Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 07:41 
Offline

Registrován: stř 02. zář. 2009 14:41
Příspěvky: 1
Bydliště: Tábor
Mám dvě feny z útulku,přišli k nám vyhublé a díky naší velké péči jsme jim vypěstovali potravinovou alergii,teď jsou na hypoalergeních granulích,neví někdo o přírodním léku který by urychlil vyčištění organismu od alergenů? nataša :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
spíš se přikláním krmit přirozenou stravou, pokud to jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
A jako bylinku ostorpestřec. Ale syrová strava by mela byt ok.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
nataša píše:
Mám dvě feny z útulku,přišli k nám vyhublé a díky naší velké péči jsme jim vypěstovali potravinovou alergii,teď jsou na hypoalergeních granulích,neví někdo o přírodním léku který by urychlil vyčištění organismu od alergenů? nataša :?:

na co mají alergii? Jinak baron nabízí detoxikační kůru pro psa - detox celého organismu. Je přírodní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. úno. 2009 20:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
ahoj, s potravinovou alergii mam bohuzel velke zkusenosti. Jako detox je vyborny jiz zminovany ostropestrec mariansky - da se sehnat jako olej ( pro psa prijemnejsi varianta) nebo jako kapky s obsahem alkoholu. Oboji se da v pohode namichat do zradla. Po trech tydnech aplikace by mela nastat tyden pauza. Pokud to budes davat dlouhodobe - tri cykly a vic tak je dobre bylinky vymenit, muzes pouzit treba ořešák americky - ten jsem sehnala jen jako kapky. Hodně zdaru :)

btw. memu alergickému psovi velmi prospel prechod na prirozenou stravu (kure, zelenina, ryze, obcas ryba) a i diky tomu jsem obevila puvodce alergie - mleko.

a jeste jedna vec, pes zacne byt na neco alergicky az po tom, co je s alergenem ve styku dva roky. Takze jestli mate pejsky kratsi dobu, popel si na hlavu urcite nehazej :wink:

[edit: sloučení příspěvků]

_________________
Až vyrostu, budu babka kořenářka :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Já používám ostropestřec v nálevových sáčcích(čaj), v kapkách je alkohol,který by se měl před podáním psovi odpařit :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jj je tam alkehol ale stačí tam cmrndnout horkou vodu a je to ok. čuba mi teda ne ostropestřec ale lichořeřišnici takhle chlastá běžně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 06:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Ahoj,poraďte,pls.Včera jsem byla se Cindy zase u veta.Podle krevních testů je alergická na běžnétrávy, pár stromů,domácí roztoče a rýži.Rýži, kterou běžně baštila jako takovou i v Lamb&Rice jsem samo vyloučila, sehnala jsem jí Eukanubu Dermatisis.Bohužel tráva je všude kolem domu a nesekaná, jsme v novostavbě a kolem je louka.Jsem zoufalá,místo ,aby byl pejsek šťastný, ubližuji mu, protože na sídlišti tolik vysoká tráva nebyla.Má v okolí očí a na tlamičce suchou kůži bez srsti,svědí jí to a rozškrábala si to do krve, hlavně u očí.Má také rozkousané packy,protože jí to svědí mezi prsty.Ta místa na hlavě jí mažu Infadolanem nebo vazelínou,ale nepomáhá to.Na packy nevím co, vše olíže.Včera jsem jí také nechala vymáčknout žlázky, pro jistotu.Vet nám dala Prednison (1/4 ráno a večer)a na žaludek Ranisan.Za týden na kontrolu.Asi nás stejně čeká po poradě s Plzní,kde dělali alergeny, desenzibilizace.
Poradíte mi někdo něco?Ničí mě dívat se na psa, jak se drásá do krve a stěhovat zpět na sídliště už nejde, byt jsem prodala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 07:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
granule bych nekrmila, co přejít na syrovou stravu, aby si předešla zatížení imunitního systému. Pročti si poradnu, Ruda tu píše o Drags Imun a ostropestřci mariánském, v tomhle bych začala. Detox organismu. Kortikoidy sice zaberou rychle(Prednison), ale jsou to léky, které na druhé straně dost zatěžují a škodí tělu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Lenka Krejčířová píše:
granule bych nekrmila, co přejít na syrovou stravu, aby si předešla zatížení imunitního systému. Pročti si poradnu, Ruda tu píše o Drags Imun a ostropestřci mariánském, v tomhle bych začala. Detox organismu. Kortikoidy sice zaberou rychle(Prednison), ale jsou to léky, které na druhé straně dost zatěžují a škodí tělu...

Já to vím, jsem z toho nešťastná,brali jsme vit.E, měla ATB,mastičky atd.,nic moc nepomáhá a teď to má strašný.Kortikoidy budeme brát týden,pak když to zabere,bude se snižovat dávka.Syrové maso mi nebaští.ostropestřec-nálev jí podávám.Jasně Detox, ale ona je v místě, kde vše kolem ní je pro ni alergen,to je ten problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
na ty vysušený a podrážděný místa bych zkusila amstičku s teetree- hodně na takovýhle věci pomáhá- pro snížení svědivosti klidně i oplachovat řepíčkem.
na alergii těžko něco konkrétního snad jen že se blíží podzim

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. úno. 2009 20:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
tea tree nedavejte v zadnem pripade!!! pro lidi je to super lek, ale psi ho snasi velmi spatne! vim to z vlastni zkusenosti.. a potvrdila mi to i veterinarka - homeopatka. ta po 15 lete praxi objevila jen jeden pripravek, kde je tea tree psy dobre snasen.. jeho jmeno neznam. Byt tebou sla bych to hned resit za homeopatem, kdybych to udelala ja hned, usetrila bych sobe i psovi spoustu casu a penez. Alergie totiz neni uplne bezna nemoc a muze to mit spojitost s vecma o kterych nemas ani potuchy a ktere ti muze pomoc objevit prave homeopat. v Brne je uzasna paní Mullerova, ktera je zaroven i veterinarka, ale nekoho urcite najdes i ve svem okoli... Hodne stesti! P.S. na internetu najdes spustu clanku o psich alergiich, obetuj tomu trochu casu a neco si procti.

syrove maso ji davat hned nemusis, kdyz na to pes neni zvykly dava se mu trochu povarene a pak se vari min a min az je z toho syrove - pomalu a postupne. Uvidis, ze kdyz zavoni varene maso tak si na nem dobre smlsne .)
mimoto ja jsem ji davala drags imun aby drogy od veta nerozhodily imunitu
vše ale doporučuju řešit s odbornikem, alergie neni problem, ktery by clovek zvladl levou zadni.

[edit: sloučení příspěvků, viz Registrační podmínky, bod 7]

_________________
Až vyrostu, budu babka kořenářka :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Díky za rady.Teď zkusíme ty kortikoidy,ale co pak.Mám na tu desenz. přistoupit teď, když je špatná nebo až jestli např. v zimě potíže ustoupí?Jinak se jí bojím dávat něco jiného než od veta, protože má zjištěnou alergii na rýži , lepek a může být alergická i na jiné , které neznám.Maso smí.
Tlamku má suchou,teplou,očko rozškrábané,olezlé, brečela bych,když se na mě dívá .Ach jo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
obludka tak nevím mě mastičky z teetree pomáhaj u psů na takovýhle věci docela výborně- možná ám ten jeden z mála přípravků ale je fakt skvělej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 01. říj. 2009 13:48 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Tak moje bíglice trpí na záněty v uších od jednoho roku a nyní jí je sedm let. Prakticky co dva měsíce přeléčujeme zánět kapkami od veta, který jí nikdy neudělal stěry, tak jsem nevěděla co jí to způsobuje. Nyní jsem při jiné příležitosti nechala udělat kultivaci toho ušního mazu a prý nejsou nikde stopy po roztočích, plísních a jiných breberkách, takže je asi na něco alergická a projevuje se jí to tím zánětem, celý život je na granulích (různých), nyní mi doporučili hypoalergenní, masem jí krmit nechci, tak co s tím? Pomohou ty hypoalergenní, máte někdo zkušenosti s nějakou značkou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 01. říj. 2009 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Já koupila Cindy Eukanubu a K9,baští oboje.Není v tom rýže,na kterou má alergii.Cindy ale vařím i maso,baští i to a Black jenom maso.Nemám to jednoduché.Bohužel má Cindy ale spíše reakce na alergeny z trávy a země,protože mám dojem,že po snížení dávky Prednisonu se zase na pyskách začíná objevovat lysá místa.Se z toho zblázním.V pondělí zase pojedeme za vetem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 01. říj. 2009 14:10 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Právě že u nás, pokud je to alergie, tak to bude na něco z jídla, protože to má celoročně a je podle mne obtížné přijít na ten alergen. Ty hypoalergenní granule asi neobsahují ty nejběžnější alergeny, ale něco přeci obsahovat musí, tak nevím jestli pomůžou. Stejně jsem se už s těmi jejími záněty smířila, není to zas až tak hrozné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: čtv 01. říj. 2009 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. úno. 2009 20:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
to JanaV:
ono to ale neni ani pro toho psa moc prijemne.. nejake zanety. rozhodne to neni zadna pohodicka, o kterou nam prece u nasich ctyrnohych pratel tak jde...
Proc nechces krmit masem?
pak je totiz mnohem snazsi prijit na ten alergen, protoze vis presne co psovi davas - zacnes jen masem s prilohou, pockas co to udela a pak postupne pridavas dalsi veci... to s granulemi nemas nikdy jistotu co v nich vsechno je. proste strojova vyroba, sem tam tam neco spadne nebo to projede trubkama kde se pred tim delalo neco jineho.. a dyt je to jedno, na te granuli to nikdo nepozna.
Ja diky tomuhle alergen odhalila pes basti spokojene maso a obcas ji davam za studena lisovane FIT CROCK s 60% jehneciho masa.

_________________
Až vyrostu, budu babka kořenářka :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pát 02. říj. 2009 09:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stanislava Horáková píše:
Já koupila Cindy Eukanubu a K9,baští oboje.Není v tom rýže,na kterou má alergii.Cindy ale vařím i maso,baští i to a Black jenom maso.Nemám to jednoduché.Bohužel má Cindy ale spíše reakce na alergeny z trávy a země,protože mám dojem,že po snížení dávky Prednisonu se zase na pyskách začíná objevovat lysá místa.Se z toho zblázním.V pondělí zase pojedeme za vetem.
Vidím, že o ní chceš brzo přijít, když to řešíš takhle. Prednison je pěkný sajrajt, který likviduje imunitní systém, tedy kromě jiného zhoršuje i alergie, jen pomalu ale jistě. Co se týče ostropestřce, v čaji je tak málo účinné látky, kterou je pes schopen vstřebat, že je takřka zbytečné ho psu vnucovat. To už má vyšší detoxikační schopnost nějaký lepší sypaný zelený čaj. Skutečně lepší je matiční tinktura ostoropestřce.
Potomci psů, krmených dlouhodobě na "vychvalované" eukanubě mají vyšší procento psychických i zdravotních problémů, včetně zmíněné alergie, lability a tak podobně. Nevím, do jaké míry se o tato krmiva zajímáš, ale již několik let sleduji i tohle, proto vozím podobné značky raději do útulků, nebo tím mojim psům jen ředím ty jejich značky, ale nikdy bych za to nedal ani korunu, natož abych za to dal tolik peněz, co to stojí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub. 2009 18:45
Příspěvky: 35
Bydliště: Mělník
Desenský píše:
Potomci psů, krmených dlouhodobě na "vychvalované" eukanubě mají vyšší procento psychických i zdravotních problémů, včetně zmíněné alergie, lability a tak podobně. Nevím, do jaké míry se o tato krmiva zajímáš, ale již několik let sleduji i tohle, proto vozím podobné značky raději do útulků, nebo tím mojim psům jen ředím ty jejich značky, ale nikdy bych za to nedal ani korunu, natož abych za to dal tolik peněz, co to stojí.

My s Eukanubou taky moc dobrý zkušenosti nemáme. Taky jsme Denymu dávali nejdříve tyhle hypoalergenní granule, ale když měl neustále průjem, tak jsme přešli na jinou značku. V současnosti už delší dobu krmíme K9kou a jsme v pohodě. Alergickou reakci v podobě svědivé vyrážky a zánětu uší měl Deny po FitMinu, po Royal Canninu a taky po Purině pro seniory. Náš veterinář nám sdělil, že vyšší cena granulí, ještě nezaručuje to, že po nich bude pes dobře prospívat. Taky nám řekl, že způsob vstřebávání bílkovin se může u jednotlivých psů lišit, takže každému může sednout úplně něco jiného a cena není tím hlavním ukazatelem výběru.

_________________
Náš intelekt mezi nás staví bariéru, zatímco zvířata mezi námi rozdíly smazávají.
Joy Adams


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: stř 07. říj. 2009 06:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Citace:
Vidím, že o ní chceš brzo přijít, když to řešíš takhle. Prednison je pěkný sajrajt, který likviduje imunitní systém, tedy kromě jiného zhoršuje i alergie, jen pomalu ale jistě. Co se týče ostropestřce, v čaji je tak málo účinné látky, kterou je pes schopen vstřebat, že je takřka zbytečné ho psu vnucovat. To už má vyšší detoxikační schopnost nějaký lepší sypaný zelený čaj. Skutečně lepší je matiční tinktura ostoropestřce.
Potomci psů, krmených dlouhodobě na "vychvalované" eukanubě mají vyšší procento psychických i zdravotních problémů, včetně zmíněné alergie, lability a tak podobně. Nevím, do jaké míry se o tato krmiva zajímáš, ale již několik let sleduji i tohle, proto vozím podobné značky raději do útulků, nebo tím mojim psům jen ředím ty jejich značky, ale nikdy bych za to nedal ani korunu, natož abych za to dal tolik peněz, co to stojí.

To bylo trochu tvrdé,jen se snažím jí pomoci.Moje veterinářka jí ho předepsala až po měsíci,kdy už nevěděla,jak dál.Byla v hrozném stavu a nic nezabíralo.Kdybych měla Vaše zkušenosti,asi bych se takto nerozhodla.S Prednisonem už tento týden končíme,bere jen 1/4 1x za 2 dny.Eukanubu ji už nedávám,právě proto,že jsem v poradně o ní četla kritiku.Nyní baští K9 pro alergiky a chutná ji.Jdu objednat matiční tinkturu ostropestřce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 16:07 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Mám ten samý problém s mojí holčinou. Vet v srpnu určil diagnozu - zánět chlupových váčků, od té doby bere fena ATB.
Fena je mladá, 20 měsíců, byla krmena Acanou Large Breed a Canidae All Stages, 3* v týdnu vařím maso s přílohou, syrové nechce - ani bych nemohla krmit stále, bydlím v bytě.Od září taky doporučen Prednisol - původně jen na týden :hnev: Prednisol taky postupně snižuji, teď dávám půl tab. jednou za dva dny. Nechala jsem udělat stěry a krev a čekám na výsledky. Na veterině mě také doporučili změnu granulí, abychom vyloučili alergii. Byla doporučena Eukanuba dermatosis nebo Hills D/D [-X O těchto granulích jsem si přečetla na internetu a fence jsem objednala First Mate Lamb potaho With Rice
Taky vím jak je to těžké, dívat se na smutného psa a moc bych si přála mít doma zase tu veselou divokou holčinu. A i když je to těžké a pejsa je jednou lepší a pak se zase zničehonic zhorší, věřím tomu že bude zase zdravá.
Přidávám také Biotin, vit.C, Pangamin, ostropestřec. kapky dávám do vody.
Přeji Vám hodně štěstí a ať se pejsek uzdraví :? Eva ž.

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 16:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Takovou dobu antibiotika? Opravdu nemůžeš přejít na přirozené jídlo? Hodně psům to pomohlo k vyléčení zdravotních problémů. Ten ostropestřec je určitě moc dobrý, jen mi připadá bezpředmětné do psa cpát antibiotika, prednison a ten ostropestřec najednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 18:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Stanislava Horáková píše:
Má v okolí očí a na tlamičce suchou kůži bez srsti,svědí jí to a rozškrábala si to do krve, hlavně u očí.Má také rozkousané packy,protože jí to svědí mezi prsty.

Nějak jsem dřív přehlídla toto téma... a ted když ho čtu - tebou popisované příznaky mi silně připomínají příznaky u naší Meggy. Po roce podezření na potravinovou alergii mi jiný vet diagnostikoval demodex. Měla rozdrápanou bradu, kolem čenichu a vyhryzávala si tlapky. Už jsem to psala jinde, tak se nechci opakovat. Vím, že vy jste dělali testy na alergii. To my ne. Po léčbě demodexu jsou projevy téměř v klidu. Nedrápe se a nevykusuje tlapky. Tak jen ať neléčíte něco jiného... jako my původně.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Čekala jsem, že na 100% bude mít demodex, ale dělali nám 3x stěr až do krve a bez nálezu.Až potom ty krevní testy v Plzni,kde vyhodnotili alergii na roztoče,trávy,rýži,některé stromy........Začalo to ušima, pak kolem očí,brada,čumák,zadní packy, přední nohy.Původně měla obojek Preventic,ten jsme sundali.Pak zase začali kulhat,Prednison jsme ukončili,dávat kapky Ostropestřce a Colafit.Čekám,co dál,až dojde na hárání.,to jí vždy začnou problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
PS. Vet mi řekl,že demodex nesvědí.????????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Já mám s Cindy stejný problém - vyškrábaný krk, okolí očí, tlamu, slabiny...demodex, kvasinky a plísně vyloučeny. Prý nějaká alergie, test nám veterinář udělá, až budeme žrát 6 týdnů Eukanubu, tudíž nikdy. Zkoušela jsem jiné veterináře, ale jakmile slyší slovo "syrové", dostanou nějaký blok či co...
Ale musím říct, že jí její trápení na energii nic neubírá a pokud se jí někdo věnuje, na nějaké drbání si ani nevzpomene. Teď začíná poprvé hárat a končí travní sezóna, takže jestli se to nezlepší - pro jedno nebo druhé , budu muset zajet přímo do laboratoře asi...může být problém andulka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkoušeli ste vyloučení potravinových alergii u syrového by t neměl bejt problém. andulka by eventuálně problém být mohl ale pravděpodobnost nevím nevím

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 20:49 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Moje fena má srst jako prožranou od molů, krk, tváře, celé záda z boku a hlavně zadní stehna. Když se začala léčit měla vyrážku jen na hlavě mezi ušima a na tvářích. Dnes jsem na ní koukala kolik má zas nových pupínků, to znamená zase zhoršení, pak se udělá stroupek a vypadne i ze srstí, odtud ta molová srst. Demodex vyloučen. Výsledky na štítnou žlázu jsou v normě, takže taky nic. Teď ještě ty plísně, ale to sama vet. tvrdí, že to na to nevypadá. Svrab to není, ještě změníme ty granule a pak už nevím. Vet. tvrdil že to vzniklo asi po antibiotické léčbě zánětu dělohy který měla feňule v červnu, prý oslabená imunita. Jenže mám pocit že na začátku se tvářil že to sice bude dlouhodobější léčba ATB, ale byl si jistý vyléčením psa, teď mám pocit, že mě pomalu připravuje na to, že psék bude snad doživotně brát léky. Jaká ještě jde udělat vyšetření smysluplná, abychom se trochu pohly z místa ?
Essi: syrové fena odmítá a v bytě moc nelze, vařené jí chutná, ale nevím jak mám potom najít případný alergen ? Raději bych zkusila podávat teď 8 týdnů hypoalergenní granule First Maté lamb potaho with rice, pak uvidím zda se feňule zlepší, měla bych tak alespoň vyloučit či potvrdit alergii.

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evo alergen najdeš jednoduše budeš x dní krmit jen kuře a rježi dejme tomu pokud nic budeš vědět že na tohle alergická není postupně budeš přidávat či ubírat potencionální alergeny. je to ejn příklad možných alternativ.
jinak zkus dát feně probikan pastu pokud měla dlouhodoběji ATB muže ebjt problém i ve střevech.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 21:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Jenom poznámku ke zjištění alergenu.Cindy např. rýži jedla během roku velmi ráda,občas,nikdy jsem přímo nic nezjistila, žádná reakce.Co se týká roztočů,máme v novém domě podlahu z dlažbz,jako v minulé, bydlišti,jen prašnost je kolem novostavby nepoměrně větší než na sídlišti.Nic jiného jsme nezměnili.Vše jmenované má zjištěné jako silné alergeny.
Problémy se srstí má vždy kolem hárání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 21:34 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Po vyléčení zánětu dělohy jsem podávala feně Aptobalance od Aptusu na úpravu střevní mikroflory.
Je možné že je fena alergická na granule Acana nebo na něco v nich ?

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 21:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
možný to smaozřejmě bejt může

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Ježtě poznámka - nevím, jestli se na to dělá test, ale podle všeho je hodně psů, kteří jsou na cokoliv alergičtí, citlivých taky na nerez - můžou mít z nerez misky úplně vylysalé pysky a bradu , a taky plno boláků- když se dá miska keramická, problém po pár týdnech zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 21:55 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
To kuře s mrkví a rýží mohu zkusit, dávám ho vždy jako dietu při střevním problému. Ještě me napadá zkusil někdo z Vás nasadit psině půst ? Nevím ,jen mě tak napadá že by se možná aspoň vyčistila a možná by to byl i lepší začátek změny stravy ?

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 21:57 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Misku na žrádlo i na vodu máme nerez, ale holka to má od štěněte :shock:

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud ti nežere syrové, dělej to jako já - postupně stále míň a míň uvařené. Teď přelévám vařící vodou (i kvůli příloze) a jsme spokojení oba.
A proč by to nešlo v bytě? Kde myslíš že většina z nás bydlí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 08:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Petra píše:
...A proč by to nešlo v bytě? Kde myslíš že většina z nás bydlí?

Možná tím byly míněny větší kusy syrového masa, to skutečně není v bytě ideální. Aika si vždycky větší flákotu chce odnést někam do soukromí - nejlépe na koberec, tam to spokojeně žvejkat a mezitím s tím omatlat všechno, co se mizerně meje nebo čistí. Já to řeším rozkrájením na několik menších kusů,
to je pak ochotná sežrat u misky. A nebo mleté či hrubomleté, tam nemáme nejmenší problém.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud syrové nechce, stejně jsou vhodnější kousky, které pes sežere ochotněji a navíc se tou vařící vodou i dobře "ovaří"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
eva: a zkoušeli jste posílit imunitu? I kdyby to byla alergie posílení imunity je vždy důležité.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 15:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Zuzka M píše:
Petra píše:
...A proč by to nešlo v bytě? Kde myslíš že většina z nás bydlí?

Možná tím byly míněny větší kusy syrového masa, to skutečně není v bytě ideální. Aika si vždycky větší flákotu chce odnést někam do soukromí - nejlépe na koberec, tam to spokojeně žvejkat a mezitím s tím omatlat všechno, co se mizerně meje nebo čistí. Já to řeším rozkrájením na několik menších kusů,
to je pak ochotná sežrat u misky. A nebo mleté či hrubomleté, tam nemáme nejmenší problém.


ja mela cubu naucenou po prestehovani,ze se kurata zerou na dlazdicich v koupelne { pritel je trochu cimprlich na poradek }a ted ji na jednom miste v obyvaku,kde muze a kupodivu se to nesnazi prenaset.pochopila to rychle.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Stanislava Horáková píše:
PS. Vet mi řekl,že demodex nesvědí.????????

Naši Meggy svědí. A hrozně. Teda když je to ve fázi, že to zlobí

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 10:17 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Může mi někdo poradit jak dávkovat DRAGS IMUN pro 52 kg psa ? :drinkers:
Už jsme vysadili ATB i Prednisol, dáváme granule First mate jehněčí s bramborem jako dietu, přidávám Ostropestřec kapky, Pangamin s pupalkou, někdy pupalkový olej s vit. E, a 2 kapky grepových kapek. Fena má pořád vyrážku, ale je možné že se čistí, máte někdo ještě nějakou radu ? dík

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
jakuji píše:
Stanislava Horáková píše:
PS. Vet mi řekl,že demodex nesvědí.????????

Naši Meggy svědí. A hrozně. Teda když je to ve fázi, že to zlobí

A už je to zpátky.Zase na pravé straně čumáku červená místa.Počkám ještě zítra,potírám Infadolanem a letím k vetovi a trvám na tom,že se jedná o demodexe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Stanislava Horáková píše:
A už je to zpátky.Zase na pravé straně čumáku červená místa.Počkám ještě zítra,potírám Infadolanem a letím k vetovi a trvám na tom,že se jedná o demodexe.


No moc na tom netrvej...já byla u "náhradního" veterináře, když Cindy začala zlobit alergie. Chtěl jí píchnout tři neidentifikované injekce a na dotaz, jestli to nemuže být trudník, mi rovnou dal léky (ten smrad)...bez mikroskopického vyšetření....pochopitelně jsem to Cindy nedala a šla k jinému, který opakovaně demodex vyloučil, ale alergologický test chtěl udělat až opo 6ti týdnech protialergických granulí . Věř, že alergie umí psa pořádně potrápit, u nás je to vylučovací metodou kromě pšenice asi na kuřecí bohužel...Cindy měla vylízané slabiny, rozškrábené uši, oči, čumák, kůži samý pupínek, vypadal zoufale...teď už měsíc krmím rybama - páč tu byl výlov, a začíná se to viditelně zlepšovat bez jakýchkoliv medikamentů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Stanislava Horáková píše:
Počkám ještě zítra,potírám Infadolanem a letím k vetovi a trvám na tom,že se jedná o demodexe.

No..spíš trvej na tom seškrabu a mikroskop vyšetření....a raduj se, když to bude neg:-)

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 22:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Jakuji, kdybys viděla mého psa před měsícem...už jsem si říkala, kéž by to byl demodex, to bych aspoň věděla, co s tím...alergie - zvlášť na běžné nevyhnutelné alergeny - je stejné zoufalství, jestli ne větší..je to relativní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 07:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Cindy dělal vet seškrab 3x z čumáčku i z packy a vždy byl negativní.Tak nevím.Máme z krve potvrzené alergeny,kterým se opravdu vyhnout nemůže,už nevím,co s tím.Žere jen maso,doporučenou K9,do vody přidávám už měsíc ostropestřec v kapičkách.Už ji nechci trápit,jen to zastavit.Poraďte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Já bych se na K9 vybodla, naše Cindy z ní měla průjem jak hrom a stejné stížnosti jsem slyšela i od jiných chovatelů (neříkám, že některým psům nemůže sedět)
Mně se fakt osvědčilo krmení rybami - koupila jsem při výlovu tři tolstolobiky (47 Kč kilo - to se vyplatí) - mají největší množství nenasycených mastných kyselin - a dostala k tomu pytel tolstolobičích, kapřích a pstružích hlav - krmím poslední měsíc prakticky jen syrovými rybami a semtam hovězími a vepřovými kostmi. Nevím, na co byla Cindy alergická, ale po skoro 5ti měsících trápení a probdělých nocí (pes se nonstop škrábal a lízal) má Cindy konečně chlupy všude, kde mají být, dokonce i na bradě a to u boxíků je docela unikát :-D. Ušní záněty ustoupily, dokonce dermatitida v ušních boltcích úplně je pryč. Nevím, jestli jsme vyloučili alergen (to nemyslím, protože před nástupem potíží se změnilo jen to, že jsme se přestěhovali), nebo mělo rybí maso velký vliv na posílení imunity - tomu bych věřila spíš, protože tolstolobik sice není moc chutný, ale je to údajně zdraví nejprospěšnější ryba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 19:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stanislava Horáková píše:
...do vody přidávám už měsíc ostropestřec v kapičkách...

To tu vodu vypije všechnu? Jestli ne, jak chceš docílit regulovaného dávkování?

Mimochodem alergie souvisí jaterní činností, ta s psychikou, která je samozřejmě závislá na psychice pána. Kromě toho u RR je problém se změnou DNA způsobeným vlivy prostředí ve fenotypu a soudný člověk pochopí, že to nejsou změny k lepšímu. Uvědomte si, odkud RR pochází a kde a jak je chován tady. Matematický vzorec z těchto informací si sestavte sami...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!