Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prenasledovanie
PříspěvekNapsal: stř 07. úno. 2007 13:15 
Zdravim vas vsetkych,mam taky mensi problem s mojim 3rocnym rr.Vzdy kde sa v byte pohnem mam ho doslova za zadkom napr. lezim v obyvacke na gauci pes so mnou.zodvihnem sa idem do kuchyne a pes ide hned za mnou.Jednoducho kde som ja tam je aj on.Nieze by mi to nejako vadilo,ale neviem preco to robi,mam este 15rocneho krizenca a ten take veci nikdy nerobil.Diky za odpoved.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prenasledovanie
PříspěvekNapsal: stř 07. úno. 2007 13:21 
MonikaArko píše:
preco to robi.


chce být s tebou :-) a má tě rád. chce vidět, co děláš :-) Asi se mu věnuješ ty a on na oplátku má potřebu být s tebou.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. úno. 2007 14:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Můj tohle dělá taky a před ním pejsa to také dělal.I na záchod se vecpe :lol: Jsem ráda,alespoň vím,že je těší moje přítomnost!

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prenasledovanie
PříspěvekNapsal: stř 07. úno. 2007 16:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
MonikaArko píše:
...Vzdy kde sa v byte pohnem mam ho doslova za zadkom napr. lezim v obyvacke na gauci pes so mnou.zodvihnem sa idem do kuchyne a pes ide hned za mnou.Jednoducho kde som ja tam je aj on.Nieze by mi to nejako vadilo,...
Je to projev naprosté (až partnerské) závislosti a rozhodně není dobrý. Většina psů, s tímto chováním, absolutně nezvládá stres ze změny nějakého zaběhnutého režimu. Skoro všichni psi v mé smečce jsou na mně podobným způsobem závislí, ale právě proto, že vím, co to znamená, je učím i plné samostatnosti s aktivitami beze mne a často hraji roli pouhého tichého pozorovatele, kde psům seberu jakékoliv vzorce, kdy se objevím a kdy zase zmizím z jejich dosahu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. úno. 2007 17:01 
Ja si nemyslim ze by nezvladal stres je velmi vyrovnany.Mozete mi napisat nejaky konkretny priklad,pomocou ktoreho by som docielila,aby to nerobil.Dakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 08:39 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
MonikaArko,
již si odpověď dostala
Citace:
Desenský
aktivitami beze mne a často hraji roli pouhého tichého pozorovatele, kde psům seberu jakékoliv vzorce, kdy se objevím a kdy zase zmizím z jejich dosahu.

:wink:

PS: :clap3: :potlesk: Zvládla jsem to, konečně jsem to nepopletla. Teda řeknu vám ten PC je někdy, ale ............... :PC:

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
MonikaArko píše:
Ja si nemyslim ze by nezvladal stres je velmi vyrovnany.Mozete mi napisat nejaky konkretny priklad,pomocou ktoreho by som docielila,aby to nerobil.Dakujem


Je jednoduche zistit ci je vyrovnany alebo nie. Odid do vedlajsej miestnosti a nedovol mu ist za tebou (zatvor dvere) :wink: Je to velmi jednoduchy test.

To co tu spominas moze v neskorsom veku psa sposobit absolutnu neschopnost psa zostat osamote. Je normalne ak sa pes pride na teba pozriet alebo sem-tam ide s tebou do vedlajsej miestnosti, ale keby za mnou chodili psiska ako tien, asi by mi to dost vadilo. Mna prenasleduju hlavne ked sa vratime z vencenia lebo vedia ze sa bude podavat vecera. Vtedy ma nespustia z oci :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 13:15 
To s tou miestnostou som uz skusala davno.nema s tym ziadny problem.Lahne si a je uplne v pohode.Skusala som to s povelom ostan,ale aj bez neho.Zavrela som dvere a nic sa nedialo ani po dlhsej dobe.A zostat sam doma nemal nikdy problem,pretoze mam premenlivu pracovnu dobu,takze ked odchadzam nevie ci som si len odskocila,alebo budem prec dlhsie.Ale inak diky za radu,ak by ta este nieco napadlo,tak mozes napisat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
zazulka:asi to nebude platit u každého psa.Můj byl závisláček od mala a žil s tim v pohodě celých 15,5 let.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. úno. 2007 07:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
evina píše:
zazulka:asi to nebude platit u každého psa.Můj byl závisláček od mala a žil s tim v pohodě celých 15,5 let.


Evina, a preto som napisala ze to MOZE, nie ze apriori musi sposobit v neskorsom veku problem 8) . Ale poznam psov u ktorych sa to vyvinulo podobne, jednoducho by som si na to ja osobne dala pozor, pretoze lahsie je niecomu predist ako to potom zdlhavo riesit. Jednoducho by som si psa cas od casu nenapadne testovala ako je na tom. To je vsetko. Ja nechcem nikoho presviedcat, ze ma problem :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prenasledovanie
PříspěvekNapsal: pon 31. pro. 2007 12:43 
Desenský píše:
MonikaArko píše:
...Vzdy kde sa v byte pohnem mam ho doslova za zadkom napr. lezim v obyvacke na gauci pes so mnou.zodvihnem sa idem do kuchyne a pes ide hned za mnou.Jednoducho kde som ja tam je aj on.Nieze by mi to nejako vadilo,...
Je to projev naprosté (až partnerské) závislosti a rozhodně není dobrý. Většina psů, s tímto chováním, absolutně nezvládá stres ze změny nějakého zaběhnutého režimu. Skoro všichni psi v mé smečce jsou na mně podobným způsobem závislí, ale právě proto, že vím, co to znamená, je učím i plné samostatnosti s aktivitami beze mne a často hraji roli pouhého tichého pozorovatele, kde psům seberu jakékoliv vzorce, kdy se objevím a kdy zase zmizím z jejich dosahu.


B-ruška: To je zajímavé, můj pes má přesně tento problém. Ale jak konkrétně je učíte samostatnosti? Krom toho, že je asi za sebou nenecháváte lézt až na WC... :oops:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prenasledovanie
PříspěvekNapsal: pát 23. dub. 2010 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. úno. 2010 16:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Žilina / Praha 5
Môj pes je tak isto "prenasledovateľ", osobne mi to až tak nevadí, ale myslím, že by mu veľmi prospelo keby bol samostatnejší. Čo by som pre to mohla urobiť???

Hádam najkritickejší príklad: tvári sa že spí a keď stlačím gombím, ktorým sa vypína PC tak zrazu vyskočí - pozerá na mňa a čaká- že čo ideme teraz robiť, zdá sa mi to byť s jeho strany prehnané.

Tak isto hrozne reaguje na stereotyp, a stereotyp je preňho 2-3 krát zopakovaná vec.

Rovno by som sa chcela opýtať čo znamená, keď napr. umývam riad, on príde ku mne a sadne si medzi nohy, ak prejdem ďalej posunie sa znova ku mne. Prikladám foto na ukážku (na priateľa je tiež dosť naviazaný).
Ďakujem :yawinkle:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!