......no takže k tomu lovení: když jdeme cestičkou mimo pole je v klidu,jde u mě a hlídá si mně ale jakmile jdeme kolem pole nastraží uši,zbystří a čeká až vyběhne nějáký zajíc,když vyběhne běží za ním tak na ní důrazně nahlas zařvu ke mně,řeknu jí to asi 2x,když nepříjde příjdu já za ní a vodítkem jí jednou švihnu,když příjde nemám nějákou extra radost protože už utekla ale pochválím jí že na moje zavolání přišla.Chápu že je pro Vás těžké to takhle posoudit přes net ale chtěla jsem se zeptat,podle toho co tu piši,dělám něco špatně?pozoruji že je to už lepší ale jestli neexistuje nějáká rychlejší metoda.děkuji za odpověď


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30. lis. 2007 05:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
endriver píše:
...když nepříjde příjdu já za ní a vodítkem jí jednou švihnu,...
...ale jestli neexistuje nějáká rychlejší metoda.děkuji za odpověď
Jakýmkoli nápřahovým trestem, jako je i švihnutí vodítkem si zaděláváš na problém, kdy vytvoříš strach z nápřahu a pak ti může u cizích lidí na nápřah, byť za účelem pohlazení, zareagovat agresí.

Rychlejší metoda je začít znovu s přivoláním a dotáhnout to do konce pořádně. Bez stopovačky to sice za určitých okolností jde, ale pro laika je to postup velice nespolehlivý.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30. lis. 2007 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Petruš, ale když jsme u bíglů, zrovna teď, pracovní povel "deme"(zná ho až moc dobře), ale radši si někde ve sněhu cosi vyžírala, takže nereagovala. Další povel(varovnějším hlasem, zapískání)-NIC. Co teď? Když tu kdosi psal, že nechodit za psem? Asi se nezhazovat dalším voláním?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30. lis. 2007 17:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lenko, je rozdíl jestli má pes zaražený čumák do země, nevidí a neslyší - v tom případě klidně přijdu za něj a tím vodítkem ho přetáhnu - a když stojí, kouká na tebe a "jen" nechce přijít - fakt si nedokážu představit že když jednou přijdu a fláknu ho, tak tam na mě příště bude čekat zas...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30. lis. 2007 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Petra píše:
Lenko, je rozdíl jestli má pes zaražený čumák do země, nevidí a neslyší - v tom případě klidně přijdu za něj a tím vodítkem ho přetáhnu - a když stojí, kouká na tebe a "jen" nechce přijít - fakt si nedokážu představit že když jednou přijdu a fláknu ho, tak tam na mě příště bude čekat zas...


nene, byla ten 1. případ, zaražená do země, s ušima nic nemá, slyšet mě slyšela. :D Ale nevím, zda MY plácnout vodítkem? Mě ale napadlo za ní přijít, po cestě k ní ji ještě jednou "varovat" povelem(pracovním)"Eny deme"a když byla stále "zaražena čumcem do země", tak jsem k ní přistoupila, dala jí ruku za hlavu a připlácla ji dolů.(nevím, zda jsem to dobře popsala, netahala jsem ji, ne, jen dlaní na krk a dolů. Pak ale(a to už je asi blbě-hm-zdvojený trest?)jsem ji ještě vzala a šupla ji do sněhu, ale po dalším povelu "deme " si to pěkně domů vykračovala. Asi ale v NAŠEM případě nemělo být to odhození do sněhu, že? Jenže to se sehrálo tak rychle, že člověk pak lituje. Jo, už se blížíme k 10měsícům. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30. lis. 2007 19:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lenka Krejčířová píše:
Petruš, ale když jsme u bíglů, zrovna teď, pracovní povel "deme"(zná ho až moc dobře), ale radši si někde ve sněhu cosi vyžírala, takže nereagovala. Další povel(varovnějším hlasem, zapískání)-NIC. Co teď? Když tu kdosi psal, že nechodit za psem? Asi se nezhazovat dalším voláním?

no a co po ní hodit řetízkem? nebo i třeba tim vodítkem, prostě čímkoli - pokud byl sníh tak i sněhovou koulí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30. lis. 2007 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lenko, no, podle mne mělo stačit to připlácnutí, ale pokud to Eny ustála, tak bych to neřešila - kdyby se od začátku dělaly jen tyhle chyby, to by byla paráda, co? :wink:
Mě jednou na závodech agility začal Barda při posledním běhu zhruba ve stylu "no tak já to teda odskáču, ale honit se kvůli tobě nebudu" - a klusal.. nepomohlo nic - lákání, popohánění... doklusali jsme ke slalomu (asi osmá překážka) a špatný náběh - to už jsem se na to vykašlala, milého psa jsem chytla (diskvalifikace) a postavila jsem ho před slalom. Nic víc. Do cíle letěl jako o život. Vtip je v tom, že i lidi okolo z mého výrazu tehdy myslela celkem vážně. Ale nezkřivila jsem mu jediný chloupek... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 07:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra píše:
Lenko, je rozdíl jestli má pes zaražený čumák do země, nevidí a neslyší - v tom případě klidně přijdu za něj a tím vodítkem ho přetáhnu...
Domníval jsem se, že už jsi z těchto forem trestů vyrostla a používáš nějaké vychytanější. Mně tohle ta moje autistická šeltie Romyna dělá docela běžně a nikdy jsem nemusel použít jedinou formu nápřahového trestu, abych docílil toho, že je zase na pár dní při smyslech a na zavolání přibíhá s obrovským nadšením i od "mlsek".
Ještě k tomu nápřehovému trestání, ty fakt nevíš, že pes slyší minimálně 35x lépe než člověk, tudíž slyší už hvizd "řezání vzduchu" při švihu čímkoli a k tomu i šustění při posuvu tvého rukávu na ruce, kterému se při nápřahu nevyhneš, což pod vteřinu reflexního oblouku nedokážeš nikdy stihnout skrýt? To sorry, ale myslel jsem, že máš fakt na víc. Takto totiž násobíš jednotlivé prvky jediného trestu.
Osobně raději používám tresty na bázi jediného správně načasovaného nárazu na centrální nervovou soustavu, tím k okamžitému přerušení reflexu podnětu nežádoucí činnosti a nahrazením jej jiným, motivačním, kdy to celé končí radostí na obou stranách, respektem a hlavně důvěrou. Princip je podobný, jako u použití mírné bolesti, ale při té se snadno ztrácí důvěra psa, protože se hůře časuje s přesností na desetiny sekundy a těžko lze odstranit "nežádoucí šumy".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. pro. 2007 15:00 
endriver píše:
kdo tu mluvil o tom že jsem kdy švihla bígla vodítke??já ne......řekla jsem potrestám tím mám třeba namysli to že mu "vysvětlím" že to dělat nesmí a připnu ho na vodítko...........a nemůže se u té haltiny stát to že když má pes otevřenou tlamu a má jazyk ven a já zatáham že by si přeba prokousl jazyk???


Zdravim,jsem tu nova a tak si tu procitam prispevky.A jen jsem chtela dodat,ze to ze pripnete psa na voditko,jako za to ze neposlechl.Davate mu tim jen najevo, ze si nejste jista svym postavenim alfa jedince.To je tedy jen muj nazor.Ja bych treba naopak pejskovi utekla nebo schovala se mu.Protoze on si ma hlidat me a ne ja jeho :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 08:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
mischele píše:
...jsem tu nova a tak si tu procitam prispevky.A jen jsem chtela dodat,ze to ze pripnete psa na voditko,jako za to ze neposlechl.Davate mu tim jen najevo, ze si nejste jista svym postavenim alfa jedince.To je tedy jen muj nazor.Ja bych treba naopak pejskovi utekla nebo schovala se mu.Protoze on si ma hlidat me a ne ja jeho :-)
Holka, pojď mi to předvést do mé smečky, ať se pořádně pobavím, jak ti tu všichni mí psi vztyčí prostředník a poběží si po svém. Většina z lidí zde dopisujících má problém s nastavením důvěry a respektu, což mívá za následek to, že se na něj pes vykašle, když se mu pán ztratí z dosahu třeba při pokusu o lov.
Garantuji ti, že tento tvůj popisovaný prvek může za určitých okolností fungovat u psů závisláků a nepříliš sebevědomých štěňat, jinde ne.
Jestliže mi pes "vychladí" nějaký důležitý povel, jde na vodítko okamžitě a začneme s lekcí zásad slušného vychování hned, v náhodném systému, pořádně a důsledně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 18:19 
Jen jsem se ještě chtěla zeptat,když napřiklad pejsek čuchá u díry a nechce přijít.A já si pro něj tedy jdu,on mě zbystří a nenechá se chytit.Protože ví,že půjde na vodítko,začne kolem mě běhat a dělat si ze mne blázny.Jak pak zareagovat,přeci ho nebudu honit??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
mischele píše:
Jen jsem se ještě chtěla zeptat,když napřiklad pejsek čuchá u díry a nechce přijít.A já si pro něj tedy jdu,on mě zbystří a nenechá se chytit.Protože ví,že půjde na vodítko,začne kolem mě běhat a dělat si ze mne blázny.Jak pak zareagovat,přeci ho nebudu honit??


Měj ho na stopovačce, když nemáte spolehlivé přivolání. Pak ho stopovačkou můžeš navigovat ke splnění povelu. A také nepoužívej připnutí na vodítko jako "formu trestu". Jak jinak by mohl vědět, že po nesplnění povelu půjde na vodítko?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 21:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobně bych k tý díře někam za psa hodila řetízkášč a v době kdy mě pes vnímá bych si ho opět přivolala .-) bez přiúnutí na vodítko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2007 22:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Desenský píše:
Domníval jsem se, že už jsi z těchto forem trestů vyrostla a používáš nějaké vychytanější. [/color]

jo, vcelku jo, my máme začichání vyřešeno (doufám), momentálně zase bojuji s požíráním fujtajblů, ale to je tím že chodím se dvěma psy a Bardu jsem vždycky nechávala courat navolno - a on je mrška prostě moc chytrej, no... půjde na nějakou dobu na stopku... a osobně raději než švihnutí (fakt nemám psa který by na to pokorně čekal) vodítkem (nebo čímkoliv) hodím...
To co jsem psala bylo kvůli tomuhle:
Citace:
když nepříjde příjdu já za ní a vodítkem jí jednou švihnu

čili že švihnutí vodítkem jde použít když tě pes nevnímá, ale rozhodně ne když na tebe kouká a nechce přijít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2007 04:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
mischele píše:
...,když napřiklad pejsek čuchá u díry a nechce přijít.A já si pro něj tedy jdu,on mě zbystří a nenechá se chytit.Protože ví,že půjde na vodítko,začne kolem mě běhat a dělat si ze mne blázny.Jak pak zareagovat,přeci ho nebudu honit??
Nemáš-li přivolání, proč je pes navolno a ne na stopovačce? Mně když pes jenom zaváhá během přivolání, začnu s tímto cvikem znovu od začátku a POŘÁDNĚ. Já tě docela nechápu. Máš totálně odfláklé přivolání, pes lítá bez jakéhokoli jištění navolno a pak napíšeš "...přece ho nebudu honit"? raději NO comment.

Odpověz si na tyto otázky. Jestliže si na jednu z nich odpovíš ne, nezabývej se těmi následujícími a měj psa pořád na vodítku
  1. odpovím si naprosto pravdivě a upřímně? ano-ne
  2. chci psa pouštět navolno? ano-ne
  3. chci naučit přivolání: ano-ne
  4. stojí to vůbec za to? ano-ne
  5. postavím přivolání psa na první prioritu? ano-ne
  6. budu výuce přivolání věnovat veškeré své úsilí? ano-ne
  7. nepustím psa navolno, dokud nebude mít stoprocentní přivolání? ano-ne
  8. jakmile pes zazmatkuje, žačnu od začátku? ano-ne
Pakliže sis odpověděla skutečně upřímně a kladně, zavolej mi a já tě to přivolání psa naučím rychle a hlavně POŘÁDNĚ.
Víš jaký je to pocit chodit si bezstarostně kdekoli se ti zlíbí se psy navolno a s rukama v kapsách? Já ano. Užívám si toho každý den, protože neflákám výuku svých psů a mám jasno v tom, co chci, tudíž i v prioritách.

Tyto otázky i dovětek se týká vás všech, kdo chcete tento pocit také zažívat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
endriver píše:
..čeká až vyběhne nějáký zajíc,když vyběhne běží za ním tak na ní důrazně nahlas zařvu ke mně,řeknu jí to asi 2x,když nepříjde příjdu já za ní a vodítkem jí jednou švihnu..

takže ona vyběhne, na tvůj povel se zastaví (pochybuju že ji honíš po poli) a ty k ní přijdeš a švihneš? Budeš se moc divit když příště nezastaví?

To že přestane běžet je část cesty - pokud budeš místo ke mně volat stůj, , můžeš ji pak pochválit. Pak po zastavení bude čekat na tvou pochvalu a začne tě vnímat a můžeš přidat přivolání. Pak můžeš odbourat zastavení. Podle toho cos napsala jsi na nejlepší cestě opačným směrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 21:36 
Chtěla jsem se zeptat. Když mi teda pejsek uteče a příjde až po nějaké době (samozdřejmě že po té co jsem objevila tento veb, je na vodítku- stopoačce) jak ho mám potrestat. Švihání jsem se vyvarovala, ale pořád netuším jak ho tedy potrestat když nesmí brát připnutí na vodítko jako trest... Jen by mě to zajímalo, to se tu přesně nikde nepíše...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
raddulik píše:
Chtěla jsem se zeptat. Když mi teda pejsek uteče a příjde až po nějaké době (samozdřejmě že po té co jsem objevila tento veb, je na vodítku- stopoačce) jak ho mám potrestat. Švihání jsem se vyvarovala, ale pořád netuším jak ho tedy potrestat když nesmí brát připnutí na vodítko jako trest... Jen by mě to zajímalo, to se tu přesně nikde nepíše...


Pokud si ho neodlovíš při provinění, moc variant nemáš. Pokud ho potrestáš po příchodu, trestáš ho za to, že přišel, ne za to, že utekl nebo neposlechl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 21:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
raddulik píše:
Chtěla jsem se zeptat. Když mi teda pejsek uteče a příjde až po nějaké době (samozdřejmě že po té co jsem objevila tento veb, je na vodítku- stopoačce) jak ho mám potrestat. Švihání jsem se vyvarovala, ale pořád netuším jak ho tedy potrestat když nesmí brát připnutí na vodítko jako trest... Jen by mě to zajímalo, to se tu přesně nikde nepíše...

když si pořádně přečteš poradnu (lovení a přivolání - i ten zbytek) tak zjištíš, že trest pokud je správnej, má smysl jen do 1-2 vteřin po přestupku (nejlépe když koná tu nežádoucí činnost), tzn. že pak ten pes neví za co dostal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. pro. 2007 09:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
raddulik píše:
... to se tu přesně nikde nepíše...
To se mýlíš. Už poněkolikáté píši, že netrestám za něco, co pes ještě neumí. Z toho vyplývá, že nejprve psa něčemu POŘÁDNĚ naučím a pak po něm můžu chtít správné provádění naučeného. Myslíš, že dětem ve druhé třídě dávají diktáty z nepravidelných sloves a známkují? Tak proč chceš to stejné po psu? Nejprve ho něco pořádně bez přeskakování priorit nauč, pak po něm můžeš chtít, aby tě poslouchal. Proč si většina nováčků myslí, že když pes pětkrát přijde, že už přivolání umí?!? Nic neumí. Zavoláš spolehlivě psa od srnky, háravky, naštvaného psa, kámošky, kterou má rád a přišla na návštěvu a dalších elementů, které pes považuje za prioritní? Já své psy zavolám kdykoli, kdekoli a za všech okolností. Když ne, jdou hned na vodítko a začínáme znovu od A, ne někde od půlky. Znovu povel, vtřeřina pauzy, přitáhnutí, nebo intonační navigace, pochvala, čekání na zrušení povelu... .
Asi jsi špatně četla mé příspěvky s názorem na to připnutí psa na vodítko. To je přeci taková hloupost, ale mazat to nebudu, i když je to zavádějící, aby někdo náhodou nenabyl dojmu, že nemá právo vyjádřit svůj názor. Jak jinak by se to dalo řešit, než si psa, který se vybodnul na přivolání, připnout, nechat chvilku v klidu a pak s ním udělat pár náhodných přivolání bez časových vzorců? Pes který mi nepřijde, skončí vždycky na vodítku a je mi jedno, co si o tom myslí. Stejně nakonec to přivolání doladíme a on už dávno nebude vědět, že to začalo připnutím na vodítko, jelikož to "přepíšeme" výukou přivolání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. pro. 2007 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Máme trochu problém s lovením a tak mě napadlo vzít Feli do zoo aby si zvířátka prohlídla zblízka, seznámit jí třeba s kamarádky králíkem a byli jsme krmit kachny. U těch kachen se po chvíli začne soustředit na mě a poslouchat. Teď když jdeme kolem rybníka, tak už nemá snahu vyrazit, ale vždycky je pozoruje. Má to smysl, nebo jí na zvěř jenom víc upozornim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. pro. 2007 14:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Měl jsem ve smečce jednoho kavkazáka, který žil s mými ovečkami a když od nás odešel s tím, že se bude také starat o stádo ovcí, tak je začal lovit, dokud mi nezavolali, abych je naučil naprosto přesný postup k tomu, aby ty ovce akceptoval. Tím chci říci, že co se kdy odehrává v hlavě psa se sklony k lovu, nikdo z laiků neodhadne a amatérské pokusy nemusí být vhodné k posuvu správným směrem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 22:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
takže mam problém, když mi po 2 letech pes témeř přestal lovit, naši ho nechali chytit si kočku (nic ji neudělal) ale cca dva dny po tom sem s nim šla ven a musela jsem ho mít na vodítku protože byl mimo, dneska jsem se dozvěděla (oklikou přes bratra a tátu), že včera když byl strejda se psem venku tak že bony strhnul srnu :evil: :evil: :evil: :evil:
tak se ptám: můžu, až s nim pudu o víkendu ven, ho mít na stopce, až vystartuje po zvěři, tak nedávat žádnej povel, ale jenom ho stopkou zastavit třeba do salta, pak si k němu doběhnout a "přizabít" ho? nebo je to moc drsný? ted jsem opravdu hodně vytočená a nevim jak se mam o venčení zachovat....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 09:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a ještě jeden dotaz: od včerejška jsem vychladla, tak přemejšlim nad tim, jestli s nim nemam začít zase od začátku? tzn. přes přivolání a dotáhnutí si ho k sobě (řetízek nebere i když se mu trefim do čumáku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Takže povaha splachovací? Já osobně (ale nechci plácat kraviny a už vůbec to není návod pro všechny!) bych ho asi při nejbližší příležitosti přizabila tak jak píšeš a dál bych pracovala na důsledném "stůj" (mě se to prostě osvědčilo víc než přivolání). Dál bych jasně odlišila lovnou a nelovnou zvěř - a jako lovnou povolila pouze střapec na coursingu (pochvala), zatímco všechno ostatní nás nezajímá, je to hájené a "dívej se na mně když s tebou mluvim!" - prostě pokud vyrazí, odvolám ho a dál požaduji aby si dané zvěře nevšímal - pokud bude poskakovat a točit se za zvěří, tak v mém případě by nastoupila těžká buzerace

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 09:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
Takže povaha splachovací? Já osobně (ale nechci plácat kraviny a už vůbec to není návod pro všechny!) bych ho asi při nejbližší příležitosti přizabila tak jak píšeš a dál bych pracovala na důsledném "stůj" (mě se to prostě osvědčilo víc než přivolání). Dál bych jasně odlišila lovnou a nelovnou zvěř - a jako lovnou povolila pouze střapec na coursingu (pochvala), zatímco všechno ostatní nás nezajímá, je to hájené a "dívej se na mně když s tebou mluvim!" - prostě pokud vyrazí, odvolám ho a dál požaduji aby si dané zvěře nevšímal - pokud bude poskakovat a točit se za zvěří, tak v mém případě by nastoupila těžká buzerace

přesně tak jsem to myslela, několikrát se mi to už osvědčilo - díky tomu mi v 95% už nelovil, my hájený máme vše, krom ovcí, koz a krav, ale tam musí pracovat na povely a okamžitě, jestli ruda neodpoví do tý doby tak mu ještě zavolám abych se ujistila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 23:30 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Petra píše:
Dzedzy, pokud by si ho přitáhla k sobě tak už ho právě přizabít nemůže... Evo, na tohle je potřeba důkladná znalost povahy tvého psa - jsou psi které bys tím "podrazila", jiní co zrovna tohle potřebujou a další, které můžeš přizabít i 3x za sebou a stejně vylítnou i počtvrté...


Petruš, já bych řekla, že můžeš, páš když si ho ,,přitáhneš" za šňůru k sobě, tak to není totéž jako když sám přijde přece.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2008 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já bych zase řekla, že nemůžeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2008 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nedokážu přesně vysvětlit proč, ale prostě mi to nesidí, po přitáhnutí už bych netrestala. Pokud chci potrestat, tak po psu skočím a "zmydlím" ho tam kde je. Nejspíš mi tam nesedne časová prodleva a to že pes je vlastně potrestán za přitažení, nikoliv za skutečný prohřešek, je trestán i tím přitažením (takže dlouho a dvakrát)... prostě NE

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2008 13:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
nedokážu přesně vysvětlit proč, ale prostě mi to nesidí, po přitáhnutí už bych netrestala. Pokud chci potrestat, tak po psu skočím a "zmydlím" ho tam kde je. Nejspíš mi tam nesedne časová prodleva a to že pes je vlastně potrestán za přitažení, nikoliv za skutečný prohřešek, je trestán i tím přitažením (takže dlouho a dvakrát)... prostě NE

tak nějak a navíc když si ho přitáhnu tak si pokazim přivolání (i kidyž jsem nedala povel) tim, že u mě je zle a jinde je to v poho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2008 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Eva Štemberová píše:
Petra píše:
nedokážu přesně vysvětlit proč, ale prostě mi to nesidí, po přitáhnutí už bych netrestala. Pokud chci potrestat, tak po psu skočím a "zmydlím" ho tam kde je. Nejspíš mi tam nesedne časová prodleva a to že pes je vlastně potrestán za přitažení, nikoliv za skutečný prohřešek, je trestán i tím přitažením (takže dlouho a dvakrát)... prostě NE

tak nějak a navíc když si ho přitáhnu tak si pokazim přivolání (i kidyž jsem nedala povel) tim, že u mě je zle a jinde je to v poho


Jo, přesně tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. led. 2008 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Eva Štemberová píše:
tak se ptám: můžu, až s nim pudu o víkendu ven, ho mít na stopce, až vystartuje po zvěři, tak nedávat žádnej povel, ale jenom ho stopkou zastavit třeba do salta, pak si k němu doběhnout a "přizabít" ho? nebo je to moc drsný? ted jsem opravdu hodně vytočená a nevim jak se mam o venčení zachovat....


ja tohle resim "buzeracni poslusnosti, proste psa donutim poslouchat a to tak ze rychlejc nez ma reflexni oblouk. .pr.. to ale ze mas udelanou ovladatelnost jinde a pes vi co ty povaly znamenaj, ja je jen v tomhle pripade vyzaduju a se psem provadim okamzite po povelu. Neumim to presne popsat ale u mejch psu mi to funguje.
Na drhou stranu miji psi jsou nauceny ze vse je lepsi nez me "nas..." a vtomhle pripade jim davam na jevo ze me nas... doopravdy. Bacha nesmi se to prehnat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. led. 2008 22:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Tcoři, mám dotaz, pokud takhle používám buzeraci poslušností neznechutím psovi potom vlastní cvičení (snažím se, aby čuba brala cvičení jako zábavu)?

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. led. 2008 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Na to je tezka odpoved. pokud to prezenes muze se ti bezna ovladatelnost zhorsit. ja rozdeluju cviceni na sport kdy je priorita ze to psa musi bavit, ale taky musi pracovat presne a beznou ovladatelnost kde je priorita spolehlivost nikoli presnost a baveni psa - poste pri bezny ovladatelnosti pes musi poslechnout ikdyby se mu 100x nechtelo. Ale jak rikam vse to chce delat s citem a podle toho jakyho ma clovek psa. Me to takhle funguje dobre.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. led. 2008 19:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak jsem se bála "zbytečně", pes byl venku sice natěšenej ale bezproblému se nechal přivolat když vysledoval zvěř a pod. měl z toho radost, sice byl jak na pérách a měl špatný svědomí :twisted: , ale čekala jsem že mě bude maximálně ignorovat, díky za rady, tu buzeraci používám, ale pes přechází hooodně rychle do útlumu, proto jsem dneska rači nekompromisně využila aby se na mě díval když ho zajmalo nějaké zvířátko v lese, to je pro něj skoro nejhorší "trest" :twisted:
doufám, že už se vás nebudu muset na nic ptát :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!