Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 11:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 09:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsem odpůrcem každé metody, která psa nepřiměřeně stresuje. Elektrický obojek je dobrá věc, ale jen v rukou naprosto profesionálního odborníka. Pokud někdo neví ani to, co je to reflexní oblouk a jak se využívá u výcviku, dokáže jediným zmáčknutím ovladače zmíněného obojku psa zlikvidovat na celý zbytek jeho života. Zažil jsem mnoho hlavně mysliveckých psů, kteří při příchodu pána zmizeli do boudy jen proto, že chybně zaexperimentoval s touto "zbraní", o které si dovolím tvrdit, že je to nejtěžší zbraň těžkého kalibru.
Moji psi (českoslovenští vlčáci) mají také v genech lov. Přesto se mi naprosto pohodově povedlo je přesvědčit, že ovečky které jsem tu kdysi choval nejsou tím, co by si mohli ulovit. Většině z nich jsem z huby nějakou tu ovečku musel také sice vyndat, ale zcela srozumitelnými prostředky a dnes si vedle nich klidně lehnou.

Jestliže nejste odborníci ve výcviku a chcete odepsat psa, který neumí ani spolehlivé přivolání na první povel, dejte mu el.obojek a garantuji vám, že jestli se ničeho nebál, bude se bát i vlastního stínu!!!
Co se týče ostnatých obojků, mám zcela stejný názor, jedině u rvavých pitů jsem ochoten přimhouřit oko (nebo je vůbec nepřijmu). Z každého jiného psa vám ostnáč sundám a raději vás naučím zvládat psa bez něho a to do několika minut. Tahání sebetěžšího psa lze v dnešní době zvládnout jednou rukou i na Haltině.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE: Ostnac nebo el. obojek?
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Pkud neznam zaklady nemam na neco podobneho ani myslet-mnohdy jde o cirou blbost jejimz vysledkem je pak problemovy jedinec.Na vetsinu problemu s poslusnosti staci jen napr. zmenit system jak ucit a hlavne motivovat.....jo ale tose musi nekdy myslet.
ostnac je na presne doladeni poslusnosti,ale to spis zna Tchor se Sali....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. úno. 2007 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlas s bin ladinem a samozřejmě s rudou.
bohužel sjem zažila i případ na ejndom foru kdy chlap požíval elektriku na svém hovawwartovi- byl to jeho asi druhej pes tuším na to aby ho odnaučil štěkat na lidi na procházkách- nějak nevím jak se elektrika muže dostat do ruky začátečníkovi.-/

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. úno. 2007 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
nějak nevím jak se elektrika muže dostat do ruky začátečníkovi.-/
Podle inzerátů tuším,že si jí může koupit jakýkoli blbec!

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. úno. 2007 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
Koupíš ho úplně bez problémů, aniž by někoho zajímalo, jestli ho umíš používta. Vždyť ve všech psích novinách něco takovýhp najdeš, je to bychvalovaný jako to nejlepší, co můžeš pro hafa koupit

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. úno. 2007 11:55 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Jednou jsem byla svědkem, když si pan ve sverimexu vybíral ostnatý obojek pro svého NO. Až si vybral, tak mu velice inteligentní prodavač oznamuje, že s tímto obojkem musí opatrně jinak bude mít se psem problémy. A ten pán mu na to říká, že ty ostny ještě vybrousí, aby byly ostřejší. Prodavač mu jej vytrhl z ruky ze slovi, ať si jej jde koupit jinam. Pán se na něj podívá a říká, " víte já mu ten obojek otočím, aby ostny trčely ven, oni mi ho pořád napadají jiní psi." Tak to jsme koukali všeci z otevřenou pusou.

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AZU1
PříspěvekNapsal: pon 05. úno. 2007 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
AZU1 píše:
Jednou jsem byla svědkem, když si pan ve sverimexu vybíral ostnatý obojek pro svého NO. Až si vybral, tak mu velice inteligentní prodavač oznamuje, že s tímto obojkem musí opatrně jinak bude mít se psem problémy. A ten pán mu na to říká, že ty ostny ještě vybrousí, aby byly ostřejší. Prodavač mu jej vytrhl z ruky ze slovi, ať si jej jde koupit jinam. Pán se na něj podívá a říká, " víte já mu ten obojek otočím, aby ostny trčely ven, oni mi ho pořád napadají jiní psi." Tak to jsme koukali všeci z otevřenou pusou.
...totoreseni je sice moznym resenim daneho problemu,ale vkonecnem dusledku je velmi nebezpecne pro daneho jedince-hrozi zachceni v krovy,zraneni psa obojkem a konecne pri potrebe rychle chytit psa majitelem toto muze bit imto obojkem prabe znemozneno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. úno. 2007 21:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Včera jsme měli s kamarády na procházce zážitek - potkali jsme pána s dobrmankou s elektrickým obojkem. Pán se rozplýval, jaké je to úžasné. A co teprve, až se s tím naučí pořádně zacházet...... Odešli jsme, raději.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Essi píše:
Včera jsme měli s kamarády na procházce zážitek - potkali jsme pána s dobrmankou s elektrickým obojkem. Pán se rozplýval, jaké je to úžasné. A co teprve, až se s tím naučí pořádně zacházet...... Odešli jsme, raději.
......buhuzel dost casto nevhodnou propagaci techto pomucek dostanou lide zasadne mylne informace napr. PPC 12/2006 str.93,tyto pomucky npatri do rukou laiku.
Je tryskni pohled na psa skrticiho se na ostnaci-majitel nezvlada situaci a vse komentuje slovy:"A co snim? Dyt je debil....."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 12:10 
Offline

Registrován: stř 03. led. 2007 12:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
U nás na Barrandově chodí ven paní s dvěma nádhernýma labradorkama...holky nikdy nejsou puštěné z vodítka a nedávno jsme si s kamarádkou všimly, že mají obě ostanatý obojek!!! Vědět kde, tak, ač nejsem udavačský typ, tak už to hlásím... :twisted:

_________________
Nika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Veronika Havlová píše:
U nás na Barrandově chodí ven paní s dvěma nádhernýma labradorkama...holky nikdy nejsou puštěné z vodítka a nedávno jsme si s kamarádkou všimly, že mají obě ostanatý obojek!!! Vědět kde, tak, ač nejsem udavačský typ, tak už to hlásím... :twisted:
......myslim ze tohle problem nevyresi.Tech problemu zde bude asi vice,prvni rade vsak pani urcite nezvlada zaklady vycviku a ani nevi jak resit problemy.feny zrejme pani ani nerespektuji....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 12:17 
Offline

Registrován: stř 03. led. 2007 12:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
Je to hrůza...labrador..pes, který se tak snadno vychovává! :-(

_________________
Nika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
veroniko
ale nesmí si ho pořídit člověk s tím že je to bezproblemovej pes co nepotřebuje výchovu- a co si budem namlouvat tohle v podvědomí lidí u labradoru přetrvává

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 12:31 
Offline

Registrován: stř 03. led. 2007 12:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
No, to je fakt...Mě to štve z toho důvodu, že vidím, jak ten můj Dykouš (taky labík) přímo lační po výchově, jak ho to baví, jak je den ode dne lepší...stačí prostě jenom chtít...a pak jdou kolem nás tyhle dvě škrtící se chudinky, které by si tak rády hrály, ale v životě to asi nepoznaly.....a pak ten ostnáč... :-((

_________________
Nika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak mě stačí špatně použitejs tahovák kdy si paničkové mylseej že když psa skoro udusej tak že to třeba pomuže:-/ s tím ostnáčem je to ještě horší o elektrice nemluvím
sme měli na škole profesora co měl psa na elektrice furt- rotvíka no ale pěknou bestiijenže v podstatě jeho vinou
jeho historky jak někde s tál pes běhal po louce a on mačkal tlačítko od ovládání když se s někým bavil no envím co je na tom pravdy ale kolujeto tam

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. úno. 2007 12:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
si nemyslim ajko,pavlík je dosti ukecanej,třá měl vybitý baterky :? ale ten lovečák v tom kravíně tam to vypadalo že to má zmáklý

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. úno. 2007 18:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Letos jsem byla v Polsku na výstavě. (Nemyslím světovku) Všechna plemena, která byla kolem nás a která se nevejdou pod paži do tašky byla na ostnáčích. Nechápali jsme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. úno. 2007 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jj, Polsko je děs...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Petra píše:
jj, Polsko je děs...
....myslim ze nemzsum jezdit do Polska,staci jit vencit psa ve meste,nejlepe na velkem sidlisti.To co obas clovek vidi je hruza-poinaje absenci jakekoliv ovladatelnosti a konce nervnimi pretocenymi jedinci.Chybejici kose,obojky a voditka pak vse jen dokresluji.
Obecne rozsirenou famou mezi pejskari je ze a) el. obojek psa vycvici
b)jeho ovladani a pouziti je pro kazdy pripad.
Vtomto vidim taky znacny problem a vysvetleni proc je toto tak moc rozsireno,pritom staci mnohdy jen nepatrne upravit napr. pristup nebo psa sklidnit a je po problemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
binladin nojo to víme mi ale když ví to oni? jento přesně jak říkáš- myslej si že jimto psa vycvičí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
ajka píše:
binladin nojo to víme mi ale když ví to oni? jento přesně jak říkáš- myslej si že jimto psa vycvičí

Nevi.A strasne radi bi neco udelaly,pak dle hesla ze tonouci se chyta stebla.......Vysledek je znam.Obecne vzato az na uzkou kounitu lidi se prestaly mezi pejskari i respektovat nepsana pravidla ktera usnadnovala zivot (vidim psa co neznam,privlm si psa.nechodim k odlozenemu psovi....atd.) Hodne veci je dano i dnesni dobou.Ale toje uz jina kapitola...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 17:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ono kdyby se místo ostnáču a elektriky propagovali přirozená komunikace vypadalo by to asi jinak- aneb když se na cvičáku setkám stím ževrcholovej sportbez ostnáče nejde dělat neznamená to že pes bude mít ostnáč na krku 24h deně žejo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2007 10:33 
Offline

Registrován: pát 14. črc. 2006 11:10
Příspěvky: 27
Bydliště: stremenicko
otázka pro pana Desenského i ostatní: máme fenku z útulku, která když je bez nás na dvoře (třeba jen hodinu nebo 2), začne usilovně rozkousávat vchodové dveře a futra. Za pár hodin by se prokousala dovnitř. Když na statku někdo z lidí je, nedělá to. Myslíte si, že v takovém případě by teoreticky bylo ospravedlnitelné použití el. obojku nebo podobného zařízení, třeba že bysme odešli a dalekohledem koukali, až začne rozkousávat dveře?
Pak už mě napadá jen uvázat ji (neřeší to problém, ale nemá možnost rozkousávat), pořídit jí kotec (docela drahá sranda kvůli pár hodinám týdně) nebo si pořídit pancéřované dveře.(totéž).
jaké jiné možnosti odstranění tohoto nevhodného chování ještě máme?
Z čeho to pramení, to si představit dovedeme (závislý útulkáč), ale jak na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2007 11:21 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Myslíte si, že v takovém případě by teoreticky bylo ospravedlnitelné použití el. obojku nebo podobného zařízení, třeba že bysme odešli a dalekohledem koukali, až začne rozkousávat dveře?
myslím, že právě tohle je cesta do pekel, jak výše uvádí Ruda, o použití elektroniky se zajímám a pokud ho chci použít, tak pes musí mít na 100 % v klidové situaci zmáknutý povel, který elektronikou docvičuji, tedy pokud přivolávám, musí pes umět přivolání, výcvikem si spojit, že pouze cesta nejkratším směrem ke mně odstranění nepříjemné brnění a po příchodu bude následovat velká pochvala, je to má teoretická představa konzultová s člověkem, který elektroniku používá.
Z tvého příspěvku mám dojem, že máš představu že si zalezeš za keř a ve chvíli, kdy se psice přiblíží ke dveřím, tak to do ní nasmažíš jak v Zelené míli.
Ještě se zeptám, pokud máš možnost jí odsledovat dalekohledem, tak proč to neuděláš, možná by si zjistil příčinu chování a nemusel řešit následek :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
bandoci píše:
otázka pro pana Desenského i ostatní: máme fenku z útulku, která když je bez nás na dvoře (třeba jen hodinu nebo 2), začne usilovně rozkousávat vchodové dveře a futra. Za pár hodin by se prokousala dovnitř. Když na statku někdo z lidí je, nedělá to. Myslíte si, že v takovém případě by teoreticky bylo ospravedlnitelné použití el. obojku nebo podobného zařízení, třeba že bysme odešli a dalekohledem koukali, až začne rozkousávat dveře?
Pak už mě napadá jen uvázat ji (neřeší to problém, ale nemá možnost rozkousávat), pořídit jí kotec (docela drahá sranda kvůli pár hodinám týdně) nebo si pořídit pancéřované dveře.(totéž).
jaké jiné možnosti odstranění tohoto nevhodného chování ještě máme?
Z čeho to pramení, to si představit dovedeme (závislý útulkáč), ale jak na to?
...myslim ze Ruda bi odpovedel urcite fundovaneji,podle mne jde o preskokove jednani spolu s psychyckymi problemi dane fenule vzhledem k jeji minulosti.Tady onecem podobnem ani neuvazujte, ISDPCH vse popsal presne.Neni co dodat.Pokud nemam zaklad neni co doladovat akorat si vyrobim solidni problem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
p.S.: ...domluvte si navstevu Ovcar u Rudy,rozhodne udelate dobre.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 17:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Četl jste někdo článek o elektrice v časopisu "psí sporty"?Tam píší,že se nejdříve elektrikou chválí a později je to jen upozornění.V žádném případě prý neslouží k přerušení nežádoucí činnosti.Mě teda přijde divné proč bych měla brněním chválit ale to je jen můj názor.Zajímal by mě i váš...

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Jeste bich k tomu co zde napsal isdpch napsal maly doplnek-ze vycvik jak s ostnacem tak elektronickymi obojky musi bit veden tak aby nevznikly nezadouci souvislosti.Pokud se tohle stane je vse spatne.
....a kazdopadne tohle je krajini reseni,a je jen pro skusene.
Predpokladem je ze pes cvik uz zna-jde o korekce napr. nezadoucich spojitosti.Protoze zde psa nemuzu motivovat,poze jen zduraznim co je dobre a co uz ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 10:14 
Offline

Registrován: pát 23. čer. 2006 22:27
Příspěvky: 10
Mě by zajímal váš názor na sprejové obojky - třeba ve srovnání s elektrikou, jestli by se eventuelně dal použít na labilnějšího psa (což třeba elektriku naprosto vylučuje).... jak je účinný atd. Jde mi tedy o použití při lovení, nebo ani ne tak lovení (občas také, ale málokdy), ale spíš zdrhání po stopě - tam se mi to zdá celkem účinné, stříknutí spreje přeruší na chvilku sledování stopy a je prostor pro přivolání. Jak hodně "nebezpečné" pro psychiku psa je použití tohoto obojku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lucka nevím ale bezpečnější je stopovačka popřípadě hozenej řetízkáč.-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 10:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucka píše:
... Jak hodně "nebezpečné" pro psychiku psa je použití tohoto obojku?
To bohužel netuším, jelikož používám raději psychologickou metodiku výchovy, než jakékoli pomocné obojky, tudíž jsem ani nikdy žádný spreyový obojek zblízka neviděl, natož abych s ním měl nějaké zkušenosti.
Po pravdě řečeno, moji psi i normální kožené obojky nosí jenom tam, kde je to předepsané. Často se mi stává, že ho ani s sebou nemáme, když si ho předem nedám do auta.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 10:24 
Offline

Registrován: pát 23. čer. 2006 22:27
Příspěvky: 10
Se stopovačkou pracuju, už cca 3/4 roku. Přemýšlím o možném jiném řešení, pokud to se stopovačkou nedopadne. Popravdě, čubu v 90% odvolám, jen je prostě "mimo", poslechne povel, ale balonek ani jinou odměnu nechce.... Obojek bych teor. mohla použít jako "jistící", kdyby nastalo těch 10% a ona neposlechla. Prostě až jí časem odepnu (né najednou samozřejmě) ze stopovačky, abych jí měla stále čím jistit. U ní ale musím hodně přemýšlet, co použiju, protože je dost labilní, proto se ptám, jestli o tom vůůůbec na chvilku zauvažovat, nebo tenhle nápad rovnou hodit za hlavu.
Jinak hozenej řetízkáč je dobrej, ale jakmile je čuba cca 20m, a v pohybu, netrefím se ani to prostě nedohodím k ní, resp. je to hodně nespolehlivý a pokud se zrovna netrefím a ona uteče, může se trefit nějakej myslivec....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 10:32 
Offline

Registrován: pát 23. čer. 2006 22:27
Příspěvky: 10
Pane Desenský díky za odpověď. I já bych se chtěla vyvarovat používání čehokoliv navíc, co není úplně nutné. Ale na druhou stranu mám o fenu v lese strach, Vaše povídání o odnaučování lovení jsem četla, ale asi nemám nervy na to nechat ji třeba utéct, a nechat ji tam.... okolo Prahy si myslivci rádi střelí a fakt bych se bála. Takže zatím pracuju se stopovačkou, ale chvílema mi připadá, že třeba ten sprejový obojek by mohl být pohodlnější i pro psa, navíc když se mi nestává moc často, že bych stopovačku musela přišlápnout. Bez ní bych ale do lesa nešla, čuba se bez ní chová úplně jinak.... takže je mi jasné, že to je na dlouho a na ustřihávání šňůry po kouskách. Zatím ještě nejsem ve fázi, kdy bych vyloženě nějakou další pomůcku sháněla, jen si tak sháním informace, co by eventuelně ještě bylo možné vyzkoušet. Na druhou stranu bych fenu nerada rozhodila nesprávným použitím nějaké takovéto "pomůcky", proto třeba nemůžu ani zauvažovat o elektrice, ani pod odborným vedením atd. Právě že osobní zkušenost také nemám, ale když srovnám principy těchto obojků, nepřijde mi (třeba se pletu, je to jen dojem) ten sprejový tak nebezpečný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 19:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
chci se jen optat, sem zvědavá, šlo by použít el. obojku na hluchého psa? jen upozornění aby se na mě otočil?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 19:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
chci se jen optat, sem zvědavá, šlo by použít el. obojku na hluchého psa? jen upozornění aby se na mě otočil?

Nejenže šlo, taky se používá :idea: . Mimochodem jeden z mála ospravedlnitelných důvodů k použití elektriky. :oops:

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 19:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
aháááá :idea1:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 22:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dávaj se el. obojky i do slabin?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 22:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Eva Štemberová píše:
dávaj se el. obojky i do slabin?

takhle?
Obrázek

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 06:58 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Proboha co to zas je ???kdes to našla,to je někde u nás?Já teda v některejch případech i použití chápu,ale tohle už mi fakt s...e!Nasadila bych mu to přesně tam,kam on tomu psu a mačkala čudlík,že by se nestačil divit,debil jeden!

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 07:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já se přimlouvám pro toho člověka za ostnatý obojek, místo toho elektrického. Teda za předpokladu, že mu bude nasazen na ta příslušná místa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Osobně si myslím,že takto ho má nandaný protože ve slabinách nejsou chlupy.Na druhou stranu musí pes velice dobře poznat spojitost protože obojek se ve slabinách asi jen tak nenosí.Takže podle mne blbost a lidi co používají obojek na běžný výcvik...NO COMMENT :evil:

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 09:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
našla sem to na sitmeanssit.com a psi na těch videích šlapou jak robodi, společnost se zabývá výcvikem policejních, obedience....i kurzy pro veřejost a když ten pes nemá tu el. na krku tak jí tam má takhle

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tyhle lidi pověsit za ... do průvanu za ostnatý drát, případně za elektrický obojek. A houpat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 13:28 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
našla sem to na sitmeanssit.com a psi na těch videích šlapou jak robodi,

Bodet ne s takovou pomůckou! :evil: Co z toho ty zakomplexovaný magoři můžou mít za požitek??Mám ráda vycvičený a ovladatelný psy,ale tohle je na blití :oops: .Už delší dobu si kladu otázku kam až a kvůli čemu je člověk ochoten zajít a co všechno je ochoten na psa použít aby cviky "vypadaly efektně"!! :evil: :twisted: Co je to za druh výcviku,když se to bez takových pomůcek prakticky nedá nacvičit??!!Jaký je smysl takového výcviku?U mě teda nikdo s takhle "vycvičeným" psem obdiv rozhodně nezíská,je to u mě ubožák.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. črc. 2007 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
Nas soused ma 2 Bordeske dogy. od cca 1 roku na ne pouziva el. obojek.. pre par mesicema na jeho zahrade pokousali 2 holandany, bylo to i na Nove..asi by ten obojek potreboval na krk on... :cry:

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. črc. 2007 23:06 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
By mě jako docela zajímalo, proč byli tyhlety ,,báječný" pomůcky jako vymyšlený a zda se dají nějak kladně používat. Páč ať přemýšlím jak přemýšlím, tak mi tohle nějak jako nejde vymyslet. Podle mě je to vymyšleno na týrání toho psa. My to přijde jak kdyby dostal elektrošok za špatně splněnej úkol (v tom lepším případě). Copak jsou to blázni z ústavu aby dostávali elektrošoky? :shock: A ani v tom ústavě se mi to nelíbí. Prostě používat elektriku jinak než k čemu slouží, tedy na svícení a tak všechno aby fungovalo, mi přijde zvrácený. Možná proto že z ní mám takovej respekt. Asi i víc jak z ohně.

A ostnáč jsem si vážně mnoho let myslela že slouží k shcánění krku před jiným pse-agresorem, aby ho nemohl zakousnout a náš pes ho tak i nosil s bodlinama ven (doga).

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. črc. 2007 23:50 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Dzedzy píše:
Už jsi si třeba sáhnula elektrickej ohradník? Já teda ano a je to celkem víc než jen nepřijemný. Nevím kolik má ten obojem voltů. Ten plot měl asi 20 nebo 30. To je sakra pecka. Až jsem ucítila tlukot svýho srdce.


ano mel jsem na ovcarech 2x behem jednoho dne tu cest pritulit se k ohradniku a bylo to tedy pekne neprijemne. to ovsem srovnavas nesrovnatelne. to je jako placnout nekoho novinama a kladivem.

to, ze "elektricky obojek" obsahuje slovo elektricky neznamena, ze jeho impulzy maji stejny ucinek jako prst v zasuvce.

ver, ze nez jsem ho nasadil na krk psovi nosil jsem ho chvili na sobe.

nerikam, ze el. obojek nemuze psovi uskodit - ale je to vysledek nevhodneho pouziti (tedy korekce v nevhodnych situacich, pripadne taky dyz nejakej magor nastavi prilis silny impulz). vsechno zalezi na tom, jak ho pouzijes - neni spatny elektricky obojek, ale clovek, ktery si mysli, ze za nej vychpova psa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29. črc. 2007 07:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Dzedzy píše:
By mě jako docela zajímalo, proč byli tyhlety ,,báječný" pomůcky jako vymyšlený a zda se dají nějak kladně používat. Páč ať přemýšlím jak přemýšlím, tak mi tohle nějak jako nejde vymyslet. Podle mě je to vymyšleno na týrání toho psa. My to přijde jak kdyby dostal elektrošok za špatně splněnej úkol (v tom lepším případě). Copak jsou to blázni z ústavu aby dostávali elektrošoky? :shock: A ani v tom ústavě se mi to nelíbí. Prostě používat elektriku jinak než k čemu slouží, tedy na svícení a tak všechno aby fungovalo, mi přijde zvrácený. Možná proto že z ní mám takovej respekt. Asi i víc jak z ohně.

A ostnáč jsem si vážně mnoho let myslela že slouží k shcánění krku před jiným pse-agresorem, aby ho nemohl zakousnout a náš pes ho tak i nosil s bodlinama ven (doga).


Vis pokud s temahle pomuckama umis a pouzivas je tak aby to psa nestresovalo tak nadelaji mnohem min skody nez klasickej obojek, ono nic neznervi zvire vic nez velke mnozstvi podprahovejch korekci. To ze si podobny pomucky porizujou lidi co s nima neumi je jina vec a ty pomucky za to nemuzou.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 07:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na tohle téma se hovořilo snad všude a dlouho. Jsou vždy dva tábory lidí, obhájci těchto pomůcek a ostatní. Já neobhajuji žádné pomůcky, které jsou čímkoli podmíněny. Natolik na výchovu psů nespěchám, abych si zachoval důvěru i respekt, který považuji za mnohem dokonalejší klíč ke správnému vedení psa. Zmíněný obojek považuji za "urychlovač", bez kterého se chytrý a trpělivý psovod dokáže obejít. Jsou jenom dva aspekty, které ovlivňují správné přivolání psa, zmíněná důvěra a respekt. Jestliže jedno nemáš, kolabuje i to druhé a k tomu nepotřebuji zbytečné, navíc docela drahé pomůcky, ale hlavu, nervy na uzdě a čas se danému problému věnovat.
Osobně považuji tyto pomůcky používané v běžném provozu za projev slabosti a neschopnosti psovoda naučit psa. Tyto pomůcky používají totiž především lidé, kteří jsou líní se zabývat problémem psa dostatečně často a dlouho, navíc chtějí mít všechno hned téměř bez práce. Jenže, co až pes přijde na to, co má na krku, také že za určitou vzdáleností je mimo dosah, anebo dojdou baterky...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 14:19 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Desenský píše:
Na tohle téma se hovořilo snad všude a dlouho. Jsou vždy dva tábory lidí, obhájci těchto pomůcek a ostatní. Já neobhajuji žádné pomůcky, které jsou čímkoli podmíněny. Natolik na výchovu psů nespěchám, abych si zachoval důvěru i respekt, který považuji za mnohem dokonalejší klíč ke správnému vedení psa. Zmíněný obojek považuji za "urychlovač", bez kterého se chytrý a trpělivý psovod dokáže obejít. Jsou jenom dva aspekty, které ovlivňují správné přivolání psa, zmíněná důvěra a respekt. Jestliže jedno nemáš, kolabuje i to druhé a k tomu nepotřebuji zbytečné, navíc docela drahé pomůcky, ale hlavu, nervy na uzdě a čas se danému problému věnovat.
Osobně považuji tyto pomůcky používané v běžném provozu za projev slabosti a neschopnosti psovoda naučit psa. Tyto pomůcky používají totiž především lidé, kteří jsou líní se zabývat problémem psa dostatečně často a dlouho, navíc chtějí mít všechno hned téměř bez práce. Jenže, co až pes přijde na to, co má na krku, také že za určitou vzdáleností je mimo dosah, anebo dojdou baterky...



Nepoužívám nic takového co tu uvádíte , ale musím Vám napsat svojí zkušenost.
Před 2 roky jsem chodila na cvičák ,také tam chodi pán se psem už asi ročním ,nevím rasu ,ale asi 40kg, přinesl na jednu hodinu el.obojek a ukazoval to paní instruktorce, evidentně to měli poprvé v ruce,jevili se tam nad tím a rozhodli se to vyzkoušet ,nasadili to pejskovi a začali, moc se radovali jak jim to teď půjde,podle reakce psa to asi šoky jsou dost velký. No docela jsem zírala ,bylo mi psa líto .Bylo to ve Zruči u Plzně.
Hana


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!