Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: dysplazie loketního kloubu - DLK
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 18:07 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Dnes Matýskovi ortoped potvrdil z rentgenových snímků DLK.Nemá tu někdo z tímto zkušenost?Zatím to není až tak hrozné,takže by jsme chtěli předejít tomu, aby se to zhoršilo.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. říj. 2008 22:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
DLK může mít několik projevů. Zeptejte se veta o jaký problém se jedná a podle toho vám poradí. Něco lze řešit laparoskopicky něco ne.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Amon píše:
Dnes Matýskovi ortoped potvrdil z rentgenových snímků DLK.Nemá tu někdo z tímto zkušenost?Zatím to není až tak hrozné,takže by jsme chtěli předejít tomu, aby se to zhoršilo.


Ahoj, máme 10 měsíční štěně BSP a mám trochu strach z dysplazií. Mohli byste mi poradit, kdo s tím máte zkušenosti, jak se to projevuje? Veterinář nám řekl, že má předpoklady být obřím BSP (podle velikosti v jeho věku) a toho se právě děsím. Občas se stane, že když jdeme na výlet, ne nijak dlouhý, tak se mu jakoby podsekne zadní noha. Slyšela jsem, že pes taky hodně kroutí zadkem. Problémy se vstáváním nemá a běhá jako čert. Díky za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 22:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Držte psa štíhlého, procházky spíš v poklidu-chůze ,poklus. Když si sám zasprintuje, tak je asi v pohodě. BSP má být pohyblivý. V 10 měsících bývají psi velcí, ale teprve teď začínají nasvalovat.
Po 15 měsíci věku necháte provést RTG všech 4 nohou. Je-li to pes s PP, necháte RTG vyhodnotit u jednoho ze 3 veterinářů, kteří mají smlouvu s klubem. Více na www.kssp.cz
Psa bez PP může vyhodnotit kterýkoliv vet který to umí. Doporučuji zkontrolovat kyčle, kolena-patelly, lokty a ramena. Všude tam může být problém.
Jakoby podsekávání zadní nohy dost nechápu-jako že se mu jakoby podvrtne? Může to být náhoda nebo kyčel nebo koleno. Neřešte pokud to nebude časté nebo bolestivé nebo nebude mít jiné příznaky. Kroutění zadku bývá při mimochodu. Pes jde tak že posouvá obě levé naráz pak obě pravé naráz a pak se kroutí. Není to chyba, je to pro psa pohodlná chůze.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 07. lis. 2008 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
Amon píše:
Dnes Matýskovi ortoped potvrdil z rentgenových snímků DLK.Nemá tu někdo z tímto zkušenost?Zatím to není až tak hrozné,takže by jsme chtěli předejít tomu, aby se to zhoršilo.



můj dobrouš má těžkou DKK oboustranou s artrozou v koleni už od 2 let...
je po dvou operacích, momentálně je na tom špatně, přestal jednu nohu používat, takže ho čeká příští týden 3tí operace...
prognoza nejistá...
takže doporučuji co nejdříve rtg vyšetření u veta, s možnou následnou léčbou...
je totiž hrozné dívat se na mladého psa v plné síle, jak spadne na zem, a nemůže vstát...

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. lis. 2008 17:35 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Začátkem prosince jdeme na další RTG.Chci mu nechat udělat i RTG kyčlí.Ted bere alavis kloubní výživu a změnili jsme mu i krmení.Kupuji mu Royal canin.Po tom alavisu přestal kulhat na přední nohu.Nemohli jsme s ním chodit na delší procházky,hned začal kulhat.Ted je to podstatně lepší,ale nepřetěžuji ho.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. srp. 2008 14:52
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha - západ
Amon píše:
Začátkem prosince jdeme na další RTG.Chci mu nechat udělat i RTG kyčlí.Ted bere alavis kloubní výživu a změnili jsme mu i krmení.Kupuji mu Royal canin.Po tom alavisu přestal kulhat na přední nohu.Nemohli jsme s ním chodit na delší procházky,hned začal kulhat.Ted je to podstatně lepší,ale nepřetěžuji ho.


Ahojky, já mám 7 měsíční štěně BSP. Ve 4. měsíci začal trošku pokulhávat (když jsme byli na procházce, tak třeba jen na tři "kroky" odlehčoval nohu). V 5. měsíci jsme začali chodit na cvičák a hned první hodinu si jeho pokulhávání všimla i cvičitelka... no a vyklubala se z toho DLK (3. stupeň). Teď už jsme pár týdnů po operaci a Danny to zvládá celkem dobře (my už hůř, protože udržet ho v klidu je nadlidský úkon :D ). Rozhodně ale nedoporučuju podávat Royal canin. Pokud má Tvůj pes problémy s klouby, musíš v krmivu hlídat procento bílkovin a vápníku. Pan doktor Musil (z Českých Budějovic, který Dannyho operoval) nám říkal, že musí mít krmivo tak okolo 25% bílkovin a málo vápníku (a vysloveně říkal, že nejhorší je Royal canin, že tam má snad i přes 30% bílkovin). My jsme do teď krmili First Mate (25% bílkovin), ale Dannymu pomalu přestávalo chutnat, tak teď zkoušíme nějakou zvláštní řadu Eukaneby na klouby (23% bílkovin).

_________________
"Tak jako se navzájem lišíme třeba chůzí nebo výškou postavy, lišíme se bohužel i cítěním a pohledem na svět" Haruki Murakami


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. srp. 2008 14:52
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha - západ
Katka K. píše:
Ahoj, máme 10 měsíční štěně BSP a mám trochu strach z dysplazií. Mohli byste mi poradit, kdo s tím máte zkušenosti, jak se to projevuje? Veterinář nám řekl, že má předpoklady být obřím BSP (podle velikosti v jeho věku) a toho se právě děsím. Občas se stane, že když jdeme na výlet, ne nijak dlouhý, tak se mu jakoby podsekne zadní noha. Slyšela jsem, že pes taky hodně kroutí zadkem. Problémy se vstáváním nemá a běhá jako čert. Díky za info


Jak píšu nad sebou ( :lol: ). Být Tebou, hlídám si hlavně krmivo a nezatěžovala bych psa (jak už je tu psáno - kratší procházky, ale třeba častěji za den, hlídat, aby tolik neblbnul/a s ostatními psy atd.). Domluv se s veterinářem, pokud máš podezření (my byli u dvou různých, jestli si náhodou nebudou protiřečit). Náš veterinář si nebyl 100% jistý a tak nějakou dobu čekal, než nás poslal na RTG do Českýho Brodu (do poslední chvíle jsme doufali, že je to jen nějaký růstový problém, který se "sám" nějak vyřeší). Hodně štěstí, ať se vám dysplazie vyhne :wink:

_________________
"Tak jako se navzájem lišíme třeba chůzí nebo výškou postavy, lišíme se bohužel i cítěním a pohledem na svět" Haruki Murakami


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
počkej co je to za blbost ten poměr vápník a bílkoviny? pokud vím u kloubů jediný co se hlídá je vápník a fosfor- poměr. ty bílkovinyx snad jen proto aby pes moc rychle nerostl- což myslím že v tomhle případě už nehrozí .-) a ty štěněčí by to neměli mít žádný .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 10:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ajka píše:
počkej co je to za blbost ten poměr vápník a bílkoviny? pokud vím u kloubů jediný co se hlídá je vápník a fosfor- poměr. ty bílkovinyx snad jen proto aby pes moc rychle nerostl- což myslím že v tomhle případě už nehrozí .-) a ty štěněčí by to neměli mít žádný .-)

no když je přemíra bílkovin, začne se to v kloubech ukládat - onemocnění dna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evi no dobře ale to bych toho psa msuela rvát nevím čím hihi :-)))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 10:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ajka píše:
evi no dobře ale to bych toho psa msuela rvát nevím čím hihi :-)))

jasně, já jenom že to neni tak striktní, aby se to stalo, pes by nejspíš musel mít v háji ledviny, poruchy metabolismu, trávení... a jaxi jsem hlavně nějak opomněla, že se bavíte o štěňatech :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jako si právě říkám.-) u štěnat to má jedinej rpobléma to orpavdu ten přehnanej růst.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. srp. 2008 14:52
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha - západ
ajka píše:
počkej co je to za blbost ten poměr vápník a bílkoviny? pokud vím u kloubů jediný co se hlídá je vápník a fosfor- poměr. ty bílkovinyx snad jen proto aby pes moc rychle nerostl- což myslím že v tomhle případě už nehrozí .-) a ty štěněčí by to neměli mít žádný .-)


Není to můj nápad :wink: Pokud mi doktor (mimochodem velmi uznávaný doktor) řekne, že nemám psovi dávat krmivo, který má víc jak 28% bílkovin, tak ho poslechnu. A je mi dost jedno, z jakýho to je důvodu, když mu to pomůže. Výslovně mi řekl, že je naprosto fuk, co to bude za značku, ale důležité je hlídat si právě bílkoviny (do 28%) a vápník.

_________________
"Tak jako se navzájem lišíme třeba chůzí nebo výškou postavy, lišíme se bohužel i cítěním a pohledem na svět" Haruki Murakami


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 18:07 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Náš pejsek je labrador a je to pětiměsíční štěně.Po dohodě s naším ortopedem,mu kupuji Royal canin maxi junior pro štěnda od pěti měsíců.Co mám známé s labradory,kupovali také toto krmení a jsou s ním spokojeni.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no já osobně se nebudu řídit tím co mi řekne doktor tak bezhlavě smaozřejmě má v něčem rpavdu ale zásadní je hlídat si vápník a fosfor ty bílkoviny už jsou dost individulní a většinous e jedna o zamezení překotného růstu tot moje vysvětlení k tomu co jsi napsala že mi ty bílkoviny příjdou divný

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2008 07:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Ajko, klídek. Salašníci celý svůj švýcarský věk žili opravdu na salaších, kde dostávai k jídlu to co zbylo-mléko, syrovátka, chleba, zbytky z porážek. Nemívali denně maso, dodnes umí dokonale zpracovat vše, co jim přijde pod nos. Ve Švýcarsku krmí štěňata od 2 měsíců krmivem s nižším procentem bílkovin - 22- 25 procent(-neříkám že tak činí všechny chov. stanice), krmivo obsahuje dostatek vlákniny, malý bobík není IN, střeva přece musí pracovat. Mnoho bílkovin může způsobit růstové bolesti kostí, možná to má vliv i na stav ledvin, to však neberte jako dogma, je to jen názor "selským rozumem". DLK není způsobena krmením, je prý hodně dědivá na rozdíl od DKK. Jedná se nejčastěji o problém "drobení chrupavky v kloubu". Bývá pak i v rameni, v kyčlích nemusí. Neznám zákonitosti vývoje chrupavek. Jediné co vím, že kvalitu pevnosti skloviny zubů ovlivňuje výživa březí a kojící feny, tedy prenatální vývoj a první měsíc psa. Proto dostávají naše březí fenky a štěňata Aufbalkalk 1 a 2 . Je to podpůrný vápník od firmy weleda, dávkuje se jeden na špičičku nože ráni, druhý večer, podporuje využívání vápníku z potravy, doporučuji ho i u starších psů a lidí.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2008 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. srp. 2008 14:52
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha - západ
ajka píše:
no já osobně se nebudu řídit tím co mi řekne doktor tak bezhlavě smaozřejmě má v něčem rpavdu ale zásadní je hlídat si vápník a fosfor ty bílkoviny už jsou dost individulní a většinous e jedna o zamezení překotného růstu tot moje vysvětlení k tomu co jsi napsala že mi ty bílkoviny příjdou divný


Já osobně se naopak budu řídit tím, co mi řekne doktor, pokud jde o zdraví mého psa. Nevím jak Ty, ale já nemám vystudovanou medicínu a ani nejsem uznávaný ortoped s léty praxe, takže zdravotní stav psa po operaci kloubů nebudu riskovat kvůli tomu, že si někdo myslí něco jiného než doktor [-X Navíc je jeho rada víc než logická, pokud bílkoviny podporují růst, tak je jasné, že vysoké % bílkovin není žádané, aby jeho váha tolik nezatěžovala klouby (vždyť ve všech článcích na téma dyzplazie se můžeš dočíst, že je důležité hlídat, aby pes neměl nadváhu a držet ho spíše na nižší váze v ideálním rozmezí). Mimochodem, jak už jsem psala výše, i on mi řekl, že je důležité si hlídat vápník, takže nevím, proč to pořád opakuješ :wink: Každopádně myslím, že téma se spíš ubírá cestou uznávání autorit, než DLK. Byl vznesen dotaz, já jen vypověděla o svých zkušenostech (mnohem radši bych byla, kdybych na dané téma neměla co říct a můj Danny byl zdravý). :cry2:

_________________
"Tak jako se navzájem lišíme třeba chůzí nebo výškou postavy, lišíme se bohužel i cítěním a pohledem na svět" Haruki Murakami


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2008 09:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
problém eukanuby, RC, ... je právě nadupanost bílkovinama, znám dost psů, co byli od štěňat krmeni Eukan. a pak měli problémy s ledvinama - močákem, tvořil se jim písek a kameny.
Jinak chodíš s Dennym plavat?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2008 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. srp. 2008 14:52
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha - západ
Eva Štemberová píše:
problém eukanuby, RC, ... je právě nadupanost bílkovinama, znám dost psů, co byli od štěňat krmeni Eukan. a pak měli problémy s ledvinama - močákem, tvořil se jim písek a kameny.
Jinak chodíš s Dennym plavat?


My jsme právě přešli z FM na Eukanebu (speciální na klouby, kde je uváděno 23% bílkovin... až mu tohle přestane chutnat, tak se vrátíme k FM). Plavání plánujeme, ale teď ještě pořád musí být po operaci naprosto v klidu, takže přemýšlíme hlavně nad tím, jak ho budeme dostávat z bazénu (v létě to nebude problém, to skočí do rybníka, ale takhle v zimě.... :? )

_________________
"Tak jako se navzájem lišíme třeba chůzí nebo výškou postavy, lišíme se bohužel i cítěním a pohledem na svět" Haruki Murakami


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2008 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
[quote="lenka apenzelka"]Držte psa štíhlého, procházky spíš v poklidu-chůze ,poklus. Když si sám zasprintuje, tak je asi v pohodě. BSP má být pohyblivý. V 10 měsících bývají psi velcí, ale teprve teď začínají nasvalovat....

Sam štíhlý je, váhu mu hlídám. Problém je spíš v tom, že mi přijde hyperaktivní a např. když mě vítá, nedokážu ho dost rychle uklidnit, aby neskákal 2 metry vysoko, než dojdu k brance a jsem schopná se k němu sklonit. A když dopadne zpátky na zem skoro 50 kg, to musí být nápor na klouby. Nezdá se mi, že by měl bolesti. Má u sebe ještě malého pejska a toho nenechá chvíli v klidu.
RTG mám v plánu, veterinář řekl, že vypovídací schopnost mají až po 12 měsících věku - mám teda počkat až do těch 15 měsíců?
To podseknutí vypadá, jako když mu jedna zadní noha podklouzne a jakoby trochu přidřepne, ale jakmile "chytí balanc", jde dál, nevypadá, že by ho to bolelo. Není to nijak časté, ale troufnu si říct, že se mu to stane tak každou druhou až třetí procházku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já neopakuju že je duležitý hládat si vápník bo to je blbost já tu už 3x nápsala že důležitý je hlídat poměr vápník a fosfor- při vývoji koubů a kostí .-))
jinak moc dobře vím o čem to je sama mám fenu po operaci ramen psa s DKK 2/3 a vím na co mě ortopedi upozorňovali jen sme zdělila že to hlídání bílkovin fajn ale není to to nejduležitější

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Katko, v tom případě bych nechala udělat kontrolní RTG na kyčle a kolen obou zadních nohou. Upozorňuji, na kolena i RTG, někteří veterináři je kontrolují pouze pohmatem, RTG je lepší. Zvažte vaše časové a finanční možnosti a jděte do toho. Nevím jestli hned nebo za 2 měsíce. Já osobně bych chtěla znát diagnozu co nejdříve... Hodně štěstí.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
a hlavně dva měsíce v případě nějakých potíží můžou znamenat hodně moc

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 21:04 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Katko,rozhodně bych na nic nečekala a nechala pejska objednat na RTG a nechala mu udělat snímky loktů i kyčlí.Už ted mu můžeš koupit kloubní výživu alavis,ta nám hodně pomohla.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 22:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Amon píše:
Katko,rozhodně bych na nic nečekala a nechala pejska objednat na RTG a nechala mu udělat snímky loktů i kyčlí.Už ted mu můžeš koupit kloubní výživu alavis,ta nám hodně pomohla.

možná to bude tim, že většina přípravků alavis obsahuje látky proti bolesti, navíc u alavisu platíš hlavně za značku. Dobré je třeba chondrocan od firmy Orling, nebo klasické humání Chondroitin.... u těhle přípravků je většinou rozdíl jen v ceně, kvalitativně jsou na tom většinou stejně, aspoň co jsem zjistila

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 22:23 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Eva Štemberová píše:
Amon píše:
Katko,rozhodně bych na nic nečekala a nechala pejska objednat na RTG a nechala mu udělat snímky loktů i kyčlí.Už ted mu můžeš koupit kloubní výživu alavis,ta nám hodně pomohla.

možná to bude tim, že většina přípravků alavis obsahuje látky proti bolesti, navíc u alavisu platíš hlavně za značku. Dobré je třeba chondrocan od firmy Orling, nebo klasické humání Chondroitin.... u těhle přípravků je většinou rozdíl jen v ceně, kvalitativně jsou na tom většinou stejně, aspoň co jsem zjistila

Která látka proti bolesti se tam vyskytuje?To mi neříkej,že přestal kulhat jen kvůli tomu,že to obsahuje látku proti bolesti. :shock:

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 22:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
hele to si těď nepamatuju, ale už jsem to tu kdysi hledala, potvrdili mi to i vetové, i když velice neradi. Myslim, že to ani ve složení nepíšou, jen ve "spofáku" co maj vetové. Ale teď ti nechci kecat, protože už je to dýl, co jsem to řešila. I mezi pejskařema už se to začíná stávat profláklé, že alavis ne. Že ho nechat až to opravdu budou poitřebovat. Ale tohle ti skoro žádnej vet neřekne :? Zkus koupit něco jinýho, třeba ten od orlingu a uvidíš, buď začne kulhat a je to alavisem nebo ne :wink: Jo ale dej bacha na stejnej obsah chondroprotektiv - jsou totiž ty léky různě odstupňovaný, což teda nejspíš víš, ale... :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 22:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Eva Štemberová píše:
možná to bude tim, že většina přípravků alavis obsahuje látky proti bolesti, navíc u alavisu platíš hlavně za značku. Dobré je třeba chondrocan od firmy Orling, nebo klasické humání Chondroitin.... u těhle přípravků je většinou rozdíl jen v ceně, kvalitativně jsou na tom většinou stejně, aspoň co jsem zjistila


Tenhle názor už jsem někde četla, tak díky za tipy. Jen bych se chtěla zeptat, kde ty přípravky seženu - jestli na veterině, ve zverimexu nebo jedině na internetu. Určitě mu je pořídím.
A nevíte orientačně, jakou cenu mám za ty RTG čekat? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 22:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ve všech třech možnostech co si uvedla, po netu to bude asi nejvýhodnější a cena RTG - jak u koho je v tom strašný rozdíl a co se týče posudku stupně případné displazie - jestli to chceš ofi tak to bude dražší, ale aspoň tam máš určitou jistotu, že tomu ten vet opravdu rozumí

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 23:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Podívám se po netu, budu objednávat krmení, tak to zkusím objednat s tím.
Oficiálně ty RTG nepotřebuju, Sam je bez PP. Seženu někde seznam těch oficiálních? Náš vet to určitě oficiálně nedělá. Naposledy mi řekl, že do jednoho roku to nebude průkazný, že štěňata mají mezery mezi kostmi v kloubech a do toho jednoho roku se to mění. Ale zkusím se zeptat znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 23:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
na to ti musí odpovědět někdo kdo se v tom vyzná - kdo má uchovněno a tak, já RTG nemam, zatim tak jsem to nezjiš´tovala,ale myslim že se dělaj na 12měsících nejdřív ty RTG

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 23:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
To by tak odpovídalo - Samovi je teď 10 měsíců a řekli nám, že by RTG udělali až ve 12 měsících. Přesto děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
RTG DKK se u většiny plmen dělají orpavdu nejdřív od roka ideální doba u velkých psů je ale až kolem roku a pul. jinak oficiální doktory pro dané plemeno bys měla sehnat na stránkách klubu tuším že švícaři mají ty posuzovatele hned tři. jinak posuzovatelů jako takových je celá řada a pokud to nechceš ofiko tak je dobrý nchat si udělt snímek- u někoho kdo RTG DKK dělat může a umí to a skonzultovat to sním a pak třeba ještě s ortopedem- tohle mám v plánu já taky s čubou bez PP

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 16:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Katko, jestli je pes bez pp, je opravdu jedno, kdo psa zrentgenuje a snímky vyhodnotí. Jen by to měl být veterinář, který ví o čem je řeč.
Potřebujete zjistit, jak vypadá kyčel a koleno. Velký kloubní problém pozná i laik. Obvolejte si vety ve vašem okolí a zeptejte se na zkušenosti a cenu. Hlavně chtějte RTG snímky s sebou domů abyste mohli v případě zhoršení porovnat staré a nové. Kdybyste dostali odpověď, že RTG snímky jsou majetek veterináře, že je domů nedostanete,vezměte si s sebou digitální fotoaparát a vyfoťte si je u něj.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 18:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
lenka apenzelka píše:
Katko, jestli je pes bez pp, je opravdu jedno, kdo psa zrentgenuje a snímky vyhodnotí. Jen by to měl být veterinář, který ví o čem je řeč.
Potřebujete zjistit, jak vypadá kyčel a koleno. Velký kloubní problém pozná i laik. Obvolejte si vety ve vašem okolí a zeptejte se na zkušenosti a cenu. Hlavně chtějte RTG snímky s sebou domů abyste mohli v případě zhoršení porovnat staré a nové. Kdybyste dostali odpověď, že RTG snímky jsou majetek veterináře, že je domů nedostanete,vezměte si s sebou digitální fotoaparát a vyfoťte si je u něj.

jak můžou bejt majetkem veta, když si je zaplatim?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 18:45 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
jak můžou bejt majetkem veta, když si je zaplatim?

Jsou tvým majetkem a on ti je musí vydat pokud budeš chtít.Že se u toho bude tvářit třá blbě,je druhá věc.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 19:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Díky moc za rady, aspoň vím, co mám chtít, zatím jsem s tímhle problémem do styku nepřišla. Snad bude vše v pořádku a jenom se o něj zbytečně bojím :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 20:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Když ti vet řekne, že jsou RTG snímky jeho, že ti je neúčtuje, protože si je bude archivovat, nikdy nevíš, jestli jsi mu je zaplatila v ceně narkozy nebo ne. Ceny jsou smluvní, budeš se s ním dohadovat?

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 22:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
lenka apenzelka píše:
Když ti vet řekne, že jsou RTG snímky jeho, že ti je neúčtuje, protože si je bude archivovat, nikdy nevíš, jestli jsi mu je zaplatila v ceně narkozy nebo ne. Ceny jsou smluvní, budeš se s ním dohadovat?

jo tááák, no ale ve faktuře - účtu bo jak se tomu nadává, to musí bejt rozepsaný...no nic každej to vošulí jinak :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nojo ale když ti je tam nenapíše žejo :-)) prostě jen ta anrkoza bude o trochu dražší žejo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 14:01 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ajka píše:
nojo ale když ti je tam nenapíše žejo :-)) prostě jen ta anrkoza bude o trochu dražší žejo

No jo,já to měla na klinice,tam je to rozepsaný komplet,dokonce maj v ordinaci ceník kolik co stojí.Nicméně se to určitě dá domluvit předem nebo se zeptat jak to vlastně myslí.A beztak by ti měl říct aspon předběžnou cenu ne?Je to služba jako každá jiná.. :idea:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
renč ale jo jen říkám že ti řekne za narkozu plácnu 500kč a ty nemužeš vědšět jestli v tom je cena rentgenu nebo ne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 23:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
Ahoj, chtěla jsem se zeptat... Bessy byla na operaci DLK (konkrétně defragmentace korunního výběžku-nebo tak nějak to jmenoval, ještě tam nebyly úlomky) na konci dubna a ještě mi pořád po větší námaze pokulhává (např. dopoledne 2hod. cvičák - cvičení + hraní se psy, odpoledne 2hod v lese na houbách-pomalé tempo,ale v terénu a večer hoďka procházky) a mám pocit, že se to te
ď i trochu zhoršilo (ale je pravda, že sme ji asi přetáhli na horách - sice ne dlouhé tůry (max 15km za den s přestávkama),ale v kopcích). Jinak hodně plavem a dávám kloubní výživu. Je to ještě normální pooperační vývoj, nebo už bych to měla řešit? A jsou tyto aktivity na ni ještě moc, nebo by to mělo být v poho? A bude v budoucnu schopna zvládat i náročnější aktivity?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 11:26 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Podle mě jí teda dost přetěžujete a koledujete si o zhoršení artrozy. Co znám psy s odoperovanými lokty,tak čtvrt roku následuje velice omezený režim a pak pozolné zvyšování námahy. Což tedy u vás není ani omylem. Hlavně bacha na to hraní se psy,to je na klouby megazátěž. Co se týká budoucnosti,je to individuální,ale v nějaké náročnější aktivity bych moc nevěřila,resp. nevím,co máš pod tím na mysli. Většina psů,co znám, má po větší zátěži problémy s kulháním,takže je potřeba se přizpůsobit. Např. počítat s tím,že když jedu na výcvikový tábor, bude pes cvičit,ale v mezidobí bude zavřený a v klidu a celodenní výlet si odpustím. Nebo naopak několikahodinovou procházku zvládne,ale na další den si nic plánovat nebudu a bude odpočívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
Jo díky za odpověď, tak my zvolníme. Já se hned po operaci ptala, jestli o prázdninách zvládne lehčí čundr a říkal že jo, tak jsme to zkoušeli zatím po jednodenním výletě. Trochu teda zbrzdíme a letos vyrazíme bez ní, snad to zvládne za rok lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Jsme měli to samé, operace normálně, ne artroskopicky, na konci března 2007, pes měl osm měsíců, prvních 6 týdnů venku na vodítku, žádné blbnutí, pak samo plavání, až tak v srpnu jsme se vrátili k normální zátěži... Teď zvládá i frisbee a jiné aktivity, v pohodě

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
No my jsme to měli operovany artroskopicky. 6 týdnů jsme byli taky jen na vodítku a asi po dvou měsících jsem jí dovolila i větší aktivitu a hrátky se psy a začala trochu aktivněji...no asi to bylo ještě brzo, tak zase zpomalíme a počkáme,až se to pořádně urovná. Ale jsem ráda, že zvládáte i aktivity jako frisbí, protože já mám ráda turistiku a chtěla bych ju brát všude sebou, takže alespoň do budoucna dobrá prognóza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Jestli je to artroskopicky, tak to je určitě lepší:-) Já čekala až budeme moc plavat, právě než se zahojí jizva... pak myslím někdy v září ten samý rok se dělal kontrolní RTG a v pohodě, teď se to projeví spíš, když je výrazná změna počasí a k tomu fakt zátěž, ale jen nepatrně, sem tam odlehčí nohu... za tu dobu jsem to pozorovala jen párkrát...

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 09:07 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Ahoj, velice pravděpodobně nás čeká artroskopická operace levého předního lokte. Máme podezření na DLK. Fena po špatném dopadu při chytání frisbí začala kulhat na přední nohu. RTG zatím nemáme, budeme dělat, ale pohmatově to ortoped Beránek v Brně vyhodnotil jako úlomek kosti v kloubu.
Je následná rekonvalescence vždy tak náročná a dlouhá nebo se to odvíjí od typu operace? Zatím to vypadá, že budeme dělat jen jednu nohu. Fena je hyperakvit, držet ji 4 měsíce v klidu bez žádných aktivit si nedokážu představit :-(
Případně jak jste rekonvalescenci provozovali vy? Jak jste postupně zatěžovali a co psovi povolovali za pohyb?
Předem díky za reakce, jsem z toho úplně vyřízená :-(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!