Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: stafylokok u psa
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 12:28 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Zdravím,
máme teď již 8mi měsíčního pejske bordeaux dogy.Bohužel již asi tak tetí měsíc s přestávkami bojujeme se stafylokokem.Jezdíme teď už ke druhému veterináři na kliniku.Má vyrášku po celém břiše a na hrudi, částečně také na zadních nohách.Tam jsem mu včera objevil něco jako "beďar" ale je to trošku větší než u lidí.Měl jich tam několik.Pak taky ztrácíme dost srst.Na břiše už má minimum.Na klinice jsme podstoupili několik seškrabů a jeden putoval i na státní veterinu.Zjištěn byl stafylokok.Dostali jsme synolux 2x denně po 625 mg na cca 53kg.K tomu nějaký šampón a po poslední prohlídce jsme navíc dostali ještě spray dermatisan a podpůrné léčivo " brutnák lékařský" .Ten je běžně k prodeji v lékárnach a je na hojení kůže, ekzémů a akné.Jsem zoufaléj z toho, že to trvá tak dlouho a téměř se to moc nelepší.Chci se zeptat jestli jste se s tím už taky někdo nesetkal a co mě ještě čeká.A pak jestli mu dlouhodobé užívání antibiotik nemůže uškodit.Budu vděčný za jakoukoliv radu a podporu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Delala se laborka na citlivost na ruzne druhy antibiotik? spousta veci je uz docela rezistentni a pokud to trva takhle dlouho da se predpokladat ze to neni citlivy na zvoleny antibiotika. Synulox je pokud vim amoxicilin a na nej uz je bohuzel rezistence bezna, jsou to nejpouzivanejsi antibiotika.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 15:47 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Tchor píše:
Delala se laborka na citlivost na ruzne druhy antibiotik? spousta veci je uz docela rezistentni a pokud to trva takhle dlouho da se predpokladat ze to neni citlivy na zvoleny antibiotika. Synulox je pokud vim amoxicilin a na nej uz je bohuzel rezistence bezna, jsou to nejpouzivanejsi antibiotika.
jo to jsem zapomněl připsat.Dělali se testy i na antibiotika a je na ten synulox citliví a mělo by docházet ke zlepšení.Zatím bere léky 5 týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 16:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
na jaký bázi je ten šampon? a mohli byste ještě podávat vit. C a H, Cu a S to je na podporu kůže a céčko na celkovou imunitu - problémy s kůží jsou většinou běhy na dlouhou trať, držim palce :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 17:30 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
šampón je peroxyderm a v popisu je : antibakteriální kožní terapeutikuzm pro psy skeratolyckým sebostatickým efektem...účiná látka:benzoylis peroxidum...ted nam bylo známým doporučen odvar z kopřivy, tak nevím....
děkuji..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 19:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
Kbybych spocitala jak dlouho jsme brali antibiotika za Bunny 6 letý život, tak je to asi tak 2 roky z jejího života. Jediný problém, který pak měla byla špatná mikroflóra ve střevech,, měla průjem...aktivie to spravila :)...

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 20:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Entík píše:
šampón je peroxyderm a v popisu je : antibakteriální kožní terapeutikuzm pro psy skeratolyckým sebostatickým efektem...účiná látka:benzoylis peroxidum...ted nam bylo známým doporučen odvar z kopřivy, tak nevím....
děkuji..

kopřivou nic nezkazíte a je i dobrá aloe, a ty ATB máte lokální nebo celková? když nepočítám šampon

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 07:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kožní problémy pocházejí z nedostatečné činnosti plic a skutečně výše zmíněného střeva. K tomu se můžou přidat ještě játra nebo ledviny. Asi bych se začal zabývat bylinami na podporu zmíněného a sledoval pitný režim.

Dobře to popsal MUDr. Pavel Šácha zde: http://www.celostnimedicina.cz/plice-st ... ecneho.htm

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 08:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Desenský píše:
Kožní problémy pocházejí z nedostatečné činnosti plic a skutečně výše zmíněného střeva. K tomu se můžou přidat ještě játra nebo ledviny. Asi bych se začal zabývat bylinami na podporu zmíněného a sledoval pitný režim.

Dobře to popsal MUDr. Pavel Šácha zde: http://www.celostnimedicina.cz/plice-st ... ecneho.htm

to znamená že podávání celkových ATB odrovná střevní mikrofloru a je to začarovaný kruh?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 08:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
...to znamená že podávání celkových ATB odrovná střevní mikrofloru a je to začarovaný kruh?
To jsi nevěděla? Podobným způsobem mne "lékaři" málem zabili.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 08:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Desenský píše:
Eva Štemberová píše:
...to znamená že podávání celkových ATB odrovná střevní mikrofloru a je to začarovaný kruh?
To jsi nevěděla? Podobným způsobem mne "lékaři" málem zabili.

jo věděla, jenže musim přehazovat na myšlení "alternativní medicíny" když ve škole do vás rvou "klasickou a opovažte se přijít s něčim jinym" občas potřebuju takhle nakopnout a ujistit se, děkuju

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 15:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
No já bych to tak jednoznačně neviděla:staphylokok je jeden z nejhorších "prevítů",co znám.A bez antibiotik to v tomto případě nepůjde určitě.Že antibiotikum nabourá střevní mokrofloru,to je sice pravda,ale dokud se v organismu staphylokok pomnožuje,tak se musí potlačit a to jen tím antibiotikem.
Kůže je sice zrcadlo toho,v jakém stavu máme střevní trakt,ale neplatí to pro pyodermii,kterou trpí tenhle pejsek.Je to psí dítě a i lidské děti mívají impetigo(stafylokoková infekce kůže),které se přenáší kontaktem.U lidí se hojí stejným způsobem: celkově antibiotika,lokálně desinfekce kůže + posilovač imunity.Někdy se ta léčba protáhne i na 6 týdnů a je dobré po 3 týdnech znovu udělat stěr a zkontrolovat citlivost na antibiotikum.Jinak dříve se impetigo mazalo gentiánovou violetí( ještě stále v lékárnách je),jen ta fialová barva se všude maže :cry:

Jak psala Eva-použít aloe-to bych lokálně použila na zklidnění ranek,ale jen tam,kam psisko nedosáhne jazykem(aloe je silně projímavá)
Já bych asi přidala Pangamin v tabletách a hlavně přestala krmit granulema a nasadila bych syrové maso se zeleninou a rýží.
Pokud se zkvalitní strava,tak dlouhodobé podávání antibiotik (účinných)pomůže a tolik neuškodí.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 21:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já myslela že z aloe je projímavá jen ta šťáva a ne ten gel kterej se používá k léčení. a ty ATB jsou v tomto případě nutné celkově?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 05:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Eva Štemberová píše:
já myslela že z aloe je projímavá jen ta šťáva a ne ten gel kterej se používá k léčení. a ty ATB jsou v tomto případě nutné celkově?


aloe: nevím,jak by se dala separovat šťáva z gelu...ale hlavně jsem se domnívala,že máš na mysli používat rovnou dužinu z 3- a víceleté rostliny.

antibiotika na staphylokoka :vždycky celkově :lol:

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 09:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mudr.z.radotinska píše:
Citace:
Eva Štemberová píše:
já myslela že z aloe je projímavá jen ta šťáva a ne ten gel kterej se používá k léčení. a ty ATB jsou v tomto případě nutné celkově?


aloe: nevím,jak by se dala separovat šťáva z gelu...ale hlavně jsem se domnívala,že máš na mysli používat rovnou dužinu z 3- a víceleté rostliny.

antibiotika na staphylokoka :vždycky celkově :lol:

když list rozřízneš tak rostlina okamžitě vyroní "mazlavej" gel, když nerozřízlej list "pomačkáš" a ránou dáš na kraj stolu, do misky pod ním začne odkapávat štáva :? nebo ne? :-k já vim že když jsem měla třeba suchý rty nebo opar, tak jsem vždycky uřízla špičku listu a napatlala sem si ránou rty a jelikož je to silné projímadlo a mě se nikdy nic nestalo tak by mělo fungovat to, co sem psala vejš, budu ráda pokud mi to vyvrátíš, alespoń se vyhnu "nehodě" :lol: :oops:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 09:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Eva Štemberová píše:
[když list rozřízneš tak rostlina okamžitě vyroní "mazlavej" gel, když nerozřízlej list "pomačkáš" a ránou dáš na kraj stolu, do misky pod ním začne odkapávat štáva :? nebo ne? :-k já vim že když jsem měla třeba suchý rty nebo opar, tak jsem vždycky uřízla špičku listu a napatlala sem si ránou rty a jelikož je to silné projímadlo a mě se nikdy nic nestalo tak by mělo fungovat to, co sem psala vejš, budu ráda pokud mi to vyvrátíš, alespoń se vyhnu "nehodě" :lol: :oops:


:lol: :lol: :lol:
Evi,no jedna krůpěj snad tu sr(průjem)nevyvolá,ale když psoj potřeš celý plochy a on to slízne...........
Já to z těch listů stahuju ostrou nerez škrabkou,tak že se tím dělají perfektní plátky na obklady.
Jinak k vyvolání průjmu musí být účinné množství,přece.Znáš to:váha...koncentrace účinné látky....způsob aplikace.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 18:40 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
koukam jak se to tady rozjelo :-)) aloe bohužel nemám a ani nemám kde sehnat.jinak u bafíka pozoruji konečně po 5ti týdnech zlepšení.Nevím ale co mu zabralo, jestli atb, nebo spray a nebo kapsle.Ale hlavně, že je to lepší.Zeptám se ještě jak se teda stafylokok přenáší a co dělat abychom se tomu (pokud to jde) vyvarovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 19:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Entík píše:
jak se teda stafylokok přenáší a co dělat abychom se tomu (pokud to jde) vyvarovali.


Přímým kontaktem-ne tedy jako chřipka v aerosolech(ve vzduchu),ale stačí,když se pes otře o zdroj a má nějakou drobnou ranku kůže...ale i v čelisti(při přezubování).Také občas i ve vet.ordinaci při drobném zákroku,kdy byl před vámi ošetřen pes..kočka s touto infekcí.Nechci tvrdit,že v každé vet.ordinaci,ale i tam mohou mít nasokomiální bakterie.Ono se to objevuje i v lidských špitálech.Těžko vyjmenuji všechny zdroje,ale i otření se psa o lidskou nohu,kde ta infekce je,není nic vyjímečného.Pokud se ten výsev objevil na hrudníku a v tříslech,mohl mít pes před tím kůži něčím podrážděnou(třeba od vysoké trávy)a pak si lehl na nějaké místo,kde ta infekce "kvetla".
Vyvarovat se? U psa je to dost problém,ale pokud možno každou drobnou ranku v kůži ošetřit Betadynovým roztokem.Navíc tihle krátkosrstí mají sklony k alergiím.(jo-zapoměla jsem na blechy:štípance mohou být také vstupní bránou infekce).Jinak to teplé počasí je pro tenhle typ bakterií hotový ráj.Pokud má látkový pelech,tak mu tam dávejte denně čistá prostěradla(nejlépe stará lněná-dají se vyvařit),hlavně ne froté.A až bude v pořádku,tak aspoň jednou týdně je vyperte-vyplatí se to.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 20:43 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
no je fakt, ze pred nakazou mel jen ranky jakoby v podpazdi asi z toho tepla se mu tam udelali flicky a ty ho dost svedili,tak si to skarabal az najednou tam byli krvave fleky....jinak temer vzdy kdyz jsme prisli ze cvicaku tak mel klíste a to ho pravidelne osetrujeme pripravkem....
no pristi tyden dobereme dalsi davku ATB a bude to jiz zacatek 7 tydne, tak se pojedem ukazat na veterinu a uvidime co bude dal....mluvili a o nejake injekci, ze mu ji daji az nebudou na kuzi znamky po nakazeni, myslim ze kortikoiidy,ale nevim to jiste..bylo toho na me tenkrat moc....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 21:29 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Tak jsem zase po půl roce zpět.Nebudu vypisovat (aspon pro zacatek) čím jsme si prošli.Vystřídali jsme za dobu nemoci 4 veterináře.U toho posledního jsme cca 3 měsíce a už si taky neví rady.Je to jak na horské dráze.Chvilku se to zdá být relativně v pohodě ale poslední dobou je to krize.
Abych to trochu popsal.Posledním veterinářem nám bylo řečeno, že je to puberta a že to přejde, ale že něco zkusí.Přestali jsme brát antibiotika a chvilku nám píchal depedin, nebo tak nějak.Zabralo to ale po dohodě s veterinářem jsem od toho ustoupili, protože není řešení držet ho na injekcích.Tak mu ji aspoň píchne, když už je to špatné.Začali jsme dělat různé koupele a doufali že ho tak udržíme než z toho vyroste.Dělali se nám něco jako " beďary" šlo to vymáčknout,ale vše mačkat nebylo v našich silách a ani ENT se později už nenechal.Nevím jak moc koupele pomohli.Dnes se nám již nedělají beďary,ale má stále hmatatelné pupeny, které však nejdou vymáčknout.Začíná se čím dál víc škrábat a to už i na hlavě a přes oči.Dřív to měl jen na břichu a náprsence, teď už ji sem tam na hřbetě a za hlavou.Srst zatím moc neztrácí ale v oblasti čenichu je kůže lehce zrůžovělá a tak se tam snaží škrábat.Chodíme taky na anální žlázky.Tak 1x za 2 měsíce.Kamarád nechodí vůbec a krmí stejným krmivem a psi mají stejného otce.Jen tamten je o 1 rok starší.

Mimo jiné začal tak nějak zvláštně smrdět a taky z tlamy to není k dýchání.A to mu dáváme něco na "smradlavý dech " a dokonce si nechá čistit i zuby.Druhý až třetí den je smrad zpět.

Stravu má na granulích, které jsme několikrát změnili za různé druhy.Měli jsme i hypoalergeni.Ale nic.Tak 1x za týden dostane uvařená kolena a prasečí nožičky.Jinak mu dáváme občas kvasnice, vajíčko.A tak 2x za týden dostává actimel.Teď když to píšu tak se hrozím jestli vůbec děláme dobře.

Ptám se teda jestli nevíte někdo co s tím.Zítra jdeme opět k veterináři,ale ten už se hrozí jen když nás vidí.Výhoda je že si za léčení nic nebere a řekl, že zaplatíme pouze to co mu opravdu zabere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Entíku,

nevím, jestli se to tím vyřeší, ale určitě bych zkusila krmit normálním krmením, ne granulemi. Vařené nebo syrové maso, zeleninu, přílohu. A snažila bych se vynechat co nejvíc všemožné "chemie" - na dech a tak. Asi by to chtělo nějakou pořádnou očistnou kůru z bylinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 22:14 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
díky ESSI.
zuby mu čistím jen tak bez ničeho.pastu nesnáší.Copak zeleninu tu nám v letě tahal ze zahrádky.Kedlubny,jahody, ředkvičky a sem tam sebral salát.Hotovej zahradník.Jinak jsme zkoušeli i třeba kopřivu jako čaj i jako koupel.Jde taky o to že jak jsem psal, začal nezvykle sám o sobě smrdět.Ale je to zvláštní smrad.A to hned po pár dnech po koupeli.Pes je chován doma,jen přes den je na zahradě,ale ne celý den v kuse.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2008 17:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zkuste ten pach k něčemu přirovnat, to by mohlo pomoct identifikovat příčinu. Dělali ste testy na hladinu hormonů? A taky bych zkusila biolampu na tu "vyrážku".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2008 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zavolej Rudovi a domluv se s ním, jaké bylinky a kolik. Doporučila bych ti opravdu normální krmení pokud možno bez chemie, tím se může upravit i tělesný pach. Dávala bych mu do krmení kapky z Ostropestřce Mariánského, dají se koupit ve větších lékárnách, podle váhy psa 15-25 kapek. Tím by se toho nemělo nic zkazit. A ty další kytky konzultuj s Rudou. A prosím tě, neváhej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2008 18:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neváhal bych použít tohle: http://www.prozdravi.cz/?d=69878 drags imun. Ještě je jeden, ale ten už je docela drahý.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2008 21:27 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Tak jsme doma z veteriny.Děkuji za Vaše rady.No veterinář poradil ať zkusíme koupel v hypermanganu.Taky si už asi neví rady.Měli jsme opět ucpané žlázy.Naposledy nám je mačkal (já to sám nesvedu)před měsícem a teď tam toho měl zas hafo.Prý jako malý tenisák.Ptal sem se ho jestli neví jak předejít ucpání těch žláz, že to není normální, aby je měl po měsíci tak moc ucpané.Na to téměř neodpověděl.Jen že je to špatnou stravou,ale jak mám postupovat dál mi už neřekl.

Teď jsme ho ještě prohlídli doma a má vykousanej flek na zadní noze.A opět mu padá srst.Ale né po chlupech,ale po takových skupinách s více chlupy zakončených váčkem.Kdyby bylo možno foto.

Pane Desenský, dovolil bych si Vám zavolat o radu.Tak bych se ozval zítra během dne.Pokud by to nevadilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. led. 2008 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. pro. 2007 22:15
Příspěvky: 11
Bydliště: Chvaletice
už to tu někdo natuknul,dělalo se nějaké vyšetření štítné žlázy?Ten prostředek co vám doporučil pan Desenský upravuje i toto,určitě bych to zkusila.Jinak na koupání bych doporučila sprch. šampon s bílým ichthamolem,je to lidský šampon k dostání v lekárně.Můj první boxer měl podobné problémy.Přeji hodně štěstí,je to běh na dlouhou trat.

_________________
mrkvička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2008 00:15 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
tak jsme používali 3 týdny ty kapičky co nám doporučil pan Desenský.A zabrali.Nemáme žádné bouličky a pupínky.Teď máme týdenní půst a pak uvidíme, jestli budeme pokračovat.Se žlázkama je to už taky trochu lepší, už toho nevymačkal tolik co posledně.Trochu jsme mu pozměnily a zpestřily jídelníček.

Chtěl bych Vám všem poděkovat za rady.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. pro. 2008 13:20
Příspěvky: 7
Bydliště: Horni Maxov
Desenský píše:
Neváhal bych použít tohle: http://www.prozdravi.cz/?d=69878 drags imun. Ještě je jeden, ale ten už je docela drahý.


Našla jsem štěně (2 nebo 3 měsíce), mam ho dva dny. Bylo plné všenek psích, to už likvidujem Frontlinem a vypadá, že to zabíra. Pak Drontal na odčervení (už vykadila škrkavky), Calcigel, protože má zlomenou zadní nohu.
Hrozně jí smrdí z pusy. Hned jsem ji začla krmit Proplanem pro štěňata s jehněčím, krmím Propanem i svého starého psa. Žere to (nicméně by žrala všechno :D ) a trávení má normální. Ale co s tím dechem? Srovná se to? Mám na ní zkusit ty kapky co tady doporučujete?

_________________
Ilona F www.ilonaf.cz/yahoo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 21:18 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Ilona Fuzekova píše:
Desenský píše:
Neváhal bych použít tohle: http://www.prozdravi.cz/?d=69878 drags imun. Ještě je jeden, ale ten už je docela drahý.


Našla jsem štěně (2 nebo 3 měsíce), mam ho dva dny. Bylo plné všenek psích, to už likvidujem Frontlinem a vypadá, že to zabíra. Pak Drontal na odčervení (už vykadila škrkavky), Calcigel, protože má zlomenou zadní nohu.
Hrozně jí smrdí z pusy. Hned jsem ji začla krmit Proplanem pro štěňata s jehněčím, krmím Propanem i svého starého psa. Žere to (nicméně by žrala všechno :D ) a trávení má normální. Ale co s tím dechem? Srovná se to? Mám na ní zkusit ty kapky co tady doporučujete?



Nevím, ale ty kapky mi byli doporučeny úplně na něco jiného.Konkr. na problém se srstí a kůží....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. pro. 2008 13:20
Příspěvky: 7
Bydliště: Horni Maxov
Dejvi__ píše:
Nevím, ale ty kapky mi byli doporučeny úplně na něco jiného.Konkr. na problém se srstí a kůží....


Ale pisete "Mimo jiné začal tak nějak zvláštně smrdět a taky z tlamy to není k dýchání." a pak, ze se vsechno spravilo :wink:

_________________
Ilona F www.ilonaf.cz/yahoo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!