Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alergie
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Ahoj.Včera i dnes jsem se Cindy byla u veta.Okolo očí a na jedné straně u tlamičky se jí udělala jakási alergie,je to růžové a bez srsti.Včera jsme dostali jen Ciplox do očí a doporučení vrátit se k původní stravě.Začala jsem totiž krmit novými granulemi-Belcando.Tlamičku otíráme řepíkem lékařským.Zlepšilo se to, naopak nastala reakce po celém těle, hlavně na bříšku a v kloubním jamkách, růžový ekzém,kopřivka.Srsta má na hlavičce i těle jakoby načechranou, místy to vypadá jako bouličky.Doktorka nám dala vitamín E, nějaké ATB v injekci, šampon na večerní vykoupání a zítra máme přijít na kontrolu.Už jsem tady hledala a našla demodikózu.Bojím se, že je to ono .Co to přesně znamená, prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
demodikoza je v podstatě svrab- zjistilo byse to seškrabem nicméně to co tu popisuješ vypadá opravdu jako alergiská reakce- pokud ale nemáš jistotu nech hafu zejtra vyšetřit a na demodikozu
zpusobuje jí demodex canis

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Demodikóza jsou kožní paraziti, nějaký druh roztočů, pokud vím. Léčbu a prostředky k ní vám dá doktor. Příjde se na to pod mikroskopem, kde se analyzuje vzorek kůže.
Pokud je to ale opravdu alergie na nové krmení, přidala bych pejskovi do jídla podle velikosti asi 20 nebo 30 kapek Ostropestřce Mariánského.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 13:27 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Citace:
Stanislava Horáková píše:
Začala jsem totiž krmit novými granulemi-Belcando.Tlamičku otíráme řepíkem lékařským.Zlepšilo se to, naopak nastala reakce po celém těle, hlavně na bříšku a v kloubním jamkách, růžový ekzém,kopřivka.Srsta má na hlavičce i těle jakoby načechranou, místy to vypadá jako bouličky.Doktorka nám dala vitamín E, nějaké ATB v injekci, šampon na večerní vykoupání a zítra máme přijít na kontrolu.Už jsem tady hledala a našla demodikózu.Bojím se, že je to ono .Co to přesně znamená, prosím?


Pokud má potravinovou alergii,tak stačí vynechat alegen(=nové krmivo),na to Ostropestřec nezabírá,ten jen zlepšuje enzymatický proces v játrech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Díky, kéž by to bylo jen tím krmením.Nevím, jestli to nějak souvisí, přes léto měla obojek Kiltec.
Zítra po kontrole se s dovolením ještě ozvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle naší paní doktorky obojky Kiltix jsou moc dobré na blechy a klíšťata, ale vůbec ne na demodex. Na ty doporučila kamarádce obojek Preventic. (Doufám, že si ty názvy pamatuju dobře).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2007 07:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
mudr.z.radotinska píše:
...jen zlepšuje enzymatický proces v játrech.
To není tak docela pravda. Jakmile dostanou čímkoli nárazově zabrat játra, nakope to i nadledviny, které jsou kauzální drahou na játrech závislé a to víš, co způsobí. Začnou "zlobit" hormony včetně histaminu a to je prvopočátek alergií. Z toho důvodu ostropeřcovou bylinu u alergií doporučuji. O alergiích vím své a bez detoxu ostropeřcem a případně ještě čajovou směsí přímo na látkovou výměnu si nedokáži základní vyřešení problému představit.
Za samozřejmost považuji i odstranění alergenu, který to způsobuje, tudíž zmíněná změna krmiva zpět na původní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2007 17:05 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Desenský píše:
kopřivka píše:
...jen zlepšuje enzymatický proces v játrech.
To není tak docela pravda. Jakmile dostanou čímkoli nárazově zabrat játra, nakope to i nadledviny, které jsou kauzální drahou na játrech závislé a to víš, co způsobí. Začnou "zlobit" hormony včetně histaminu a to je prvopočátek alergií. Z toho důvodu ostropeřcovou bylinu u alergií doporučuji. O alergiích vím své a bez detoxu ostropeřcem a případně ještě čajovou směsí přímo na látkovou výměnu si nedokáži základní vyřešení problému představit.
Za samozřejmost považuji i odstranění alergenu, který to způsobuje, tudíž zmíněná změna krmiva zpět na původní.


Máš to trochu zmatené.O drahách diskutovat nechci,ale kupříkladu o histaminu:není to hormon,,ale chemická látka,která se jednak tvoří v lidském organismu z buněk kůže a sliznice a také je přijímána do organismu potravou(vzniká při mikrobiologickém rozkladu potravin živočišného původu=maso,ryby,mléčné výrobky...)Zdravý organismus spouští mechanismy,které histamin likvidují.Pokud jsou tyto mechanismy porušené,dochází k reakcím-svědění,kožní vyrážka,kýchání......
Takže nadledvinky a ACTH s tím nemají co do činění.A pokud se drah týká,tak je to dráha střeva(sliznice),která má co společného s alergií.
Je obecně známé,že v potravinách přijímáme stále větší množství histaminu.
Ostropestřec má hepatoprotektivní účinky,zesiluje biosyntézu proteinů a tím i regeneraci buněk v játrech.Snižuje oxidaci tuků,snižuje vznik nespecifických zánětů v játrech,má antioxidační účinky,tlumí projevy otravy jedem.
Je pravda,že ve středomoří,odkud Ostropestřec pochází ,ho používali i k léčbě alergických projevů,což už bylo i v antice , zejména z pojídání uzených ryb.
Takže ne že by Ostropestřec působil na "vyhánění"histaminu z organismu,ale urychluje biosyntésu proteinů a tím jsou podpořeny obranné mechanismy organismu,které vyloučí histamin z těla ven.
Základní pravidlo proti alergii je :vyhnout se alergenu=histaminu.Bohužel je v každé konzervované potravině,v uzeninách,ve fermentovaných potravinách.....takže toho přijímat co nejméně. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2007 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Na veterině jsme dostali další injekci /ATB/ ještě 3 další tablety ATB, pokračujeme s vitamínem E a Ciploxem a dnes a zítra v desetiminutové koupeli šamponem pro alergiky.Kdyby do byla demodikóza, prý by se to tak nezlepšilo.Cindy vypadá dobře,kopřivka zůstala jen lehce růžová na bříšku, v uších a mezi prsty.Jsem šťastná, fakt jsem si myslela, že to bude horší, když jsem viděla ty oči.Ty má ještě podrážděné se stroupky a tlamička ještě není zcela zahojená.
Díky za rady, alespoň jsem byla info pro veta.Vaříme zatím maso a třeba zkusím brát od Vetamixu.Snad to bude ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2007 07:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kopřivka píše:
...Máš to trochu zmatené....
To vím, dík za detailnější osvětlení. Běžně čerpám z podobných zdrojů, z čehož i z medicínského hlediska vyplývá, že nesprávná funkce nadledvinek a jater skutečně přímo souvisí s alergiemi. Vím z léčitelství i to, že základní drahou u alergií a astmatu je dráha tlustého střeva, ovšem vezmu-li v potaz pentagram kauzálních zón, tudíž zón, na kterých je daný orgán závislý, vrátí mne to právě k omezené, nebo narušené funkci jater, které nesprávně "komunikují" s těmi nadledvinkami. To jen několik postřehů z léčitelství. Z medicínského hlediska to nijak výrazně nestuduji, proto asi plácám hlouposti, kdy mi jde jen o vyhodnocení "závady" bez přesných detailů, ale s jasným výsledkem.
Jinými slovy, kdyby nás doktoři ušetřili léčivům, které fungují jen jako náplasti na zalepení a schování problému, čímž však zablokovávají kauzální zóny a to spouští lavinu dalších problémů, neřešil bych tento problém ani u sebe raději přes léčitelství, které narozdíl od těch běžných doktorských praktik spolehlivě a bez následků funguje. Možná neumím vysvětlovat, co a jak přesně funguje, jen vím, že to prostě funguje a "kde je jádro pudla".

Už ze zmíněných důvodů mi jde vždycky mráz po zádech, když slyším, že na léčbu alergie napíše doktor ATB, které tam naopak nemají vůbec co dělat, protože nakopou i to, co nakopané ještě příliš není. Je snadné splašit kvanta bílých krvinek, ale co následky? Zajímá to snad někoho z těch študovaných?...
Mám dost materiálu ze Států, abych začal u svých psů řešit některé jednodušší problémy reflexní terapií, nebo biolampu pod TLS přímo na aku body a zatím to výborně funguje. Někdy se třeba netrefím, protože je to otázka milimetrů a ty body se hůře hledají, jenže doktorům je i jedno, kam ty svoje ATB bodnou a neberou v potaz, že po celém hřbetě psa jsou důležité akupunkturní body, které probodnou i s těmi jedy. Co to následně udělá s meridiány si umí spočítat i dítě na prstech jedné ruky. O tom to totiž celé je. Nejsem odpůrcem klasické medicíny. Cokoliv se dělá dobře a s rozumem, je OK a kombinaci obou variant považuji naopak za velmi konstruktivní, ale když ti veterinář na plnou hubu řekne, že kvůli lidem vždycky píchá antibiotika už proto, že "doktor, který nepíchá injekce, není doktor"... tak to tedy No komment.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2007 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Vzhledem k tomu, že si nejsem na 100% jistá tím, že alergie byla reakcí opravdu na krmivo Lamb Reice, které mně bylo doporučeno ,už nevím, jestli mohu vyzkoušet ještě nějaké granule nebo zůstat u vaření masa.Black to miluje a nic jiného nechce,naopak Cindy z drůběžího zrovna nešílí,oproti Blackovi baští skoro vše , zeleninu, ovoce...Proto jsem chtěla krmit granulemi, samozřejmě těmi nejlepšími, aby jim nechybělo nic a já nemusela pořád obstarávat maso.Poradí mi někdo?Buď zůstanu u masa a chtělo by to nějaké vitamíny /???/nebo zkusím nějaké jiné granule/???/.
Jinak po včerejší poslední koupeli je Cindina OK, zlepšila se jí kvalita srsti, méně líná.
Mohu tento šampón pro alergiky použít i pro Blacka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. lis. 2007 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis. 2007 11:00
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Já mám taky zkušenost s alergií u psa.
Nejhorší je, že postižené místo má ten můj čumák právě po stranách čumáčku, což je fakt blbý místo, protože se mu strašně dobře škrabe a taky s přehledem slízne všechny léčebné prostředky:)Napřed jsme začali s dietou, 6týdnů žral pouze uvařenou rybu a rýži, dost se to zlepšilo, ale čmuchat každý den rybu nebylo tak v pohodě a taky to lezlo dost do peněz, takže jsme přešli na veterinární dietu od Hills D/D a jsme naprosto spokojeni, nejenže to vyjde podstatně levněji než rybí filé, ale taky mu zázračně chutná.Ještě mu dělali z čumáku seškrab, tam nic nezjistili. Pak jsem narazila na jednu super veterinářku, která se na dermatologii a alergie specializuje. Ta mu hned vzala vzorek kůže z čumáčku a udělala mu alergologické testy. Z toho vyšetření té kůže mu zjistili, že má kontaktní alergii a Demodexe. Demodexe léčíme novým preparátem, kapička za krk něco jako Frontline proti blechám , jmenuje se to Advocate a taky potíráme čumák nějakou smradlavou vodou co smrdí jako ředidlo. Čumáček krásně zesvětlal a začal se „zasrsťovat“ a už tak nesvědí. Kvůli kontaktní alergii, jsme vyměnili plastové misky za keramické a vyhodili gumové míčky. V alergologických testech mu ještě vyšla pozitivní alergie na traviny, ale to ještě zkoumáme, každopádně, zlepšení o 98%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. lis. 2007 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Nám testy zatím nenabídli, protože došlo k uklidnění kůže po koupání šamponem od veta.
Na straně čumáčku to ještě není vyhojené a očička po kapkách se lepší.Mám požádat o testy, kolik asi tak stojí?Zatím jsem tam za tři dny nechala skoro dva litry.Bohužel nevím, jestli to opravdu byla alergie na nové granule nebo jako u Vás kontaktní, mohlo jít o souhru náhod.Plastové misky používáme stále, gumové hračky také,to asi nebude ono.A granule Belcando Lamb and Rice jsou právě pro alergiky...Napadá mě jiná věc díky Vám.V tom posledním týdnu jsem se byli vylítat na travnatém place vedle fotbalového hřiště.Nemůže ten trávník být něčím ošetřený?Ale to je asi blbost,že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. lis. 2007 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
trávník určitě muže být ošetřený spíš teda ten fotbalový akle ta možnost tu je už to že se to hřiště musí něčím lajnovat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. lis. 2007 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis. 2007 11:00
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Tak jsem myslela že najdu účet, ale bohužel. Myslím že ty alerologické testy vyšly i s uspáním na nějakých 1200. Nám je také na vet. kam běžně chodíme nenabídli, protože je tam nedělají, ale už se to táhlo přes půl roku a pořád samé uvidíme, uvidíme a nakonec jsem ve Vinoři potkla na akci Sen zvířat tu veterinářku a udělali jsme radikální řez a já jsem moc ráda a určitě i náš hafík, i když ho k tomu cíťu museli uspat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 13:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
no mám teď s Jumpem stejný problém. zkusím ty granule hills pro alergiky. pokud dobře počítám, tak se mu to objevilo po té, co jsem začala krmit stone crickem. tak uvidíme, jestli to přinese nějakou změnu..

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Barus píše:
no mám teď s Jumpem stejný problém. zkusím ty granule hills pro alergiky. pokud dobře počítám, tak se mu to objevilo po té, co jsem začala krmit stone crickem. tak uvidíme, jestli to přinese nějakou změnu..

Zase se nám to vrátilo, i když teď je to nezhojené , ale v klidu.Jsme už po testech a máme zjištěné alergeny:roztoče,traviny,některé stromy,rýže,ječmen.Najela jsem na doporučené dietní granule, teď právě K9.Baští jinak zeleninu i ovoce a vařené maso.Zkouším syrové,ale to nechce.Roztočům se nevyhnu a trávě taky ne.Přidávali jsme vit. E a nějaký olej kvůli línání.Srst lepší.Dávali jsme i Ostropestřec, na to mi vet řekla, že pro psy to moc dobré není .Nehádala jsem se s ní.Teď to zkouším chvíli neřešit.Uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
no já na testech ještě nebyla, ale budu muset zajít..určitě to bude alergie, když mu to trvá tak dlouho :-/
no jsem zvědavá, co nám na to řeknou..

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: sob 29. kvě. 2010 14:01 
Offline

Registrován: ned 04. dub. 2010 10:33
Příspěvky: 7
Bydliště: Ústecký kraj
Zdravím všechny,
taky bych měla otázku ohledně alergie. Můj čtyřlletý pes se z jara a v létě začne drbat. Parazity nemá, to vím jistě a granule nebo obecně jídlo, jsme neměnili, tak to z toho být nemůže. Tak jsem nad tím tak přemýšlela a s největší pravděpodobností má alergii na pily. Jelikož to odpovídá tomu období, kdy se drbe.
Když to "přijde", nejčastěji se škrábe, když jsme venku a škrábe se v oblasti boků a hlavy, a když začnou kvést trávy, většinou mu zesvětlá čumák a okolí očí. Navíc mu malinko vypadá srst v oblasti vnějších koutků očí a v koutcích u tlamy.
Chtěla jsem se zeptat na nějakou přírodní léčbu, která by na to mohla pomoct. Naštěstí nejsou ty projevy tak drastické (minulá léta jsme "přežili" bez léčby), ale když už jsem přišla na příčinu, ráda bych s tím něco dělala. K vetovi se mi s tím zatím moc nechce, jelikož by mu dal prášky a jak jsem psala, raději bych zkusila něco z přírody. Taky, pokud by to šlo, bych se ráda dozvěděla nějaké akupunkturní body, co se týče alergie u psa. Děkuju :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 07:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle téma má společné řešení.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: stř 06. úno. 2013 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Zdravím,

u mé čuby (xNO, 6měsíců) se před několika týdny objevila na neosrstěných či jen řidce osrstěných místech bricha a vnitřních stehen něco jako vyrážka. Jedná se o rudé flíčky oválného tvaru, které se počase vyloupou povrchovým strupem a zůstane po nich světlejší místo. Nevypadají nijak extra svědivě, čuba si je jen líže a trochu se v nich nimrá zubama. Vet mi sdělil (bez bližšího vizuálního prozkoumání), že se jedná o alergii, že se někde "protáhla křovím" a podráždila si kůži, ať to nijak neřeším, maximálně že to můžu mazat kortikoidovou mastí.. víceméně nad tím mávl rukou. Vyrážka ale nemizí a přijde mi, že se zhoršuje. Poradíte nějakou přírodní medicínu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: stř 06. úno. 2013 10:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Už s tím asi budu otravná, ale u nás to zabírá "na vše". Vydrbat pořádně betadinou po venčení a následně vykoupat v sirném mýdle. Aby se pes nemusel koupat celý, stačí namočit postižené místo a napatlat to mýdlem bez oplachování. Tu síru bych dávala prvních pár dní, cca 3, ráno a večer. Mělo by to zabrat.

Další varianty: vydrbat do Drags Imunem, oplachovat řepíčkovým čajem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: stř 06. úno. 2013 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Super Evi, díky za radu, určitě vyzkouším ;))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: ned 24. bře. 2013 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Ahoj!
Naše basenji slečna je alergická na chemii.
Vloni v létě vlezla do bazénu s chlorovanou vodou, do půl hodiny celá otekla, nejvíc na krku. Tak jsme s ní hned letěli k vetovi, kde jí dali protialergickou injekci.
Už od mala nesmí olíznout žádnou chemi, např. jar, barvu na vlasy. Když byla jako štěně tak jsem vytírala a ona mi olízla vodu v které byl jar, hned otekla. Měla stejný problém jako v bazénu.
Vet nám poradil že máme do ní dostatek prášek rzdrcený vápníku a hned k nim na injekci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: ned 24. bře. 2013 21:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, a otázka je kde? :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: ned 24. bře. 2013 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Nikde jen jsem chtěla na to upozornit, to je asi špatně že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: ned 24. bře. 2013 22:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nu, nevidím důvod :wink: Alergie může být na vše. A co se týče vápníků, to je první pomoc, doktor pak většinou ještě píchne kalcium intravena. Jinak by jsi s tím svým psem měla něco dělat, přijde mi, že má snad všechny možný choroby (= má toho strašně moc, těch potíží).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 09:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zde vidím problém především v imunitě psa. Alergie je v podstatě neschopnost organismu správně fungovat, což je hodně široká záležitost. Než bych chystal drcenou tabletu kalcia, raději bych se zabýval celkovým řešením problému, než pak třeba někde najít v noci psa, kterému už není pomoci jen proto, že si nepozorovaně do něčeho sáhl.
Alergie se pod kontrolu dostat dá. Je tu samostatné téma a zbytek řeším třeba u mne na Vlčárech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Pane Desenský děkuji.
My už jsme to vyřešili, zkrátka jí hlídáme aby se ničeho nedotkla a je pokoj,.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
To je ale docela povrchove reseni :wink: Byt tebou, koukla bych se do temat zabyvajicich se imunitou a nebala se eventualne telefonicke konzultace s RD. Myslim, ze potencial na zvyseni imunity je veliky.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Ilona Přibylová píše:
Pane Desenský děkuji.
My už jsme to vyřešili, zkrátka jí hlídáme aby se ničeho nedotkla a je pokoj,.

Velmi krátkozraké, ani se mi nechce napsat řešení. To totiž neřeší nic, jen oddaluje průšvih. O den, o týden, o rok, záleží na štěstí... Přeju vám ho, ale rozhodně být na vašem místě, raději bych to opravdu řešila, nebo se o to aspoň pokusila.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. srp. 2012 09:21
Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Ilona Přibylová píše:
Pane Desenský děkuji.
My už jsme to vyřešili, zkrátka jí hlídáme aby se ničeho nedotkla a je pokoj,.


Já ti nevím, ale jak můžeš na stopro vědět, že ti s žádným tímhle alegenem nikdy za život už nepřijde do styku?.... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergii na chemii
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Pravda, poradím se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: sob 20. črc. 2013 00:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
už třetí léto se mi pes dost drbe, nejspíš má alergii na nějakou trávu, podle intenzity snad i na všechny co tu rostou. teď co nám posekali všechny louky mi přijde, že je to lepší, ale pořád nic moc :( pomáhá mu na to koupel se šamponem, fakt když ho pořádně proleju až na kost, tak vydrží tak hoďku dvě v klidu. v noci spí, zase ne že by kvůli tomu až nespal, ale i tak se drbe víc než dost. no, konečně jsem se rozhoupala a koupila mu ostropestřecový a pupalkový olej. a mám dotaz, mělo by nějaký účinek mu tím taky tu kůži mazat? do kožichu mu to holt nenaleju, ale dost si škrábe i břicho, o věčném lízaní slabin ani nemluvím,a tam tolik chlupů nemá.nebo mě napadlo ho osprchovat a použít olej místo šamponu, ale to se mi moc nezdá, jak by potom vypadal...a účinky by asi taky byly dost sporné.

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie???
PříspěvekNapsal: sob 20. črc. 2013 07:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Koupel na alergii? Vždyť je to do nebe volající blbost. Alergie je problém s funkcí orgánů látkové výměny, tedy s orgány uvnitř, ne s kožichem. Kožich je jen projev, ne příčina.
Hlavně, příčin drbání může být tolik, že bych si pořádně dupnul na doktora, ať udělá skutečnou diagnostiku a ne že bude jen něco zkoušet. Kdyby mě odbyl něčím, co zkusí, vyměnil bych ho za odborníka.
Už mockrát jsem tady u psů svých klientů odhalil skutečnou příčinu drbání jejich psa, který se například tři čtvrtě roku neustále drbal, diplomovaní doktoři tam celou tu dobu střídali ATB, kortikoidy, antihistaminika a další jedy. Přitom jsem skutečnou příčinu odhalil během minuty i bez toho jejich diplomu, navrhl skutečné odstranění příčiny a pes byl do týdne zcela zdráv.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. zář. 2012 13:43
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Ahoj, máme it.chrtíka (fenka, necelé dva roky), krmíme BARFem. Přešli jsme na BARF v jejích 6 měs. a super, miska je vždycky prázdná a neznáme to obvyklé chrtí "ofrňování" nad miskou. Hodně jsem si četla o mořské řase (že je fajn ji dávat jako doplněk do stravy), tak jsme Kelpu včera koupili. Při večerní dávce krmení jsem dle návodu dala určené množství řasy do masa se zeleninou a vše ok, Letinec spucla misku na to šup. Ráno klasika venčení a řikám si :"kruci, co to má okolo uší, nějaký bouličky neboco". Doma jsem jí pořádně prohlídla a uši uvnitř úplně rudý a horký, hlava a zadní část ucha jedna malá boule vedle druhé. Nedrbala si to, ani při dotyku nereagovala (nesvědilo jí to), protože jsem musela nutně do práce, tak jsem jí to namazala zinkovou mastí a pak letěla z práce co nejdřív zase domů. Zinek asi zabral, v podstatě už nemá na uších a hlavě nic... Má někdo podobnou zkušenost, že by po mořské řase byla taková prudká alergická reakce ?

PS: blechy nemá, srst čistá bez lupů, kůže na břiše je klidná a žádný štípanec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Ahoj, přímou zkušenost nemám, ale alergie na "cokoli mořského" nejsou nic extra vzácného, takže bych se vůbec nedivila, kór jestli se nezměnilo nic jiného a projevilo se to takhle rychle. Krom toho, v řasách se můžou ukládat všelijaké nedobroty (např. těžké kovy) - o důvod víc, je nedávat.

Dobrá zpráva je, že pokud psovi nic není, tak doplňky obecně nejsou nutné a řasy už vůbec ne :wink:. Já jsem kdysi podnikla pokus se spirulinou, psice byla radši den a půl hladem, než by se dotkla večeře, ve které toho byla byť jen trošička, tak bylo vyřešeno :D (a mezi námi, FAKT to chutná hnusně).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 20:14 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Aničko - ad chlorela a spirulina - chutná to hnusně, ale moji psi to milujou jak pangamin :shock:
nyní přidávám pouze pangamin a mikrominerál, pokud se z toho pes osypal a ihned - vypustila bych to zcela, max pro potvrzení alergie možno zkusit za nějaký čas přidat znovu, nicméně konkrétně u té řasy bych to asi neměla zapotřebí vůbec řešit.. je to lepší, jak alergie na maso, či cokoli, s čím se pes setkává denně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 22:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. zář. 2012 13:43
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Díky za reakce, ráno to fakt byla síla :(. Jsem ráda, že zinek zabral a neskočilo to u veterináře. Hned jsem dostala podezření na tu řasu, do té doby alergii neznáme a po prvním přidání do krmení tohle. Přesně jak píšete, zkusím cca za měsíc přidat dávku znovu a pokud to bude stejné, tak s řasou končíme. Chtěla jsem to zkusit hlavně z důvodu prevence zub. kamene. Čistím fence denně zuby kartáčkem a Kelpu lidi doporučují jako další podpůrný prostředek na zub. kámen, ale jak je vidět, ne každému pejskovi to sedne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: sob 29. bře. 2014 00:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
A má takové výrazné sklony k zubnímu kameni? U většiny psů pro normální údržbu stačí kosti a pomalu sušený, tvrdý chleba, případně občasné mechanické seškrábnutí (ale hraje v tom roli mj. i genetika, proto se ptám).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: ned 30. bře. 2014 07:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Všeho moc škodí, moc potravních doplňků také.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2014 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. zář. 2012 13:43
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Zdravím všechny po víkendu, v sobotu ráno nastalo velké zhoršení a otok uší (od špičky ucha směrem dovnitř cca 3 cm). Otok byl opravdu velký, na tak malého psa měla uši skoro 1 cm tlusté a horké, třepala hlavou, ale neměla tendenci to drbat. Takže jsme na nic nečekali a jeli na veterinu, dostala inj. minimální dávku kortikoidů (zhrozila jsem se), ale co se dalo dělat a pak mast 2x denně vmasírovat. Otok prosakoval kůží ven, dělaly se zasychající stroupky/krusty, veterinář nás varoval hlavně před velkým rizikem prasknutí žilky a výronem krve do chrupavky, takže jsme jí museli opravdu hlídat, aby se někde neklepla uchem o nábytek atd. Dnes je vidět veliké zlepšení, otok už včera odezněl a netřepala tolik hlavou...začervenání kůže tam ještě dnes je, ale mnohem méně než v sobotu a včera. Stroupky se pomalu odlupují, tak snad to už bude v pořádku. Jinak jsem si fakt nadávala, bylo to mojí blbostí a máte pravdu všeho moc škodí. Ad zub. kámen : čistím fence zuby každý den mechanicky kartáčkem (je zvyklá a drží), kámen zatím tedy nemá, ale u malých plemen je riziko ztráty zubů dost velké (i když krmení BARFem a kosti hodně pomáhají to je velké plus) a Kelpu jsem v podstatě zkusila jen jako další prostředek proti tvorbě kamene a tohle byl výsledek... Beru to hlavně pro sebe jako velké ponaučení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2014 18:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Anička Bylinka píše:
pokud psovi nic není, tak doplňky obecně nejsou nutné a řasy už vůbec ne :wink:. se spirulinou, psice byla radši den a půl hladem, (a mezi námi, FAKT to chutná hnusně).


Ani, souhlas se vším - jen než mně to došlo :dozdi: . Koukněte na to, čím čistíte - ono i ty pasty :o raději bez. Když suchý chleba nejí, rád aportuje - místo balonku chleba :icon_sunny:

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: alergie na mořskou řasu (Kelpa) ?
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2014 20:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
doisso píše:
...Když suchý chleba nejí, rád aportuje - místo balonku chleba :icon_sunny:
Ještě raději dodám, že na čištění zubů je funkční jen pomalu sušený tvrdý chleba. Jiný ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!