Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 11:02
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Boule u kotníku
PříspěvekNapsal: sob 04. bře. 2017 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. dub. 2016 12:32
Příspěvky: 3
Bydliště: Předměřice nad Jizerou
U naší 13 měsíční fenky ČSV se znenadání objevila boule na vnitřní straně kotníku pravého běhu.

V sobotu pes šlapnul do díry a kvíknul a pár kroků nadlehčoval zadní běh. Ale po prohmatání vše v pořádku. Žádná bolestivost a dál řádila bez odlehčování či něčeho podobného. Následně jsme jeli tedy na plánovanou koloběžku, 10km okruh, cca 2/3 v tahu v postroji, zbytek běh na volno a přestávky.

V úterý jsem si všimnul boule na vnitřní straně kotníku. Boule je pohmat tvrdá, nebolestivá, nepohyblivá v podkoží. Ve středu jsem ji vzal ke svému veterináři, prohmatal zkusil hybnost - ta v pořádku bez bolestivosti. Nasadil protizánětlivé tablety (něco jako brufen) v pátek jsem jel na kontrolu, stav bezezměny. Pro jistotu nás poslal na RTG. Ve vet nemocnici jsme po chvilce boje udělali 2 potřebné snímky končetiny (kosti vpořádku, achylovka taky) následně tamější MVDr doporučuje vyříznutí útvaru (pravděpodobně prý může jít o nádor) a odeslání na histologiské vyšetření. Problém může být tepna v blízkosti - bylo by vhodné udělat před operací CT vyšetření.
Příloha:
beh.jpg

Příloha:
beh_2.jpg

Příloha:
beh_3.jpg


proč to píšu: Měl někdo podobnou záležitost na vašem psovi? Přijde mě dost nepravděpodobné, že by nádor vyrostl za 3 dny. A pokud by to nebyl nádor, tak rozřezat jinak zdravému a šťastnému zvířeti nohu s veškerým rizikem co operace přináší mě přijde poněkud unáhlené.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!