Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 09. kvě. 2024 17:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Alvi píše:
Kastrace ti epilepsii nezpusobi. Stitnou zlazu taky ne. .

s tímhle musím zásadně nesouhlasit je dokázaný že cca 90% všech pacientů s poruchami štítné žlázy sou feny po kastraci. tohle onemocnění se dědí tak že se dědí predispozice a tuhle predispozici spustí- stres nebo hormonální disbalanc- vnitřní stres. což se rovná kastrace

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
ajka píše:
Alvi píše:
Kastrace ti epilepsii nezpusobi. Stitnou zlazu taky ne. .

s tímhle musím zásadně nesouhlasit je dokázaný že cca 90% všech pacientů s poruchami štítné žlázy sou feny po kastraci. tohle onemocnění se dědí tak že se dědí predispozice a tuhle predispozici spustí- stres nebo hormonální disbalanc- vnitřní stres. což se rovná kastrace

Ok, dekuji za info. S temi 90% nevim, studie jsem nevidela. Prit se nebudu.
Hormonalni disbalanc je podle mne treba i faleska, gravidita a cele harani, takze pokud tam predispozice je, projevi se to casem pravdepodobne stejne.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 13:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alvi píše:
Hormonalni disbalanc je podle mne treba i faleska, gravidita a cele harani, takze pokud tam predispozice je, projevi se to casem pravdepodobne stejne.

Vůbec ne. Obávám se, že si zde pleteš hrušky s jablky. Tebou jmenovaný hormonální disbalanc je v naprosto odlišných rovinách než tam, kde cosi chybí. Falešky jsou pro mne, co se týče léčitelství, snadno řešitelné. Gravidita se vyřeší sama a hárání má také své přirozené mechanismy a navíc se dají snadno ovlivňovat. Ovšem u kastovaných fen se rovnováha nedá vytvořit, a když už ano, pak jen dočasně, nebo jen do určité míry. Přeci jen, když už někde něco chybí, dá se to jen nějak ošidit, ne vrátit do původního stavu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Desenský píše:
Alvi píše:
Hormonalni disbalanc je podle mne treba i faleska, gravidita a cele harani, takze pokud tam predispozice je, projevi se to casem pravdepodobne stejne.

Vůbec ne. Obávám se, že si zde pleteš hrušky s jablky. Tebou jmenovaný hormonální disbalanc je v naprosto odlišných rovinách než tam, kde cosi chybí. Falešky jsou pro mne, co se týče léčitelství, snadno řešitelné. Gravidita se vyřeší sama a hárání má také své přirozené mechanismy a navíc se dají snadno ovlivňovat. Ovšem u kastovaných fen se rovnováha nedá vytvořit, a když už ano, pak jen dočasně, nebo jen do určité míry. Přeci jen, když už někde něco chybí, dá se to jen nějak ošidit, ne vrátit do původního stavu.

Muzou to byt jine roviny, ale vysledek je stejny.
Pro vas jsou falesky a ostatni snadno resitelne. Ale pokud se bavime o normalnich lidech a veterinarich, tak falesky se casto opakuji natolik, ze tu fenu rozhodi a nemoc se tim padem muze projevit. Ostatni veci taky.
Pokud ma byt nerovnovaha spoustecem nemoci, tak je to vsechno. A kdyz uz se nemoc spusti, je jedno, jestli se povede fenu stabilizovat tak, ze je schopna zivota bez leku. Nemocna je.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alvi když se budu bavit konkrétně o tý štítný žláze- dělala sem na ní bakalářku konkrétně u psu četla spoustu chytrejch knížek atd. tak tam ta kastrace je v základu opravdu skoro stoporcentní spouštěč narodíl od hárání falešky a gravidity- které hárání a gravidita jsou standartní výkyvy hormonů na které je tělo zvyklé a připravené narozdíl od kastrace kdy je z těla naprosto vyloučen některý hromon- všechny pohlavní a v tom je docela zásadní rozdíl nemyslíš?. zatímco u všech jmenovaných hormonálních disbalncí ty hormony furt jsou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
ajka píše:
alvi když se budu bavit konkrétně o tý štítný žláze- dělala sem na ní bakalářku konkrétně u psu četla spoustu chytrejch knížek atd. tak tam ta kastrace je v základu opravdu skoro stoporcentní spouštěč narodíl od hárání falešky a gravidity- které hárání a gravidita jsou standartní výkyvy hormonů na které je tělo zvyklé a připravené narozdíl od kastrace kdy je z těla naprosto vyloučen některý hromon- všechny pohlavní a v tom je docela zásadní rozdíl nemyslíš?. zatímco u všech jmenovaných hormonálních disbalncí ty hormony furt jsou

Ok, beru, rikam ze hadat se s vama ani moudryma knizkama neminim.
Ja to brala ze sve osobni zkusenosti. Kastrand znam dost a se stitnou zlazou ani jednu. Proto me treba napadlo, jestli cast z tech nemocnych fen nebyla kastrovana treba z duvodu castych falesek - kdy by se to spustilo castou nerovnovahou taky.
A vubec, jsem off topic, takze koncim :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Citace:
Muzou to byt jine roviny, ale vysledek je stejny.

Pochop, že se s tebou nechceme hádat, jen chceme abys to pochopila. Prijde mi, ze se na vsechno divas cernobile. Hodne to zjednodusim. Kdyz nekomu uriznes ruku, tak ji mit nebude, kdyz mu ji zlomis, tak kosti srostou a ruka bude zase OK. Je rozdíl, když hormony kolísají a když je úplně vymažeš.

Citace:
Pro vas jsou falesky a ostatni snadno resitelne. Ale pokud se bavime o normalnich lidech a veterinarich, tak falesky se casto opakuji natolik, ze tu fenu rozhodi a nemoc se tim padem muze projevit. Ostatni veci taky.
Pokud ma byt nerovnovaha spoustecem nemoci, tak je to vsechno. A kdyz uz se nemoc spusti, je jedno, jestli se povede fenu stabilizovat tak, ze je schopna zivota bez leku. Nemocna je.

Ono dost často pomůže zlepšit feně náladu, pak můžeš použít bylinky, homeopatika, pak lidi výše povolané a ty veterináře až nakonec.
Nerovnováha není spouštěčem, ale hraje významnou roli. Můžeme polemizovat o určitých genetických predispozicích. Jsou zatížena určitá plemena, takže je otázkou jakou roli zde hraje adaptabilita prostředí, vyrovnání organismu s dlouhodobým stresem a to můžeme začít u psychické vyrovnanosti matky, takže toho je mraky a v celkovém hodnocení to nelze posoudit. A když už jsme u těch kříženců, tak z toho všeho asi nakonec vyjdou nejlépe, protože jejich genetická variabilita je mnohem větší než u čistokrevných plemen a jsou tak mnohem odolnější a přizpůsobivější.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 11:49 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Když už se to přesunulo, tak by mě zajímalo, co mi doporučíte. Pes a fena žijí 24 hod denně dohromady. Už spolu přežili dvě hárání - štěnátka nebyla. Fenka má odmala falešky, které se projevují jen tím, že jí trochu teče mléko. Žádné nošení hraček do pelechu nebo bůh ví co. Psychicky je 365 dní v roce stejná, kromě toho, že na vrcholu říje nastavuje k očichání zadek jiným psům, ale nenechá na sebe nikoho naskočit (zřejmě i vlivem paničky).
Kastrovat nebo nekastrovat? (Připomínám, že s tím psem je 24hod denně, někdy bez dozoru i v době hárání. Venku je uhlídatelná.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
na háráních bych našla pro psa nebo fenu ,,náhradní péči,, hládní apson na ty nejkritičtější dny rozhodně nekastrovat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 11:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nějak nechápu otázku. Uhlídáš, jsi s ní, je povahově vyrovnaná a nenechá na sebe nikoho naskočit. Faleška nemá nijak závažný průběh. Na co chceš kastrovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Rozhodně nekastrovat. Proč taky. A co se týče falešky. Na začátku hárání sniž KD. Když už teď krmíš masem, sniž porci masa na polovinu, žádné hovězí ani vepřové. A zbytek Krmné Dávky doplň zeleninou nebo granulema lajtkama. Tohle krmení jí nech až do doby očekávaného "pseudoporodu" a i chvíli potom. Postupně zvyšuj zase na normální množství. Dávkování masa samozřejmě upravíš podle čuby, pokud začne hubnout. Ale radši míň než víc.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:23 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Ajka píše:
na háráních bych našla pro psa nebo fenu ,,náhradní péči,, hládní apson na ty nejkritičtější dny rozhodně nekastrovat

To by jim spíš ublížilo ne? Nemyslím, kdyby někdo hlídal u mě doma (což málokdo udělá). Ale kdybych je najednou oddělila, tak mohou být nesví, nepochopí, co se děje.
Essi píše:
Nějak nechápu otázku. Uhlídáš, jsi s ní, je povahově vyrovnaná a nenechá na sebe nikoho naskočit. Faleška nemá nijak závažný průběh. Na co chceš kastrovat?

Uhlídám - když jsem s ní. Zatím na sebe nenechala ani mimo mou přítomnost nikoho naskočit (nebo z toho alespoň nejsou štěňata). Ale co když se to "povede", až bude stará? Pak budu řešit jestli vůbec přežije porod. Nerada bych o ni přišla.
Eva píše:
Rozhodně nekastrovat. Proč taky. A co se týče falešky...

Nemyslím si, že by to bylo nutné. Ani jedné z nás to nevadí. Akorát nevím, jestli z toho nemůže mít nějaké zdravotní problémy?! :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
arabela mylsím že jim těch pár dní určitě neublíží

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Citace:
To by jim spíš ublížilo ne? Nemyslím, kdyby někdo hlídal u mě doma (což málokdo udělá). Ale kdybych je najednou oddělila, tak mohou být nesví, nepochopí, co se děje.


Pokud o tom budeš takhle smýšlet, tak ano, pak budou nesví...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:40 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Fenu by to rozhodilo podle mě určitě, protože hárání je samo o sobě změna a odloučení od smečky, by ji prostě vykolejilo. Nehledě na to, že nikdo nebude chtít mít dobrovolně byt od krve. A psa to vykolejí vždycky, stačí když je ode mě jen přes jedny dveře. Je ustrašený, nesamostatný a visí na mě. Snažím se s tím něco dělat, ale znáte to... to je ale už :mimo tému:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
To je zkouška samostatnosti, když je rozdělíš, tak to ber jako samozřejmost. Nevím k čemu fenku používáš, ale kastrací jí snížíš sebevědomí a osekáš instinkty, alepoň tak mi to přijde. A pak se ti změní komunikace mezi psem a fenou, u nás to probíhá asi tak (mám matku a syna): jé ahoj mami, očuchají se - jsi to opravdu ty? - podívá se na ni - hmm, jsi to ty, pohoda, tak pa...
A podle mého názoru je lepší fenu nechat tam, kde je zvyklá a přesunout psa, abys ji úplně nerozhodila.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Arabela píše:
...Kastrovat se mi v podstatě nechce, a to jen kvůli vlastní pohodlnosti, ne kvůli tomu, že bych byla odpůrce kastrací... ...Chtěla jsem kastrovat už teď...

Víš sama, co chceš? Spousta lidí kastruje právě kvůli pohodlnosti, jestli ty jsi pohodlná i na tu kastraci, tak pak už nevím, co poradit.

Arabela píše:
...Jestli budu mít teď štěnátka, tak se nezblázním...

Hele, to není úplně nejlepší nápad. Uvědom si, že rodiče předají svým prckům spoustu rysů ne geneticky, ale příkladem. Chceš mezi lidi pustit dejme tomu osm strachovejch agresorů, kteří svým páníčkům nadělají víc starostí než radostí? Chceš rozšířit už tak dost mohutné řady množitelů?

Arabela píše:
...Ale jak říkám, nechci aby mi zabřezla v pokročilém věku a pak na to doplatila životem. To ji raději "zmrzačím".

Proti zabřeznutí v pokročilém věku nemusíš kastrovat teď. (Pochopila jsem správně, že jsou tvým psům tak asi čtyři roky?)

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Hele, tak mne napadlo... a co castecna kastrace? Odebrat delohu a vajecniky nechat? Harani a hormony zustanou zachovany, k zabreznuti by prijit nemelo.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Alvi: to už by se dělat nemělo, stran rizika pahýlové pyometry.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 14:48 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Zuzka M píše:
Víš sama, co chceš?

Ne.
Zuzka M píše:
Proti zabřeznutí v pokročilém věku nemusíš kastrovat teď. (Pochopila jsem správně, že jsou tvým psům tak asi čtyři roky?)

Ano.
A kdy bych teda měla kastrovat?! Když už.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Arabela píše:
...A kdy bych teda měla kastrovat?! Když už.

No až se ten pokročilý věk začne blížit. A třeba to do té doby vyřešíš jinak, naučíš samostatnost, najdeš spolehlivého hlídače, koupíš klece, co já vím. Každopádně si myslím, že stahuješ kalhoty moc brzy, brod je ještě daleko.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 15:36 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Zuzka M píše:
No až se ten pokročilý věk začne blížit. A třeba to do té doby vyřešíš jinak, naučíš samostatnost, najdeš spolehlivého hlídače, koupíš klece, co já vím. Každopádně si myslím, že stahuješ kalhoty moc brzy, brod je ještě daleko.

Ty klece mám.
Ale myslím, že je lepší kastrovat psa právě, když je v nejlepší kondici. Čím starší pes je, tím hůře snáší narkózu. A taky i proto, že se nechci stát dalším množitelem psů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 15:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
arabela dalis em ti tu minimálně tři lepší možnosti pro psi i tebe než je kastrace

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 15:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Arabela píše:
...Ty klece mám...


No tak je použij, a máš po problému. Těch pár dní je prostě třeba zabezpečit psy, jak se dá. Já to budu řešit zanedlouho. Čubičky mi začnou hárat tak do měsíce, a jedna z nich už začala blbnout a včera přeskočila plot z místa. Velmi elegantně, ani z něj neshodila sníh. Takže bude v kritické dny přivázaná, ať se jí to líbí nebo ne, nebo zavřená a každopádně pod dohledem. Křížence nechceme.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
kdyz jsem chodila s arwen na rehabky,tak jsme vzdycky s tou doktorkou kecaly a ptala se,jestli ji dam kastrovat,kdyz je nechovna. Odvetila jsem,ze pokud nebude mit problemy {myslela jsem asi nejvic pyometru},tak ne. Ze zatim harala jednou a davala jsem gynex. Trochu me vystrasila tim,ze nektere pyometry jdou pry spatne poznat a ze se fena muze dostat k vetovi az prilis pozde.Uvedla i par nejakych prikladu. Priznam se,ze me trosku nalomila,jestli v tom pozdejsim veku do te kastrace nejit. Bojim se prave toho,ze ty priznaky neodhadnu a neco prosvihnu. Zas takova legrace to neni. Nechce se mi ale do ni znovu rezat,ma jednu jizvu pres cele bricho. Existuje teda nejaka studie od vetu,kolik procent nekastrovanych fen a v jakem veku melo problemy?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mellorm pochybuju tohle by se dost špatně dělalo- máš nějakou populaci fen nekastrovaných a znich některá část většinou po 8 roce životě prodělá nějakou pyometru ale nidky nezjistíš jaké rpocento z tý populace to je

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 07:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mellorn píše:
... Trochu me vystrasila tim,ze nektere pyometry jdou pry spatne poznat a ze se fena muze dostat k vetovi az prilis pozde.Uvedla i par nejakych prikladu...

Ví ta doktorka, co to je a jak funguje Drags Imun? Stačí si ohlídat konec hárání a tak asi dva týdny ještě po hárání. Jakmile se mi něco nezdá, pár dní proplachuju Betadinou a dám silnější dávku Drags Imunu, přičemž zatím vždy postačila dávka jednorázová.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Alvi píše:
Hele, tak mne napadlo... a co castecna kastrace? Odebrat delohu a vajecniky nechat? Harani a hormony zustanou zachovany, k zabreznuti by prijit nemelo.

Tak to nedoporučujem ani náhodou.Mňa na to ukecal jeden vet ešte na slovensku u prvej dogy.Maternicu jej vzali,vaječníky nechali.Okrem toho mala fena 5 rokov.Tiež som sa bála pyometry v neskoršom veku,fena mávala falošky docela velké.Tak som chcela predísť rakovine a nechala som sa ukecať na tú čiastočnú kastráciu.Fena mi po nej zostarla o 5 rokov,dva týždne chodila ako pes pred smrťou,úplne z nej odišla iskra a radosť zo života,dovtedy to bola veselá fena.V dobe keď sa mala hárať špinila,mala pod sebou až krvavé flaky.Falošky pokračovali a v 7 rokoch sa jej začali robiť hrčky na mliečnych žlazách,mala ich velké ako prepeličie vajíčko.V 9.5 roku mala ísť na operáciu ale 5 dní pred ňou mi uhynula na torziu.Len tolko k čiastočnej kastrácii a navyše v neskoršom veku.Bára je kastrovaná úplne v dvoch rokoch koli demodexu po druhom háraní,tam to bolo znášané lepšie,zatial bez zdravotných komplikácií.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 11:32 
Offline

Registrován: čtv 14. čer. 2007 10:12
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha-západ
Marsé píše:
V pondělí večer jsme objednané na testy

Rodiče mají fenku, v podstatě naprosto to samé, co popisuješ ty, testy dopadly dobře vč. štítné žlázy, jediné co nedělali, byly testy na alergie, ty úplně klasické, jak vyholíš místo a sleduješ velikost fleku, co se jí udělá.
Teď, po dvou letech to přestalo, jediná změna byla, že otevřeli Pražský okruh a přestali stavět, tak jestli měla "jen" alergii na prach, kdo ví.
Ale co se opravdu vyplatilo a vyplácí hlídat, je pravidelné odblešení, odčervení.
Mamča používala phytovet detox a řasu spirulinu (střídala) a ještě střídala druhy masa, také jsem četla, že se to má, ale není to z mé strany nic ověřeného. Jestli je ta srst u tvé fenky stejná jako u té rodičů, tak bych ještě promazávala nějakým čistým kvalitním olejem (mandlový...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 13:09 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 16:22
Příspěvky: 5
Bydliště: česká republika
Nemáte někdo zkušenost s uzavřenou pyometrou?Sousedky ovčačka,opečovávaná,neprojevovala únavu,nadměrné pití,teplota nebyla ,výtok také ne.Až najednou rapidní nedostatek energie a diagnoza zněla uzavřená pyometra s částečnou nekrozou děložní sliznice.Tak to je pro mě strašák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Helena píše:
Nemáte někdo zkušenost s uzavřenou pyometrou?Sousedky ovčačka,opečovávaná,neprojevovala únavu,nadměrné pití,teplota nebyla ,výtok také ne.Až najednou rapidní nedostatek energie a diagnoza zněla uzavřená pyometra s částečnou nekrozou děložní sliznice.Tak to je pro mě strašák.


toto jsem mela asi na mysli,ze se bojim,ze neodhalim vcas.Musim to vsechno poradne zvazit,jeste mam dost casu na rozhodnuti.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pokud člověk svého spa orpavdu dobře zná tak pak vidí všechny problémy. je fakt že uzavřená pyometra je velej strašák ale vyskytuje se poměrně vzácně častější je ta otevřená forma s výtokem obě sou ale poměrně závažné

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 18:34 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 16:22
Příspěvky: 5
Bydliště: česká republika
Mellorn píše:
Helena píše:
Nemáte někdo zkušenost s uzavřenou pyometrou?Sousedky ovčačka,opečovávaná,neprojevovala únavu,nadměrné pití,teplota nebyla ,výtok také ne.Až najednou rapidní nedostatek energie a diagnoza zněla uzavřená pyometra s částečnou nekrozou děložní sliznice.Tak to je pro mě strašák.


toto jsem mela asi na mysli,ze se bojim,ze neodhalim vcas.Musim to vsechno poradne zvazit,jeste mam dost casu na rozhodnuti.


Není co zvažovat,jen svýho psa pozorovat a pokud ta situace nastane,tak operovat.Preventivně bych to asi nedělala.Ještě jsem neslyšela o normální ženský ,co by si nechala udělat totální hysterektomii z důvodu,že ve stáří onemocní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. zář. 2008 17:05
Příspěvky: 97
Bydliště: Říčany
Měla jsem trp. pudličku, která byla ve 14 vybraná pro silný zánět, který se 3 týdny léčil ATB a výplachy. Žila ještě 2 a 1/2 roku. Nyní na dotaz, proč nedám Essy kastrovat, když nebude mít štěníky, odpovídám, že jsem si o kastraci přečetla co se dá a pokud je zdravá, tak rozhodně NE. Jsem ve střehu, možná až moc. Pokud by se mi něco nezdálo, tak jí nechám vyšetřit u několika doktorů. Je dobré, že je internet a člověk může hodně načerpat informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ajka píše:
no my třeba na veterině děláme tzv seniro testy kde je mimo jiné i sono u fen a vyšetření rpostaty u psů což by se dalo přirovnat k tomu preventivnímu u ženskejch


vidis,to jsem treba nevedela,ze je mozne. A Sono je dostacujici na odhaleni pocinajiciho zanetu? Na Sono jsme chodily kdyz mela tu invaginaci strev,tam slo videt,ze to neni v poradku.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 08:22 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Přeju hezký den a mám otázečku.Před třemi týdny jsem byla donucena nechat vykastrovat naší Cherry,podotýkám ze zdravotních důvodů,je jí 7 let a já protože jsem absolutní odpůrce kastrace,váhala jsem do poslední chvíle,nicméně zvítězil a láska k Cherryně a touha mít jí tady co nejdéle zdravou.Fyzicky je už naprosto v pohodě,jen to prostě není ona jak bývala.4lověk zná svého psa líp než samu sebe,tak na ní poznám,že není všechno v pořádku.Přečetla jsem všechny dostupné materialy a i Rudův komentář k rozhození čaker,tak se chci zeptat na názory,jestli se jí vrátí její dřívější veselost a vitalita,nebo jestli je už na pořád utlumená zrátou hormonů.Mohu jí podávat NHK bylinný extrakt od Swisssu,pro menopauserky,pomohlo by jí to k vyrovnání se?Cherry je labradorka,vždycky byla strašně vzorný a poslušný pes ,nikterak dominantní,ale seřvat uměla vždycky každého psa od kterého chtěla mít odstup.Děkuji za každou radu a postřehy.Podotýkám,že se k ní nechovám jinak než jindy,nelituju jí,ani jinak nesnižuji její sebevědomí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že bys jí měla pomoct spíš po psychické stránce, nedat jí na nějaké smutnění a útlumy čas, podpořit jí, zabavit. Počkej si na Rudovu odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 09:41 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Právě že jí čas na útlum nedávám,aktivitu má stejně velkou jako před zákrokem,denně jsme několik hodin venku,fyzicky jí nedám pokoj a vylítaná je jako předtím až,až,přesto všechno je jiná smutnější.Z nás doma nemůže cítit nějakou lítost,nedávám jí ani sebemíň najevo,že by se něco změnilo,nicméně unavuje se daleko rychleji,než předtím a ani psí hrádky jí už nebaví,jediné co jí zůstalo je zájem o aportování balonku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tři týdny je ještě velmi krátká doba aby se fena dala plně fizicky po takovém zákroku dohromady-to je jako by po tobě někdo chtěl aby si tři týdny po velké operaci běhala maraton jako řped tím .-)) dej jí čas

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Sedmiletá fena, tři týdny po náročný operaci, má více aktivity než před tím - a je ti divné, že se dřív unaví? :shock: Nechceš po ní náhodou zázraky...? Já budu skákat štěstím, jestli ta naše bude v sedmi letech schopná ještě popoběhnout... Užívala bych si každý den, kdy můžu být s ní, nic ji nebolí a chce být s vámi a nedávala energii myšlenkám a výčitkám, že je něco špatně. Držím moc palce ať je fenka v pohodě.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 09:58 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
dík za podporu,dám jí čas,snad bude líp.Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: ned 03. črc. 2011 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Najdi si na netu MVDr. Kateřina Malíková a zavolej jí. Rozumně ti poradí, nikam tě tlačit nebude a pokud vím, je schopná sonograficky vyšetřit i čivavu, takže by ti mohla pomoct i vyšetřením. Je z Prahy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: ned 03. črc. 2011 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Aha, o té už jsem tu myslím četla, to je ta mobilní vetka :) děkuju, zařídím si to. Sofka teď i divně smrdí, byl by to pech mít komplikace hned po prvním hárání, ale byli i tací, nechci se pak divit :Hangman:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Hnid: nasaď Gynex, pro jistotu, mám s ním velmi dobré zkušenosti.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Hnid, proč neni možný vyšetřit malý zvíře sonem, respektive to nevidět??? Já vim, že je to dost mimo, ale vetka nám vyšetřovala normálně fretku (700g) sonem právě na zánět dělohy (někde nám ho totiž diagnostikovali, aniž by tam zánět byl...) a i u těhle malinkejch zvířat neni problém vidět cysty, záněty močáku, prostatu, ledviny, nadledvinky...... a to jsou to fakt zvířata do kila a půl? Nebo je to tam prostě tak moc jiný, než u psů? Ale v čem? To jde nějak mimo mě....

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Já nevím..mě to překvapilo, řekl mi to špičkovej kardiolog, co se mi staral o feny a co u toho sona sedí 25h denně. Teď jsem z toho trochu nervní protože Sofie kalendářně před 3 týdny dohárala a včera jsem si všimla, že má tu fífulu znovu takovou zduřelou a zvětšenou a divně smrdí, tak nevím jestli je to normální a může to souviset s nějakým dojezdem po hárání a dospíváním a nebo jestli mám plašit. Překvapilo mě, že ji chtěla nakrývat i vykastrovaná fenka, která tohle nikomu nedělá, a psi na ni taky chtějí úchylačit. Jinak se tváří spokojeně a blbne, to je všechno cajk, ale tu fífuli má věčně mokrou, moc se mi to nelíbí. Dneska mi nikdo nezvedá telefony, tak nevím jestli se mi to podaří někde vyřešit, aspoň pro klid.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 10:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Vzhledem k tomu, že páchne, nakrývá tě a zajímají se o ni jiní psi, šla bych na sono... Není sono jako sono. Existují dražší přístroje s dokonalým zobrazením, možností x násobného zvětšení, doostřování atd.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Jsem taky pro..jestli z toho bude průšvih, tak to je radost, je jí 9měs :( snad by to šlo zažehnat ještě přes jedno hárání a když nebude zbytí, tak ... :Hangman:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Já si zas myslím, že vzhledem k tomu, že se jedná o první hárání, tak to nic nebude. Výtok při zánětu smrdí opravdu pekelně. Samozřejmě ale pro jistotu k vetovi zajdi. Sono břicha nechávám dělat 7kg mopsli každého půl roku, vidět je vše, takže strach neměj. A ten gynex bych nasadila tak jako tak.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Dovolala jsem se teď pí Malíkové a říkala, že klidně mohla začít hárat hned znovu, a že dokud je jí dobře, tak by to min týden, dva neřešila. Fakt je že to chudák má bouřlivý, oni tihle prckové dospívají tak strašně rychle :rolleyes: budeme doufat v lepší zítřky a pro jistotu uděláme aspoň výtěr. Myslím si taky, že to bude problém spíš ve fífuli, řekla bych že ji i trochu svrbí, ale to už jsou věci, který by určitě nerada, abych tu o ní vypisovala \:D/ :laughing7:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!