Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:07
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 331 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 17. úno. 2011 23:43 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2009 22:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Opava
Joanna píše:
ajka píše:
věřím že v akvariich i do těch delfínu



Evi a další, no to bylo mé přesvědčení, že se kozy neočkují, protože jich není tolik jako drůbeže, prasátek... a tudíž se jim to moc nerentuje, takže díky za info. Na druhou stranu čeho se bojíme, to také můžeme vyvolat. Jsem moc ráda, že je alespoň trošku odezva.


Viděla jsem mnoho postižených a nemocných dětí a také i psů z očkování, že trošku proti očkování brojím. Hlavně epilepsie, ale i další chronické nemoci, které mohou vyvolat onemocnění. Dobrý web ohledně očkování mají Slováci, kdo by měl zájem. Dnes spousta lidí nesouhlasí s genetickou manipulací u potravin, ale téměř nikoho nenapadne, že Hexa vakcína pro děti obsahuje 3 geneticky zmanipulované nemoci, mimo škodlivých přídatných látek A NIKDO O TOM NEMLUVÍ. A to mě tak " povzbudilo", že říkám opravdu dost, Vždycky jsem rodičům radila, nebojte se, strach je velký problém, když bude dítě, nebo i pejsek zdravý, tak klidně naočkujte tetanus, obrnu, ale proti chřipce? Ale co teď. Teď jim předávám papír, jak si objednat očkovací látky jednotlivých nemocí a kdy děti očkovat, že mohou začít očkovat až v 18 měsících věku dítěte. Pak budeme méně číst o tak hrozných prognózách u dětí 3 letých, že není lék, kéž by to byla rakovina, to by šlo nějak řešit, jak tady na webu psala někde mladá maminka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Hele nebezpečný je všechno, i jít ze schodů.
Co mě na tomhle štve nejvíc, je naprostá ignorance lidí, kašlání na vlastní zdraví a naprostý nezájem si o tom cokoli zjistit, ať už jde o ně nebo jejich děti (psy). Výsledkem je, že se do všeho živého rvou "léčiva" horem dolem ve většině případů naprosto zbytečně.
Další milý fakt je, že naše děti a zvířata stejně jaksi nepatří nám, ale zřejmě státu, kterej rozhoduje, jak je máme léčit a co jim očkovat. No to už by ale bylo na kontroverzní a politicky nekorektní debatu...
Nicméně s tou rakovinou to podle mě taky může souviset.
Joanno, ty jsi lékař? Zdravotník?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no to že se díky očkování u psu prakticky vymítila parva a psinka a ČR byla uznána vztekliniy prostá je del všeho vedlejší.
osobně očkování tak jak je ted na stavený u zvířat je naprosto správný. vzteklina se musí očkovat stále myslím že je chyba že se zrušila plošná vakcinace lišek protože sousedíme například s polskem a slovenskem kde se vzteklinou stále bojují.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
ajka píše:
osobně očkování tak jak je ted na stavený u zvířat je naprosto správný. vzteklina se musí očkovat stále myslím že je chyba že se zrušila plošná vakcinace lišek protože sousedíme například s polskem a slovenskem kde se vzteklinou stále bojují.

Souhlas, jsem za ockovani lidi i zvirat.
Ale jsou i ockovani, ktere povazuji nekdy za zbytecne - treba jako zdravy clovek bez potizi se nebudu ockovat proti chripce. Vylezim si ji. Ale proti TBC, tetanu, hepatitide a kdyz jsem travila leta pod stanem tak i encefalitide jsem se nechala zaockovat a necham zaockovat i svoje deti a psy temer na vsechno. Protoze to ma smysl.
A btw. ono i kdyz jsme zeme neceho prosta, tak to neznamena, ze nam to sem nekdo nemuze zavlect. A osobne nestojim o to, mit ten klidne jeden pripad v republice, ktery bude smrtelny. Pokud tomu muzu zabranit "pitomym" ockovanim.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
ajka píše:
no to že se díky očkování u psu prakticky vymítila parva a psinka a ČR byla uznána vztekliniy prostá je del všeho vedlejší.
Není to vedlejší, akorát vidíte jen jednu stranu mince :yawinkle:
Ale ze mě si nic nedělejte, já jsem exaktní vědec vyléčený z naivní víry v "exaktnost" vědy a v podstatě se svými názory patřím do blázince... Věřte si, věřte - vakcína vás spasí a nás magory snad moderní inkvizice nepustí ke slovu :finga:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no když si vezmu co dělá aprva psinka nebo vzteklina a porovnám to s nejčastějšíma reakcema na očkování tak radši budu očkovat než aby mi pes chytnul jendu z výše jmenovaných nemocí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Zita píše:
ajka píše:
no to že se díky očkování u psu prakticky vymítila parva a psinka a ČR byla uznána vztekliniy prostá je del všeho vedlejší.
Není to vedlejší, akorát vidíte jen jednu stranu mince :yawinkle:
Ale ze mě si nic nedělejte, já jsem exaktní vědec vyléčený z naivní víry v "exaktnost" vědy a v podstatě se svými názory patřím do blázince... Věřte si, věřte - vakcína vás spasí a nás magory snad moderní inkvizice nepustí ke slovu :finga:

Hele vis jak casto se na pitevne setkavam s aktivni tuberou? - vetsinou jsou to pristehovalci nebo "socialne slabsi spoluobcane" nechci ale videt ten pruser pokud se skutecne prosadi zruseni plosne vakcinace. Vetsina TBC je rezistentni na ATB.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
ajka píše:
no když si vezmu co dělá aprva psinka nebo vzteklina a porovnám to s nejčastějšíma reakcema na očkování tak radši budu očkovat než aby mi pes chytnul jendu z výše jmenovaných nemocí

Nebo jestli si mam vybrat, jestli mi pes pojde v x letech na rakovinu, coz muze stejne, anebo na nekterou z vyjmenovanych nemoci o x let driv...
Je fakt, ze u Nera, u ktereho se nepocita s dlouhym zivotem uz nevidim smysl ockovat vzteklinu (i kdyby nemel triletou - jeste platnou). Infekcni nemoci ale ockuji. A jestli mi ted ve 14 chyti vzteklinu a budu ho muset utratit, nebo si jeste ke vsem svym nemocem prida rakovinu a budu ho muset utratit, anebo si vystaci s tim co ma a budu ho muset utratit.. to uz me tak nejak nepali. nebo mi umre na reakci z ockovani infekcnich nemoci...Nad nim to utraceni nebo nahla smrt visi uz tak dlouho, ze ho neresim.
Ovsem u mladeho psa - jestli mi stene dostane parvu , nebo v 8 letech rakovinu z ockovani (nebo z milionu jinych veci co ho za zivot potka).. to je pro mne dost velky rozdil.

Ale jinak, proti zbytecnemu naduzivani leciv jsem taky. Ale vetsina ockovani pro me neni zbytecne uziti a nejsou to ani leciva.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 19:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je očkování a očkování.... jak už psala ajka. Vzteklina, parva, psinka a podobně. Kolik štěnat a psů do jednoho roka dnes umírá na infekční nemoci a kolik před pár lety? A JAK umírá? A co se týče lidí - co třeba neštovice? Černý kašel a další onemocnění? Proč se pořádají "hromádné očkovací zájezdy" do tzv vývojových zemí, kde umíraj děti na infekční "banality pro děti v Evropě, které jsou očkované? Mají určitě taky svojí "celostní medicínu".
Očkování proti chřipce, psincáku, rakovině děložního krčku.... podle mě u 99,9 % populace zbytečné. Nehledě na na tzv "vedlejší účinky". To je kapitola sama pro sebe. Ale to jsou očkování dobrovolná.

Bojovat proti očkování mi přijde podobně pošahané, jako nedovolit transfůzi krve, kvůli víře - rodičů, ne toho nemocného jedince. Máme mozek který tyto zázraky vymyslela a musí se používat i u jejich používání - nebo nepoužívání.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 28. úno. 2011 12:28 
Offline

Registrován: ned 18. bře. 2007 19:59
Příspěvky: 1
Bydliště: karlovarsko
Dobrý den!
Naléhavě prosím o radu, vím, že je tu celé vlákno ohledně těchto problémů, ale i po přečtení poradny jsem bezradná...
Naše fenka (27 kg, bude jí 7 let) má mastocytom, nejspíš už docela dlouho, třeba i 1 rok...
Nejdřív se tvářil nenápadně, spíš jako nějaký pupínek a poté, co z něj vet odebral vzorek, vyrostl a zas zmizel a momentálně je opět celkem hmatatelný.
Naše veterinářka říká, že nejlépe řezat v co největším stádiu...
Má smysl jí nasadit výrobky firmy Energy + něco dalšího a modlit se nebo to máme nechat odstranit a až potom případně něčím podpořit imunitu atd.?
Mám obavy, že se to nepovede vybrat celé nebo se to beztak vrátí...
Zatím mi dorazil DragsImun, ale nejsem si jistá, zda správně dávkuji... Navíc měla i maličké bulky na mléčných žlázkách, ty ale zmizely a prý to byly nějaké tukové záležitosti...
Děkuji předem za reakce

_________________
To, čemu housenka říká konec světa, nazývá mistr motýlem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: stř 09. bře. 2011 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Dobrý den,
máme nemocného pesana, je to ještě prcek, má 8 měsíců a před několika dny nám začal zvracet a mít dost průjem. První den jsme jeli na ambulanci, tam ho ani pořádně neprohlédli, nezvážili, nic a píchli mu nějaké dvě injekce. Jenže se nám nelepšil, spíš naopak, tak jsme hned další den jeli k našemu vetovi, po prohmatání a rentgenu usoudili, že má oteklá střeva a nechali ho přes den na kapačkách. V noci nám zase zvracel, cestou k vetovi druhý den ráno měl samovolný průjem a nevypadal hezky. Udělali mu krevní obraz - ledviny a játra má v pohodě. Změnili mu léčbu (diagnóza - střevní chřipka s těžkým průběhem), po dvou dnech této nové léčby se nám trochu zlepšil, ale zázrak to taky není. Pořád občas zvrací a má průjem. Je hodně zesláblý, 4 dny nic nejedl, jen výživu do kapačky. Vet říkal, že má zanícená střeva a žaludek a na 95% i slinivku. Budou mu dělat ještě další testy ze stolice (má v ní trochu krev), jestli nemá nějakého parazita (název si opravdu nepamatuji). Ale opravdu mě vyděsilo, když nám vet řekl, že máme počítat i s tím, že to může být rakovina střev - a s tím prý se nedá nic dělat, jen mu usnadnit odchod do nebíčka. Proto vás prosím, pokud máte nějaké rady co mu dát, aby mu bylo líp, klidně poruším nařízení od doktora, že mu nic dávat nemáme a zkusím cokoliv. Nesnesu pohled na tu vyhublou hromádku, která odmítá cokoliv pozřít :( :( :( Chci mu nějak pomoct. Děkuji všem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: stř 09. bře. 2011 23:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Ja nechce radiť, ale v prípade, že Ti tu niekto kompetentný poradí Drags Imun, mám u seba cca polovicu. Ak by Ti poradia rýchle nasadenie, môžem Ti ho niekde v Plzni predať, poštou to asi bude pár dní trvať...

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: stř 09. bře. 2011 23:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dokud se neví co psovi je, můžeš mu víc ublížit. V kapačkách dostal základní živiny, takže hlady neumře. Jasně že není zrovna nadšený a veselý, ale to by nebyl nikdo. Pokud pes sám žrát nechce, většinou ví co dělá. Kdyby se ti začal sápat po žrádle, dej mu trošku rozvařené rýže, rozhodně ne granule a množství opravdu velmi malé.
Nejdůležitější je zjistit o co jde, najdi si opravdu dobrého veterináře - já jsem byla spokojená na Vedilabu. Pokud by se fakt nedalo nic dělat, seber všechny síly a nenech pejska trápit, ale věřím že takhle to nedopadne. Držím :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: stř 09. bře. 2011 23:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Moc díky za komentáře, je jasný, že ještě počkáme co se dozvíme, ale chci být připravená na všechno a mít "rozmyšlené strategie" pro všechny situace. Co se týče Vedilabu, tak to je právě ta ambulance, kde ho ani pořádně neprohlédli a jen mu dali nějaké injekce. Byli jsme u nich už jednou s drápem a po 4 dnech jejich léčby (udržovat v čistotě a koupat v heřmánku) nám začal dráp totálně hnisat a nakonec se musel trhat. Ale to je jedno. Kdyžtak, kdo je z Plzně nebo okolí (nebo klidně i delší vzdálenosti) a víte o nějakým fakt dobrým vetovi, napište mi. Pokud se tady nijak nehneme, jsme ochotní hledat pomoc jinde, chodíme na kliniku RPVET (vedle Mulačovky). Jinak včera večer jsme zkoušeli (protože přes den neměl průjem) vývar z rýže, ale k tomu ani nečuchl. Teď sedím vedle něj na zemi, spinká a celý se klepe, to mi trhá srdce, když mu nemůžu nijak přilepšit. Díky za rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 00:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
držím palce!

Fakt dobrý veterinár v Plzni nie je. Najlepší z tých, čo tu sú, by mohol byť snáď Zahrádka, RPVET má dve výhody: pohotovosť a odborníčku na oči. Šla by som do Prahy, pražáci tu na poradni už veľakrát spomínali, ktoré kliniky sú najlepšie, možno Ti niekto z nich dá tip.

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Ahoj všem, takže dnešní stav prcka - neustále zvrací (nažloutlá, hlenovitá, smradlavá "věc") a má průjem. Při prohmatání ho bolí místo za žaludkem, kde je slinivka a štřevo. Od zánětu střev a žaludku má chycenou i tu slinivku. Vzorky stolice jdou dnes na rozbor (jestli tam není nějakej ten hnusnej parazit) a zítra nebo dnes večer budou výsledky. Dostává léčbu jako při léčení té slinivky - léky proti zvracení, hladovka, kapačky (v těch je všechno možný). Problém je, že i přes ty léky proti zvracení nám stále zvrací :( z toho důvodu není možné do něj dostat perorální léčiva na parazity, protože je všechny vyblinká. Standardní léčba na něj prostě nepůsobí, máme se rozhodnout co bude dál. Buď se budou dělat další testy, které ovšem budou trvat kolem týdne a mezitím bude prcek stále v tomhle "nestavu" každý den na kapačkách a nebo ho otevřou a podívají se na něj zevnitř. Na RTG nebylo vidět žádné cizí těleso, ale prý pokud by tam někde měl hadr nebo kus igelitu, tak to na těch snímcích vidět není a ani se to nedá nahmatat. Při operaci by mu vzali nějaké vzorky, pokud by měl nějaké těleso, tak ho samozřejmě vyndají. Prý některým pejskům hodně pomůže i to, že jim při operaci bříško propláchnou a promasírují orgány. Máme to udělat? Je to sice radikální řešení, ale je nejrychlejší a nechceme mu zbytečně prodlužovat tenhle blbý stav. Navíc pokud by z testů nic nezjistili, tak by k tomu stejně došlo. Co myslíte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vzhledem ke stavu psíka bych do toho šla

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Co krev, v tý nic nenašli? Nemohl doma něco sežrat nebo olíznout? Nějaký prostředek na uklízení? Je to štěně. :dontknow: Přejeme vám hodně štěstí a držíme palce.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Verca_Pardubice píše:
Co krev, v tý nic nenašli? Nemohl doma něco sežrat nebo olíznout? :dontknow: Přejeme vám hodně štěstí a držíme palce.


Když mu dělali v úterý krevní obraz, tak doktorka říkala, že má lepší než předpokládala, játra a ledviny má v pořádku. Říkali, že můžou udělat další náběry a poslat je na testy, ale výsledky prej budou nejdřív začátkem příštího týdne, do tý doby by jsme tam stejně museli každý den na kapačky. Jako on vypadá líp, vrtí ocáskem, včera i nasával vůně, když jsem dělala večeři, ale co nám nejde do hlavy je proč pořád blinká, když je nedopovanej lékama proti zvracení. A průjem by taky teoreticky už mít neměl a má ho (i s trochou krve). Olíznout samozřejmě mohl kde co, ale kdyby byl otrávený, tak by to poznali z toho krevního obrazu, nebo ne?
Ještě k tomu tělesu - vet taky říkal, že pokud ty psi cítí, že mají něco v sobě, tak že hodně žerou dřevo, aby se pročistili. Je pravda, že snad celý týden před tím než začal zvracet, tak celou dobu venku trávil tím, že okusoval klacky a žvejkal šišky. Právě doufáme, že to bude to těleso, že mu ho vyndají a bude v pořádku. Ale co když ne?!?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Při podezření na cizí těleso se doporučuje kyselé zelí, ale nevím, jestli v tomhle stavu by bylo možné ho psovi podat. To by musel zhodnotit doktor.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jed nevím, jestli by z krve poznali, asi jak který... Já bych taky volila operaci a na testy nečekala. Buď to pomůže (v případě cizího tělesa), nebo aspoň budete vědět víc. Průšvihů v trávicím traktu může být mraky, některý se řešit daj, jiný hůř :? - koukni do Zdraví - Trávicí a močpohl. soustava. Moc přeju, ať je štěně v pořádku!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Zuzka M píše:
Při podezření na cizí těleso se doporučuje kyselé zelí, ale nevím, jestli v tomhle stavu by bylo možné ho psovi podat. To by musel zhodnotit doktor.


No on je v takovém stavu, že mu nejde do tý huby strčit vůbec nic :( On ani nepije (to jsem možná ještě nezmiňovala), ale kdykoli je mu blbě, třeba i když venku sežral nějakej "hnusík" a poblil se z toho (a pak už mu druhý den bylo dobře), ale prostě pokaždý, když mu není hej, tak nechce ani pít. Čumák má sevřenej vší silou, otevře ho jen když zvrací. Takže to je jeden z důvodů proč je pořád na kapačkách, aby nebyl dehydrovanej. Takže nepředpokládám, že by jsme mu mohli do huby strkat zelí (i kdyby to doktor schválil), on je prostě taková palice dubová :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Tak rozhodnutí padlo, pokud mu nebude přes noc viditelně lépe (bez zvracení a průjmu), tak zítra ráno počítáme s operací. Před chvílí jsme mluvili s doktorkou po telefonu - zatím neblinkal, průjem teda pořád má. Násilím do něj narvali něco proti parazitům, tak se teď modlíme aby to v sobě udržel a nezvrátil to. Uvidíme co budeme vědět zítra, díky všem za názory, pište dál. Je to náš první pejsek a v tomhle ještě nejsme vůbec zběhlí - zajímal by mě váš názor na různá léčiva, přírodní doplňky, apod. Ale to asi najdu v jiné části poradny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 13:32 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
hrozně moc držím palce, vím jak šílený je mít nemocnýho štěníka. Budeme na vás myslet...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Johule píše:
hrozně moc držím palce, vím jak šílený je mít nemocnýho štěníka. Budeme na vás myslet...


Děkujeme za podporu, je to děs, psychicky už jsem úplně na dně, ale snažím se být před ním v pohodě a veselá, aby to nevycítil (i když je to sakra těžký, ten jeho oddanej pohled :cry: ). I přítel drsoň dneska v ordinaci plakal, když nám říkali, že standardní léčba nezabírá a že je na nás co bude dál :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Aj my hrozne držíme psíkovi palce!

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 14:24 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
evicka1231 píše:
snažím se být před ním v pohodě a veselá, aby to nevycítil (i když je to sakra těžký, ten jeho oddanej pohled :cry: ). I přítel drsoň dneska v ordinaci plakal, když nám říkali, že standardní léčba nezabírá a že je na nás co bude dál :(

jo, tohle je na tom hrozně těžký...ale je to nutný, když nemůžete dělat nic jinýho, pomoct mu aspoň optimismem a pohodou bez litování...
Jinak myslím, že by tohle všechno měl nějakej moderátor hodit do tématu Střevní potíže, s rakovinou to (aspon pevně doufám) nemá nic společnýho...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Johule píše:
evicka1231 píše:
snažím se být před ním v pohodě a veselá, aby to nevycítil (i když je to sakra těžký, ten jeho oddanej pohled :cry: ). I přítel drsoň dneska v ordinaci plakal, když nám říkali, že standardní léčba nezabírá a že je na nás co bude dál :(

jo, tohle je na tom hrozně těžký...ale je to nutný, když nemůžete dělat nic jinýho, pomoct mu aspoň optimismem a pohodou bez litování...
Jinak myslím, že by tohle všechno měl nějakej moderátor hodit do tématu Střevní potíže, s rakovinou to (aspon pevně doufám) nemá nic společnýho...


No my taky doufáme, ale vet říkal, že se musí počítat i s nejhorším, proto jsem původně začala psát sem, ale nějak se to celkově přesměrovalo na ty střevní potíže no ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 11. bře. 2011 19:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak co?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 21:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Nejaké novinky?

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2011 14:38 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
Dobrý den od mala ma moje fenka dle meho laickeho nazoru problem z kuži jen se někde trochu píchne o vetev už je z toho rána která se pomalu šije divný je že nic necítí já říkam že je jak z papíru a trhací a ne pes do lesa a to je to roční retrívr . nicmene ted se píchla do hřbetu začlo to hnisat to ušlo po antibiotikách a včera se tam udelala boule jak pomeranč. vet okamžite operoval a vyndal prý dosti velký utvar nutno říct že ma snad třicec stehu.. poslali se vzorky na hystologii prý asi nádor... je to možné u ročního psa,? říká že se na to asi přišlo díky tomu že se do toho místa zranila ale nikdy tam žádnou bouli neměla je fit lítá žere prostě normální roční štěně.... případně že by to rakovina byla je nějaká šance ji pomoci přece mi na roce nedejde.... děkuji za jakýkoliv názor a radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2011 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bohužel to možné je, kamarádka měla s fenkou podobné problémy. Byla na takovéhle operaci celkem třikrát, pak to přešlo, je jí dnes 8 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2011 17:34 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
jako že ji třikrát neco vyndaly a pak byla v pořádku? děkuji za názor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2011 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Histologie nemusí být hned špatná - pro doufání. Náš welsh měl klíště nad kořenem ocasu, udělala se boule, vet vzal injekci, píchl, vymáčkl. Po čase opět narostla asi jako kuřecí srdíčko, tak se vyoperovala - bez laborator. testů, udělala se po necelém roce znovu, tak opět operace a labor. testy - nádor ale nezhoubný. Přeju hlavně zdraví a dobré výsledky testů.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2011 18:52 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
děkuji za podporu ja se modlim když už at to je nezhoubny kdo vi jak dlouho to vní ale zase rostlo tak snad je vše venku nezbývá nám než ted čekat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2011 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Potřebovala bych trochu poradit, v pátek 13.5. čeká Zorráka kastrace, nádor na varleti (varle zvětšený, celý nádorový, zvětšená prostata, čeká ho nějaká větší kastrace, než klasická, snad mu budou brát i šourek nebo co, ale já netušim, jak se u psů dělá klasická kastrace...). Mám doma Drags Imun, mám začít dávat teď, nebo až po operaci? Jaký dávkování v tomhle případě? Bude mu v říjnu 13, takže neni zrovna nejmladší, tak abych to nějak nepřehnala...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: ned 19. čer. 2011 20:44 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2009 22:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Opava
Zita píše:
Hele nebezpečný je všechno, i jít ze schodů.
Co mě na tomhle štve nejvíc, je naprostá ignorance lidí, kašlání na vlastní zdraví a naprostý nezájem si o tom cokoli zjistit, ať už jde o ně nebo jejich děti (psy). Výsledkem je, že se do všeho živého rvou "léčiva" horem dolem ve většině případů naprosto zbytečně.
Další milý fakt je, že naše děti a zvířata stejně jaksi nepatří nám, ale zřejmě státu, kterej rozhoduje, jak je máme léčit a co jim očkovat. No to už by ale bylo na kontroverzní a politicky nekorektní debatu...
Nicméně s tou rakovinou to podle mě taky může souviset.
Joanno, ty jsi lékař? Zdravotník?


JJ, ahojky všichni. Jsem zdravotník. Všem se omlouvám. Dlouho jsem se neozvala. Na druhý břeh odešel můj milovaný pejsek, kavalír ve 12 letech. Trošku další problémy rodinné, jak z toho ven? Tak jsem si vzpoměla na Rudu a na vás všechny. Moc vás zdravím, Rudu poprosím o pomoc SZ. Nějak došlo i na mě a moc to teda nedávám. Mám vás všechny ráda. Je mi moc smutno po pejskovi a dost mizerně z toho, kam se to vše ubírá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: ned 19. čer. 2011 20:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ahoj, Ruda čte SZ málokdy, radši zavolej :wink: hodně štěstí!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pon 20. čer. 2011 07:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Joannko, chtěla bych Ti napsat něco hezkého, ale nic mě nenapadá. Nezoufej, bude líp, věř. Moc Ti to přeju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 08:53 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Jak dlouho a v jakých dávkách mohu 7-leté feně,vážící 36 kg, po operaci nádoru na mléčné žláze,po histolce nález maligní,podávat drags-imun?Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 08:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Drags Imun se dá nasadit hned. Dávkování v těchto případech je o reakci a snášenlivosti organismu. Obvykle hledám nejvyšší možnou dávku, kterou pes snese. Nejprve dám jedno kapátko na den do žrádla. Pak ráno a večer tříčtvrteční. Jakmile to psa prožene, snížím o trošku, nebo jeden den vynechám na srovnání se, pak dám nižší dávku než před tím. Obvykle jsem se postupným zvyšováním dostal na dvě, až dvě a půl kapátka na den. Podávám do dobrání dvou lahviček s tím, že po třech týdnech dám necelý týden pauzu. Hovoříme pořád o psu váhy kolem 40kg, aby tohle někdo nedal čivavě a u kazoše bych šel ještě výš.
Jestliže je pes na ATB, je dobré chvilku držet nižžší dávku, protože ATB vyfláká mikrofloru střev, což způsobí průjem, který sice DI nezpůsobí, ale nesedí úplně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 23:08 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Rudo díky za odpověď,čekám na poštovní zásilku a přemýšlím o Biobranu1000,kamarád mi dal a poradil 70 % tinkturu konopí,nemáte s touto konopnou léčbou zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 08:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na rozdíl od DI mi nepomohla při hloubkovém zánětu. Jinou zkušenost s tím nemám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 28. čer. 2011 09:31 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
tak jsme včera nasadili drags imun,dávám jí podle rady jedno kapátko do ranního žrádla,divím se že to sežere ,chuťově jsou ty kapičky dost hořké,ale Cherry to evidentně nevadí.Každý měsíc se máme přijít podívat za našim doktůrkem,aby ji udělal sono,máme mu tuto očistnou kůru nahlásit?Jeho žena dělá s ním homeopatii,takže i on se alternativní léčbě nebrání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: úte 28. čer. 2011 09:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Doktorům svých psů říkám, jak si je dávám dohromady sám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 01. pro. 2011 13:30 
Offline

Registrován: úte 29. lis. 2011 13:18
Příspěvky: 5
Bydliště: Šaľa
Zdravim, mam 8 rocnu stafbulku a diagnostikovali jej rakovinu kosti, chcem sa spytat ako davkovat ten biobran 1000, vazi 15 kg. Dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: čtv 01. pro. 2011 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jen upozornímže rakovina kosti bez invazivního zákroku- i s ním končívá poěmrně rychle bohužel .-/

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 02. pro. 2011 08:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
... rakovina kosti bez invazivního zákroku- i s ním končívá poěmrně rychle bohužel .-/
Jak dlouho děláš Ajko do alternativní medicíny, že sem píšeš takové závěry (kraviny)? Měl jsem tu šestiletého asiata, kterému hrozila amputace přední nohy a v případě neúspěchu veterináře utracení. Vysekali jsme ho z toho kompletně, dožil se dvanácti let. U dalších psů jsme tenhle problém přinejmenším pozastavili, nebo alespoň zpomalili průběh a prodloužili tak život o několik let. Avšak detaily na net psát nelze. Každý případ je naprosto individuální a předně je nutné probrat hodně věcí osobně, jelikož všechno souvisí se vším a lidé často neumí odpovědět na spoustu otázek, které umí zodpovědět pes.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 02. pro. 2011 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já osobně třeba pro blaho psa nevidím duvod- pokud je to monžé amputace- většinou se rakovina kostí projevuje nejprve na nohách- což je ta kalsická medicína a podpořit to alternativní naopak myslím že by to tak i mělo být aby se pejskovi co nejvíce zlepšili šance na delší a spokojený život

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rakovina(((
PříspěvekNapsal: pát 02. pro. 2011 11:10 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
ajka-jasně necháš psu s osteosarkomem amputovat nohu a co? Když je to velký těžký pes, tak bude jednu nohu přetěžovat a trpět bolestmi páteře. Myslíš že je to spokojený život? Já ne.Já psa s osteosarkomem měla a nechala jsem ho uspat, byl to pitbullteriér a nehodlala jsem ho nechat mrzačit


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 331 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!