Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 05:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2015 20:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Je to sice zjevně PR článek toho prodejce/výrobce, co je uvedenej na konci, ale i tak je to k zamyšlení. Minimálně nad tím, na co si při výběru granulí dát pozor: http://zena.centrum.cz/zdravi/clanek.phtml?id=807671
a ještě: http://zena.centrum.cz/zdravi/clanek.phtml?id=806562

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2015 18:06 
Offline

Registrován: čtv 12. bře. 2015 21:10
Příspěvky: 19
Bydliště: Hnátnice
Dekuju za odpovedi :) ja po precteni barf stranek taky dosla k zaveru, ze nejlepsi to bude na cesty pod stan nebo na dovcu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2015 16:04 
Offline

Registrován: stř 18. úno. 2015 15:13
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Mám dotaz ohledně Stone crick granulí, na které jsme nedávno přešli.
Už skoro rok se snažím najít správné granule pro našeho 11měs ridgebacka. Zkoušeli jsme toho hodně (TOW, Essentials, N&D) a vždy po měsíci začal dostávat průjem, že jsme museli přejit na rýži, abych ho srovnala . Nyní má druhý týden Stone crick a bobky super tuhé (to snad nikdy neměl) a dokonce poloviční odpad. Takže paráda, doufám, že to vydrží. Jenom bobky má takové světlejší, nevíte jestli by to mohlo něco znamenat? Ne že by byli žluté, ale prostě výrazně světlejší než předtím.
A ještě myslíte, že pro takřka ročního psa volit raději štěněcí verzi NF?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2015 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
U Stone crick je na prvním místě ve složení kukuřice, takže asi proto ty světlejší bobky. Ke druhé otázce, spíš záleží, jestli je to velký pes nebo malý.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2015 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý den,
také jsem na tyto granule koukal a mám dilema.
Na jedné straně se tady řeší BARF, jako skvělá alternativa krmení, protože "pes je přece především masožravec" a na druhé straně se tady setkám i s granulemi, u nichž je převládající složkou kukuřice a maso je až na dalším místě.

Jak tomu mám rozumět ? Měl jsem dojem, že kvalitu granulí, respektive kvalitu složení určuje pořadí jednotlivých složek, jak jsou uvedeny pěkně za sebou. Od prvního, po poslední.

No a právě z tohohle hlediska bych považoval zmíněné granule za ty méně kvalitní.
Mám, nebo nemám pravdu ?

Dejvy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2015 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Pes je sice masožravec, ale vlci vždy začínají vnitřnostmi uloveného zvířete, kde je např. natrávená potrava bíložravců. Vnitřnosti obsahují spoustu důležitých látek pro stavbu těla. Chytrá zvířata nikdy nezačínají svalovinou, z té si tělo moc nevezme. Pokud máte zájem o nastudování můžete si najít stránky firstmate-staz, kde je spousta zajímavých informací o výživě a krmení. Tolik moje laická rada.
Mnoho lidí zde na poradně ston. cr. krmí a můžou vám zaručit, že psi po nic vypadají výborně, mají dobrou srst a postavu.
Vyzkoušejte a uvidíte. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2015 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý večer,
děkuji za pěknou odpověď.
Mrknul jsem na stránky firstmate-staz, které jste mi doporučila a našel jsem tam toto:

Chce-li se krmivo tvářit jako superprémiové, nemělo by být na prvním místě uvedeno obilí (snad s výjimkou krmiva light, senior).

To znamená, že na prvním místě bychom měli nalézt deklaraci typu kuřecí moučka, rybí moučka, jehněčí moučka. V žádném případě bychom tam neměli nalézt: vedlejší produkty živočišného původu, masové deriváty a podobně. Krmiva s takovýmto složením bych řadil v lepším případě mezi prémiová. Samozřejmě by této nižší kvalitě měla odpovídat i výrazně nižší cena.

Podezřelým může být i označení, ze kterého nabudete dojmu, že v každé granuli je skryto nejméně celé kuře. Tyto české překlady bývají většinou básnickým překladem označení uvedeného v angličtině.

Suroviny na etiketě by měly být řazeny za sebou v sestupném pořadí. To znamená, že na prvním místě je surovina, které je v krmivu obsaženo nejvíce, na druhém místě ta surovina, které je druhé nejvíce atd. Na druhém či dalším místě se mohou objevit obiloviny.
Jelikož pes není vegetarián, ale masožravec, není zajisté žádným tajemstvím, že živočišné tuky jsou pro psa daleko prospěšnější a užitečnější než-li tuky rostlinné. I tento argument jednoznačně podporuje to, co jsem konstatoval již úvodem. Není totiž důležité množství proteinů a tuků, ale kvalita vstupních surovin.

Takže opět tápu, respektive jsem se více utvrdil ve svém názoru.

Dejvy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. dub. 2013 11:48
Příspěvky: 38
Bydliště: M. Budějovice
Vyzkoušel jsem dle doporučení tu na stránkách Fish crunchies adult large breed a musím říct, že náš "drobeček" má najednou neskutečně energie a vždycky, když mu nesu večer krmnou dávku, skáče na čtyřech jako Maxipes Fík na pružinách. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 09:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Srovnání Stone Crick a superprémiovek je zajímavé.
Je mi divný, že po superprémiovkách s vysokým obsahem masa a "super ideálním složením, díky kterému se váš pes zázračně naučí chodit po dvou" (nadsázka) měl můj pes poměrně hodně odpadu a o pevné konzistenci se mluvit rozhodně nedalo. Zatímco po obyč SC s kukuřicí na prvním místě je odpad minimální a správné konzistence, pes spokojený a nakrmený (hubeňour obecný). Protože mi na SC pes dlouhodobě prospívá výrazně líp než na na superprémiovkách, "problém" se složením neřeším.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 10:17 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Dejvy, přečti si tenhle článek, byť poněkud delší :
http://www.krmiva-erpemos.cz/clanky.html

ono to je mimo jiné i o plemeni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý den,
nechci polemizovat, nemám s těmito granulemi osobní zkušenost, takže Vám musím věřit. Ale Vaše zkušenosti mi kolidují s hodnocením na webu - http://www.psikrmivoradce.cz/vyrobci/nu ... one-crick/

Je zde uvedeno : Soudě podle samotných složek je Nuova Fattoria Stone Crick suché krmivo pro psy podprůměrné kvality s nízkým obsahem masa z kontroverzních surovin

Ale pokud máte po krmení těmito granulemi uspokojivé viditelné výsledky a psi jsou v perfektní kondici, nezbývá než ignorovat podobná hodnocení.

Dějvy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Hele Dejvy moc mudruješ, zkus to, když vám to nebude vyhovovat tak jdi vod toho. Každýmu psu vyhovuje něco jiného.
Já dávám SC jako přílohu k masu, chutnaj i kočce. Výrobce, aby prodal, ti napovídá pohádek, co budeš chtít, ale když dáš psu, tak poznáš nejvíc. Dobrý krmení se pozná dle toho, že pes prospívá, krásná srst, malý odpad, žádné vyrážky atd a chutná. Navíc SC nebobtnaj, to si můžeš vyzkoušet, když je dáš do vody. Prevence proti torzi.
Hele já dám psům třeba super granule a voni mi stejně jdou ke slepícím a sežerou jim tam vařený brambory, prostě jim to chybí.
Hlavně je třeba občas prostřídat a pokud budete kupovat granule, využijte baner dole na stránce, přispějete tak nějakou kačkou na místní azyl. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Dejvy, SC jsou tu sice poměrně vychvalovány a doporučovány, ale nejsem si vědoma, že by byly nazývány nejkvalitnějšími.
Na Vlčárech jsem dlouho nebyla, ale dřív se tam krom těchto granulí krmilo i masem a dělalo to tak více lidí, jelikož zde bylo také někde psáno, že jsou k tomuto způsobu krmení vhodné (na rozdíl od superprémiovek, které by dohromady s masem byly velkou zátěží pro ledviny).
Velmi důležitým faktorem pro většinu majitelů psů je také cena granulí, takže se samozřejmě porovnává cena ku kvalitě.
Dalším plusem SC je jejich chutnost, nízký odpad, často bezproblémový příjem a správné trávení, také to že nebobtnají.
Když si tohle dá člověk dohromady, tak mu z toho vyjde, že za rozumné peníze dostane granule, které pes bude s chutí žrát, bude na nich vypadat dobře a nebude mít zažívací problémy (samozřejmě je také dost psů, kterým tyto granule nesednou). Pak se není čemu divit, že jsou někým doporučovány mnohem více, než něco, co má v názvu "super" a v tabulce napsaná čísla, která jsou zas dle jiné tabulky ta ideální.

Já osobně SC nějaký čas krmila, ale naši psi asi neumí žrát a občas se těma lehkýma granulkama některej dusil, navíc jednomu z nich moc nechutnali. Už nějakej ten rok krmím syrovým, ale mám i granule na dovolené, hlídání a pro podobné případy, sice mají na prvním místě ve složení maso ale volila jsem opět dle poměru cena/výkon, chutnavost, to jak psi vypadaj a co z nich vypadne. Jsem s nimi spokojená a doporučuji je běžně známým :wink: .

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: sob 08. srp. 2015 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ja dlhodobo SC kŕmim 9 ročného psa nemeckej dogy,mám ho z útulku a prišiel k nám s krvavým průjmom.K tomu mal cez 10kg podváhu že vyzeral ako chodiaca kostra.Tieto granule majú tú výhodu že sa možu nasadiť okamžite aniž by na ne pes musel prechádzať postupne,mám ešte dva bostonské teriéry ktoré dlhodobo kŕmim brit care medium a čo ostane dogáčovi v miske to vyluxujú, a žiadny problém nemajú aj keď je to iná značka.Keby toto spravili napr.s acanou,tak sa po...Psovi som samozrejme po príchode z útulku nasadila diétu,bral rozne probiotiká,lieky (mal giardie) ATB atd. :D Ale hneď ako dorazili SC,som mu ich nasadila do diéty a pomerne rýchlo mu průjem ustal aj keď žral už len čisto SC.Keď bol stabilizovaný,skúšala som rozne superprémiovky.napr.acanu,z tej mali průjem všetky moje psy,mal calibru,na tej bol ok ale ju o hodne zdražili a kedže mám viac psov musím pozerať aj na cenu granulí.Tak som sa vrátila k SC a pes je krásne lesklý,váhu má akurát,chutia mu a bobky má minimálne k množstvu ktoré zožere,až sa čudujem že má bobek pomali ako bostoňák :D A to mu dávam vyššiu gramáž než je uvedená na jeho váhu na pytli.Celkovo keď mu niečo pridám do žrádla na prilepšenie sa po...,má to zažívanie citlivejšie ale SC znáša výborne tak nevidím dovod prechádzať na iné granule,i váhovo a cenovo mi vyhovujú.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: sob 08. srp. 2015 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
U SC byl největší problém konzervanty. Nezměnili je?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: ned 09. srp. 2015 07:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
pe3ce píše:
U SC byl největší problém konzervanty. Nezměnili je?

Stále je tam BHT,BHA.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2015 06:43 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Zdravím, máte někdo zkušenosti s krmením TopStein? Zřejmě mám doma alergičku na kuřecí granulky, tak jsem kuřecí Acanu vyměnila za jehněčí Annamaet a nyní máme na doporučení týden rybí TopStein puppy/junior. Píše se, že TopStein granule jsou extrémně chutné, s čímž souhlasím - nikdy nenajdu ani sebemenší zbytek a na žádné jiné granule se bulina tak netěšila jako na tyto. Co mě ale zaujalo, že to nejsou typické granule, ale spíš takové křupky a ač jí dávám víc, než je určená denní dávka, přijde mi, že je v mezidobí krmení hrozně hladová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2015 07:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Granule TopStein střídám s granulemi StoneCrick, nebo je míchám. Ty rybí skutečně nejsou tak kalorické jako ty druhé.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2015 15:57 
Offline

Registrován: stř 14. říj. 2015 10:20
Příspěvky: 1
Bydliště: Velká Polom
My máme nejlepší zkušenosti s granulemi Orijen od kanadského výrobce - Champion Petfoods. Jsme s nimi nadmíru spokojeni, jsou to jediné granule, které naše fenka žere bez problémů.
Hodnocení různých krmiv najdete např. zde:
http://blog.doktorkaromana.cz/2015/01/3 ... g-journal/
http://www.psikrmivoradce.cz/znacky-krmiv-a-z/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: sob 28. lis. 2015 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Uvedené hodnocení je nedůvěryhodné, můj vlk by jim tyhle výsledky hodnocení přepsal.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 16. pro. 2015 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. pro. 2015 18:41
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
Já jsem psí "prvorodič" tudíž jsem přecitlivělý :-) pochopil jsem malou násobilku: levné granule 200 Kč/10 kg nee, ostatní dle výsledků: odpad, srst, pohoda psa.

Dobře. Koupil jsem malá balení 3 značek a dle návodu ji dal vybrat; předem jsem ji upozornil na vážnost situace, že ona je předsedkyně komise a musí se chovat odpovědně. Přesto, že jsem ji v duchu našeptával, spolehlivě si vybrala jako první značku tu, která je na odkazu o pár stránek zpět hodnocena jako jedna z nejhorších (Royal Canin); jakou druhou Acana (pět hvězdiček); jako poslední Calibra (taky nic moc hodnocení).

První měsíc dostávala Anka, protože to měla v útulku a bral jsem to info jako "pomáhat a chránit"; v hodnocení má Anka jenom 3 hvězdičky.

Nevím , jestli zkoušet další značky anebo ji dávat tu Acanu (pokud budou výsledky ok).

Mimo guláše granul mám guláš i v tom přihazování masa; píše se, že nedělat psovi v žaludku guláš a držet se toho nebo toho. No, neudělej psovi dobře když mu je u toho přilepšení tak dobře.

_________________
Pse, v dobrém i zlém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 16. pro. 2015 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. pro. 2015 18:41
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
Ještě k tomu sugestivnímu článku o zabijáku granulích (odkaz někde v tomto tématu); jako jed číslo 1 je tam zmíňěn Akrylamid (karcinogenní), který vzniká při vysokých teplotách; tedy naše psi zabíjíme. Pokud neudělají analýzu a řeknou tolik a tolik u psů a u lidí tak je to reklama.

Prosím pěkně toto je citace Potravinářské komory ČR:
Akrylamid je látka, která vzniká přirozenou cestou v potravinách při tepelné úpravě pokrmů za vysokých teplot (např. pečení, grilování, smažení). Akrylamid může způsobovat rakovinu u zvířat a odborníci se domnívají, že může být pravděpodobně příčinou rakoviny i u lidí. Přestože byl akrylamid pravděpodobně součástí naší stravy od počátku tepelné přípravy pokrmů člověkem, doporučili světoví odborníci z důvodů obav týkajících se bezpečnosti, abychom obsah akrylamidu v potravinách snížili.

Akrylamid byl zjištěn v široké škále potravin, včetně potravin vyráběných průmyslově, ve stravovacích zařízeních i v domácnostech. Byl nalezen v základních potravinách jako např. v chlebu nebo bramborách, jakož i v některých výrobcích, např. v bramborových lupíncích, sušenkách a kávě.


Biochemickou laboratoř si nepořídím; nevím jestli více zabíjím psa nebo sebe; taky nejsem si jist jestli to pozná Vlk z Vlčárů; faktem je, že pes se nemůže bránit - pokud to jeho instinkty nepoznají; pokud to rvem do sebe my, je to náš problém.

_________________
Pse, v dobrém i zlém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro. 2015 04:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Pokud chceš přihazovat maso, můžeš krmit Nuova Fattoria Stone Crick, to je takový neutrál tady vesměs doporučovaný, myslím, že to lidi k masu krmívají. Je to cenově milá varianta a psům často sedí jak chuťově, tak co se týče výsledků. Přestože má na prvním místě kukuřici a v testech by to asi bylo spíš někde vzadu za super masovýma prémiovkama.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2015 06:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
jitro píše:
Pokud chceš přihazovat maso, můžeš krmit Nuova Fattoria Stone Crick...
Přesně tak, na mém psinci běžná kombinace pro zlepšení kondice hubených psů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2015 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. pro. 2015 18:41
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
Dejvy Bejc píše:
...Na jedné straně se tady řeší BARF, jako skvělá alternativa krmení, protože "pes je přece především masožravec" a na druhé straně se tady setkám i s granulemi, u nichž je převládající složkou kukuřice a maso je až na dalším místě...Dejvy


Jsem dalece od odbornosti, jako psí prvorodič jenom bloumám internetem, narazil jsem např. na větu (můj překlad) " přesto, že není důkaz o tom, že strava bez obilí je pro vašeho psa zdravější, mnoho firem vyrábějících potravu pro psy nadšeně naskakuje na tuto vlnu popularity..." Jak to na odborně deficitním internetu bývá, kdo chce najde protitvrzení :D

_________________
Pse, v dobrém i zlém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: sob 02. led. 2016 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Chtěla jsem se zeptat,jaké granule jsou nejlepší přidávat jako doplněk k jelenímu a kuřecímu masu ?

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 23. srp. 2016 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
Ahoj, mohli byste mi poradit s vyberem granuli?
Meli sme 3roky TOTW od zmeny receptury (nebo co se to tam stalo) psi priserny prujem. Od te doby (8mesicu) zkousime a menime, uz jsem z toho opravdu jalova:(

Meli sme uz essential a arden grange- ess po par mesicich opet prujmy a u druheho zvraceni pokud sem mu tam nepridala ryzi nebo testoviny. Ted maji arden asi 2-3mesice a zacali neskutecne (opravdu neskutecne) linat:( sice mi jeden neblindi,hovnajs taky v poradku ale to linani je fakt mimo:(

Tak uz nevim co dal... Dnes sem koupila Carneeval- ale po recenzi,si tim teda uz taky nejsem jista. Taky sem se docetla,ze top by mel byt orijen- nojo ale ta cena :oops:
Byl by nekdo ochotny mi s tim poradit a radit nez najdeme neco poradneho,co bude vyhovovat vsem nasim klukum? To zkouseni me fakt nici a hlavne ani poradne nerozumim slozeni. Tak ani nevim co presne mam ve slozeni hledat :Hangman:
Jediny co zadam je kvalita,maso a nejaka vlaknina:)

Mooc dekuji za jakoukoliv radu

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 24. srp. 2016 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Vyzkoušejte Stone Crick nebo to od Topstein, o kterých tu v posledních stránkách píše pan Desenský.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pát 30. zář. 2016 17:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý večer,

moje zkušenosti s granulemi Stone Crick :

Krmil jsem s nimi 3 měsíce. Pejskovi nechutnají, nimrá se v nich. Srst se mu zhoršila
Vzhledem jsou to malé kuličky, konzistence kukuřičných křupek.
Taky v jejich složení převládá kukuřice.

Podle mého názoru jsou to kvalitativně podprůměrné granule. ( dovoluji si to tvrdit po přečtení složení )
Možná jiným psům chutnají, ale pejskům chutnají i jiné divné věci, takže podle toho se neřídím.

Složením mě ale nepřesvědčily a můj pejsek mě utvrdil v tom, že tyhle granule my určitě krmit dál nebudeme.

Dejvy Bejč


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pát 30. zář. 2016 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Já krmím přes 3 roky TOTW a pořád supr. Předtím jsem vyzkoušela asi pět jiných, ale nic tak nesedělo. Navíc se mi Dar hrozně drbal a co jsme přešli na TOTW jehněčí, tak drbání úplně ustalo. A co je fajn, že se nepřejedly, pořád se do nich vrhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj. 2016 00:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Dejvy Bejc píše:
Dobrý večer,

moje zkušenosti s granulemi Stone Crick :Složením mě ale nepřesvědčily a můj pejsek mě utvrdil v tom, že tyhle granule my určitě krmit dál nebudeme.Dejvy Bejč

Ahoj Dejvy,ja by som "stonky" zas tak nezatracovala,každý pes to má inak :wink: V r.2012 sa ku mne z útulku dostal asi 5roč.pes nem.dogy,SC boli prvé granule ktoré som mu začala dávať.Práve z toho dovodu že bol na granuliach "všelijakých" ako asi vedia všetci čím sa kŕmia psy v útulkoch.Takže prejsť rovno na supergranule by spravilo so psím zažívaním neplechu,kor keď ho mal rozhádzané už v útulku.Na týchto granuliach som ho stabilizovala zo šialeného průjmu s akým ku mne prišiel a potom som postupne prešla na lepšie granule,ale aj zo sebelepších granulí mal průjmy,tak som sa zas vrátila na SC a dožil na nich.Uhynul keď mal 9.5roka.Bol to vždy viac hubeňour a nikdy sa mi ho nepodarilo vykŕmiť tak aby bol "oplácaný",ale na SC bol tak akurát a ako bonus mal krásne lesklú srsť.Na porovnanie prikladám foto ako vyzeral "pred a po".Obrázek

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: sob 19. lis. 2016 17:14 
Offline

Registrován: ned 03. črc. 2016 10:24
Příspěvky: 1
Bydliště: Křičeň
Je velmi dobré si přečíst a porovnat zkušenosti ostatních chovatelů krmících granulemi. Takové zkušenosti mohou pomoci při výběru vhodného krmiva.

Zkušenosti chovatelů popisují jenom okamžité změny u psa při změně krmiva. Dlouhodobé objektivní výsledky krmení určitým krmivem ale známé nejsou - daly by se zjistit pouze dlouholetým srovnávacím testem krmiv. Zato existuje mnohaletá Lipert-Sapy studie prokazující neblahé výsledky krmení konzervovaným krmivem (granulemi), ve které se poukazuje na rozhodující vliv kvality krmných surovin na zdraví psa.

Na trhu s krmivy se v poslední době stále častěji objevují krmiva obsahující kvalitní přírodní suroviny zpracované šetrným způsobem. Trendem jsou granule lisované za studena. Pomůckou při výběru krmiva jsou recenze a hodnocení krmiv. Zde si každý může vybrat a porovnat krmiva dle různých preferencí. Může Vás překvapit, že i kvalitní krmiva nestojí majlant - to zjistíte v porovnání ceny za krmnou dávku nebo za kilo.

Stránky vse-o-krmivech.cz jsou nekomerční. Jsou tam různá témata např. jak a čím krmit psa, posouzení surovin v krmivech, jak vybírat krmivo, jaké druhy krmiv existují, jakou hodnotu mají testy krmiv ale třeba také, že náklad na krmení není jenom prodejní cena krmiva apod


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky, konzervy - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 15. říj. 2019 19:50 
Offline

Registrován: ned 05. úno. 2017 13:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Slovensko
zdravim všetkych ludia chcem sa svami poradit aky mate nazor na BHA a BHT v krmivach stone circh mam najdenu strednevelku fenu nechcem ju nicim dokrmovat chcem kupyt pytel ten dat a nic tam nevymyslat krmil som ju krmivom Josera ale nesedelo pozrrel som stranku RD mal tam dve krmiva zobral som stone lebo ma 19kg balenie za super cenu ale cital som o tom BHA a BHT ze to pso, skodi chcem sa spytat na vas nazor ci to riesit a úrejjst na ine granule alebo nie lebo fene sedia pribrala je makucka leskla chutia jej co sa tyka analitickeho zlozenia tych granul tak su ozaj lepšie jak vatšina ale ked na nete čitam že BHT sposobuje rakovinu a agresivitu a že je to najhoršie čo je v krmivach ale zas napr veterinarka povedala že je to jedno že oni to cpu všade aj tak len to nenapišu tak neviem čo myslite vi nechat na SC alebo dat ine? nechcem to z ničim miešať a ani neni dovod psa na sc mam cca 9 mesiacov a ozaj je zdrava leskla ama idealnu vahu len sa bojim aby mi za par rokov nemala nador alebo take niečo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!