Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 23:08 
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak přečká štěně RTW ( tak 4 - 6 měsíční) zimu takovou jako byla letos. Výběh krytý ze tří stran a zatelpená bouda toť jeho výbava. Předem díky za vaše rady a tipy na případná zlepšení.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
při těhle mrazech bych takhle malý štěně dala radši někam na verandu kde se teploty pohybujou maximálně těsně pod nulou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 13:25 
Offline

Registrován: pát 05. pro. 2008 17:35
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
slamák píše:
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak přečká štěně RTW ( tak 4 - 6 měsíční) zimu takovou jako byla letos. Výběh krytý ze tří stran a zatelpená bouda toť jeho výbava. Předem díky za vaše rady a tipy na případná zlepšení.


Štěně samotné v kotci? Nedala bych ho tam nikdy a ostatně bych tam nedala ani dospělého psa. Pes není zvíře kotcové, ale smečkové. Výjimkou jsou místa, kde psům pomáhají a jinak to nejde, útulky apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 14:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no v takovejchle mrazech bych nenechala ani dospelýho psa venku, když má takovou srst jakou má. Tedy žádnou vzhledem počasí. A tak mě napadá, má rtw vůbec podsadu?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 15:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
o srtsi rotvíků jsem našla toto: Osrstění: Skládá se s krycí srsti a podsady = patrová srst. Krycí srst je středně dlouhá, drsná, hustá a pevně přiléhající. Podsada nesmí přerůstat krycí srst. Na pánevních končetinách je osrstění poněkud delší.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 19:35 
Nemesis v kotci nemá být zavřený. Kdybych chtěl psa do smečky tedy do bytu koupil bych pravděpodobně asi čivavu. Potřebuji hlídacího psa mame dům na konci vesnice bez pouličního osvětlení a krádeže jsou tu na týdenním pořádku. Ted máme DS a ten zvládá zimu skvěle ani nevydrží v teple ve verandě. Do boudy si zaleze až pozdě k ránu. Mohl bych rotwíkovi nabídnout teplo v garáži, ale aby pochopil, že je to jen stav nouze a nevyžadoval přespání v garáži každou noc i v teplých měsících.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
trošku OT,ale já mám v bytě československého vlčáka,takže určitě to nemusí být čivava,pokud chce člověk chovat psa v bytě,ale aby se to tu zase nezvrhlo v nějakou debatu pes v bytě xkotci. já osobně bych štěně do kotce v mrazech nedala,ani do té garáže,mě to přijde krutý.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Štěně bych v -15°C venku v kotci nenechala. V dospělosti asi jo, když bude mít pořádně zateplenou boudu v kotci a teplé žrádlo, přece jenom je to služební plemeno. Já osobně v takových mrazech nevydržím a nechávám psy přes noc v baráku i když mají hustou srst, je mi jich líto, ale já jsem na takový věci cíťa :D .

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 22:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Ahoj
Já mám tříměsíční ČVčko a když je nad nulou, tak ho v kotci se zateplenou boudou nechávám a v pohodě, když pod, beru ho dovnitř. Za rok už asi nebude co řešit. Předevčírem jsem viděl dvouměsíční štěně RTW a tam bych si to nerisknul ani náhodou Čtyřměsíční už možná vypadá jinak, ale -15 je slušná klemra i pro dospělýho. Navíc jde teky o to, jak je ta zateplená bouda velká. Pokud je to bouda pro dospělýho psa, tak si ji štěně asi nezadejchá a umrznutí by bylo celkem reálné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 23:32 
Undertaker píše:
Ahoj
Já mám tříměsíční ČVčko a když je nad nulou, tak ho v kotci se zateplenou boudou nechávám a v pohodě, když pod, beru ho dovnitř...


A jak ti to zvládá? Párkrát venku pak uvnitř. Nevyžaduje být uvnitř každý den nehledě na teplotu nad nulou?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 23:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
On má trochu smolíka v tom, že když sem přes tejden ve škole, tak to řeším právě takhle a nechávám ho v kotci kousek od intru. Ničeho se nedožaduje, je v kotci snad i spokojenej. Učil se tam bejt se mnou a přes žrádlo a když chodíme z venku, tak mě málem nenechá ani otevřít dvířka. Mám pocit, že si tam zvyknul rychle a dobře Má to tam rád a bere to jako svoje útočiště Když je rozespalej, ani se mu nechce z boudy. Ale tak nějak se řídí tím, co nadiktuju já a to, že si zvyknul spát se mnou, v pelechu pod stolem nebo venku je myslim celkem fajn. Prostě lehne si kde chci já a už neremcá. To, že třeba na dece je mu teplo, tak si jde lehnout vedle na zem nepočítám. Podle mě je to jen o tom, jak si psa naučíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 10:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jeden z důvodů, proč tady přes zimu nenechávám krátkosrsté psy, tedy ani RTW, spočívá v tom, že nejsem schopen jim zabezpečit při nepřízni počasí, což je hlavně vlhký vítr, aby měli v tu dobu v boudě minimální teplotu +5 st.C, což je dolní hranice teploty při které ještě nedochází ke zdravotním problémům s tím spojenými. Tato teplota se týká dospělých psů, ne štěňat, tam by měla být teplota poněkud vyšší, než to štěně přelíná na dospěláckou srst. Tento problém se dá řešit protivětrnou zástěnou vchodu a umělým vytápěním.

Pro ostatní. Zdržte se v tomto tématu komentářů, zda pes má nebo nemá být v kotci. Pokud pes v kotci jenom dočasně přebývá a pracuje se s ním mimo kotec, není zde co řešit a hlavně je to předmětem jiného tématu, které povede k hádkám mezi dvěma názory. Založte si na toto téma samostatné pod čarou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 12:54 
Velice Vám děkuji pane Desenský. Už jsem s začínal myslet že chci týrat psa když ho nemám v bytě. Ty stupně mi bohatě postačí abych se měl od čeho odrazit a na co si mám dávat pozor. Umělé vytápění mají i rybyčky v akváriu tak v tom nevidím problém i v psí boudě. Určitě nechci chovat psa zavřeného v kotci kotec pro psa mám jen jako případnou možnost jak psa oddělit od návštěvy s malými dětmi. Můj syn ví jak se má k psu chovat ale u ostatních nic riskovat nechci. Tu teplotu v boudě ještě dořeším, určitě by se nechala bouda pro dospělého psa uvnitř zmenšit přepážkou aby bylo uvnitř i pro juniora tepleji. Ještě jednou díky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 21:17 
Offline

Registrován: pát 05. pro. 2008 17:35
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
slamák píše:
Určitě nechci chovat psa zavřeného v kotci kotec pro psa mám jen jako případnou možnost jak psa oddělit od návštěvy s malými dětmi. Můj syn ví jak se má k psu chovat ale u ostatních nic riskovat nechci. T


OK, jenom technická a logická ... "případná možnost jak oddělit psa od návštěvy s malými dětmi..." proč potom řešíte teplotu, když to děláte případně a na dobu návštěvy? Snad návštěvy s malými dětmi nechodí v noci a asi nejsou na návštěvě permanentně.
Mimo téma nejsem, odpovídám na výše uvedené. A teď nejde ani tak o kotec, jako o to, že každý trochu upravuje, jak se mu to zrovna hodí, a pes se v tom vyznej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 23:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
budu trošku OT: tím, že budete psa vždy oddělovat od všech děcek krom vašeho syna, můžete způsobit, že se k nim nebude umět chovat a bude se jich třeba bát. To jen malá poznámka :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 00:33 
OK. tak to trochu rozepíšu. Šlo mě o to kdy si mám pořídit štěně jestli na jaře nebo na podzim. Budeli podzimní chtěl jsem znát tu teplotu. Štěně od jara už nebude mít snad takový problém s první zimou. A co se kotce a boudy týká. Pes by měl mít ( je to jen můj názor ) také svoje klidné a v zimě teplé místo kam se může schovat když na nás na lidi nebude mít náladu. Já osobně taky potřebuji občas vypnout a to jsem nejraději někde zalezlý osamotě někdy stačí hodina někdy půl dne. Psa nehodlám zavírat před každou návštěvou. To že muj pes je vychovaný to vím, ale za výchovu cizích dětí ruku do ohně nedám [-X vidím to na našem ovčákovi přijede jedna návštěva kterou fakt nemusí a raději si zaleze do kotce a přečká tam až návštěva odjíždí ( mimochodem také je moc nemusím ) už se taky stalo, že mu málem děcka vlezli až do boudy pak by to mohl být problem. Pro tyto případy chci mít možnost psa oddělit aby měl své nedotknutelné místo ne aby to byla bestie v kleci. uf snad jsem to napsal tak jak jsem myslel. kdyby ne ještě se ozvěte. :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Alča píše:
když bude mít pořádně zateplenou boudu v kotci a teplé žrádlo


S tím teplým žrádlem nevím, u nás lidí to funguje -myslím to, že v létě studený a v zimě teplý...
ale psi nemají kabáty čepice ani rukavice pod kterými se teplo udrží. Jasně je rozdíl chlupáč a krátkosrstý pes -máme oba a radši jim v zimě dáváme studené. Myslím, že to souvisí s teplotou těla... nevšimli ste si, že když si v létě dáte teplý čaj je vám líp? Pravda moc lidí to asi neskouší ale teplota těla se tím zvýší a tak je teplo snesitelnější stejně tak v zimě se studeným... Možná sem ted ale úplně mimo tak mě kdyžtak opravte :wink:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RTW vs -15°C
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Vhera: nejvyšší spotřeba čaje na hlavu je prý v Arábii a zmrzliny zas ve Skandinávii - něco na tom bude

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!