Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 08:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: přeleželá noha?
PříspěvekNapsal: sob 19. led. 2008 23:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Možná se ptám na hloupost, ale když Feli občas vzbudím tak chvíli kulhá. Většinou se protáhne a je to dobrý. Spí na chodbě, kde je asi 10 až 15 stupňů, na polštáři. Může mít přeleželou nohu, nebo jí mám radši vzít k vetovi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 00:19 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Odporúčala by som veterinára - ak som správne z Vašich príspevkov vyrozumela, Feli je pomerne mladá. Ak sa jej toto stáva, ja osobne by som dala urobiť kontrolný rtg. U staršieho psa - tak nad 10 rokov - by som to už veľmi neriešila - tam by - pravdepodobne - išlo o opotrebovanie kĺbu vekom

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 00:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
v květnu jí budou tři roky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 00:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
To je ešte príliš mladá na to, aby mala podobný problém - na Vašom mieste by som to nezanedbala a dala urobiť to rtg.. O ktorú labu ide?

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Stalo se to zatim jenom párkrát a kulhala na přední, většinou se to srovnalo tak rychle, že jsem se ani nestihla kouknout, která to byla, ale myslím si že levá. To kulhání neni nijka výrazný, naši si toho zatím nikdy nevšimli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Šla bych s ní pro jistotu k doktorovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 14:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Essi píše:
Šla bych s ní pro jistotu k doktorovi.

zbytečné, je to běžný jev u všech psů, zvlášť u těch co maj svojí oblíbenou polohu v klubíčku a podobně poskládanou a co se během spánku moc nevrtěj, nebo pokud sebou práskou hned po lítání a "nevykrokujou se" -> kyselina mléčná se špatně odbourává. je to obyčejný přeležení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 15:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Evo, asi máš pravdu. Ale já bych pro svůj klid k tomu doktorovi stejně šla. A začala bych tím, abych pejska třeba na vodítku "vykrokovala".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 16:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Feli,
ešte som uvažovala, či to nemá spojitosť s tým vylizovaním si packy - píšete o tom na inom mieste...

4 Eva Štemberová,
možno máte pravdu - ja som takto "pozorovala" pre zmenu zadné laby svojho psa - a skončilo sa to tým, že som viac ako pol roka nosila nemeckého ovčiaka na rukách, pretože som zanedbala počiatočné štádium kĺbového ochorenia

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Evo díky za uklidnění, Feli spí v klubíčku skoro vždycky. K tomu vykrokování, většinou se s Feli po procházce ještě pomazlím a podrbu jí, takže usíná už zklidněná, ale když běhá přes den na zahradě a potom si lehne, tak to asi moc neovlivnim. Veterináře se na to zaptám až tam, asi za měsíc, půjdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
luxo s tou packou to nesovisí, protože už se to párkrát stalo i dřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 17:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Feli, nejde o uklidnění pochvalou, ale o počet "kroků" v kroku, pomalejším tempem. Přeneseně - u koní se říká - 1000 kroků před prvním naklusáním a 1000 kroků před odchodem do stáje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 17:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Feli píše:
Evo díky za uklidnění, Feli spí v klubíčku skoro vždycky. K tomu vykrokování, většinou se s Feli po procházce ještě pomazlím a podrbu jí, takže usíná už zklidněná, ale když běhá přes den na zahradě a potom si lehne, tak to asi moc neovlivnim. Veterináře se na to zaptám až tam, asi za měsíc, půjdu.

zvlášť v chladnějšim období, když je tělo zahřáté a pak rychle ztrácí na teplotě - prostě ztuhne, kys. máselná se neodbourává, zůstává ve svalu -> ztuhlost nebo křeče

luxo: kloubní potíže maj trošku jiné příznaky (od specifického pohybu přes charakteristické sedání po styl kulhání) - problém u tohoto je, že si člověk třeba nevšimne, že když pes vztává tak škubne uchem - bolí ho to, a to je problém s kloubama, bohužel píše se to moc dobře, problém je všimnout si toho v praxi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 17:56 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Eva,
máte pravdu - príznaky boli také nijaké... Prosto, občas sa stalo, že keď dlhšie ležal a potom vstal, trošku kríval, ale "rozchodil" to... no a potom už bolo neskoro - keby som tomu venovala maximálnu pozornosť ihneď, bola by ešte možná operácia, ale keď som to začala riešiť, mal už 9 rokov a vet. operáciu neodporúčal.
Preto som teraz - hádam prehnane - opatrná

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 18:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
luxo, to znám, ale jak psa moc pozoruješ tim víc se mu stane :evil: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
to vykrokovani zkusim, ale Feli snad ani chodit pomalu neumi :? Jinak dneska odpoledne jsem byli na prochajdě, asi 15km a po probuzeni Feli docela dost kulhala. Může mit namožený nohy? Tyto vzdalenosti s ni chodim několikrat tydně tak nevim. Asi ji v tejdnu k tomu vetovi vazne vezmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Feli píše:
to vykrokovani zkusim, ale Feli snad ani chodit pomalu neumi :? Jinak dneska odpoledne jsem byli na prochajdě, asi 15km a po probuzeni Feli docela dost kulhala. Může mit namožený nohy? Tyto vzdalenosti s ni chodim několikrat tydně tak nevim. Asi ji v tejdnu k tomu vetovi vazne vezmu.

to je ovšem jiná situace! kulhá po námaze když zatuhnou klouby a ne že si přeleží nohy - svaly, to už by chtělo vyšetření a rtg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
jeste me napadlo ze pri tomto kulhani jsem mela pocit ze kulhala na obe a poradne jsem to nemohla poznat. Jak se lisi kulhani z prelezele nohy a to od kloubu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Připadá mi, že když jde o ztuhlost po námaze nebo přeležení, je zvířátko takové neohrabané, pohybuje se chvilku jako hračka, má tendenci se několikrát protahovat, ale nešetří jen tu jednu nohu. Při kulhání po zranění nebo u kloubu si tu nohu odlehčuje a při došlapu na ní - pokud je to přední, kývne trošku hlavou dolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 21:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Feli píše:
jeste me napadlo ze pri tomto kulhani jsem mela pocit ze kulhala na obe a poradne jsem to nemohla poznat. Jak se lisi kulhani z prelezele nohy a to od kloubu?

ééééé někdy ti to ukážu, blbě se to popisuje (a de to špatně rozpoznat) a špatně jsem si přečetla tvuj příspěvěk že to chodíš několikrát týdně :oops:
to klasické přeležení je: pes spí - vzbudí se že se de napít - a cestou buď de celej stuhlej nebo zakulhá krok dva než se protáhne
jinak o hlavní rozdíl nejde ani v tom kulhání ale spíš na tom jak se zvedá, na počasí (když je vlhko bolej klouby...); čim víc se ti to snažim vysvětlit tim víc se do toho zamotávám :oops: pardon, mam to prostě "nakoukaný" a špatně se to popisuje, toho veta se ale zeptej když tam stejně dete


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 11:22 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Jestli tě to utěší, tak můj Sethi měl to samé. Vypadal po probuzení jak dřevěnej vojáček, než to rozchodil. Bylo to v období jeho puberty, jak v 1,5 roce už dospěl (fyzicky), celkově zmohutněl, má širší hrudník, takže teď už prostě spí v lepších pozicích, nohy si nezalehává apod. Pro změnu si zalamuje hlavu a neskutečně chrápe.

Taky jsme pro jistotu konzultovali s vetem, ale na RTG jsme nebyli. Sama mám křečové žíly (holt dědičné, no), tak jsem to brala podle sebe a vždycky jsem mu přeleželou nohu dvakrát poměrně silou projela, jakoby takovým masážním tahem od boku až po tlapku a tím se to vždycky dalo dohromady ihned, jinak i bez toho to vždycky rychle rozchodil.

Mám dojem, že jsem tu o tom snad už i kdysi psala, právě když jsme to řešili...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 11:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ale feli už jsou tři, u mladejch psů se stává že občas kulhaj - prostě rostou v noci mi došlo, že jsem tu nenapsalaještě jednu věc, dalo by se říct hlavní, že to může bejt obyčejné přeležení ve smyslu nedokrvení končetiny a následným "mravenčením" - u toho může kulhání trvat i trošku dýl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. led. 2008 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
ahoj, tak dneska jsem byli na RTG a Feli má vrozenou vadu loktů. Naštěstí se na to přišlo v čas, tak dostane kloubní výživu a mělo by to být dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. led. 2008 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Feli no ještě že jste tam šli tak doufámmže to bude dobrý

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. led. 2008 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
můžu se zeptat, co přesně za vadu Feli má? taky máme zkušenosti :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. led. 2008 16:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Helena Hošková píše:
můžu se zeptat, co přesně za vadu Feli má? taky máme zkušenosti :?

co jsem s feli mluvila tak jí doktor řek, že kloubní štěrbinu nemá stejně širokou, má dávat alavis, a pohyb stejně jako doteď, že z ní určitě neudělat gaučáka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2008 23:24 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
nie som práve nadšená, že som s tým veterinárom mala pravdu...
dúfam, že feli bude čo najskôr v poriadku. Dá sa to vyliečiť úplne?

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Luxo já ti za to upozornění děkuju, aspoň jsme to nezanedbaly. Jinak vyléčit se to nedá, bude brát kloubní výživu asi až do konce života, ale veterinář říkal že díky tomu že je malá a lehká, tak by jí to moc problémy dělat nemělo. Důležitý je posilovat svaly, aby těm kloubům pomáhaly ale nepřetěžovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Feli, jestli máš možnost dostat se na Vlčáry, domluv si s Rudou pro Feli bowenky. Hodně jí to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 18:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
A myslíte si, že u starýho psa to může taky být neprokrvením.
:?: Dak kulhá skoro po každým delším ležení, myslela jsem, že to jsou klouby. Veterinář nám dal nějakou kloubní výživu a tu mu teď už půl roku denně dáváme. Venku běhá normálně, někdy i jako o závod, ale kulhá po vstávání. Taky, když chce vyskočit tak se jakoby připravuje, přešlapuje nebo to musí udělat s rozeběhem. Do schodů jde normálně, ze schodů špatně. Ale jen někdy, většinou, když se těší ven, tak běží normálně.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 18:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
muže to bejt stářím artoraa tak ale ty chondroprotektiva by to měli zlešpovat. ale osobně než prášky do psu nacpu rozvařená prasečí nožičky.-)))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 22:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
co sa tyka klbovej vyzivy - mate niekto skusenost s Nutradylom? moja labroska ma DLK 3/3 - tiez tu nerovnomernu strbinu v klbe, v zazname je to oznacene ako inkongruita radia ulny. ked mala 10 mesiacov, davala som jej Gelacan, pred rokom ked mala 20 mesiacov, bola operovana prvykrat, po mesiaci druhykrat (pravy laket), po operacii mala najskor Chassoton a potom Chondrocan.. stale krivala, ani som uz nedufala, ze by mohla prestat.. na dalsiu kuru nam poradili Nutradyl a ona po takmer roku od prvej operacie prestala krivat..

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 22:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
feli na ten bazén se vykašli - je to drahý jak.... a pro vás je to zbytečný, jinak plavat může každej pes, jen bych dala pozor na teplotu vody a okolí (u mladejch a starejch psů, psů nemocnejch...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 00:15 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Plávanie je dobré tak od mája (května) do septembra-októbra (září-říjen) - potom už voda začína chladnúť. Fenka mojej známej má displázku 5/5 - jeden kĺb operovaný, teraz už má tak 10 rokov a neverili by ste, že vôbec má nejaký problém. Ale celé letné mesiace je vo vode a pláva aspoň pol hodiny predpoludním - dlhšie ju panička nenechá - a tiež tak pol hodinky popoludní - baby majú šťastie - bývajú kúsok od jazera, kde sa to dá robiť

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 00:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
My máme taky rybník kousek od domu, tak jsme tam s Feli celé léto. Evo ta teplota, když tam vydržim já a to nejsem nijak otužilá tak je to asi dobrý? Jinak mamča mi dovolila jet na Vlčáry na Bowenovky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Ahoj, tak včera jsme byli na delší prochajdě (asi 30km) a Feli večer trochu kulhala, zase dva kroky po vstaní. Celou dobu šla na postroji a docela táhla, může to být tím? Myslím si že když deme s kamarádkou a Feli je puštěná, tak toho naběhá mnohem víc než včera, ale možná se mýlím. Ještě posledních 7km jsme šli po asfaltě a trvalo nám to něco málo přes hodinu, nestíhali jsme a museli jsme být do tmy doma, takže jsme šli vážně dost rychle a Feli celou dobu klusala. Z čeho jí ta noha mohla bolet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 10:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
všechno dohromady, prostě to na ní bylo moc - tvrdej povrch je na klouby to nejhorší (ale zase ulevuje šlachám), tah je pro psa opravdu náročnej; to že když lítá s jinym psem tak to neni taková zátěž, může si to regulovat, ten pohyb jako


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlas s evou pes v zápřahu má větší átěž hlavně na přední končetiny narozdíl od psa volně běhajícího+ ten tvrdej povrch no to je špatný

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Dneska už vůbec nekulhala.Máme naplánováno asi 15km, to chodíme několikrát týdně, mám jí vzít sebou, nebo jí nechat doma? kdyby šla, tak na obojku a je to celou dobu po lesních cestách. Jinak mám teda zkrátit naše procházky? Nekulhá po nich a většinou ani neni moc unavená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Feli,
jestli jsem pochopila správně, má čubina problémy s lokty a máte od doktora nějaká léčiva. On ti doktor neřekl, jak dlouhé procházky a jak často na ně máte chodit?
Podle mého názoru jsou ty procházky moc dlouhé a jestli jdete na vodítku a po tvrdém, nedivím se, že kulhá. Zkrátila bych procházky asi o dost, ale chodila bych s ní častěji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Essi doktor řekl že může všechno (i agility) a že se mám řídit podle ní. Jinak on je právě problém že když mám školu, tak s ní stíhám jít na chvíli ráno a pak až odpoledne, takže moc často chodit nemůžem. Dneska jí teda nechám doma. Taky mi doktor pochválil, že je dobře nasvalená a řekl že s ní mám sporotovat dál, protože ty svaly kloubům hodně pomáhají. Jak teda udržet svaly a nezatěžovat klouby? V létě budem chodit plavat, ale co teď?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já nejsem doktor, je to jen můj názor.
Chodila bych s ní pokud možno po měkkém, nenechala jí moc skákat a dávala bych pozor na to, kdy si ona same řekne, že je unavená a má dost ( i když je to bordera.....), to znamená, že ubere na aktivitě, zpomalí chůzi nebo si lehne sama od sebe, dala bych jí odpočinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 14:53 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Feli,
30 kilometrov mi pre psa s boľavými lakťami pripadá naozaj veľmi veľa - berúc do úvahy aj tých posledných sedem kilometrov po asfalte - a navyše v ťahu na postroji a v rýchlom tempe, ako píšete.
Ja by som v tomto prípade psa čo možno najviac nechávala navoľno - nie na obojku a na vodítku -tak si pes najlepšie určí pre neho výhodné tempo - a samozrejme, mäkký terén. Svoje tempo by som prispôsobila psovi - t.zn. - prechádzka - aj keď napr. 15 kilometrov, ale nie zvládnutá za dve, dve a pol hodiny - na túto trasu by som si - s ohľadom na psa - rezervovala najmenej štyri hodiny

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 19:35 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Feli píše:
. Jinak před honěnim s jinymi psi mě vet naopak varoval, že nejsou moc dobré skluzy, prudké zatáčky a hlavně dávat pozor aby jí nějaký pes nepřeválcoval.

No tak to se mi taky neosvědčilo,když byla čuba malá,měla dost problémů s kulháním a hrát se psama jsem jí pak už nenechávala bo byla jak hrom do police a pokaždý si něco udělala nebo sebou flákla :evil: a pak zas kulhala.Já to řešila právě dlouhejma,klidovejma procházkama sama bez psů.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2008 07:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
Ona si vážně neřekne kdy má dost :-( Včera se tvářila že by si to celý dala ještě jednou...
To v tomto věku ani nepředpokládej. Ty jsi tam od toho, aby "přibrzdila". Mám tady fenku, která má anatomickou degenerativní vadu a ta jí také nedovoluje přílišnou zátěž, přesto by se venku roztrhala do padnutí, což já nesmím dovolit. Tak si ji občas přivolám a hraji si s ní tak, aby se držela u mne a hlavně zpomalila, pak ji zase pustím a podle potřeby to střídám. Postupem času jsme se dostali k tomu, že už jí tolik delší vycházky nevadí, protože si umí rozložit energii na to, aby venku vydržela co možná nejdéle a byla "použitelná" i po návratu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2008 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Luxo já Feli taky nechávám hrát si se psy, úplně jí od nich oddělit by moc dobrý nebylo, ale vybírám jenom menší a pokud možno pomalejší, takže se trochu proběhnou, ale žádné ztřeštěné honičky.
Desenský děkuji za radu. Mamču už jsem celkem zpracovala, tak bychom možná už konečně přijeli na free sobotu :-) Bylo by možné ukázat mi to tam v realu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 06:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
..., tak bychom možná už konečně přijeli na free sobotu :-) Bylo by možné ukázat mi to tam v realu?
Od toho ta fríčka jsou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2008 01:05 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Feli, nevím, jak moc ti pomůžu, ale mám jednoho rafana s degenerativním onemocněním páteře, nejsme (zatím) kulhací, ale postupně se zhoršuje (a bude zhoršovat) pohyblivost, pružnost zad, takže se rafanovi taky maximálně přizpůsobuju.

Docela s oblibou využívám náhradu "kvantity kvalitou", tedy spíš než dlouhé pochoďáky, dáme kratší trasu, klidným tempem a navolno, ale místy, kde toho má hodně ke zkoumání. Plus na vybití energie doma aktivity, nejlépe hledání - prostě schování pár piškotů po pokoji - moc ho to baví, zároveň už je přesně v té poprocházkové fázi, kdy se víc drží, aby nedělal vylomeniny. Zkuste to hledání nebo jakoukoliv jinou hru, co se dá provozovat s omezením pohybu.....

Jo a postroj na tahacího psa se špatnými lokty ne!!! Pes naopak právě předními mnohem víc zabírá, táhne všechno předníma tlapkama a krkem. Tohle můžu jednoznačně potvrdit, kdysi jsme běhali se spřežením. Zkus raději haltinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Poradíte mi někdo, jakou kloubní výživu jako prevenci koupit pro mou Cindy,14 měsíců?Při větší zátěži si při běhu odlehčovala pravou přední nohu, pak kulhala a několikrát se stalo, že běhala po třech.Dostali jsme Rimaldin , ale nepomohlo to.Po přečtení Vašich příspěvků jsem to nevydržela a mazali jsme na RTG.Vše OK, bez nálezu kosti i klouby.Takže jsme dostali opět Rimaldin,kdyby tam byl nějaký zánět.Má ho brát týden a zbytek léků použít v případě problému.Mám radost, že je zdráva, i když mi pořád není jasné, proč a co jí tedy bolelo.Jo a okusovala si zadní nohy a sáňkovala, požádala jsem tedy o žlázky a bylo to opravdu potřeba.Máme přijít ještě jednou do měsíce.Takže díky téhle poradně.-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 09:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
u mladých rostoucích psů se kulhání vyskytuje, mě pes kulhal někdy na 9. -10, měsíci. Pokud máš něco většího, tak by se to mohlo objevit teď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!