Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Ahoj, tak muj sikulka se naucil chodit na louzicku a bobik vyhradne ven a jen jednou tydne to nevydrzi a udela louzicku doma. Je to moje vina, protoze si chce hrat a tak se mu chvilku venuju, nez se pak ale obliknu, tak je louzicka na ceste. Mame ale problem. Kdyz hodne vyvadi a neda se uklidnit, skace po nas a na hracky ani nic jineho nereaguje nebo vydrzi jenom chvilku a pak zjisti, ze skakat na nas a tahat nas za nohy je zabavnejsi, tak ho dam vedle do mistnosti, kde ma hracky a pelech a zavru dvere. Temer vzdy na toto reaguje tesknenim, zaknuci a za 5 minut kdyz otevru a prochazim, tak vetsinou stopro narazim na louzicku. Sem tam se stane, kdyz je to dele, ze je tam i bobek na hromadce. Stejne tak pres noc. Nechavame mu otevreno at muze pobihat po byte. Vybere si misto a tam usne. Kdyz se ale probere a zjisti, ze spime, zacne si hledat zabavu a pak je to tezky. Po hodine me to prestane bavit a jdeme vedle do mistnosti. Scenar se opakuje. Jak se toho mame zbavit? Myslim si ze je to natruc. Nevim, jak ho za to potrestat, protoze ho pri to nikdy nechytnu a zaroven chci aby byl trosku samostatny. Co se tyce spani, jeste bych chtel upresnit, ze nespi nikdy v pelechu. Vyhledava radeji dlazbu, aby se mohl chladit (uz z toho ma odreniny na kloubu). Na misto ho ucim chodit, ale on tam vzdycky vydrzi jen chvilku. jakmile opustim mistnost, zvedne se a premisti se jinam. Nevim jak ho naucit spat v pelechu. Diky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dvouměsíční mimčo ještě dlouho nevydrží, když se v noci vzbudí, vem ho na chvilku ven. Totéž může být i přes den - neříká si tím vyváděním že potřebuje ven? Je potřeba najít tu správnou míru mezi skákáním jak pes poroučí a zbytečným trápením štěníka který nedokáže potřebu udržet a musí ji udělat doma, protože se páník nezajímá co mu pes sděluje.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Petra píše:
Je potřeba najít tu správnou míru mezi skákáním jak pes poroučí a zbytečným trápením štěníka který nedokáže potřebu udržet a musí ji udělat doma, protože se páník nezajímá co mu pes sděluje.


Nejsem samozrejme vestec, stene ma 3 mesice a myslim, ze jsem zjistil signaly, kterymi dava najevo, ze chce ven. Ma nejaky svuj cyklus a moc z nej nevybocuje. Ale jak rikam, nekdy je to tezke ho uklidnit, kdyz prijdeme z prochazky. Kdybych ho nezavrel do jine mistnosti, tak louzicku nebo bobek neudela. Potreboval bych poradit jak je to s tim pelechem. Nekdo mi rika, ze ho musim ucit na jedno misto a tam by mel i spat. Jenze to si nedokazu predstavit, jak by to ten nas prcek zvladl. Leda ze by mel pelech 5x4 metru. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Místo, kde psi spí, si vybírají sami. Pokud jim není vedro, spí v posteli, jinak je nechávám spát tam, kde sebou plácnou. Jde o to, aby se jim spalo dobře, o nic jiného. Aspoň u nás.
To zavření do jiné místnosti mi nepříjde moc šťastné řešení. Štěně se raduje, že se půjde ven, skáča a kouše. Najednou ho popadneš a někam zavřeš, ono neví proč, za co, co bude dál....? Zkus ho spíš nějak vhodně uklidnit, zbrzdit ty jeho projevy. On si evidentně nespojil zavření s tím skákáním a okusováním. Nevím, jestli je to dobře, ale u nás je jeden z nejtvrdších trestů, když sáhnu po psovi, odvedu ho beze slova a zavřu.
Je také možné, že se podělá spíš ze stresu než ze vzdoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Já bych to viděla právě spíš na ten stres, jak píše Essi. Navíc, pokud víš, že se ti pejsa vyčůrá tam, kde ho zavřeš, tak bych se bála, že se naučí něco, co rozhodně nechceš :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Essi píše:
To zavření do jiné místnosti mi nepříjde moc šťastné řešení. Štěně se raduje, že se půjde ven, skáča a kouše.


Ale tohle se deje, i kdyz prijdem z venku. Jde o to, ze on je klidny a z niceho nic se rozdovadi a neda se ho nicim zklidnit. Je takovy hyperaktivni. Zkousel jsem si s nim hrat ale nepomaha. Zacne skakat po me a hracky ho nezajimaji.

Essi píše:
Najednou ho popadneš a někam zavřeš, ono neví proč, za co, co bude dál....?


Popadnu ho, kdyz uz to trva dele a neda se uklidnit. Zavolam si ho vedle do mistnosti na misto, on prijde a tam ma i hracky. Mistnost je relativne velka a je v ni od mala. Potom odejdu do vedlejsi mistnosti a zavru dvere. Za chvili se premisti ke dverim a zaknuci. Potom uz jen otevru a ve vetsine pripadech je vymalovano :?

Essi píše:
Zkus ho spíš nějak vhodně uklidnit, zbrzdit ty jeho projevy. .


Muzes mi dat par tipu. Ja uz zkousel prevest pozornost na hracky, spolecnou hru, skakani na peska. U vseho vydrzi tak 30 vterin a vic ho ta cinnost nezajima. Je pro nej zjevne zabavnejsi skakat po me. :lol:

Essi píše:
Nevím, jestli je to dobře, ale u nás je jeden z nejtvrdších trestů, když sáhnu po psovi, odvedu ho beze slova a zavřu.
Je také možné, že se podělá spíš ze stresu než ze vzdoru.


To je presne ono o cem tady pisu. Jakekoliv odlouceni kdyz je rozdovadeny opetuje bobky. Myslim, ze mi to dela bud na just, nebo je takovy zavislak, ze je to ze stresu. Jenze on moc velky zavislak neni. Spis bych rekl, ze je to takovy prukopnik. Je rad, kdyz si hrajem, ale pak se proste sebere a rekne si dost. Uz si hrat nechci a jde si lehnout. Stejne se chova k ostatnim psum. Hraje si s nimi a pak si precvakne a jde si svou cestou nebo si lehne. Kdyz si s nim pes ale hrat nechce, tak si to uplne vynucuje, steka, skace kolem psa a dovadi, dokud si s nim pes nehraje. Jenze je pomaly a tak od nej vetsinou psi odejdou :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
tinta76 píše:
Já bych to viděla právě spíš na ten stres, jak píše Essi. Navíc, pokud víš, že se ti pejsa vyčůrá tam, kde ho zavřeš, tak bych se bála, že se naučí něco, co rozhodně nechceš :wink:


Mno, nejradsi bych ho nezaviral vubec, ale ono to fakt nejde, kdyz spis 5 hodin denne a pracujes 10 hodin denne a pejsek ti chce hranim ukrast i dalsi hodiny spanku. Kolikrat se tesim na to az vyroste :lol: Na druhe strane jsem rad, ze je to jeste stene, protoze je to muj prvni pes co mam od stenete a je to neco uplne jineho nez dospelak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
MickeyT píše:
Mno, nejradsi bych ho nezaviral vubec, ale ono to fakt nejde, kdyz spis 5 hodin denne a pracujes 10 hodin denne a pejsek ti chce hranim ukrast i dalsi hodiny spanku. Kolikrat se tesim na to az vyroste :lol: Na druhe strane jsem rad, ze je to jeste stene, protoze je to muj prvni pes co mam od stenete a je to neco uplne jineho nez dospelak.

No ale to je právě vono, je to štěně a vyroste, ten štěněcí věk se prostě musí nějak přetrpět i za cenu těch dalších ukradenejch hodin spánku ... Radši budu mít pytle pod vočima než pejska s nějakym zlozvykem (zjednodušeně řečeno :-))

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 14:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
tinta76 píše:
MickeyT píše:
Mno, nejradsi bych ho nezaviral vubec, ale ono to fakt nejde, kdyz spis 5 hodin denne a pracujes 10 hodin denne a pejsek ti chce hranim ukrast i dalsi hodiny spanku. Kolikrat se tesim na to az vyroste :lol: Na druhe strane jsem rad, ze je to jeste stene, protoze je to muj prvni pes co mam od stenete a je to neco uplne jineho nez dospelak.

No ale to je právě vono, je to štěně a vyroste, ten štěněcí věk se prostě musí nějak přetrpět i za cenu těch dalších ukradenejch hodin spánku ... Radši budu mít pytle pod vočima než pejska s nějakym zlozvykem (zjednodušeně řečeno :-))


Jasny. Ale ja chci mit ty pytle mensi. Uz ted jsou docela velky :-) Myslim, ze musi byt nejaky jiny nenasilny reseni a zaroven jiny nez ho nechat skakat, kousat a demolovat. I kdyz se smeju, kdyz zacne na miste skakat jako na trampoline, ale kdyz myslis, ze uz prestane a rafne te do stehna, pricemz kdyz pada dolu, ti nezapomene drapkama krasne sjet cele nohy, to uz tolik k smichu neni. Zajimalo by me co na to rika Ruda nebo ostatni. Mate nekdo podobne zkusenosti? Treba na kousani u me zabrala jedna vec. Kdyz me rafnul a bolelo to, tak jsem zarval, dal ruku za zada a stuhnul. To uz ale hafik nevydrzel a zaknucel a vysteknul neco jako ve stylu, to me stve, ze jsem to prehnal a kdyz mu dam vzapeti ruku do tlamy, tak se na me diva a dava hlavu pryc od ruky, aby me nahodou zase nekousl. To je obrovsky pokrok, pote co jako uplny prcek kousal az do krve v jednom kuse. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
MickeyT píše:
Essi píše:
To zavření do jiné místnosti mi nepříjde moc šťastné řešení. Štěně se raduje, že se půjde ven, skáča a kouše.


Ale tohle se deje, i kdyz prijdem z venku. Jde o to, ze on je klidny a z niceho nic se rozdovadi a neda se ho nicim zklidnit. Je takovy hyperaktivni. Zkousel jsem si s nim hrat ale nepomaha. Zacne skakat po me a hracky ho nezajimaji.

Essi píše:
Najednou ho popadneš a někam zavřeš, ono neví proč, za co, co bude dál....?


Popadnu ho, kdyz uz to trva dele a neda se uklidnit. Zavolam si ho vedle do mistnosti na misto, on prijde a tam ma i hracky. Mistnost je relativne velka a je v ni od mala. Potom odejdu do vedlejsi mistnosti a zavru dvere. Za chvili se premisti ke dverim a zaknuci. Potom uz jen otevru a ve vetsine pripadech je vymalovano :?

Essi píše:
Zkus ho spíš nějak vhodně uklidnit, zbrzdit ty jeho projevy. .


Muzes mi dat par tipu. Ja uz zkousel prevest pozornost na hracky, spolecnou hru, skakani na peska. U vseho vydrzi tak 30 vterin a vic ho ta cinnost nezajima. Je pro nej zjevne zabavnejsi skakat po me. :lol:

Essi píše:
Nevím, jestli je to dobře, ale u nás je jeden z nejtvrdších trestů, když sáhnu po psovi, odvedu ho beze slova a zavřu.
Je také možné, že se podělá spíš ze stresu než ze vzdoru.


To je presne ono o cem tady pisu. Jakekoliv odlouceni kdyz je rozdovadeny opetuje bobky. Myslim, ze mi to dela bud na just, nebo je takovy zavislak, ze je to ze stresu. Jenze on moc velky zavislak neni. Spis bych rekl, ze je to takovy prukopnik. Je rad, kdyz si hrajem, ale pak se proste sebere a rekne si dost. Uz si hrat nechci a jde si lehnout. Stejne se chova k ostatnim psum. Hraje si s nimi a pak si precvakne a jde si svou cestou nebo si lehne. Kdyz si s nim pes ale hrat nechce, tak si to uplne vynucuje, steka, skace kolem psa a dovadi, dokud si s nim pes nehraje. Jenze je pomaly a tak od nej vetsinou psi odejdou :D


Micky,
za prvé - já tu nejsem od toho, abych radila, napíšu svůj názor na věc.

Podle mě to děláš celé úplně naopak. Pejsek bude dost stresák, ale už také rozmazlínek a tím, jak s ním jednáš, ho vysloveně vedeš k tomu, aby s vámi moc hezky manipuloval. Už to začíná podle tvého příspěvku dost úspěšně dělat. Na druhou stranu ho "trestáš" zavřením ne za to, že vás okusoval a otravoval, ale za to, že přišel na přivolání do místnosti s hračkami. Připadá mi to vlastně všechno naopak. On vás otravuje - vy si s ním hrajete.... .
Jak tady mockrát psal Ruda, cílem výchovy psa je, aby dělal to, co chcete vy, ne naopak.
Šla bych na to od základu. Stanovíte si celá rodina, co pejsek smí a co nesmí, domluvíte se na znění povelů, které budete všichni používat. Tyto povely pejskovi "vysvětlíte" tak, aby je chápal, ale aby jejich vysvětlení pro něj nebylo nepříjemné, aby se nebál doteku ruky a případné rady=korekce, pokud pochopí špatně.
Za žádoucí chování - přišel na zavolání, ho pochválíte. Nedovolíte mu odejít od vás dřív, než ho nějakým pokynem propustíte. Ze začátku bude třeba "rada". Hrát si s ním budete, ale ne na každou jeho výzvu. Jeno tehdy, kdy vy budete chtít. Hru ukončujete - vlídně a klidně - vy, ne on.
Začněte pracovat na přivolání - je toho v poradně o tom napsáno dost. Dočtete se tam i o reflexním oblouku. A hlavně, klídek, důslednost, ale pohoda.

K tomu skákání a hře nad míru - vy jste nadřízený "pes", který tu hru ukončí, když chce. Pokud pejsek nebude chtít pochopit - zkuste mu jenom znemožnit pohyb. Ne tak, aby ho to bolelo, ale aby se uklidnil. Máme teď doma jedno trošku hysterické štěně - hru ukončuju tím, že řeknu klidně, ale důrazně "dost" a přestanu si hrát. Pokud nedá pokoj, chytím ho a přidržím tak, aby se nemohl moc hýbat a "dost" opakuju. Pouštím ho pomalu a tehdy, kdy se uklidnil - povolilo mu napětí v těle. Snažím se, aby to bylo všechno v klidu a bez negativních emocí a hlavně křiku. On je plný emocí, hry, a když bych začala zvyšovat hlas, předpokládala bych u toho opačný účinek.
Znova zdůrazním - toto je můj názor, radu žádej od Rudy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 15:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Essi píše:
Micky,
za prvé - já tu nejsem od toho, abych radila, napíšu svůj názor na věc.

Podle mě to děláš celé úplně naopak. Pejsek bude dost stresák, ale už také rozmazlínek a tím, jak s ním jednáš, ho vysloveně vedeš k tomu, aby s vámi moc hezky manipuloval. Už to začíná podle tvého příspěvku dost úspěšně dělat. Na druhou stranu ho "trestáš" zavřením ne za to, že vás okusoval a otravoval, ale za to, že přišel na přivolání do místnosti s hračkami. Připadá mi to vlastně všechno naopak. On vás otravuje - vy si s ním hrajete.... .
Jak tady mockrát psal Ruda, cílem výchovy psa je, aby dělal to, co chcete vy, ne naopak.
Šla bych na to od základu. Stanovíte si celá rodina, co pejsek smí a co nesmí, domluvíte se na znění povelů, které budete všichni používat. Tyto povely pejskovi "vysvětlíte" tak, aby je chápal, ale aby jejich vysvětlení pro něj nebylo nepříjemné, aby se nebál doteku ruky a případné rady=korekce, pokud pochopí špatně.
Za žádoucí chování - přišel na zavolání, ho pochválíte. Nedovolíte mu odejít od vás dřív, než ho nějakým pokynem propustíte. Ze začátku bude třeba "rada". Hrát si s ním budete, ale ne na každou jeho výzvu. Jeno tehdy, kdy vy budete chtít. Hru ukončujete - vlídně a klidně - vy, ne on.
Začněte pracovat na přivolání - je toho v poradně o tom napsáno dost. Dočtete se tam i o reflexním oblouku. A hlavně, klídek, důslednost, ale pohoda.

K tomu skákání a hře nad míru - vy jste nadřízený "pes", který tu hru ukončí, když chce. Pokud pejsek nebude chtít pochopit - zkuste mu jenom znemožnit pohyb. Ne tak, aby ho to bolelo, ale aby se uklidnil. Máme teď doma jedno trošku hysterické štěně - hru ukončuju tím, že řeknu klidně, ale důrazně "dost" a přestanu si hrát. Pokud nedá pokoj, chytím ho a přidržím tak, aby se nemohl moc hýbat a "dost" opakuju. Pouštím ho pomalu a tehdy, kdy se uklidnil - povolilo mu napětí v těle. Snažím se, aby to bylo všechno v klidu a bez negativních emocí a hlavně křiku. On je plný emocí, hry, a když bych začala zvyšovat hlas, předpokládala bych u toho opačný účinek.
Znova zdůrazním - toto je můj názor, radu žádej od Rudy.


Essi diky za nazor. Myslim si ze zase tolik chyb nedelame. S tou mistnosti a zaviranim, to je jen jeden z pripadu. Kdyz to udelam tak jak to rikas ty, ze ho dam bez reci okamzite do jine mistnosti a zavru, tak to udela taky. Privolani cvicime a pracujeme na nem. Bez rusivych vlivu se stane hooodne zridka, ze by neposlechl na poprve, ale kdyz prijde vyhruzne po druhe jeho jmeno, je okamzite u me. Dokonce i od misky pri jidle ho privolam. Povely koncime vzdycky my a to dalsim povelem. Do te doby uz vydrzi klidne i 3 minuty sedet a koukat na me nez jde k misce, nebo na chodniku u cesty. V tomhle je sikula. Ale zatim jenom pokud ho nerozptyluji ostatni psi ci nema na dosah nejaky klacik. :D

Jako svoji chybu a problem vidim urcite hrani a hranici, kdy uz to neni hra. Mozna jsem si na stene nastavil prilis tvrde pravidla, ale myslim si, ze to neni na skodu. Taky je problem s tim sklidnenim, kdyz uz chci hru ukoncit. Myslim ze to je zakladni kamen urazu. Kdybych to totiz dokazal ukoncit, tak ho nemusim trestat, tudiz zavirat a komplikovat nam obema zivot. Vyzkousim ho zklidnit tak jak popisujes. Dam vedet, jak reaguje. S tim hysterickym stenetem, myslim ze to moje je neco podobneho. Rekl bych mozna fakt spis hyperaktivni. Hodne spi, ale kdyz si hrajem, tak je tezky ho utahat. Ma porad dost sily. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 15:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Jo, jinak takhle rozdovadeny neni kazdy den. Je to tak dvakrat do tydne, kdy ma fakt roupy. Jinak je celkem klidny - myslim vecer. Pres den dovadi, ale v ramci pravidel, proste nedela problem ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mickey,

asi jsem to napsala nepochopitelně, ale mě opravdu připadá, že ta vaše vzájemná komunikace není v pořádku.

Jak jsem napsala, je to jen můj názor, skutečnou radu, o kterou se můžeš opřít, ti napíše Ruda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 18:48 
Offline

Registrován: stř 17. lis. 2010 09:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Severomoravský kraj
Máme 2 měsiční štěně,jak ho naučit chodit na jedno místo dělat loužíčky a bobík?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 18:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč na jedno místo? Mě se psi venčej venku. :wink: Pročti si to tu, poradnu zaměřenou na štěndai na nečistotnost. Odpovědí je tu už více jak dost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 23:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Keď sa naučia venčiť vonku,nebudú to robiť doma nikde.Alebo nemyslíte doma,ale aby sa venčili na jedno miesto vonku?Som z toho voľáká zmätená. :lol:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: ned 02. říj. 2011 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. črc. 2011 11:29
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha
Prosím pouze "názor" oprávněných . AST - kluk - 4,5 měsíce . Močí a tvoří hovínka doma - zatím jej to netrápí - . Mám jednu obtíž - 7 hod práce - mám hledat někoho na venčení (čehož se teda bojím) , nebo prostě počkat , až bude pejsek schopen vydržet 7 hod bez močení . Neterestám , pouze když uklízím , podotknu fuj. Děkuji .

_________________
Sára mě naučila zodpovědnosti, Coffi mě učí trpělivosti .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: ned 02. říj. 2011 22:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Indiánka píše:
Keď sa naučia venčiť vonku,nebudú to robiť doma nikde.

Dovolim si odporovat :yawinkle: . Moje jorksirka, kdyz jsme venku, tak kona potrebu venku, kdyz jsem mela v praci prescasy, tak mi v pohode sla na podlozku, kdyz potrebovala. Takze zvladala oboji, ale pritom doma sla opravdu jen na to misto s podlozkou. Ale teda ja se taky priklanim pro venceni venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: pon 03. říj. 2011 09:41 
Offline

Registrován: stř 08. čer. 2011 10:33
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno
I to fuj je vpodstatě trest pokud je směřováno na psa a je v okolí. Pes to nechápe a ani nemůže - uběhla moc dlouhá doba a i kdyby si ho přistihla při činu a sykla na něj fuj, tak se akorát bude stresovat a příště si dá jo pozor, aby potřebu vykonal někde, kde na něj nevidíš. A hovínko za gaučem, o kterém se podle zápachu dozvíš až o pár dní později...

Jinak 7 hodin je dost dlouhá doba na štěně, aby to vydrželo. Buď ho pořádně stahat a vyvenčit, aby to celou dobu prospalo (ale to asi nehrozí), nebo si najít někoho na venčení nebo to prostě brát tak, jak to je - o to více si le dát záležet, když je člověk doma a venčit i preventivně

_________________
http://nasesmecka.blogspot.cz/ - blog o dění v naší smečce a v mojí hlavě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: úte 04. říj. 2011 11:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kajda.m píše:
Indiánka píše:
Keď sa naučia venčiť vonku,nebudú to robiť doma nikde.

Dovolim si odporovat :yawinkle: . Moje jorksirka, kdyz jsme venku, tak kona potrebu venku, kdyz jsem mela v praci prescasy, tak mi v pohode sla na podlozku, kdyz potrebovala. Takze zvladala oboji, ale pritom doma sla opravdu jen na to misto s podlozkou. Ale teda ja se taky priklanim pro venceni venku.
Jakmile lidi učí venčit za určitých okolností psa doma, často řeší, že pes neřeší ty okolnosti a je mu jedno, jestli venku nebo doma. Volá mi kvůli tomu dost lidí na to, abych stál za tím, že je lepší naučit psa raději ven, než kde se mu zachce. Aby to pes řešil tak, jak chce člověk, vyžaduje to moc času a trpělivosti s tím, že stačí jednou neuhlídat chybu, aby řešili převýchovu a problémy, které vůbec nemusely nastat. Lidi učí psy venčit doma z nedostatku času a když nemají čas, jak tedy mohou docílit správného vychování bez času na tu výchovu? Jen si zkomplikují život. Netvrdím, že to nejde naučit, tvrdím, že to vyžaduje čas. To je ten pro mne zbytečný začarovaný kruh.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: úte 04. říj. 2011 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
kajda.m píše:
Indiánka píše:
Keď sa naučia venčiť vonku,nebudú to robiť doma nikde.

Dovolim si odporovat :yawinkle: . Moje jorksirka, kdyz jsme venku, tak kona potrebu venku, kdyz jsem mela v praci prescasy, tak mi v pohode sla na podlozku, kdyz potrebovala. Takze zvladala oboji, ale pritom doma sla opravdu jen na to misto s podlozkou. Ale teda ja se taky priklanim pro venceni venku.

Ty si tak možno jedna zo sta.Na iných fórach čítam ako sa ludia pýtajú ako majú odnaučiť psa venčiť sa doma,lebo ho to od mala učili na podložku/plínu.Teraz som čítala jeden nový dotaz,majitelia majú velkú hlavu z toho že bol pes naučený venčiť sa na balkóne a ako ide zima musia balkón zatvárať a čo s tým #-o U nás to fungovalo vždy tak,že psi sa venčili vonku,pokial sme boli dlhšie preč a pes/šteňa to nevydržal,pustil to doma,holt sa stane :roll: Ale nikdy sme psa cielene neučili venčiť sa doma na podložku.Keď som mala byť dlhšie preč,zaobstarala som si venčenie,vždy sa niekto nájde,či už z rodiny alebo z kamarátov,na venčenie mám dve kamošky z venčenia ktorým možem veriť a psi poznajú,pokial by svokrovci nemohli/nemali sme ich.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: úte 04. říj. 2011 22:37 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Indiánka píše:
Ty si tak možno jedna zo sta.Na iných fórach čítam ako sa ludia pýtajú ako majú odnaučiť psa venčiť sa doma,lebo ho to od mala učili na podložku/plínu.Teraz som čítala jeden nový dotaz,majitelia majú velkú hlavu z toho že bol pes naučený venčiť sa na balkóne a ako ide zima musia balkón zatvárať a čo s tým #-o U nás to fungovalo vždy tak,že psi sa venčili vonku,pokial sme boli dlhšie preč a pes/šteňa to nevydržal,pustil to doma,holt sa stane :roll: Ale nikdy sme psa cielene neučili venčiť sa doma na podložku.Keď som mala byť dlhšie preč,zaobstarala som si venčenie,vždy sa niekto nájde,či už z rodiny alebo z kamarátov,na venčenie mám dve kamošky z venčenia ktorým možem veriť a psi poznajú,pokial by svokrovci nemohli/nemali sme ich.


Mám pocit, že tohle jsou ještě důsledky starých výchovných metod typu ,, Dejte štěňátku v bytě noviny tam, kde nejčastěji koná potřebu a postupně je pomalu popotahujte ke dveřím z bytu...." :dontknow: :roll:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: stř 05. říj. 2011 09:44 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Indiánka píše:
Ty si tak možno jedna zo sta.Na iných fórach čítam ako sa ludia pýtajú ako majú odnaučiť psa venčiť sa doma,lebo ho to od mala učili na podložku/plínu.Teraz som čítala jeden nový dotaz,majitelia majú velkú hlavu z toho že bol pes naučený venčiť sa na balkóne a ako ide zima musia balkón zatvárať a čo s tým #-o U nás to fungovalo vždy tak,že psi sa venčili vonku,pokial sme boli dlhšie preč a pes/šteňa to nevydržal,pustil to doma,holt sa stane :roll: Ale nikdy sme psa cielene neučili venčiť sa doma na podložku.Keď som mala byť dlhšie preč,zaobstarala som si venčenie,vždy sa niekto ná


druhá stránka mince :-) vžiju se do situace toho psa, už dospělého - moc se ti chce, víš, že nesmíš, NESMIS doma.. a pak to pustíš. pes asi nemá výčitky PO, ale určitě vnímá to před. příbuzná má 2 jorky,poradili jí plínu. první pes tak nějak pochopil i s plínou doma, že min na zahradě to je lepší, druhý už má třičtvrtě roku a je mu jedno, kde močí. nechápou proč, ptají se mě.. říkám jim, vyhodte ty plíny, nechte ho venku s druhým, bude čůrat jako on. a tak tahají po bytě tam a zpátky neustále plíny, pes močí doma dál a nechápe, že by jednou měl tam, jednou může tady. první pes sice čůrá venku, ale protože v knize o jorkách nepsali jen o plíně, kočkolitu, ale i trestání vytřepáním za kůži, je totálně hysterickej a labilní a už jsem ho musela "řešit".
plíny vyhodit a yabezečit venčení, po štěněti, než udrží potřebu párkrát uklidit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: stř 05. říj. 2011 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
[quote="Indiánka"]Ty si tak možno jedna zo sta.[quote]
Jojo, verim, ze si tim hodne casto lidi nabehnou na problem. Ja prave kolem sebe nemam nikoho, kdo by domu prisel a psa vzal ven a v te dobe jsme meli 40hod prescasu, takze to bylo takove vypjate obdobi. Me prave vyhovovalo, ze to po te dobe, co jsem tehdy byvala pryc, nepustila kdekoli, ale prave na to pripravene misto. Ale jak rikam, rozhodne jsem pro uceni venceni venku. S druhym stenetem jsem litala co hodinu a pul ven a ted vydrzi dele nez jorksirka, naucil se cistotnost fakt rychle, holt clovek nesmi byt liny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěně čůrá u cizích
PříspěvekNapsal: sob 29. říj. 2011 14:53 
Offline

Registrován: úte 09. srp. 2011 07:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Zděchov
Dobrý den,
potřebuju poradit proč štěně (čivava 6 měsíců) čůrá, když jsme u cizích na návštěvě. Doma pěkně chodí ven a vydrží i když jsme v práci ale jakmile jsme někde jinde, tak si čurne i doma a někdy tam nechá i bobek. předem děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobík a loužička za nezájem
PříspěvekNapsal: sob 29. říj. 2011 18:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
zzuzikkk u polročného psíka čivavy je už možné aj značkovanie. Môže to byť kvôli nesamostatnosti, upútaniu pozornosti, keď je sám, alebo keď sa venujete iným a pripadá si sám. Tak či tak neplatí nič iné, ako to, čo už je na poradni popísané, či už ide o čuranie, alebo značkovanie. Stačí čítať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!