Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 16:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Tak nevím, jestli mi přijde, že už jsme hodně pokročili, nebo jestli je to tak, ale... Když hafan uvidí zajíce, tak stačí říct "ne" a on automaticky otáčí hlavu jinam, pak samozřejmě následuje povel, který řekne co dělat má. Už můžeme v klidu jít směr zajíc aniž by vyběhl i když je před ním zajoch třebas 20 metrů. Sice má tendenci pořád zrychlovat, ale když vydám povel, tak ho bez keců splní. Pořád nám ale dělají problém stopy zvěře - jakmile na nějakou narazí, tak lítá jak magor a čuchá, ale povely plní taky.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ozzy super

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Děkuji. Každopádně, kdyby mu zajíc vyběhl před čuchometrem, tak určitě vystartí :( Snad to časem dotáhneme k dohonalosti. Co nám dělá problém jsou kočky. Zjistila jsem, že to co se nepohybuje, tak to nemá tendenci lovit. Když potkáme kočku, která se ho nebojí, tak si jí jde v klídku očuchat, ale jakmile nějakou vyplaší a ona se rozeběhne, tak to se nezná...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Taky se chci zeptat, jestli nedělám špatně, když nechám psa, aby koukal na zvěř. Ono to ani jinak nejde, když se k ní blížíme. Když jdeme jinam, než kde je zvěř a on po ní kouká, tak řeknu "kam čumíš?" a on si hledí svýho, je to správné?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě. 2008 07:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Před chvilkou mi málem vešla srnka do okna maringotky, protože v řepce uhnula z jejich stezky, která vede asi 25m od nás. Spolu se psy jsme ji sledovali a oni se po mně podívali, co budeme dělat. Jen jsem jim naprosto bez mrknutí oka okomentoval situaci, že srna asi zbloudila tónem, jako by tudy chodili denně. Už to, že se mne mí psi zeptali, je naprosto přesně to, co potřebujete. Pes nemá dělat něco bez rozmyslu a už vůbec ne bez dovolení. Ten, který by za tou srnkou tady vyběhl, by slyšel hodně ostré "Ke mně!" a začlo by školení na téma dotazování se před provedením jakékoli aktivity a ještě návrat ke stopovačce do odvolání a přísných prověrek. Učím své psy v neznámých situacích nedělat nic, než blbiny a když něco chtějí, mají se zeptat. Asi jako děti v první třídě na základce. Takto je učím vyhodnocovat různé vzorce situací, aby to později zvládli sami.
Jsem rád, že se srnky nebojí kolem nás chodit a chci, aby to tak zůstalo, proto vedu své psy k respektu vůči všemu živému.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě. 2008 09:17 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Minulý týždeň sme stretli ježka a ulovť ho chcela už len Bela. Ale, keď som jej dala najavo, že ježko sa jesť nebude, tak potom už v pohode čakali, kým som si ho bola pozrieť pekne zblízka.

Problém má ale moja známa. Jej fenka, zachránená z nejakého objektu, ktorý mala strážiť, loví všetko živé, najradšej okoloidúce psíky.
Je to silná, teraz už dobre živená fenka, kríženec NO a volajú ju Bessy :)

Zatial majú problém asi aj s posušnosťou, vlastne je šťastie, že ľudí má rada.

Dám jej odkaz na tieto stránky a musí hlavne ona chcieť niečo ďalej, pretože ako som sa s fenou v sobotu pol hodinku prechádzala, tak ja by som ju najradšej naložila na auto, a doniesla na Vlčáry ukázať.

Je moc pekná, dokonca sa aj podobá na krupácku rodinu.

Čo teda odporučiť robiť s ňou zatial, kým sa panička rozhodne čo a ako?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě. 2008 11:54 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
gabi píše:
Čo teda odporučiť robiť s ňou zatial, kým sa panička rozhodne čo a ako?


Bych řekla, že určitě vodítko a případně i košík. A dále přesně to, co jsi doporučovala. Pročíst poradnu a nejlépe Rudu navštívit. Víc mne zatím nenapadá

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě. 2008 12:05 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Dzedzy, ďakujem za radu. Uvidim ich dúfam v sobotu. tak sa jej lepšie prizriem. Tá fenka nevrčí, nevšimla som si u nej obranný ani útočný postoj, len keď má na dosah psa, tak spraví výpad a chňap. Keby nebola na vodítku a s košíkom, tak by držala psíka tak, ako by ho chmatla.
Vraj sa im to už stalo. Fena bola ako v tranze, zakusnutá, nevedeli jej ani korisť vybrať z papule. Našťastie to bolo len chytenie za ucho, takže nič vážne. Druhýkrát sa zase zahnala na ich druhého rodinného malého psa a vtedy to schytala majiteľka do ruky, kde si fenka omylom kusla.

Vlastne Bessinku zachránili a teraz si s ňou nevedia rady. Majitelka je z toho smutná. Má dosť problém ju udržať na vodítku, pritom by z nej chceli mať aj spoločníka na prechádzky. Býva v záhrade a s ľuďmi vychádza fakt dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě. 2008 17:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
A co haltina?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 06:49 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Pýtali sa ma aj na pouzitie Haltiny. Dá sa skombinovať s košíkom? Lebo ak sa z haltiny vyvliečie, čo potom zo psom, ktorého stihne zakusnúť?

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Gabi - jde to mít haltinu pod košíkem a není to problém, provlíkneš jí spodníma špriclema v košíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
a hlavně ze správně utažený a správně velký haltiny se ti pes jen tak nevyvleče- ke všemu je tam ještě jištění k obojku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No ale ona ta haltina se může přetrhnout, už se mi to stalo, praskla bočnice a pes byl najednou jištěnej jenom tím pásečkem k obojku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 12:03 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
No jo, no.
Ale s tým najprv musí mať človek trochu skúsenosti. A hlavne tu je velmi velké riziko pohryzenia cudzieho psa.
Práve preto som v prvom rade riešila dostatočne pevný obojok, voditko a košík.
A akú veľkú haltinu na kríženku NO typu Bessy?

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Teoreticky na NO by měla stačit trojka. Magorka sme řešili připnutím na haltinu pod košík a druhou stranu vodítka na obojek, aby byla 100% jistota, že je pod kontrolou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Desenský píše:
[color=darkred]Před chvilkou mi málem vešla srnka do okna maringotky,
Spolu se psy jsme ji sledovali a oni se po mně podívali, co budeme dělat. Jen jsem jim naprosto bez mrknutí oka okomentoval situaci, že srna asi zbloudila tónem, jako by tudy chodili denně. Už to, že se mne mí psi zeptali, je naprosto přesně to, co potřebujete. Pes nemá color]


Lovení mého psa je pomerne jeste v mezích únosnosti, skáče za ptáčkama, ale neutíka, akorát čekám kdy ho to opravdu chytne a zmizí...
Zatím je mu 7-mesícu, setr-hovawart, takze by to mel mít "v krvi". Zatím chodíme po lese, všude bez komplikací.
Problem jsou však cyklisti, ale snažím se předvídat a psa přidržet, pokud je na volno... ale přesto si to umí pěkně užít:-( Tuhle jsem ho sice přidržela, cyklisti odjeli 200 m, tak uz jsem myslela, že bude klid a on přesto za nima vyrazil a dohonil je. Ale pak se vrátil. Jakmile je dohonil, otočil to zpět. Musím podotknout, že i můj pes se na mě podívá a očekáva jak budu reagovat, když cyklisty zahledneme. Zřejme neumím do toho vložit více vůle, aby vědel, ze to opravdu nesmí.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. kvě. 2008 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Věra Mannaertsová píše:
Desenský píše:
[color=darkred]Před chvilkou mi málem vešla srnka do okna maringotky,
Spolu se psy jsme ji sledovali a oni se po mně podívali, co budeme dělat. Jen jsem jim naprosto bez mrknutí oka okomentoval situaci, že srna asi zbloudila tónem, jako by tudy chodili denně. Už to, že se mne mí psi zeptali, je naprosto přesně to, co potřebujete. Pes nemá color]


Problem jsou však cyklisti, ale snažím se předvídat a psa přidržet, pokud je na volno... ale přesto si to umí pěkně užít:-( quote]
Tak jsem sedla na kolo, táhne mu na 8-mesíc, tak jsem ho poprve zkusila vzít na kratkou trat a je po lovení cyklistů a vsech okolo...:-)) Naopak me prekvapil, slape vedle kola jako hodinky a na ostatní nemá cas...

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Ozzy...máme úplně ten samý problém. Když cokoliv před Salynkou stojí, tak jí to nezajímá, jakmile se zvíře(kočka, srnka)rozběhne, už maže:-(naštěstí zvěř nezabíjí, to víme protože jsme jí zrovna předevčírem doběhli, byla jen kousek a ležel před ní koloušek, Salča na něj jen čučela ze 2 metrů....tak snad opravdu nezabíjí, nemůžu na to ale samozřejmě sázet:-(
S lovením hodně bojujeme, se stopovačkou mi chodí jak pos....když jí má, tak ji zvěř vůbec nezajímá, tak nevím jak jí to odnaučit když se mi se stopkou nerozbíhá.
Ještě by mě zajímalo jak se učí ten respekt ke všemu živému??

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 18:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
albi, jak dloiuho chodí s tou stopkou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Evo.....teď dostanu asi pocuc, ale měla jí párkrát, auauau...nebít mě!Chodila s ní asi měsíc a to jen na procházkách v lese, páč ve městě je bezproblémová......vím, vím...má s ní chodit pořád....když jí měla ten měsíc, tak se ani jednou nerozběhla a to byla srna na dohled. Na volno běhá ode mně asi 30 metrů, se stopkou imrvére metr u mě.....tak nevím, jestli je tak chytrá nebo co:-)

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 19:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Albi píše:
Evo.....teď dostanu asi pocuc, ale měla jí párkrát, auauau...nebít mě!Chodila s ní asi měsíc a to jen na procházkách v lese, páč ve městě je bezproblémová......vím, vím...má s ní chodit pořád....když jí měla ten měsíc, tak se ani jednou nerozběhla a to byla srna na dohled. Na volno běhá ode mně asi 30 metrů, se stopkou imrvére metr u mě.....tak nevím, jestli je tak chytrá nebo co:-)

ano ano, je tak chytrá :P už jsem to tu někomu psala, zkus jí aportem dostat od sebe nebo vem s sebou jinýho psa, ať s nim líitá. Já jsem taky měla psa na stopce jen v lese a nakonec tu chybu udělal a ne jednou. Vytrvej je to zkouška trpělivosti a čubís vyhrává :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Nejhorší je, že před 4 měsíci jsme si vzali druhou fenku z útulku a ta se to od ní naučila:-((vyčítám si, že jsme to Salču neodnaučili ještě před příchodem Báry, máme totiž teď lovkyně nebo spíš běžkyně dvě:-(( a uhlídat obě stopky je dost peklo. Moje chyba vím! Přitom Bára je jinak trubička, sama o sobě nic neloví, jen když vezme kramle Salča, tak letí za ní, páč Salča je její vzor a obrovská kámoška....prostě parta...jinak jsem šťastná že si tak rozumí, nikdy se nepopraly, hrajou si, ale zrovna v tomhle je to dost na obtíž.-(
Teď mi přišla tvoje odpověď.....tím druhým psem je Bára s kterou jinak lítaj jak blázni, přetahovaná o klacíky, skoky ve vysoký trávě....jenže jak dostane stopku je se vším konec....chodí jak zmoklá slepice, aport nezájem, ani její milovanej míček......ona je opravdu vyčůraná jak už se nám podařilo párkrát zjistit...moc chytrá:-)

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp. 2008 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Albi píše:
jenže jak dostane stopku je se vším konec....chodí jak zmoklá slepice, aport nezájem, ani její milovanej míček......ona je opravdu vyčůraná jak už se nám podařilo párkrát zjistit...moc chytrá:-)

no moje čuba taky tak chodila, jak měla stopku, courala se mi u nohy, ale chodila se stopkou pravidelně, pořád, neustále celý rok, až se naučila, že ani bez stopky se nevzdalujeme příliš daleko. A teď, i když si sem tam trošku občas hraje, motá se v mé blízkosti. Když jí stopku necháš pořád, nevynecháš nikdy, zvykne si na ni tak, že se i s ní začne chovat normálně. Hlavně bych trénovala přivolání, aby to, že přijde, byla ta nejsuprovější věc na světě. My na to máme jídlo, na to přijde vždy, ty na to klidně můžeš mít balon....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. říj. 2008 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Feli už nějakou dobu chodí se stopovačkou a párkrát už jsme potkaly srnky, tak ví, že jí lovit nenechám, ale stejně o ně měla vždy zájem. Včera když jsem si zavazovala botu a Feli seděla vedle mě, tak nám dvě přeběhly přes cestu, byly opravdu blízko, odhaduju tak 15 až 20m. Feli zůstala v klidu sedět a jenom se za nima podívala. Zájem o ně projevila, až když jsme došly na místo, kde přebíhaly, to měla snahu běžet po stopě, ale potom, co jsem jí dvakrát bez povelu zašlápla stopku, toho nechala. Je možný, že ji víc zajímá stopa, než samotná zvěř, nebo jenom věděla, že nemá cenu zkoušet lovit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. říj. 2008 20:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nezapomínej že máš borderku. Pase. A pasení je lov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. říj. 2008 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
evi ja neviem, lenze mne pride ako utopia absolutne neloviaci pes. mozno je to tym ze mam ridgebacky a nech robim co robim, proste lovia. mozno je to tym ze neviem ako na to(to vidim ako hlavny problem), ale mne pride protiprirodne pes, ktory ani neskloni hlavu na cerstvej stope. podla mna ide skor o to, ci ten lov dokaze clovek zatrhnut napr. privolackou alebo dokaze zviera naucit to ze v jeho pritomnosti sa proste nelovi

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. říj. 2008 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
eliska, nevidím problém v tom když mi pes čenichá na stopě nebo když mi ukazuje kde je zvěř pokud je při tom stále ovladatelný. Může na zvěř koukat, může třeba i lítat po stopě, dokud nedostane povel. Nesmí "zapnout čenich, vypnout mozek"

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. říj. 2008 21:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
petra tak s tymto ja absolutne suhlasim, lenze tato debata bola o tom ze uz cumenie na objekt je lovenie a prave toto nedokazem napravit. presvedcit ju ze tie zvery sa nelovia... pretoze potom z toho vznikaju situacie, kedy pri mne a priatelovi je vsetko ok, lebo maju nad sebou vyssiu moc, lenze akonahle vyssia moc musi ist do roboty tak :finga:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. říj. 2008 22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
eliska píše:
........ ze uz cumenie na objekt je lovenie a prave toto nedokazem napravit...


No já nevím, ale čumí snad každý, to snad nebude skutečný problém jestli opravdu vždycky za každé situace při vyběhnutí zvěře jenom čumí, tak to už je podle mě hodně zmáklý :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 07:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
elisko, je pohled a "pohled" za zvěří :twisted: to co jsem psala Feli estli na to reaguješ), jsem myslela tím, že má borderu a taprostě za tou zvěří čumět bude pokud ji vyloženě nezlomí nebo "nesáhne do genů". Už jsme viděla psa lovce, kterýho to odnaučili tak, že o zvěř ztratil absolutní zájem. Nevim jak to udělali. A já osobně psu zvěř ukazuju, nechávám ho lítat po stopě, ale musí mít přivolání, s tím, že musí udržet oční kontakt se zvířetem. Mam to složitější, protože používm Bonyho k pasení. Tak musim udržet tu hranici poslučnost ale stálý zájem o kořist. Tu jsem jednou přepískla. A pes mi ztrácel o ovce zájem, i o stopu. To pak byla sranda mu zase ukázat, že může lovit, ale musí se nechat odvolat :evil: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 07:54 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Alča píše:
eliska píše:
........ ze uz cumenie na objekt je lovenie a prave toto nedokazem napravit...


No já nevím, ale čumí snad každý, to snad nebude skutečný problém jestli opravdu vždycky za každé situace při vyběhnutí zvěře jenom čumí, tak to už je podle mě hodně zmáklý :D

a proč by pes nemoh čumět?? :shock: Vidim to stejně..at si čumí jak chce,od toho má oči,ale běhat za tim nebude.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 08:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
eliska píše:
... lenze akonahle vyssia moc musi ist do roboty tak :finga:

máš dvě možnosti - buď psa přesvědčíte že i "pomocné síly" jsou vyšší moc nebo pomocné síly vyfasují stopovačku. Nebo raději obojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 08:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
cumenie u nas vyzera asi tak, ze cela cuba sa vyslovene plizi k objektu fixuje si ho ocami, lenze si proste nedovoli vystartovat. povely vnima, robi co ma, lenze ma plnu hlavu "objektu". proste lovi a jedine obrovsky respekt jej nedovoli to dokoncit. ak nieco vyzenie z hory, vzdy sa na privolanie vrati, problem nastava ked su doma same a zavita necakany host. zvacsa vtedy mame necakaneho hosta v mrtvom stave polozeneho pri dverach baraku :cry:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
eliska v tom případě bych to asi dělala trochu jinak - nevšímám si psa, nechám ho vystartovat a v okamžiku kdy letí tak místo přivolání přijde pořádné sprdnutí ve stylu "on ti někdo dovolil se pohnout? Zkus to ještě jednou a vymlátím z tebe duši!". Prostě tak aby pes pochopil že je lépe nestartovat ani když se nedívám.

Pokud po zvěři čumí a vypíná mozek, tak bych provedla restart buzerační poslušností, v tomto případě zejména obraty u nohy, kdy se pes musí otáčet od zvěře.

Později můžeš hranice cíleně posouvat tím že často chodíš do zvěře a necháváš psa dojít přesně až na hranici kdy už zase mozek vypíná a přitom občas dáš nějaký ten povel. Až už vidíš že je "vypnuto" tak probrat např. uvázáním a ostřejším tempem. Prostě dokud poslouchá, je navolno, jakmile přestane vnímat jde na vodítko a konec srandy.

Jestli žerou kočky, tak v okamžiku kdy se pes na kočku jen podívá tak už jsem zlá. A při každé příležitosti si nějakou kočku pohlaď - nejlépe před očima odložených psů - a běda tomu, který se z odložení zvedne.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Evo já vim, že pasení je lov (když jednou dohnala slepice, tak je začala pást) a počítám s tim, že jí zvěř bude zajímat pořád, ale dřív to vypadalo tak, že se rozeběhla, já zavolala a přišlápla stopku. Pak jsem si ji přitáhla, ale pořád měla hlavu otočenou k srnkám.
Překvapilo mě právě to, že ji víc zajímala stopa, než oční kontakt. Dřív jsme jí učila stopovat a bavilo jí to, tak mě napadlo, jestli ji opravdu zajímají stopy, naučit ji stopovat pořádně a tim zlepšit i její ovladatelnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 19:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
eliska v tom případě bych to asi dělala trochu jinak - nevšímám si psa, nechám ho vystartovat a v okamžiku kdy letí tak místo přivolání přijde pořádné sprdnutí ve stylu "on ti někdo dovolil se pohnout? Zkus to ještě jednou a vymlátím z tebe duši!". Prostě tak aby pes pochopil že je lépe nestartovat ani když se nedívám.

Pokud po zvěři čumí a vypíná mozek, tak bych provedla restart buzerační poslušností, v tomto případě zejména obraty u nohy, kdy se pes musí otáčet od zvěře.

Později můžeš hranice cíleně posouvat tím že často chodíš do zvěře a necháváš psa dojít přesně až na hranici kdy už zase mozek vypíná a přitom občas dáš nějaký ten povel. Až už vidíš že je "vypnuto" tak probrat např. uvázáním a ostřejším tempem. Prostě dokud poslouchá, je navolno, jakmile přestane vnímat jde na vodítko a konec srandy.

Jestli žerou kočky, tak v okamžiku kdy se pes na kočku jen podívá tak už jsem zlá. A při každé příležitosti si nějakou kočku pohlaď - nejlépe před očima odložených psů - a běda tomu, který se z odložení zvedne.

přesně tak jsem to dělala, a zkazila jsem si pasení - něměl zájem (nesměl)

Feli, proč ne? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
předpokládám že eliska s RR pást nechce (a pro mne by stejně bylo priritou nezabíjení koček nebo co to vlastně ti její psi vraždí)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
To si vůbec neumím představit že by naše čuby zabily nějaké zvíře! A že jsou to pěkný mrchy. To bych se asi hodně zlobila :evil:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10. říj. 2008 11:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petro, jestli to bylo na mě, tak jsem tim jen chtěla říct, že lze naučit i nekoukání za zvěří, ne že by měla eliska pást


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 22:01 
Ahojky, jsem nová a pročítám tyto příspěvky a chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušnost typu, že pokud má váš chlupáč vodítko či stopovačku, tak na srnu i pár kroků před sebou napjatě kouká, ale ví, že když se rozeběhne, tak to škubne a proto to vzdá. A jakmile je na volno, tak to pozná, že má volný pohyb a samozřejmě uteče za srnou a přivolání je v háji a znovu od začátku...Prostě moje Rita pozná, když má stopovačku a to poslouchá jak hodinky, ale když je na volno, tak si dělá co chce...Opravdu může být tak chytrá????Asi jo, a co s tím? Je mi to jasný, pořád dokola, od začátku zase nově přivolání, ale nevím, kdy teda přijde ta chvíle, kdy bude poslouchat i bez stopovačky, jak to mám poznat?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 22:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jo je to běžný úkaz na kynologickém nebi :wink: stopovačku jí nech tak dlouho dokud neudélá chybu a nezkusí zdrhnout i se stopkou, pak ale nesmíš promarnit šanci :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 22:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Čas odejmutí stopovačky se nesmí uspěchat. Jinak budeš stále na začátku. Já měla bíglovou na stopce skoro 9 měsíců. Ze začátku taky rozlišovala, kdy ji má a kdy ne. Ale jak ji měla venku prostě stále, přestala to vnímat. Teprve až Ti funguje hodně dlouho kdykoli a na první povel, zkus jí šňůru odepnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 22:17 
Děkuju, no tak to mám ještě spoustu času, já jí mám vlastně teprv půl roku z útulku, tak koukám, že chci všechno asi hrrr a že to chce teda čásek....Tak rok?:o) No snad budu míst dost trpělivosti:o) A nedělám to špatně, když jí třeba toleruju vyběhnutí po myši na poli? Myši jí dovoluju, protože vím, že za nimi neuteče daleko a že když je na zahradě, tak tam je jedině dobře, když ji nepustí do domu...Ale aby si nemylela, že když může myši, tak zajíce taky...To teda už ne...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 22:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já myši nepovoluju, já ho to učim a konečně to pochopil a považuje to za strašnou srandu :P

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Ahoj chci se zeptat ohledně lovení mého psa. Už děláme značné pokroky :-) Kdysi vyběhl jak jen cítil stopu, později poslech na zavolání od srn už se mi to daří aji u zajícu, akorát mám problém když zjístí že nachvíli nedávám pozor. Stačí zvednout telefon, zakecat se někde v tom zmizí ve vteřině nechápu jak rychle zmizne je to fakt jen vteřina ale udělá to jen když ví že se věnuji něčemu jinému. Utíká větčinou za zajícem, podle mě ho nevidí ale cítí stopu využije situace že mám jinou činnost tak jde. Jak ho tohle odnaučit? jednou jsem udělala chybu a seřvala ho jak se vrátil co to jako mělo být a ať si jde kam chce a nechodí za mnou a od té doby když se to stalo prostě se nechtěl vrátit a čekal za stromem a pozoroval mě já tam čekala v nervech co se mu stalo a vylezl až jsem odcházela tak se ploužil za mnou. Není to pes slabé povahy že se zhroutí jen zvýším hlas ale asi herečka ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
prvni chyba je,ze nemate 99,9% přivolání. Pročtěte si to na hlavní straně a začněte nejlépe od začátku, dokud to nebude 99,9%. A když už se stane,že pes uteče je hloupost po něm křičet když přijde, protože nechápe za co to je.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Afra píše:
prvni chyba je,ze nemate 99,9% přivolání. Pročtěte si to na hlavní straně a začněte nejlépe od začátku, dokud to nebude 99,9%. A když už se stane,že pes uteče je hloupost po něm křičet když přijde, protože nechápe za co to je.
Ahoj já si to tu pročítala :-) Vím že jsem udělal chybu že jsem ho seřvala že se vrátil, toho už se vyvaruju :wink: jen jsem potřebovala poradit jak zabránit tomu že pes využije situace když nedávám pozor zrovna na něj potkám se na loučkách s jiným pejskařem třeba zapovídám se on zjístí že se vykecávám tím pádem si jde dělat co se mu zlíbí (letí dolesa cca 5m od louček)honit zajíce.Pokud ví že ho sleduju neletí nebo si ho přivolám. Potřebovala bych poradit jak ho to naučit aji když se mu zrovna nevjenuju že si nesmí dělat co chce. V přivolání to není kdybych si ho všímala a zavolala tak příjde.To je něco podobného jako když nesměl do postele prostě počkal až usnu pak si položil hlavu k mému obličeji a koukal, pak položil jednu nohu na postel a pak jak zjístil že opravdu nevnímám tak hupnul celý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 16:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Heny píše:
...jak ho to naučit aji když se mu zrovna nevjenuju že si nesmí dělat co chce. V přivolání to není kdybych si ho všímala a zavolala tak příjde...
A když se mu nevěnuješ a pak zavoláš, také přijde?
O mých psech ani kolikrát nevím, kde se zrovna nacházejí a zda zrovna nezaznamenali nějakou srnku, protože dvě stezky máme přímo na naší louce. Přesto když zavolám, přijdou a nemusím je někde shánět.
Jestliže to máš také tak, pak přivolání má.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 18:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Je to přesně jako jsem to měla já - tvůj pes je naučený že kam vidíš, tam dosáhneš, proto tam poslouchá. Ale když jej nevidíš, logicky na něj nedosáhneš, takže proč by poslouchal? Je potřeba ho přesvědčit že ho vidíš POŘÁD, tj. simulovat situace kdy pes myslí že se nedíváš a ideálně po prvním skoku směrem k lesu zastavit - buď třeba ostrým "co si jako myslíš že děláš?" nebo mu před čenich hodit řetízkáč ...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 07:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Desenský píše:
A když se mu nevěnuješ a pak zavoláš, také přijde?
pokud se nevydal opravdu něco lovit za čím se žene daleko tak na zavolání nepřijde, protože ho neslyší a dojde tak kolem 5-10 minut až si poloví vždy na místo kde odběh :x pokud se jen courá po stopě vlese tak příjde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!