Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 29. led. 2011 14:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Mám také uštěkané plemeno.... Po letech soužití vím, že když mu striktně zakážeš štěkat na place, bude vlažný při agi. Souhlasím s názorem, že je třeba krok za krokem trénovat odložení u obchodu a pod.
Na agi si buď pořiď kennelku, ve které se vyvenčený a proběhnutý pes po tréninku naučí odpočívat nebo si lehněte spolu ve stanu či u stanu, muchlej ho, hlaď, v leže na zádech pes neštěká. Teď nevím jestli máš AUS nebo BC, ale před tréninkama se vyplatí takové plemeno trochu utahat. Na tréninku potřebuješ jeho soustředění a přesnost, což u takového hyperaktiva bez lehké únavy nejde. :wink: Pak se to samo "usadí". Odvádění pozornosti je něco jako úplatek, s tím si myslím neuspěješ.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 29. led. 2011 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Máme australáka - a to s tím lehkým utaháním před tréninkem jsem už taky vypozorovala, že mu svědčí, díky za radu! A to s tím úplatkem máš taky pravdu, taky to tak cítím, ale občas se to snad dá použít - jen to nedělat soustavně a psa tím neotrávit. Přece Ruda taky leckdy doporučuje místo zákazu přesměrovat na něco žádoucího - a co to je jiného než odvedení pozornosti?

Zita píše:
- no to si právě nesmí říct. Měla by ses zatvářit tak, aby si řekl - "aha, tak teď jsem to asi po..., panička je naštvaná." Na citlivý psy přece tohle funguje, ne?

Ale jo, na chvíli to dokážu, tvářit se na něj naštvaně, ale dlouho to nikdy nevydržím... přiznávám že jsme na něj oba měkký, a to já jsem ještě ta přísnější a důslednější, i když mě to dost obtěžuje :lol: jenže nechci mít doma nevycválanýho rozmazlence, to bych nám všem dost zavařila, to je mi jasný.

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 29. led. 2011 15:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Jasně, všeho s mírou, nedělat stereotyp...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 29. led. 2011 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Dámy chci moc poděkovat, spoustu jste mi toho ujasnily. :notworthy:

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 13:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
a až to pro něj nebude tak nové a bude mít celé to prostředí víc "na háku", tak se taky víc uklidní.


Omyl, čím dýl tam bude chodit, tím víc bude natěšenej - pokud ho to baví (podle popisu ano).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 14:21 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Řeknu to asi takhle, mám naprosto neštěkající borderku, ale na tréninku agi řve taky dost, to je asi jediný místo. Prostě ten pes se moc těší a jde to z něj ven, opravdu nejlepší je odložit stranou, aby neviděl a nebyl tak vzrušený. Agi, coursing, obrany,.. jsou to hodně dynamický a emočně vypjatý disciplíny, je těžký pro psa se ovládat, navíc když ostatní řvou taky. Někomu např. řve pes jen na úvazu, ale na volno ne, jenže tam to chce mít hodně vychytanou poslušnost, aby tam někomu nevběhnul, takže zatím radši nezkoušet. Ne každý to vidí jako zápor a např. na závodech nechá psa uvázaného u parkuru na pár psů co jdou před ním,aby se nabudil (tohle teda nemám moc ráda). Ale na druhou stranu nemůžeš dávát 100% rovnítko, že pes, který neštěká se netěší nebo bude běhat znuděněně. Znám spoustu psu co řvou a pak běží vlažně a naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Omyl, čím dýl tam bude chodit, tím víc bude natěšenej - pokud ho to baví (podle popisu ano).

Aha, takže další pobídka pro cvičení odložení v klidu... no už jsme začli, vydrží zatím tak 5 vteřin :rolleyes:

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Janě V - díky za další zkušenosti praktika. Zatím ho odkládat venku nechci, protože by tam ječel, ale budu na tom usilovně pracovat. Když doběháme, tak s ním na chvíli vypadnu dál a honíme se a hážu něco aby se odreagoval, ale chci taky koukat protože sama se mám jako úplnej začátečník nejvíc co učit, a tak potom jdem a koukáme a jen když se dostane do moc velkých obrátek, tak mu nechám cupovat nějakýho k tomu určenýho plyšáka - to je asi jediný co ho dostatečně zaujme. Tak snad to takhle nějak půjde... hodně záleží jaký se tam zrovna sejdou psi, jestli hlasitý nebo tichý

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ještě k tomu odložení - možná tvému psu zima nevadí, tak je to jedno, ale já bych nezačínala s učením odložení teď - v mrazech a na sněhu. Pokud je odložení psu nepříjemné (a pokud při tom mrzne, tak to nepříjemné rozhodně je), bude samozřejmě o to dřív vstávat, o to víc čekat až už ho konečně pustíš, o to víc odložení nenávidět. Vydrž do příjemnějšího počasí, psa trochu unav a pak teprve uč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 02. úno. 2011 00:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Zima mu moc nevadí, ale nerad zůstává vleže i doma na koberci - teda na povel. Hned jak ho pochválím tak vyskakuje jak čertík z krabičky. Takže je stejně zatím co dělat :wink:

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 02. úno. 2011 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
U mě je pochvala většinou ukončení cviku, prodlužuji dobu mezi provedením a pochvalou. Ale jde to i jinak - lehni - lehnutí - klidná (!) souhlasná pochvala - vteřina - uvolnění + odměna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 23:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Jen drobný poznatek - zůstat vleže už zvládá, ale štěkání v této poloze mu nedělá zvláštní problém... je to holt šikulka :mrgreen:

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
to aj ten môj trubkár... dokáže skugať a brechať aj v leže... ale už otvorím dvere na byte tak, že ani sa nepriblíži a hučí v leže na koberci :?

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 28. kvě. 2011 21:17 
Offline

Registrován: sob 05. čer. 2010 21:07
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Máme stejný problém s agility cvičákem. A mám takový pocit, že i s tím samým jako Uhlík :) Pandičky, že? Asi umí psy správně motivovat. Mám tichého psa a jediné místo kde štěká je agility. Povel ticho neumí, protože se jinde nerozštěká. Jinak před sámoškou vydrží čekat v klidu. Problém je, že neustálé štěkání vadí nejen mě ale i ostatním na hodině, protože se musíme přeřvávat a neslyšíme třeba kudy se má běžet nebo co zlepšit. Zkoušela jsem jí přivázat venku aby neviděla na parkur, ale řve stejně. Vůbec nejhorší řev nastane, když jí nechám přivázanou a jdu si procházet trasu běhu. Jde to ještě nějak odnaučit nebo myslíte, že je už pozdě? Jinak jsem zkoušeli i soukromou hodinu agi a tam neječela, protože byla pořád středem pozornosti. S tím středem pozornosti máme problém i jinde, třeba si nemůžu pořádně pohladit jiného psa, protože ho začne odstrkovat a lísat se ke mě. Je možné, že třeba na tréninku žárlí na ostatní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 22:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Mám dotaz,jak odnaučit štěkání psa v bytě v mé nepřítomnosti.Má u sebe ještě jednoho psa a stejně štěká v kuse třeba 4 hodiny a sousedi po noční z toho zrovna nadšený nejsou... Jaký názor máte na elektronické protištěkací obojky ? Mě se zdají morbidní...Celkově je uštěkaná i normálně ,ale to mi neva ...

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp. 2011 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkus si pročíst tohle téma

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 05:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kopkonwin píše:
... štěká v kuse třeba 4 hodiny a sousedi po noční z toho zrovna nadšený nejsou...
...Celkově je uštěkaná i normálně ,ale to mi neva ...
To by mi teda pořádně vadilo. Vždyť to spolu přímo souvisí. Pes, který se rád poslouchá, se rád poslouchá neustále.

Citace:
Jaký názor máte na elektronické protištěkací obojky ? Mě se zdají morbidní...
Ty jsi tady poprvé? #-o

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: sob 06. srp. 2011 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Kamarádka má teorii, že když chce aby byl pes doma zticha, musí mít možnost se dostatečně vyštěkat venku. Podle mě jí to teda ale moc nefunguje (jako ale ostatně skoro nic s tím psem).

V souvislosti s tím, zajímalo by mne jestli nějak nepoškozuju svoje psy tím, že jim štěkání zakazuju - kromě na povel nebo když si "povídáme"? Nemám ráda hlasitý zvuky a oni to umí docela rozjet, ale zas bych jim nerada ubírala jejich právo na to být psem... Naštěstí labrador je neštěkavé plemeno, jsou šlechtění na práci potichu bez zvuků, tak snad to tak neva.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pon 08. srp. 2011 21:40 
Offline

Registrován: čtv 04. srp. 2011 15:25
Příspěvky: 1
Bydliště: Přerov
Dobrý den,mám 5ti měsíční štěňátko Jack Russel Teriéra a máme problémy se štěkáním v době mojí nepřítomnosti doma,přestože zkoušíme pořád odcházení ,tak Rasty neustále štěká. Vydrží sám v jiné místnosti než jsem já,na povel i bez povelu,ale jakmile odjedu z bytu je zle. Dokonce si prý stěžují jiní nájemníci domovníkovi,že pes neustále štěká..Když odcházím ,sedí na místečku a kouká,jakmile přijdu domů skáče mi po nohách i když se s ním moc nevítám,jen ho pohladím a jdu s ním ven. Někdy ale zase mě přivítá a zaleze pod gauč a třeba hodinu nevystrčí čumák...mám doma hračky jak motivační tak i obyčejné píískací a plyšové,zkoušela jsem už i nechat puštěnou televizi nebo radio,ale nezabírá na něj nic...
Předem děkuji za radu,jak zmírnit a po čase vyřešit tenhle problém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: úte 09. srp. 2011 17:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Nazivam si spokojne s 3 psami ktori patria k nejustekanejsim rasam. 2 z nich su pastierske psy, ktorych stekanie je sucast pracovnej naplne a ten treti je tiez povazovany za uvrieskanu rasu. Ani jeden z nich si nedovoli ma svojom protivnym stekanim otravovat. U nas doma sa drzi huba a nesteka sa bez dovodu. Stekne sa 2-3 krat ked niekto prejde cez branku a je na pozemku bez toho aby som o tom vedela. Po kratkom upozorneni na navstevu nastane ticho. Na zvoncek u dveri nereaguju lebo ten pocujem a je zbytocne upozornovat na to co pocujem. Vzdy boli vedeni k tomu, ze vyvreskovanie je neziaduce a netolerovane. Ani vonku pri hre sa netoleruje prehnane vystekavanie. Samozrejme, ze sa mozu zvukovo prejavit ked sa hraju ale nesmie to byt neunosne. Vtedy dostanu avizo a stlmia to. Naucili sa to rychlo. Najmensi uz v 4 mesiacoch vedel, ze vystekavanie na terase na vsetko co pojde poza plot je zakazane. Funguje nam to uz nejaky ten rok k uplnej spokojnosti. Zakladom je doslednost a zrozumitelne nastavenie hranic. :D

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hodně štěká a vyje
PříspěvekNapsal: čtv 25. srp. 2011 11:07 
Offline

Registrován: pát 12. srp. 2011 09:03
Příspěvky: 2
Bydliště: České Budějovice
Dobrý den, můžu vás někoho poprosit o radu? Mám skoro ročního Jacka, už od štěněte, když je doma sám, tak začne hrozně výt. Teď bydlíme u rodičů, kde jsou dva jezevčíci. Trošku se uklidnil, ale když ho to drapne, tak je schopnej výt i 4 hodiny. A to má ještě ten servis, že k nám dojíždí babička, která všechny psy venčí. Sami jsou zhruba tak 3- 4 hodiny. Teď to zrovna nedělá, ale zas začne a sousedi už nás udají.. Prosím o pomoc. :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nesnesitelné štěkání při aportu
PříspěvekNapsal: pát 26. srp. 2011 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. srp. 2011 07:14
Příspěvky: 1
Bydliště: České Budějovice
Dobrý den,

mám hyperaktivního pejska JRT, který miluje aport a vlastně všechno kulaté.
Řeším ale problém s tím, že když jsme venku a je čas na hru, tak na míček/aprotík pořád štěká a štěká.
Probíhá to asi takhle:
Hodím míček, pes mi ho přinese k nohám, já ho pochválím a sehnu se pro míček a v tom si to můj rarach rozmyslí a čapne míček a začne ječet, štěkat a doslova řvát. Přivolává na sebe pozornost.
Když hážu míčky opakovaně, tak už se ani neunavuje mi ho donést a začne rovnou štěkat a chce se přetahovat nebo chce abych si s ním hrála na honěnou.
Když si ho přivolávám povelem "ke mě" tak mi nechce míček přinést a přinese ho opravdu už jen když na mě vidí, že jde do tuhého. Když míček zabavím a je konec hry s povelem "dost" tak nereaguje a jde míček vyčuchat na skříň, vleze mi do tašky atd. Když ho hledání a dolování míčku omrzí, najde si klacek a provádí to samé dokola a dokola, prostě štěká a štěká....
Ignorace nepomáhá. Začala jsem chytat za čumák s povelem fuj, ale to pomůže tak na minutu.
Okřikování jsem se vzdala po přečtení knih pana Desenského, kde je vysvětleno, že okřikováním vlastně já štěkám na psa....

Jak mu tedy vysvětlit, že štěkáním rozhodně míček nedostane a že pouze já ukončuji hru??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: ned 28. srp. 2011 15:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Napsal jsem tři knihy, kde kromě jiného uvádím, že nepoužívám zákazové povely...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hodně štěká a vyje
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář. 2011 08:11 
Offline

Registrován: pát 12. srp. 2011 09:03
Příspěvky: 2
Bydliště: České Budějovice
___Honey___ píše:
Dobrý den, můžu vás někoho poprosit o radu? Mám skoro ročního Jacka, už od štěněte, když je doma sám, tak začne hrozně výt. Teď bydlíme u rodičů, kde jsou dva jezevčíci. Trošku se uklidnil, ale když ho to drapne, tak je schopnej výt i 4 hodiny. A to má ještě ten servis, že k nám dojíždí babička, která všechny psy venčí. Sami jsou zhruba tak 3- 4 hodiny. Teď to zrovna nedělá, ale zas začne a sousedi už nás udají.. Prosím o pomoc. :prayer:




Můžete mi prosím někdo poradit??? Děkuji mockrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář. 2011 14:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Honey prečítala si si už túto tému, kam bola tvoja otázka zaradená a ostatné témy o nesamostatnosti? A registračné podmienky poradne? Použila si funkciu "Hledat"?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pát 20. črc. 2012 10:59 
Offline

Registrován: čtv 12. črc. 2012 17:19
Příspěvky: 1
Bydliště: Moravskoslezký kraj
Dobrý den, tak píšu tady první dotaz mám teďkom týden Kodu, je to 7 měsíční "husback" (mamka je kříženec ridgebacka a huskyho). Jenže štěká na dědu, on moc neslyší takže když mluví tak křičí a mile mluvit taky už asi neumí takže se nedivím, že Koda na něj štěká. Jenže nevím jak ji zabránit aby štěkala? Myslela jsem si, že to nechám tak, že si časem zvykne. Jenže když jsem s ní byla poprvé na procházce tak jsme v úzké uličce potkali starého pána a Koda zakňučela a vyvlíkla se mi z obojku a utíkala. Takže se bojí starších lidí ale nevím jak ji s tím pomoct ? prostě dědá chodí venku a ona na něj štěká někdy se zapomene a je sticha. Taky když štěká mám obavy chytat jí za tlamu a ani nevím jak? tak něak zhora nebo zespoda i zhora ? Přece jen nevím ještě co všechno od ní můžu čekat a je to můj první pes.
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: ned 22. črc. 2012 07:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle můžeme snadno vyřešit na klasické free sobotě. Zatím by to chtělo přečíst si téma Psí výbava - obojky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nadměrné štěkání u dříve týraného štěněte
PříspěvekNapsal: úte 25. zář. 2012 17:26 
Offline

Registrován: stř 25. dub. 2012 12:19
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Vzala jsem si 3 měsíční štěně, které bylo týrané a neznalo pohyb. Je to fenečka, kříženka ovčáka. Bydlím v bytě a když jdeme ven, tak jen co vyjdeme z výtahu tak začne štěkat na celý dům, potom ještě chvíli venku a na každého psa kterého na procházce potkáme, až jsme u psa tak přestane a začne ho olizovat. Zkoušela jsem na ni klidně mluvit, že je vše v pořádku i jí říkat nesmíš a chválit ji když štěkat přestala, ale nic nezabírá. Zvyšovat na ni hlas nemůžu kvůli jejím předchozím zkušenostem. Vím že to nejde hned, ale má hrozně pronikavý štěkot a sousedi nejsou moc nadšení. Děkuji za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problem se stekanim
PříspěvekNapsal: pát 28. zář. 2012 06:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeďte na nějakou free sobotu, naučím vás pracovat s ní správně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!