Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 03:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
tak uplynul rok co máme Dastíka - NO, zvyklý na zbytky z jídelny, celý rok bojujeme s problémy a krmením. Nebudu vás zbytečně zahlcovat co jsme všechno vyzkoušeli, ale prosím o radu. Teď mi vet řekl ať ještě vyzkoušíme dietní konzervy na předpis, protože granule do něj prostě nikdo nedostane, když ano tak zobne jako slepice, což není na přežití. Granule má taky na předpis Hills, vaření mi vet nedoporučil, protože byh to sama nenavážila přesně...dělá mu špatně např. vařená mrkev nebo kombinace maso rýže a pod. Docela by mě zajímalo, jak Ruda řešil problémy s Krupákama, dohledávala jsem si starší příspěvky, ale časově nestíhám procházet všechno...Díky všem...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 12:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a když měl ty zbytky tak byl ok?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 13:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
mne to pride ako snaha veta predat drahe konzervy, ale kedze s hafanom nezijem, tak to neber ako radu. ja som sa par krat s niecim podobnym stretla a ked zacali varit tak to psovi zvacsa preslo... ale ako som uz vravela ja s nim nebyvam.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
když měl ty zbytky, tak asi moc OK nebyl, dávali mu pár měsíců života a my ho máme právě ten rok, když Dastíka chtěli uspat...jak vegetil v době, kdy byl ve službě nevím... :( byl na tom špatně hlavně psychicky, fyzička se spravila po týdnu mazlení ...proto jsem se ptala Rudy, jak zvládal Krupáky, protože ti na tom byli ještě mnohem horší...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
eli, bohužel vaření jsem zkoušela hned když k nám přišel, složení jsem měla myslím od Rudy z poradny...kamarádce vet...určitě nejde o peníze...radí mi zadarmo

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 13:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
aha, a nechcete vyzkoušet homeopatika? znám čubu co asi rok nežrala,průjem, hubla.... byla nakonec na infuzi až ji už chtěli dát uspat, ale homeopatika ji z toho vytáhli a nakonec se ukázalo že měla mumifikovanej plod..... neřikám že váš pes je březí :wink: ale jen že vytáhli psa z dost krutého stavu

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Evi, zrovna jsem na to dneska myslela, březí nejsme určitě páč je to chlap, ale poradím se s homeopatem...díky

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 13:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vim že je pes :wink: a dělali ste vyšetření jestli nemá zánět střev či něco takovýho? extrémně začervenej...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
jojo, to je v pořádku...ted mi vypadlo jak to vet přesně diagnostikoval... :?:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 15:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Ahoj Sáro ,zkus cinknout Rudovi.minulý týden jsme tam byli a krmili zbylé Krupáky,Ruda pro ně objednal nějaké speciální granule,ale podrobnosti bohužel nevím.Jen říkal,že cenově to vyjde ještě levněji než ty původní.Oni taky měli hodně zažívacích problémů...

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2007 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
takže jsme neuspěli ani s dietou a diagnoza zni nespecificky střevní zánět, tím pádem objednáváme jinou kombinaci a dostala jsem kontakt na veta, který je úspěšný homeopat...tak nám prosím držte palečky...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. kvě. 2007 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
díky moc ...dneska je to lepší, ale stejně začínáme zase od začátku...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. kvě. 2007 13:34 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Sáro,nechci strašit,ale není tam ještě zánět slinivky?Ten bych typovala spíš po krmení zbytky z jídelny.Ale nespecifický zánět střev je třeba Crohnova choroba u lidí a to se léčí především kortikoidy a dlouhodobě.Navíc se diagnostikuje dost složitě a dělá se colonoskopie.To všechno veterinář dělal?

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. kvě. 2007 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
ahojky, zánět slinivky by tam být neměl, ten vet vyloučil když jsme u něj byli hnedka na začátku...jinak colonoskopii nedělal, se přiznávám, že ani nevím co to je...zeptám se ještě v pondělí...díky moc

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. kvě. 2007 19:14 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Sára.l píše:
jinak colonoskopii nedělal, se přiznávám, že ani nevím co to je...zeptám se ještě v pondělí...díky moc


Colonoskopie=vyšetření střev optickou "sondou"tzv.colonoskopem,zavedeným přes konečník a zároveň odběrem podezřelé tkáně ze střevní stěny.Jen tak lze bezpečně určit diagnosu nespecifického zánětu.Z toho,co píšeš,je to spíš jen podezření veta na tuto diagnosu.Mimochodem u nespecifického zánětu dochází k neustálému krvácení ze střev-takže viditelné příměsi čerstvé krve ve stolici.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
U Krupáku se krmení řešilo nejdřív šetrným odčervením, pak lehkými granulemi, do kterých se postupně přidávalo po malých dávkách maso. K tomu se podle váhy psa a stupně jeho zažívacích potíží přidávaly kapky Ostropestřec (pomáhají vyčištění organismu, zažívání, játrům). Ty nejtěžší případy dostávaly Probican pastu podle návodu v balení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
mamka ma pejska kterej porad zvraci (po ranu, jen stavy) tak mu koupila granule ktere jsou pry specialne ja traveni,(mezi tim vyzkousela milion dlasich) . zvracel aspon jednou tydne.zacala sem mit obchod s krmenim a sama sem zacala krmit purinou pro plan., takze sem ji mamce hned vnutila. a Denny uz mesic neblinkal!!!!!!
a davame do toho masicko Firs Class. jen malicko treba pulku male lzicky a pes je v pohode


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
holky díky moc, zrovna řešíme krmení a další léčbu...ten Ostropestřec je výborný, děkuji za radu Essi a maya taky...purinu jsme měli, ale taky bohužel nevyhovovala...ale věřím, že dieta Hills pomůže, je taky protialergická, tak snad mu nebude tolik zatěžovat organismus...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle zkušeností s mými a psy mých kamarádů se zažívání zlepšilo, když se přešlo na syrové maso s přílohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 18:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
když já mám trošku strach z toho syrového masa Hani, ale mám ostropestřec a dietní granule, dostává po malých dávkách a taky trošku kuřecího, tak uvidím, po penězích zavolám Rudovi a zeptám se co dával on....ostropestřec mám a taky zařizuju ta homeopatika, ty určitě neublíží...díky

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 20:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sára.l píše:
když já mám trošku strach z toho syrového masa Hani, ale mám ostropestřec a dietní granule, dostává po malých dávkách a taky trošku kuřecího, tak uvidím, po penězích zavolám Rudovi a zeptám se co dával on....ostropestřec mám a taky zařizuju ta homeopatika, ty určitě neublíží...díky

proč máš strach ze syrovýho?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 08:02 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Sáro já můžu syrový fakt jen doporučit,mám na něm tři psy. Jeden z nich je alergik,na granulích měl co týden průjem,co měsíc zánět žaludku,prostě děs. Co je na syrovým,žádné problémy neznáme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 08:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
janaA píše:
Sáro já můžu syrový fakt jen doporučit,mám na něm tři psy. Jeden z nich je alergik,na granulích měl co týden průjem,co měsíc zánět žaludku,prostě děs. Co je na syrovým,žádné problémy neznáme


Jo, přesně tak. Naši psi díky Bohu tyhle problémy neměli, ale hodně psů z našeho okolí, kteří byli u doktora pečení - vaření z uvedených důvodů, se zlepšilo po přechodu na přirozené krmení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jak mám psovi vysvětlit že syrové maso se žere???

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 08:29 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Musíš postupně :LOL: hodně psů se na něj nejdřív dívají podezřívavě,když na něj nejsou zvyklý. Když se k nám přidala labradořice,tak první misku se syrovým žrala asi hodinu a koulela u toho nechápavě očima,myslím,že to zbaštila jen proto,že viděla,že další dva psi to baští. Dneska soutěží s labradořím klukem,kdo misku vymete dřív :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 08:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Petra píše:
jak mám psovi vysvětlit že syrové maso se žere???

Normálně mu ho dej, ne :smajlhihi: Jsem Rexovi taky tudle dala poprvý chlazeou kuřecí čtvrtku a koukal na mě fakt divně, tak jsem ho s tim chvíli nechala vo samotě a zblajznul to. Teď když jim občas takhle něco koupim, tak se může zbláznit :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mě to nesežere. Maso vyplivne, když je to kost se zbytky masa tak ji zahrabe. Není majetnický, takže závody ve žrádle nefungují.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Petra píše:
mě to nesežere. Maso vyplivne, když je to kost se zbytky masa tak ji zahrabe. Není majetnický, takže závody ve žrádle nefungují.

a co ho třeba nechat trošku (víc) vyhladovět? :dontknow:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 08:59 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Petro a když mu dáš granule a do toho nakrájíš kousky masa,tak je nechá v misce? Kdybys ho chtěla krmit syrovým,tak bys mu holt nemohla dávat nic jinýho,aby si na zvyknul. Určitě by hlady neumřel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
maso do granulí by s odporem vyházel z misky. Stejně jako mi to dělá u vařených kuřecích kůží (vařené maso sežere, ale jak je tam kůže tak to vyplivne).. prostě se mu to hnusí či co ... dojíždí to po něm kocour.
Nějaké hladovění moc nevedu - ten pes denně maká a nechat ho třeba 3 dny o hladu prostě nejde. A přiznávám že se mi do toho vyhladovění ani nechce, já bych ho radši nějak "ukecala"... zase - asi ho dokážu donutit aby mi to na povel sežral, prostě jako prášek, ale pochybuju že mu to potom zachutná

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Petra píše:
...zase - asi ho dokážu donutit aby mi to na povel sežral, prostě jako prášek, ale pochybuju že mu to potom zachutná

tak nepochybuj a zkus to :lol: nejni možný, aby tomu nepřišel na chuť ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 10:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petruš, a cp mu to uvařit pokaždý trochu míň? aby prostředek byl nedovařenej...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
holky a jaké maso jim kupujete a nemáte strach, že chytnou parazity nebo tak ze syrového a necicmat se navzájem bych nevydržela myslím s Dastíčkem :))

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Sára.l píše:
holky a jaké maso jim kupujete a nemáte strach, že chytnou parazity nebo tak ze syrového a necicmat se navzájem bych nevydržela myslím s Dastíčkem :))


Já teda krmim zatim granulema (páč nemám velkej mrazák) a občas psům koupím kus nějakýho chlazenýho kuřete v normálnim obchodě. Ale hodně lidí krmí masem pro psy od firmy Vetamix. A zkus taky juknout na tohle. Parazitů bych se fakt nebála ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 17:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sára.l píše:
holky a jaké maso jim kupujete a nemáte strach, že chytnou parazity nebo tak ze syrového a necicmat se navzájem bych nevydržela myslím s Dastíčkem :))

dneska každý maso musí projít veterinární prohlídkou na jatkách, myslim že i když si doma zabíjíš prase tak bys tam měla mít veta a mělo by to bejt nahlášený takže se bát nemusíš.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 23:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Eva Štemberová píše:
... myslim že i když si doma zabíjíš prase tak bys tam měla mít veta a mělo by to bejt nahlášený...
Evčo, to tě musím vyvést z omylu, ale takhle to na vesnicích opravdu nefunguje :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 06:10 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
huanakr píše:
Eva Štemberová píše:
... myslim že i když si doma zabíjíš prase tak bys tam měla mít veta a mělo by to bejt nahlášený...
Evčo, to tě musím vyvést z omylu, ale takhle to na vesnicích opravdu nefunguje :roll:



Ale funguje-on ten vet není u zabíjačky,ale před tou porážkou od selete ti hlídá odčervování a očkování.A málokdo si lajsne pěstovat prase bez veterinární péče,už kvůli prasečímu moru.V tom má Eva pravdu.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 08:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
huanakr píše:
Eva Štemberová píše:
... myslim že i když si doma zabíjíš prase tak bys tam měla mít veta a mělo by to bejt nahlášený...
Evčo, to tě musím vyvést z omylu, ale takhle to na vesnicích opravdu nefunguje :roll:

je mi jasný že ne každej kdo si ukradne sele v prasečáku de hned za vetem, ale chtěla sem tim říct že je bezpečnost masa dnes už dost hlídaná

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
holky, tak já to vyzkouším, ale stejně jsem z toho tak nějak pořád rozpačitá, váha nooo, to je klasika :lol: zatím ťukám na hlavu, krmím několikrát denně po malých dávkách a zatím má brouček klid, ale to pořád nic neznamená...je to příliš krátká doba...díky všem :icon_thumright:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 17:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Sára.l píše:
holky, tak já to vyzkouším, ale stejně jsem z toho tak nějak pořád rozpačitá, :

A proč jsi rozpačitá?Já tu teda nechci rozpoutávat zas diskuzi na téma maso nebo granule,bo ta je nekonečná a cyklicky se opakuje :D ,ale CO ti prosím tě připadá na mase divného??vždyť je to naprosto přirozený zdroj potravy pro psovitou šelmu!Kde v přírodě proboha najdeš nějakou zaručeně skvělou,zdravou,vyváženou hlavně naprosto přirozenou granuli?? :LOL: Vsaď boty,že nikde :wink: .Já osobně jsem zas rozpačitá z něčeho co mi v reklamě cpou pomalu v každým šotu,co se vyrábí tak jak se to vyrábí ( a z čeho se to vyrábí) a má to záruční dobu asi 2 roky :lol: .Já teda čubě granule občas taky dávám,ale maso (syrový) má každej den.Vždyt je to šelma, tak nechtějme změnit to co příroda asi ví líp :wink:
Maso - i to v krámech pro psy- nepochybně kontrolou prochází a navíc snad pesana odčervuješ tak kde je problém? :?: Pamatuju zlatý časy,kdy se na jatka jezdilo pro maso ve velkým a o granulích nikdo neměl ani potuchy.Na čem myslíš,že teda vyrostly ty stovky generací psů před těma úžasnejma granulema? :wink: Jak říkám,nezavrhuju je úplně,ale zdravej selskej rozum je k nezaplacení.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
rozpačitá jsem ze syrového noo :lol: je to nezvyk, nevadí mi syrové jako tak, ale prostě syrové aby něco nechytl, ale já si to srovnám v hlavě a určitě to vyzkouším, to je jedno jaké maso to bude?, se bojím salmonely, potom tasemnice a vůbec :pray no a taky se trochu bojím aby třeba něco nechytla beruška má sníženou imunitu a zakázat ji pusenky od Dastíka prostě nemůžu, ale to je můj boj, přečtu si ještě všechny vaše příspěvky a půjdu do toho :lol: ještě jednou díky ...no a vařené mi přijde prostě normálnější a bezinfekční, jsem prdlá já vím :mrgreen:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
jejda a to hlavní bych zapoměla, jak se to vlastně dávkuje kolik masa a přílohy ?

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Tohle, co jsem ti jsem dávala ... četlas? :D

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. čer. 2007 19:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
nooo, vela masa a malo prilohy :LOL: ja davam 35 kg cube vek 7,5 roka asi pol kurata a 10 dkg granul. mlada dostava celu kuru a 10 dkg granul. zalezi aky je aktivny a stary. a este raz do tyzdna sardinky a vajicka a zeleninku a pupavu a zihlavu a kopec kravin co najdm doma a oni su ochotne zozrat :D

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. čer. 2007 07:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 10:24
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 3
Petro zkus mu smíchat syrové s vařeným, nejdřív víc vařeného a postupně poměr otáčet. Já takhle namlela bažanta, kterého Dandy 3 dny odmítal, do kuřat a pak už ho žral normálně. Občas to musím udělat se slepicí, ta mu taky moc nejede. Ale teď berem maso od Vetamixu a to mu jede až moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. čer. 2007 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
hojky kočky, tak hlásím, že pomalinku krmím syrovo - vařeným a zatím ťuk ťuk, dobrý, bez problémů. :lol: ale zatím je to moc krátká doba na to abych jásala, dávám po menších porcích...krásný den všem :icon_thumright:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 09:55
Příspěvky: 7
Bydliště: Slovensko, Šamorín
:shock: tak ja neviem ale ja mam kazde leto problem, ze ma moja hnacky....a zistil som, ze to bude asi z vody co sa kupe v nej, naloga sa ochladi sa = prechladnu creva a je to tu... smradlavy lepkavy masaker... tak jej davam ryzu a to vcelku pomaha..surove maso velmi nedavam, bo som zistil ze potom sa stala agresivnejsou ( viac ju zacali zaujimat sliepky, a to nexcem, :twisted:)
teraz to riesim tak ze 1 den ryza s varenym maskom a 2 den granule + konzerva a vcelku to ujde...aj ked sa mi moc nexce varit to maso a ryza,ale vyskusal som kvantum granul a nezabrali a nie vsetky xcela jest ani, bo je moc moc moc vyberava potvora... :wink: radsej nebude jest 2 dni a bude zavijat a provokovat suseda :?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 13:33 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
surove maso velmi nedavam, bo som zistil ze potom sa stala agresivnejsou ( viac ju zacali zaujimat sliepky, a to nexcem, :twisted:)
teraz to riesim tak ze 1 den ryza s varenym maskom a 2 den granule + konzerva a vcelku to ujde...aj ked sa mi moc nexce varit to maso a ryza,ale vyskusal som kvantum granul a nezabrali a nie vsetky xcela jest ani, bo je moc moc moc vyberava potvora... :wink: radsej nebude jest 2 dni a bude zavijat a provokovat suseda :?[/quote]

Řekla bych, že syrové maso ( krom vepřového ) je pro psa mnohem lépe stravitelnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 15:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotka píše:
surove maso velmi nedavam, bo som zistil ze potom sa stala agresivnejsou ( viac ju zacali zaujimat sliepky, a to nexcem, :twisted:)
teraz to riesim tak ze 1 den ryza s varenym maskom a 2 den granule + konzerva a vcelku to ujde...aj ked sa mi moc nexce varit to maso a ryza,ale vyskusal som kvantum granul a nezabrali a nie vsetky xcela jest ani, bo je moc moc moc vyberava potvora... :wink: radsej nebude jest 2 dni a bude zavijat a provokovat suseda :?


Řekla bych, že syrové maso ( krom vepřového ) je pro psa mnohem lépe stravitelnější.[/quote]
co všichni máte s tim vepřovim a vepřovejma kostma? ješte mi nikdo nebyl schopnej říct, proč ne vepřový

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 16:35 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
[quote="Eva Štemberová co všichni máte s tim vepřovim a vepřovejma kostma? ješte mi nikdo nebyl schopnej říct, proč ne vepřový
[/quote]

vepřový je zbytečně tučný a zatížené cholesterolem-to je obecně známá věc.Vepřové kosti jsou křehčí,snadno se štěpí na ostré třísky(na rozdíl od hovězích,které pes drcením rozdrtí na drobky,nebo syrové kuřecí taky dobře "rozemele" :lol: )Jistě že můžeš sem tam dát vepřový maso,ale nemělo by být základním krmivem.Když dáš do žrádla lžíci vepř.sádla,tak víš,že je to 30g sádla.Když dáš vepřové maso-1/2 kg tak toho sádla v něm může být i 250g.Ukaž mi psa,který denně uběhne 30km,aby to stihnul spálit a nemě zbytkový tuk a cholesterol.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!