Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 32 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opět Rexo - neveselé pokračování
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Dobrý den všem, kteří se zajímají o osud našeho Rexa i dalších opuštěných psů,

po velkém hledání jsme nakonec našli pro Rexa úžasný domov, :wink: kde ho čeká zahrada, výběh, hodný pán a paní (stále doma), kteří mají psy velmi rádi a již tři psy mají (dvě fenky, jednoho pejska). Náš dominantní Rexo by byl asi vládcem, kdyby...
Na Vánoce jsme pro něho na Slovensko jeli, když jsme viděli, že jiná možnost není, velmi jsme se o něj báli. Vybavení sedativy pro cestu nazpět jsme si byli naprosto jisti (tedy skoro naprosto jisti) a hlavně jsme doufali, že naše expedice se zdaří.
Nezdařila. Nejsilnější typ lék pro tento účel Rexovi nezabral ani druhý den po podání většího množství tablet, bránil se a ani veterinář si nevěděl rady. Rexo prohlédl, že se něco chystá a i v omámeném stavu byl dostatečně silný na to, aby se bránil. kdyby jen věděl, že na něj čekají lepší časy.
Odjeli jsme bez Rexa, velmi smutní a v obavách, co bude dál. Jeho budoucí pán sice slíbil, že ještě počká, veterinář na Slovensku, který Rexa viděl, prý něco ještě zkusí, ale mám dojem, že Rexo jako by věděl, že se děco divného. Chceme tam jet znovu koncem ledna, znovu se pokusit Rexa zachránit, spolu s námi je do toho zapojeno mnoho dalších obětavých lidí ze Seĺan, kteří ho mají rádi, ale bojím se, aby Rexo opět neprotestoval :( , to by bylo zlé a asi bychom už nenašli pro něho jiného pána. Jak mohu Rexa přesvědčit, aby s námi odjel? Velmi nás miluje, všude za námi chodí, ale když odjíždíme, doauta nenastoupí, jen hodně a hodně štěká a pak se smutně dívá, když auto odjíždí. :cry: ˇ
Táňa Fulajtárová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Napadá mě jenom jestli byste tam nemohli jet na pár dní a pejska s autem trochu seznámit. Asi to nebude na to aby odjel bez problémů, ale mohlo by to stres trochu zmírnit aby mohla zabrat sedativa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 22:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
skus sa dohodnut s rudom, ten dostal do auta aj vlka, si myslim, ze ked sa dohodnete na termine, ktory mu bude vyhovovat, rad s vami pojde a rexaka pejsaka do auticka dostane. vela zdaru

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. led. 2008 23:35 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Taky mě napadlo, proč se nezkusíte domluvit s Rudou jestli by tam nejel s váma?

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 09:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Předpokládám, že jste použili Sedalin. Kolik jste mu toho dali?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. led. 2008 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Desenský píše:
Předpokládám, že jste použili Sedalin. Kolik jste mu toho dali?



Podali jsme mu 5 slovy pět sedalinů..... (2 +2 podle potřeby na radu veterinářky z Prahy bylo málo) s účinkem minimálním, byla viditelná jen částečná a dočasná ochablost zadních nohou (asi po třech hodinách) a obličejových svalů, ale celou dobu byl bdělý, zvedal hlavu i vstával, mohl běhat, pak byla v návrhu i další uspávací injekce, jako se dává před operací, ale Rexo si nedal nic líbit. Lékař sliboval, že po čtvrthodině po podání Sedalinu budeme Rexa přenášet do auta jako pytel, ale kam se hrabe srnka...
Táňa Fulajtárová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. led. 2008 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pokud se pes brání sedaci je potřeba dát za a větší množství za b ho udržet pokud možno v klidu do doby než sedace zabere. takže nejlíp jet tam alepson přespat aby pes nepoznal že se něco děje

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. led. 2008 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
ajka píše:
pokud se pes brání sedaci je potřeba dát za a větší množství za b ho udržet pokud možno v klidu do doby než sedace zabere. takže nejlíp jet tam alepson přespat aby pes nepoznal že se něco děje



Možná jsem to nevysvětlila dostatečně. Byli jsme tam týden, hráli jsme si s ním, pes byl de facto připravován k odjezdu. Původně jsme chtěli odjet 31.12., to byly podány 4 Sedaliny, nic, tak jsme na druhý den (1.1.)objednali veterináře, aby nám poradil, aby se na Rexe podíval a podal patřičné léky a jejich počet. Poradil 5 Sedalinů, Rexo je dostal, pak měl dostat ještě uspávačku na okamžitý účinek (nevím co to bylo), ale Rexo štěkal a vrčel tak, že se veterinář bál a odešel s tím, že teď pes už stejně ví, že na něho něco šijeme a bude potřeba vyzkoušet nějaké humánní sedativum. Tak nevím.
Navíc ty Sedaliny měly nedobré účinky, špatně dýchal, což prý je běžné, ale Rexovi to dobře nedělalo.
Táňa Fulajtárová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. led. 2008 19:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
to mu prostě nemůžete dát obojek, vodítko, košík a do auta ho nacpat? popřípadě mu dát to sedativum injekčně když bude mít košík? nechci tu v žádném případě dělat chytrou jak je jednoduchý dát psa do auta, jen se ptám! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. led. 2008 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Domluvte se s doktorem, který má foukačku a nechte Rexe fouknout sedativem, pokud si s ním jinak neporadíte. Ale před tím se domluvte osobně nebo telefonicky s Rudou, jak máte postupovat a jak se chovat, až se bude pes probírat. Na tom docela hodně záleží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2008 10:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S tím Sedalinem jsem to tušil, málokterý veterinář o něm totiž něco podrobnějšího ví. Předepsaná dávka 1tbl na deset kilo je dobrá pro naprosto klidné psy, ne pro psy, kteří jsou schopni a ochotni se poprat o svůj život. Tam, když už vyloženě musím, nedávám méně než deset tablet na velikost NO. Je laboratorními testy dokázáno, že 35násobek předepsané dávky neublíží ani březí feně, proto se vyšších dávek nebojím. Když jsem byl pro totálního zabijáka a nerváka, ke kterému nevlezl ani vlastní majitel dva roky do kotce, dostal desetinásobek, t.j. 40 tablet, do auta sice i po této "dardě" došel po svých, ale mohl jsem k němu do kotce nandat mu koš a vodítko, aby se s ním dalo bezpečně manipulovat, prostě to jen blokovalo jeho schopnost útočit. Malátný byl sice dva dny, proto jsem ho zavodňoval zpočátku i stříkačkou kvůli dehydrataci, která je u tohoto jistá, ale vzbudil se do pohodového klidného prostředí mezi kámoškami a v teple, protože pod touto dávkou Sedalinu by měl problém s podchlazením, kdyby byl venku. Převoz i manipulace s ním byla velice šetrná, protože nic vůbec nevnímal a to mi přijde lepší, než když je to poddávkováno a vnímá všechno s tím, že je pohybově hendykepován, což ho ještě více stresuje.
Další věc, o které nezkušení veterináři nevědí, je to, že jakmile se začne podaný Sedalin metabolizovat, nedá se už zvednout původní dávka, i kdyby dostal zmíněný 35násobek, odbourá jej, a to trvá tak zhruba tři dny. Tudíž dát dvě tabletky a po dvou hodinách další dvě, je hrubá chybka. Chce to naráz celou dávku s tím, že lepší a rychleji vstřebatelná, než jsou tablety, je pasta, kterou bych se tomuto ovčákovi nebál dát celou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Foukačka
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2008 23:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Essi píše:
Domluvte se s doktorem, který má foukačku a nechte Rexe fouknout sedativem, pokud si s ním jinak neporadíte. Ale před tím se domluvte osobně nebo telefonicky s Rudou, jak máte postupovat a jak se chovat, až se bude pes probírat. Na tom docela hodně záleží.


Ta foukačka bylo úplně to první, co jsem chtěla. Bohužel na jižním Slovensku jsem žádného veterináře, který by ji měl, nesehnala. Rexo je skutečně bojovník a ty boje jsme předpokládali, košík si serval o zem a na doktora proti injekci vrčel tak děsně, že i když tento byl jediný, který ho umí zaočkovat, tentokrát to i on vzdal. :o TF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Poděkování
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2008 23:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Desenský píše:
S tím Sedalinem jsem to tušil, málokterý veterinář o něm totiž něco podrobnějšího ví. Předepsaná dávka 1tbl na deset kilo je dobrá pro naprosto klidné psy, ne pro psy, kteří jsou schopni a ochotni se poprat o svůj život. Tam, když už vyloženě musím, nedávám méně než deset tablet na velikost NO. Je laboratorními testy dokázáno, že 35násobek předepsané dávky neublíží ani březí feně, proto se vyšších dávek nebojím. Když jsem byl pro totálního zabijáka a nerváka, ke kterému nevlezl ani vlastní majitel dva roky do kotce, dostal desetinásobek, t.j. 40 tablet, do auta sice i po této "dardě" došel po svých, ale mohl jsem k němu do kotce nandat mu koš a vodítko, aby se s ním dalo bezpečně manipulovat, prostě to jen blokovalo jeho schopnost útočit. Malátný byl sice dva dny, proto jsem ho zavodňoval zpočátku i stříkačkou kvůli dehydrataci, která je u tohoto jistá, ale vzbudil se do pohodového klidného prostředí mezi kámoškami a v teple, protože pod touto dávkou Sedalinu by měl problém s podchlazením, kdyby byl venku. Převoz i manipulace s ním byla velice šetrná, protože nic vůbec nevnímal a to mi přijde lepší, než když je to poddávkováno a vnímá všechno s tím, že je pohybově hendykepován, což ho ještě více stresuje.
Další věc, o které nezkušení veterináři nevědí, je to, že jakmile se začne podaný Sedalin metabolizovat, nedá se už zvednout původní dávka, i kdyby dostal zmíněný 35násobek, odbourá jej, a to trvá tak zhruba tři dny. Tudíž dát dvě tabletky a po dvou hodinách další dvě, je hrubá chybka. Chce to naráz celou dávku s tím, že lepší a rychleji vstřebatelná, než jsou tablety, je pasta, kterou bych se tomuto ovčákovi nebál dát celou.


Mockrát děkuji za odpověď, mám radost :P , už je mi jasné, co se stalo. Dík za slunečnou radu. Ozvu se ještě telefonicky.
Táňa Fulajtárová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 22:54 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
Ako to dopadlo?

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 00:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Kaca píše:
Ako to dopadlo?



Teprve dopadne - a doufám že dobře. Nemohli jsme tam jet, byla jsem teď po úrazu, ale ve středu jedeme a doufám, že Rexa ukecáme. Kdybysme neukecali, ty bys ho chtěl?
:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 00:39 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
Táňa Fulajtárová píše:
Kdybysme neukecali, ty bys ho chtěl?
:D

No, keby som tu nemala uz tak plno, ze ja sama hladam aspon docasne umiestnenie pre cuvaca odsudeneho na smrt, tak kludne. Ale momentalne uz nemam kam - mam tu 9 psov a 5 maciek...
A co ta rodina, co ho chcela?

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 00:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Ahoj Kaca,
oni ho pořád chtějí, měl by se super, ale Rexo je paličatý a jak jsem psala minule, on nechce ten dům po svým zemřelým pánovi opustit. Přitom jeho život tam z mého pohledu za nic nestojí. A minule, když jsme do něj nacpali ty léky a neúčinkovaly, tak začaly účinkovat až druhý den a měly prý na něho špatné vedlejší účinky, byl na tom špatně. Vyčítala jsem si to a chvílemi vlastně nevím, jestli dělám dobře, že ho vytahuju z prostředí, na které je zvyklý, i když nemá lásku, péči, je to hrozné a jsem z toho celá špatná. Bojuju s ním o jeho lepší budoucnost, a on to neví, a chvílemi mám pocit, že on mě přemlouvá, abych to nedělala, abych ho tam nechala, je mi z toho do breku, jak to píšu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 06:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Táňo, to je jako s lidmi. Dokud nepozná něco lepšího, nechce to poznat a myslí si, že to co má, je nejlepší. Čím rychůleji se ten transport uskuteční, dá se mu potřebný čas na adaptaci, kdy se kolem toho nebude dělat zbytečné divadlo, hlavně s absencí jakékoli formy lítosti, tím lépe.
Zrovna tu mám jednoho takového ovčáka na resocializaci. Téměř stejný model. Dlouhodobě nemocný pán, který mu posledních několik let leda položil ruku na hřbet a o kterého měl pes pocit povinnosti se starat, mu umřel, panička je ve špitále a už se asi ke psu nevrátí. Jejich dcera si ho chce vzít do Prahy, ale pes v tom neumí chodit, protoje dočasně tady, aby se naučil "rozchodit" změny a neměl z toho depky. Po dvou týdnech se nám povedlo ho stabilizovat tak, aby přestal tesknit a sledoval radost druhý psů okolo něho, hlavně vysmátého Macka s Ajšou, kteří jim všem ukazují, jak se má správně žít. Do toho mu do vedlejšího kotce přišly dvě zubožené trosky psů, kdy ten ovčoun viděl něco horšího, než na tom je on sám, což přispělo k jeho změně názoru a ukončilo dominující projevy neskutečné sebelítosti. Už teď se s ním dá dělat tak, aby zvládl ostré přechody, změny lidí, prostředí, prostě adaptabilitu jako takovou.
Člověk by nevěřil, jak jsou nám lidem ti psi v tomto ohledu podobní.
Nelituj ho, tím mu jen podtrhneš nohy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rexo
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 00:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Desenský píše:
Táňo, to je jako s lidmi. Dokud nepozná něco lepšího, nechce to poznat a myslí si, že to co má, je nejlepší. Čím rychůleji se ten transport uskuteční, dá se mu potřebný čas na adaptaci, kdy se kolem toho nebude dělat zbytečné divadlo, hlavně s absencí jakékoli formy lítosti, tím lépe.
Zrovna tu mám jednoho takového ovčáka na resocializaci. Téměř stejný model. Dlouhodobě nemocný pán, který mu posledních několik let leda položil ruku na hřbet a o kterého měl pes pocit povinnosti se starat, mu umřel, panička je ve špitále a už se asi ke psu nevrátí. Jejich dcera si ho chce vzít do Prahy, ale pes v tom neumí chodit, protoje dočasně tady, aby se naučil "rozchodit" změny a neměl z toho depky. Po dvou týdnech se nám povedlo ho stabilizovat tak, aby přestal tesknit a sledoval radost druhý psů okolo něho, hlavně vysmátého Macka s Ajšou, kteří jim všem ukazují, jak se má správně žít. Do toho mu do vedlejšího kotce přišly dvě zubožené trosky psů, kdy ten ovčoun viděl něco horšího, než na tom je on sám, což přispělo k jeho změně názoru a ukončilo dominující projevy neskutečné sebelítosti. Už teď se s ním dá dělat tak, aby zvládl ostré přechody, změny lidí, prostředí, prostě adaptabilitu jako takovou.
Člověk by nevěřil, jak jsou nám lidem ti psi v tomto ohledu podobní.
Nelituj ho, tím mu jen podtrhneš nohy.


Rudo, díky moc za rady. Tak jsem zabalila kufry a hamíčka pro Rexa a s odhodláním jsem zavolala znovu tomu známému, že ve středu brzy ráno odjíždíme na Slovensko... Po chvíli mi přišla SMS, že už si to rozmysleli, Rexa už nechtějí a že mi přejí mnoho štěstí. Ani mi nezavolali... A tolik ho chtěli, tolik o něj stáli. Takovou jsem měla radost, že mám možnost dát mu šanci. A jsem zase na začátku.
Prosím, popřemýšlejte, kdo by si vzal - asi nejlépe na Slovensku, ale i v Česku našeho Rexa? Myslím dopředu na chvíle, kdy jednou bude potřebovat péči člověka, dnes se mu za ni může odvděčit láskou, věrností, úžasnými hlídacími schopnostmi. Ne na řetěz. Miluje svobodu, není útěkář. Pište prosím, budu se dívat na tyto stránky i na Slovensku, ozvěte se, ráda ho přivezu, pastu Sedalin vezu sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 00:50 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Ach jo Táňo, tak to je mi moc líto, že ti to takhle vybouchlo. A ty si ho nechat nemůžeš? :cry:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 03:14 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
Zase sklamali ludia... ako obycajne, uz ma to neudivuje... :(

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 07:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Teď ještě není ta správná sezóna na to, aby lidé sháněli psy. Počkáš-li tak měsíc, bude lépe. Mezi tím máš možnost udělat pěkné fotky a text nabídky, který mu zajistí zájemce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 12:53 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Desenský píše:
Teď ještě není ta správná sezóna na to, aby lidé sháněli psy. Počkáš-li tak měsíc, bude lépe. Mezi tím máš možnost udělat pěkné fotky a text nabídky, který mu zajistí zájemce.


TY vado, to existujou úplně všude slabé a silné měsíce??? :shock: :shock: :shock: By mě u psů nenapadlo. :shock:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dzedzy si piš v létě byly asi 2 vrhy hovawartu a ted je jich snad 15

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Dzedzy píše:
Ach jo Táňo, tak to je mi moc líto, že ti to takhle vybouchlo. A ty si ho nechat nemůžeš? :cry:


Ani si Dzedzy neumíš představit, jak moc bych si Rexa chtěla nechat. Ale tenhle obří ovčoun je zvyklý právě na obrovský výběh, zahradu, sad, a pochybuju o tom, že by vzal zavděk mou 2garsonkou, nehledě na to, že mnohem vážnějším argumentem je to, že bych neměla tolik času, jako si myslím, že by měl pán svému pejskovi dávat. Chodím domů v půl šesté večer a psa nechci proto, abych ho jenom ráno a večer vyvenčila. Se svými psy jsem zažila kdysi úžasné věci a proto vím, že pes je pro mě osobnost, která si zasluhuje velké pozornosti. Snad proto ho nemám... Až jednou budu babča v důchodu (a kvůli psovi půjdu co nejdřív) a doufejme čilá, tak si to budu užívat. Neznamená to ale, že k pejskům nemám dnes blízko a oni ke mně, běhá za mnou kdejaké psisko a já za nimi.... A já pořád myslím na našeho Rexa: jaký bude jeho osud?
Už jsem fotky dělala, Rexa nabízela, na Slovensku i tady. Problém je v tom, že poptávka je - když už - tak po štěňatech, starších psů se budoucí majitel bojí, předpokládá špatné návyky. A se zvyšujícím věkem obavy rostou a snižuje se moje naděje...
Kaca, na toho čuvače se stejně budu ptát.
Táňa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 17:01 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Táňa Fulajtárová píše:
Dzedzy píše:
Ach jo Táňo, tak to je mi moc líto, že ti to takhle vybouchlo. A ty si ho nechat nemůžeš? :cry:


Ani si Dzedzy neumíš představit, jak moc bych si Rexa chtěla nechat. Ale tenhle obří ovčoun je zvyklý právě na obrovský výběh, zahradu, sad, a pochybuju o tom, že by vzal zavděk mou 2garsonkou, nehledě na to, že mnohem vážnějším argumentem je to, že bych neměla tolik času, jako si myslím, že by měl pán svému pejskovi dávat. Chodím domů v půl šesté večer a psa nechci proto, abych ho jenom ráno a večer vyvenčila. Se svými psy jsem zažila kdysi úžasné věci a proto vím, že pes je pro mě osobnost, která si zasluhuje velké pozornosti. Snad proto ho nemám... Až jednou budu babča v důchodu (a kvůli psovi půjdu co nejdřív) a doufejme čilá, tak si to budu užívat. Neznamená to ale, že k pejskům nemám dnes blízko a oni ke mně, běhá za mnou kdejaké psisko a já za nimi.... A já pořád myslím na našeho Rexa: jaký bude jeho osud?
Už jsem fotky dělala, Rexa nabízela, na Slovensku i tady. Problém je v tom, že poptávka je - když už - tak po štěňatech, starších psů se budoucí majitel bojí, předpokládá špatné návyky. A se zvyšujícím věkem obavy rostou a snižuje se moje naděje...
Kaca, na toho čuvače se stejně budu ptát.
Táňa


Táňo, tak to jsi na tom přesně jako já. Právě proto jsem se tě ptala, protože jsem chtěla vědět jaká je tvá situace, aby sis ho nechala. Z tvých i předchozích příspěvků je zřejmé, že už jsi si k Rexovi vytvořila vztah.
Pořád jsi ale na tom líp jak já. Ty děláš jen do půl šesté to se do večera dá stihnout spoustu věcí venku se psem. Kdežto já dělám od devíti do devíti a domů přijíždím v půl desáté, takže to mám tuplem zabité. Proto já zas čekám až budu mít mimčo a tudíž nebudu dělat dvanáctky a pak si psa vezmu. Stejně musíš chodit s kočárem ven, tak mám mít u toho psa nebo ne, to už je jedno, že jo. A i po mateřské, ikdyž dítě půjde do školky a pak do školy, tak už nikdy nemůžeš jít dělat dvanáctky, protože se musíš starat o prcka, tak se to snad zvládne. Mám sice přítele, ale ten mi se psem nepomůže.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 17:03 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Ale chápu tě. Vůbec ti to nezávidím. Vím, že to pro tebe musí být těžké. Držím ti palce, aby to dopadlo jak nejlíp může.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 22:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Dzedzy píše:
Ale chápu tě. Vůbec ti to nezávidím. Vím, že to pro tebe musí být těžké. Držím ti palce, aby to dopadlo jak nejlíp může.


Děkuji za milá a povzbudivá slova. Ozvu se ze Slovenska, jaký Rexo je a jak se má. Už se těším, jak si zase zaaportujem a zahrajem na třetího s lítajícím talířem a jak nám olízne nosy na uvítanou. A kdyby ho někdo chtěl? Není zadarmo, je za veliké láskyplné srdce ke psům. Vážně si to - každý pes - zaslouží...

Táňa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 22:10 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
Btw, pes chce byt tam, kde je majitel. Uspokoji sa s malom, dol;ezite je, aby mal spolocnost. A pocit, ze niekam patri. Alk mu zaistit toto, bude mu jedno, ze je v nejakej dvojgarsonke a caka 10 hodin, kym s nim pojdes von... Poznam to, mala som kedysi sluzobneho psa ktoreho som brala domov z dediny ako dospeleho.
Cuvaca uz riesit netreba, ide k Rudovi :) Vdaka este raz!

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Kaca píše:
Btw, pes chce byt tam, kde je majitel. Uspokoji sa s malom, dol;ezite je, aby mal spolocnost. A pocit, ze niekam patri. Alk mu zaistit toto, bude mu jedno, ze je v nejakej dvojgarsonke a caka 10 hodin, kym s nim pojdes von... Poznam to, mala som kedysi sluzobneho psa ktoreho som brala domov z dediny ako dospeleho.
Cuvaca uz riesit netreba, ide k Rudovi :) Vdaka este raz!


Já si Kačo neumím představit, že Rexo, který byl 6,5 roku zvyklý na absolutní svobodu, vůni přírody celý den, by najednou žil celé hodiny v paneláku v očekávání, kdy se vrátíme (večer). Přesto, že větší lásku než my nevím kdo by mu dal.
Bylo optimální to řešení, které jsme měli: starší paní v domku s mladou rodinou. Paní byla doma stále, a zase zahrada, velký pozemek, bouda z bývalé sauny... + další pejsci ve smečce. Zkušený veterinář po ruce. Dokonce byla i možnost, že se za Rexem budeme moci jezdit navštěvovat, neztratil by s námi kontakt. Bohužel mě zklamali, ale nevím proč se tak rozhodli, protože jiného takového hlídacího psa nemají, to vím od kamarádky, která mi to zprostředkovala. Dnes mi celý den nezvedali telefon.

Táňa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 22:56 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
Tana,

je zbytocne niekam volat, ked sa rozhodli takto. Nebudu Ti odpovedat, povedia vzdy ALE... treba hladat ine riesenie. Skutocne skus ponukat, ja rozhodim siete tiez, len by som potrebovala fotku. Neboj, najdeme mu vhodny domov!

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 23:36 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Každopádně bych být tebou ho vzala k sobě domů do té dvougarsonky a on ti řekne sám zda se mu tam líbí nebo ne a během té doby můžeš v klidu hledat pro něj baráček se zahradou, pokud by po něm skutečně toužil. A poznáš sama zda mu to nevy, že jde do dvougarsonky a čeká deset hodin nebo zda mu to va a chce na zahrádku. Ten pes ti to řekne. To se pozná. V prvním případě pak můžeš pátrání kdykoliv přeci stopnout a ikdyby byli případní zájemci už a vy a pes jste to chtěli jinak, tak můžete říct:,, Bohužel, rozmysleli jsme si to." Sice jim to těm lidé milé nebude, ale co nadělají.
Asi bych to udělala takhle. A něco mi říká, že nyní ani jinou možnost nemáte co? Nebo jo?

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 32 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!