Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:02
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Tak abysme toho neměli málo, tak ke kapání ciclosporinových kapek na pigment v očích, mazání Tobrexu do oka po zranění, se Aše začla dělat na zadní pacce mezi prsty taková růžovočervená boulička. Jí to nijak nevadí, nekulhá. Zkoušela jsem jí lehce vymáčknout, ale nešlo to. Namazala jsem Aphlegminem, do rána to zmizelo, ale za dva dny se udelala znova. K vetovi jít nechci, stejně by mi zas řekl, že to nic není. Přemýšlím, jestli jí to můžu třeba něčím propíchnout a vymáčknout? Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky za rady.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Vypadá to podle popisu podobně tomu co se dělalo mému psu na nose.Spíše bych to přirovnala k puchýřku.Nevím co to je,ale určitě bych nepíchala do ničeho a čam nic nevím.Raději...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
No po pročtení mopsího fóra jsem zjistila, že se to jim to dělá hojně, ale ani veterináři na to nemaj jednotný názor - buď "zabloudilá" osina, zapouzdřená osina, alergická reakce na cosi atd. atd... A ani v léčbě se neshodnou, proto se spíše tady ptám na praktické zkušenosti. Ale dělá se to jen na nohou mezi prsty, takže to asi bude něco jiného, než u Tvého pejsáka.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 15:37 
Moji buldoci na to trpěli taky,ona tahle plemena tím hodně trpí.Celé roky jsme to řešili pouze namazáním černou mastí(Ichtoxyl),popřípadě vymáčknutím,když to šlo,a vypláchnutím Betadinou.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Tak ani po týdnu mazání Aphlegminem boule nezmizela, dnes jsem se tedy vydala za doktorem. Vypadá to na zapouzdřený cosi, vymáčknout to opravdu nejde. Máme ještě aspoň týden mazat, pokud to nezmizí, bude se řezat. Problém je, že boule je v místě, kde údajně začínají šlachy, takže by to nebylo zas až tak jednoduché to odstranit. Takže jsem se rohodla, že pokud to opravdu nezmizí, k operaci svolím pouze v případě, že to Aše začne vadit. Do teď o tom v podstatě neví.

Tlapka zeshora (není nic vidět):
Obrázek

Tlapka zespodu, boule jakoby vyrůstá ze strany posledního prstu:
Obrázek


Nějaké další nápady, jak se toho zbavit bez řezání?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 16. led. 2012 19:48 
Offline

Registrován: úte 13. říj. 2009 17:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Tábor
Tak nás tato boulička trápí 3 roky.
Na levé noze jsme jí nechali vyříznout -vytvořila se boule, léčba, nějaký čas klid. Po 2,5 letech se tvořila po 7-14dnech- podle veta jediné řešení vyříznout. Operace byla v listopadu a je leden a boule ,,přeběhla,, na pravou nohu.
Je to hrozný, znova nás čeká operace? přeběhne boule jinam?

Co jsem se ptala lidiček tak převládá názor, že se boule nezbavíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 17. led. 2012 18:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Skypi píše:
Tak nás tato boulička trápí 3 roky.
Na levé noze jsme jí nechali vyříznout -vytvořila se boule, léčba, nějaký čas klid. Po 2,5 letech se tvořila po 7-14dnech- podle veta jediné řešení vyříznout. Operace byla v listopadu a je leden a boule ,,přeběhla,, na pravou nohu.
Je to hrozný, znova nás čeká operace? přeběhne boule jinam?

Co jsem se ptala lidiček tak převládá názor, že se boule nezbavíme.

obrázek:
Obrázek

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 17. led. 2012 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
No vidiš, to vypadá stejně jako to naše před třemi lety. Tenkrát na to zabrala ATB, ale co následovalo potom už je jiná :( To teda s tímhle nemělo nic společnýho, boule zmizela.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Evi tohle jsem měla na bulině, měla to teda podstatně horší a nepodařilo se nám s tím nic udělat, rozlezlo se jí to po všech tlapkách i zespodu mezi polštářky. Ji to bolelo fest, nemohla vůbec chodit ani po hladkém chodníku, nedej bože po kamínkách nebo po krátce střižené trávě. Když se to pak naleje pořádně, tak to praskává a teče z toho taková černá hnusná tekutina.
Tehdy byl jeden veterinář toho názoru, že by na to pomohlo krmení masem, což u vás odpadá a jak vidím, evidentně by to nepomohlo. Jinak se povětšinou shodli na tom, že je to alergická reakce související se slabou imunitou a parazitoval na tom dle stěrů ještě i stafylokok. Jediné co pomohlo, bylo když jsme jsme ji zkusmo zenzymovali zevnitř i zvenčí, pak samozřejmě tvrdý kortikoidy, ale všechno jen na chvíli.
Byla to fena, co ke mně přišla za doby kdy jsem doma měla ještě tu druhou, a po čase se to objevilo i tý druhý, která to do té doby nikdy neměla.
Tak asi tak..kdybys chtěla, můžu tě napojit na lidi, kteří toto s většími či menšími úspěchy řeší a bojují s tím, aby ses případně nemusela trápit se zbytečným pátráním a zkoušením :?

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Ještě jsem zapomněla - ta druhá, ač byla nemocná s tím srdíčkem, byla jinak celkem odolná, u ní jsem tu bouli "zlikvidovala" jen potíráním Tenazymem a pak už se nikdy neobjevila.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 09:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Hnid: to bylo na mě nebo na Evu Š.?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Na všechny, koho to postihne :D ne ba ne, tohle není sranda, pokud je to to co si myslím, že to je :( ono to má takový fáze, že to třeba zmizí a pak se to vrátí dvakrát horší, ta moje fena pak měla viditelný otoky až třeba nad zápěstím a když to dole konečně ruplo, tak bylo vidět že i přes tu šílenou bolest, se jí ulevilo :(

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 13:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Osobně bych v první řadě nasadila ostropestřec - asi ideálně olej, už se dá na netu sehnat. To je z hlediska alergie.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2012 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Po delší době opět zdravím písemně..:-)
Tak máme s Bubinou podobný problém. Na třech tlapkách se jí objevily takové pupínky, na zadní mezi prostředníma prstama obří "no řekněme puchýř", občas něco vyteče, ale udělá se znovu. Navíc má i odřené tlapky od nehtů (a to je rozhodně nemá přerostlé). Do toho na levou zadní kulhá, ale jenom chvíli po té, co vstane. Nohu odlehčuje, ale když se rozejde, není nic poznat. Na této jediné nožce ty bouličky jako na potvoru nemá. Rtg negativní, na panostitidu to taky nevypadá, před měsícem vet řešil, jestli to není kolenní vaz...vypadalo to, že ne. Sedala normálně, pohyb kloubů nezaznamenal. Teď to vypadá hůř, nožku moc neohýbá, při sedu ji nedává "ukázkově", ale zlehka předkopává. V pondělí jedeme na testy, zřejmě pod narkózou :-(. Každopádně co bude s těma bouličkama, to jsem zvědavá. Náš retrívr měl takvou bouli taky, třikrát mu ji odoperovávali, narostla opět...až poté udělali rtg a zjistili, že kulhá kvůli artróze :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2012 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Tak bouličky mezi prsty vypadají na demodexe (kdo by to čekal, když už nás jednou navštívil...)
Každopádně s tím kolenním vazem to vypadá bledě :( Bubina sice nožku při chůzi zatěžuje, ale nesedne "předpisově", při čůrání se staví víc na pravou a levou uhýbá do strany, po zvednutí kulhá, pokud stojí, tak ji nadlehčuje, případně ji úplně zvedne. No vet dnes dělal různý pokusy a řikal, že od minule se to zhoršilo a nějaký menší pohyb (cca 2 milimetry) tam znát je. Zkoušel i druhou nožku, ta je v pohodě.
Zřejmě není přetržený, ale jen natržený. Takže máme dilema - operovat hned, když není 100 % jistota? Pokud se to nechá dýl, je riziko vzniku artrózy, pokud se bude operovat, co když to bude zbytečný? Na druhou stranu, pokud to koleno otevřou a zjistí, že to nebylo tím, pohnulo by se to dál. Rtg má všechno v pořádku. Už to takhle je cca 4 měsíce, nic nezabralo.
Chci poprosit o radu. Je těžký se rozhodnout...ale fakt, že se to nelepší a na nic jinýho to nevypadá...jak byste postupovali? Nebo je možný, že jsme něco s veterinářem přehlídli? :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2012 21:00 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Co se zkusit poradit s Musilem z Českého Brodu? Hodně lidí ho tu chválí jako výborného ortopeda...každopádně držím palce, tahle rozhodování jsou na nic :(

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2012 23:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Co zkusit bowenky + akupunkturu?
Barda před (ta druhá, zavázaná, na tom byla podobně):
Obrázek

dnes:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: stř 12. zář. 2012 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Petra píše:
Co zkusit bowenky + akupunkturu?
Barda před (ta druhá, zavázaná, na tom byla podobně):
Obrázek

Peťo - a jak často je třeba taková akupunktura zapotřebí? Jinak Bubině to omývám betadinou, teď jsem pořídila drags imun, začínám dávat vitamíny na srst, přecházíme na jiné krmivo...doufám, že něco zabere... :roll: Ale vypadá to škaredě...z některých puchýřků teče lepkavé cosi, ale ne krev..některé boule vypadají spíš jako otlaky...chjo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: stř 12. zář. 2012 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jj, Barda to měl na obou předních, střídavě špatné a horší, občas vytekla hromada hnisu.
Byli jsme 3x u Rudy na bowenkách, vždycky po týdnu.
Zároveň s tím (nejlépe 1-2 dny předtím, NE 2-3 dny potom) akupunktura, taky cca po týdnu, celkem 10x. Naposledy před týdnem.
Packy jsou prakticky úplně v pořádku, vypadá to že snad skončily i s tím spojené problémy s odíráním polštářků o sebe až do otevřených blbě se hojících ran.
Jinak se úplně změnila srst (předtím se začal loupat a vylysávat) a už se neobjevily stavy kdy pes je naprosto v pořádku a za hodinu není schopný vstát ze země, klepe se zimou (+30°),...

Jakákoliv jiná léčba nezabrala, veterináři shodně krčili rameny. Vliv krmení žádný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Ahoj Petro, stále platí, že se Bardovi ty boule nevrátily?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ahoj,
asi po měsíci se všechno začalo vracet, ale nasadila jsem Renol a od té doby jsou packy v pořádku. Taky zmizel věčný hnis v uších, každý týden plné žlázky,... Když jsme zkusili Renol vysadit, zase byly do měsíce boule zpátky. Teď teda zkouším místo Renolu jeden měsíc Vironal, ale zatím nevím co to udělá a rozhodně příští dávka bude zase Renol. A nejspíš přidám ještě Skeletin - mám pocit že se mu začínají sypat klouby :(
Akupunktura s bowenkama ho vytáhly do normálu, ale pak bylo potřeba to nějak srovnat aby nespadnul zase zpátky. Hlavně mi pan Toman řekl kde je zakopaný problém - packy léčit přes ledviny opravdu žádného veterináře nenapadlo a že jich to vidělo hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Myslíš, že je možný, že je i tohle projev detoxikace, že se to tudy valí ven? Momentálně dostává už asi měsíc DI a Renovet (poprvé jsem zkusila veterinární verzi).

Aktuální situace:

v neděli večer začla pajdat, už mi bylo jasný o co jde, vykoupala sem packu v řepíku a zakápla meziprstí Dragsem - toto většinou zabere a k další fázi už nedojde.

v pondělí (včera) v půl šestý to vypadalo takto (nateklé meziprstí):
Obrázek

po dvou hodinách ještě více oteklé, zarudlé a napnuté (na fotce namazané Dragsem):
Obrázek

po dalších dvou hodinách packa obřích rozměrů, prst totálně vyvrácený do strany, ale začal lehce místy odtékat hnis (nefotila jsem), omývala jsem v řepíku a čistou neředěnou betadinou, potom na noc zakápla Dragsem

ráno v úterý (dnes) celý pelech od krve a hnisu, ale packa splasklá, vykoupáno v heřmánku (řepík došel):
Obrázek


Určitě to souvisí s imunitou (o tom nepochybuju), ale spouštěčem je taky vždy mokré počasí. Takže jí budu meziprstí a prsty vyholovat a po procházkách v mokru důkladně vytírat.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to vypadá na nějaký hodně rychlý problém, nechceš zkusit tu akupunkturu? "Nahodit" organismus a dál udržovat Renolem? (rozdíl Renol x Renovet jsem nepoznala)
Jinak jí packy pořádně zespod prohlídni - u Bardy se daly najít místa odkud při šikovném vymáčknutí tekla černá kaše, další hromada se schovávala v záhybech mezi prsty a "dlaní" (jak se to u psů jmenuje?). Samotné vymáčknutí nic moc, ale packám to ulevilo - mám pocit že co se vymáčklo spodem, nemuselo se takhle boulit nahoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Zespodu prave nema vubec nic, opakuje se to vzdy jen na tomhle konkretnim miste, nikde jinde. Ja si proste myslim, ze je to ta zaparenina no...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Zapařenina by to byla, kdybys s ní vyšla do mokra a pes se vrátil s krvavou tlapkou, ale ne že den předem víš že se tam něco vyklube, tam jde prostě něco zevnitř. Bardovi se takhle na dlouhých tratích zapařily (sedřely,...?) polštářky vevnitř v tlapce, když jsem si toho nevšimla včas, tak až do krve. Ale to bylo prostě hned, ne že se to půl dne klube ven, i když je už packa v klidu. Naopak, když jsem si toho všimla včas a vzdala, tak to ze zarudnutí a náběhu na průšvih zase přešlo do klidu. Zkus tu akupunkturu, ono je to i o tom, že pan Toman u nás určil co za tím vězí a podle toho pak můžeš jet dál. Jinak prostě léčíš tlapky, ale nepřijdeš na to, že za to může něco úplně jiného - u nás ledviny, jestli u vás taky fakt nevím. To je ta co má s ledvinama problémy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
S ledvinama ne, ale s jatrama, mocakem a delohou...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: stř 20. bře. 2013 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jestli to má furt na jendom místě taky bych tam viděla nějakej jinej problém než zapaření- psum co k nám chodí s podobným problémem se tohle děje pokud tam maj nějaké cozí těleso nebo porušené kloubní pouzdro po úrazu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: ned 11. srp. 2013 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Je dobře, když si to pes olizuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: ned 11. srp. 2013 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Mandarin píše:
Je dobře, když si to pes olizuje?


To bych taky ráda věděla. Před časem jsem tady psala, že má Menek obrovskou bouli na prstě přední tlapy. Betadinovala jsem a oplachovala černým čajem. Operace musela vždycky proběhnout před odchodem na procházku, jinak si to vylizoval.
Stejně si to potom pořád čistil, až se mu tam otevřela asi 3cm rána, bylo po problému. Teď to má zacelené, akorát podle růžových chlupů kolem poznám, kde to bylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: ned 11. srp. 2013 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
My nemáme bouličku, jak jsou tu na fotkách, ale spíš opuchlý celý prst a přechází to i do druhého!
Mažu Betadinou, ale hned si to olíže.
Zjistila jsem to včera večer, takže zatím žádný pokrok :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 12. srp. 2013 10:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Olizování je nadměrné dráždění a zdroj vstupu infekce. S tímto problémem hladce pomůže akupunktura, alespoň Pavlova práce mne přesvědčila osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 12. srp. 2013 19:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lízání je fajn, ale jak které a jak čeho ... :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: pon 12. srp. 2013 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
:la: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: úte 31. kvě. 2016 07:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 17:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Vysočina
**EFCA** píše:

Obrázek



tohle má moje fenka na spodní straně packy. Je jí asi 6 let, v pěti letech jsme ji adoptovali. Pochází z množírny. Po kastraci 10 měs. (hnisavý zánět dělohy ).
před 14 dny jsme ukončili měsíční kůru s lichořeřišnicí, krmena Granulemi (Brit care adult small)
Nějaké tipy, rady?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouličky mezi prsty
PříspěvekNapsal: čtv 02. čer. 2016 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Něco na čištění střev a podporu srsti.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!