Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 348 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
urgona ja použila chycení za ušima a přimáčknutí k zemi počkala až se eps sklidní a poté pomalu pouštěla ale psovi bylo víc jak rok už nebyl štěně ale puberták v tomhle případě bych radu enchala na rudovi protože tohle určitě enní rada pro všechny a byla mému psovi šita na míru a hlavně mi byla předvedena

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 20:56 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
ajka píše:
tak na mě si pes v pubertě taky zkusil takže vím o čme to je když na mě pes zavrčí. a vím mco dobře že v tý době mu ejdnu střelit tak mi ukousne ruku.
a vím taky moc dobře že pes kterej po vás kolikrát vyjede vy mu tam v klidu necháte ruku a von vás do ní kousne a vy na něj čumíte jako co dělá ejslti neupadl z vyšně na vás dokže koukat pak stylem- ježišmarjá von se mě nebojí- smaozřejmě po tomto musí náseldovat ADEKVÁTNÍ trest. a ne psa mlátit. ale tuhle metodu u Barbuchy vřele nedoporučuju .-)


Tu máte vysvetlenie - jasné a zreteľné

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Poradila jsem Barbuše to nejlepší - domluvit si konzultaci s Rudou. Jsem si jistá, že jejich přístup k psovi je mírně řečeno velmi nešťastný. Ale nejde to vyřešit po netu. Proto považuju za nejlepší radu jet za Rudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 20:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
když to na mě zkusil muj pes (byla jsem rychlejší takže cvakl naprázdno) stačilo chytit ho za čumák a vysvětlit mu s pohledem do očíať už to nikdy nezkouší nebo se mu povede zle a přisypala jsem mu granule (jen tak, dělala jsem to i před tim), zabralo to, protože se o to pokusil poprvý a díky mý reakci i naposled. Nebyla jsem agresivní, jen rozhodná a myslela jsem to varování vážně(smrtelně)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 20:59 
Offline

Registrován: sob 19. led. 2008 21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Nymburk
eva štemberová : pokud jsi dobře četla ( jako že dáváš najevo, že jo), tak sis jistě všimla, že vrčí nejen při žraní, ale i při otírání tlamy. a pokud po tobě vyjede, když mu otíráš tlamu, jak docílíš klidu??
jináč o šikanu nejde, nebot takto se napravují psi, kteří se cítí v rodině dominantní. tímto se naučí více těšit na pána. je snad jasné, že ho barbucha nemůže nechat na místě celý den, to dá rozum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:01 
Offline

Registrován: sob 19. led. 2008 21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Nymburk
eva štemberová :myslim, že u barbuchy byla chyba v tom počátku, kdy psovi agresi odpouštěla. jinak budiž, ale uvědomuješ si, že co de na jednoho psa, nejde na jiného?? podle všeho to na tohoto nezabralo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
urgona píše:
eva štemberová :myslim, že u barbuchy byla chyba v tom počátku, kdy psovi agresi odpouštěla. jinak budiž, ale uvědomuješ si, že co de na jednoho psa, nejde na jiného?? podle všeho to na tohoto nezabralo
urgona a proč mylsíš že radíme zavolat rudovi ? aby psovi ušil terapii přímo na kuži ne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
urgona píše:
a pokud po tobě vyjede, když mu otíráš tlamu, jak docílíš klidu??

stejnym způsobem jakym jsem popsala výš - znehybněnim a "promluvenim do duše" arogantnim tónem, né křičenim a až by se podvolil v klidu tlamu doutřela, ale chceš tu po mě moc konkrétní věci na to že nejsem ani majitel psa ani toho psa neznám, třeba by stačilo jen "ale nech toho" a dál utírání tlamy (to se ale bavim o situaci kdy to vyzkouší poprvý a ne o teď, když už byl několikrát bit), teď se to musí řešit přesně podle toho, proč vrčí - strach, snaha o dominanci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Týmto príspevkom si objednávam zmenu na tak 24 ročnú atraktívnu čiernovlásku. :wink:

Urgona, skúsený človek, ktorý sa s pár takýmito psami stretol, ako je napríklad aj Essi (pri Rudovi sa nestretla s jedným) vie, ako by mal toto správanie stopnúť bez toho, aby odpovedal útokom. Stopne útok psa síce tvrdo, ale bez bitky, áno, dá sa to. To, že opis ľudia neposkytnú tu na stránkach, ale navrhnú osobnú návštevu je rozumné a neznamená to, že si chce niekto zachovať tajuplnosť, ale to, že človek pri tomto probléme so psom nesmie v jednať čisto mechanicky podľa opisu v poradni, ale musí chápať, čo ide robiť a aký efekt od toho očakáva.
Keď mi tu vynadáte, tiež bude účinnejšie, ak narazíte na ľahostajnosť a zistíte, že je to prd platné, namiesto toho, aby sme si tu skákali do vlasov a zbytočne sa budeme hádať. Alebo mi raz vrazíte takú, že sa vás nebodaj budem báť a ak ma chcete niečo naučiť, tiež to nie je tá správna cesta. Nepoľudšťujem, pomáham pochopiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:15 
Offline

Registrován: sob 19. led. 2008 21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Nymburk
rea :o to se snažím také. ale tady šlo o několikátý zaútočení, to již nelze ignorovat. nikomu neberu jeho názor, ale vy se tady do barbuchy všichni pustíte, že je tyran, na někoho ji odkážete, ale co má dělat, než se s ním setká???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
urgona zavolta mu a zeptat se ho co má dělat- my sjem jí řkeli že bití je špatně bohužel přesnou radu jak postupovat dát neumíme

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:21 
Offline

Registrován: sob 19. led. 2008 21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Nymburk
,,většinou opakovaně vyjede a když to udělá, tak dostane výprask a je vykázán na místo'' jak vidíte, byl potrestán až po opakovaném zavrčení bez reakce na napomenutí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
urgona píše:
Z velkou pravdepodobnosti budete mit nervozniho nevyrovnaho psa. ktery Vam nebude verit,pravdepodobne bude mit reakci na naprach a bude celkove neprimerene reagovat.To proty kteri ctou tohle vlakno mi o Vas



vidím, že psům rozumíte, jen pokud je nevidíte. můj pes je celkově vyrovnaný, klidný a poslušný. mohu se na něj spolehnout v každé situaci, což je možné u málokterého psa.

Obecne plati ze to co mi plsti na meho uz nemusi fungovat vam.Pokud tomu tak je budte rada.Porad simyslim ze veci resite zbytecne moc silou a pohybujete se na hrane.Pokud chcete Rudu znat bliz,domluvte se a jedte se klidne podivat.osobni skusenost je asi nejlepsi nez tisic popisu...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
urgona píše:
,,většinou opakovaně vyjede a když to udělá, tak dostane výprask a je vykázán na místo'' jak vidíte, byl potrestán až po opakovaném zavrčení bez reakce na napomenutí

toto je zdvojený trest = špatně, a kde je to napomenutí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:35 
Offline

Registrován: sob 19. led. 2008 21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Nymburk
bin ladin: totéž jsem psala u evy štemberové. neřešim věci násilím, u mě to není púotřeba . toto je však již vážnější případ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:35 
lidičky, kdybych tušila tu smršť co to tu spustí, asi bych se obrátila spíš na veterináře, ketrý se zabývá poruchami u pejsků ať je způsobí cokoliv, třeba já. Děkuji Elišce a Petře, které mě nenapadaly a Urgoně která se mě tady hodně zastávala.
Dřív než jsem sem psala jsem většinu vašich rad zkoušela. Nutno dodat, že kromě utírání tlamky po jídle s pejskem problémy nemáme. Leží mi u nohou a můžu mu v hubě šmějdit rukou, i tou pokousanou :-)), když mi ukradne kapesník, můžu jít a vzít si ho a chodím si k němu lehnout do pelechu, kde se tulí a mazlí a dávám mu na čumák pusu a on mě olízne. Jídlo mu dám, stojím vedle a když mu poté utírám tlamky, udělá A nebyl ani potom. Pak jsme mu dávali žrát z ruky. bylo to asi ěmsíc dobré. Myslím, že u něj je to způsobené tím jak pracují hormony, určitě nepatříme k lidem, kteří vezmou bič a psa zmrskají. To že za kousnutí byl bit, bolelo především mě. Přesto to řeším spíš přivolání a ano, jak popsala Eliška, utíráme tlamku několikrát denně. Po venčení, jen tak, při mazlení. Nikdy nai nezavrčí. Jen po jídle. na nápřah nemá žádné negativní reakce, těch nápřahů nebylo tolik aby měl důvod se nás bát. Dostal na zadek za kousnutí, to ano a dokonce jsme to řekli i na veterině, protože se nám tento způsob výchovy také nelíbí, ale s tak negativní reakcí jako od některých tady jsme se nesetkali. Proto ještě jednou děkuju těm, kdo poradili konkrétní věci, které opravdu zabírají, jako třeba neuhnout a stát u misky dál nebo utírat tlamku i jindy. Štěně s námi spí, mazlí se a kdyby nás, slečno nebo paní Essi chtělo sejmout, má k tomu bezpočet příležitostí, ale ono nám nosí hračky, fakt je má a nestačí mu na ně koš, hrajeme si s ním a mazlíme se, nechá se obrátit na záda a drbeme mu bříško a hodinu před tím kousnutím jsem mu psím kartáčkem a pastou čistila zuby a štěně drželo a ne násilím, učili jsme ho to odmala když jsme si čistili zuby sami. Určitě se najde někdo, kdo se do nás pustí, že ho máme jako dítě a v tom je ten problém. Každopádně není problém v tom, že bychom ho nemilovali, chtěli ubít v pytli nebo jinak sprovodit nebo že bychom ho často bili. Bit byl až když kousnul. Do té doby jsme používali povely fuj, nesmíš a domluvy. Někdy ale ani u dětí domluvy neplatějí a myslím že kolk z vás má pubertální děti a selhalo také když jim vlepilo facku. Náš pejsem není námi vychovaný zabiják, ale štěně, které je zlaté i nyní, ale v jedné situaci si nerozumíme. A atdy mi šlo o radu. Těm, kdo opravdu pomohli, vřele děkuji a nashledanou
Barbucha


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Barbucho, prosím tě, zavolej Rudovi. A to, co jsem napsala, neber jako napadání. On vás sejmout nechce, je to přece štěník a boxer. Prosím, přečtěte si to, co jsem napsala, ještě jednou. Bití není řešení, hlavně to, jak jsi ho popsala. Tlak budí protitlak. Psi se mezi sebou nebijí novinami ani rákoskou, komunikují spolu jinak. A to vy potřebujete ukázat, jak na to. Zatím ty vaše metody nemají účinek, jinak byste neměla důvod sem psát, ne? Tak zavolejte Rudovi, on vám ukáže, jak s pejksem vyjít bez násilí a pro pejska srozumitelně. Psala jste, že chcete kamaráda - bitím a tresty se ale kamarádství nezíská.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
barbucho už je to teda ok? ajestli tě tady někdo napadal že psa biješ - možná to bylo tim, že slovo rákoska toto evokuje, nikdo nevěděl ty skutečnosti co si tady teď uvedla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:58 
pejsek je ok, trvá pouze to, že při utření tlamky se ožene a jen v době kdy dožere. Jindy se ani nepokusí nic udělat. Mívá, často ve večerních hodinách jakoby mnoho energie a to skáče ohromnými oblouky po bytě i po nás. Stačí ale většinou zůstat v klidu a nevšímat si toho, nebo ho posadit a pak odvést na místo. Zkouší kam až může, je mladý a je hodně svůj. Teď spí v pelíšku asi metr ode mě zatímco já píšu. Byli jsme se předtím projít a chodí u nohy a když je volněji, na povel stůj nebo silnice zastaví. Ale k aktuálnímu - když dostal večer nažrat, dostal mimo obvyklé místo a z misky v mých rukou. Ani nezavrčel. když dožral, nechala jsem ho sednout a chtěla ho utřít. Spíš se dotknout utěrkou tlamky, za hubu ho neberu, chci na něj pomalu. Zašklebil se a lapnul po utěrce a tudíž po mně. Myslím, že i to jeho dřívější kousnutí bylo spíš nehoda, že se trefil. Hned bylo vědět že ví že neměl, ale je hodně hrdý, není to pejsek co tlapkou zaškrábe na omluvu.
Teď jsem to vyřešila tak, že jsem ho odvedla na místo a po chvíli ho zavolal a hubu jsme utřeli už bez konfliktu ještě jednou. Snažila jsem se předtím se tak nerozepsat, protože v jednom příspěvku pan Desenský napsal tomu člověku že to má tak dlouhé že to ani nebude číst natož řešit.
Kdybychom se psem pracovali tak špatně, asi bychom byli již upozorněni i na cvičáku a tam jsme naopak dostali ocenění za nejlepší spolupráci psa a psovoda, protože pejsek zvládal všechno hrou a skvěle na to, že byl v začátcích. Nejsme tyrani a ani hlupáci, a štěnda není náš první pes. A ten se dožil krásných 11 boxeřích roků a myslím že byl šťastný. Vážně děkujeme všem, kdo konstruktivně radíte, protože kontsruktivní kritika není špatná, nejsme nikdo bezchybný, málokdo ve výcviku svého pejska nikdy nepochybil tak jako málokdo byl kdy třeba superrodič. Jde mi o to napravit tu situaci s jídlem. Nikdy jsem mu nic nebrala, nezažil při žrádle stres, pro šťouraly tedy do té doby co mě hryzl a pak holt dostal - a všechno napovídá tomu že se snaží občas převzít velení. Ale asi to nebude tak zlé, právě jsem mu bez protestů - jeho protestů - vzala z tlamy ukradený papírový kapesník. Mějte se hezky a děkuju Barbucha


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Na většině cvičáků vám poradí s výcvikem, ale už moc ne s výchovou. Pořád si myslím, že byste měla Rudovi zavolat. Ale volba je na vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
barbucha zapamatuj si hlavní pravidlo- již nikdy psa nebij nikdy.
to tvé popsání toho utření tý tlami spíš bych to asi vyřešila ironickým co děláš enzblíznil ses a pokračovala v utírání, ale to je mujnázor

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
taky bych to řešila průpovídkou ať neblbne a možná je chyba v tom, že ho právě nepohladíte - nedotknete se ho, třeba i tou utěrkou jinde než na tlamě a až pak bych mu ji utřela, a ještě mě napadlo, když dožere, dete k němu a utíráte nebo si ho zavoláte? zkuste přivolání a při pochvale mu tu hubu utřít, ať si nemyslí "že mu ta utěrka chce sebrat jeho sežraný granulky", třeba se i o ní snim potahat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:15 
Essi promiňte ale na mě to dělá spíš dojem že zkritizujete všechno, cvičák, vetrináře a jen Ruda Ruda. Já Vás chápu, také obdivuji jeho práci, ale nejste jediná kdo s ním má zkušenost a toto nejsou jediné stránky o něm a i když se očekává, že když sem napíšu, že o tom uvažuji, Vaše intervence tomu opravdu nenapomáhá. Možná se nám opravdu snažíte pomoci, ale občas to působí obráceně.
Ajka: jak jsem napsala, ten výprask bolel asi víc mě než jeho. Je nutné to ještě upřesňovat?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
barbucha píše:
Essi promiňte ale na mě to dělá spíš dojem že zkritizujete všechno, cvičák, vetrináře a jen Ruda Ruda. Já Vás chápu, také obdivuji jeho práci, ale nejste jediná kdo s ním má zkušenost a toto nejsou jediné stránky o něm a i když se očekává, že když sem napíšu, že o tom uvažuji, Vaše intervence tomu opravdu nenapomáhá. Možná se nám opravdu snažíte pomoci, ale občas to působí obráceně.
Ajka: jak jsem napsala, ten výprask bolel asi víc mě než jeho. Je nutné to ještě upřesňovat?

pokud se snazime na foru nekomu radit delame to pro psa,tak jak si myslime ze jeto nejlepsi pro vsechny.Ono kromne veci co se uci na cvicakach existuji i jine potupy,tohle je jeden znich.Co si kdo vybere je jeho volba.
Buhuzel dost casto se setkavam stim co dokaze spatne pochopena nebo obecne dana rada na cvicaku.pokud delam se psem spoleham se na svuj selsky rozum a snazim se psa vnimat co mi rika,spolu s celkovou situaci mnohdy pomuze lepe pochopit co se deje.
To ze nekdo ma nekolikateho psa stale jeste neznamena ze nemuze udelat bit treba nechtene,ale prece chybu.Zadny pes neni stejny a je potreba dost obcas improvizovat.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Barbucho, říkám dokola pořád jednu věc. Jsem si jistá tím, že máte v komunikaci s pejskem problém, jenom ho nechete vidět. Obsah vašich příspěvků se mění dost zvlášním způsobem........ . Nejdřív máte problém, pejsek kouše, vy to řešíte výpraskem, až se někdy pejsek počůrá, jeho dorážení a hry někdy vyřešíte jenom s rákoskou v ruce - a pak vlastně problém nemáte, pejska nebijete..... . Nejsem si jistá, jestli vůbec víte, co chcete.
Vzhledem k tomu, že jste se registrovala na Rudově poradně a tady jste svůj problém - později vlastně neexistující problém - popsala, předpokládala jsem, že máte zájem o jeho radu. Podle reakcí ostatních tento názor mělo i dost daších lidí, kteří vám konzultaci také radili a doporučovali. Promiňtě nám tedy prosím náš omyl. Přeji vašemu pejskovi hodně štěstí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
urgona píše:
takže když ho praštíš hned potom, co po tobě vyjede, nepochopí, za co to je?? zajímavá teorie...

jdeto i jinak..ono i dobre nacasovane vysmati udela sve,ale jde resit i jinak..ale tohle neni na net a rozhodne nebudu tohle resit po netu.To co bych napsla pri spatnem pochopeni mohlo napachat zbytecne skodu.Navic je na tohle prece jen Ruda mnohem skusenejsi....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:27 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Barbucha,
Váš prvý popis celej situácie bol dosť odlišný od vášho dovysvetlenia dnes o 21.58. Preto Vám tu ľudia radili, aby ste zavolali Rudovi.
S cvičákmi tu má skúsenosti dosť ľudí - aj podľa mojej mienky Vás tam skôr naučia, ako urobiť privolanie alebo povel "k nohe". Ale o výchove psa ako takej sa na cvičákoch naozaj hovorí minimálne - aspoň ja som ešte nenašla ani jediný, kde by sa výchova aplikovala. aplikuje sa výcvik. a to je - myslím si - dosť veľký rozdiel.
Pokiaľ ide o Essi - poznám ju osobne a o VÝCHOVE psov vie takmer toľko ako Rudo. Ale ani jeden z nich Vám nedá KONKRÉTNU radu bez toho, aby Vášho psa videl - preto Vám opakovala svoju radu, aby ste zavolali Rudovi

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:31 
Offline

Registrován: sob 19. led. 2008 21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Nymburk
Citace:
Podívám se mu do očí a jdu proti němu takovou silou arogance, že to raději vzdá. Řeším to psychologickým nátlakem, protože tolik síly na cizím území v sobě žádný pes nemá. Snažím se z nich udělat kamarády.

tohle máte na mysli????

:censored2: Nechápu, co tady dělá tohle, když je to vyseklé z kontextu a sem to nepatří.
Desenský


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
luxo píše:
Barbucha,
Váš prvý popis celej situácie bol dosť odlišný od vášho dovysvetlenia dnes o 21.58. Preto Vám tu ľudia radili, aby ste zavolali Rudovi.
S cvičákmi tu má skúsenosti dosť ľudí - aj podľa mojej mienky Vás tam skôr naučia, ako urobiť privolanie alebo povel "k nohe". Ale o výchove psa ako takej sa na cvičákoch naozaj hovorí minimálne - aspoň ja som ešte nenašla ani jediný, kde by sa výchova aplikovala. aplikuje sa výcvik. a to je - myslím si - dosť veľký rozdiel.
Pokiaľ ide o Essi - poznám ju osobne a o VÝCHOVE psov vie takmer toľko ako Rudo. Ale ani jeden z nich Vám nedá KONKRÉTNU radu bez toho, aby Vášho psa videl - preto Vám opakovala svoju radu, aby ste zavolali Rudovi

presne tak..

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
urgona píše:
Podívám se mu do očí a jdu proti němu takovou silou arogance, že to raději vzdá. Řeším to psychologickým nátlakem, protože tolik síly na cizím území v sobě žádný pes nemá. Snažím se z nich udělat kamarády.



tohle máte na mysli????

ano i ne, tohle psal Ruda v jinym případě - když přijedou psi k němu, ale tady je pes doma a popravdě, kdo je tu tak sebejistej jako Ruda? proto si pomáhám i tim znehybněnim, ale to de jen u agrese, ne u vrčení ze strachu, tam je potřeba uklidnit a vysvětlit že se nic neděje "i za cenu kousance"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:36 
Offline

Registrován: sob 19. led. 2008 21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Nymburk
eva štemberová : ale on se podle všeho nebojí !!!kdyby jo, po tom výprasku by nezaútočil!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Eva Štemberová píše:
urgona píše:
Podívám se mu do očí a jdu proti němu takovou silou arogance, že to raději vzdá. Řeším to psychologickým nátlakem, protože tolik síly na cizím území v sobě žádný pes nemá. Snažím se z nich udělat kamarády.



tohle máte na mysli????

ano i ne, tohle psal Ruda v jinym případě - když přijedou psi k němu, ale tady je pes doma a popravdě, kdo je tu tak sebejistej jako Ruda? proto si pomáhám i tim znehybněnim, ale to de jen u agrese, ne u vrčení ze strachu, tam je potřeba uklidnit a vysvětlit že se nic neděje "i za cenu kousance"
souhlas s evou mylsím že ještě furt nevíme zda jde o agresi nebo rpostě ejn o formu strachu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
urgona píše:
eva štemberová : ale on se podle všeho nebojí !!!kdyby jo, po tom výprasku by nezaútočil!

jsou dvě (?) možnosti jak reagovat při strachu: buď utýct nebo zaútočit (vetšina agresivních malých psů, rači napadnu první než aby tamten stihnul sežral mě)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:39 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
urgona píše:
Podívám se mu do očí a jdu proti němu takovou silou arogance, že to raději vzdá. Řeším to psychologickým nátlakem, protože tolik síly na cizím území v sobě žádný pes nemá. Snažím se z nich udělat kamarády.

tohle máte na mysli????


Urgona, čo ste týmto mysleli? Nejako tomu nerozumiem. Prestavujem si to ako situáciu medzi dvoma ľuďmi: najprv na vás pôjdem "sílí arogance", potom "psychologickým nátlakem" a potom "se bude snažit udělat kamárady"... ?

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Urgona,
buď problém mám - pejsek vyjíždí a kousne, nebo ho nemám a pejsek je v klidu. Když popíšu, že tohle řeším výpraskem, až se pejsek počůrá, nemůžu napsat za nějakou dobu, že vlastně problém nemám a všechno je super... .
Jestli problém mám - nechám si poradit, jestli ho nemám, nepíšu si o radu na poradnu. Je mi jasné, že psa nemlátí kudy chodí s že on se před nimi neschovává pod stůl. Ale problém tam je, teda pokud první příspěvek nebyl napsán s básnickou nadsázkou.
To vyjíždění u jídla může mít několik příčin (strach o misku z nějakého konktétního důvodu - třeba cvičné "braní" krmení pro "upevnění" pozice nebo cokoli jiného, nebo to pejsek opravdu zkouší.... ), každá z příčin má úplně jiné řešení. Proto se nedá poradit na netu a na základě popisu, který je docela proměnlivý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
barbucha píše:
Ajka: jak jsem napsala, ten výprask bolel asi víc mě než jeho. Je nutné to ještě upřesňovat?


Takže pes si vlastne z trestu mohol urobiť srandu, alebo sa počurať, asi od smiechu teda.

Urgona, tak po príspevku, na ktorý som teraz reagovala, musím dodať, že ak sa snažím dostať radu a zahmlievam, alebo sama nemám jasno v tom, čo píšem, nemôžem ani dostať radu "na mieru". Najprv musím byť úprimná sama k sebe a potom veriť tomu, kto mi má radiť. Ak si nie som istá, tak sa na neho pozriem osobne.
Ak je pes usmernený hneď po jeho útoku správne, iste pochopí. Ak je hneď po útoku usmernený nesprávne - do strachu, alebo do situácie, kedy je mu majiteľ skôr smiešny - iste nepochopí a buď prestane veriť, alebo to zopakuje, poprípade niečo pridá navyše...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Urgona, co podle tebe teda způsobilo, že pejsek začal z ničeho nic vyjíždět? Proč mu vadí utírání huby? Proč se to v průběhu tří měsíců při používání výprasku a nátlaku nezlepšilo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 22:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Koniec koncov ak bude Barbuchu naozaj zaujímať Rudov názor, myslím, že mu po tom, čo sa tu už všetko objavilo, bude musieť zavolať...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 23:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
bitím si ze psa opravdu kamaráda neuděláš, trestat se dá i jinak a líp. Myslím že v okamžiku kdy jsem psa za to že mě kousnul nezatloukla do země (nebyl to můj pes) jsem zase překonala jeden malej kynologickej stupínek. Protože kdybych mu to oplatila tak se jen snížím na jeho úroveň a pak se budem prát dokud nevyhraje ten silnější? Hmm, no a co když to zkusí pastevec?
Člověk nemá navíc svaly ale mozek, tak by ho měl používat. Pokud máš pro psa cit, najdeš tu správnou reakci, pokud ho nemáš, musí psa někdo kdo ten cit má VIDĚT. Protože když to správně nevycítíš, tak to nemůžeš ani správně popsat. Proto ti tady nikdo nenapíše "chytni psa takovou silou na takovém místě, drž ho přesně x vteřin, pak ho pomalu pouštěj, přitom mu říkej tohle..." to prostě nejde. A Barbucha se musí naučit právě to správné pochopení svého psa, najít proč k tomu došlo, jak reagovat a co udělat aby se to příště nestalo. Neuhnu psu když na mne zavrčí, ale také ho za to nezatluču do země. Zeptat se ho jestli mu hrabe je nejúčinnější, ale i to se musí udělat správně a musím si to i myslet, nejen říkat. A musím vědět jak může pes zareagovat a co mám udělat já. Prostě návod po netu jen tak nejde.
Můžem tady napsat ten obecný (já to udělala) ale základní problém - pes a pán si nerozumí - stápe zůstává.
To že pes opakovaně kousnul, znamená, že reakce (tedy bití) nebyla správná - jinak by to víckrát neudělal. Každým chybným krokem situaci jen zhoršíš. Ani puberťák by kousnout neměl a když už, není ta chyba v něm.

O "dominantních" štěňatech už se tu toho taky napsalo dost, jen si projeď vyhledávač. Jsem na to dost alergická, protože jsem jedno z nich pomáhala dávat trochu dokupy (teda spíš jeho majitelku) - a pokud by se tam pokračovalo stylem "zavrčíš=výprask" tak je z ní dneska hromádka nervů startujících na všechny a na všechno aby se vzápětí poálela a stáhla se do nejtemnějšího kouta. Zatímco trpělivým a vhodným přístupem je z ní vyrovnaná fenka, která zvládá i výstavy.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 23:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
urgona píše:
vážení a milý, jak tak čtu vaše ,,rady''...
Milá dámo, než nebezpečné rady, které situaci jenom zhorší a napadání druhých lidí tady, kteří moc dobře vědí, že lepší než špatná rada, je žádná rada a zavolat mi, je lepší držet se při zemi. Ocením, když se zdržíte jakýchkoli rad typu fyzického trestu vůči psu. Neměl jsem čas číst všechny vaše zdejší výtvory, protože si doma "hraji" se psy s podobnými a horšími problémy, ale ocením, když to zde v mé poradně necháte raději na mně, jako se to snaží dělat všichni, kdo ví, že nemá cenu jít do něčeho, v čem moc dobře chodit neumí. Pokud máte pocit, že s tímto problémem umíte účinně pomoci, zvu vás na osobní návštěvu, kde mi můžete svou metodu osobně předvést hned na několika psech. Můžeme začít třeba asi tak na sedmdesátikilovém pejskovi, který se na misku krmiva jen zdálky podívá a jde do tak razantní agrese, že o tom patrně nemáte ani představu. Jsem si jist, že by mu od vás stačila jenom jedna rána, ani nemusí být tak pořádná, jak uvádíte, abychom se účasnili v následné době vašeho pohřbu, protože tento pejsek svou práci vždycky dokončil podle svého. Také se z něho pokoušeli jeho bývalí majitelé tuto agresi "dostat" podobnými "osvědčenými" metodami a jeho majitel je teď v nemocnici po chirurgických zákrocích, které nezbytně následovali po tom, co mu k tomu jeho vlastní pejsek "řekl" na jeho postup svůj vlastní názor. Dodneška ten pes ještě nikdy svůj neskonale tvrdý boj o "vlastnictví" misky i jen bez krmiva neprohrál a věřte, že jsem mu ani dnes, kdy se mne pokusil zabít, žádnou ránu dát nemusel, ani jsem nerezignoval, protože by mě před sebou tlačil a stál na ramenou do té doby, dokud by mě nesešlapal totálně.
Pak tady mám také dosti namyšleného čévéčka, který hned skáče svými zoubky do obličeje a dost překusuje, stačí se na misku jen podívat a zaváhat. Tomu byste tu ránu ani nestihla zasadit. Je fakt rychlý.
Pro začátečníky tu mám ještě jednoho německého ovčáka s výchovou typu "bouďák", který ani netuší, že se po něm také něco může chtít, natož aby se po něm něco nechtělo, když on chce...
Ano toto je výčet běžných začátků konců několika psů, kde si lidé také vystačili s metodami od veterinářů, ze cvičáků, nebo od takzvaně chytrých lidí, teď mám ty psy už u sebe a dělám z nich mazlíky, ještě navíc bez bití. A ještě jednu perličku vám řeknu k vašim názorům, ten výše popisovaný roztomilý pejsek mé váhové kategorie tady zrovna teď leží vedle mne bez košíku přímo na mé posteli a dává si mi hlavu do klína pro pomazlení. Divné, vždyť psi přeci nesmí na vyvýšená místa, první do dveří, natož do postele a bla bla bla, nevím co všechno lidé šíří... Houby, to jsou překonané fámy. Ten pejsek totiž ví, že sice nejsem měkký, abych si nechal všechno líbit, ale také nejsem tak slabý, abych se musel snižovat k trestům založeným na bolesti. Můj cíl není jen to, aby mi pes dobře rozuměl, ale hlavně, aby mne měl rád a byli jsme po dobu jeho pobytu zde dobří kámoši, co spolu budou vycházet, ne válčit.
Pokud se paní s tím boxerem bude držet vašich rad s bitím, bude to její volba, ale podle mého to dřív nebo později nedopadne dobře ani pro ni, ale ani pro psa. Já jí mohu dát radu jenom jednu: zavolejte mi, číslo znáte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 23:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
kazdy ma moznost volby,ale take zato nese duledky a ma byt schopen si svuj postoj obhajit.Rozhodne je jasne ze je neco spatne.Co presne pres net nezjistime.Proto to doporuceni aby si zadavatelka domluvila navstevu u Rudy.ted je vse v rovine jen subjektivniho popisu zadavtelky,to ze zadani mneni mi spis prijde jako ucelove..ale zase to je jen muj nazor.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
I kdyby metoda bití jako trestu na psa fungovala a někdo by mi řekl, že existuje i jiný, nenásilný a pohodový způsob , rozhodně bych volila raději tento a chtěla so ho naučit. Pan Desenský tuto možnost nabízí. Naučit se to je jednoduché a zároveň složité a je jasné, že se taková věc neobejde bez osobního setkání. Využívám této možnosti a dost mě to baví a mého psa taky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 11:18 
Děkuji pane Desenský, sama jsem se zdržela toho, abych zde zkoušela metodou pokus omyl všechny rady. Snažila jsem se vysvětlit, že to s tím bitím bylo vpodstatě ojedinělé a že to sama chápu jako své selhání. Udělala jsem jediné a to je, že jsem pejskovi neustoupila a utírala mu tlamu i jindy než při jídle. Nejsem namyšlenec, který si myslí, že spolkl moudrost světa, ale aniž jsem chtěla, bylo to zde tak pochopeno.
Pro ostatní jsem se jen snažila vysvětlit, že to, že mé přídpěvky se mění, je jen tím, že se snažím doobjasnit co se nám vlastně přihodilo, protože napoprvé jsem se snažila napsat co nejstručněji a neuvedla jsem to dobré. Víte on i tento pejsek dává hlavu do klína pro pomazlení a je hlazen a drbán na břiše a nechstá se mě sežrat. A na obranu toho cvičiště - ne každý tam chodí pejska drezurovat, my s ním cvičíme, to ano, ale hlavně proto, aby se zabavil, utahal a byl mezi psy. Máme ho rádi, i když tím, že jsem tady napsala o svém selhání s výpraskem mě tu lidi považují asi za hroznou zrůdu. Rady typu ať ho ubiju v pytli mi spíš ublížily než pomohly.
Mrzí mě, že jsem vám nezavolala hned, protože tím, že mě tady lidé jen rozcupovali, mi moc nepomohli. Nechci si za Vámi dojet pro poučení, že větší blbec než já neexistuje, došlo mi že jsem to nezvládla. Jde mi o to abych se svému štěněti naučila rozumět. Kdybych nevěděla že dělám chybu a něco špatně, nepsala bych si o radu. Číslo znám. Děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. pro. 2007 22:15
Příspěvky: 11
Bydliště: Chvaletice
Milá Barbucho,můj první příspěvek byl myšlen také jako rada,něco málo máme společného,mám také druhého boxera,také první byl klidnější,druhý se narodil společně s 5 fenami a tak šéfoval všem sestrám.Prvního půl roku jsem myslela že se zblázním,říkali jsme mu bílý démon.Nikdy tedy nevrčel u jídla,ale bál se čištění uší,očí a nedejbože stříhat drápy...Strachy se oháněl,v té době ho uhodit a jít na něho násilím tak mám doma cholerika co vrčí při spatření vaty.Dodnes mu to není příjemné,ale drápy už stříhám sama a pes u toho leží.Co se týká té večerní aktivity,do půl roku nemohl pochopit že se večer jde spát a tak místo zlosti jsem vzala vodítko a šla třeba jen na půl hodky ven.Dnes už odhadnu kolik kiláků denně potřebuje,večer padne a je rád že může jít spát.V květnu mu budou tři,má tři zkoušky z výkonu,zkusili jsme si i závody.Vím že není snadné boxera utahat.Prosím obratte se o radu k odborníkovi a nezkoušejte ten dělá to a ten zase tohle,žádný pes nezačne kousat ze dne na den a ty problémy se pak stupnují .Většinou to pak lidem přeroste přes hlavu když je psovi rok a půl a vzdají to .Snad se vás to nedotklo,přeji hezký den.

_________________
mrkvička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 11:43 
Dám a děkuju, fakt se neurážim že mi nědko řekne že dělám blbost, ale bylo mi líto už jen to jak jsem to nechala zajít daleko a tady jsem dostala sodu ještě větší. Chci se s ním naučit, je jinej než byl můj první pejsek, toho jsem taky nebila a nechci ani tohohle. Mám ho moc ráda. Dám vědět. taky jsem čekala, že mi tady někdo doporučí ať si místo psa koupim radši lodičky. (ty nenosim :-) chodim v keckách s pesanem do parku. Maj pravdu, s tímhle štěndou neumim mluvit, takže to řešit chci a budu. Ale ono to taky může mít původ v něčem jinym než v mym vejprasku, zdraví třeba a tak. každopádně jsem to ale nevycítila správně a vím že mám problém. Jsem ráda, že jsou tu i lidi, kteří se uměj kromě pejska vcítit i do člověka. Někdy je to fakt důležitý vědět aby se člověk sám nebál přijet.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 12:21 
mrkvička : nedotklo, fakt jsem ráda za každou radu,a le jen bych chtěla upřesnit že ho za jeho večerní aktivitu nebiju a taky ho spíš beru ve, Čištění uší se bojí, ale jen vatičkama, hadříkem ne, drápky mu stříhám a čistím mu zuby. Nikdy mě nekousl při těchto činnostech. proto se taky domnívám, že i když zjevně problém máme a naše komunikace s psiskem vázne, nejsme snad ztracení. Nevzdám to, pejska miluju a udělám pro něj všechno. Myslím si, že mu poskytuji málo aktivity, že je hodně temperamentní, ale konkrétně mi asi opravdu pomůže až odborník.
Nejsem trouba co si pořídí psa jako doplněk nebo hračku a pak se ho zbaví. jen je diametrálně odlišný od mého prvního boxera a já na něj šla stejně až na to bití. To byla z mojí strany prohra. Jen už jsem z toho sama špatná a na pejska se to moje rozpoložení taky přenese. Děkuju, opakuju že dělám něco blbě chápu a kritiku unesu. Ale vám kdo jste pochipoli že svýho psa mám ráda a udělám pro něj všechno a že se to naučit chci, navíc děkuju. Uštěkat člověka za to že je hovado že dal psovi na zadek umí každej, ale pomoct psovi i pánovi aby byli spolu kamarádi už každej neumí. Tak proto jsem vděčná všem, kdo jste mi taky dali šanci.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
barbucha píše:
Dám a děkuju, fakt se neurážim že mi nědko řekne že dělám blbost, ale bylo mi líto už jen to jak jsem to nechala zajít daleko a tady jsem dostala sodu ještě větší. Chci se s ním naučit, je jinej než byl můj první pejsek, toho jsem taky nebila a nechci ani tohohle. Mám ho moc ráda. Dám vědět. taky jsem čekala, že mi tady někdo doporučí ať si místo psa koupim radši lodičky. (ty nenosim :-) chodim v keckách s pesanem do parku. Maj pravdu, s tímhle štěndou neumim mluvit, takže to řešit chci a budu. Ale ono to taky může mít původ v něčem jinym než v mym vejprasku, zdraví třeba a tak. každopádně jsem to ale nevycítila správně a vím že mám problém. Jsem ráda, že jsou tu i lidi, kteří se uměj kromě pejska vcítit i do člověka. Někdy je to fakt důležitý vědět aby se člověk sám nebál přijet.
Nikdo neni neomylnej,jde jen oto jestly je schopen si svou pripadnou chybu pripustit,napravit a vzit si ze vseho ponauceni.Kazdej pes je jinej,to co funguje mne uz nemusi fungovat Vam,nehledic ze u trtiho psa tohle jeste udela problemi.Proto je potrba u vseho premyslet a snazit se naucit vnimat sveho psa co mi sdeluje.tahle komunikace je obousmerna a je jen dobre kdyz se clovek snazi ji naucit a udokonalovat se vni.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 13:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
barbucho, na první stránce máš nejmíň pětkrát napsanou tu nejlepší radu jakou jsi mohla dostat - zavolej Rudovi. Máš pravdu - "někde" děláš chybu - jenže když tu chybu nenajdeš ty, jak ji má najít někdo op netu, jen ze toho co napíšeš?
Příspěvky hegeše doufám netřeba komentovat, kdo se déle pohybuje na psích diskuzích ví o koho jde (a ještě je schopný tyto své příspěvky pak někde ukazovat s tím že "jen se koukněte co se radí na fóru u Desenského").
Urgona je taky dost vedle - ostatně vyprovokovat Rudu k takhle dlouhému příspěvku, to už musí být síla. Za sebe - jsem odpůrce čistě pozitivního výcviku psa. Prostě tvrdím, že pouze pozitivně to nejde, že pes potřebuje poznat i druhou stranu a zjistit kam už ne. Ale to se bavím o škubnutí vodítkem, ne o zmlácení psa. A toho pozitivního musí být vždy víc.
S ostatními se snad shodujem - někde je chyba a je potřeba ji co nejdřív najít a odstranit. Protože čím déle tam ta chyba bude, tím víc toho pak bude potřeba napravit. No a na tohle hledání je nejlepší Ruda.

btw: urgono - co bys poradila když pes nechce přijít na přivolání?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresívní štěně při žrádle
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 14:54 
barbucha píše:
dobrý den, mám štěně boxera, 9 měsíců, pes. Od asi 6. měsíce po mně začal vyjíždět když jsem v blízkosti misky když žere a při utírání tlamy po jídle...


My máme 3 měsíční štěně ČSV a dělal to samý (občas ještě zavrčí, když má sušený ucho, po kterym je úplně dychtivej). U normálního žrádla jsme to zvládli tak, že jsme ho naučili žrát na povel. Dám mu žrádlo do misky (samožřejmě skáče a jančí), dám mu povel sedni a když pokládám misku a už už by se k ní hrnul dám mu jasný povel "Ne". Naučil se to asi tak za týden. Teď už ví, že to jídlo je moje a že muže jíst jenom když mu to povolim...Samozřejmě musíme ještě pilovat, ale vrčení při žrádle ho už pustilo a to ho mužu hladit i klidně pod krčkem, nebo se mu hrabat v misce a nic. Teď ještě cvičíme pamlsky. Na šušený ucho je úplně blázen. Řešim to tak, že při kousání mu pamlsek držim, mluvim na něj a hladim...ještě občas zabručí, ale už nevyjíždí...Nevim jestli je to ten úplně správný postup, ale u nás to zabralo, tak to můžeš taky zkusit :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 19:18 
Offline

Registrován: sob 19. led. 2008 21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Nymburk
pro petru : nevim, jestli čekáš, že ti poradím, at psa vůbec nepouštím, ale napíšu, jak to udělata třeba u mýho pesana to zabralo.
prober si, pokud pes někdy dostal vejprask, pokud nepřišel, tak má důvod se bát ( nejsem zastánce bití v každé příležitosti, pokud si to někdo myslí, prosím ).
než s ním někam půjdeš, uchystej si apotek, ale ted at ho pes nevidí. pak ho pust. pokud po chvilce nepřijde na zavolání, jdi do dřepu. pesanovi se budeš zdát vzdálenější a přijde blíž. pak vytáhni tu hračku a lákej ho na ni. pokud přijde blíž, pochval ho udělej pár kroků a lákej ho dál. až přijde, obrovská pochvala a hraní.
pes musí mít důvod přijít a hračka ho bude motivovat. pokud ale i tak přojít nechce, musíte vytrvat a hlavně nezačít řvát.
nevím, co petra čekala, ale fakt nejsem tyran, se svými i cizími psy vycházím skvěle. že je občas psa potřeba potrestat, je jasné. a nechat se bez mrknutí hryznout je podle mého k ničemu. proč by to neopakoval, když se nic nestalo ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 348 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!