Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:52
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 331 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. kvě. 2008 23:27
Příspěvky: 37
Bydliště: Prostějov
Ahojte,nevim kam to napsat,tak snad to nebude vadit :oops: dnes jsme byli na veterine a nase babulka ma rakovinu...nevim co vic rict,jsem uplne nanic,mame ji po lete dat kastrovat a jinak nic,ma mnoho malych nadorku na mlecnych zlazach a bude se to sirit,tak pry nema velky vyznam ji to operovat :( tot asi tak vse co jsme se dozvedeli,no p.doktor byl fajn,ja pouzila mnoho z poradny a prohlidku i ockovani jsme zvladli po dlouhe dobe vcelku bezproblemu,a to ma zas jednou zanet ucha,no nechala se v poho :wink: jenom ty ceciky ji dost boleli,tak se ohnala,no doktor to ustal,ja taky,tak jsme po skonceni moooc chvalili.omlouvam se za delku,tak nejak to vyslo... :roll:

_________________
Nejdřive pesan,pak dítě...;-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 23:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. kvě. 2008 23:27
Příspěvky: 37
Bydliště: Prostějov
Nevite nekdo poradit?nemate zkusenost?co nas ceka :?:

_________________
Nejdřive pesan,pak dítě...;-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. črc. 2008 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Alex, zavolej co nejřív Rudovi a domluv se s ním. Opravdu včera bylo pozdě. Posílám ti SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. črc. 2008 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Já držím palce,taky jsem si zazila něco podobného.Snad p.Desenský pomůže...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. črc. 2008 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. kvě. 2008 23:27
Příspěvky: 37
Bydliště: Prostějov
Dekuji Vam,vite ze vcera me tahle moznost ani nenapadla? :idea:diky

_________________
Nejdřive pesan,pak dítě...;-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. črc. 2008 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Alexandra píše:
Nevite nekdo poradit?nemate zkusenost?co nas ceka :?:

Prepáč mi úprimnosť,ale ak s tým nespravíte nič, tak ťa čaká to čo bolo aj u nás.....prišla som o svoju milovanú Danny....nechali sme sa učičíkať našim vetom, že to nemá význam operovať, kým sa to nezačne rýchlo zväčšovať...

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. črc. 2008 21:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. kvě. 2008 23:27
Příspěvky: 37
Bydliště: Prostějov
uprimnost mi nevadi,dakujem,tvojej Danny mi je velmi luto,uvidime,snad sa nieco este robit da,skusime a budeme verit ze to pomoze...

_________________
Nejdřive pesan,pak dítě...;-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. črc. 2008 06:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V případě diagnostikování rakoviny nasazuji okamžitě Dragsimun a když jsem si jist, že se jedná už o pořádný průšvih, nasadím i Bi-obran 1000, obojí seženeš na stránkách www.prozdravi.cz/?d=69878 U lidí to má značné úspěchy, u psů také. Ale chce to nasadit rychle! Dragsimun je v dostupné cenové relaci, ten Bi-Obran je na tom hůře, ale mohu tě ujistit, že zvládne více, než očekáváš. V podstatě funguje na principu toho, že pomáhá tělu vyrábět NK (natural killer) buňky, které jsou v první linii při likvidaci buněk, které nemají v těle co dělat, to zn. včetně rakovinových. Obojí zabírá už tak po dvou hodinách, proto je nezbytné včasné nasazení.
Telefon na mne máš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. črc. 2008 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Alexandra píše:
uprimnost mi nevadi,dakujem,tvojej Danny mi je velmi luto,uvidime,snad sa nieco este robit da,skusime a budeme verit ze to pomoze...

Hlavne to nevzdávajte.... Držím palce a daj vedieť, ako sa darí.

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. črc. 2008 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. kvě. 2008 23:27
Příspěvky: 37
Bydliště: Prostějov
tak leky uz mame no kapky se mi podat nepodarilo tak je vypila s kys.mlekem a druhe je pytlik s praskem tak to jsme vysypali do jidla-chci se zeptat nekoho kdo se vyzna jestli to nevadi ucinku leku,no nedovedu si predstavit dat psovi prasek jinak :oops: dekuji

_________________
Nejdřive pesan,pak dítě...;-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. črc. 2008 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alexandro pokud vím tak by nemělo ikdyž to kyselí mlíko .-))) ale budiž v ne moc velkým nožství to jde .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. črc. 2008 17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vadit by to nemělo. Zkus si nahrábnout lžicí hoblinu másla nebo paštiky, na jedné straně smáčkni, nasyp do kornoutku a zamáčkni druhou stranu. Tohle se strčí psovi do huby ke koření jazyka a trošku se mu přidrží hubina. Většinou hladce spolkne a olízne se. Je možné, že žravý pejsek to spolkne dobrovolně s tou paštikou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. črc. 2008 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Kapky kapu na piškot a pomažu paštikou nebo mletým masem. Nikdy nebyl žádný problém.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. črc. 2008 21:34 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
My jsme kapky dávali vždycky klasicky. Nakapat na lžičku potřebný počet a nalít do tlamy na jazyk. To už se vyplivnout nedá. Po olízání dát mňamku aby ošklivou chuť zajedl. Trošku drastické, ale jinak by nám to neprošlo. Léky v sypkém prášku jsme nikdy neměli, tak nemám zkušenosti. Jinak Rokýna je zmlsanej a umí odhalit i v paštice pidiprášeček a vyplivnout ho a sežrat jenom paštiku, takže někdy jiné než drastické způsoby nebyli možné jako třeba šoupnout do krku a přidržet tlamku aby nevyplivnul a za spolknutí pak pochvala a pamlsek na zahnání ošklivé chuti.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. črc. 2008 21:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kapky by se dali ještě naředit vodou a stříkačkou do huby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
To je moc smutný s tím nálezem u vašeho pejska. Já už jsem to psala v jiném tématu a koukám, že pan Desenský tady doporučil Drags imun. Jedná se o bylinkové přípravky od firmy Energy, které se dají použít i pro pejsky. Dle článku, který vyšel v jejich časopise, spíše doporučují Cytosan, kde píšou mimo jiné, že se používá u těžkých stavů s podezřením na nádorové stavy, u všech onkologických procesů, kde zpomaluje růst nádoru a brání vytváření metastáz atd. Drags imun doporučují u všec infekčních stavů, po operacích, na zrychlení hojení ran, v případě krvácení i u onkologických stavů. Třeba se to dá i kombinovat, ale to nechám na odbornících, kteří by vám určitě poradili. Teď sice na sebe prozradím trochu intimější věc, ale já jsem s Cytosanem dostala předrakovinový stav děložního čípku na základě cytologie do normálních hodnot S dávkováním byste se ale musela poradit u jejich odborníků. Centra najdete na stránkác Energy a tam si i můžete přečíst článek, který se jmenuje Energy ve veterinární medicíně. Je mi to moc líto, jestli budete chtít, tak to zkuste a určitě vám budu držet palce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. kvě. 2008 23:27
Příspěvky: 37
Bydliště: Prostějov
dekuji moc,podivam se na to,myslim ze jsem tam videla jeste i jine pripravky s podobnymi ucinky,tak neco jeste vyzkousime.moc dekuji za podporu.

_________________
Nejdřive pesan,pak dítě...;-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
určitě to zkuste, ale pokud můžu radit, tak o jejich kombinaci se poraďte. Kdyžtak pak dejte vědět, jak jste na tom. Přeju vám hodně síly a optimismu, ten někdy dělá taky zázraky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 22:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. kvě. 2008 23:27
Příspěvky: 37
Bydliště: Prostějov
dekuji,optimizmus dela doopravdy zazraky,tak snad nam pomuze...dnes jsme byli na vet.s uchem,chtela jsem se jeste poptat i o tech nadorech,no byl tam zrovna ten doktor co prvne,tak jsem to nechala tak.je fajn,no chteli jsme znat i jiny nazor...treba,mozna bude stejny,nevim,no mame prijit na kontrolu,tak zkusime pak.mame se pak objednat na kastraci-poradite me nekdo?je to nutne?pomuze ji to jeste???nechce se mi ji zbytecne trapit...vsem moc dekuji

_________________
Nejdřive pesan,pak dítě...;-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. led. 2008 00:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeňsko
Zdravím, máme 11,5 letého křížence. (NOxLAB) Zjistili jsme, že má 1 varle velké, jako tenisák. V době očkování 31.8.2008, bylo vše v normě. Cajda trpí na žlázky, které právě léčíme výplachy. Má také špatné kyčle. Vet říkal, že je to možná nádor. Máme kontrolovat velikost, bude-li to nějak růst, doporučoval by operaci. Pro jeho věk a proto, že nemá jiné potíže, by zatím neoperoval a ani jinak nezatěžoval orgány. Setkal se tím někdo? Přpadně, prosím o radu jaké bylinky, masti masti dávat. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 20:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ava píše:
Zdravím, máme 11,5 letého křížence. (NOxLAB) Zjistili jsme, že má 1 varle velké, jako tenisák. V době očkování 31.8.2008, bylo vše v normě. Cajda trpí na žlázky, které právě léčíme výplachy. Má také špatné kyčle. Vet říkal, že je to možná nádor. Máme kontrolovat velikost, bude-li to nějak růst, doporučoval by operaci. Pro jeho věk a proto, že nemá jiné potíže, by zatím neoperoval a ani jinak nezatěžoval orgány. Setkal se tím někdo? Přpadně, prosím o radu jaké bylinky, masti masti dávat. Díky

setkala jsem se s tim u jorka, nebylo teda jak tenisák, ale... Kastovali, protože to byla rakovina. Ale takhle starý nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. led. 2008 00:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeňsko
To je právě ono. Hlavně ten věk. Kdyby byl mladší, tak by to asi operovalo. Ještě dodám, že to má stejnou teplotu, jako druhé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 21:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
teplota se zvětšuje při zánětu - infekci. Zkus asi nasadit co tu Ruda radí na rakovinu - nepamatiuju si to. nebo líp, zavolj mu. Asi bych ještě počkala. A jak to sleduješ? jen zkoumáš nebo přeměřuješ - protože jinak nepoznáš, jestli se zvětšuje nebo ne. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 21:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. led. 2008 00:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeňsko
Měříme, měříme. Zjistili jsme to včera a dnes jsme byli u veta.
Nejdříve jsem myslela, že je to "jen" zánět, když už má ten zánět žlázek. Ale nebylo to horké tak, jsem to zavrhla. Je mi divné, že to narostlo tak rychle. Pravda, nekontroluji to každý den. Také jsem to tu pročítala a našla ten Cytosan. Drags imun mám doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. lis. 2008 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Sousedi mají psa, kterého náš Boran nesnáší. Když byl ještě štěndo tak mu nevadil a čím je starší tím je na něj nevrlejší a zlejší, teď (Boranovi už pomalu táhne na třetí rok) se nemůže Dan ani přiblížit k plotu, jakmile se tam objeví a zaregistruje to náš Boris je hned tam a strašně zle na něj štěká, někdy máme pocit, že rozboří i plot. Nedávno přišli sousedi od veta s tím, že jejich pes má rakovinu, rodiče si myslí, že nás Boris ho právě kuli tý rakovině, kterou z něj cítí, tolik nesnáší. Asi to nepatří zrovna sem, ale ráda bych věděla jak to teda je, jestli mu ten pes skutečně tak moc vadí kuli tý rakovině a nebo mu je prostě jen nesympatický.....

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Já si myslím, že psi poznají, když je někdo nemocný, ale ještě jsem se nesetkala, že by kvůli tomu byl zlý, spíš naopak...
Nevím čím to je, ale znám jednoho pejska, který teď v dospělosti vyjížní po svých kamarádech, se kterými si jako štěňátko hrál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
On je náš pes vůči ostatním hrozně nekamarádcký často až zlý, já osobně si nemyslím, že by to bylo nemocí, ale chtěla bych znát názor i jiných a zkušenějších

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 23:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Určitě se nepovažuji za zkušenější, spíš to byl můj názor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2009 11:27 
Zdravim vas pejskari a predevsim pane Desenský,

U nasi 3lete fenky huskyho jsme zjistili ze ma rakovinu. Byli jsme hned u veterinare, za par dni na operaci a zda se ze to slo vsechno ven. Mozna jsme meli stesti, ale jeste nemame vyhrano...
Fenka, Tara, nam prestala zrat. Musim ji krmit doslova jak male dite a nevim jak z toho ven. Kdyz ji necham at se nazere sama, bude lezet v pelechu a vyleze maximalne na zachod. Vim ze to ma souvislost s tou rakovinou. Pred tim nez ten nador sel ven, bylo na ni videt ze chce umrit, jen lezet a cekat az to prejde... A to ji nedovolim, dokud budu vedet ze mame DOBROU sanci na preziti.
Potreboval bych ji nejak dodat zase chut do zivota. Zitra jdeme vyndavat stehy a pak ji zase zacnu zlehka zatezovat, vozit ji ven a jinak se ji budu snazit zabavit, ale co kdyz to nezabare?
Musim i priznat, ze jsem drive ve vychove delal chyby, trestal jsem v situaci ktere uz nasi psi nerozumeli, a zrejme i nejake delam stale, ale ucim se...
Tara ma ze me strach kdyz si ji volam k sobe pro zradlo, je to uz delsi dobu a moc netusim proc... Jenom jednou jsem ji byl nucen vazne potrestat a to kdyz honila stado ovci a ji honil majitel stada, jinak si spolu rozumime a da se odvolat z libovolne situace...
Asi bych byl rad kdybychom mohli prijet pokud se to s ni nespravi a budu doufat ze nam poradite co delame spatne..
Mam jeste jednoho poseru co steka na lidi (sochy, obliceje na zdi) a mladou fenku huskyho.
Dekuji
Karas


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2009 13:19 
Offline

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:36
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Asi je to teď morbidní, :Hangman: ale napadlo mě, že moje dvě feny, který umřeli krátce po sobě, tak si řekli že chtěj umřít. A mohla sem se třebas po..... a nezvedla sem jim morálku ničím. Pak sem uznala prohru a trápení sem ukončila utracením, teď mam čistý svědomí že sem jim neprodlužovala bolest. Měly taky rakovinu. Ale je pravda že jim bylo 15. U 3 letýho psa je to uplně něco jinýho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2009 14:47 
Rozhodne bych ji nikdy netrapil. Pokud bych z ni mel pocit ze trpi a ja nemam zadnou moznost ji s tim pomoci, asi taky nakonec to neprijemne rozhodnuti udelam. Ale ted si myslim ze mame sanci, akorat jsem malicko bezradny...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2009 17:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Možná by pomohlo dostat ji do kolektivu děcek nebo mladejch optimistickejch psů.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2009 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Brala bych jí tam, kde se jí líbí, kde jí něco zajímá, kde si může čuchat, vyběhat se, kde má zábavu. Aby našla důvod, proč tu zůstat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 11:57 
Dneska jsme byli na vyndavani stehu, tak zacneme zase poradne chodit ven. Venku si dobrotu vezme, ale zase jenom nekdy...
My jsme do ted krmili tak ze meli neustale plne misky a mohli si vzit co chteli. Vzhledem k tomu ze maji pohyb a zadny z nich netloustnul ani nehubnul nemel jsem potrebu to menit. Obavam se ale ze budu s Tarou muset zacit davata pravidelne jidlo. Nesnis to, mas smulu, dalsi bude az zitra a uvidime za par dni...
Dostali jsme prasky na hlad, od veterinare, ale nevim jestli u nas to prasky vyresi...
Stale doufame :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě. 2009 15:53 
Uchvatne, dnes POPRVE za 3 tydny sama neco sezrala z misky.
Zda se ze jsme na dobre ceste :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě. 2009 15:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
:icon_thumright:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 21:41 
Offline

Registrován: čtv 14. srp. 2008 14:38
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 9
ahoj prosím o radu,
našla jsem u naší milované fenečky Jazzy (11let) jakoby v podpaží (pod levou přední nohou) takovou bouličku dá se to normálně chytit do ruky a nijak ji to nebolí.
půjdu s ní na veterinu (je u našich a je jen tak nepřinutím, ja jsem v Praze oni v Ostrave,takze to proste musi pockat az prijedu),myslíte, ze by mohlo jit o neco vazneho? nedovedu si predstavit, ze by mi ted umrela...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 21:43 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
jsem ve veterině laik, ale myslím že o něco vážného by jít mohlo, stejně jako vůbec nemuselo. Neboj se a počkej až co ti řekne vet :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
může to být cokoli, takhle po netu je to pouhá spekulace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 16:41 
Jeden muj pes mel na zadech kulicku, podle popisu podobnou, a bylo to jen nejaka druha kuze, nebo neco takoveho a druhy pes mel podle mne to same a byl to nador...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 13. črc. 2009 13:47 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
Ahojte, chtela jsem se zeptat, jeden muj kamarad ma doma starou fenecku, která má už pokročilou rakovinu, má prý na bříšku vysící nádor o velikosti min tenisáku. Je stále pohyblivá, žere s chutí a podle všeho tedy v rámci věku (necelých 15 let) stále vitální. Mám se za něj zeptat, jestli má ještě cenu nasazovat nějaké léky, o kterých jsem tu výše četla nebo už to nebude mít žádný účinek a smysl? Díky moc za radu.

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 13. črc. 2009 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Co se týče přírodních léků, určitě bych to zkusila. Pejskovi neublíží a vždy má cenu zkusit vše, co se dá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 06:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lenka.kys píše:
Ahojte, chtela jsem se zeptat, jeden muj kamarad ma doma starou fenecku, která má už pokročilou rakovinu, má prý na bříšku vysící nádor o velikosti min tenisáku. Je stále pohyblivá, žere s chutí a podle všeho tedy v rámci věku (necelých 15 let) stále vitální. Mám se za něj zeptat, jestli má ještě cenu nasazovat nějaké léky, o kterých jsem tu výše četla nebo už to nebude mít žádný účinek a smysl? Díky moc za radu.

na tohle neni jednoducha odpoved, zalezi na tom co mu tam roste nadoru je ohromne mnozstvi a jen cast z nich je zhobnych. V kazdem pripade bych takhle velky novotvar nechal vyndat a histologicky zjistit o co se jedna. jestli se s tim da nebo neda neco delat je dany tim nalezem.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 11:28 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
Tchor píše:
na tohle neni jednoducha odpoved, zalezi na tom co mu tam roste nadoru je ohromne mnozstvi a jen cast z nich je zhobnych. V kazdem pripade bych takhle velky novotvar nechal vyndat a histologicky zjistit o co se jedna. jestli se s tim da nebo neda neco delat je dany tim nalezem.


Operaci jim vetarinář nedoporučil, že je pes už starý. Trápí je to a chtěli by prostě pesanovi zajistit ještě nejaký ten bezbolestný čas na tomto světě bez té operace. Takže ty léky by třeba neměli žádný smysl? Uškodit ale nemůžou, ať se jedná o jaký koliv nádor, ne?

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
nevim pokud se jedna o utvar v podkozi nemel by zakrok byt problem, ale vzdy rozhoduje lekar. v kazdem pripade by nemel byt problem punkcni odber biopsie pro stanoveni druhu nadoru. Pokud je to volne v podkozi a nikam to neprorusta je pomerne vysoka sance ze to zhobny neni.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 11:45 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
Tchor píše:
nevim pokud se jedna o utvar v podkozi nemel by zakrok byt problem, ale vzdy rozhoduje lekar. v kazdem pripade by nemel byt problem punkcni odber biopsie pro stanoveni druhu nadoru. Pokud je to volne v podkozi a nikam to neprorusta je pomerne vysoka sance ze to zhobny neni.


Vyřídím jim to, popř. jim poradím, ať obejdou víc vetů, jestli to ještě neudělali.

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lenka.kys píše:
Tchor píše:
nevim pokud se jedna o utvar v podkozi nemel by zakrok byt problem, ale vzdy rozhoduje lekar. v kazdem pripade by nemel byt problem punkcni odber biopsie pro stanoveni druhu nadoru. Pokud je to volne v podkozi a nikam to neprorusta je pomerne vysoka sance ze to zhobny neni.


Vyřídím jim to, popř. jim poradím, ať obejdou víc vetů, jestli to ještě neudělali.

Pokud se pro tu biopsii rozhodnou tak se se mnou spoj. Partnerka je patolog (lidskej) a dela neoficialne i biopticky vysetreni psu pro okolni vety. Staci se domluvit a poslat vzorek fixovanej v 10% formolu v dobry uzavreny lahvicce postou. Vysledky budou cca do 3-4 pracovnich dnu od doby co to sem dorazi, poslany mejlem.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Bylinkové preparáty od Energy rozhodně neškodí a navíc působí preventivně. Kdybych já byla v jejich situaci, zašla bych do nějakého energy centra, které jsou na seznamu na stránkách energy, nechala psa vyšetřit jejich přístrojem, který určuje, jaké preparáty jsou pro něj vhodné a zkusila to. Navíc, v každém energy centru jsem se setkala s velice ochotnými lidmi, kteří mi poradili. Ze své zkušenosti mohu potvrdit, že jsou výborné. Svojí fence dávám preventivně při a 2 měsíce po hárání gynex proti falešné březosti a možným zánětům dělohy a občas dostává laktobacily (Probiosan). Když byla ve vývoji, tak jsem jí také dávala přípavek na dobrý vývoj kostí a proti křivici (Skeletin). Zatím jsem se o tom nijak blíže neinformovala, ale pracovnice v energy centru mi říkala, že by měli přijít na trh preparáty výhradně pro veterinu. Zatím jsem se uspokojila s těmi pro "lidi" , samozřejmě s jiným dávkováním, na základě článku "Přehled produktů pro veterinární použití" (http://www.energy.sk/files/2_vyrobky/pr ... ouziti.pdf), kde rozepisují, na co se jaký preparát používá u zvířat a dávkování. Jediné, co není dovoleno, je podávat Grepofit, protože na to mohou být zvířata alergická....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 12:28 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
Díkyza vaši pomoc. Přála bych si vědět co vím teď, když měla moje fenečka rakovinu, třeba by tu s náma ještě byla :cry: Je to pro mně těžké téma, hlavně ale aby to kamarádovi a jejim pesanovi pomohlo, třeba jen k vědomí, že udělali co mohli.

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 15:39 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2009 22:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Opava
Alexandra píše:
Ahojte,nevim kam to napsat,tak snad to nebude vadit :oops: dnes jsme byli na veterine a nase babulka ma rakovinu...nevim co vic rict,jsem uplne nanic,mame ji po lete dat kastrovat a jinak nic,ma mnoho malych nadorku na mlecnych zlazach a bude se to sirit,tak pry nema velky vyznam ji to operovat :( tot asi tak vse co jsme se dozvedeli,no p.doktor byl fajn,ja pouzila mnoho z poradny a prohlidku i ockovani jsme zvladli po dlouhe dobe vcelku bezproblemu,a to ma zas jednou zanet ucha,no nechala se v poho :wink: jenom ty ceciky ji dost boleli,tak se ohnala,no doktor to ustal,ja taky,tak jsme po skonceni moooc chvalili.omlouvam se za delku,tak nejak to vyslo... :roll:


Dobrý den. Já jako homeopat bych podala homeopatický lék PHYTOLACCA DECANDRA 200, /200 znamená ředění, koupíte bez receptu v lékárně /, můžete podávat 2 x denně a to dlouhodobě, jsou to malé sladké kuličky, které rozpustíte v trošce vody. Dále bych jěště podala THUJA C1000, ale tu volně v prodeji nedostanete, musela by jste navštívit nějakého homeopata, ta by zrušila negativní účinky očkování. Zamyslete se nad kastrací? Je to nutné? Má problémy s mléčnou žlázou a další zásah? Proč onemocněla ca?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 331 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!