Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Respekt a jak si ho vybudovat
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Zdravim. Muj Rotwik ma uz ctyri mesice, na privolani reaguje temer na 100% a porad jej namatkove trenujem a kontrolujem. Uz pribehne i kdyz si hraje s jinym psem. Problem je v tom, ze po pribehnuti si sedne a kouka vsude mozne jen ne na me, jestli uz ma volno. Pak zavelim volno a jde pryc. Kdyz mu davam zradlo, tak ma povel sedni, ceka az to pripravim a teprve az dam volno, muze jit. To me bedlive sleduje celou dobu. Stejna situace kdyz dam treba na ulici na prechodu sedni, tak si kolikrat sedne az kdyz vyhruzne podruhe zopakuju jeho jmeno. Potom opet sleduje vse kolem, nebo si najde nejblizsi kaminek nebo klacik a zacne si ho okusovat. Neco jako ve stylu ted jsem splnil tvuj povel a dej mi pokoj. Po tomto s nim cuknu na voditku a reknu razne co mas za povel nebo mas sedni ne? a na to si vetsinou sedne. Nevim, jak v tomto pripade reagovat. Myslim si, ze v normalni situaci nemam respekt. Kdyz nasadim vyhruzny ton, posloucha jak hodinky. Nechci se svym psem ale komunikovta timto stylem porad. Nedalo by se uvest par obecnych tipu jak se da u psa vybudovat respekt bez biti a podobnych praktik? Zacina nabirat na vaze - uz ma 22kg a jedine co ze sveho okoli slysim, tak jsou pestovky do zubu a pod. Poradte prosim.

Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 14:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
to fakt takto buzerujes stvormesacne stendo?(mozno som to zle pochopila z toho opisu, vtedy prepac za vyraz)si myslim ze na to je este trochu maly, nie? my sme sa v styroch mesiacoch venovali tomu aby nas pesana milovala a povazovala za bohov nie kricaniu povelov na chodniku. sak ked si nesadne tak mu pomoz a budete spokojny obaja.moja psica ma momentalne rok a pol prakticky neovlada ziadne povely z repertoaru cvicekov. ale mam stopercentnu privolacku od vsetkeho( mam RR a je odvolatelna aj od srny, dokonca aj od macky ktoru uz drzi v hube) reviry robi spickovo len preto ze ju to bavi a chce mi urobit radost. bitku dostala len dvakrat v zivote za velmi vyhrotenych sebevrazednych situacii. nekricim na nu nebijem ju a povazuje ma za boha. takze pastou do zubou by som dala tomu volovi co ti to poradil

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 18:01 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No já souhlasím s eliškou,je fakt malej na delší udržení pozornosti.Pokud opravdu přijde na zavolání i ze hry s jiným psem,tak o co ti jde?Buď za to rád.Jestli ho mermomocí chceš donutit aby tě vnímal no tak používej ten pamlsek jak to děláš.Neeeeež ho vyndáš,neeeeeež mu ho nabídneš :wink: Ale tohle bych teda nedělala,respekt takhle nevybuduješ.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 18:03 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
davidkova renata píše:
No já souhlasím s eliškou,je fakt malej na delší udržení pozornosti.Pokud opravdu přijde na zavolání i ze hry s jiným psem,tak o co ti jde?Buď za to rád.Jestli ho mermomocí chceš donutit aby tě vnímal no tak používej ten pamlsek jak to děláš.Neeeeež ho vyndáš,neeeeeež mu ho nabídneš :wink: Ale tohle bych teda nedělala,respekt takhle nevybuduješ.

Nemyslím to s tím pamlskem,ale zbytečnou buzerací a neodhadnutím možností pejska.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Respekt se vybuduje jednoznacnosti, pochopitelnosti a pochopenim psa (a tim padem spravnejma spravne nacasovanejma a pro psa pochopitelnejma reakcema), ne buzeraci

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
eliska píše:
to fakt takto buzerujes stvormesacne stendo?(mozno som to zle pochopila z toho opisu, vtedy prepac za vyraz)si myslim ze na to je este trochu maly, nie? my sme sa v styroch mesiacoch venovali tomu aby nas pesana milovala a povazovala za bohov nie kricaniu povelov na chodniku. sak ked si nesadne tak mu pomoz a budete spokojny obaja.moja psica ma momentalne rok a pol prakticky neovlada ziadne povely z repertoaru cvicekov. ale mam stopercentnu privolacku od vsetkeho( mam RR a je odvolatelna aj od srny, dokonca aj od macky ktoru uz drzi v hube) reviry robi spickovo len preto ze ju to bavi a chce mi urobit radost. bitku dostala len dvakrat v zivote za velmi vyhrotenych sebevrazednych situacii. nekricim na nu nebijem ju a povazuje ma za boha. takze pastou do zubou by som dala tomu volovi co ti to poradil


Moc hezky napsany. Cloveka to povzbudi. Nemam tolik zkusenosti se psy, ale kdyz kazdy pise neco jineho a ja nevim co je spravne, tak se zeptam. Jsou lidi kteri ti poradi normalne a jsou taci kteri si hladi ego tim, jaci nejsou odbornici. I tak dekuji za opdoved. Jak rikam, nikdy jsem psa od stenete nemel a nechci nic zanedbat. To je cely. Buzerovat psa v zadnem pripade nechci !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
davidkova renata píše:
No já souhlasím s eliškou,je fakt malej na delší udržení pozornosti.Pokud opravdu přijde na zavolání i ze hry s jiným psem,tak o co ti jde?Buď za to rád.Jestli ho mermomocí chceš donutit aby tě vnímal no tak používej ten pamlsek jak to děláš.Neeeeež ho vyndáš,neeeeeež mu ho nabídneš :wink: Ale tohle bych teda nedělala,respekt takhle nevybuduješ.


S tim pamlskem jsem to nepochopil. Nejde o delsi udrzeni pozornosti ale o vetsinu pripadu, kdy nevenuje pozornost vubec. Kdybych ho mel lakat na pamlsek pokazde, tak bych musel kupovat aspon kilo tydne. Je to zrout. :D A jeste jednou se omlouvam, ze vsemu nerozumim a nejsem odbornik jako vy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 11:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
MickeyT píše:
a nejsem odbornik jako vy.
:LOL:
Tak tos mě pobavil bo já odborník fakt nejsem a navíc se za něj ani nepovažuju :wink:
aha,tak já zas nepochopila s tím žrádlem tebe :oops: .Já myslela,když chceš aby ti věnoval pozornost třeba když má sedni a nečuměl oklolo...prostě dáš sedni a začneš pooomalu vytahovat papů a pooomalu mu ho podáš.Esi je žravej,vsad botky,že z tebe pohled nespustí :wink: .
ale jinak si fakt myslim,že je to štěndo,samo že je zvědavej a roztěkanej,jako malý dítě.
Každý píše něco jiného,to máš pravdu,takže nejlíp by bylo ukázat to v reálu.Chodíte třeba na cvičák nebo do nějaký školky pro štěnda?Ta není špatná,učí se tam právě věci do běžné praxe.Jestli jsi z Prahy ,hodím ti odkaz.A cvičák taky není od věci,pokud jsou tam rozumní lidé a Rtw je i pracovní plemeno,takže proč ne.Víš,ono napsat někomu JAK má získat respekt není dost dobře možný.
Jo a ještě s tím množstvím pamlsků...neblázni,já mám jeden piškot na 4 díly bo sem lakomá :LOL: a to mám NO :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 11:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak odborníci by se tu dali spočítat na prstech jedný ruky (a možná by ti ještě nějaký zbyly :wink: ) jak píšou ostatní, taky si myslim že po něm chceš moc je to ještě štěně a pokud ti povel splní tak ti pozornost věnuje, pokud si např. po "sedni" lehne a začně něco kousat tak JÁ bych ho mechanicky (rukama) opravila, bez povelu. jinak já nepovažuju za respekt to, že na mě pes zbožně čumí po každém povelu, stačí mi, když ho splní a čeká na povel další

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
tak odborníci by se tu dali spočítat na prstech jedný ruky (a možná by ti ještě nějaký zbyly :wink: ) jak píšou ostatní, taky si myslim že po něm chceš moc je to ještě štěně a pokud ti povel splní tak ti pozornost věnuje, pokud si např. po "sedni" lehne a začně něco kousat tak JÁ bych ho mechanicky (rukama) opravila, bez povelu. jinak já nepovažuju za respekt to, že na mě pes zbožně čumí po každém povelu, stačí mi, když ho splní a čeká na povel další


S tou nepozornosti jsem myslel tak, ze se casto stane, ze mu dam po povelu po nejakem case dalsi, ale na ten uz nereaguje, protoze se zazere do jine cinnosti natolik, ze nevnima. To je cely problem. Asi jsem to blbe napsal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 21:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
MickeyT

Mas predstavu proc a jak ty obrany chces delat? Mas psa perfektne zmaknutyho s udelanym solidnim svetonazorem ktery ma dostatecne solidni nervy aby unes nejakou tu provokaci? pokud na kteroukoli z tehle otazek odpovis ne a nebo i jen nevim, na obrany zapomen. udelt psa tak aby delal obrany a zaroven byl naprosto v pohode sice jde, ale rozhodne ne pri hromadnem vycviku v nejaky skole bez toho aby psovod presne vedel co chce. obrany jsou vysoce individualni prace se psem ktera musi byt kazde dvojici psovod - pes sita na miru a jak figurant tak psovod musi presne vedet ceho chteji dosahnout a jak pri tom postupovat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 21:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Desenský píše:
MickeyT píše:
...V troji byla psi skola na muj vkus trochu drazsi. 5200Kc za 10 lekci je celkem hodne. Na obrany jsou tam udajne nejlepsi, tak do tech zainvestuju...
Chceš mi zase přidělat další práci?


Zdravim, co se tyce tech obran, zatim jsem se nerozhodnul. V tuhle chvili pracuji se psem na zakladni poslusnosti a myslim, ze to bude trvat jeste hodne dlouho. Rad bych aby byl v pohode a nenapadal jak psy tak lidi. Co se tyce obran, bylo mi receno:

1. Mit Rotwika bez obran je "tyrani". Ten pes je na ne staveny a touzi po nich. - muj nazor blbost
2. Mit za sebou obrany - pes je bere jako hru a vyradi se u nich. - muj nazor - tomu verim, ten nas hafan se pretahuje rad o cokoliv
3. Mit za sebou obrany - pes, ktery ma za sebou obrany, nikdy nezautoci na cloveka na krk a oblicej, ale vzdy na ruku. - muj nazor - nemam zkusenosti, nemuzu soudit. Tohle by me docela zajimalo!

Zaver: Zatim budu spokojenej, kdyz pes bude mit privolani a nebude utocit na lidi a psy. Na tom prvnim pracujeme porad a to druhe se nam zatim dari, i kdyz je to nekdy tezke vysvetlit mu ze k vrcicim a agresivnim psum by se vnucovat nemel. Chce si s kazdym hrat :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2007 06:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pojetí obran, jak bylo vysvětleno tobě, je jenom prostý alibismus. Pokud je budu chtít propagovat, vymyslím ti tu hodně přesvědčivých důvodů, proč je dělat. Ovšem dělám s nezvládnutými psy a s mnoha z nich se ty obrany dělali a s takovými psy je potom zvlášť problém. Postačí k tomu jenom jediná malá drobnůstka, v pubertě ztráta respektu s následný použitím toho, co zná. A i když si udržím respekt sám, co to udělá vůči druhým, na které bude pes chtít jenom zamachrovat...? Do dvou umíš, že jo...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Pojetí obran, jak bylo vysvětleno tobě, je jenom prostý alibismus. Pokud je budu chtít propagovat, vymyslím ti tu hodně přesvědčivých důvodů, proč je dělat. Ovšem dělám s nezvládnutými psy a s mnoha z nich se ty obrany dělali a s takovými psy je potom zvlášť problém. Postačí k tomu jenom jediná malá drobnůstka, v pubertě ztráta respektu s následný použitím toho, co zná. A i když si udržím respekt sám, co to udělá vůči druhým, na které bude pes chtít jenom zamachrovat...? Do dvou umíš, že jo...


Umim a s tim respektem si taky nejsem uplne jisty - myslim, zda ho mam a do jake miry. Dalo by se popsat co to vlastne respekt je, ci pripadne poznat? Myslim ze je to slozite a nevim, jak ho vlastne vybudovat. Ruku v ruce s tim je duvera psa a ten stejny problem. A nebo proste jenom oboji neni stoprocentni a patram po vyresenem. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak nemáš stoprocentní respekt nemůžeš mít ani stoprocentní duvěru- toto muj nazor

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
ajka píše:
no to nedokažu .-)) to se prostě musí cejtit.-)


Ja to citim tak, ze nevim. Dost lidi vsude tvrdi, pes musi mit respekt a duveru. Ale co to je, jak se to pozna, jak se to da vybudovat, vylepsit apod. nikdo rict neumi. Nikde jsem se nedopatral jak to s timhle je a k cemu je vlastne dobry to mit. Zakladni veci chapu, ale nevim v jakych situacich by to mohlo pusobit problem. Resim kraviny, vim, ale myslim ze by ubylo pripadu, kdy si treba lidi budujou respekt nasilim, jak v lidskem, tak psim zivote!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
v jakých situacích muže pusobit problém že u psa nemáš respekt respektive důvěru? chceš někam jít pes tam vživotě nebyl - je to nějaké nepřijemnémísto- pes v tobě nebude mít tu správnou oporu a nepudetam s tebou rpotože ti rpostě nebude věřit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 19:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
MickeyT píše:
...kdy si treba lidi budujou respekt nasilim, ...
Nezaměňuj respekt za strach. Respekt bez důvěry není respekt, ale strach.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 21:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
MickeyT píše:
ajka píše:
no to nedokažu .-)) to se prostě musí cejtit.-)


Ja to citim tak, ze nevim. Dost lidi vsude tvrdi, pes musi mit respekt a duveru. Ale co to je, jak se to pozna, jak se to da vybudovat, vylepsit apod. nikdo rict neumi. Nikde jsem se nedopatral jak to s timhle je a k cemu je vlastne dobry to mit. Zakladni veci chapu, ale nevim v jakych situacich by to mohlo pusobit problem. Resim kraviny, vim, ale myslim ze by ubylo pripadu, kdy si treba lidi budujou respekt nasilim, jak v lidskem, tak psim zivote!

vem si nějakou krizovou situaci - vyřítí se na vás pes s nečistými úmysly. Ty dáš svýmu psovi "sedni" a on i když se bojí si okamžitě na první povel bez keců sedne (respektuje tvoje vůdčí postavení) a věří, že cizímu psovi zabráníš v napadení (důvěra). Oboje se dá posílit právě takovýma situacema (netřeba tak vyhrocenýma), kdy se zachováš správně a psa nezklameš - nenecháš ho v tom. Sejně tak se k němu budeš chovat spravedlivě a aby tomu rozumněl v každodenim životě. Dalo by se to popsat "otcovskym přístupem", kdy je s otcem sranda a tak, ale i ti jí ve správný okamžik a přiměřeně vlepí a ty víš za co, a když tě např. podrží v nějakym prů...u. Možná jsem to popsala špatně, ale tak to vnímám já. Můžu se ale samozřejmě mýlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kašle na mě?
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Mám takovej dotázek, máme doma roční fenku krátkosrsté kolie. Manžel je psovod a cvičí ji, já jsem "jen" další člen smečky. Nemám s ní nějak výraznější problémy, když potřebuju, tak většinu potřebných povelů bez problémů uposlechne (sedni, ke mně, zpět, ..) netahá na vodítku, nechá si ode mě šáhnout do misky, do tlamy, prostě na takovou tu běžnou péči zcela v pohodě.
Ale občas, zvlášť když mi není dobře, mi ukáže, že má na de mnou "navrch". Není to nic drastického - většinou mi to ukáže tím, že se odmítne vyvenčit, nebo mi při hře nevrací aport (důsledně ji od začátku vedeme k tomu, že jí hračku hodíme znova pouze tehdy, dá nám-li ji do ruky, tedy ne že ji vyplivne pod nohy, jinak hra končí a hračku si vezmeme). S venčením, nebo teda s tím nevenčením to probíhá tak, že kouká kde co všude lítá, nebo prostě jen stojí a kouká, ale venčit se nebude. Neudělá to vždy, ale rozhodně vždy, když mi není moc dobře nebo zrovna spěchám. A určitě to není tím, že by se jí nechtělo. Když si ji totiž po mě vezme manžel, tak se mu vyvenčí bez problémů a hned.
Nevím jestli to dělá naschvál nebo se třeba necítí dost bezpečně aby se zrovna vyvenčila. Není to něco, bez čeho by se nedalo existovat, ale nám to komplikuje situaci.
Zajímalo by mě proč to dělá a jestli s tím můžeme nějak hnout. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 19:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Těch alternativ se nabízí tolik, že nejsem schopen to po netu takto posoudit. Musel bych vás znát všechny tři, potom bych věděl, čím to je.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. říj. 2008 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Desenský píše:
Těch alternativ se nabízí tolik, že nejsem schopen to po netu takto posoudit. Musel bych vás znát všechny tři, potom bych věděl, čím to je.


:-( aspoň nějaký nápad jak to zkusit změnit? Ono jsem totiž v 8. měsíci a třeba to na to taky má vliv. Ale i kdyby jsme chtěli, je už pro nás nemožné k vám přijet. S náma dvouma jste se kdysi potkal, jestli si vzpomenete na boxera Amona, který kulhal a padal.

Jinak tohle chování je tak nějak co ji máme (od ledna). Na manžela něco podobného zkusila jen když na ni zařval - ty na mě křičíš, tak tě poslouchat nebudu - a kouká kamkoli jinam. Je pravda že na tohle je dost citlivka. Manžela to ze začátku táhlo ji místo ráznějšího sedni ji o sednutí skoro prosit "Wandulinko hačni si", zato já jí příkaz dám vždycky rázně (a možná že až moc). Manžel říká že bych s ní možná někdy měla jít na cvičák, ale už jen z toho rozdílného přístupu mi to jako dobrý nápad nepřijde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. říj. 2008 08:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
píšeš že neposlouchá když je ti blbě... měla jsem to dost podobné - normálně pes vcelku šlapal , ale jak mi bylo blbě, tak na mě zvysoka kašlal. Tehdy jsem kvůli tomu pořídila i flexinu, protože na vodítku se nevytrouskoval a navolno neposlouchal. A ono mi bývalo blbě často a vždycky tak 2 dny.

Chyba byla v celkovém nastavení - měla jsem to postavené ve stylu "poslechneš, protože já jsem větší a silnější" - no a občas jsem se "větší a silnější" prostě necítila a pejsan najednou neviděl důvod poslechnout. Samozřejmě jsem chválila a odměňovala atd., ale pro něj bylo tehdy důležitější "co se stane když..." a rychle pochopil že když jsem ráda že stojím na nohách, tak se nestane nic.

Nějak se nám časem podařilo z toho vylézt do stavu kdy pes opravdu poslouchat chce nebo to aspoň bere tak že "když to teda musí být..." ale nějak už neřeší proč a co kdyby... no a v tu chvíli už je jedno jestli jsem OK nebo ne, protože prostě poslouchá.

Z mého pohledu se mi zdá že se změnil pes - tak nějak dospěl, nevymýšlí naschvály, prostě funguje aniž bych se o to nějak musela snažit. Jak moc a jestli, tak je jsem k tomu přispěla já nevím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. říj. 2008 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Díky za odpověď, no snad ta naše opice z toho taky vyroste. Dělá to dost podobně, ale neposlouchá jen na to vyvenčení a případně na tu hru .. jinak si nedovolí třeba nepřiběhnout na zavolání a podobně, to zas ne. Ale i to dokáže pozlobit a ona jako by si to uvědomovala .. možná i to je v tom, že v těchto chvílích musí chtít ona, protože za nevyvenčení se nebo nepřinesení aportku není žádný trest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Autorita
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Chtela bych pozadat o radu, s pritelem mame jiz skoro 4 tydny pejska. Ja si s nim hraju, chodim na prochazky, cvicim ho, mazlim se s nim, travim s nim spoutu casu, davam mu zrat. Ale moc me neposloucha. Pritel je pravy opak, moc se mu nevenuje(vlastne skoro vubec), ale jakmile mu da nejaky prikaz, okamzite je v pozoru a uposlechne. Jsem z toho trosku smutna, protoze se doopravdy snazim a pes me bere asi jako kamose, ktereho nemusi poslouchat. Pritel mu dal parkrat "za usi", mozna je to tim. Ja na nej ale zla nechci byt. Jsem dusledna a trpeliva, ale zadna odezva...Poradite mi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 19:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Anie a čo urobíš, ak ťa pes nepočúvne?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Povel zopakuju, pak mechanicky napomuzu. Na chvilku uposlechne a pak si dela co chce. Takze to zase opakuji, ona si ale mysli, ze si hrajem, takze je to stale do kola. Vetsinou se snazim, abych nakonec vyhrala ja. Nekdy to ovsem vzdam:( Napriklad ted, nenecha me chvilku v klidu, odeslu ji na misto, kdyz nejde, odvedu ji tam, tam samozrejme nechce setrvat takze ji zopakuju kde je jeji misto a kde ma byt. Momentalne mi to trvalo asi tak 15 minut, nez na miste zustala. Nechci na ni kricet natoz ji tam nasilim drzet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
čím víc lezeš psu někam tím víc na tebe víš co

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Cim ji lezu nekam? ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
anie aneb čím víc se psu chceš zalíbit hraješ si sním věnuješ se mu atd občasná ignorace- neviditelný pes - neuškodí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
O to se snazim. To ze se ji venuji ze s ni chodim ven, hraju si s ni, atd delam, protoze to nikdo jiny nedela. Samozrejme se snazim abych ji nemela stale za zadkem a to pak dopada tak, jak pisu, ze mi to proste dlouho trva, nez me uposlechne a necha napokoji. Pokud ona otravuje a ja ji ignoruji, otravuje jeste vic, takze to zakancuji tim, ze ji poslu na misto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 22:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
anie to je ono nakonec jí vlastně vyhovíš

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 23:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Anie píše:
Povel zopakuju, pak mechanicky napomuzu. Na chvilku uposlechne a pak si dela co chce. Takze to zase opakuji, ona si ale mysli, ze si hrajem, takze je to stale do kola. Vetsinou se snazim, abych nakonec vyhrala ja. Nekdy to ovsem vzdam:( Napriklad ted, nenecha me chvilku v klidu, odeslu ji na misto, kdyz nejde, odvedu ji tam, tam samozrejme nechce setrvat takze ji zopakuju kde je jeji misto a kde ma byt. Momentalne mi to trvalo asi tak 15 minut, nez na miste zustala. Nechci na ni kricet natoz ji tam nasilim drzet.


Anie zariaď si to tak, aby si povel nemusela opakovať, ale aby si mala možnosť ju korigovať na prvý krát. Pokiaľ si potom robí čo chce, zariaď si to tak, aby si ju mohla okamžite pri pokuse o zmenu napraviť, pokiaľ si povel nezrušila. Vôbec na ňu pri tom nemusíš byť zlá. Tým, že to občas vzdáš, predošlé vymenované chyby len potvrdzuješ. Zabúdaš na postupnosť a jednáš so psom, ako keby ste tieto veci medzi sebou mali jasné. Pokiaľ učíš psa zotrvať na mieste, postupnosť je tiež dôležitá. Kričať nemusíš,vlastne by si ani nemala a držať ju tam násilím tiež nie. Len jej treba vysvetliť, že to, čo chceš, myslíš naozaj vážne a k tomu to, čo si pod daným povelom predstavuješ, ale musí to byť pre fenku zrozumiteľné. Inak si naozaj bude robiť po svojom. Nie je to dieťa, treba viac konať a menej kecať. :wink:

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Dekuju za rady. Chtela sem se zeptat, pokud tedy jednou reknu napr. na misto, ona tam nejde, tak ji vemu za voditko a odvedu ji tam(povel jiz neopakuji), ona na me napr zacne skakat, nebo me nasleduje kam jdu, tak ji odvedu opet na misto(povel neopakuji), pokud na me skace, delam co? Pokud ji zakazovymi prikazi budu rikat ne, nesmis a pod (jiz nebude vedet ze nekdy predtim jsem ji odeslala na misto). Ach jo, pokud si tu ctu prispevky, rozumim tomu a vim co mam delat, ale v realu je to trosku o necem jinem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no tak na tebe skáče no ty jí držíš za to vodítko a jdeš nějaký skákání rpostě ignoruj max jí nastav ruku nebo koleno ale rpostě beze slova jdi

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
kdyz odejdu nasleduje me, takze ji tam zase odvedu a nic nerikam, rozumim tomu spravne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ano vrátíš jí do puvodní polohy- zopakuješ zůstan nebo místo a odejdeš- duležitý je aby pes ten povel znal pkud jste v nácviku je to krátká vzdálenost a krátké časové období a nejdřív rpodlužuješ čas a pak teprv vzdálenost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
ja si myslim, ze tento povel zna velice dobre, pokud ji tam odesle pritel je tam a ani se nehne, jen me proste neposloucha. Ale jak jsem psala jiz v prvnim prispevku, on ji dal uz parkrat "za usi"....proto si myslim, ze ho posloucha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
co to znamena, ze jej "dal za usi"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Bohuzel parkrat vyprask, aniz bych o tom vedela, vytahani za kuzi za krkem a polozeni na zada. Zakazala jsem mu to a bohuzel se to jeste zopaklo. Take pokud se doma vycurala, byl na ni zly. Ted uz to nesmi delat a verim, ze neudela, protoze jinak strati me i psa :o) Vysvetlila jsem mu, jake nasledky toto chovani k psovi muze mit a ze se to doopravdy NESMI delat. Obcas i pozoruji, ze jakmile na ni zvysi hlas, se sklopenyma usima utika na misto...coz asi neni moc dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Tady ve Spanelsku totiz bezi porad o nejakem americkem panovi, co napravuje zkazene pejsky a tvrdi, vytahat za kuzi za krkem...a dokazat tim, ze jste silnejsi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 15:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Anie priateľ jej ukazuje, že veci myslí vážne, ale bohužiaľ zlým spôsobom, ktorý vedie k strachu. Ty jej ukazuješ, že by si od nej možno aj niečo chcela, ale že až tak vážne to vlastne nemyslíš. To sú podmienky vhodné na to, aby ste fenku dobre rozhodili a neskôr riešili oveľa vážnejšie problémy. Obaja to pritom iste myslíte dobre. Mali by ste obaja čo najskôr zistiť, ako s fenkou komunikovať zrozumiteľne. Je dobré prečítať si poradňu, ale kvôli tomu, aby ste len neskúšali - čo znovu môže viesť k nedorozumeniam, by bolo lepšie osobné stretnutie s človekom, ktorý vám to vysvetlí a prípadne ukáže. Ono je fakt dosť ťažké si vybrať, keď v TV vysielajú také "múdrosti"... Treba zapojiť aj vlastný rozum a cit. Poučiť sa dá aj z negatívneho príkladu, len by to nemusel byť ten vlastný.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Taky používám tenhle trest (tahání za krkem).
Nejsem poradce, ale někde jsem četla moudro, že na to, na které příčce ve smečce kdo stojí, má největší vliv chování vůdce - což je ve vašem případě asi přítel. Pokud pes z JEHO chování cítí, že si k tobě (pes) může dovolit co chce, a projde mu to, tak se můžeš třeba stavět na hlavu. Měli byste mu dát najevo, kde je jeho místo, hlavně asi přítel, že až za tebou... ale nikdy jsem takový problém neřešila... jen tip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 15:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zita píše:
Taky používám tenhle trest (tahání za krkem).



A tiež sa ťa tvoj pes už bojí? Alebo už ohrozil tvoj život?


Citace:
Nejsem poradce, ale někde jsem četla moudro, že na to, na které příčce ve smečce kdo stojí, má největší vliv chování vůdce - což je ve vašem případě asi přítel. Pokud pes z JEHO chování cítí, že si k tobě (pes) může dovolit co chce, a projde mu to, tak se můžeš třeba stavět na hlavu. Měli byste mu dát najevo, kde je jeho místo, hlavně asi přítel, že až za tebou... ale nikdy jsem takový problém neřešila... jen tip


Na to, na ktorej priečke ktorý jedinec stojí, majú v prvom rade vplyv vlohy a schopnosti daného jedinca. Žiadny vodca, ktorému to postavenie patrí právom, nebude dosadzovať umelo na miesto vo svorke jedinca, ktorý tam nepatrí a nespráva sa adekvátne. Pekne by to všetko skomplikoval...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
rea: Proboha, nebojí! Myslela jsem to tak, že to nepovažuju za nijak nenormální trest...
Jinak, netvrdím, že má někdo někoho "dosazovat". Asi jsem to špatně napsala: myslím, že by to neměla řešit Anie sama, ale měl by se angažovat i přítel, podpořit její autoritu. Chlapi se dost často staví netečně k věcem, co se jich bezprostředně netýkají (neuražte se prosím)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
rea píše:
Žiadny vodca, ktorému to postavenie patrí právom, nebude dosadzovať umelo na miesto vo svorke jedinca, ktorý tam nepatrí a nespráva sa adekvátne. Pekne by to všetko skomplikoval...

Když máš malé děti, taky potřebuješ zařadit psa až za ně, ne? Samy si tu pozici přece nevybojují...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Ty to považuješ za adekvátní a normální trest? Tobě by se líbilo, kdyby tě někdo trestal tím, že ti bude nazančovat, že tě chce zabít?

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 17:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zita nenormálny v tejto situácii, kedy chyba je v tom, že sa psovi nevysvetlí poriadne, čo sa od neho žiada, je akýkoľvek trest. To v tejto situácii platí, chyby tam evidentne sú. Pokiaľ sa tieto chyby budú opakovať, je úplne zbytočné, aby priateľ autoritu podporoval. A pokiaľ Anie chyby vylúči, nebude priateľovu podporu potrebovať. Samozrejme vplyvov môže byť viac, ale o tých zatiaľ nevieme. Deti sú trochu iná kapitola ako to, o čom tu píšeme, aj vo svorke majú mláďatá iné postavenie, ako dospelí jedinci. V tomto prípade by som to k tomu neprirovnávala.
Trest, ktorý bol na fenke použitý, normálny za daných okolností nebol. Koniec koncov, už sa to aj prejavilo...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
rea: Ale vždyť Anie vůbec nepsala, ZA CO přítel psa trestal! Jestli třeba překročil nějaký zákaz...
afra: Zatahání za kožich je výhružka zabitím? Tak to tedy slyším prvně.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 17:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zita ak by pes urobil niečo, za čo by bol trest vyťahania za kožu na krku, vrátane hodenia na chrbát adekvátny, tak tu riešime niečo iné, za to ti ručím...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!