Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: V noci mě vzbudí a uteče, prosím o radu.
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 17:58 
Offline

Registrován: čtv 15. bře. 2012 18:50
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,
potřebuji nutně poradit, mám 3 letého psa Border kolie, který je přes den venku, ale na noc ho dáváme do uzavřené místnosti do předsíně, kde spí od svého prvního dne u nás, nikdy nás nebudil (jen první dvě noci, ale to je myslím normální)... Před půl rokem to poprvé začalo, z ničeho nic mě kolem druhé hodiny ranní vzbudil (vyl, štěkal, mlátil do dveří..) že chce ven, tak jsem ho pustila, že si třeba potřebuje odskočit, nebo něco podobného, ale místo toho utekl a po marném volání jsem zabouchla hlavní dveře a šla spát... Ráno už byl přede dveřmi... Tak to trvalo asi týden, potom jako mávnutím proutku zase normálně spal, jako zabitý až do rána. Ale teď to začalo znovu před měsícem a trvá to doteď... Vyvádí kolem půlnoci až druhé ranní, pustím ho a ráno se vrátí. Je to opravdu hrozné, zkoušela jsem ho uvázat k plotu na dlouhém vodítku aby neutekl, ale vodítko překousal, nebo ho prostě ignorovat, ale to vzbudil celou rodinu. Každý den k němu vstávám a je to hrozné, chodím do práce a nedá se to zvládat. Přes den je někdy tak unavený, že ani sotva motá nohama (a to je to velice hyperaktivní pes). Prosím Vás o radu, nechci aby mi ho přejelo auto nebo tak, bylo by to opravdu hrozné, ale už nevím jak dál.
Děkuji, Nováková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V noci mě vzbudí a uteče, prosím o radu.
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
nemá někdo v blízkosti fenku která by hárala??? :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V noci mě vzbudí a uteče, prosím o radu.
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 21:12 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Gungan píše:
nemá někdo v blízkosti fenku která by hárala??? :wink:

Aj mňa to napadlo ako prvé,ale prečo sa tak správa len v noci? (žeby aj tá potenciálna háravá fenka bola vonku iba v noci?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V noci mě vzbudí a uteče, prosím o radu.
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 22:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To mi chceš říct, že ho pokaždé, když si pán usmyslí, jdeš pustit ven? Tohle by mi pes udělal jednou, víckrát by si to už nedovolil. Spím ráda a nenechám si to rušit. Pak sjem velice nepříjemná. Zvlášť, když je to projev "JÁ CHCI!" :grr:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V noci mě vzbudí a uteče, prosím o radu.
PříspěvekNapsal: sob 17. bře. 2012 06:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Takto bude pes vyvádět, dokud se z toho nezblázníte. Podobným typům psů říkám "cochcák", což je pes, který si vynutí a dostane to. Jenže u mne tito psi nemají šanci, respektive "najust" udělám pravý opak toho, co se pokusí vynucovat stylem "já chci". Překvapuje mne, že člověk, který má v profilu město Praha, se ještě v tomto století nechá od psa takto "vorat".
Jednou psa ven na jeho žádost v noci pustím už jen proto, abych věděl, o co mu jde. Jde-li o požadavek k vyvenčení, upravím mu krmný režim a čas posledního večerního venčení. Jestliže by se mi jen pokusil naznačit, že ho zajímá pouze to, co je venku nového, dal bych mu to řádně a srozumitelně "vyžrat", aby se mne příště nepokusil obtěžovat v nějakou nepřijatelnou noční hodinu. No a kdyby mi takto zdrhnul, po jeho návratu bych mu nastolil takový diktát, že by mne prosil, abych ubral. No a že by mi sahal na moje dveře jenom proto, že něco chce?... tak to tedy ani náhodou. On mi nové nekoupí.
Ten diktát spočívá v tom, že všechno, to znamená i sebemenší nepodstatné maličkosti, vyžaduji na jeden jediný povel, intonace vůči němu je s "kamennou tváří", ignoruji pochvaly spolu s dalšími výhodami, vyžaduji i úkoly, se kterými není úplně pevný v kramflecích, což ho poněkud vlažně doučím a rozhodně by neměl sebemenší šanci udělat cokoli, o co nestojím. U těchto psů méně mluvím, více jednám, proto mají tito psi 24h./d. couračku (viz. mé knihy). To přivolání by měl (tedy u mě) na jedničku s hvězdičkou, jelikož jiná alternativa by rozhodně nebyla k dispozici. I v těchto případech je to hodně o intuici, umění přečíst psa a o práci s pocity. Z toho důvodu, jestli nevíte, jak na to, zavolejte mi a stavte se tu s ním, umím tohle naučit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V noci mě vzbudí a uteče, prosím o radu.
PříspěvekNapsal: sob 17. bře. 2012 20:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Mne zaráží věta: "Přes den je někdy tak unavený, že sotva motá nohama (a to je to velice hyperaktivní pes)" To znamená že v ty konkrétní dny nespí v noci ani ve dne, což je dost divné a nemyslím si že po psychické stránce normální. Mně takhle vyváděla fena, protože u sousedů bouchalo otevřené okýnko ve špajzu. Dále mi plašila v noci kdy (umřel náš příbuzný, jinou příbuznou odvezla sanita do nemocnice atd.-to vše udávám jen jako příklad.)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V noci mě vzbudí a uteče, prosím o radu.
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 01:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
A máte ho na vodítku a on se vyškubne? Nebo ho snad pouštíte navolno, ikdyž už tolikrát utekl? Asi by mě taky zajímalo především, o co mu vlastně jde. Takže pořádný obojek, pevný vodítko a šla bych ven s ním. A taky zjistit, jestli ho doma něco neplaší, jak naznačuje Lenka

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V noci mě vzbudí a uteče, prosím o radu.
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
asi bych mu i přes den když to jde nasotolila takovej režim že ejslti přes den sotva motá nohama večer by padnul na hubu. jinak to co píšou všichni

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!