Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 13:56 
Dobrý den
chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost se stejným problémem jaký má teď náš pes - roční bišonek. Minulý týden ho matka vzala na pravidelné stříhání, i když tentokrát už to bylo po delší době, takže pejsek byl docela už zarostlý. Holička ho ostříhala opravdu hodně, místy vypadá skoro jako ten pes naháč. Náš pes se od té doby chová dost podivně. Schovává se do boudy, pak zas rychle vyskočí a běží za mamkou, aby ho vzala do náručí. Nebo jen tak za ní chodí a kňourá. Mamka mi říkala, že ta holička na něj křičela a dost ho za ty chlupy tahala, když ho rozčesávala. Já tam nebyla, takže nevím. Chci se zeptat, zda nevíte, co za tímto chováním může být. Děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
prč necháš na svého psa křičet? oprávněně vám teď nevěří...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 17:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Povedlo se vám hezky ho zradit. Ta holička by zasloužila nakopak do hlavy. Vaše maminka ho tam neměla nechávat a měla tu paní poslat hodně daleko do tmy a jít jinam.
Zavolejte co nejdřív Rudovi a domluvte si osobní návštěvu, bude nutné znovu získat jeho důvěru a poradit si se strachem. Hlavně ho nelitujte, chovejte se k němu klidně a suverénně. Nedovolte mu, aby se schovával. A zavolejte co nejdřív, než se tohle jeho chování upevní. A stříhejte ho sami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 19:06 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Nam se to stalo,kdyz pes byl ostrihany blbe - proste spis oholeny,nez ostrihany.A kdyz prisel nekdo na navstevu,tak se pokazde schoval a odmital vylezt,i kdyz jinak navstevy miloval.Proste se stydel.
Jinak ale si fakt vybirej,kdo tveho psa bude strihat,ja radeji ozelim dokonalou upravu,ale jdu tam,kde nejsme ve stresu,Stazinku 100x pochvali,jak je krasna a hodna (to posledni je sprosta lez :D ,ale ona si to o sobe mysli,takze to rada posloucha :D ).V salonu,kde nam nedovolili byt pri tom,kdyz ji strihali,priksirovali ji ke stolu a nejen vystresovali,ale i z nejakeho duvodu ji oholili knira (u VK,rekla bych,docela problem :evil: ),nas uz neuvidi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Já nám naprosto stejnou zkušenost jako Lexa. Když jsem svého psa ostříhala, tak ho všichni obdivovali a chválili, jak je krásnej ( opravdu byl) a víc si ho všímali a mazlili se s ním, protože byl jak plyšáček. A pesan byl šťastnej, že ho všichni muchlujou :pejs:
Naopak sousedi když ostříhali svého psa ( moc to neuměli,pes byl samej zub :pila: ), schovával se pod králíkárnou - styděl se ( možná byl i uraženej), ale po pár dnech byl zas jako dřív :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2007 10:50 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
jo,presne tak.Zadne drama to neni,musis ho jen dostatecne obdivovat a furt mu rikat,jak mu to slusi :D ,ale kdyz je ten pes ostrihany blbe,tak to proste vi - asi nikdy nepochopim,jak,ale vi.
Ale na pristi strihani si sezen nekoho jineho,jestli ta zenska na psa jecela a jeste ho tahala za chlupy :roll: ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2007 11:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Na mě někdo křičet a tahat mne za chlupy, tak mu vrazím facku a zdrhnu. Bez placení.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2007 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. úno. 2007 12:14
Příspěvky: 23
Bydliště: Prievidza - Slovensko
No my sme mali "Afgana" takze dost dlhosrste plemeno a ked sme ju prvy krat ostrihali dost na kratko, tak tiez bolo evidentne jasne ze sa za seba hanbi a moc sa jej to nelubi :D
Ale casom si zvykla a uz je aj stastnejsia ked sa ostriha :D

_________________
"Až láska ku všetkému živému urobila z človeka ľudskú bytosť"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 13:50 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Pejsek tam stopro prošel nějakým stresem, nátlakem, atd. Pro příště zvolit jinou střihačku nebo se to naučit sám:-)

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 15:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
i když si psa stříhám už osm let sama tak je to každej rok po zimě stejná komedie-lítá jak blázen, stydí se, zaleze si někam nemluví se mnou (teda snaží se :wink: ) a ta pár dní už je vše ok :D

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 15:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tí, ktorí máte psíkov, ktorím treba upravovať srsť, by ste mali na tieto záležitosti psíka pripravovať už vtedy, keď to vlastne ešte nepotrebuje. Budete tak predchádzať zbytočnému stresu, ktorý nepripravený psík môže zažívať. Samozrejme treba si vybrať toho, kto vie pri strihaní zaobchádzať so psíkom, ale veľakrát sa nedivím, keď ten, ktorý psíka strihá, vykáže majiteľa, ktorý chytá hysáky spločne so psom. Toto netvrdím na nikoho konkrétneho tu, ale ľudia sú naozaj rôzni.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2008 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
Ahoj, mám fenku RR, před týdnem jsme šli na procházku a v jednom místě musíme překonat el. ohradník. Bunny ví, že v tom místě musí čekat, je to už ostřílený 7 letý veterán :-) , tak se zastavila, ale měla mokrou tlamu a ohradník ji , z podle mě bezpečné vzdálenosti, pěkně nakopnul. Zaječela a snažila se zdrhnout, včas jsem ji zachytila, poplacala, ohradník jako vždycky nadzvedla, aby jsme mohli projít a šli dál. Od té doby se mě na procházkách drží jako klíště, když se mi vzdálí, pořád se otáčí, na oční kontakt přibíhá s takovym tim přitroublim širokym úsměvěm. Ale je taky pravda, že jde hodně pomalu, takovy tim lazenskym krokem... nevim jestli byla příčina rána od ohradníku nebo neco, co jsem prehledla, ale zmenilo se jeji chovani i ke psům, pred tim byla ze rvouciho psa na voditku vystresla, chtela se s nim proste seřvat, a ted jen pohrdavě koukne a jde se dal... myslite, že ta rána by mohla tohle způsobit, protože tak se chová od té doby... Dík...

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2008 15:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jo mohla - Bony prožil něco podobnýho :twisted: ale jemu to vydrželo jenom cca 3 dny :roll: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2008 15:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bude to asi tím, ale jsem si jist, že to rozchodí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2008 19:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
poznala som cubinu, ktoru tiez takto nakopol ohradnik pre kravy. par hodin po tom zacala cubina zvlastne chodit tak isli k vetovi a ten zistil ze ta rana jej sposobila krvacanie do mozgu. babulke sa uz nedalo pomoct a asi 20 hodin po tej rane umrela.....

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2008 20:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
čubís, mi takhle jednou po ráně zalezla do místnosti a nechtěla jít ven. Vytáhla jsem jí, nejdřív rozblbla před barákem a pak hurá s hračkou do ohradníku. Dalo to fušku, koně měli o zábavu postaráno, ale rozchodila to docela v pohodě ještě týž odpoledne.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2008 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
díky za odpovědi, tak krvácení do mozku by se snad po týdnu projevilo, je pravda, že je od tý doby línější na procházkách, ale na zahradě s kamárdama řádí jak poďas, tak snad to bude ok :)

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2008 23:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
rea píše:
Tí, ktorí máte psíkov, ktorím treba upravovať srsť, by ste mali na tieto záležitosti psíka pripravovať už vtedy, keď to vlastne ešte nepotrebuje. Budete tak predchádzať zbytočnému stresu, ktorý nepripravený psík môže zažívať. Samozrejme treba si vybrať toho, kto vie pri strihaní zaobchádzať so psíkom, ale veľakrát sa nedivím, keď ten, ktorý psíka strihá, vykáže majiteľa, ktorý chytá hysáky spločne so psom. Toto netvrdím na nikoho konkrétneho tu, ale ľudia sú naozaj rôzni.


Tady v Praze (tedy alesoň z mé zkušenosti) je za přítomnost majitele u střhání příplatek. A stříhání bez majitele je, jak jsem se dozvěděla a zní mi to celkem logicky proto, že v přítomnosti majitele pes cítí zázemí v něm a víc si dovolí...čili já jsem pro Badyho našla salon, kde to ty stříhací ženy se psy evidentně umí a mají k nim vztah.Jsou tam dvě a nezavěšují, nýbrž ty pejsky jedna z nich drží a tak:o) A evidentně spokojenost nejen má, protože pes sice taky po stříhání děsně lítá, ale tak nějak pozitivně, jako by úleva, že ten zbytečnej kožich sundal:o)

Ovšem první stříhání byla drsná zkušenost (je to můj první pes, který nevylíná). Tudíž jsem ho podle různých rad z netu donesla těsně před tím, než mu byly 4 měsíce do salonu(tam té paní řekla, že potřebuju i poradit s tímto typem srsti a jak o ni pečovat) ona mě na stříhando poslala pryč (tenkrát jsem to nečekala, byla jsem tím zaskočená a ještě si to mylně vyložila) a když jsem se vrátila, tak byl ostříhanej na pudla -cirkusáka. Na nohou a na vocase bambule, no děs (je to kříženec pudla a nějakýho vořecha:o) Načež mi paní sdělila, že ten 4 měsíční pes byl naprosto nezvladatelnej a je nevychovanej a vychovávat ho musím tím, že mu krapet vezmu kyslík. Potom si mně jak malý děcko podala, že ho neumím rozčesat (ČEŠETE HO ? NEČEŠETE!!!!!) a poté byla nasssštvaná, že nedostala dýško:o) a taky tam na něj ječela:o) No víckrát jsem tam nešla:o)

Apropos před tím prvním stříháním jsem ho pozvolna přiravovala( manipulace ve stoje, hřeben, pochoutka, zvuk fénu), ale stresovka to byla stejně:o) Teď je mu 10 měsíců a problémy v této oblasti už téměř nejsou:o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...my sa na prve strihanie len chystame, ...a vcera, kedze sme casto v terene a na zahrade, vselico sa mu nachyta, a uz mame i riadne dredy, som Charliemu musel na brusku doslovne vystrihat kus, takych 10x15 cm,...drti perfektne, pretoze pocuvana "lopatky" a vydrz,...ale po strihani,...nechcel ist zo zahrady , sedel na schodoch, sem tam zastekal,...a potom zase von z chyze nie vyjst von, doslovne ako keby sa schovaval...a budeme musiet ist pekne nakratko so srstou, to bude hanbenia...len rozmyslam, ci nam dovoli holicka byt s nim, ak nie, rusim kseft,...kamarat objednal strojcek,...ak nedojde v kratkej dobe, musim strihat asi ja,...len ci to zvladnem,...malymi noznickami od manikury asi nie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
My jsme si knírače stříhali sami... byl to teda porod..on po akci vždy vlítnul pod stůl a čekal, co my na to...a my jsme ho chválili..říkali jak je krásneeeeej..a on se pak nosil jako boban na lopatě... :D

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: sob 29. kvě. 2010 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...aj my sme uz ostrihani, sam som Charlieho strihal,...a co on nato ? zacal krivat, na lavu zadnu ani nedostupil, prezeral som mu ju, ci nema nieco pichnute, aj som vsade trosku pritlacil, nic, ziadna reakcia, ...na druhy den sme isli von, este takych 50 m poskakoval na troch, a potom akoby carovnym prutikom sibol....zeby to krivanie bola zamienka ako neist "na oci" ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pát 06. srp. 2010 12:13 
Offline

Registrován: pon 19. črc. 2010 09:46
Příspěvky: 53
Bydliště: Veselí nad Moravou
Před mnoha lety jsem měl psa čsv, byl hodně plachý, už jsem tady někde psal o tom, jak mě testoval. Když měl asi dva roky (z 1,5 roku u mě), přivezl jsem z útulku dospělou fenu čsv. Po dvou týdnech, až si na nový domov a rodinu zvykla, jsem je oba vzal ven na delší procházku na vodítku. Když jsme přišli k místu, kde byl klid a hodně prostoru na vyběhání, pustil jsem je z vodítka. Pes to tam dobře znal a fenu povodil po okolí. Ta ale z pro mě neznámého důvodu na mě začala skákat. Myslel jsem, že si chce hrát, ale začala vrčet a šla vyloženě po krku. Zkusil jsme uhýbat, ale ona znovu a znovu. Pes se k ní přidal a kousal mě do stehen a lýtek. Řval jsem povely, ale nepomohlo. Chránil jsem si hlavně krk, fena mi nedala pokoj a stále dorážela. Ve výskoku jsem jí dával pěstí, ale nic necítila, až po asi desátém útoku jsme ji udeřil do slabin. zaskučela, pes se hned stáhnul, a od té doby byl klid. To mě taky testovala?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pát 06. srp. 2010 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
K tomu popisu chovani feny moc nevim co rict, podle popisu mi to trochu pripada jako "histerickej zachvat", ale dost veci mi na to zase nesedi. musel bych to videt, ale ani tak nemuzu rict jestli bych byl moudrejsi. Zkus to popsat Rudovi prece jen ma z nas asi nejvetsi "databazi" pozorovani smecky .

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 05:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podobné chování je pro feny naprosto atypické. Už když jsem četl o tom psovi, mi to přišlo hodně přitažené za vlasy. Jsem přesvědčen, že si vymýšlíš.
Mimochodem, kdyby na tebe chtěla cíleně zaútočit fena čévéčka, navíc ve zlém, pak nepůjde čelně, ale vezme tě za pr... nebo alespoň za nohu a věř, že nemine. Minul bys ty, protože by rychle uskočila. Čistě hypoteticky, kdyby si s tebou hráli oba, tak jak tvrdíš, nesednul by sis déle než týden.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 10:03 
Offline

Registrován: pon 19. črc. 2010 09:46
Příspěvky: 53
Bydliště: Veselí nad Moravou
Desenský píše:
kdyby na tebe chtěla cíleně zaútočit fena čévéčka, navíc ve zlém, pak nepůjde čelně, ale vezme tě za pr... nebo alespoň za nohu a věř, že nemine. Minul bys ty, protože by rychle uskočila. Čistě hypoteticky, kdyby si s tebou hráli oba, tak jak tvrdíš, nesednul by sis déle než týden.


Bolest necítila, pes kousal do nohou se sklopenýma ušima, fena šla přímo na krk, to je fakt. Pes si se mnou nehrál, on jen vycítil, že v tom okamžiku jsem byl v početní nevýhodě a přidal se k silnějšímu. Když viděl, že se situace změnila, hned se stáhnul.
Co ti připadá přitažené za vlasy? Že mě vzal pod krkem? Kdybych to chápal, tak to sem nepíšu. Byl to mimořádně plachý pes. Proč to udělal? Nevím, proto se tady ptám. Myslel jsem, že si hlídá ten svůj nový prostor. Ale proč mě hned olizoval a prolomil tu bariéru a nechal se hladit, když jsem se ani nepohnul, to nechápu. Jestli ani ty ne, máš o čem přemýšlet. Ty knížky, co máš o vlcích, jsem četl ještě v originálech, nebylo to tehdy u nás k dostání (David Mech, Lois Crisler, Werner Freud...). Co kdy bylo v TV o vlcích, to jsem nahrával. Mám nějaká skripta z výzkumného programu s vlky v USA, s cílem vést vlče tak, aby s ním bylo možné dělat přednášky na školách a bořit tak mýty o zlém vlku. Dnes už se to asi dá sehnat na netu, nevím. To by tě mohlo zajímat, když máš tu malou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 05:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
das píše:
...Ale proč mě hned olizoval a prolomil tu bariéru a nechal se hladit, když jsem se ani nepohnul, to nechápu...

Gesta znehybnění mají mnoho významů, jeden z nich je i dohoda o vzájemném neútočení, do kterého jsi se pravděpodobně trefil.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 08:14 
Offline

Registrován: pon 19. črc. 2010 09:46
Příspěvky: 53
Bydliště: Veselí nad Moravou
Jenže pak jsem udělal velkou chybu, obrovskou. Nevěděl jsem si se psem rady, poptal jsem se v klubu, jak tu plachost aspoň trochu snížit, a jedna chovatelka mi poradila co nejvíc chodit se psem mezi lidi a když bude náznak strachu, chlácholit. Tak jsme chodili po městě, mezi lidi, seděli jsme na lavce hned u rušné křižovatky, a když se pes lekal lidí nebo jedoucích kamionů, tak jsem ho vydatně chlácholil - a prakticky ho utvrzoval v tom, že se bojí oprávněně... tehdy jsem vůbec netušil, jak to ještě zhoršuju. Byly okamžiky, kdy pes, když si ho chtěl někdo cizí pohladit, už ani neutíkal, jenom ztuhnul, sliny z tlamy, a trpěl ten kontakt. Byl úplně zablokovaný. Ještě nějakou dobu u nás byl, pak jsem ho daroval jednomu profi výcvikáři, který o něho moc stál a měl i s čsv zkušenosti. Vím, že tohle jsem naprosto nezvládl. Kdybych tehdy věděl, jak na to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
A jak ten pes dopadl, je v pohodě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 11:30 
Offline

Registrován: pon 19. črc. 2010 09:46
Příspěvky: 53
Bydliště: Veselí nad Moravou
Už mezi námi dávno není. Nový majitel byl až z okolí Chomutova. Vyměnili jsme si pár dopisů, internet tehdy ještě nebyl, poslal mi nějakou tu fotku a prý se pes pomalu uvolňuje a začíná s ním pozvolna cvičit. Už jsem ho pak neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Škoda. Díky. Já se ptala na to, jeslti se dostal do pohody. Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 12:28 
Offline

Registrován: pon 19. črc. 2010 09:46
Příspěvky: 53
Bydliště: Veselí nad Moravou
Jo, tak jsem tě i pochopil. Prý jo, ale osobně jsem ho už neviděl a chlápek se pak odmlčel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp. 2010 14:17 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
Dobrý den pane Desenský,
budu ráda když mi napíšete svůj odborný názor. Mám tříletého psa-borderáka Bobina. Byla jsem u Vás asi na dvou free so. Bobo byl vychovaný od štěněte tak, aby doma nic neničil. Zničil spoustu hraček ale nikdy ho nenapadlo kousat nic "člověčího". Taky proto, že jsem ho naučila na takový provizorní domácí kotec kde byl když nikdo nebyl doma. Dnes je dospělý a asi před měsícem jsem ho poprvé přistihla jak stojí u naší veliké knihovny a čte si :lol: Pořád přemýšlím co ho k tomu najednou vede. Jako první mě napadlo že se nudí, od té doby co má epileptické záchvaty chodí jen na procházky a nepracuje. Jenže to mi vyvrátil když jsem ho vzala na víkend ke známým kde celý den lítal ve smečce border a celý den byl na nohou. Jakmile jsme dorazili domů, byl ještě ten den u knihovny a zbavoval jednu knížku hřbetu.

Druhá věc která mě napadla jsou ty prášky :( dokud měl jeden až dva záchvaty za měsíc, léčila jsem homeopatií a bylinkami. Pak přišla strašná série záchvatů, měl jich 13 během dvou dnů a skončil na kapačkách a barbiturátech. Teď je užívá druhý měsíc.

Děkuji za Váš čas. Zdravíme Vlčárskou smečku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 17:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Dobrý den, Benjamin se do včerejšího dne kamarádil s každým pejskem, včera jsme se rozešli s přítelem a poprvé včera Benjamin vystartoval po pejskovi, kterého dokonce zná a dnes vystartoval také po psu, který byl daleko asi 8 metrů od nás a po projíždějícím autu což také nikdy neudělal, mívám ho na vodítku, takže se nic nestalo, ale tohle bych nečekala. Může to mít spojitost s tím rozchodem? Celou noc se na mě tisknul a celý den si mě hlídá víc než dřív. :dontknow:

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. srp. 2010 17:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Prachatice
Benjule já sice nejsem kompetentní, ale myslím si, že pejsek cítí to co Ty, ne doslova, ale ty podstatné emoce. Když jsem měla velmi vážné rozhovory s manželem, doprovázené bezmocným pláčem, náš polokavkazan proti mě seděl, olizoval mi slzy, starostlivě na mě hleděl a nepřestal, dokud jsem nepřestala já, pak se usmál a tvářil se, že se nic neděje a lákal mě ke hraní. Takže já si myslím, že to spojitost mít může ( no možná budu považována za blázna :rolleyes: ), protože Ty se teď určitě jinak chováš, jsi nervozní...atd. to přejde, buď trpělivá a taky buď ráda, že máš tak skvělého psího přítele (mimochodem co ten létací talíř? už ho nosí?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
No slzy mi taky včera olizoval... Jsem ráda, že ho mám, zůstat tu sama 120km od rodiny by bylo hrozný. Nebyl na to čas, byli tu naši a do toho ten rozchod, ani jsem neměla náladu, ale zítra vyrazíme, teď budeme mít na sebe času fůru :yawinkle: no ale doufám, že to odezní, stejně jako starosti okolo rozchodu...

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. srp. 2010 17:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Prachatice
tak tak...pes je prostě bezva parťák pro život :heart: držím palce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 08:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
JanaBC,
pes má epilepsii a vy jste tady byli jen na fríčku?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: ned 24. říj. 2010 22:56 
Offline

Registrován: čtv 19. srp. 2010 20:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Vratimov
Dobrý večer, náhlá změna chování mé 6-leté fenky BSP Sáry mě znepokojila, proto se obracím na vás. V létě je venku v kotci, v zimě spí ještě s NO psem ve větší, čisté sklepní místnosti. Nikdy s tím neměla problém, poslední týden se chová podivně, zběsile chodí po místnosti, je udýchaná, skáče po zdi k oknu a škrábe, štěká, myslím, že dává najevo, že tam nechce být. Když jsem s ní, nedělá to, ale hodně se třepe (jakoby ze strachu), když odejdu a tajně ji pozoruji přes okno, okamžitě začne. NO je klidný a nevyvádí. Když ji vezmu domů do zádveří, je úplně klidná, ví, že jsem vedle v místnosti. Asi před rokem se sekla a přestala dobrovolně do této místnosti chodit, takže ji tam na noc dostanu jen na večerní dávku granulí. Na cvičáku, kde pravidelně docházíme nám nedokázali poradit. Jinak je velmi chytrá, klidná, milá, větší problémy s ní nejsou, jen ty drobnější, ale teď je pro mě přednější vyřešit již zmiňovaný problém. Obávám se, aby to nebylo něco vážnějšího, nějaká nemoc či demence? Děkuji moc za radu. Romana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nemohlo se něco stát? nějaký zvuk- rachejtle nebo ěnco pdobného?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 10:45 
Offline

Registrován: čtv 19. srp. 2010 20:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Vratimov
Byla od malička hodně bázlivá a bojí se, když něco spadne a udělá to ránu, ale těch poledních deset dní, co se takhle chová tam žádné vnější vlivy nebyly. Vždycky si tam večer lehla a spala. Nevím, proč se tak chová, nevím si rady :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 11:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Vyzerá byť pekne rozhodená, ten strach sa mal riešiť a stabilizovať ju psychicky, nejak je cítiť, že ani ty jej na istote veľmi nepridávaš, čo by bolo treba vidieť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 12:16 
Offline

Registrován: čtv 19. srp. 2010 20:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Vratimov
Právě proto jsem ji vzala domů, doma je úplně vklidu, v noci spala. Když ji tam vrátím bude se to opakovat, ale doma dlouhodobě být nemůže, proto nevím jak dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 15:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zafungovala si na jej správanie a tým ho podporila.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 08:08 
Offline

Registrován: čtv 19. srp. 2010 20:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Vratimov
Dnešní noc, jsem chtěla vyzkoušet, jestli bude Sára na svém místě ve sklepní místnosti už v pohodě, ale bohužel opět se to v noci opakovalo, byla, jak šílená, znovu škrábání, kňučení a pak i štěkání, oči měla vykulené a rychle dýchala, hrozně se se mnou vítala, tak jsem ji vzala na zbytek noci domů, hned usnula. Ještě mě napadlo, že ve sklepě s ní jednou přespím a možná zjistím, co ji rozrušuje. Spíš si ale myslím, že v mé přítomnosti se bude chovat jinak, klidně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tím přespáním- ne ejn jednoua le víckrát ale mužeš taky vyřešit její problénm

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 27. říj. 2010 07:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jelikož neznáš zdroj problému psa, těžko tu někdo najde řešení. Lepší je mi zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: čtv 20. led. 2011 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Ahoj, máme nevysvětlitelnou změnu chování. Od včerejška se mi čubina tváří nešťastně, chodí jak tělo bez duše, venku je jak louda největší... nechápu to. Jinak žere normálně spíš s abnormální chutí k jídlu. Pije normálně. Bobek normální, akorát včera večer se venku velice intenzivně pásla na trávě a dělala, že se jí chce blinkat. Povely plní stejným stylem jako se hýbe - velice neochotně a bez jakékoli snahy. Asik 10 dní měla zvětšenou vulvu - ale teď (asik dva dny zpět) je zase normální. Bez jakékoli stopy po hárání. Nevím co se děje... :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: čtv 20. led. 2011 16:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Může jí být jen špatně, nějaká viroza. Změř teplotu, mrkni na slizice, prohmátni břicho (celé, od hrudníku po "ocas" jestli nebolí. Klidový režim. Pokud se nezmění, tak vet.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: čtv 20. led. 2011 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Může jí být jen špatně, nějaká viroza. Změř teplotu, mrkni na slizice, prohmátni břicho (celé, od hrudníku po "ocas" jestli nebolí. Klidový režim. Pokud se nezmění, tak vet.

Evi, objevila se nám boule u čumáka, tam kde má hmatové fousky. Je tvrdá. Naomak ji bolí, nikde nevidím ránu ani že by tam měla něco zabodnutého...nevíš co to může být?upřímně nevím, jak bych to u veta zvládla bez košíku :Hangman: mě si to nechá prohlídnout ale kdokoli jiný... ach jo :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zmena v chovani
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc. 2011 18:26 
Offline

Registrován: pon 18. črc. 2011 19:31
Příspěvky: 1
Bydliště: morava
nas pes zacal takhle pres den obcasne vrcet a pak zasteka(mame pitbula ,11let).ze zacatku jsem myslela,ze nekdo jde po schodech,nebo prijelo pred barak auto,nebo tak,ale nic.kdyz ho okriknu tak se tak blbe koukne a jde ale neni to o.k." bych rekla". nikdy pred tim to nedelal ,tak vubec nechapem co se deje.pak byla myslenka,ze ho bolej zuby,protoze mel ulomeny spicak a nevime jak dlouho,nechali jsme mu ho vcera vytrhnout.byl v pohode a dnes se zavrceni a steknuti opakovalo...nevite co se muze dit? mame dceru (6let)a jsem momentalne tehotna,tak jestli to ma nejakou souvislost?vzdy to bylo v pohode vsecko a najednou je ten pes jinej,docela mam obavy,aby neco nevyvedl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!