Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 30. kvě. 2024 16:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
našim psům to taky jako jedno z mála krmení chutnalo a to výrazně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Stone crick jsou jediné granule, které naše "lady" sežere. Díky za ně! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 20:16 
Lenka Krejčířová píše:
Stone crick jsou jediné granule, které naše "lady" sežere. Díky za ně! :wink:

To jsou věci! Opravdu co pes to originál. Mně pes konzumoval bez problému Akanu, Anku, Winner Plus, Troll, a nějaké další. Není vybíravý. Stone Crick mu prostě nesednul. Na jaře ho zkusím třeba znovu, ale teď v zimě zůstanu u vyzkoušeného krmiva.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
mbertl píše:
Lenka Krejčířová píše:
Stone crick jsou jediné granule, které naše "lady" sežere. Díky za ně! :wink:

To jsou věci! Opravdu co pes to originál. Mně pes konzumoval bez problému Akanu, Anku, Winner Plus, Troll, a nějaké další. Není vybíravý. Stone Crick mu prostě nesednul. Na jaře ho zkusím třeba znovu, ale teď v zimě zůstanu u vyzkoušeného krmiva.

Určitě je to individuální. Já koupila Belcando a myslela jsem, jakou pochoutku svému psovi nedám. Jí ho, ale ze začátku to nebyla žádná sláva. Předtím mi ale úplně stejne hltal Voříška nebo Nutra Gold. Je to asi víc pro můj pocit, že složení krmiva je kvalitní a jsou v něm hodně dobré věci. Nejsem si ani v sobě sama jistá, zda naše semletá moučka, která se do krmiv přidáva, je o tolik horší, než ta zahraniční, jak se všeobecně tvrdí. A tak psovi stejně raději vařím a granule přidávám a nebo je beru na výlety se psem.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Tak já teď asi pojedu na těch Sone crick, když už mám takové zásoby a pravděpodobně to udělám tak, že třeba ráno a odpoledne dostane granule a večer maso se zeleninou.Snad to bude takhle v pohodě.Ikdyž na cvičáku říkali, že se má krmit jednim nebo druhym u štěňat.Někdo mi potvrdil, že mají pravdu a někdo zase že to můžu míchat, tak to mam teď v hlavě pořádně zamíchaný :D Vím že není 100% návod čím a jak krmit,ale jenom mu nechci ublížit tím, že budu dávat nekvalitní stravu a nebo blbě míchat a nebo pravě, že míchat nebudu :roll:

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 10:24 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
pavelpetran píše:
Tak já teď asi pojedu na těch Sone crick, když už mám takové zásoby a pravděpodobně to udělám tak, že třeba ráno a odpoledne dostane granule a večer maso se zeleninou.Snad to bude takhle v pohodě.Ikdyž na cvičáku říkali, že se má krmit jednim nebo druhym u štěňat.Někdo mi potvrdil, že mají pravdu a někdo zase že to můžu míchat, tak to mam teď v hlavě pořádně zamíchaný :D Vím že není 100% návod čím a jak krmit,ale jenom mu nechci ublížit tím, že budu dávat nekvalitní stravu a nebo blbě míchat a nebo pravě, že míchat nebudu :roll:


Podle trousků ( barva, tuhost, množství, jak často vyměšuje atd. ) poznáš, jestli krmíš správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Když pro mě je trus jako trus :-) Nevim jak z toho poznám, že krmím dobře.Průjem nemá po ničem,ale to pořád asi neznamená, že dostavá to co by měl dostávat.

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
Já mám zkušenost,že to co si myslím,že je pro pesana nejlepší mu vůbec nechutná.Granulek jsme už zkoušeli povícero,Fit min,Proplan,Kronch atd. ale stejně,jak se dostane ke kočičí misce s jejich granulema tak je smlaskne,že to ani nestačím odstranit.Už jsem zkoušela jeho granule nasypat do kočičí misky,kočky to žerou,ale pes ne,a když už tak strašně málo.Doma mi všichni říkají,že jsem hloupá,že to tak sleduju,kolikrát jsem si už sama říkala,že je mi to jedno,že až bude hlad tak sežere všechno,ale pořád mi to nedá.A tak krmíme syrovým masem z Vetamixu.Mletý dršťky jim jedou nejvíc. :D

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Já krmím stone crick 3 letého psa necelý rok a musím říct,že jsou to jediné granule které mi po takové době ochotně a velice rád baští.Klidně mu do toho občas přidám celkem cokoliv(maso,vývar,tvaroh...).Nevím ale jak u štěňátka.Máme taky štěndo a do granulí mu nemůžu přidat vůbec nij protože po tom průjmuje,takže jek bych chtěla krmit,krmit nemůžu:o(

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Evuša1 píše:
..stejně,jak se dostane ke kočičí misce s jejich granulema tak je smlaskne,že to ani nestačím odstranit.Už jsem zkoušela jeho granule nasypat do kočičí misky,kočky to žerou...


pokud používáte kvalitní kočičí granule, není divu že vám je pejsan má chuť vyžírat, obsahují více masa, tudíž je to pro něj mňamka :tonqe: , pro kočky se ale naopak nehodí dávat psí granule, jsou tam věci které nepotřebují, ale občas, když mi dojdou kočičí, tak jim dám taky trochu od Báry :?

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Jak to tak pročítám tak jsem asi jediná kdo krmí Hills´em pro velké psy. Máte někdo nějaké avízo, že by nebyl dobrý nebo nějaké negativní zkušenosti? Endy žádné problémy nemá, ale je pravda, že krmím napůl granule a napůl maso.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 14:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Vladimíra Hovorková píše:
nebo nějaké negativní zkušenosti?

tak jedna by bola, barbina mi ich zvracala po 17 hodin vcelku, absolutne ich nevedela stravit, lenze to je iba ona, takze by som sa toho moc nedrzala. inak niekde som citala ze do nich pchaju hodne sojovych preparatov, lenze to je tiez nezarucena info. ak pesanovi sedia a zerie okrem nich aj ine veci moc by som to neriesila

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 15:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Vladimíra Hovorková píše:
Jak to tak pročítám tak jsem asi jediná kdo krmí Hills´em pro velké psy. Máte někdo nějaké avízo, že by nebyl dobrý nebo nějaké negativní zkušenosti? Endy žádné problémy nemá, ale je pravda, že krmím napůl granule a napůl maso.


Skrmila jsem jeden 20kg pytel Hills I D, po operaci nám to na veterině doporučili. Zprvu jí chutnal, pak nějak přestal, ale žrala ho. Úplně spokojená jsem s tím nebyla, trousek měla žlutej a jako plastelínu, 2x mi zvracela nenatrávené granule, ale já nevím, za jak dlouho jsou granule už strávené - bylo to cca 3hodiny po tom, co je žrala. :roll: Krmila jsem mimo to ještě rizotem, ale stejně, stone crick je lepší. Ted nedávám žádné granule, ale jen maso.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 16:30 
Offline

Registrován: úte 12. srp. 2008 13:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
je nějaký problém v tom,když bude odrostlejší štěně krmeno granulemi pro dospěláky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Bude asi záležet na tom jak moc je odrostle a jake to budou granule. Ale v zasade moc ne.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 16:41 
Offline

Registrován: úte 12. srp. 2008 13:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
no brzy bude mít 10 měsíců.zatím krmíme calibrou ale chceme přejít na něco jiného..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o použití BHT a BHA v granulích Stone Crick?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
BHT - E 321 a BHA - E 320,jsou obsažené skoro ve všech granulích pro psy,záleží na výrobci,jesli to tam napíše nebo ne,i když teď snad je to uzákoněno EU,že se to tam psát musí.Obě přísady patří mezi nebezpečná éčka a jsou definována jako zdraví škodlivá obecně,dále mohou vyvolávat alergie a jsou uvedeny jako naprosto nevhodné pro děti.Ale lze se toho o nich dozvědět i více,chce to jen hledat.

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Od pátku krmím psa granulemi Canidae Platinum Light. Jsou extrém dietní, můžu dávat na váhu 1,5-2 odměrky. Dávám jednu odměrku, rozdělenou do dvou dávek. Je toho docela hodně, což mě těší, že může jíst hodně, a stejnak je v limitu krmení. Možná vypadám jako blázen, ale hned po první várce se jí změnil trousek na trouska normálního tvaru a normální konzistence, vůbec jí po trouskování nesvědil zadek, "vy...la" se kvalitně z podoby, vše v "pěkných" ruličkách, ne to ukapávání, co teď poslední dobou měla. Žádný nafouklý břicho, žádný drbání zadku, žádný marný tlačení a otrávenej pes. Prostě sem v tuhle chvíli nadšená, jak se pěkně vytrouskovala. Vona asi taky, protože dokonce běhá, má radost, ale granule jí nechutnaj a vofrňuje se. To má ale smůlu :-) jediný, co na to přidám, je dokoupený lososový olej ve spreji. Ale spíš až si zvykne pořádně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 07:07 
Máte někdo zkušenosti s granulemi Agil pro velká štěnda? Složení mi přijde výborné (cena ještě lepší), ale nikdo s ním nekrmí...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Noemi píše:
Máte někdo zkušenosti s granulemi Agil pro velká štěnda? Složení mi přijde výborné (cena ještě lepší), ale nikdo s ním nekrmí...

Ano, mám, jsou strasne tezko k dostání, mají malou distribucní sít, obcas je nekde vidím, psovi vzdy chutnaly. Brala jsem i pro stenata. Zajímave slození, dobrá cena.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2009 20:21
Příspěvky: 13
Bydliště: Petrovice u Karviné
Ahojte, tak já mám teda v hlavě guláš z tolika info. Kdysi jsem krmila ProPlanem, nedávno Nutro-Choice, teď je přestali dovážet tak jiné od stejné firmy (23 kg - uz nevím název).
Mám NO, je venku, málo pije,často namáčím granule do horké vody a dám mu je až nabobtnají (a samozřejmě vychladnou), zkoušela jsem mu vařit, maso kuřecí, hovězí, žaludky atd. + příloha (těstoviny, zelenina, rýže) hrozně mu to chutná, ale pokaždé se z toho chudák po..... Takže mu vařím málo. Zajímavé je, že když jsem mu do vařené stravy dala třeba jen čtvrt-hrnku granulí - byl v poho. Asi mu vadí samotná vařená strava..Teď jsem koupila Stone Crick, uvídíme, chystám se to zkusit podávat s masem.
Jinak k Eukanubě a k Royalu - někde jsem četla, že provádějí příšerné testy na štěňatech a březích fenách - zkoušejí jak moc zatěžují ledviny - fuj - nevím co je na tom pravdy, ale prostě mě to odradilo.
lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2009 21:29 
Janinka píše:
Hofikos: Taky o nich silně uvažuju, škoda jen, že jsou k dostání pouze na netu a jinde se sehnat nedají-ptám se po nich všude a nepodařilo se mi to..

ahoj píši ohledně krmení od fimy baron,jsem až z východních čech a produkty od nich mně přicházejí až do domu zásilkovou službou a jsem s nimi nad míru spokojena,jak s krmením tak s bylinami na odčervení.Stačí se v tto firmně zaregistrovat.Přeji vše dobré


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 14:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
lenka3 píše:
ale pokaždé se z toho chudák po.....

on přechod by měl být pozvolný, cca 10 dní. A za cca tejden - 14 dní při nárazovém přechodu, by se měl trousek a trávení zase srovnat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 11:02 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Ari dost trpí na průjmy už od štěněte...neustále jsem řešila granule a pořád to bylo dost děsný. V půl roce jsem mu začala dávat Stone crick a průjmy okamžitě zmizely, Ari konečně přibral a zlepšila se i jeho vitalita. Nedám na ně teď dopustit :-) Další granule které se mi před tím ještě osvědčily byly Platinum natural, ale kvůli vysokému obsahu masa si myslím, že je není zrovna ideální kombinovat se syrovým masem-granule dávám kvůli vitamínům, protože Arouš by se nikdy nedotkl jakékoli zeleniny nebo ovoce i když je sebevíc rozmixované.

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 11:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
hele to si platila 600kč za 5 kg granulí Platinum natural?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
já teda křížence šeltičky krmím royal caninem, protože to je jediný krmivo, po kterým nemá šílený průjmy. Prodělal si parvovirozu a nejspíš to má z toho. Přítel se bohužel nechal inspirovat a koupil 15kilovej pytel, tak na změnu pořád myslím, ale mám na ní času dost. :lol: Ví někdo víc info o těch údajných testech royal caninu? To by mě docela zajímalo... :-k

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
neumím si dost dobře představit co by asi tak testovali nějakým způsobem jiným než tím že by ty psi tím krmivem krmili a sledovali zd ato nemá špatný vliv na nějaký orgán- což ale dělá v podstatě každej výrobce krmiv- jendi to testujou na svejch psech jiní si stahujou informace od chovatelů

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 23:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Fenrizka píše:
15kilovej pytel, tak na změnu pořád myslím, ale mám na ní času dost. :lol:

jestli stone criku a nebudeš tím krmit, tak bych ho klidně odkoupila

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 18:45 
Nám se velmi osvědčilo krmivo BRIT, máme AB, který měl problémy se zažíváním. Od doby co dostává toto krmivo se to zlepšilo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2009 20:21
Příspěvky: 13
Bydliště: Petrovice u Karviné
Fenrizka píše:
já teda křížence šeltičky krmím royal caninem, protože to je jediný krmivo, po kterým nemá šílený průjmy. Prodělal si parvovirozu a nejspíš to má z toho. Přítel se bohužel nechal inspirovat a koupil 15kilovej pytel, tak na změnu pořád myslím, ale mám na ní času dost. :lol: Ví někdo víc info o těch údajných testech royal caninu? To by mě docela zajímalo... :-k



Našla jsem teď zase o té Eukanubě, o tom Royalu už ne, říkám kdoví co je na tom pravdy. Našla jsem to, když jsem projížděla odkazy na netestovanou kosmetiku, byly tam i testy na zvířatech - včetně krmiv. Bylo to popisováno ve smyslu, že počítají kolik měsíců vydrží ledviny do úhynu psa - už nevím jak to bylo přesně - ale pěkná hrůza - nehci kecat už si to tolik nepamatuju, jestli na to narazím dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Ahoj, máte někdo zkušenosti s granulemi Anca Lamb/rice a Anca Maintenance Large Breed.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 22:10 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Benji , záleží na tom,co od granulí očekáváš :wink: Já jsem na tuhle značku granulí neslyšela moc dobré reference...myslím,že v téhle cenové skupině by se dali sehnat kvalitnější :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 23:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Karin, díky. Já jen přemýšlím o nějaké změně. Potřebuju to pro alergickou fenu,teď máme Brit Care L/R a jsem spokojená, ale přecijen aby měla taky nějakou změnu. A ty druhý jsem myslela pro zdravého psa, ale aby toho v něm víc zůstalo, teď mu vařím, nebo má syrové a nebo jí taky ten Brit care, ale přijde mi, že toho jde stejně moc ven :( Jestli máš nějaký typ budu ráda. samozřejmě cena taky hraje nějakou roli, protože to jsou oba velký obludky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 23:13 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Benji , pokud mi napíšeš jakou by jsi si představovala cenu,nějaký strop za který nechceš jít,tak jsem určitě schopna něco doporučit...sama mám doma alergičku,jen u nás je to s výběrem trochu horší...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 23:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Teď beru toho Brita 12kg za 1000,- Takže když to bude trochu méně, nebo více granulek nebudu se zlobit :lol: Jinak moje čubina má alergii formou svědění. Když je žerou oba vydrží mi pytel tak na 12 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 23:25 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Benji , a co říkáš na tyhle http://www.belcando.cz/k1-krmivo-pro-ps ... -rice.html
je to dělané z bio produktů a je i vysoká stravitelnost,já znám několik psů na tomhle krmivu a jejich páníci si to nemohou vynachválit :-) A snad i psi,moc jim chutnají :D
Tohle je přímo pro psy alergické a přecitlivělé na nějaké složky stravy,takže by to mohlo snad vyhovovat i té alergičce...
Cena je snad vyhovující :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 23:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Díky, tyhle fakt neznám :D prozkoumám složení, trošku mi tam nesedí ty ovesné otruby, ale díky za typ.

Čubís má asi nejspíš alergii na obiloviny, po vločkách se vždycky dost zhoršila ale nevím jak otruby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 23:48 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Ta moje má taky alergii na obiloviny...je fakt,že tyhle jsem na ní nezkoušela,takže ti v tomhle směru neporadím...my bereme First Mate,ale to už je jiná cenová kategorie....
Ale na druhou stranu píší,že je to hypoalergenní formule,takže by to měla být pravda...a třeba tam jsou ty otruby v nějaké jiné formě,která alergickou reakci nevyvolává :-) S tím už jsem se taky setkala,jde i o formu zpracování...
Já být tebou,tak je vyzkouším,jsou určitě kvalitnější(co se týče vstupních surovin)než zmiňovaný Brit Care...ale volba je samozřejmě na tobě :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Benji píše:
Díky, tyhle fakt neznám :D prozkoumám složení, trošku mi tam nesedí ty ovesné otruby, ale díky za typ.

Čubís má asi nejspíš alergii na obiloviny, po vločkách se vždycky dost zhoršila ale nevím jak otruby.

Dávám Belcando, zatím nejlepsí krmivo, které jsem pro psa měla. Dinner i Multi Croc. Dá se objednat přes Essi.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Věro, dík asi je zkusíme.

Ještě jen jestli jste je někdo zkoušeli na alergikovi dejte prosím vědět jak to dopadlo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 12:23 
Offline

Registrován: stř 01. říj. 2008 12:49
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava
lenka3 píše:
Ahojte, tak já mám teda v hlavě guláš z tolika info. Kdysi jsem krmila ProPlanem, nedávno Nutro-Choice, teď je přestali dovážet tak jiné od stejné firmy (23 kg - uz nevím název).
Mám NO, je venku, málo pije,často namáčím granule do horké vody a dám mu je až nabobtnají (a samozřejmě vychladnou), zkoušela jsem mu vařit, maso kuřecí, hovězí, žaludky atd. + příloha (těstoviny, zelenina, rýže) hrozně mu to chutná, ale pokaždé se z toho chudák po..... Takže mu vařím málo. Zajímavé je, že když jsem mu do vařené stravy dala třeba jen čtvrt-hrnku granulí - byl v poho. Asi mu vadí samotná vařená strava..Teď jsem koupila Stone Crick, uvídíme, chystám se to zkusit podávat s masem.
Jinak k Eukanubě a k Royalu - někde jsem četla, že provádějí příšerné testy na štěňatech a březích fenách - zkoušejí jak moc zatěžují ledviny - fuj - nevím co je na tom pravdy, ale prostě mě to odradilo.
lenka


ja tady úplně koukám co se dočítám, moje čubinka (10 letá) musela na operaci se ztánětem dělohy a jediné co jí doporučoval k žrádlu byly konzervy a granule royal canin. Ja se v tom vubec nevyznam, taky fence vařím, ale nekdy to bez granulí u nas nejde. Jaký je rozdíl mezi granulemi royal canin a calibra?(krome toho ze cenovy). Tu calibru mi vet nedoporucil, ale tady ctu i kladne ohlasy.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 12:39 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Míšo , oni veterináři většinou tyhle krmiva doporučují,ale já osobně nemám ráda ani jedno z těch,které tu uvádíš...už jen proto,že je dokázané,že krmiva Eukanuba i Royal Canin opravdu na zvířatech testují..to mě odrazuje maximálně....navíc jejich složení není nic extra např.Royal je hodně chemický a četla jsem o případech,kdy kvůli nadbytku fosforu a nevyváženosti vit. a min. měli psi problém s plodností...ale tím už se nidko nechlubí...
A co se týče té Calibry,zkusila jsem jí asi před dvěma roky a moje fenka po nich měla neuvěřitelný průjem(ne,že by měla jen řidší stolici,ale uplně to z ní teklo),takže od té doby se Calibře vyhýbám obloukem...navíc je podle mého názoru předražená na to,co skutečně obsahuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Mě po kalibře psi strašně prděli ale opravdu extrémě. Royal jsem zkoušela zátěžovku aby mi čuba přibrala - výsledek žrala to tejden pak sem měla problém to do ní dostat a nepřibrala stejnak ani deko.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:04 
Offline

Registrován: stř 01. říj. 2008 12:49
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava
Karin píše:
Míšo , oni veterináři většinou tyhle krmiva doporučují,ale já osobně nemám ráda ani jedno z těch,které tu uvádíš...už jen proto,že je dokázané,že krmiva Eukanuba i Royal Canin opravdu na zvířatech testují..to mě odrazuje maximálně....navíc jejich složení není nic extra např.Royal je hodně chemický a četla jsem o případech,kdy kvůli nadbytku fosforu a nevyváženosti vit. a min. měli psi problém s plodností...ale tím už se nidko nechlubí...
A co se týče té Calibry,zkusila jsem jí asi před dvěma roky a moje fenka po nich měla neuvěřitelný průjem(ne,že by měla jen řidší stolici,ale uplně to z ní teklo),takže od té doby se Calibře vyhýbám obloukem...navíc je podle mého názoru předražená na to,co skutečně obsahuje...
A co by si doporucila? Cim krmit? Chci kvalitni granule, o cenu až tak nejde (krmim royal canin, ktere nepatri k nejlevnejsim). Dekuji.
Jenom pro doplnění mám 10 měsíční fenku zlatého retrívra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Míšo, zkus projít celé tohle téma. Já mám jako standart Proplan, velmi dobré zkušenosti mám s Belcandem a Platinum-natural. Momentálně krmím masem přelitým horkou vodou z varné konvice (kvůli bíglovi který syrové úplně odmítá, postupně snižuju uvařenost). Koupila jsem i pytel přílohy, ale zdá se mi že ta prochází ven ve stejném množství... i když možná si z toho něco vezmou...

Špatné zkušenosti mám s Eukanubou - hodně psů ji nechce žrát. Obrovské bobky byly po Britu, Happydogu, Brase, Fitminu (vše zátěžovka). Kupodivu mám dobrou zkušenost s Ankou - tehdy ještě nežravec Barda si ji ve zveráči sám vybral a nebyl problém - i trousky byly rozumné.

V každém případě to co sedí jednomu psu, nemusí sedět druhému, chce to i vyzkoušet. Což je ale taky ošidné - když jsem nežravci koupila 3kg na zkoušku, tak to vždycky slupnul bez problémů. V okamžiku kdy jsem koupila 15 kg téhož krmiva, pes žrát přestal... :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:29 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Já bych ti doporučila First Mate konkrétně tohle http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id ... menu=menu1

Sama tím krmím také(my máme tedy lamb,potato,rice) a lepší krmení jsme něměli,přestala mi uplně línat,což je u retrieverů malý zázrak :D A navíc je teď daleko vitalnější..tam kde chodila za mnou a courala se,tak teď běhá přede mnou a ještě u toho řádí :D Já jsem nadmíru spokojená :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Na hlavní stránce má Ruda odkaz na obchod s krmivy, doporučuju si to projít, tam při výběru chybu neuděláš :yawinkle:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:59 
Offline

Registrován: stř 01. říj. 2008 12:49
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava
Afra píše:
Na hlavní stránce má Ruda odkaz na obchod s krmivy, doporučuju si to projít, tam při výběru chybu neuděláš :yawinkle:

Děkuji, hned jsem si objednala 3 kg na zkoušku a s nadšením jsem zjistila, že prodejna je v Opavě, což je kousek od mého bydliště:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 07:35 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Mam fenu 9 let. Divala jsem se na granule pro Seniory. Maji krom nizsi energie jeste nejaka specifika?

(Zatim mam dojem, ze kdyz ji dam mensi mnozstvi beznych granul tak to vyjde vyzivove na stejno jako kdyz ji dam celou davku duchodcovskych. Vzdyt prece kdybych krmila jenom BARF, tak ji taky ve stari jen snizim davky, aby zbytecne netloustla. Zatim mi prijde, ze duchodcovsky granule jsou jen o tom, jak z cloveka vytahnout vic penez nez je potreba.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!