Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je ned 28. dub. 2024 16:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 16:36 
Lucko kde ctes ze se FM prohlasuje za jediny spravny? Pokud vim tak lidi okolo ceskeho dovozce nemaji problem s doporucenim jine znacky. Aspon jsem to videl u Belcanda a Arden Grande.

ajka presne... clovek u toho ztravi par dni. Jinak i dobry vyrobce muze delat kvalitni krmeni za nizsi cenu - vzdyt pes nemusi nutne zrat slede ;)

Ja ultrapremiovku kupuju, protoze si to muzu dovolit. A dam za to stejny penize, jako jinde za pochybnosti o kvalite surovin i procesu vyroby. A "znacku".


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 16:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jc1 souhlas v současný době krmím pesany levnější ovšem kvalitní řadou a nezaznamenala sme rozdíl

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
ajka píše:
k tomu krmivu mám jendu výhradu a to použití krevní moučky- ve výživě by se používat neměla- alepson jsme se to učili duvod vám tedka z hlavy neřkenu ale učili jsme se že by se použití mělo omezit a pokud je to možné nepoužívat


Ke granulím tady mám jeden článek z MF Dnes o jejich testování. Je z roku 2002, tak doufám že to šlo kvalitou přece jen nahoru.
http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=te ... 0_test_jan

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 13:42 
Dorotka

správně každýho věc a každej má jinou zkušenost...co se týká vyskytu torzí..to je na dlouho ale co sjem byla na semináři vetů tak tam se to v dnešní době nejvíc přičítá míchání granulí s vařeným...proto granule nemíchám...ano je to šelma ale jaksi pokud bych takhle krmila čubu tak jí rovnou pošlu na steroidy takže bohužel.....taky nikomu neříkám jak má krmit a krmim tak jak to vyhovuje mým psům


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
sue píše:
Dorotka

Tak tě vyslýchám:-D

No tak já ani čubu krmit ničim jinym nemůžu než granulema(chronické onemocnění střev) a pes je na tom od mala a nato že mu je 8 tak ho lidi typujou na 3 a všem granulky sedí a obtíže nemá ani jeden:-) hlavně já si nedovolim jim vařit, protože nejsem výživář, tudíž bych nemusela obsáhnout jejich potřeby a pak taky nemíchám granule s čímkoliv jiným...protože granule je kompletní strava tudíž nic nepřidáváma vyplácí se mi to:-) a to i z důvodu strachu z torzí


Právě pro to chronické onemocnění bych se u toho psa pokusila na přirozenou stravu přejít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Já si myslím, že by se takovýhle nemocný zvířata neměli vůbec rozmnožovat, což se děje. Ale zas tak moc do toho nevidim, jenom se toho děsim... :/

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 19:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
sue píše:
...co se týká vyskytu torzí..to je na dlouho ale co sjem byla na semináři vetů tak tam se to v dnešní době nejvíc přičítá míchání granulí s vařeným...proto granule nemíchám...
Je trošku rozdíl mezi pojmem míchání a střídání. Střídání jeden den granule a jiný den maso, může zvýšit riziko torze, ovšem je-li to smícháno, chová se to o dost jinak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 19:56 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Desenský píše:
Je trošku rozdíl mezi pojmem míchání a střídání. Střídání jeden den granule a jiný den maso, může zvýšit riziko torze, ovšem je-li to smícháno, chová se to o dost jinak.

takže v tom případě když dávám Arimu ráno granule a večer maso, dělám chybu?

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já taky střídám ráno granule a večer maso v domnění že je to tak dobře. Naopak, všude jsem četla zásadně nemíchat a zdá se mi to celkem i logické, ale nejsem žádný odborník přes výživu, tak nevím. :?:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 20:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Johule píše:
...takže v tom případě když dávám Arimu ráno granule a večer maso, dělám chybu?
To si nemyslím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 09:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
alčo, nás to ve škole taky učili - nekrmit současně maso a granule ale poslední dobou znám tolik psů co takhle fungujou....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 09:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nevidím rozdíl mezi krmení masem s těstovinami anebo s nebobtnajícími granulemi. Rozdíl je jen v tom, že v granulích jsou na rozdíl od těstovin potřebné vitamíny a další doplňky. Tvrdím, že v průměrných granulích chybí složka kvalitního masa a v samotném mase zase příkrm s doplňky, tak proč to nezkombinovat. Pak je to zcela vyvážená plnohodnotná strava.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 09:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jj,nám řikali že se to nesmí kvůli tomu, že se neodhadne množství bílkovin a že pes může dostat proteinovou otravu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Eva Štemberová píše:
alčo, nás to ve škole taky učili - nekrmit současně maso a granule ale poslední dobou znám tolik psů co takhle fungujou....


Ono je potreba taky nezapomínat, jak velkej bussines granule jsou a jak se jednotlive značky na trhu předhánějí. Nejraději mám prodavače, kam clovek příjde a řekne, že doposud krmil tím a tím a on Vám tu značku zkritizuje a snaží se vecpat tu svou, s tím že ta je nejlepší a jediná na světě. Tak jako různé vitamínove doplnky. A taky vetsina lidí zvolí granule jednoduse proto, ze nemají cas psovi vařit, nechtějí mu vařit a ani nevedí co mu vařit...

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 10:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
jj,nám řikali že se to nesmí kvůli tomu, že se neodhadne množství bílkovin a že pes může dostat proteinovou otravu
Už proto nedávám psům "nabušené" granule, ale zlatý střed. Základem je vždy maso, granule jen jako příloha.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 10:50 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Rudo,chci se zeptat na ty granule co byly pro Krupáky...dá se to někde objednat?Kámoška má NO,8let,měl kdysi nádor na střevech,operace dopadla dobře,ale je holt už choulostivej na krmení,tak že by to třeba zkusila..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Desenský píše:
Už proto nedávám psům "nabušené" granule, ale zlatý střed. Základem je vždy maso, granule jen jako příloha.[/color]


Takže pokud bych zůstala u Fitnes Traineru ryba a brambor http://www.krmiva.net/shop/index.htm, když to budu kombinovat s masem, je to tudíž v pořádku?

A co Ty Petrou razené (Platinum natural a Belcando)? Už v tom mám fakt zmatek :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 12:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
davidkova renata píše:
Rudo,chci se zeptat na ty granule co byly pro Krupáky...dá se to někde objednat?...
Jmenoval jsem je tu často. Stone crick, lze to sehnat na netu od p.Štajna, který distibuuje Fist-Mate.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 13:07 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Desenský píše:
davidkova renata píše:
Rudo,chci se zeptat na ty granule co byly pro Krupáky...dá se to někde objednat?...
Jmenoval jsem je tu často. Stone crick, lze to sehnat na netu od p.Štajna, který distibuuje Fist-Mate.

OK,díky předám.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 13:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Desenský píše:
Stone crick, lze to sehnat na netu od p.Štajna, který distibuuje Fist-Mate.[/color]

Od 1000,- Kc (tj. dvacetikilovku) dovezou po Praze zdarma: www.krmivo-pro-psy.com

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 14:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
zbynek píše:
Desenský píše:
Stone crick, lze to sehnat na netu od p.Štajna, který distibuuje Fist-Mate.[/color]

Od 1000,- Kc (tj. dvacetikilovku) dovezou po Praze zdarma: www.krmivo-pro-psy.com

Díky moc,akorát ,že ona je z Orlové :oops: ,ale třá se nějak dopídí.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Ahoj, zajímal by mne váš názor na granule, které mají ve složení uvedeno toto:

Jehněčí a kuřecí maso (min. 24% z toho min. 40% jehněčí), drůbeží moučka, rybí moučka, kukuřice, rýže, ječmen, kukuřičný lepek, živočišný tuk, řepné řízky, drůbeží vývar, vaječný prášek, pivovarské kvasnice, lněné semeno, bramborový protein, chlorid sodný, chlorid draselný, methionin, extrakt z měsíčku, extrakt z juky, extrakt z rozmarýnu.

Deklarované jakostní znaky:
Vlhkost - 8%
Proteiny - 26,2%
Tuk - 14,3%
Vláknina - 3,3%
Popel - 7,5%
Vápník - 1,25%
Fosfor - 0,88%
Vitamin A - 12000 mj/kg
Vitamin D3 - 1200 mj/kg
Vitamin E (alfatokoferol) - 600 mj/kg
Měď (síran měďnatý) - 12 mg/kg

Je to krmivo pro dospělé psy (1-7 let) s jehněčím masem a rýží, všechny suroviny jsou v potravinářské kvalitě (pro lidskou spotřebu), bez barviv, zchuťovadel a dalších chemikálií, přírodně konzervované...

Co vy na to?

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
A co říkáte na granule Troll?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 16:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
Slyšeli jste už o švédském krmivu Bozita?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Jo, slyšela a prý je skvělé. Konzervy Bozita dáváme kočce a prý jsou šmakézní. :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Ani o jedné ze značek jsem nikdy nic neslyšela. V rámci lepší informovanosti jsem mrkla na několik internetových stránek a vypadá to, že obě značky jsou pravděpodobně "kvalitní" - granule mají vysoké obsahy masa (např. sobího :-) ), vitamínů, minerálů, atd., suroviny jsou v potravinářské kvalitě, přírodně konzervované, dokonce i cenové relace jsou příznivé...
sama bych si tyto značky asi nevybrala, ale pokud na ně máš doporučení od někoho dalšího, tak proč ne...samozřejmě taky záleží na daném psovi, jak je bude snášet...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
Já mám právě celkově dobré zkušenosti s výrobky ze Skandinávských zemí (i když se jedná spíš o výrobky pro lidi) tak jsem hledala nějaká krmiva...ale právě jsem o nich ještě nic moc neslyšela ;)...tak to ještě promyslím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Opravdu nikdo nemá žádný názor na složení a charakter krmiva, co jsem tu psala o pár řádků výš?
Zajímalo by mne, co si o tom myslíte... :-)

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 10:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
to katchi: podla opisu to vyzera celkom fajn, lenze sak vies ze papier znesie, podla mna treba vyskusat priamo na pesakovi a uvidis. sak ked mu do toho este tri krat v tyzdnio prihodis masko urcite bude nadseny

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
No prave ze to psiska snasej bajecne, kondice i srst bajecny, Alfons ma trosku citlivejsi zazivani nez Nikko a po techto granulkach je to mnohem mnohem lepsi...a maso obcas dostavaj, znamej dela na porazce, tak mame dobry zdroj :-)

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Katchi píše:
Opravdu nikdo nemá žádný názor na složení a charakter krmiva, co jsem tu psala o pár řádků výš?
Zajímalo by mne, co si o tom myslíte... :-)


nejsou to granule Fit Croc? tím krmím,když nedávám syr.maso a přílohy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Mellorn - nejsou. Nechtěla jsem uvádět název, ten není důležitý, jen mě zajímal názor na toto složení :wink:

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Katchi píše:
Ahoj, zajímal by mne váš názor na granule, které mají ve složení uvedeno toto:

Jehněčí a kuřecí maso (min. 24% z toho min. 40% jehněčí), drůbeží moučka, rybí moučka, kukuřice, rýže, ječmen, kukuřičný lepek, živočišný tuk, řepné řízky, drůbeží vývar, vaječný prášek, pivovarské kvasnice, lněné semeno, bramborový protein, chlorid sodný, chlorid draselný, methionin, extrakt z měsíčku, extrakt z juky, extrakt z rozmarýnu.

Deklarované jakostní znaky:
Vlhkost - 8%
Proteiny - 26,2%
Tuk - 14,3%
Vláknina - 3,3%
Popel - 7,5%
Vápník - 1,25%
Fosfor - 0,88%
Vitamin A - 12000 mj/kg
Vitamin D3 - 1200 mj/kg
Vitamin E (alfatokoferol) - 600 mj/kg
Měď (síran měďnatý) - 12 mg/kg

Je to krmivo pro dospělé psy (1-7 let) s jehněčím masem a rýží, všechny suroviny jsou v potravinářské kvalitě (pro lidskou spotřebu), bez barviv, zchuťovadel a dalších chemikálií, přírodně konzervované...

Co vy na to?


Urcite budou dobre. Já dávam z toho vseho psovi kuřecí, rybí,drůbeží vývar, vaječný prášek-vejce, pivovarské kvasnice, rýži v jeho základní přirozene stravě, tím ze mu varím. Doplnuju granulema, jen kvuli dalsím vitamínum. Jinak docela zasnu, jak se ten obchod s granulema u nás rozjel, kolik je jich druhu...holt kazdy se musí umet rozhodnout sám, co je pro jeho psa nejlepsí. Nejlepsí jsou prodavaci, jednou kopou za tuhle znacku, pak se rychle preorientujou na jinou, kdyz prijde zajímevejsí nabídka:-) myslím, ze je urcite dobre, pokud si clovek prostuduje, co krmení obsahuje.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 14:33 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
haukka píše:
A krmíte někdo granulemi Kronch, Arden Grange nebo Eagle Pack? Vím, musí se vyzkoušet co pejsovi sedne, ale stejně bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti. Díky.


Krmím masem napůl s granulema ,které střídám. Arden Grande jsem koupila teď poprvé a mužu říct ,že našemu psovi ještě žádné granule nejely jako tyhle. Nerozumím moc výživě ,ale chutnaj mu určitě.
Někde jsem tu četla příspěvky ,že se nemají dávat granule různých značek ,jak to mám chápat? Kupuji 4 druhy a ty sřídám ,je to špatně ? Díky Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rmikar bylo to asi spíš myšleno jako nedávat anjednou třeba 2 ruzný značky pokud 2 měsíce rkmíš jednou a dva měsíce jinou je to celkem fuk

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 15:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
rmikar píše:
haukka píše:
A krmíte někdo granulemi Kronch, Arden Grange nebo Eagle Pack? Vím, musí se vyzkoušet co pejsovi sedne, ale stejně bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti. Díky.


Krmím masem napůl s granulema ,které střídám. Arden Grande jsem koupila teď poprvé a mužu říct ,že našemu psovi ještě žádné granule nejely jako tyhle. Nerozumím moc výživě ,ale chutnaj mu určitě.
Někde jsem tu četla příspěvky ,že se nemají dávat granule různých značek ,jak to mám chápat? Kupuji 4 druhy a ty sřídám ,je to špatně ? Díky Hana

Bud v klidu, já kupuju taky dve znacky, protoze ne vzdy se mi podarí sehnat tu jednu a pytle doma skladovat nemuzu (zavrený krám apod.:-) , primíchávam to do vareneho masa, ryze, testovin a pejsek to futruje bez problemu. Na slození granulí není spatne se podívat a taky dle rasy a stárí pejska.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 15:41 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Bud v klidu, já kupuju taky dve znacky, protoze ne vzdy se mi podarí sehnat tu jednu a pytle doma skladovat nemuzu (zavrený krám apod.:-) , primíchávam to do vareneho masa, ryze, testovin a pejsek to futruje bez problemu. Na slození granulí není spatne se podívat a taky dle rasy a stárí pejska.[/quote]

Já mu to nemíchám ,dám mu jednu dávku maso a druhou dávku večer granule .
No je fakt ,že já to složení moc nestuduji neboť tomu stejně nerozumím . Kupuji vetšinou light ,protože jsme spíš lenoši a chodíme jen na procházky ,žádný sporty neumíme.HAna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
rmikar píše:
Bud v klidu, já kupuju taky dve znacky, protoze ne vzdy se mi podarí sehnat tu jednu a pytle doma skladovat nemuzu (zavrený krám apod.:-) , primíchávam to do vareneho masa, ryze, testovin a pejsek to futruje bez problemu. Na slození granulí není spatne se podívat a taky dle rasy a stárí pejska.


Já mu to nemíchám ,dám mu jednu dávku maso a druhou dávku večer granule .
No je fakt ,že já to složení moc nestuduji neboť tomu stejně nerozumím . Kupuji vetšinou light ,protože jsme spíš lenoši a chodíme jen na procházky ,žádný sporty neumíme.HAna[/quote]

Light - není to spíse pro psy, kterí mají problemy se stravováním nez pro psy bez námahy? No, chce se obcas na to slození a pro koho je krmivo urcene podívat:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 17:15 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
Light je podle mne pro psy, kteří mají problémy s váhou, nebo pro ty co se málo hýbou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 18:34 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
kimave píše:
Light je podle mne pro psy, kteří mají problémy s váhou, nebo pro ty co se málo hýbou


No takhle jsem to pochopila taky ,že je to pro ty s menší aktivitou ,ono je tam většinou napsáno kolik krmit když chceš hubnout a nebo normální dávka.
To já koukám pro jaký psy jsou ,myslela jsem ,že nerozumím tomu tomu složení. Někdo říká kukuřici ano někdo ne ,moučku ano ne. Nevím co je dobře ,tak mu dávám ty co mu chutnaj. Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 20:08 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
já to dělám taky tak ono tělo si řekne co potřebuje. Žádná zbytečná alchymie, všeho moc škodí. Já jsem dávala eukanubu ale ta našemu paánovi nechutnala a začala mu hnědnout srst(černá) normálně uši má už skoro hnědé, ale je fešák. Ted dávám pro plan a ten mu jede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 21:19 
My krmíme štěnisku taky pro plan, jenže teď vypadá trošku nedomrle a veterinář doporučil zvýšit dávku. Jediný výsledek je, že teď má tendenci po sobě jíst hromádky... Jaký postup byste doporučili při přechodu jen z granulí na granule + maso a příloha? A případně nějaký typ jak zhubnout seniorku? Krmíme light granule, už i menší dávku než je doporučená, pohybu má myslím dost, ale pořád přibírá...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 21:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kupte pytel nových granulí a min. 14 dní míchejte s těma starejma - postupně měnte poměr ve prospěch těch novejch, a po malejch dávkách přidávejte i mas - opravdu pomalu jinak bude mít průjem
jinak se neřiďte dávkovánim na pytli ale podle psa :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 21:29 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
Nevím kolikrát denně krmíš, ale já baych jí začala postupně přídívat maso a přílohu do večerní dávky. Myslím, že s tím problemy mít nebudeš to chutná všem pesanům - spíš bych měla stracj že pak nebude chtít granule vůbec. Naši pesani když jim to tak dám tak vyjí jen maso a se zbytkem se můžu jít vycpat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 22:09 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
kimave píše:
já to dělám taky tak ono tělo si řekne co potřebuje. Žádná zbytečná alchymie, všeho moc škodí. Já jsem dávala eukanubu ale ta našemu paánovi nechutnala a začala mu hnědnout srst(černá) normálně uši má už skoro hnědé, ale je fešák. Ted dávám pro plan a ten mu jede.

Jo jo měli jsme to s eukanubou stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 22:12 
Známe:) Nevěřila bych, jak malé kousky jsou schopni při dietě vybrat z rýže a zeleniny... Krmíme jen 2x denně(kvůli štěněti, předtím normálně jednou), protože přes poledne není nikdo doma, ale dostávají dávky masa takříkajíc mimo pořadí, spíš za odměnu. Mrně je od chovatele zvyklé na všehochuť, takže s masem naštěstí žádný zažívací problém... Díky za rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 22:15 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
[quote=Naši pesani když jim to tak dám tak vyjí jen maso a se zbytkem se můžu jít vycpat.[/quote]

Proto to nemíchám dohromady ,jedna dávka maso v poledne ,druhá granule večer. Když je nesežere neberu mu je ,on si je sežere když má hlad.To víš po maso ,to mu trvá tak 10 vteřin .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 13:11 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
taky vám ještě někomu začala po eukanubě hnědnoutsrst? Jestli jo, spraví se to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 16:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
mojej cernoske zacala hnednut srst po Eukanube Puppy LB, potom po ProPlane losos/ryza, potom krasne scernela po FirstMate Maintenance, znovu zhnedla po Trainer Fitness kacka/ryza a scernela a celkovo srst sa jej zlepsila po krmeni surovou stravou.

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2008 12:41 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
Dík za odpověd, a ty First Mate jsou k dostání běžně, nebo se musí objednávat? Kolik stojí, jsou i pro štěnata velkých plemen ? Už jsem tu o nich myslím četla, že je hodně lidí dává, jsou kvalitní ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 207 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!