Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: pát 28. říj. 2011 23:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Alebo keby Eva požičala Kutinečke maminku... :dontknow: :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. říj. 2011 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
jedině to by možná zabralo:) ok přestanu to řešit, já jen že on to dělává dost často že hlavní chody mu nejedou:( dík za rady, určitě ještě něco vyzkouším:)

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. říj. 2011 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Moje čubina je vyslovená anorektička celý život, nějaké maso nebo syreček možná tak obden a jen kousíček, granule?? To mi dá jasně najevo, co si s nima můžu... . Denně mám dojem, že víc vys..e než sežere. Prostě je taková a dokud jí to nevadí na zdraví, neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kolikrát denně krmíš?
Nedělalas někdy "divadlo" u misky? Braní misky, poslušnost před miskou,... To může psovi žrádlo dost znechutit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
jediné co u misky dělám je to že občas mu ji držím u tlamy-to občas i zabere a nažere se.pokud se pohybuju u misky tak on jak furt chodí se mnou tak semtam něco zdlábne, ale jen tak do toho rýpne.podotýkám tohle fakt nedělám pořád, jen když už fakt dlouho nežere,rozhodně ne pravidelně nebo tak něco. a braní misky...do toho snad nepočítáš když po 20 min co k misce jen přijde,čichne a znechuceně odejde tak přijdu já a se slovy nechceš nech byt mu ji vezmu:)

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 23:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nn, myslela jsem takové ty "rady" tipu "berte žeroucímu psovi cvičně misku a když zavrčí tak ho seřežte"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Náš důchodce 15 let, špatně vidí, špatně šlyší, něco se srdcem, špatné ledviny, dlouho čůrá, kadí vícekrát. Pokud může, cpe se zrním, co je pak na trávě jasně poznat. Vyšetření u veta, dohodli jsme se pouze na kapkách proti bolesti - tramal. Ten mu mimochodem moc nejede, asi je pěkně hnusnej. Granule Belcando senior, zuby dle veterinářky odpovídající věku, na granule stačí. Přesto granule polyká, namáčíme mu je. Problém - dostane jíst s ostatními psy, dost času prospí, takže než si uvědomí, že je nějaké krmení ostatní to mají dávno snědené. Koukne do misky, jde se projít, doženu ho k misce, vezme si pár granulek a zase to jde rozchodit. Pokouká, přijde a zase pár kuliček a jde se projít. Zkoušela jsem misku nechat jen chvíli, pak už mu nedat nic, nepomohlo, je už asi trošku senilní. Po odebrání misky chodí a bloumá, co by kde sežral. To, že se večer dávají pamlsky si pamatuje, ty může.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
pokračování
Maso by dlabal taky, ale to je už podle mě trošku vyčůranost, že konzervu jakž takž žere, ale granule moc nechce. Chápu, že je to senior a máme k němu shovívavější přístup, ale nahánět ho, aby se nažral, se mi nelíbí, už kvůli holkám. Přeci jen není VIP a přesto, že je důchodce, by neměl mít pocit výjjimečnosti. Jen se mi trošku příčí nechat ho hladovět. Poslední dobou hodně zhubnul, ale kost a kůže rozhodně není. Možná příroda sama ví a je to nějaká cesta. Tak nevím, jestli ho do jídla nutit, nebo to nechat na něm. Když nad ním budu stát a bude přivázanej, tak to snad sežere, ale stojí to za to? Moje předchozí čubina byla mega žravá, kvůli práškům, takže žádnou podobnou zkušenost nemám.
:oops: za 2 příspěvky

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Belcando jsou dost velké a dost tvrdé granule. Zkusila bych je nahradit nějakými jemnějšími, třeba Stone Crick senior, zalité troškou vývaru. Rozežrali jsme na nich v létě 12 letého westíka s problémem se zuby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Essi píše:
třeba Stone Crick senior, zalité troškou vývaru.

To mi taky nežral, ještě jsem zkoušela podobné, to taky ne. Když mu ty belcando namáčím, tak je žere, když na ně dám konzervu, tak je taky žere. Vždycky byl všežravej, hodně ovoce atd. Spíš mi jde o to odcházení od jídla. Jestli může být pes v tomto věku tak senilní, že zapomene na žrádlo, nebo prostě jen dělá kraviny. Nehodlám ho v tom podporovat, stačí že ho tchýně pořád lituje. :evil:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 15:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
A nemůže to pro něj být nějakým způsobem pohodlné? Jako že se mu líp tráví, když žere postupně a hýbe se mezi tím...???

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 16:23 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
verčo - mě to starý pes dělal taky tak /skoro 16 a po nehodě úraz hlavy/..
došel k misce, uďobl, obtočil místnost, případně 2 a pořád do kola. odebrání misky ho evidentně znervoznilo, protože dle mě už opravdu nevěděl, že žral. celkem se omezil jeho soumrak na žrádlo, spánek, vyměšování /bohužel bez kontroly, protože jsme mu už misku nechávali stále - když tam misku neměl, chodil nebetyčně dlouho kolem dokola, pokaždé se tam stavil a byl vyděšen, že tam nic nemá/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 16:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Píšu už druhý příspěvek, ten první se nějak neuložil nebo jsme ho špatně potvrdila.
Pokud by pejsek žral maso, nevidím důvod proč mu ho nekoupit. Mít doma tak starého psa, snažila bych se ze všech sil, abych mu život prodloužila a zařídila aby měl na světě nějakou radost. To že staroušek jí a u toho pochoduje, to dělá spousta starých psů. Pokud bude mít v misce maso, pravděpodobně ho slupne naráz. Maso mleté, povařené nebo syrové, smíchat s vločkama, kukuřičnýma lupínkama, klidně i rozmočenýma starýma rohlíkama a chlebem. K nemocným ledvinám prý obilí sedne = potřebují ho.
A nebo-krmit ho 3x denně...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Mam senilnejsiho seniora taky s problemama se vsim moznym. Pristup k jidlu ma podobny. Nabidnu mu tedy vicekrat denne, ruzne veci, maso, granule... obcas cely den neji, nekdy dva, pak si da maso..
Osobne - kazdy senior je pro mne VIP. Dostane zvlastni zachazeni, i co se tyce toho zradla. Casto si nepamatuji ze jedli, straci pocit hladu, nebo naopak je chytne zraci amok...
Osobne bych mu maso klidne dala pokud ho sezere, nabizela vic krat denne, nechala mu misku delsi dobu a rozhodne se neohlizela na to, ze je mladsi pes rychlejsi... kdyz tak jde krmit oddelene a starochovi nechat cas at se zorientuje.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 16:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
btw. to ze ma zuby dle veterinarky na granule jeste dostatecne, jeste neznamena, ze mu fakt nemusi delat potize, pac dasne boli... (v tomhle veku ma paradentozu kazdej pes). Nemluve o tom, ze odchazi spolu se zrakem a sluchem i cich (a chut, ktera je s nim spjata) a granule proste nejsou tak aromaticky vyrazne, jako maso nebo konzerva - takze muze byt, ze proste i proto ma problem s cistyma granulema (i namocenyma) protoze mu to prijde jako masa polystyrenu v misce a ne neco ke zradlu.. Proto sezere granule s konzervou lip jak samotne granule.

Zaver - ja osobne bych seniorovi specialni podminky udelala, at ma konec zivota co nejvic v pohode a prijemny. Nez ho nechavat hladovet...

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Vzhedem k věku, jsem žádné zásadní změny stravy dělat nechtěla. Byl celej život krmenej nic moc granulema, to až já jsem mu dala kvalitní a myslím, že mu prodloužily věk alespoň o 2 roky. Zkusíme krmit víckrát denně. Je to s ním težký, ví kdy je čas krmení a když spí v boudě a ví, že to není ono nevyleze. Přesto, že mu dávám voňavou misku pod čumák, tak k ní stejně nejde. Ví přesně, že jsme doma, pokud doma někdo není, čeká na něj. Jak říkám, měla jsem žravou čubinu, takže tohle jsem nikdy neřešila. On byl daky děsně žravej, jen poslední rok to je blbý. VIP zacházení má i tak, procházejí mu věci, který by normálnímu psu neprošly. dík za poznatky

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2012 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
Ahoj,
prosím o radu. Už jsem to nakousla v tématu o BARFu, ale náš problém se trochu rozvinul a bylo by to OT.
Náš Altar (14 let, od října BARFujeme) od 23. prosince odmítá žrát. Nejprve nechtěl jenom syrovou stravu, ale naše jídlo a pamlsky si vzal. Syrové jsme mu vařili, to ještě jakš takš šlo - snědl třeba půlku své běžné dávky. Včera jsme s ním byli u veterináře, jestli náhodou nemá nějaký zdravotní problém. Začátkem prosince měl zánět rohovky, ale ten už se krásně zahojil. Vet mu nic nenašel, břicho čisté. Trochu se zhoršily extrasystoly, o kterých víme cca od jara a poslechově nemá úplně čisté dýchací cesty. Dostal tedy 2 druhy léků na srdce. Včera dostal první dvě dávky, to bylo bez problémů. Dneska ráno měl třetí dávku a v průběhu dopoledne se několikrát pozvracel - jenom samé šťávy. Včera něco málo snědl, naposled kolem oběda, ale od té doby jsme do něj nic nedostali. Už si nevezme ani jeden piškot a to je tak miluje. Až do toho 23.12. to byl totální všežravec a chtěl žrát i to, co neměl...Vet říkal, že to nechutenství nejspíš souvisí s tím srdcem a že by se to mělo zlepšit, když bude brát ty léky. Zatím se to ale spíš horší. A to včera vypadal o něco líp než předešlé dny a byl trochu veselejší. Už fakt nevím, co s ním..? A nejhorší je, že veterinář ordinuje až po Novém roce, což je ve středu. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: ned 30. pro. 2012 05:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Po konzultaci s jiným vetem, aspoň telefonické, bych mu dala nějaké probiotikum, třeba Probican.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Problém s příjmem potravy- může za to psychika?
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2013 21:27 
Offline

Registrován: pát 02. lis. 2012 12:37
Příspěvky: 2
Bydliště: Česká republika
Dobrý den,

po pročtení zdejších diskuzí na téma nežravost mi zůstalo pár specifických otázek, které bych zde rád položil.

Náš pes (italský chrtík, fena, stáří 9 měsíců) má od té doby, co jsme si ji jako 9-ti týdenní přivezli domů, větší či menší problémy něco sníst. Granulí se často ani netkla, a tak jsme zkoušeli jiné značky, příchutě, vývar atd. ale výsledek nebyl nic moc. Snažili jsme se neměnit to moc rychle a platilo víceméně, že když porci nesní, musí počkat na tu další. Ovšem byla tu i velká starost, aby jedla, když je ve vývinu. Proto jsme přešli na BARF. Problémy však přetrvávají. Většinu druhů masa úplně odmítá, zeleninu často probírá, oleje/jogurty občas pomůžou, občas vůbec. Někdy i oblíbené kuře nechá. Aby něco snědla, mívá jídlo v misce už mnohem déle.
Hubená je, ale ještě ve zdravé míře, je veselá, tráví poměrně dobře (ovšem při přechodu na BARF jsem očekával lepší), zuby má zdravé, projevy hladu mívá. Když spadne na zem slupka od brambory, tak se na ni vrhne, ostatním psům by granule klidně snědla. Z toho soudím, že problém bude psychický+citlivé trávení, jelikož různé druhy masa (zvěřina, vepřové..) i vnitřnosti (vepřové i hovězí) většinou vyzvrací.

Jaké vlivy mohou na psa negativně působit, že se takto chová?
Mohla na ni takto působit i naše nervozita při krmení?
Měla by přecejenom podstoupit vyšetření trávicí soustavy apod.?
U koho z odborníků hledat radu?
Může vadit, že před podáním misky chceme, aby se posadila a jíst může až po pokynu?


Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s příjmem potravy- může za to psychika?
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2013 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
JeanD píše:
Jaké vlivy mohou na psa negativně působit, že se takto chová?
V podstatě jakékoli, většinou se jedná o zbytečné ciráty kolem jídla ze strany majitelů.

JeanD píše:
Mohla na ni takto působit i naše nervozita při krmení?
Jasně, že ano. Pes je jako zrcadlo, když je nervozní pán, je nervozní i pes. A kdo je nervozní, tomu většinou nechutná.

JeanD píše:
Měla by přecejenom podstoupit vyšetření trávicí soustavy apod.?
Podle popisu bych nepředpokládala, že je to třeba.

JeanD píše:
Může vadit, že před podáním misky chceme, aby se posadila a jíst může až po pokynu?
Ano, může. Tento lidský zlozvyk lze ospravedlnit jedině tehdy, když je pes tak moc nedočkavý, že by páníčkovi vyrazil plnou misku z ruky. V ostatních případech velmi škodí.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s příjmem potravy- může za to psychika?
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2013 22:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
JeanD píše:
Může vadit, že před podáním misky chceme, aby se posadila a jíst může až po pokynu?


A proč tohle po ní chcete?Vám taky dá někdo jídlo na stůl a jíst můžete teprve až uděláte stojku a dokud Vám to nedovolí? Podle mne zbytečná buzerace.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s příjmem potravy- může za to psychika?
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2013 22:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Chrti vubec nebyvaji na krmeni nijak dravi, casto to az vypada, ze o ne nestoji. Zaroven jsou to psi, kteri potrebuji byt v psychicke pohode a pokud nejsou, klidne se zradla vzdaji. Znam saluku, ktery by se radsi tyden nenazral, nez aby na to nemel klid. Vaseho psa jsem nikdy nevidela, zaroven neznam italaka, ktery by mel nervy ze zeleza, takze predpokladam, ze psychika bude hrat hodne velkou roli.

S tim posazenim nez dostane misku - no, dejme tomu, ale jak je miska na zemi, pripada mi to jako zbytecne buzerovani. Bohuzel tyhle rady jsou velmi rozsirene, dokonce jsou doporucovany v odbornych publikacich zabyvajicich se chrty, ale prijde mi to nejen pro ne (ale u chrtu extra) kontraproduktivni.

Rozhodne bych se pokusila z krmeni nedelat zvlast vedu, udelala z jidla radost a ne stres a az pokud by uklidneni nepohlo, zamyslela bych se nad zdravotnim problemem a vysetrenim.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s příjmem potravy- může za to psychika?
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2013 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
V chrtech se nevyznám, ale náš první pes byl dost značný deprivant a zezačátku měl velké problémy s nežravostí. Postupně jsme přišli na to, že má problém se nažrat v kuchyni, kde jsme ho zavírali přes den, když byl sám doma, protože to tam prostě nesnášel. Po přesunutí misek do obývací části bytu a po tom, co jsem ho přestala jako blázen sledovat, jestli snědl všechno, jestli mu šmakuje, atd., se celý "problém" prakticky vyřešil.

Nemůže to u vás být něco podobného? Ještě v kombinaci s tím, co psala DieDany, že chrtíci jsou obecně spíš nežravci a jsou to nervóznější povahy?

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s příjmem potravy- může za to psychika?
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2013 11:38 
Offline

Registrován: pát 02. lis. 2012 12:37
Příspěvky: 2
Bydliště: Česká republika
Ano, je to nervák, měla problémy i venku, naštěstí, na nich se nám dobře pracuje a odbouráváme je.

Důvod, proč jsem začali s povelem před žraním, byla předchozí zkušenost, kdy psi byli velmi draví, a jelikož jsme měli i vlkodava, nejdřív jsme si ji posadili, aby nás neporazila, nebo nám misku nevyrazila z rukou. Ovšem to jsme nevěděli, že chrtík bude opakem, vypadá to, že šlo o zbytečnou setrvačnost, nějak mi nedošlo, že by to mohlo vadit.

Soudím, že je tedy potřeba dávat pozor na jakékoliv projevy nervozity, byť skrývané. Ona to patrně stejně vycítí. To radši odejít, že ano.

A ovšem, je to nejmenší zkusit dát ji misku jinam, ale myslím, že v tom to nebude.

Díky za vaše postřehy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2013 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Je to tak, bude to celkově velká lekce sebeovládání. A pokud myslíš odejít, když žere, tak to taky na klidu přispěje. Já to vztahuji na sebe a říkám si, jak bych si asi připadala, kdyby mi někdo u jídla dýchal na záda a koukal, kolik sním :wink: I to, kolik snědla, bych kontrolovala nenápadně a nedávala najevo zklamání (ovšem ani zbytečné nadšení, pokud něco sní, jídlo je tak přirozená věc, tak proč z toho dělat událost).

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2013 14:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jako dobrá pomoc pro vás, lidi, by mohlo být položení misky na zem čubě a zároveň si vzít vlastní jídlo ke stolu. Tak se budete věnovat naplno vlastnímu břichu a feně necháte prostor k "seberealizaci". Jestli jí dát misku k vám nebo do jiné místnosti, to musíte posoudit vy, co jí bude vyhovovat.

Jen nečekejte zázraky hned, možná to několik dní potrvá.

Ale stejně je nejlepší, aby se to naučila mezi ostatníma psama :wink: To bývá nejrychlejší a nejpohodovější. Samozřejmě to musejí být psi socializovaní bez majetnické agrese.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s příjmem potravy- může za to psychika?
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2013 16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
JeanD píše:
A ovšem, je to nejmenší zkusit dát ji misku jinam, ale myslím, že v tom to nebude.


Také jsem to nemyslela tak, že měnit za každou cenu... jen jestli by to nemohlo být tím, že má misku někde, kde je ve stresu a nemůže se tam v klidu nažrat.
Nápad s tím, že jí dáte krmení a sami sobě večeři považuju za super. Škoda, že nás to tenkrát nenapadlo, bývala jsem mohla Bobanovi ušetřit spoustu špionáže z mé strany. :rolleyes:

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2013 18:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A ještě jedna zkušenost: znám psa, co nežere z nerezu, znám psa, co nemá rád plast, znám psa, co nežere z misky, ale když se mu to dá na zem, tak sežere s chutí :wink: ono jestli je miska na dlaždicích, tak může dělat rámus, nebo klouzat a to taky může vadit ... je toho opravdu hodně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2013 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Také jsem zažil psy, co neměli rádi nerez misku a td., třeba Snowee. Zvykli si. Čím větší se kolem toho dělají ciráty, tím horší to bude mít následky. Ještě jsem nezažil psa, který by chcípl hlady vedle plné misky se žrádlem. A hlad je nejlepší kuchař.
Teď tady mám asiatku, byla pořádně rozmazlená a nežrala, co se jí dalo, pořád si vymýšlela. Stačilo jí postavit proti realitě a kašlat na city. Teď už žere normálně a ještě se dožírá do původní kondice tím, co dostávají ostatní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: pon 01. črc. 2013 18:18 
Offline

Registrován: sob 29. čer. 2013 19:03
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostratice
Dobrý deň,
potrebujem poradiť s krížencom papilona. Mal zápchu, vetoška dala injekciu, pomohla, boli sme na kontrole, fyzicky všetko OK. Lenže od vtedy odmieta žrať aj piť to, čo žral a pil (granule a vodu). Vetoška povedala, že to skôr bude psychický problém. Skúšali sme všetko možné a naozaj sme zistili, že je to v jeho hlave. Príde k miske s vodou, ovonia a doslova vycúva. Takto vždy reagoval na to, čoho sa bál. Rovnako cúva od všetkých druhov granúl, ktoré bežne žrával. Zrejme nechce, aby sa vrátila zápcha, tak sa rozhodol, že nebude žrať a piť to, čo ju spôsobilo.
Varíme mu ryžu s kúskom kuracieho prsa, to zje, dávame viac vody, aby sme do neho dostali tekutiny. Dnes som mu udusila na vode malého pstruha, zjedol celého (samozrejme som ho totálne rozpitvala, aby tam nebola žiadna kostička), najskôr z ruky, potom som mu dala zvyšok do misky. Keď som mu naliala do misky vodu, v ktorej sa dusil, tak ju vystrebal. Hneď som mu naliala vodu, ktorou som vypláchla misku, kde sa dusil pstruh, ale túto zriedenú vodu už chvíľu testoval. Nakoniec vypil aj tú.
Funguje už relatívne normálne (po návrate mal pocit, že sa mu do kuchyne, kde býva, nasťahoval iný pes, odmietal tam ísť, ale včera som ju umyla citrónovou vodou a zatiaľ to pomohlo), normálne ciká aj kaká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: pon 08. črc. 2013 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
syska píše:
Mal zápchu... Lenže od vtedy odmieta žrať aj piť to, čo žral a pil (granule a vodu). Vetoška povedala, že to skôr bude psychický problém.
Jo, tohle je normální, stává se to i u lidí, že si znechutí potravinu, po které jim bylo špatně.

Jaký granule jste krmili? Zkusili jste změnit značku? Místo vody můžete nějakou dobu dávat třeba vývar. Použila bych i jiné misky. Časem se to snad srovná. Nechcete zauvažovat o přechodu na přirozenou stravu?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: ned 14. črc. 2013 17:25 
Offline

Registrován: sob 29. čer. 2013 19:03
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostratice
Keďže je to útulkáč, vieme, že žil na ulici a tam žral, čo sa mu kde kedy ušlo alebo čo si našiel. Preto sme ho nechceli nasilu meniť a nútiť žrať jeden druh granúl, lebo dlhodobo mu žiadne nechutili. Vždy žral niekoľko druhov granúl, striedal to hocijako. Teraz odmietal všetky granule a všetky tekutiny. Ale podarilo sa to "zlomiť" - jedna pani, čo má obchod s krmivom mi poradila, čo zabralo na jej psa, keď ho niekto priotrávil. Naliať vodu do novej misky (ktorú používame my, nie pes), brať z nej lyžicou a piť. To isté granule - dať do novej misky a po jednej brať a jesť pred ním. Aby uveril, že je to v poriadku, že to jeme a pijeme aj my. V ten deň sa o pár hodín prvýkrát napil a na druhý deň, keď som zjedla jednu granulu, tak večer prvýkrát jedol suché granule. Do vtedy sme do neho dostali pár dní dostali iba vývar z hlavy pstruha a raz aj granule zatiale týmto vývarom. Takže náš pes "vyfasoval" novú keramickú misku na vodu a jeden tanier z našej kuchyne na granule :D
Jedáva s nami bežne napr. varenú zeleninu z polievky (mrkva, petržlen) - nedávam žiadne korenie, iba trošku soli, ešte mu zeleninu opláchnem čistou vodou, aby nebola slaná. Má rád aj surový hrach, zošrotovanú kukuricu a podobné veci, nekŕmime ho len granulami. Snažíme sa, aby to mal pestrejšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Krmení
PříspěvekNapsal: úte 02. zář. 2014 21:08 
Offline

Registrován: ned 26. kvě. 2013 07:36
Příspěvky: 3
Bydliště: 434
Dobrý den, fena mi odmítá již docela dost dlouho jíst. Přešli jsme na doporučení lékaře na granule (žádné levné konzervy, vzhledem k tomu, že jí to nedělá dobře.) Je jí rok a tři měsíce. Cca již měsíc a půl pravidelně nejí třeba 5/6 dní, pak sní pulku mističky a opět totéž. Můžete mi poradit prosím? Máme přejít zase radši na konzervy nebo to je jen rozmazlenost? Nemůžou to být trávicí potíže? Docela dosti jí páchne z tlamy, tak jestli to nemůže býti od toho? Zuby jí čistím pastou a stále se to nezlepšuje. Máme zajít na nějaké vyšetření? Děkuji Vám předem za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má problém se žraním
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2014 07:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Spojte se s panem Štajnem (světlezelený banner dole na této stránce), je profesionál v krmivářství hlavně psů. Pak bych zvolil akupunkturu na srovnání orgánů látkové výměny, protože tohle mohou být špatné ledviny (jen intuitivní odhad). Kontakt na akupunkturistu je v tomto tématu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přestal žrát
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2014 12:24 
Offline

Registrován: úte 16. zář. 2014 13:56
Příspěvky: 8
Bydliště: Hrušovany
Dobrý den,

mám 9 měsíčního psa BŠO. Je krmený BARFem. Doteď sežral okamžitě všechno a hned. Včera dostal večeři, čichl si k masu a odešel, do rána to tam všechno zůstalo.
To stejné s dnešní snídaní (dostal nové čerstvé maso).
Jinak se chová úplně normálně, i kouše klacky, takže v tlamě asi problém nebude.
Nevíte, čím by to mohlo být, či jak dlouho mám čekat než začne žrát?

Předem děkuji za radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přestal žrát
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2014 19:49 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Nenaordinoval si sám dietu? -mě tak napadlo... :idea1: Snad někdo pso-znalejší odpoví.


Naposledy upravil zbynek dne stř 24. zář. 2014 07:52, celkově upraveno 1
odmazaná zbytečná citace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2014 09:01 
Offline

Registrován: úte 16. zář. 2014 13:56
Příspěvky: 8
Bydliště: Hrušovany
Včera odpoledne něco málo vyzvracel a maso jí opravdu jen minimálně. Dnes zatím bez zvracení. Navíc má průjem.
Ostatní jídlo jí bez problému (suchý chleba, jablko), ale syrové maso najednou nechce.
Večer mu jej zkusím uvařit s rýží a uvidím.
Kdyby měl třeba neprůchodnost střev, tak by asi nežral nic a choval se jinak,
než normálně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2014 10:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud zvracel a má průjem, chtělo by to veterinu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2014 11:30 
Offline

Registrován: úte 16. zář. 2014 13:56
Příspěvky: 8
Bydliště: Hrušovany
Děkuji, už je vše v pořádku.
Nejspíš mu něco "nesedlo". Včera měl dietu, dnes již vše bez problému,
i bez průjmu.

Děkuji za odpovědi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 06:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. srp. 2014 08:39
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Jeden dotaz na ostatní. Jak vám pesani baští v tomto vedru ? Dostává ráno a večer, ale právě ráno se mu do toho teď nějak moc nechce.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 06:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
No, nic moc. Ze dvou dávek jsem už udělala jednu a ještě sní tak polovinu toho, co obvykle. Já se s krmením ale moc netrápím. Co zůstalo v misce dostane při dalším krmení, i kdyby to mělo trvat týden.
Trochu je problém, že krmím masem. Ale v ledničce se to dá nějakou dobu skladovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 07:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
A můj nežravec šťastně žere, ale to bude tím, že jsem byla týden pryč, takže za celý týden sežral asi tři granule a teď to dohání :laughing7:
Každopádně v tomhle počasí bych nežravost vůbec neřešila.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. dub. 2013 11:48
Příspěvky: 38
Bydliště: M. Budějovice
U nás nějaké problémy se žraním skrz počasí nepozoruju. Sežral by i "mrtvému oko". :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2015 16:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Našim psům furt vysvětluju, že v takovém vedru by měli žrát míň a oni mi to pořád nevěří... kyseliny chlupaté.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2015 07:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chytrý pes v tomto vedru shodí maximum z tukového "svetru". A moji psi chytří jsou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2015 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Já mám blbce, žral by pořád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2015 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Květo, totéž. A k tomu samoobsluha na zahrádce. Ale pravda je, že se Amálka dvakrát denně chodí koupat, tak to přičítám tomu. Já dvě hodiny plavat a lovit klacíček, tak vybílím i lednici u sousedů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2015 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
No tak Vašek nemá co shazovat a Barouš je prostě bígl :dontknow: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: stř 12. srp. 2015 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Moje Aika je chytrá, shazuje zvenku i zevnitř, asi byste ji nepoznali... :-)

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se žraním
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2016 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý den,

poslední týden při ranním krmení,když přinesu misku, dá fenka uši dozadu a začne se vrtět a kroutit a skákat na mě a olizovat mi obličej. Misku dám na zem a ona před ní sedí a kouká a nevezme si ani granulku. To samé dělá při poledním krmení a taky nesebere ani granuli. Celou misku sní až večer, ale to už zase nedělá to divadélko.

Co to může ráno a v poledne znamenat ?
Chce abych jedl s ní ? Nebere to ani z ruky.

Dejvy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!