Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: hrabání na zahradě
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 06:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Můžete poradit, jak odnaučit psa hrabat na zahradě? Nedělá to pořád, ale když začne, tak by mu mohl lecjaký bagrista závidět. Podotýkám, že se nejedná o štěně. :cry:
Díky Olga

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Obě naše holky se občas taky změní v hraboše :wink: a naštěstí začaly hrabat v místě zahrady, kde to vůbec nevadí. Odjinud je zaháníme. Nešlo by mu vymezit "píseček" na hrabání, kde Ti to nebude vadit :-k ?

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: píseček
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Zlatouch píše:
Obě naše holky se občas taky změní v hraboše :wink: a naštěstí začaly hrabat v místě zahrady, kde to vůbec nevadí. Odjinud je zaháníme. Nešlo by mu vymezit "píseček" na hrabání, kde Ti to nebude vadit :-k ?


Hrabe hlínu, hrabe trávu a píseček se tam jaksi už nevejde. (A taky ho nebere) Potřebovala bych nějakou účinnou radu, povel, něco, co zabere.

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 19:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Myslím, že pokud bude pejsek sám na zahradě, tak s tím nic nenaděláte a hrabat bude stále, leda by měl na starosti něco mnohem zábavnějšího, anebo by byl v podbetonovaném výběhu, či v kotci. Ve vaší přítomnosti jej můžete naučit zanechat nevhodné činnosti na povel a to stejným způsobem jako se učí kterýkoliv jiný povel. Zavelet - počkat na proběhnutí reflexního oblouku - dopomoci pejskovi - pejska odměnit a móc pochválit. Nabídnout mu na výměnu jinou lákavou činnost.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hrabání na zahradě
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj. 2007 23:17 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
svobodová píše:
Můžete poradit, jak odnaučit psa hrabat na zahradě? Nedělá to pořád, ale když začne, tak by mu mohl lecjaký bagrista závidět. Podotýkám, že se nejedná o štěně. :cry:
Díky Olga


proc to resis? maximalne to po cubine zakopu botou a nic ji nerikam, leda tak "ty mrsko, kdopak tady zas hledal poklad..:-)", u fotra na baraku vyhrabava stromky, to je horsi, ale delam ze o nicem nevim... je to jen kus hliny, nic vic, a stromky nebo kytky? to nestoji za rec...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22. říj. 2007 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No Marie taky hrabala jen na povoleném místě v zahradě - hrabala sousedovi pod skalkou. Ona hrabání miluje, takže hrabala, i když sem byla doma, já jí potají sledovala, kde chce začít kopat, když chtěla kopat někde, kde sem to nechtěla já, křikla jsem na ní a když se vrhla hrabat tam, kde mi to nevadilo (u souseda), neřekla jsem jí nic. Fakt to nakonec pochopila tak, že se hrabe jen u souseda a ne u nás. Jednou za čas jsem šla díru zadělat a Mařka mohla pěkně znova. Možná to ale byla jen náhoda...nevim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22. říj. 2007 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:25
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Je fakt, že naše holky nikdy nejsou na naší (= babiččině) zahradě samy, takže není problém je nachytat a vyšoupnout na místo na zahradě, kde hrabošení nevadí. Kdyby byly na zharadě samy, babička by mě asi vydědila :lol: . Stejně tak kosti mohou vláčet do našich postelí pouze v naší přítomnosti, anžto samy doma mají do ložnice zavřené dveře (které si zatím neumějí otevří - to uměla jen naše malá zemřelá Betynka :wink: ) a tudíž je snadno chytíme při činu a vystěhujeme i s kostí do jejich pelíšků.

_________________
Psí pusinka je ta nejkrásnější na světě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
No, tak Sára mi taky začíná pomalu ale jistě hrabat a jak si tak čtu tu vaši debatu, moc se s tím asi opravdu dělat nedá :( Myslíte, že by opravdu pomohlo, kdybych jí třeba vyčlenila nějaký koutek zahrady, kde může hrabat-a třeba jí tam zahrabala i kost, ať ji to baví?? Že by pak přestala podhrabovat stromky a tak? Mě nevadí, když hrabe díry, ale je trochu problém, když vyhrabává našim stromky a květiny.Křižák psal, že mu to je fuk, bohužel já se tak na to dívat nemůžu, protože ty stromky a kytky nejsou moje..Tak myslíte, že to mám zkusit s tím, ukázat jí "její" místo, kde si může hrabat? Že tak odvedu aspoň trochu pozornost od těch ostatních?

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 22:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Janinko, když jí vybereš jiné místo, tak by se jí mělo líbit. To znamená, že když hrabala stromky, tak předpokládám že pod nima byla měkká hlína, tak jí vyber podobné místo a pod stromky můžeš nasypat trochu štěrku (štěrk nemám vyzkoušený, slyšela jsem to na cvičáku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2008 07:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Feli píše:
Janinko, když jí vybereš jiné místo, tak by se jí mělo líbit. To znamená, že když hrabala stromky, tak předpokládám že pod nima byla měkká hlína, tak jí vyber podobné místo a pod stromky můžeš nasypat trochu štěrku (štěrk nemám vyzkoušený, slyšela jsem to na cvičáku)


Feli, díky - asi to vyzkouším, jen až budu mít trochu volna, najít ji nějaké takové místečko a zařídit ho pro ní..nedělám si naděje, že by hrabala pouze tam, ale věřím, že snad pochopí, že tam to je žádoucí, ještě když ji budu chválit :D

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 08:21 
Ahojky,
mám devíti měsíční fenku zlatého retrievra.Potřeboval bych poradit co s tím, když neustále devastuje celý dvůr a zahradu. Každý den když přijdu domů z práce tak je rozrytý trávník jak od divokých prasat a sežere na co přijde. Uhryže stromky, růže atd. Už ji ani netrestám, protože ji stačí říct co si to zase provedla a ona se schová do boudy a tam třeba celý den trucuje. Ale to ji vydrži dva dny, a pak devastuje zase dál. Prosím o nějakou radu jak jí to odnaučit. Předem děkuji
Jiří


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 08:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Tady je toho popsáno mraky! Zaleze do boudy? Asi si jí dost mlátil, když něco provedla, ale pes si to nemůže delší dobu po činu nikdy spojit...

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle mého devítiměsíční štěně a "učesaná" zahrádka nejdou moc dohromady. Napomínat fenku po příchodu, kdy má zájem vás vítat, je holý nesmysl. Žádný pes neumí myslet v minulém čase, ale jen v přítomném. Takto se vás začne leda tak bát a uděláte z ní nestabilní bázlivku. Jestliže nechcete, aby ničila, dejte jí možnost realizovat se v činnosti, kterou ji naučíte a které se bude věnovat se stejnou vervou. Chtít po psu, aby něco nedělal, je jedna strana mince, ale schází ta druhá. Co dělat, když ne to, co se nežádá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 17:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Náš pes nám taky ničí zahrádku.....Okusuje spodní větve stromů na které dosáhne, když vykvetli tulipány tak ty se mu zalíbili natolik, že musel květ hnedka ukousnout, když jde několem plotu a nebo si chce hrát a honit se tak prudce zatáčí a na určitých místěch nejspíš stolet tráva neporoste. Ze záhonů vytahá všechno co se začne aspoň trošek zelenat, jahody nám sežere dřív než je stačíme sami pozbírat.
Naštěstí jsme tohle vyřešili oddělením zahrádky s dvorkem plůtkem který nepřeskočí, ale začal nás zase trápit s hrabáním děr, jak ho to máme odnaučit? člověk když si toho nevšimne a šlápne do toho si může něco udělat s nohou

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 17:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Benick píše:
... ale začal nás zase trápit s hrabáním děr, jak ho to máme odnaučit? člověk když si toho nevšimne a šlápne do toho si může něco udělat s nohou
Musíš si pořádně koukat pod nohy. Také mne to ty moje myšilovky naučily. Večer rovná cestička a ráno jsem se málem zabil v kráteru jak po granátu.
Odnaučit nějakou činnost, kterou dělá pes v nepřítomnosti pána lze jen nasměrováním k náhradnímu programu činnosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
No jo tak copak pro nás mladý to ještě jde, ale vysvětlete tohle babče, která si toho nemusí všivnout...
Párkrát sme ho přitom nachytali a pořádně mu vynadali, ale za pár dní byla díra nová

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 19:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Benick píše:
... ale za pár dní byla díra nová
A u té jste také byli, když ji vyráběl?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
No to už zas žel ne takže jsme ho nemohli nachytat při činu a vyčíst mu to

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře. 2008 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:17
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4
Mě se osvěčilo díry nezahrabávat. Vždy, když jsem je po Bourbon zahrabala, tak ona je zase vyhrabala. Jednou jsem si řekla dost, nebudu za blba a díry jsem jí nechala. Už to nedělá. Tedy asi po 1/2 roce a já díry v klidu mohla konečně zahrabat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 11:57 
Offline

Registrován: sob 20. čer. 2009 18:14
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralovice
ahojte,
máme ročního německého pinče. Když se s ním pravidelně chodí na procházky, tak nic neničí, ale jak se s ním nejde dýl, vždycky se objeví nějaká vykopaná díra. Nejde mi o to, jak ho to odnaučit, to už jste tu psali, že mu dám činnost, která by ho bavila. Spíše mi jde o to, jak se k němu potom chovat. Když jsem našla díru, šla jsem jí zahrabat, koukal na mě, co dělám, ale já jsem dělala, že ho nevidím, úplně jsem ho přehlížela. Zakopala jsem to a odešla. Ale ráno tam díra byla znova. Udělala jsem to špatně? Nechtělo se mi ho za to hubovat, nevěděl by proč, tak mi tohle přišlo nejlepší řešení, ale asi špatné, nebo? Co myslíte? Předem děkuju:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
nejlépe všemu předcházet, procházky, blbinky, hry, lítání se psy a jakkoli mu zabavit hlavu. Jeho případná zahradnická díla bych likvidovala bez jeho přítomnosti. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 17:49 
Offline

Registrován: sob 20. čer. 2009 18:14
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralovice
taky mě to potom napadlo, když na mě tak koukal. ale děkuju:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zlobení jen někdy
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2014 08:00 
Offline

Registrován: úte 01. dub. 2014 09:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká republika
Dobrý den,
mám doma ročního Berňáka. Je moc šikovný, chodíme na cvičák, běháme agility, děláme triky z dogdancing. Poslechne na slovo. Chodíme s ním 3-4 x denně na procházky, aby se vyřádil. Vše je OK do té doby, než odejdeme do práce.
Loni jsem ho nechávala přes den na zahradě, spát chodí od malička domů. Jenže na zahradě zničil, co mohl (podotýkám, že má opravdu hodně hraček, než odcházíme,dostane i něco na žvýkání). Poté ze zahrady začal i utíkat přes plot - přeskočil a sedl si před vchodové dveře a čekal a nás, nebo šel k sousedům.
Začali jsme ho nechávat tedy přes den doma. Už je doma přes den asi 3 měsíce a je tam hodný, ničeho si nevšimne, nic nezničí.
Minulý týden jsme ho opět zkusili nechat na 2 h na zahradě - a zase spousta rozcupovaných věcí.
Poradíte, kde děláme chybu?Proč venku zlobí a doma je hodný?
Moc děkuji
Tereza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zlobení jen někdy
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2014 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Terinka píše:
Proč venku zlobí ...

On venku "nezlobí". On si jen našel zábavu a asi ani netuší, že je to špatně. A odnaučovat ho to teď, když už ví že je to zábavné, bude o dost těžší než kdybyste ho bývali byli naučili rovnou, že to není dobře.
My jsme dům a zahradu teda koupili až ve dvou letech bernice, ale zpočátku byla na zahradě vždy jen s náma. A když začla hrabat v trávníku nebo v záhonech, tak jsme jí řekli, že je to nežádoucí (vyřešila si to po svém a našla si místo, kde hrabat může - pod velkou tůjí máme záhrab na 2-3 berňáky :wink:).

Konkrétní postup, "co dál", nechť prosím poradí zkušenější.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2014 19:51 
Offline

Registrován: úte 01. dub. 2014 09:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká republika
Děkuji za reakci ...
ještě pro upřesnění...já na zahradě trávím docela dost času, ale on nikdy nezačne nic ničit, když jsem tam i já....to je hodnej, polehává,hraje si s hračkama.....
ale jakmile je tam sám...roztrhá a rozkouše, co může...a je jedno jestli je tam 1 nebo 4 hodiny....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 05:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nuda umí své. Hlavně berte v potaz ten fakt, že čím více má pes v jednu chvíli hraček, tím méně ho pak zajímají. Vy si také těžko budete číst pořád dokola ty stejné časopisy, i kdyby jich byl metrák...
Žijeme v moderní době, kdy lze psy nachytat při páchání neplechy i v době, kdy nejsme fyzicky přítomni. Dokonce lze za určitých okolností i na dálku zasáhnout. Ovšem zde už to vyžaduje mít se psem vytvořený vztah na perfektní rovnováze mezi důvěrou a respektem, jinak to selže a pak už to nebude fungovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2014 08:16 
Offline

Registrován: úte 01. dub. 2014 09:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká republika
Dobrý den,
jen jsem Vám zde chtěla napsat, jak to s naším uličníkem dopadlo....
Asi to vše bylo mládím a pubertou:-) :daz:
Berňák teďkon zůstává na zahradě sám a je hodnej, už mi květináče neničí a ani neutíká ....
3 měsíce byl doma - tam byl hodnej, a pak jsme ho postupně nechávali zase na zahradě, nejdřív 0,5 h, 1h, 2h, 1/2 dne.....
takže pro ostatní páníčky, kteří mají doma mladého lumpa.....asi to chce čas....
Mějte se hezky a těšte se z chlupáčů. Jsou úžasný :heart:
Tereza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hrabání v záhonech, okusování keřů, vyrývání rostlin
PříspěvekNapsal: ned 03. dub. 2016 18:46 
Offline

Registrován: pát 05. úno. 2016 16:12
Příspěvky: 2
Bydliště: Olbramice
Blek - 15ti měsíční kříženec labradora je u nás od loňského podzimu. "Bydlí" na docela velké zahradě celodenně i v noci i v zimě, má plnou volnost, na spaní a odpočinek má zateplenou boudu, ne kotec. Trávíme spolu první jaro. Hrabe v záhonech s kytkami nebo zeleninou, okusuje větve keřů, vyrývá ze země nebo květináčů zasazené keře a kytky. Když se to stane, přivedu ho k vykopané jámě, ukážu na jámu, případně na vykopanou rostlinu, tvrdým a nekompromisním hlasem mu řeknu, že se to nesmí, a přidržím ho přitom u té jámy - přitisknu jej k zemi. Pak se s ním nebavím, odháním jej od sebe slovy, že se zlobím. Je z toho viditelně utrápený, kouká smutně na mne zpovzdálí, až je mi ho líto, ale nikdy nepolevím. Zatím to však moc nepomáhá, třeba za dva dny udělá něco podobného. Spoléháme s manželem, že s ním budeme s jarem stále více času venku a vychováme ho. Při práci na zahradě průběžně hladíme, taháme se s ním o hračky, mazlíme, hážeme balonky a klacíky. Odměňujeme pochvalou, hlazením i pamlskem. Postupujeme správně? Máte nějakou radu? :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2016 07:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Problém je řešen v tomto tématu, kam jsem dotaz přesunul.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ničení zahrady
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2016 16:58 
Offline

Registrován: pát 05. úno. 2016 16:12
Příspěvky: 2
Bydliště: Olbramice
Děkuji Vám, pane Desenský, i ostatním páníčkům. Uklidnili jste mě, z dalších příspěvků jsem usoudila, že máme doma v podstatě andílka. Přesunula jsem květináče s mladinkými keři, po čtvrté vykopanými a okousanými, před dům mimo Blekův vliv a už jej kárat nebudu. Budu raději přemýšlet, čím ho zabavit, když jsme v práci. Přeji hodně lásky a radosti všem pejskům a jejich páníčkům! :heart:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!