Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je ned 28. dub. 2024 12:06
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Take nam hnedla srst, nyni krmime First Class jehneci s ryzi a pridavame jako doplnek morskou rasu Algalith od Beapharu a srst je perfektne cerna, leskla a hladka, takze velka spokojenost :-)

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. kvě. 2008 21:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Nemáte někdo zkušenost? Orijen 6 fresh fish, je to prý novinka...
bílkovina: 44%, tuk: 18%
vykostěný losos, moučka z tichomořského lososa, červenohnědé brambory, moučka z atlantického sledě, vykostěný jezerní běl, sladké brambory, vykostěný jezerní pstruh, vykostěný candát, vykostěný síh, vykostěný sleď, slunečnicový olej, lososový olej, vojtěška, mořská zelenina (hnědá řasa, irský mech, jedlá mořská řasa, řasa měchýřnatá), pórek, psyllium, krabí skořápky, rozmarýn, lecitin, jablka, kořen čekanky, lékořicový kořen, pískavice řecké seno, glukosamin HCL, borůvky, černý rybíz, květy měsíčku (zdroj luteinu), L- karnitin, fenykl, kukuřičné hedvábí, peprmitový list, květy heřmánku, smetánka, extrakt z rozmarýnu, chondroitin sulfát, saturejka, probiotikum Lactobacillus acidophilus, Enterococus faecium, vitamíny a minerální látky

cena za 13,5 kg 2292kč :oops: to mě docela dostalo, tolik peněz za granule... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě. 2008 04:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Helena Hošková píše:
...vykostěný losos, moučka z tichomořského lososa, červenohnědé brambory, moučka z atlantického sledě, vykostěný jezerní běl, sladké brambory, vykostěný jezerní pstruh, vykostěný candát, vykostěný síh, vykostěný sleď,..
Zapoj logiku. Jsme z vnitrozemí a k moři to máme hodně daleko, proto je DNA našich psů postavena na krmení čímkoli, jen ne mořskými produkty. Pochopím nově dovezené novofundlanďany nebo labradory, že mají k tomuto typu krmiva blízko, ale domácí středoevropský našinec? ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě. 2008 18:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Já si toho všimla vlastně z toho důvodu, že můj pes- retriever, má momentálně dietu- alergik(?), bylo mi doporučeno mu dávat z masa jen rybu, jehně, králíka a jako přílohu brambory nebo rýži... nejdřív jsem mu vařila- maso ryby, ale teď jsme přešli na granule, vet. dietu, sice jsem nechtěla, ale finančně jsem to vaření nezvládala... to mu celkem vyhovuje(soudím podle trousků a kondice), ale snad to není napořád :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě. 2008 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Citace:
Jsme z vnitrozemí a k moři to máme hodně daleko, proto je DNA našich psů postavena na krmení čímkoli, jen ne mořskými produkty. Pochopím nově dovezené novofundlanďany nebo labradory, že mají k tomuto typu krmiva blízko, ale domácí středoevropský našinec? ...

s tím souhlasím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě. 2008 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Dietní antialergické granule (psala jsem tu o nich)jsou Fitness prolinea. Nabízí rybu, brambor, jak píšeš a i jiné a jsou s bylinkami, ostropestřec, smetanka a teď nevím, co ještě, je to psáno v příspěvcích tady. Ale nevím, zda jsou tak dobré, jak tu uváděné jiné značky, jsem se tu na ně ptala...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě. 2008 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
já momentálně krmím Royal Canin Sensitivity control, bereme je přímo od veta, ale chěla bych v budoucnu zkusit i něco jiného... ne, že by nevyhovovaly, ale pořád jíst to samé... :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. kvě. 2008 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
já je míchám s masem a přílohami a chci přejít na jiné,zde razené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2008 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ačkoliv krmím čubu masem,tak jsem chtěla aby měla ráda i granule. tak jsme koupili z CD vetu za studena lisované,no žrala je,ale bídně.Radši byla hlady jsem měla pocit. Včera přivezla do Prahy Essi objednané First Mate /Potato +Fish/ a čuba se olizuje až za ušima. Večer jsem jí dala na zkoušku a zfutrovala to hned,podezírala jsem ji,že měla asi velký hlad.Ale dnes na oběd prý to samé a to měla ráno plnou misku hovězího a sardinek+pařát... :D

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě. 2008 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
Potřebuji poradit s krmením pejska. Mám téměř roční kříženku slovenského čuvače. Celou dobu,co ji máme,tak dostává granule PRO PLAN pro štěňata obřích plemen.Protože jsem netušila, do jaké váhy doroste, krmila jsem na váhu v dospělosti 35-45 kg. V současné době váží 40 kg a nejspíš je to její konečná váha. Jenže přibližně měsíc ji musím k jídlu přemlouvat a v posledním týdnu jedla snad jen jeden den, když jsem ji mezi granule namíchala syrovou rybu. Včera jsem to zkusila s vařeným masem, ale vyjedla jen to maso s pár nalepenýma granulema a dál nic. Tak nevím, jestli mám čekat, že až dostane hlad, tak prostě ty granule sní, nebo se něčeho obávat. V osmi měsících jsme měli podobné problémy, tak jsme změnili granule, ale nic se nezměnilo. Tak fakt nevím, co s tím. Jinak na ní není nic podezřelého, jen o víkendu byla taková divná, měla i průjem - takovou hnědočernou hustějčí vodu. Ale teď už je zas aktivní, lítá jak blázen, jen prostě nemá chuť jíst. Prosím moc o nějakou radu. Hlavně mě zneklidňuje to, že by ještě alespoň půl roku měla mít vyváženou stravu, kterou má v oněch granulích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě. 2008 14:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
kucerova.maja píše:
Včera jsem to zkusila s vařeným masem, ale vyjedla jen to maso s pár nalepenýma granulema a dál nic.

jasne ti dala na javo, co si o granuliach mysli, keby si vedela co do toho namleli ani ty by si to nejedla, a na kecy ze bez granul jej nie si schopna zabezpecit vyvazenu stravu zabudni :lol:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě. 2008 22:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
eliska píše:
kucerova.maja píše:
Včera jsem to zkusila s vařeným masem, ale vyjedla jen to maso s pár nalepenýma granulema a dál nic.

jasne ti dala na javo, co si o granuliach mysli, keby si vedela co do toho namleli ani ty by si to nejedla, a na kecy ze bez granul jej nie si schopna zabezpecit vyvazenu stravu zabudni :lol:


Ale pokud budu krmit jen masem, tak maso samo o sobě jistě neobsahuje vše, co štěňata velkých plemen potřebují - pokud jde o stavbu kostí a kloubů. A musím říct, že jsem nakloněna názoru, že když ke granulím, kde je dodržen předepsaný poměr vápníku a fosforu. Když kombinuji s masem, které obsahuje fosfor, tak dojde k narušení vyváženosti a vápník je odveden z těla ven. To má pak negativní vliv na tvorbu dostatečně silné kostní tkáně a následně problémy když ne v dospělosti, tak ve stáří psa. Proto se bojím experimentů. Značku krmení mi schávlil i VET, tak jsem v tomto směru klidná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě. 2008 23:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
krmenie len samotnou svalovinou je skodlive - vacsinu krmnej davky maju tvorit masove kosti :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 10:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
to maja kucerova:
vsetci ludia co sem pisu o krmeni surovou stravou( tym nemyslim len masom) maju za sebou obdobie kedy do pesanov pchali granule. ja som to tiez par rokov robila, pretoze granulove lobby podporene veterinarmi je naozaj silna vec. vyskusala som mnozstvo znaciek, od superpremii vyssie, a stale sme sa s cubou motali v kruhu. kozne alergie a kopec penazi u veterinara.. potom ma ruda nejako naviedol k tomuto sposobu krmenia a hoc nedovercivo, povedala som si ze niet co stratit. do troch tyzdnov sme mali pokoj a alergie viac neprisli. samozrejme clovek ma neustale problem s tym ci dava vsetko potrebne, ale o vyvazenej strave sa hovori v obdobi niekolkych tyzdnov nie kazdy den. momentalne mi surove ide stara veteranka, dvojrocna cuba, ktora je tym krmena od mala a rocny pes, plus asi 5 dalsich znamych ktori si nechali poradit. vsetci su nadmieru spokojni, k veterinarovi nechodia, problemy nemaju zvieratka vonku nezeru blbosti a su vysmiate. vsetky tieto zvierata o ktorych pisem maju viac ako 35 kilo takze velke plemena. ak mas pocit ze ten vapnik by mohol chybat, davaj jej skrupiny z vajicok, ak jej chyba pojde po nich ak ich nechce ma vapniku dost

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Krmím syrovým, i s kostma, k tomu těstoviny, rýži, vločky, přílohu se zeleninou nebo nějaké lacinější granule, vejce, roboran a nějaké ty vyškemrané pochoutky od nás lidí (makový závin, sušenky, kolečko uheráku, francouzská niva a tak ....), sem tam nějaký menší hlodavec (v létě i pět kousků denně). Čuba dostala na klubové výstavě velkou pochvalu za krásnou srst, hezky černou, lesklou, trávicí potíže nezná, všechny kosti se jí vyvíjely naprosto v pořádku.
Taky mi jeden veterinář kdysi řekl, že "se dnes už považuje za chybu, když se psi větších plemen krmí masem a ne granulema", a že jí zadělávám na velké problémy s tím kuřecím s rýží. Kdybych ho poslechla, měla bych fenku dneska ne černou, ale zrzavou, blila by, kdykoli by se podívala na cokoli jiného, a díky vysoké ceně doporučovaných granulí bych si nemohla dovolit další zvířctvo. Navíc je požitek vidět, jak to masíčko těm šelmičkám chutná.
Někde jsem četla, že krmení psa není raketové inženýrství, šelmy v přírodě si taky jednotlivé chemické prvky nemůžou dávkovat s přesností laboratorních vah a přesto prospívají, a můžu se za tento názor postavit se vším všudy. Navíc je třeba používat hlavu a když mi někdo něco tak vehementně doporučuje, přemýšlet, kdo ho za tu horlivost platí.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 16:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kucerova.maja: nejdřív musim říct že jsem taky radši pro krmení "domácí stravou" než granulema, ale to je teď vedlejší. To že štěndo nechce jíst může být způsobeno několika faktorama: 1) je jí vedro :wink: za 2) po průjmu co měla má vymlácenou mikrolforu a proto nemá ani chuť k jídlu - za čas se zase správně osadí a chuť přijde za 3) prostě už tolik nepotřebuje tak neřešte a dokud nezačne hubnout tak jí nechte né, aspon ušetříte :wink: . Já u svýho psa, kdybych potřebovala, bych mohla udělat to, že mu dám načatej pytel granulí nebo celý jehně , kýbl vody a můžu odjet - nažere se jen tolik, kolik potřebuje (a to do cca 10 měs - 1 roku sežral vše šílenou rychlostí a v neuvěřitelnam množství). Kolikrát mi třeba 2 dny nežere vůbec nebo si jenom zobne :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 06:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
Značku krmení mi schávlil i VET, tak jsem v tomto směru klidná.

trochu si rejpnu.že by byl pan doktor dealer granulí ?:wink: no,ale přemlouvat tě určitě nikdo nebude,ale stojí za to si něco o tom přečíst.....

Rozhodně nesouhlasím. Informace, čím krmit štěně velkého plemene jsem vyhledávala na netu dost zeširoka ještě před převzetím štěňátka a granule byla jedna z možností (ne od prodejců krmin, ale z odborných článků). Značku jsem si vybrala sama a na VET při očkování se pouze informovali, čím krmím a nic proti tomu neměli. Navíc nepatřím mezi lidi, co si nechají cokoli vnucovat (tím myslím i vlezlé doporučování). Superpremiové krmivo - v něm hlavní podíl tvoří čerstvé maso. No nicméně je asi opravdu čas na změnu, takže o tom popřemýšlím. Na závěr trošku zlehčení - pokud jde o to, co je v granulích - myslím, že určitě něco zdravějšího než v párku, který si koupím v obchodě =o).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
nevím proč,ale z odborných článků prostě cítím lobby granulových firem.Ale ať si každý krmí čím chce.....Nejsem úplně proti granulím,beru je jako nouzovku na cesty,stejně,jako když jedu na výlet,beru si instatní polívky apod....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 13:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Mellorn píše:
nevím proč,ale z odborných článků prostě cítím lobby granulových firem.

prave vcera som citala odborny clanok o eliminacnych dietach pri potravinovych alergiach, kde bolo pisane ze priprava domacej stravy pri eliminacnej diete zaberie pri velkom psovi az 6! hodin denne a je tak financne narocna ze ludia ju nie su schopni utiahnut. ako alternativa boli ponuknute granule..... na konci clanku bola podpisana firma pharmacopola(vyrobca RC)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
Essi píše:
kucerova.maja píše:
eliska píše:
[

Je snad jasné, že nebudeš krmit jen maso, ale i zeleninu, přílohu, občas tvaroh nebo jogurt, občas nějaké vajíčko nebo rybu, rosol z vepřových nebo telecích nožiček a kůží a tak.
Ještě mě nikdo nepřesvědčil o tom, že bychom byli chytřejší než Matka Příroda, aspoň v dlouhodobém hledisku. Granule nezavrhuju, ale připadají mi umělé, nepřirozené. Navíc - každý pes potřebuje trošku jiný poměr živin a toho ostatního a v těch granulích tohle nadávkovat asi moc nepůjde. Než byly granule, žrali přirozenou stravu všichni psi a nevypadali, že by tím nějak trpěli.


To mi jasný je, že maso nestačí, měla jsem na mysli jiný problém při doma připravované stravě. Při krmení doma připravovanou stravou, která je založena převážně na mase dochází k výraznému nepoměru mezi fosforem a vápníkem v krmné dávce, neboť maso obsahuje značné množství fosforu a jen velmi málo vápníku. Je tedy nutno v těchto případech vápník dodávat. Dlouhodobý nedostatek ale i přebytek vápníku a vitamínu D v krmné dávce způsobuje u štěňat velkých plemen vážné zdravotní problémy. Přesné vybalancování krmné dávky doma připravovaného krmiva vyžaduje nejen potřebnou literaturu, podle které tuto dávku vypočítáte, ale hlavě je nutno dodržovat zásadu krmit stále stejné komponenty tj. stále stejný druh masa, příkrmu a vitamínů ve stále stejném tj.vypočítaném množství. A na to si já netroufám. Něco jiného je možná krmit dospělého psa, u kterého již nemusím udržovat optimální rychlost jeho růstu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 09:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
tinta76 píše:
kucerova.maja píše:
Ale pokud budu krmit jen masem, tak maso samo o sobě jistě neobsahuje vše, co štěňata velkých plemen potřebují - pokud jde o stavbu kostí a kloubů. A musím říct, že jsem nakloněna názoru, že když ke granulím, kde je dodržen předepsaný poměr vápníku a fosforu. Když kombinuji s masem, které obsahuje fosfor, tak dojde k narušení vyváženosti a vápník je odveden z těla ven. To má pak negativní vliv na tvorbu dostatečně silné kostní tkáně a následně problémy když ne v dospělosti, tak ve stáří psa. Proto se bojím experimentů. Značku krmení mi schávlil i VET, tak jsem v tomto směru klidná.


No ale krmení syrovym masem neznamená, že pes bude jíst jen a jen syrový maso (svalovinu, kterou v tom každej hned vidí). Jak jsem psala, Informací na tohle téma je tady spoustu, myslela jsem, že si dáš tu práci a něco si tady o tom najdeš ... :wink:


No snažila jsem se něco najít. Došla jsem k závěru, že moc objektivní rady tu jsou poskrovnu. Spíš každý chválí to, čím krmí a haní způsob krmení toho druhého. Stále zastávám názor, že v kvalitních granulích je vyvážená strava, kterou doma nikdy nejsem schopna připravit. Smícháním s masem naruším rovnováhu fosforu a vápníku, protože přebytek fosforu (který jí dodám v mase) odvede vápník z těla a nastanou problémy s tvorbou kostry a kloubů. Také tam zazněl názor, že si sám pes řekne, co mu chutná. To bych ji mohla krmit slimákama, který jí v 6 měsících na procházkách fakt moc šmakovali =o). Že by mohli být jako superpremiový doplněk stravy ? No ale objednám si STONE CRICK, když tím krmí Ruda, pokud se dají sehnat pro štěňata velkých plemen. Ale jinak díky za rady. Nakonec je možné, že nechutenství mého pejska bylo způsobeno nemocí, tak si jen přeju, aby byla zase brzy zdravá, protože když trpí ona, trpím i já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
kucerova.maja píše:
Essi píše:
kucerova.maja píše:
eliska píše:
[

Je snad jasné, že nebudeš krmit jen maso, ale i zeleninu, přílohu, občas tvaroh nebo jogurt, občas nějaké vajíčko nebo rybu, rosol z vepřových nebo telecích nožiček a kůží a tak.
Ještě mě nikdo nepřesvědčil o tom, že bychom byli chytřejší než Matka Příroda, aspoň v dlouhodobém hledisku. Granule nezavrhuju, ale připadají mi umělé, nepřirozené. Navíc - každý pes potřebuje trošku jiný poměr živin a toho ostatního a v těch granulích tohle nadávkovat asi moc nepůjde. Než byly granule, žrali přirozenou stravu všichni psi a nevypadali, že by tím nějak trpěli.


To mi jasný je, že maso nestačí, měla jsem na mysli jiný problém při doma připravované stravě. Při krmení doma připravovanou stravou, která je založena převážně na mase dochází k výraznému nepoměru mezi fosforem a vápníkem v krmné dávce, neboť maso obsahuje značné množství fosforu a jen velmi málo vápníku. Je tedy nutno v těchto případech vápník dodávat. Dlouhodobý nedostatek ale i přebytek vápníku a vitamínu D v krmné dávce způsobuje u štěňat velkých plemen vážné zdravotní problémy. Přesné vybalancování krmné dávky doma připravovaného krmiva vyžaduje nejen potřebnou literaturu, podle které tuto dávku vypočítáte, ale hlavě je nutno dodržovat zásadu krmit stále stejné komponenty tj. stále stejný druh masa, příkrmu a vitamínů ve stále stejném tj.vypočítaném množství. A na to si já netroufám. Něco jiného je možná krmit dospělého psa, u kterého již nemusím udržovat optimální rychlost jeho růstu.


A jak teda chcete tohle "vybalancovat" dokonale u granulí? Ty přece obsahují - nebo by aspoň měly obsahovat - neměnné, stálé množství všech těchto živin. Přitom štěně potřebuje trošku něco jiného podle věku - podle způsobu odchovu, podle zátěže, podle typu psa. Jeden pes bude při dodržování doporučené dávky od výrobce tlustý, druhý bude jako chrt. Když prvnímu uberete, měl by mít podle těch tabulek málo všeho, když druhému přidáte, způsobíte mu vážné zdravotní problémy, podle toho, co píšete. Pořád mi připadá jednodušší přizpůsobit ručně míchanou krmnou dávku věku, způsobu odchovu a typu psa, než to řešit výpočty nad pytlem granulí.
Znám poměrně dost psů, kteří měli různé záněty žaludku a všeho možného, střídali dietní granule a specielní konzervy. Přechod na přirozenou stravu to většinou vyřešil a je po problémech.
Granule nezavrhujem, také je občas dostávají. Ale nestavíme na nich. Pořád mi připadá, že chemie prostě není tak dobrá jako normální jídlo. A připadá mi docela tragedie, když na granulích odchovaný pejsek náhodou sežere kost a hned se musí běžet k doktorovi, protože jeho zažívací trakt je zvyklý jen na kašičku z granulí. Nebo když pejskovi předhodím kus masa a on na to kouká a ptá se, co se s tím jako dělá a jak se to vůbec kouše..... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 10:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kucerova.maja píše:
To mi jasný je, že maso nestačí, měla jsem na mysli jiný problém při doma připravované stravě. Při krmení doma připravovanou stravou, která je založena převážně na mase dochází k výraznému nepoměru mezi fosforem a vápníkem v krmné dávce, neboť maso obsahuje značné množství fosforu a jen velmi málo vápníku. Je tedy nutno v těchto případech vápník dodávat. Dlouhodobý nedostatek ale i přebytek vápníku a vitamínu D v krmné dávce způsobuje u štěňat velkých plemen vážné zdravotní problémy. Přesné vybalancování krmné dávky doma připravovaného krmiva vyžaduje nejen potřebnou literaturu, podle které tuto dávku vypočítáte, ale hlavě je nutno dodržovat zásadu krmit stále stejné komponenty tj. stále stejný druh masa, příkrmu a vitamínů ve stále stejném tj.vypočítaném množství. A na to si já netroufám. Něco jiného je možná krmit dospělého psa, u kterého již nemusím udržovat optimální rychlost jeho růstu.

prosimtě a jak a co dáváš jíst sobě? svym dětem (pokud je máš)?.... nepřeháněj, ty výsledky a poměry jsou statistické, a to doufám víš co znamená, každej pes každej den má jinou konverzi a potřebu čehokoli. Takže pro dobro tvé i tvého psa, uvědom si že je to jenom pes a ne F1, která opravdu potřebuje přesnou velokost matiček a přesně vyváženej poměr složek paliva :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 10:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jo a ještě bych dodala: umíš si představit, jak by jakýkoli živý organismus vypadal, kdyby měl všeho furt přesně ideálně? :idea: to je právě ta pestrost stravy, dneska dostane víc vápníku protože jsme měli zabijačku, on si ho uloží a až mu bude blbě a bude mít dietu (velká fyzická zátěž, březost....) tak si ho zase z těch kostí, svalů.... vezme. Proto jakýkoli stereotyp, je-li pes (člověk, kráva...) zdravý, je škodlivý. A když řikáš že v granulích je přesnej poměr živin, tak nevíš co řikáš, páč když to vezmu do detailu, tak uroviny, ze kterých jsou dělaný taky obsahujou jinej obsah (jedna kráva je kachektická, druhá na vysoký produkci mlíka, další má problém s ledvinama, zase další nemá uzavřený foramen ovale v srdci, tahle pšenice rostla na místě kde byl vysoký obsah železa, tahle řasa mořská zase přišla do kontaktu s bůhvíčím....)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 10:54 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Holky, ale tady jste v tematu Granulky - ktere jsou nej a ne v tematu Syrova strava...
Zrovna tak jak vy vite o granulich, tak granulkari vedi o syrove strave a kdyby se chteli na neco k syrove strave optat daji to do patricneho tematu Syrova strava a ne do tohoto tematu.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 11:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kucerova.maja píše:
Superpremiové krmivo - v něm hlavní podíl tvoří čerstvé maso.

na upozronění Naji jsem si pročítala zpět příspěvky a nepřipadá mi že by se odchylovali moc od tématu, ale to je fuk, zarazila mě tahle věta a chtěla bych tě poprosit o odpověď: Co si pod tímto představuješ? Jo a ještě, co je u nás uváděno jako superprémiovka, je většinou v jiných zemích (hl. v zemi původu) uváděno jen jako střed, lepší střed (tušim že se to značí premium :oops: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 15:54 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Naja píše:
Holky, ale tady jste v tematu Granulky - ktere jsou nej a ne v tematu Syrova strava...
Zrovna tak jak vy vite o granulich, tak granulkari vedi o syrove strave a kdyby se chteli na neco k syrove strave optat daji to do patricneho tematu Syrova strava a ne do tohoto tematu.

no nevim,ale ke konfrontaci obou složek prostě nutně dojít musí 8) ,tedy pokud je to diskuze :wink:
akorát mě krapet mrzí,že mi kučerova.maja neodpověděla jak se vyvíjely ty stovky generací psů před granulema aniž by zdechly v ranném dětství :lol:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
kucerova.maja píše:
No snažila jsem se něco najít. Došla jsem k závěru, že moc objektivní rady tu jsou poskrovnu. Spíš každý chválí to, čím krmí a haní způsob krmení toho druhého. Stále zastávám názor, že v kvalitních granulích je vyvážená strava, kterou doma nikdy nejsem schopna připravit.


Já bych neřekla že každý haní krmení toho druhého a chválí to čím krmí, to jsou léta zkušeností kterými většina z nás včetně mě prošla.
A právě že o té kvalitě a vyváženosti nejsem vůbec přesvědčená. Pokud by to byla pravda nebyli by někteří psi krmeni superprémiovými granulemi jako z koncentráku, přesto že sežerou množství překračující doporučenou dávku. Taky by asi nepřibývalo tolik psů se zažívacíma potížema, kožními problémy, alergiemi a torzemi žaludku.
Myslím, že kvalitní domácí stravu pro psa je schopen připravit úplně každý, stačí u toho jenom trochu přemýšlet. :wink:
Jinak granule samozřejmě nezatracuji, jako nouzovka jsou fajn, ale už nikdy bych nekrmila jenom s nima.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Majo,
nenašla jsem žádný příspěvek, kde by někdo něco haněl. Jen zastánci granulí sbírají argumenty pro granule a zastánci přirozené stravy zase pro tohle.
Já jsem našla rad dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě. 2008 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
teď mi přišel vzorek granulí Platinum,vypadají zajímavě a čubís je taky žere.No,objednání dobře zvážím,asi menší pytel,záleží,jak to bude trávit....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě. 2008 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
našim klukům dost vyhovovaly, ale je fakt že my jsme pořád "granuložravci"

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 07:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Alča píše:
kucerova.maja píše:
No snažila jsem se něco najít. Došla jsem k závěru, že moc objektivní rady tu jsou poskrovnu. Spíš každý chválí to, čím krmí a haní způsob krmení toho druhého. Stále zastávám názor, že v kvalitních granulích je vyvážená strava, kterou doma nikdy nejsem schopna připravit.


Já bych neřekla že každý haní krmení toho druhého a chválí to čím krmí, to jsou léta zkušeností kterými většina z nás včetně mě prošla.
quote]

Presne tak. Jinak bych jeste upozornila, ze granule dríve nebyly a psi, kone, byli a fungovali vzdy od nepameti na prirozené strave, s problemy, nebo bez problemů. Tak jako je to dneska. Já beru granule spíse jako usnadnení prípravy krmení pro cloveka, usetrení jeho casu.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
davidkova renata píše:
Naja píše:
Holky, ale tady jste v tematu Granulky - ktere jsou nej a ne v tematu Syrova strava...
Zrovna tak jak vy vite o granulich, tak granulkari vedi o syrove strave a kdyby se chteli na neco k syrove strave optat daji to do patricneho tematu Syrova strava a ne do tohoto tematu.

no nevim,ale ke konfrontaci obou složek prostě nutně dojít musí 8) ,tedy pokud je to diskuze :wink:
akorát mě krapet mrzí,že mi kučerova.maja neodpověděla jak se vyvíjely ty stovky generací psů před granulema aniž by zdechly v ranném dětství :lol:


No nebyl nějak čas sednout k netu, víš, ale nechápu, proč mám odpovídat na ten dotaz, jak to bylo, když nebyly granule......... netvrdila jsem, že snad bez granulí nebyli schopni psi normálně žít. Jen nechápu, proč mě za to, že jsem se rozhodla krmit granulemi, někdo odsuzuje. Je to každého volba, čím bude krmit. Navíc ještě před dovezením štěněte jsem trávila spoustu času na netu, abych si našla info ohledně všeho kolem života velkých plemen. Před tím jsem ani nevěděla, že se velké plemeno krmí jinak, než malé. A nakonec byly vybrány prostě granulky ....... tečka. No a řešit, jak žili psi dříve ??? No rozhodně v jiných podmínkách. Na svý bolístky si našli něco od matky přírody, nepotřebovali ani chodit na VET.
No a nakonec rozřešení toho, proč jsem tu hledala pomoc - nemohou za to granule, nejspíš by to bylo stejné i kdyby byla krmena čímkoliv. Je nemocná, má teplotu a dědičnou vadu (něco s vaječníky), vše se spustilo háráním a v budoucnu ji čeká ze zdravotních důvodů pravděpodobně kastrace. Po dvoudenní léčbě se jí zase chuť k jídlu pomalu vrací, takže jsem fakt ráda, protože jsem již jednou psala - když trpí ona, víc trpím já.
Jinak díky za rady a poučení i kritiku od všech zúčastněných.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
Alča píše:
kucerova.maja píše:
No snažila jsem se něco najít. Došla jsem k závěru, že moc objektivní rady tu jsou poskrovnu. Spíš každý chválí to, čím krmí a haní způsob krmení toho druhého. Stále zastávám názor, že v kvalitních granulích je vyvážená strava, kterou doma nikdy nejsem schopna připravit.


Já bych neřekla že každý haní krmení toho druhého a chválí to čím krmí, to jsou léta zkušeností kterými většina z nás včetně mě prošla.
A právě že o té kvalitě a vyváženosti nejsem vůbec přesvědčená. Pokud by to byla pravda nebyli by někteří psi krmeni superprémiovými granulemi jako z koncentráku, přesto že sežerou množství překračující doporučenou dávku. Taky by asi nepřibývalo tolik psů se zažívacíma potížema, kožními problémy, alergiemi a torzemi žaludku.
Myslím, že kvalitní domácí stravu pro psa je schopen připravit úplně každý, stačí u toho jenom trochu přemýšlet. :wink:
Jinak granule samozřejmě nezatracuji, jako nouzovka jsou fajn, ale už nikdy bych nekrmila jenom s nima.


=o) myslet můžeš, ani ti to nebudu vyvracet, až mi vyroste ze štěněte dospělý pes, možná se tak nebudu bát. Možná jsem fakt zbytečně moc zodpovědná. Myslím, že druh krmiva nemá vliv na torzi žaludku. Má na to vliv přeci daleko více faktorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 07:10 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
No to jsem teď pobavila, "jsem zodpovědná a proto cpu do malého šťenda chemii" - a ti, co respektují přírodu jsou podle tebe co?
Jdu si dát polívku - od Vitany - to je přeci lahoda (a hlavně - příprava zabere 5 minut času, protože tu chemii stačí zalít vodou a je to ) , ňáká domácí polívka s nudlemi a játrovými knedlíčky mi může být ukradená, protože určitě není vyvážená a kdo by se s tím patlal. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Je super, že existují psí granule, stejně jako je super, že existují masové konzervy pro lidi i psy a polívky v pytlíku. Můžeme celá smečka neomezeně cestovat, aniž bych se obávala, že nám proviant cestou shnije, a mám železnou zásobu pro dny s nedostatkem času či peněz. Ale když jsme doma a je všechno relavitně v pohodě ... já teda radši čerstvé a čuby zrovna tak. Granule a konzervy budou vždycky jen a jen náhražka a pro výrobce véééélikej byznys.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Nemůžu se ubránit pocitu, že se debata na téma přirozená strava vs. granule strašně moc podobá diskusi o kojení a Sunaru. Dneska si už žádný pediatr nedovolí radit mamině cokoli jiného, než kojit aspoň půl roku a před třiceti, čtyřiceti lety se mohli s doporučováním Feminaru a Sunaru všichni přetrhnout. Chce to jen čas, než to lidem dojde i u toho psího žrádla.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 12:18 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Nechť si každý krmí svého psa čím chce. Každý má jiné podmínky, finance, důvody - krmím granulemi, protože je to pohodlnější, krmím granulemi, protože je to čistší, krmím granulemi, protože nemám dost informací o krmení normální stravou, ale říkat, krmím granulemi, protože jsem hodně zodpovědná, to mě, přiznám se, dost nadzvedlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dorotko myslím že i ta zodpovědnost ta muže hrát významnou roli. prostě laik člověk neodhadne jeslti dává masa dost enbo málo a jeslti dává dostatek toho či onoho
ale to je zbytečný se o tom dohadovat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
Mellorn píše:
jak jsi si možná všimla, většina lidí,kteří krmí masem,krmí i granulemi,když cestují apod,tudíž mají co říct i k tomuhle tématu...

No to souhlasím, proč by nemohli poradit a předat svý zkušenosti, když je mají. Některé reakce byly docela divné - možná je to jen takový pocit z pouze psaného textu. Úplně na rovinu - můj první pes, starám se o něj jak nejlépe dovedu a pak objevím tyto stránky a při prvním problému se zde zapojím do diskuse. A výsledek ? To je pocit, že se mě tu někteří snaží prostě zesměšnit, ponížit - a za co ? Za to , že chci něco vědět, v něčem poradit a slušně to sem napíšu ? No možná fakt jen blbej pocit z těch textů a myšleny tak vůbec nebyly. Nějak se s tím poperu =o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Lucie Kratochvílová píše:
Mellorn - nerozčiluj se, je to zbytečné :D


já jsem se nerozčílila. :D

Kučerova Maja: já tě chápu,taky mám prvního psa a potvora mi jen tak ledasjaký granule nesežere a ty co žere,tak po nich má hrozně objemný trousek a chodí hrozně často. :? Je to česk.vlčák a tu bych granulema asi neodbyla :wink: Jak už jsem psala,info o krmení se ke mě dostalo ještě před štěnětem a nelituju toho. Ani nemám strach,že by jí chyběly minerály nebo něco takového,protože jsem si koupila z barona doplněk stravy,který 1xdenně přidávám. Stejně si myslím,že časem se i veti od granulí odvrátí,ono to v podstatě už začalo...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
kucerova.maja píše:
Mellorn píše:
jak jsi si možná všimla, většina lidí,kteří krmí masem,krmí i granulemi,když cestují apod,tudíž mají co říct i k tomuhle tématu...

No to souhlasím, proč by nemohli poradit a předat svý zkušenosti, když je mají. Některé reakce byly docela divné - možná je to jen takový pocit z pouze psaného textu. Úplně na rovinu - můj první pes, starám se o něj jak nejlépe dovedu a pak objevím tyto stránky a při prvním problému se zde zapojím do diskuse. A výsledek ? To je pocit, že se mě tu někteří snaží prostě zesměšnit, ponížit - a za co ? Za to , že chci něco vědět, v něčem poradit a slušně to sem napíšu ? No možná fakt jen blbej pocit z těch textů a myšleny tak vůbec nebyly. Nějak se s tím poperu =o)


Asi ti nic jiného nezbyde, ptala jsi se na názor a radu, tak jsme ti odpověděli podle svých zkušeností s tím nejlepším úmyslem, jestli jsi chtěla slyšet něco jiného, je to tvůj problém. Zesměšňovat tě tady určitě nikdo neměl v úmyslu.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Zajímalo by mne, jak je to s trvanlivostí granulí. Zda se dají použít i těsně po projití. Např. pokud projdou v srpnu, mohou se použít i pak...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 20:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Katchi píše:
Zajímalo by mne, jak je to s trvanlivostí granulí. Zda se dají použít i těsně po projití. Např. pokud projdou v srpnu, mohou se použít i pak...
jasně, je to stejně jako u jogurtu například. Navíc je to doporučená doba spotřeby - nikdo neurčí že přesně 29.8.2008 jsou ještě dobré a 30. už ne :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Evi díky, myslela jsem si to :-)

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. srp. 2008 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. led. 2007 14:42
Příspěvky: 28
Bydliště: Bacúch, Banskobystrický kraj - SR
Devcata a sem tam nejaky muzi :-), chci se vratit ke granulim lisovanym za studena. Prosim pouze nekoho, kdo to vyzkousel - pripominky. Pripadne nekoho, kdo uz nejaky ten patek studuje vyzivu psu! (nikoho nechcu urazit! Ale proste nechcu tu vypisovat jen vedomosti z Netu - to s umim precist sama). Dekuju!!!!! :-)

_________________
Soňa
skype: sona.slavo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. srp. 2008 12:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
mam fitcroky, spokojnost maximalna. lenze davam ich len ako doplnkovu stravu. su to ale jedine granule po ktorych sa mi nepos.... ked museli nahodou dostat plnu davku granuli bez masa

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. srp. 2008 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. led. 2007 14:42
Příspěvky: 28
Bydliště: Bacúch, Banskobystrický kraj - SR
eliska píše:
mam fitcroky, spokojnost maximalna. lenze davam ich len ako doplnkovu stravu. su to ale jedine granule po ktorych sa mi nepos.... ked museli nahodou dostat plnu davku granuli bez masa
Eliska, Fitcroky este nepoznam, kde zozeniem nejake info.? Pozn. vybavujem, len teraz budem mat tyzden dovolenku, tak to dufam akorat cez nu stihnem obkukat! ;-)

_________________
Soňa
skype: sona.slavo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. srp. 2008 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
sonice píše:
eliska píše:
mam fitcroky, spokojnost maximalna. lenze davam ich len ako doplnkovu stravu. su to ale jedine granule po ktorych sa mi nepos.... ked museli nahodou dostat plnu davku granuli bez masa
Eliska, Fitcroky este nepoznam, kde zozeniem nejake info.? Pozn. vybavujem, len teraz budem mat tyzden dovolenku, tak to dufam akorat cez nu stihnem obkukat! ;-)


koukni na barona :wink: viz. odkaz dole na stránce. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. srp. 2008 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. led. 2007 14:42
Příspěvky: 28
Bydliště: Bacúch, Banskobystrický kraj - SR
Eliska, , tak o tom som uz citala (zabudla som nazov). Kde ich zhanas, ked si z Bystrice. Ci ich objednavas cez Barona?
Leni diky! :-)

_________________
Soňa
skype: sona.slavo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 219 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!