web online:

 

 nová cesta pomoci
 všem zvířátkům 


 

Natáčení pořadu Soukromá dramata - fakta

 

 

Mnoho lidí žádá, abych jim vysvětlil to, co bylo v reportáži Soukromá dramata. Proto jsem se rozhodl uvést na pravou míru to, co v reportáži zazněno o mně a mojí práci a popsat, jak natáčení probíhalo.

 

Paní redaktorka  mi zavolala a požádala o schůzku s natáčením k tématu metody výcviku. Domluvili jsme se na 14. 10. 2011. Všechny členy štábu jsem v určenou hodinu doprovodil do mikroazylu. Zdůrazňuji, že do areálu mikroazylu jsem doprovodil všechny lidi, kteří stáli u brány.

 

Po velmi krátkém natáčení psů v kotcích a ve výbězích jsem na žádost redaktorky chvilku pracoval s fenkou čuvače. Vzhledem k nepřízni počasí a kluzkému povrchu jsme se přesunuli domů Natáčení trvalo asi 1,5 hodiny. Paní redaktorka mi pokládala různé otázky, na které jsem jí odpovídal. Po skončení natáčení jsem šel štáb vyprovodit k bráně.  Když jsem otevíral bránu, vynořily se odněkud dvě členky OS Místo, které na mě začaly pokřikovat všechny možné smyšlenky.  Diskusi slečny odmítly, tedy jsem odešel. Štáb toto celé natáčel i po oficiálním ukončení natáčení a mám všechny důvody k tomu, abych si myslel, že toto celé zinscenoval. Důvody k tomuto jednání neznám, naopak bych býval uvítal věcnou debatu a ne pokřikování na téma „my na toho psa měly papír“, při kterém se obě slečny evidentně velmi dobře bavily. Mohu prohlásit, že jsem v průběhu natáčení odpovídal na konkrétní otázky paní redaktorky. Paní redaktorka se jen zmínila o diskusi na internetu, ve které se o Šarikovi psalo, k tomu jsem řekl několik vět, ale neměl jsem tušení o tom, k čemu má natáčení sloužit. Moje vyjádření byla vytržena z kontextu a sestříhána tak, aby dávala smysl objednatelům reportáže.

Zjistil jsem, že při uvedení reportáží pánové Klíma a Kroupa stojí ve stoce a předem říkají divákovi, jaký si má na následující reportáže udělat názor. Při uvedení dílu o Šarikovi paní redaktorka rovnou sděluje divákům, že dávám psy „nemilosrdně“ utratit, ačkoli se toto tvrzení nezakládá na pravdě. Nejen že hned v úvodu nemluví pravdu, ale také opět ovlivňuje názor na reportáž i na její obsah. Dále jsem s údivem zjistil, že reportáž začíná výše popsanou událostí u brány, moje vyjádření jsou naprosto vytržená z kontextu a moje odpovědi na konkrétní otázky paní redaktorky jsou nastříhány tak, jako bych se vyjadřoval k tomuto konkrétnímu psovi a konkrétnímu případu. Znovu zdůrazňuji, že jsem od štábu neměl žádnou informaci o tom, k čemu má natáčení sloužit, byl jsem redaktorkou podveden, že se natáčení má týkat výcvikových metod, o kterých ale v reportáži nezaznělo ani slovo. Neměl jsem kromě výše uvedené zmínky paní redaktorky nejmenší tušení, že se vlastně „vyjadřuji“ k Šarikovi.

Domnívám se, že se štáb TV Prima dopustil přestupku, když bez souhlasu a vědomí majitele a uživatele, dovolil vstup na pozemek dalším osobám.

Celé to bylo zinscenováno tak, aby se mohly na kameru k tématu vyjádřit členky OS Místo a další osoby, ale mně tato možnost záměrně dána nebyla. Možná proto, že kdybych věděl, o co se ve skutečnosti jedná, připravil bych k nahlédnutí korespondenci s členkou OS Místo, ze které jasně vyplývá, že tento pes jejich nebyl, žádné doklady na něho nemají, zpět ho převzít odmítají a v mailu je i zmínka o tom, že uvažovali o jeho utracení, ale nechtěli to udělat hned a chtěli mu dát šanci. Mohl bych poukázat i na další velmi závažné rozpory v tvrzení OS. Takto jsem tuto možnost neměl. Citace ze zmiňované korespondence s OS je tady:

 

„… děkuji za odpověď. Upřímně, my sami jsme neměli tušení kolik mu je. Náš pes to ani není – i když v konečné fázy měl být. Každopádně k nám se vrátit nemůže.“

 

Jestliže se na reportáž pozorně podíváte, zjistíte, že byla sestříhána z několika různých natáčení, která od sebe dělí i několik let. Mám na sobě různé oblečení (opravdu jsem si bundu nepřevlékal). Během natáčení bylo celý den sychravo, ale na některých záběrech je pěkné počasí. V jednom střihu kolem mě vesele pobíhají kromě dalších psů dvě členky mojí smečky, které již mezi námi nějakou dobu nejsou.

 

Reportáž byla podle všeho natočena na objednávku, nemá nic společného s publicistikou a už vůbec nic s objektivitou nebo se skutečností.

 

Několik slov o obsahu reportáže

V reportáži zaznělo, že jsem  „najel na tvrdou komerci, která mě semlela“. Dovolte, abych Vám představil svoje „lukrativní psy“, kteří byli v době natáčení reportáže pro Soukromá dramata, na Vlčárech a štáb TV Prima si je mohl natočit, kdyby chtěl být objektivní.

 

Moje osobní smečka:

Conie Mufka, šestiletá fena leonbergera bez PP

 

Romina, šeltie s PP s vrozenou omezující vadou, kvůli které se jí původní majitelé zbavili

 

Cassidy, kupírovaná fena dobrmana bez PP, z množírny

 

Bilík, jediný „lukrativní pes“, flat-coated retriever s PP. Vzhledem k tomu, že ho nikdy nevyužiju k chovu, ani ho nikdy nikomu neprodám, je mi jeho „lukrativnost“ jaksi naprosto k ničemu.

 

Meggie, více než desetiletá fena NO, s chronickým onemocněním kyčlí a močových cest

 

Ket, tříletá fenka novofoundlanda, která přišla s odvápněnými kostmi a podvyživená, tím, že jsem jí přijal, jsem jí zachránil před prodejem do množírny. Má trvalé neléčitelné pohybové potíže.

 

Psi na dožití

Fil, šestiletý pes rotweiler bez PP

 

Dan, tříletý pes SAO, bez PP

 

Bára, desetiletá kříženka NO

 

Arwenka, téměř osmiletá fena leonbergera s PP

 

Jack, šestiletý asociální kavkazan bez PP

 

Aisha, kříženka BOM, která je kámoškou vlka Macka

 

Sorbon, čtyřletý pes ČSV bez PP, z útulku, kde byl postrachem ošetřovatelů

 

 

Psi, kterým hledám nové majitele

Falco, tříletý pes rotweiler, který by nežil, kdybych si ho nevzal, byl odsouzen k utracení za to, že v sebeobraně pokousal opilého člověka, který ho bil

 

Falco, tříletý pes border collie bez PP, není to zrovna pejsek pro děti na hraní

 

Aisha, asi čtyřletá fena SAO bez PP s naprosto zničeným zdravím, zubožená, vyhublá, kterou se budu snažit vyléčit a umístit hodným lidem, aby tam dožila.

 

Rex, křížený NO, 5 letý, kterého jsem si vzal na žádost útulku, kde ohrožoval pracovníky

 

Kim, asi tříletý křížený BŠO, který se bál i chodit a z kotce se poprvé dostal ve svých dvou letech, je z útulku.

 

 

Uznejte sami, že na takových psech zrovna jmění nevydělám, ani kdybych se o to snažil. Ale já psy neprodávám.  Je proti mému přesvědčení psy prodávat nebo požadovat náhradu třeba jen za očkování, léčbu a jiné náklady.

 

Znovu opakuji, že všichni tito psi byli v dosahu štábu TV Prima a v případě jejich zájmu si je mohli natočit a vyslechnout jejich příběhy. Zvláštní je, že dali prostor k vyjádření p. Daušové, která o mojí práci a mých psech vůbec nic neví, ale mně tato možnost dána nebyla.

 

Psy neprodávám, ale hledám jim nové majitele tak, aby psi i lidé si spolu vyhovovali a prožili spokojený život. Asi zatím „nejlukrativnějším“ psem, kterého jsem za poslední léta v mikroazylu měl, byl krašský pastevecký pes Esko, výstavně oceněný, s průkazem původu. O chovného psa tohoto u nás vzácného plemene byl velký zájem ze strany různých chovatelů a množitelů, kteří mi nabízeli vysoké částky. Jak si můžete ověřit v psí poradně, umístil jsem psa bezúplatně k lidem, kteří mu zajistí spokojený život.

Esko

 

Zvláštní pozornost bych chtěl věnovat faktu, že jsem byl v reportáži označen jako ten, kdo pohrdá kříženci a psy bez PP.

Je pravdou, že jsme se bavili o tom, že kříženci a psi bez PP mají velice malou šanci na umístění, i kdyby byli bezproblémoví. Tento fakt vám potvrdí kdokoli, kdo se snaží najít takovým psům nové domovy. Podívejte s třeba jen na Facebook a do inzercí, kde se to nabídkami takových psů jen hemží. V nabídkách se dočtete – ten hodný bezproblémový pejsek je už druhým třetím rokem v útulku a zaslouží si... Jen jsem vyslovil nahlas realitu. Nic víc.

 

V posledních pěti letech prošly mým mikroazylem, kromě mnoha dalších kříženců, dvě smečky voříšků. První z nich byla v roce 2006 dvacetičlenná smečka psů z Krupé u Rakovníka, které jsem převzal ve spolupráci s Ligou na ochranu zvířat. Všichni tito psi byli v mikroazylu odčerveni, očkováni, léčeni, socializováni, učili se, že tráva je zelená, že voda je opravdu k pití a v misce je něco, co se dá jíst, že člověk neznamená nebezpečí. Tito psi byli postupně umístěni k novým majitelům. Děkuji všem, kdo mi pomáhali s jejich socializací a péčí o ně. Podívejte se na několik fotografií.

Chip, Balů

 

Deny, Bertík

 

Merlina a Black, Besi

 

Askina s Besi, Aida

 

Asta, Máca

 

Balů, Lary

 

Můra Merlina Balů před převozem (foto: LOZ), Black

 

Asta s částí smečky z Krupé, Šotek

 

Další smečkou voříšků byla sedmnáctičlenná smečka z blízkého městečka Obrataně. I tito psi byli odčerveni, léčeni, odblešeni, socializováni, svěřeni do dočasné péče u mých přátel nebo umístěni.

 

Přikládám i několik fotek těch tzv. „lukrativních psů“, kterým pomáhám. Kříženec hovawarta Baron, kříženec čuvače Bart, také agresor z útulku, kříženec RR Bobeš, kříženec BŠO Aron., dále dvě kříženky severského plemene, a mnoho a mnoho dalších psů.

Baron, Bart

 

Bobeš, Aron

 

Lea, Livera

 

fenka tulačka z Pacova, Akbar z Obrataně

 

Endy, Asta

 

Tim, Rek

Každý pes na obrázku výše byl v mém mikroazylu a následně umístěn novým majitelům. Je to jen stručný přehled, ve skutečnosti jich bylo tolik, že už si všechny ani nepamatuji.

 

Všechno nasvědčuje tomu,  že dle všech dostupných dat a přístupů osob do medializace tohoto uměle vytvořeného problému zainteresovaných, byly reportáž i články v tisku vytvořeny čistě účelově. Reportáž byla natočena "na objednávku"  a je  odrazem pravého smýšlení a založení vystupujících, dle přísloví, že "podle sebe soudím tebe“! Jen mi pořád není jasné, jakým způsobem je možné takto ovlivnit štáb publicistického pořadu a přimět ho k tomu, aby natočil tak podvodnou a neobjektivní reportáž.

Z těchto nepravdivých informací pak čerpají ti, kteří cítí zřejmě nutkavou potřebu se vyjadřovat k mojí osobě nebo mé práci. Jejich vyjádření mají pak stále stejnou obsahovou  „úroveň“, o jejich nepravdivosti se každý může přesvědčit sám.

 

Nerozumím tomu, co se s některými lidmi kolem psů stalo, že jim už nejde o psy. Vždyť se psům dá věřit mnohem víc, než lidem.

 


Jsem autorem tří knižních publikací z mé praxe

 První kniha vyšla v roce 2008, druhá v r. 2010, třetí vydali v r. 2011

v r.2009 jsem vydal DVD a doplnil první knihu o praktické ukázky

V těchto knihách najdete mnohé detailní odpovědi vašich otázek ohledně správné komunikace se svými psy.hledáte něco speciálního pro vašeho miláčka?
najdete to právě zde

nákupem po kliknutí na tuto ikonku

nám přispějete na naše pejsky


Prozdravi.cz

Odtud mám bylinky pro sebe a své psyNa Vlčárech krmíme těmito krmivy


Jelikož jsem se kvůli studiím psychologie a řeči vlků i psů praxí a především práci s těmi nešťastnými psy vzdal většiny výhod  civilizovaných lidí, mají mě mnozí za blázna, na což jsem ovšem hrdý.

 Jen málokdo totiž ví, jaký je to skvělý život, sice v boudě na kolečkách, ale přímo uvnitř smečky psů, koní a s vlkem, kde nejsem bohatý penězi, ale o spoustu příhod a zcela upřímnou radost bez zlých vlastností, jež naši civilizaci čím dál tím více ovládají.

více se o mně dozvíte zde

 

 Napsal jsem

 3 knihy

 a vydal DVD 


 Chcete-li přijet, zavolejte,
 mezi 9. a 10. hodinou
 dopoledne ve všední
 dny, abych si na vás
 mohl udělat čas

 čtěte pozorně !