Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je stř 27. bře. 2024 06:12
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 

Čmuchá Váš pes taky a na vaše volání nereaguje?
Ano, dělá to stále a už nevím co s tím! 78%  78%  [ 87 ]
Ne, můj pes ej výbroně vychovaný a nedovolil by si enpřijít! 22%  22%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 111
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: ned 28. zář. 2008 09:34 
Dobrý den pane Desenský, obracím se na Vás s prosbou o radu... Můj pes dříve nebyl vůbec přivolatelný, až díky stopovačce se to ,,zlomilo´´ přibíhal krásně. :D Ovšem teď zase začíná zlobit :oops: :cry: Vždycky se začmuchá a prostě NEPŘIBĚHNE!Dělá že enslyší a čmuchá si dál, v tom jdu pro něj vytaham ho za kůži za krkem a řeknu fuj,on se na mě ani nepodívá a když ho pustím čmuchá dál. Už nevím jak to řešit :cry: Když kdeme normálně po cestě kde není tráva atd. tak nečuchá a v pohodě přibíhá. Chodíme na cvičák poslušnosti a tam mi dělá to samé, všude je logicky tráva a tak když má přiběhnout ať už při výcviku nebo jen když mu dam volno aby se vylítal tak nepřiběhne,čuchá a ignoruje. Už nevím jak si s tím poradit. Jasně mu dávám hlasem najevo že mám radost když přiběhn,pocvhálím,dám pamlsek občas beru i klikr takže kliknu. Kolikrát se má zdá že už mu dochází že je pro něj lepší že to bude dělat dobře ale pak zase odeběhne a čmůchá a čmuchá a čmuchá a jsme zase na začátku. Je to asi dvouletý kříženec středního vzrůstu. Děkuji moc za radu protože už fakt nevím co s ním :roll: :cry: :cry: :cry: [/b]


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. zář. 2008 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zřejmě ste stopovačku sundali příliš brzo vraťte se zpět

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: ned 28. zář. 2008 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Nika & Benji píše:
... Kolikrát se má zdá že už mu dochází že je pro něj lepší že to bude dělat dobře ale pak zase odeběhne a čmůchá a čmuchá a čmuchá a jsme zase na začátku. ...


V podstatě sis odpověděla sama... je potřeba začít od začátku, jak psala i Ajka...připnout stopku a trénovat a trénovat a trénovat...hlavně důsledně dodržovat postup, jinak to nikdy nebude na 100%. Znám to z vlatsní zkušenosti :-)

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
O tomto tématu se chci také poradit. S naší fenečkou chodím na stopovačce. Když ale potkáme pejska, tak jí pustím, aby si pohráli. Když jí to ale přestane bavit, tak začne čmuchat a hledat, co by snědla. tak jí zavolám a pokud napoprvé nepřijde, tak hodím klíče (někdy jí i refím), abych ji vyrušila a pak zpravidla přijde. Dá se to takhle dělat nebo jí tu stopovačku raději nemám vůbec sundávat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 11:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nicol píše:
O tomto tématu se chci také poradit. S naší fenečkou chodím na stopovačce. Když ale potkáme pejska, tak jí pustím, aby si pohráli. Když jí to ale přestane bavit, tak začne čmuchat a hledat, co by snědla. tak jí zavolám a pokud napoprvé nepřijde, tak hodím klíče (někdy jí i refím), abych ji vyrušila a pak zpravidla přijde. Dá se to takhle dělat nebo jí tu stopovačku raději nemám vůbec sundávat?

dá se to dělat, ale u psa, co přivolání na první povel moooc dobřezná, musí se dodržet reflexní oblouk (povel, vteřina až dvě - podle psa - pauza, hod, zopakování povelu stejnym tónem). Ve vašem případě bych spíš nesundavala stopku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. říj. 2008 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Feli už někjakou dobu taky tahá stopovačku a přivolání se hodně zlepšilo, ale občas se začmuchá a zůstane za mnou. Poprvý, když neposlechla, tak jsem po ní hodila řetízkáč a jak ho uslyšela letět, tak se rozeběhla ke mně a tim se mu vyhnula, ale včera to zkusila znovu a už jí to nevyšlo. Zavolala jsem, neposlechla,tak jsem hodila a jak ho slyšela, tak se chtěla rozeběhnout, ale nestihla to a řetízkáč jí zasáhl ve chvíli, kdy se rozbíhala. Povel už jsme potom ani nemusela opakovat, protože hned přiběhla, ale nevim jestli jsem si tim přivolání naopak nepokazila. Jak bych to měla řešit příště? Pochopí, že mi nestačí, když se rozeběhne až když letí řetízkáč?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. říj. 2008 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
tahá Ti stopku, tak proč klíče? Si přijití vynuť tou stopkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. říj. 2008 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Když se začmuchá a zůstane za mnou, tak na stopku nedosáhnu, to bych jí musela nosit pořád v ruce a toho si Feli všimne a poslouchá jako hodinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 08:00 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Feli, jestli jsi přivolání pokazila, rychle zjistíš. Tvůj pes ti to předvede. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Ja hadzem hlinene hrudy, su super, nie su pocut ako letia vzduchom (pride mi to lepsie, nepocuju ze to leti, ale az priamo sa im rozprskne pred cumakom, takze maju ozaj pocit tej "predlzenej ruky" kedze vlastne nevedia co to priletelo, ale vedia odkial :wink: ), najprv som k pouzivaniu hadzanych predmetov bola skepticka ale naozaj to pomaha, psika dokazem vyrusit z mysacej dierky po par pouzitiach uz len oslovenim...

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 13:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
feli, psa okud ho nemam zmáklýho, nenechávám za mnou - právě proto, že nad nim nemam kontrolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Evo když jí nebudu pouštět za sebe, tak jí to nenaučim. Feli má přivolání hodně dobrý, v cizim prostředí (díky tomu že je závislačka) dokonce na 99%. Teď spíš potřebuju vyhledávat situace kdy zkouší neposlechnout, to je u zvěře a právě občas najde nějakou situaci kdy to zkusí. Je dost chytrá na to, aby věděla, kdy by to mohlo vyjít. Moc dobře věděla co měla dělat, ani jsem povel nestihla zopakovat, prostě jenom zkoušela jestli to myslím vážně a po prvnim pokusu si nejspíš myslela, že je to vážný až když letí řetízkáč, proto nejpíš napodruhý taky čekala až hodim.
Silwusko s těma hrudkama je to dobrej nápad, ale člověk se musí pokaždý trefit to se mi ne vždy povede. Po tom co jsem Feli jednou trefila, když zavrčela na psa, už se "probere" a začne poslouchat když slyší řetízkáč letět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 23:43 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Feli píše:
Silwusko s těma hrudkama je to dobrej nápad, ale člověk se musí pokaždý trefit to se mi ne vždy povede. Po tom co jsem Feli jednou trefila, když zavrčela na psa, už se "probere" a začne poslouchat když slyší řetízkáč letět.


Udělat terčík a trénovat hod řetízkáčem na cíl. :lol: Nám jako cíl sloužila třeba kovová plotová plaňka nebo úzklej strom. Nejdřív z menší vzdálensti a pak čím dáltím dál. Dvě nebo tři kámošky jsme to pojaly jako soutěž kso se kolikrát trefí. :lol:

P.S. Taky mířím hrozně blbě.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. lis. 2008 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Pracujeme na přivolání v lese,tak 3x za procházku.dnes jsme měli právě problém v tom,že po povelu a reflexním oblouku čuchala cosi dál,nebo když šel roman před náma,tak chtěla za ním a nepřišla,byla dnes úplně roztěkaná. Povedlo se mi ji přivolat normálně jen jednou,a to mě přistihla,že jsem vzala pamlsek a dala ho do ruky.Takže moc nespolupracovala,musela jsem si vynutit přijití skoro úplným přitažením stopky,nějaké předsednutí se konalo až po delší době.Měla bych teď cvičit přivolání raději,když jsme samy a bez rušivých podnětů?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 08:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pakliže pes nezvládně nějakou úroveň cviku, nezbývá než jít o úroveň níž. Dá se říci začít znovu a lépe.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Feli píše:

Silwusko s těma hrudkama je to dobrej nápad, ale člověk se musí pokaždý trefit to se mi ne vždy povede. Po tom co jsem Feli jednou trefila, když zavrčela na psa, už se "probere" a začne poslouchat když slyší řetízkáč letět.


No ja som tiez celkom kriva osoba a lieta mi to kade tade :oops: takze mi parkrat trva nez sa trafim, vyhoda je v tom ze nemusim zamierit presne na nich, hrudka sa vzdy rozleti na mensie kusky a aspon jeden ich zarucene trafi :D

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: sob 21. bře. 2009 20:41 
Zdravím všechny vůdce,
Rád bych se dozvěděl jak s tím řetízkáčem zacházíte, hlavně poté co je řetízkáč hozený, pes splní to co má. Co děláte potom? Jdete k tomu řetízkáči společně nebo ho seberete tak, aby to pes neviděl?
Možná už to tu někde bylo napsáno, ale já jsem to nikde nenašel.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: sob 21. bře. 2009 23:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
:wink: od začátku: povel - cca vteřina pauza - hod tak, aby pes neviděl nápřah - po dopadu nebo vyrušení psa už jenom zvukem zopakování povelu stejným tónem, protože ten řetízek je něco jako restart počítače - pochvala, když pes přijde. Pak si jen tak dojdu pro ten řetízek. Buď i se psem, pokud nebyl povel zrušen jiným povelem, nebo bez psa, pokud dostal lehni, volno....

Je to srozumitelný? Tohle je ale drsnější korekce, proto použít jen u psa, který OPRAVDU ví, co "ke mně" znamená a jen občas vypne (u vzorku od háravky...). Jinak by to nemělo kýžený výsledek a nácvik přivolání by se tím ještě zhoršil a zpomalil.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: sob 21. bře. 2009 23:47 
Děkuji za odpověď, snad to budu potřebovat co nejméně.
Velmi mě zajímalo jestli je dobré, aby pes viděl jak si ten řetízkáč beru. Myslel jsem si, že je lepší, aby vůbec nevěděl odkud co a jak přilítlo, natož jak si tu věc beru.
Ještě jednou díky za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2009 06:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
mayhem píše:
Děkuji za odpověď, snad to budu potřebovat co nejméně.
Velmi mě zajímalo jestli je dobré, aby pes viděl jak si ten řetízkáč beru. Myslel jsem si, že je lepší, aby vůbec nevěděl odkud co a jak přilítlo, natož jak si tu věc beru.
Ještě jednou díky za odpověď.

Pokud opravdu dobře připravíš to hození, pes nebude vědět, odkud to v danou chvíli přilítlo. Ale stejně bude vědět, kdo hodil. Máš to přece v ruce, pes po čichu pozná, že jsi to hodil ty a v ruce to měl. Když taháš obojek z kapsy, pes ho uslyší předem, pokud není opravdu naprosto odpojený jen trošku vnímá.

Osobnost psa ovlivňuje postup, jakým přivolání učíš, neovlivňuje to, že pes přijít musí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 07:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S řetízkáčem opatrně, je to jenom bezpečnostní pojistka pro hodně pokročilé, kdyby všechno selhalo. Lepší je vypracovat si přivolání na stopovačce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 10:35 
Offline

Registrován: pát 17. črc. 2009 08:08
Příspěvky: 2
Bydliště: Dolna Krupá
Ja som na môjho Malamuta stopovačku nepoužíval, asi preto, že ma vždy poslúchol a bolo to za maškrtu, dnes už za príchod maškrtu nedostane, ale zdá sa, že to rešpektuje. A naučil som ho iným tonom hlasu "Rikkíí " privolanie tzv. ručná brzda. Má to od malička a za to dostane vždy odmenu. Využívam to vo chvíli, keď už odvolanie by urobilo problém, cudzí pes a je ďaleko, približuje sa k ľuďom, ktorý nemajú radi psov, na poľnej ceste auto. Vo chvíli kedy by som stopovačkou musel psa zastaviť. Psa som učil, aby si on kontroloval mňa a nie ja jeho. Že hrabe a zháňa niečo pod zub mi nevadí a priznám sa že mu to tolerujem, ale kôli tomu nezastavujem, ani nemením smer ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: stř 04. srp. 2010 18:41 
Offline

Registrován: úte 03. srp. 2010 18:54
Příspěvky: 1
Bydliště: Nová Paka
Dobrý den,
mám takovou prozbu.
Mám 4letou fenu zlateho retrivra. Na vodítku perfektne poslechne, ale když ji pustím na volno, začne čmuchat a už nepříjde. Jednou hrabe, podruhy honi zajice nebo srnku a at delám co muzu.....NEPRIJDE !!! Uz jsem zkusila hodne veci. Vzdycky na ni volám, pískám jeji oblybenou hrackou, mam u sebe pamlsky a vubec nic. Vzdycky ji odchytnu, protoze sama neprijde. Chtela bych vedet co mam delat ?
Predem dekuji, Musilova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp. 2010 07:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Chtela bych vedet co mam delat
Přitáhnout si jí jedním tahem na stopovačce až k sobě, tam stopovačku povolit a nenechat fenku odejít, dokud se jí neřekne.

Více čti, informací je zde dost. Díky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 11:00 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
Chtela jsem se zeptat na jednu vec.Vodim Barneyho na stopce,na ni posloucha tak na 95%,kdyz ne,tak si ho pritahnu,ale kdyz ho z ni pustim,tak na privolani nekdy neprijde,cmucha a dela hlucheho.Mam ho stale vodit na stooce dokud nebude na ni privolani na 100%?Nebo mam zkusit po nem hodit ten retizkac nebo hlinu a vyrusit ho?Dik za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Nechat na stopce pokud není poslušnost 100%. A ještě hodně dlouho po tom, co bude poslušnost ok, spíše se pak stopovačka zkracuje, aby stále za sebou pes něco tahal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 11:18 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
Jj necham ho na stopce pokud poslusnost nebude na 100%.A myslis,ze mam po nem sem tam hodit tu hlinu at ho vyrusim od cmuchani?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
luccasa píše:
Chtela jsem se zeptat na jednu vec.Vodim Barneyho na stopce,na ni posloucha tak na 95%,kdyz ne,tak si ho pritahnu,ale kdyz ho z ni pustim,tak na privolani nekdy neprijde,cmucha a dela hlucheho.Mam ho stale vodit na stooce dokud nebude na ni privolani na 100%?Nebo mam zkusit po nem hodit ten retizkac nebo hlinu a vyrusit ho?Dik za odpoved.


Nenechat ho poslouchat na těch 95%, neodepínat stopovačku. Už jsi udělala tu chybu,že on zjistil,že když není na stopce, máš prostě smůlu a on si může dělat, co chce. Nenech ho jen stopku za sebou tahat, ale aktivně s ní pracuj, uč ho, vymýšlej situace tak, aby pochopil, že přijít prostě musí. Budeš to mít o to těžší, že už přišel nato, že bez stopky si neporadíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 11:41 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
ze stopovackou pracuji,pustim ji,prislapnu ji,dam povel a vzdy prijde.Po hodinove prochazce vzdy prijde,ale uz knoura,ale ja neprestanu a provadim to porad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Počkej, zase ho neodraď, je nesmyslné ho povelovat několikrát za sebou. Všeho s mírou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 12:15 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
tak to je jasny,ze mu ty povely nedavam porad dokola za sebou.Vzdy dam povel a pote jdem dal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře. 2009 18:43
Příspěvky: 38
Bydliště: Luleč
my chodíme na stopce už skoro rok a dlouhé zastavování a čmuchání vždy musím řešit zatáhnutím stopky přivolání je tak na 95% protože ty stopy a pachy ji přivádějí do tranzu, ale když jdeme mimo les přes vesnici chodíme na normálním vodítku a běhá na volno s přivoláním nejsou potíže i když se taky začmuchá tak stačí jen zahrkat v kapse řetízkáčem a přiběhne. po přečtení pár příspěvků jsme trochu zmatena jestli nedělám chybu že ji mám ráno bez stopky a večer v lese se stopkou. možná proto nám tak dlouho trvá to 100% přivolání..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 13:41 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
tak my mame privolani uz paradni:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře. 2009 18:43
Příspěvky: 38
Bydliště: Luleč
luccasa píše:
tak my mame privolani uz paradni:)

gratuluji že jste to tak brzy zvládli a prověřili jste to i v náročném prostředí, nejen v klidu, to já jsem po několika vycházkách nadšená že už budu stopku zkracovat pomalu likvidovat a zase vyvstane nějaká situaci a jsem ráda že jsme na stopce, prostě to asi stále zkouší..ale nepovolím kdybychom ji měli tahat další rok


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2015 19:35 
Offline

Registrován: ned 10. kvě. 2015 18:07
Příspěvky: 1
Bydliště: Kopřivnace
Moje roční fenka taky neposlouchá na 100% a musíme ještě hodně trénovat. Tak by mě zajímalo co přesně se myslí "řetízkačem"? Vyzkoušela bych tutotechniku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmuchá a nepřijde!
PříspěvekNapsal: pon 13. črc. 2015 06:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejprve psa spolehlivě učím, pak teprve po něm naučené vyžaduji. V opačném pořadí vše selže. Řetízkáč je vhodný k vyžadování metodicky hodně dobře naučeného. Přijeďte na nějakou Free sobotu, podívám se, kde máte metodické chyby.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!