Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: snížená imunita
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2007 10:50 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Potřebovala bych poradit. Moje šestiměsíční štěndo BŠO má strašně malou imunitu. Už dvakrát ze dne na den chytil dost nebezpečnou virózu, měl vysoké horečky a bylo ho nutné léčit antibiotiky :( ...naposled v pondělí. Taky dostal demodexe (trudníka-chyba majitelky jeho matky, ale opravdu o tom nevěděla). Vet mi při poslední návštěvě řekl, ža pokud se nemoc bude ještě opakovat, bude nutné udělat komplexní vyšetření, aby se zjistilo, kde vězí problém. Chci se zeptat, co bych mohla udělat pro zvýšení jeho imunity, nebo proč se to děje...Děkuji

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2007 18:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
[quote="Johule"]Potřebovala bych poradit. Moje šestiměsíční štěndo BŠO má strašně malou imunitu. Už dvakrát ze dne na den chytil dost nebezpečnou virózu, měl vysoké horečky a bylo ho nutné léčit antibiotiky :( ...naposled v pondělí. Taky dostal demodexe (trudníka-chyba majitelky jeho matky, ale opravdu o tom nevěděla). Vet mi při poslední návštěvě řekl, ža pokud se nemoc bude ještě opakovat, bude nutné udělat komplexní vyšetření, aby se zjistilo, kde vězí problém. Chci se zeptat, co bych mohla udělat pro zvýšení jeho imunity, nebo proč se to děje...Děkuji[/quote

ahoj, my sme to mali v detstve podobné, až na virózy (tie sa nám vyhýbali) mal náš Bim od demodexa po všetky možné detské i pubertálne choroby. V dvoch rokoch to skončilo, mala som pocit, že až vtedy imunita dokončila vývoj a proste bol naraz pokoj. Vtedy som kŕmila granulami (až do troch rokov, žiaľ). Výživa veľmi na imunitu vplýva. Totiž, keby som vtedy vedela to čo dnes, okamžite prejdem na kŕmenie prirodzenou stravou, verím tomu, že by sme sa mnohým z tých sajrajtov vyhli. Dnes by som už psa ani inak nekŕmila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2007 19:05 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
trillian píše:
ahoj, my sme to mali v detstve podobné, až na virózy (tie sa nám vyhýbali) mal náš Bim od demodexa po všetky možné detské i pubertálne choroby. V dvoch rokoch to skončilo, mala som pocit, že až vtedy imunita dokončila vývoj a proste bol naraz pokoj. Vtedy som kŕmila granulami (až do troch rokov, žiaľ). Výživa veľmi na imunitu vplýva. Totiž, keby som vtedy vedela to čo dnes, okamžite prejdem na kŕmenie prirodzenou stravou, verím tomu, že by sme sa mnohým z tých sajrajtov vyhli. Dnes by som už psa ani inak nekŕmila.


já zatím krmím, půl na půl...ráno a v poledne granule a večer maso...na maso chci přjít až v Ariho dospělosti, u štěněte si netroufám a taky by mi to rodiče nepovolili....tak se bojím, že nám nezbývá než čekat :( ...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. pro. 2007 07:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Imunita a odolnost jako taková se u štěňat získává z energií rodičů a především matky toho štěněte. Jestliže se už matka štěňat "pere" s nějakým problémem, ať už zdravotním nebo psychickým, vždycky to má zásadní dopad i na její potomky. Jeden z hlavních důvodů, proč jsem odpůrcem množení štěňat, je tento. Za určitých okolností, se dá energetický deficit štěňat částečně nebo zcela "obejít", ale to je už o práci s energiemi, které těm psům většina lidí bohužel, byť podvědomě, spíše ubírá.
Malinko poodkryji roušku tajemství léčení Tachyony, o čemž sice moc rád veřejně nemluvím, ale jsou to pro lepší pochopení fakt podstatné detaily. Zemské soubory energií, ve kterých zde všechno žije mají stupnici od 1K do 189K s tím, že nula je smrt a nad horní K je už úroveň mimo náš reálný prostor a čas. Lidé běžné materiální společnosti s čakrami 1 a 7 vertikálně a 2 - 6 horizontálně natočenými komunikují a jsou naladěni na frekvenci 3K. Ano je to hodně nízko, ale tak to prostě je a snad má být. 2K je úroveň slabých energií, lítosti, sebelítosti, smutku, depresí, agrese, nenávisti, zloby a prostě slabosti s vyčerpáváním energie vlastní, čímž vzniká nutnost brát si ji jinde (energetičtí upíři), frekvence 1K už jsou nemoci, tam se může každý dostat už jen podvědomím, ale i spoustou jiných způsobů.
Psi jsou běžně na frekvencích 55K nebo jen o málo níže. To je hodně vysoko nad našemi energiemi. Dosud si léčitelé, hlavně tedy "reikaři" léčící lidi mysleli, že nemocného psa pomocí reiky naučeným na lidi také léčí. Většina je napojením na alfu soubory energií o nižší frekvenci, než je ta zvířete, ve skutečnosti dostali do nízkých hladin a to je opakem léčení. Energiemi se totiž léčí tak, že se léčitel napojuje na rovnocenné a pak na vyšší frekvence, než jsou pro daného jedince, druh, nebo odrůdu typické. Proto psi umí léčit lidi, ale zpětně je to trošku o větších znalostech, než jen o léčení lidí. Nejběžnější způsob napojení se na druhého je vyšší citová vazba, chcete-li láska.
Když to, co jsem dosud napsal, složíte do vzorce, vyjde vám, co umí způsobit příliš citové napojení psa na sebe, tedy na 3K, pokud jste v normálu. Jeho zkázu. Netrénovaný člověk se na 55K, kde jsou psi, dostane také, ale ne tak snadno jako člověk, který umí s energiemi pracovat, odpojovat se, napojovat se na nejrůznějších energetických úrovních a frekvencích. Doktoři nás z „dvojky“ dostávají především chemií, která není energeticky čistá. Každý z vás jistě zná pocit, který na vás působil třeba dopis od milované osoby, a to jste ho ještě ani neotevřeli. Ten dopis byl totiž psán s láskou, tedy na vysokých frekvencích a autor byl po dobu "výroby" dopisu myšlenkami podvědomě přeladěn na energeticky vysoké hladiny, které sami o sobě umí léčit. Z toho důvodu už samotný pohled na zatím zavřený dopis uměl zvedat vaše frekvenční hladiny, dával nám energii. Když to vezmu z druhého konce, jak na vás působí pohled na dopis s modrým pruhem? Ten jistě nebyl psán s láskou. I takto se dá za pomoci předmětů posílat doce silná a velice funkční energie na dálku, tak si vezměte, co umí udělat taková tabletka Brufenu, když se před její výrobou lékárnice doma pohádala se „starým“ nebo jí přišla obálka s modrým pruhem... Zkusil jsem před lety odolnost například Bachových kapek na tyto energie. Říká se, že Bachovky jsou výborným lékem z přírodní medicíny. ALE... Bachovky mají hodně pozitivních energií bylin a složek v nich obsažených, proto umí léčit. Jenže jejich odolnost na ostatní energie je velice špatná. Pakliže léčitel nebo výrobce těchto kapek pracuje jen s pozitivní energií o vysokých frekvencích, je všechno v pořádku. Co se však stane, když v distribučním řetězci bude jeden člověk v depresích nebo prostě negativista?... Pracuji s ještě jednou skupinou směsí bylin, které jsou hodně podobné Bachovým esencím, ale ty už se vyrábí za naprosto jiných, hodně přísných podmínek v naprosto energeticky čistém prostředí, kam mají přístup lidé jen po meditaci a musí být celkově „vyladěni“ . Také jsem je zkusil na odolnost proti „rušivým“ nebo nízkým frekvencím a dopadli mnohem lépe než ty předchozí. Tušíte, jak dopadla taková tabletka Paralenu z lékárny? Nikdy bych si ji nevzal a jde mi mráz po zádech, když vidím, kolik reklam na léky se vejde do jednoho reklamního času v pauze mezi přesladkými seriály.
Už jsem se příliš rozepsal a pro mnohé to začíná být jistě nesrozumitelné. Jde mi o to, abyste pochopili, proč je třeba necpat do psů, pokud je to alespoň trochu možné, víc léků, než kolik je schopno mu zaručeně zlepšit život. Vždyť přeci víte, že všeho moc škodí. V běžné medicíně je totiž jeden základní kámen úrazu, a to je ten fakt, že každá tabletka i bez působení energiemi na jednom místě pomůže a na několika dalších různou měrou škodí. Když se tedy jedná o závažný soubor chorob pramenících z nedostatku energie, tak je především třeba ji nějakým způsobem dodat, aby se organismus dokázal sám uzdravovat a regenerovat, ne jen přemosťovat meridiány tak, že jednu věc vyléčím a druhá se mi poškodí už jen dodáním léků z chemické továrny s nesprávnými energiemi.
Také musím u psů někdy výjimečně sáhnout po nějakém syntetickém antibiotiku, ale před tím jej alespoň důkladně energeticky očistím třeba TLC bars a nikdy ho psu nedám, když vím, že v přírodní medicíně se nachází něco stejně účinného, ale rozhodně bez vedlejších účinků.
První věc, kterou sleduji u psa se sníženou imunitou je, zda dobře dýchá, t.j. přijímá dostatek čchi a zda správně smýšlí. Myšlenka je totiž to, co je na zemi zodpovědné za veškeré zdraví.
ObrázekJsou Vánoce, proto přeji vám a vašim psům jen pozitivní myšlenky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. pro. 2007 10:06 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
mockrát děkuji za odpověď, mnoho mi toho vyjasnila
chtěla bych se zeptat, jestli bych Vám mohla zavolat a domluvit se na návštěvu, aby jste Ariho "vyladil", jestli to jde...dělá mi s těmi nemocemi dost starosti, nechci do něj cpát pořád antibiotika.
Teď v sobotu se to vrátilo-průjem, v noci zvracel, dnes přestal jíst (u něj velká vzácnost), co by jste mi doporučoval? Mám jít znovu k veterináři (určitě dostane antibiotika) nebo co bych měla dělat?

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. pro. 2007 12:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Veterinu ano, antibiotika ne. Pomohl by Streptonamid a pilule proti zvracení (na název si teď nevzpomenu, několik let jsem je nemusel použít), hlavně dieta. Z přírodních antibiotik bych použil Drags imun.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2007 10:13 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
To co jste zde napsal je hodně v souladu s mým životním postojem.

Jak jsem zde již psala, čuba (nyní cca 7 - 8 měs.) má už asi 2 měsíce kašel, ze začátku vypadala hodně zle, to jsem jí vzala k veterináři a dostávala atb., poté se na vychajdě promáčela, prochladla a bylo to zpět. Jiná veterinářka řekla, že na průduškách není nic slyšet, tak jsem dávala sirupy, čajíčky, kvalitní med, občas jednodenní hladovka...bylo to dobrý, ale jen v klidu. Stačí trochu námahy a hned se zadýchá, rozkašle. Tak mi to nedalo a byli jsme znovu u vetky. Teď má nějaké prášky proti kašli. Z toho nadšená nejsem, stav je cca stejný, kašle když se třeba rozdovádí...

Kdybyste měl nějaký tip, co by ještě mohlo pomoci, budu moc ráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2007 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Hofikos, znáš Jitrocelový sirup s echinaceou a vitaminem C? Dostaneš v lékárně.
Nám zatím vždy pomohl, psům, kočkám i lidem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2007 19:28 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Měla jsem bez echinacei, tak zkusím, díky aren.

Zajímalo by mě, jaký vliv má na zdraví psa energie z jatečních zvířat, kterou pes přijme sežráním jejich masa. Funguje to tak vůbec? Pokud ano, asi to bude trochu jiné, než kdyby si pes ulovil nějaké volně žijící zvíře, ne?

:roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2007 19:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ine to bude hlavne v tom, ze tie volne zijuce sa moc k antibiotikam a rastovym hormonom, ktorymi sa pchaju vsetky jatocne zvierata, nedostanu.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2007 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
hofikos píše:
Zajímalo by mě, jaký vliv má na zdraví psa energie z jatečních zvířat, kterou pes přijme sežráním jejich masa. Funguje to tak vůbec? Pokud ano, asi to bude trochu jiné, než kdyby si pes ulovil nějaké volně žijící zvíře, ne? :roll:

No, jestli máš na mysli energie ze strachu a stresu, tak by na to pes jako šelma měl být asi do značné míry zařízený. Samozřejmě u těch jatečných zvířat, zvlášť těch z velkochovů, může být toho stresu přesmíru, a navrch ty hormony a antibiotika, co píše Eliška.
Můžeš kupovat maso z biofarem, kde se prý se zvířaty zachází líp.
Bojím se, že kdybychom chtěli nechat pejsky si lovit, tak bysme asi narazily :-)
My teda chodíme aspoň na myši. Mám štěstí, že kolem vesnice jsou zdravé nehnojené a chemicky neošetřované louky, tak myslím, že ty myši budou ok, včetně těch, co se dostanou až do domu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 09:38 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Jo, přesně tak jsem to myslela. Ptala jsem se spíš pro zvědavost (kterou ve mě vzbudil ten dlouhý příspěvek o energiích). Krmit masem z biofarem, to bych si dovolit nemohla :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
tak to je úplne jasné, že mäso nie je stopercentné, tak ako už ani ovocie a zelenina nie sú, dokonca ani z tých biofariem, hoci, samozrejme, tá z biohospodárstva je aspoň bez umelých hnojív a postrekov, to je fakt.
Čo ale potom musí byť v extrudovanom krmive? :wink:
Ešte mi napadlo Johule, skús vyskúšať propolis - ako prírodné antibiotikum. Ideálne bez alkoholu, napr. od cdVetu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Já bych si to taky nemohla dovolit :-) S těmi energiemi mě to zajímá taky, třeba k tomu něco napíše Ruda.
Třeba ale jsem si všimla, že i ten pes někdy, zvlášť když byl ještě štěně, tak měl tendenci tu myš spíš pomalu utýrat než rychle bezbolestně zabít, a nezdálo se, že by mu to vadilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2007 20:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
I chytrý kavkazák v zemi původu nechá zabité zvíře tak tři dny ležet, než je z něho maso a ne zvíře.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2007 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
No, ale třeba vlci žerou kořist hned jak ji uloví, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2007 19:57 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
aren píše:
No, ale třeba vlci žerou kořist hned jak ji uloví, ne?

No asi nejen vlci..to sned všechny šelmy pokud nejsou zrovna nažraný ne? :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2007 21:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mají snad psi tak silnou kyselinu chlorovodíkovou v žaludku jako šelmíčci? Chytrý pes netrpící nedostatkem rozezná rozdíl mezi zvířetem a masem, i když se to stejné válí na zemi. Mimochodem vlk například netuší, co je produkt ekofarmy, není-li ze ZOO. Už jste někdy viděli vlka, jak se tváří třeba na vepřové z domácího prasete? Musel by chcípat hlady a být na pokraji smrti, aby vzal do huby něco takového.
Aren, pleteš si pojmy s dojmy, pes není šelma, jen masožravec. O tom by se však v chovech dnešní "moderní doby" dalo dlouze polemizovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2007 21:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
A jo ták,no tak pes domácí je asi něco jinýho než volně žijící šelma.
Citace:
Už jste někdy viděli vlka, jak se tváří třeba na vepřové z domácího prasete? Musel by chcípat hlady a být na pokraji smrti, aby vzal do huby něco takového

Rudo a co ten kozel co ho tam dostali na vánoce?Jak se teda na něj tvářili? :roll:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 09:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
davidkova renata píše:
...a co ten kozel co ho tam dostali na vánoce?Jak se teda na něj tvářili? :roll:
Ten je zrovna z ekofarmy. Ještě ho tam kus leží. Chceš detaily? Nejdříve vybrali komplet vnitřnosti, to je jejich zvykem. Nedávám jim to nikdy čerstvě zabité, to by se tam válel ještě nějaký čas, ale hezky uleželé a hlavně vychladlé. Tuhé maso je těžko stravitelné, proto si to nechají na pak, aby se hezky rozložilo. Vlk není žádný blb, i když už si sám neloví.
Když jsem donesl do výběhu první maso z vetamixu, sledoval jsem Macka, jak si všechno zahrabává a nechává na pak, minimálně do druhého dne, když ne déle, aby mu maso pěkně změklo. Teď připravuji maso minimálně den předem, nebo v zimě vůbec nezapínám mrazák. Pravdou je, že mrazák bych si do baráku asi nedal, ale žere mi ho už z ruky, jelikož není potřeba si jej nechávat uležet, když už uleželé je.
Na Ovčárech mi myslivci dovezli pro vlka čerstvě přejetou mladou srnu, válela se tam ve výběhu nejméně tři dny netknutá a pak teprve se do ní pustili. Za deset dní z ní zbyla čistá olízaná lebka.
Ty jsi ještě nepřišla na to, že řízek, který necháš před přípravou tak dva dny zachlazený v lednici, je mnohem měkčí a výživnější než ten, který hodíš z mrazáku rovnou na pánev? Posrmtný procec roztržení trojic nukleotidů, tripletů řetězců DNA v tomto hraje neskutečnou roli. Víš-li o čem hovořím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 09:37 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Otázka 1: A je vlček ochotný sežrat granule pro psy?

Otázka 2: Ztrácí se tedy uležením masa původní energie uhynulého zvířete? (Možná to vyjadřuji blbě, ale nevím, jak to lépe napsat - myslím tu duševní energii)

Děkuji :)

(Ještě že nejím maso a nemusím tak dlouho čekat na dlabanec :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 11:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Ty jsi ještě nepřišla na to, že řízek, který necháš před přípravou tak dva dny zachlazený v lednici, je mnohem měkčí a výživnější než ten, který hodíš z mrazáku rovnou na pánev? Posrmtný procec roztržení trojic nukleotidů, tripletů řetězců DNA v tomto hraje neskutečnou roli. Víš-li o čem hovořím.[/color]

no,nepřišla,bo maso nejni u mě nějak prioritní.Jediný co vim je,že prej maso za zabijačky se musí nechat nějakej čas odležet.V mým případě by teda leželo hodně dlouho :lol:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 11:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
1: :laughing7: ani když mají dietní den. To mu víc chutnají trnky

2: už jsem to psal několikrát, tedy znovu. Zhruba tři dny je to zvíře, pak už jen maso. Maso už nemá duši, zvíře ano.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 11:51 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
:smajlhihi: vlček má recht

tak jsem zase "znalejší" - díky :notworthy:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 12:05 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Desenský píše:
2: už jsem to psal několikrát, tedy znovu. Zhruba tři dny je to zvíře, pak už jen maso. Maso už nemá duši, zvíře ano.[/color]

no já se nepřu :oops: ,ale jen mě to zajímá...to co píšeš o té duši mě brnká na moji strunu.Jenže já jsem člověk,můžu si tohle uvědomit.Ale co ti psi či vlci?Oni přece neberou tyhle věci jako my nebo jo?Oni se přece od přírody masem živí,nemůžou se "zabývat" takovými otázkami.Krom toho v přírodě obvykle šelmy co strhnou ,okamžitě sežerou,za pár hodin nezbydou ani kosti.To se otázkou duše a masa teda nezabývají?Nebo se jí zabývají jen když zrovna nemaj hlad a můžou si to dovolit? Určitě působim dojmem tupce,ale já tomu fakt nerozumim a fakt by mě to zajímalo.Je přece i dost psů domácích,co jsou schopni ulovenýho králíka nebo ptáka aspon zčásti hned sežrat.. :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
davidkova renata píše:
Ale co ti psi či vlci?Oni přece neberou tyhle věci jako my nebo jo?Oni se přece od přírody masem živí,nemůžou se "zabývat" takovými otázkami.

Reni, právě že zvířata vnímají tyto věci mnohem jasněji, než lidé, hlavně kvůli tomu, že "nemyslí na tolik blbostí" a tím jsou vnímavější.

Jinak já jsem si taky všimla, že psi nejdřív sežerou vnitřnosti a měkké tkáně, a ten zbytek, co my bysme považovali za "dobré maso" nechají ležet. Teď už vím proč :) Teda částečně vím proč. Kvůli tvrdosti masa. Kvůli "duši" nebo "energiím" by to asi nemělo smysl, páč ta snad sídlí i v těch měkkých tkáních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Desenský píše:
Aren, pleteš si pojmy s dojmy, pes není šelma, jen masožravec.

Jsem fakt nevěděla, že je v tom rozdíl.
Šelma - zabíjí zvířata
Masožravec - jí maso.
Teda každá šelma je masožravcem, ale ne každý masožravec je šelma? Třeba jako šakali, hyeny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 14:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
aren píše:
Reni, právě že zvířata vnímají tyto věci mnohem jasněji, než lidé, hlavně kvůli tomu, že "nemyslí na tolik blbostí" a tím jsou vnímavější.

.

jo,to je jasný,spíš jsem to blbě řekla.Prostě pro ně je maso potrava,přežití,život...neumím si představit,že by brali ohled na duši zabitého zvířete pokud mají hlad a nasycení je otázkou života a smrti.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Třeba jenom tu duši nechtějí sežrat, protože je pro ně blé :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
hm, nedavno som uvazovala, ci je vhodne krmit surovym masom psa, ktory je vedeny polovne - konkretne labradora. ci pes nebude potom povazovat bazanta ci zajaca za jedlo.. z tohto, co tu teraz citam, by vyplyvalo, ze by to nemal byt problem, vsak?

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 16:28 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Drags imun jsem objednala,děkuji, ještě bych se ráda zeptala, jaké zkušenosti máte s přípravky na detoxikaci organismu od Barona...trochu jsem nad nimi uvažovala (a stejně tak nad tím odčervovadlem)

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
luciq, určite, to sú len povery.
Johule, s detoxikačnými prípravkami mám zatiaľ len sprostredkované, ale pozitívne skúsenosti. Tiež sa chystám na detoxikačnú kúru orgánov, na jar. Z ich vecí používam ešte minerály, čisto prírodný produkt a je fajn + kopec prípravkov na vonkajšie použitie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
trillian píše:
luciq, určite, to sú len povery.


praveze ja som sa o tom nikde nedocitala ani som o tom nepocula, len ma to napadlo pri debate o krmeni s kamoskou, ktora svojich labikov vedie polovne a aj ich tak vyuziva. netrufala som si hustit jej do hlavy krmenie surovym (hoci mojej to velmi prospelo), ked som si nebola ista, ci to nemoze zmenit vnimanie psa, ze zver je zradlo. ale to s tou dusou - zver vs. maso - sa mi zda dost logicke.

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
ja to zase počúvam až príliš často, kŕmiť surovým mäsom je nebezpečné, lebo pes dostane chuť zabíjať a podobné nezmysly :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
trillian píše:
ja to zase počúvam až príliš často, kŕmiť surovým mäsom je nebezpečné, lebo pes dostane chuť zabíjať a podobné nezmysly :wink:


jaj, no tak toto anooo, to som aj pocula aj citala (pocula zrovna vcera). :lol:
myslela som ohladom toho polovneho psa a krmenia surovym - to ma zaujimalo.
dnes som diskutovala s nasou veterinarkou o krmeni, prisla som si k nej kupit Roboran a odhovorila ma od toho, ze ak krmim tak ako hovorim, Roboran nepotrebujeme.. napodiv bola vetka nadsena krmenim surovym, aj ked predava granule asi 4 znaciek.. ma prekvapila prijemne..

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 14:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
tak to buď rada, je to veľmi vzácny úkaz. Naša vetka ma síce neodhovárala, ale videla som na nej, že sa jej to vôbec nepáči. Radi sme k nej chodili, často nám poradila a pomohla, ale nejako sme sa pomaly preorientovali na Trnavu, kde sú, samozrejme, nadšení z kŕmenia surovým mäsom a celkovo je to úplne iný prístup ako u iných veterinárov. :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 18:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
luciq píše:
napodiv bola vetka nadsena krmenim surovym, aj ked predava granule asi 4 znaciek.. ma prekvapila prijemne..

sa tes, ja ked som vetovi povedala ze krmim surovym tak mi povedal, ze sa potom nemam divit, ked mi pes zdochne na podvyzivu.....

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 18:27 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
eliska píše:
sa tes, ja ked som vetovi povedala ze krmim surovym tak mi povedal, ze sa potom nemam divit, ked mi pes zdochne na podvyzivu.....

:LOL:
To sou paka :wink: a jak to dělaly ty desítky generací psů před vynálezem těch úúúžasnejch a nepostradatelnejch granulí??? :roll:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
no, keď sme už pri tom kŕmení, nevšimli ste si niekto ešte jednu vec, ehm, a to že sa srsť menej špiní? Resp. akoby mala lepšiu samočistiacu schopnosť. Šampón sme použili presne pred rokom naposledy... Proste nie je treba, srsť je krásna a dokonca voňavá. Predpokladám, že je to normálne, ale aj tak ma to prekvapilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Šťastní to ľudia, čo môžu kŕmiť svojho psa mäsom!

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. pro. 2007 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
davidkova renata píše:
eliska píše:
sa tes, ja ked som vetovi povedala ze krmim surovym tak mi povedal, ze sa potom nemam divit, ked mi pes zdochne na podvyzivu.....

:LOL:
To sou paka :wink: a jak to dělaly ty desítky generací psů před vynálezem těch úúúžasnejch a nepostradatelnejch granulí??? :roll:


no asi postupne umreli na podvyzivu ;)

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. pro. 2007 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
trillian píše:
no, keď sme už pri tom kŕmení, nevšimli ste si niekto ešte jednu vec, ehm, a to že sa srsť menej špiní? Resp. akoby mala lepšiu samočistiacu schopnosť. Šampón sme použili presne pred rokom naposledy... Proste nie je treba, srsť je krásna a dokonca voňavá. Predpokladám, že je to normálne, ale aj tak ma to prekvapilo.


no to, ci sa menej spini, som si nevsimla, ale zmenu srsti som zaznamenala ako prvu - fenula mi konecne scernela (cez leto hnedocervena), srst ma krasne lesklu a fakt nezapacha.. s tym zapachom ale neviem posudit uplne, lebo teraz sa aj menej kupe vo vode, v lete bola namocena denne..
a fenula aj schudla, ale vzhladom na jej DLK je to len dobre.

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno. 2008 23:46 
Offline

Registrován: pon 28. srp. 2006 11:44
Příspěvky: 9
Bydliště: Buštěhrad
Desenský píše:

Když to, co jsem dosud napsal, složíte do vzorce, vyjde vám, co umí způsobit příliš citové napojení psa na sebe, tedy na 3K, pokud jste v normálu. Jeho zkázu. .


Četla jsem si celý článek, až neuvěřitelně mi některé věci zapadají do sebe. Řešíme problémek u psice, a to co také částečně nabourává úspěch je právě zmíněná citace. Vím, že pokud není v pohodě pán, pak se to odrazí i u psa. Ale prostě jsem v tom materiálním světě (prozatím) a je to někdy těžký boj. Dá se tomu nějak vyhnout a nepřenášet tyhle věci na psa? :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. úno. 2008 07:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Cesna píše:
...Vím, že pokud není v pohodě pán, pak se to odrazí i u psa. Ale prostě jsem v tom materiálním světě (prozatím) a je to někdy těžký boj. Dá se tomu nějak vyhnout a nepřenášet tyhle věci na psa? :idea:
Samozřejmě, jinak by měl v háji psa téměř každý. Jenom ti těď přesně nedokáži říci, co s tím, jelikož jsem praktik a musel bych vás oba poznat. Je to především o sebereflexi a její trénink se dá nastavit u každého trošku jinak, protože i ta má několik postupných úrovní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. úno. 2008 13:08 
Offline

Registrován: pon 28. srp. 2006 11:44
Příspěvky: 9
Bydliště: Buštěhrad
[[/quote]Samozřejmě, jinak by měl v háji psa téměř každý. Jenom ti těď přesně nedokáži říci, co s tím, jelikož jsem praktik a musel bych vás oba poznat. Je to především o sebereflexi a její trénink se dá nastavit u každého trošku jinak, protože i ta má několik postupných úrovní.[/quote]

No to je dobrá zpráva! :hello2: Rozumím, tyhle věci se nedají řešit mailem. Pro celkový přehled bych raději osobně vysvětlila na čem jsme pracovali. Faktem je, že naše stará psice (už babka) byla a je vůči těmto podnětům více imunní. Mladá reaguje velmi citlivě. Má to i své výhody např. v tom, že se mi s ní lépe komunikuje, většinou. Je-li to možné, objednaly bychom se někdy se psicí na konzultaci. Pořád je co se učit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Porucha imunity
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 20:44 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Zdravím,
můj kamarád má švýcarského ovčáka a vyskytl se u něj problém s imunitním systémem.Pes nebo spíš jeho tělo odmítá vlastní čenich.Probíhá to tak že se v čenichu jednou za čas vytvoří otvůrek ze kterého crčí krev a nejde to zastavit bez zákroku veterináře.Chci se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenosti či doporučení co s tím...Předem dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 18:14 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
Zdravím,prosila bych o radu.Máme 14 měsíčního labladora a od letošního května se neustále potýkáme s problémy s kůží.Začalo to jako zapařeniny,tedy alespoň tak nám to prezentoval veterinář.Jelikož jsem se s tímhle nikdy nesetkala nechali jsme pesanovi nasadit antibiotika Amoksiklav a deset dní jsme zvládli bez problémů, ovšem po 14 dnech se ony boláky vrátili zase a opět jsme skončili i veta, protože to bylo dost ošklivý - opět antibiotika (změnili veta) Cefaseptin forte a pro jistotu jsme je brali tři týdny. Krásně se to zahojilo ale nevydrželo to ani 14 dní a boláky jsou zase zptáky, následovaly stěry a zjištění, že všechny antibiotika jsou rezistentní (to nám ale mezi tím zase píchli inijekci na 14 dní s antibiotikama, protože po tabletách nám pes přestal žrát) no a teď je to asi tak dva dny co máme nová antibiotika, už ty správná je to "obyčejný" biseptol 2x denně dvě tablety. Teď se mi zdá, že má obě tváře zahojené a mám obavy, že nám za deset dní zase dají další antibiotika, protože se to přeci potřebuje přeléčit. hodlám je odmítnout, protože se mi zdá, že už jich za tu dobu co ho máme zbaštil až až a když to má dobrý nevidím důvod je do něj fedrovat znova.
dívala jsem se na ostropestřec a Drags Imun, jen nevím zda to mám nasadit hned nebo počkat po dobrání těhle antibiotik, do toho všeho nás čeká roční přeočkování a už teď to máme odsunuté na říjen protože ho chni nechat odpočinout od prášků.
jestli někdo víte jak z toho ven poraďte, dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 18:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Čim krmíte?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 18:38 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
teď momentálně Opti plus ale před tím to byla eukanuba ale tu přestal díky práškům žrát tak jsme je změnili a tyhle si vybral sám ale žádná sláva to s krmením není, už dlouho jsem ho neviděla vyluxovat mísu za 15 vteřin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 18:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo eukanuba, přesně to jsem si myslela... kupte Probican pastu a dejte psovi tak dvě tři tuby - to je na spravení mikroflory střev po těch ATB. Eukanubou už nekrmte - tipla bych si, že je to z toho (nebylo by to poprvé). Ten Drags Imun bych taky nasadila. Pokud postižený místa nemá vyholený, tak to udělejte. A doporučovala bych třeba koupele v něčem na kůži (obsahovat by to mělo síru) nebo místa natírejte konopnou mastičkou (Kaniderm nebo tak nějak se jmenuje, k dostání v lékárně). A pak hlašte jestli se to objevilo zase nebo ne :wink: (neřikám že to zabere, ale mohlo by)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!