Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 10:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 14:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
...když jsme třeba venku na louce, nebo i doma při hře - že si náš pes přijde sednout na klín.Vyloženě vystihne okamžik když si třeba jen tak sednu do trávy.Přijde a vyloženě nacouvá na klín...má docela problém se tam vejít - se svými šedesáti kily A párkrát to udělal i při hře s jinými pesany.Zajímalo by mne, co tím dává najevo?
Tímto způsobem si pes takzvaně kryje záda. Někteří naši psi to dělají naprosto běžně, protože si mezi lidmi nevěří a ví, že krytím si zad se na něho odtud nikdo nedostane. To nedělají jen u mne, ale takto "se schovává" i mezi jiné psy, když jsem daleko. Oni i velcí psi mají lepší pocit při jistotě, že jsme za nimi (a s nimi) a to musí i cítit, proto na nás v klidu nacouvají, aby získali pocit většího bezpečí.
Trochu to vystihují následující fotky

Obrázek
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Rudo, Barda ke mně občas takhle nacouvá u našich, ale vůbec mi to nepřipadá jako obranné krytí zad - je tam denně, rád, v pohodě, nikdo a nic mu neubližuje, není nějak nervní nebo vyplašený... doteď jsem si myslela že se prostě jde přitulit... zacouvá, sedne, nalepí se na mne zádama - no a já ho chvíli mazlím... je to ono krytí zad, nebo se opravdu tímto způsobem vtírá abych ho pomazlila?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 17:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Mně to taky Jája dělá když je v pohodě, ale celkově mívá ráda zadek krytej - nemusí být zadkem u člověka, ale aspoň se jím opírat o nábytek, příp. ho mít zastrčenej pod stolem.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Jednou si takhle krylo záda štěně bígla u Feli. Potkali jsme velkýho psa a štěně zacouvalo pod Felču. Byl na ně úžasnej pohled. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 20:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra píše:
Rudo, Barda ke mně občas takhle nacouvá u našich, ale vůbec mi to nepřipadá jako obranné krytí zad - je tam denně, rád, v pohodě, nikdo a nic mu neubližuje, není nějak nervní nebo vyplašený... doteď jsem si myslela že se prostě jde přitulit... zacouvá, sedne, nalepí se na mne zádama - no a já ho chvíli mazlím... je to ono krytí zad, nebo se opravdu tímto způsobem vtírá abych ho pomazlila?
Jedno z míst, které mají na drbání psi nejraději je záď. Tudíž tebe se toto gesto podle výše popisovaného popisu netýká. Je snad každé vrčení agresivní hrozba?... Každé gesto psů má desítky různých alternativ. :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 22:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nesedlo mi tam právě to přicouvání... takže koukám že psa čtu správně, jen bych možná měla občas míň přemýšlet... a občas víc - aby se v tom čert vyznal... :twisted: :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cpe se ke mě zadkem...
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě. 2009 17:25 
Offline

Registrován: stř 11. bře. 2009 15:40
Příspěvky: 3
Bydliště: Rokycany
Ahoj mám dotaz....máme roční fenku BSP.Když vylezu na dvůr,tak si s ní začnu hrát,ona nadšeně běhá po dvoře a blbne s míčkem a když se unaví a někam si lehne,tak já si lehnu na lavičku,ona přijde ke mně a strká mi nejdřív hlavu pod koleno nebo pod paží a nechá se hladit-to už jsem si přečetla co to znamená,jenže potom když má dost drbání,tak se asi 3x otočí na místě,nacpe mi zadek mezi nohy,stojí a kouká,když jí začnu zase drbat,ona drží ale nehýbe se,spíš mi přijde že ten zadek nacpe ještě víc ke mně...co to znamená...chce jenom drbat nebo něco jiného?...děkuju za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cpe se ke mě zadkem...
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě. 2009 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
marti. píše:
Ahoj mám dotaz....máme roční fenku BSP.Když vylezu na dvůr,tak si s ní začnu hrát,ona nadšeně běhá po dvoře a blbne s míčkem a když se unaví a někam si lehne,tak já si lehnu na lavičku,ona přijde ke mně a strká mi nejdřív hlavu pod koleno nebo pod paží a nechá se hladit-to už jsem si přečetla co to znamená,jenže potom když má dost drbání,tak se asi 3x otočí na místě,nacpe mi zadek mezi nohy,stojí a kouká,když jí začnu zase drbat,ona drží ale nehýbe se,spíš mi přijde že ten zadek nacpe ještě víc ke mně...co to znamená...chce jenom drbat nebo něco jiného?...děkuju za odpověď

Neznamená to náhodou todle? Máš to tu hneď na začiatku.
Desenský píše:
Citace:
Tímto způsobem si pes takzvaně kryje záda. Někteří naši psi to dělají naprosto běžně, protože si mezi lidmi nevěří a ví, že krytím si zad se na něho odtud nikdo nedostane. To nedělají jen u mne, ale takto "se schovává" i mezi jiné psy, když jsem daleko. Oni i velcí psi mají lepší pocit při jistotě, že jsme za nimi (a s nimi) a to musí i cítit, proto na nás v klidu nacouvají, aby získali pocit většího bezpečí.
Trochu to vystihují následující fotky


Obrázek

Obrázek

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. kvě. 2009 09:47
Příspěvky: 5
Bydliště: Jihlava
V minulosti jsem zjistila, že psi (a feny) milují drbání na zádech/zadku, v oblasti kostrče. Zjevně jim to přináší velmi příjemné pocity jistého typu. :wink:
A tak když jsme se ujali 3letého koliáka, který nebyl až tak zvyklý na častý fyzický kontakt lidských rukou (často se při dotyku lekal), tímto drbáním jsem se snažila odbourat jeho nedůvěřivost vůči nám, jeho nejistotu z nového prostředí. Skončilo to tak, že dnes v době siesty (v bytě či na zahradě) na nás často sám nacouvává, abychom jej drbali a poplácávali po zadku. Drobné poplácávání u něho někdy vyvolává opakované pšíkání, přesto sám nikdy neodejde, zjevně se mu to mocinky líbí. :tonqe:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Chtěla bych se zeptat, co znamená, když na mě pes nacouvává, když sedím v křesle nebo mi vyskočí na klín a cpe mi zadek na rameno. Tzn. nemůžu ho drbat ani jej nemá moc chráněný. A nedělá to jen mě, občas i jiným lidem.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 08:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Afra píše:
...Tzn. nemůžu ho drbat ani jej nemá moc chráněný...
To si myslíš ty, ne ten pes.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Aha :lol: díky moc

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: ned 14. úno. 2010 13:35 
Offline

Registrován: pon 19. říj. 2009 19:45
Příspěvky: 1
Bydliště: Velešín
Zdravím všechny,chtěla jsem se zeptat ještě k tomu nacouvání. Manžel má dvouletého rotvíka,zachránil ho před půl rokem z nehezkých podmínek. Jsou spolu celý týden na chalupě já jezdím jen na víkendy...pes si sedá při jakékoli příležitosti vždycky na mne,nikdy na manžela i když stojím nacouvá mi k noze a celou vahou se opře,sedím na židli a on si mi sedne na nohy(nárty)i když má kolem spoustu místa..sednu si na podlahu a on mne zasedne...když jsem si lehla na pohovku sedl si mi na břicho(docela nepříjemné)...kdyby hledal bezpečí snad by ho hledal u páníčka tady u manžela nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: ned 14. úno. 2010 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
makuhu píše:
Zdravím všechny,chtěla jsem se zeptat ještě k tomu nacouvání. Manžel má dvouletého rotvíka,zachránil ho před půl rokem z nehezkých podmínek. Jsou spolu celý týden na chalupě já jezdím jen na víkendy...pes si sedá při jakékoli příležitosti vždycky na mne,nikdy na manžela i když stojím nacouvá mi k noze a celou vahou se opře,sedím na židli a on si mi sedne na nohy(nárty)i když má kolem spoustu místa..sednu si na podlahu a on mne zasedne...když jsem si lehla na pohovku sedl si mi na břicho(docela nepříjemné)...kdyby hledal bezpečí snad by ho hledal u páníčka tady u manžela nebo ne?

Jak jest napsáno výše, gesta mívají mnoho významů. Pejsek je evidentně vtěrka (ve velmi pozitivním slova významu) a bral bych to jako gesto neobyčejné důvěry.
Také je čistě teoreticky ale možné, že si tě hlídá nebo si tě přivlastňuje, ale to by se muselo vidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. srp. 2008 13:53
Příspěvky: 5
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Tak to dělá mně i dceři náš NO Ben pořád, venku i doma ... nacouve a sedne si doslova na nohu. Beru to tak, že tím říká: "nikam nechoď a koukej si mne všímat, hladit a drbat!" :D . Asi potřebuje od nás pocit bezpečí, je to nalezenec, co byl, podle veterináře, moc týraný :x
Jen když lezl na dceru sedící v křesle, byl výš než ona a podivně na mne koukal... hnala jsem ho dolů... nevím, jestli je to správně, ale zdálo se mi, že chce být nad ní (myslím tím jako ve smečce) ... a to nesmí. Fakt je, že to zkusil dvakrát a víc už to nezkouší ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
jarbar píše:
byl výš než ona a podivně na mne koukal... hnala jsem ho dolů... nevím, jestli je to správně, ale zdálo se mi, že chce být nad ní (myslím tím jako ve smečce) ... a to nesmí


To jsou jen takové pověry!O tom,že pes nesmí sedět výš než pán....tím se rozhodně hiearchie nemění!

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nacouvá na mne
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. srp. 2008 13:53
Příspěvky: 5
Bydliště: Čermná nad Orlicí
lomata30 píše:
jarbar píše:
byl výš než ona a podivně na mne koukal... hnala jsem ho dolů... nevím, jestli je to správně, ale zdálo se mi, že chce být nad ní (myslím tím jako ve smečce) ... a to nesmí


To jsou jen takové pověry!O tom,že pes nesmí sedět výš než pán....tím se rozhodně hiearchie nemění!


Nevím, byl to asi hloupý pocit, nelíbilo se mi to. Jinak, když si s Benem hrajeme, klidně si i lehneme na zem, při hře mi to nevadí, ale to jak na dceru v křesle skočil a drápal se jí pomalu za krk, z toho jsem měla divnou husí kůži .... asi je to jen můj pocit... fakt je, že jsem se u převýchovy Bena (z nalezené kousající vystrašené osobnosti) řídila jen jakýmsi citem a pocitem.... a je z něj hodný a celkem i poslušný pes .... doufám, že nedělám moc chyb :roll:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!