Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pon 20. kvě. 2024 14:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Když si to tak pro sebe shrnu. Pomelu lněné semínko(myslím, že bych si ho mohla pomlet do litrovky sklenice a dát do lednice, to mi pro nás línější připadá nejjednosušší), kolik se dává denně psovi? Ta lžička jak někdo psal?

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:03 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
kockoterier píše:
Když si to tak pro sebe shrnu. Pomelu lněné semínko(myslím, že bych si ho mohla pomlet do litrovky sklenice a dát do lednice, to mi pro nás línější připadá nejjednosušší), kolik se dává denně psovi? Ta lžička jak někdo psal?


l kávová lžička dvakrát týdně stačí až až

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
mudr.z.radotinska píše:

l kávová lžička dvakrát týdně stačí až až


Hele a nežlukne to pomletý? :dontknow:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:10 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
[quote="tinta76
Hele a nežlukne to pomletý? :dontknow:
[/quote]

100% ano

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
No, ale v lednici mi to chvíli vydrží, tak při tom malým množství toho teda pomelu míň, no. 8-[

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Tak to už je možná lepčí mít nastálo v kafemlejnku lněný semínko a když pudu krmit, tak nastavim misku, třikrát pomelu do každý a je vymalováno :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
A to jako myslíš, že vytáhnu dvakrát týdně mlýnek a pomelu jednu kávovou lžičku semínka jo. To mu to budu radši předkusovat. :lol:

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
kockoterier píše:
A to jako myslíš, že vytáhnu dvakrát týdně mlýnek a pomelu jednu kávovou lžičku semínka jo. To mu to budu radši předkusovat. :lol:

Jsem měla představu kafemlejnku na zdi (takovýho toho porculánovýho), ale teď mě napadl mlejnek na koření, to bude vono, hned to musim vyzkoušet :idea:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
tinta76 píše:
kockoterier píše:
A to jako myslíš, že vytáhnu dvakrát týdně mlýnek a pomelu jednu kávovou lžičku semínka jo. To mu to budu radši předkusovat. :lol:

Jsem měla představu kafemlejnku na zdi (takovýho toho porculánovýho), ale teď mě napadl mlejnek na koření, to bude vono, hned to musim vyzkoušet :idea:


Neradím, semínko je mastné, nebude to fungovat. Jediné, na čem se to dá úspěšně rozemlít, je starý mlýnek na mák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Essi píše:
Neradím, semínko je mastné, nebude to fungovat. Jediné, na čem se to dá úspěšně rozemlít, je starý mlýnek na mák.

Tak nic, mlejnek na mák se mi úspěšně polámal - byl z pvc :lol: Obstarám si pro tento účel nějaký zánovní, pokud možno litinový :idea:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Koupila jsem před mnoha lety v bazaru s měděnou násypkou, funguje i jako dekorace. Stál kolem 200 korun.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 14:13 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Essi píše:
Neradím, semínko je mastné, nebude to fungovat. Jediné, na čem se to dá úspěšně rozemlít, je starý mlýnek na mák.


Když se tam na závěr přidají ovesné vločky,tak mlýnek vysuší a nátáhnou lněný olej do sebe.
tintaNový mlýnek na koření je bezva nápad,tinta je moudrá hlavička.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 15:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
mudr.z.radotinska píše:
na klouby?,to by mne teda fakt zajímalo čím


Ľan slúži ako prirodzený zdroj omega 3 mastných kyselín a glukosamín glykanu na podporu zdravia kĺbov (reumatizmus, artróza),
zmierňuje bolesti a opuchy kĺbov. v tomto prípade je potrebné dlhodobé dávkovanie aspoň rok - dva, slúži skôr ako prevencia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 16:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
[
Citace:
quote="rea"]Ľan slúži ako prirodzený zdroj omega 3 mastných kyselín a glukosamín glykanu na podporu zdravia kĺbov (reumatizmus, artróza),
zmierňuje bolesti a opuchy kĺbov. v tomto prípade je potrebné dlhodobé dávkovanie aspoň rok - dva, slúži skôr ako prevencia.
[/quote]

Nejsem biolog,abych ti fundovaně odpověděla,ale glukosamin...keratan...protokolagen to jsou spíš komponenty pro růst vlasů.Já jen že se nikde len neuvádí jako protektivum k léčbě kloubů.Hlavní látka ve lnu jsou omega3mastné kyseliny a ligniny.A asi je je ve lnu glykosaminu tak zanedbatelné množství,že k léčbě kloubů se užívají účinější látky,ne?

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 16:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
K liečbe určený nie je. Ja píšem o prevencii, nie o liečbe. Ako o vhodnej zložke v strave. Pokiaľ to ako laik opíšem, tak sa tomu hovorí udržovanie vlhkosti kĺbu, teda chrupaviek. Myslím, že chrupavky majú čo sa týka zloženia, s vlasmi, alebo so srsťou aj niečo spoločné, nie? Ja to robím tak, že ak varím ryžu ako prílohu, čo nerobím často, ozdobím to aj semienkami ľanu a pritom ich preventívne zlupnem pár aj ja. Nikdy by som sa nespoliehala na ľan ako na liečivo. Ak by som mala vážne problémy s krvou, takisto sa nespoľahnem na žihľavu, ktorá má krv čistiť, ale použijem ju ako podporu pri liečbe.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 16:50 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
rea píše:
K liečbe určený nie je. Ja píšem o prevencii, nie o liečbe. Ako o vhodnej zložke v strave. Pokiaľ to ako laik opíšem, tak sa tomu hovorí udržovanie vlhkosti kĺbu, teda chrupaviek. Myslím, že chrupavky majú čo sa týka zloženia, s vlasmi, alebo so srsťou aj niečo spoločné, nie? Ja to robím tak, že ak varím ryžu ako prílohu, čo nerobím často, ozdobím to aj semienkami ľanu a pritom ich preventívne zlupnem pár aj ja. Nikdy by som sa nespoliehala na ľan ako na liečivo. Ak by som mala vážne problémy s krvou, takisto sa nespoľahnem na žihľavu, ktorá má krv čistiť, ale použijem ju ako podporu pri liečbe.


No nic.K tomu co píšeš nelze napsat než ANO.Člověk se má o sebe starat tak,aby k chorobě nedošlo.
Jinak ty účinky na "vlhkost kloubů" má černý sezam a pojídat,tak jak píšeš-tu ho přihodit do vařeného jídla,tu do salátu......... :lol:

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. srp. 2007 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Zdravím :P , chtěla bych poprosit o radu, co dělat, aby byla černá srst opravdu černá? Mě se tedy ty odlesky do bordó líběji, ale prý je to při posuzování na výstavě vada :? Nemyslím, že mám doma nějakýho šampiona a výstavy mě moc nelákaj, ale časem bych ho zkusila uchovnit a do tý doby bych s ním cvičně nějakou výstavku absolvovala... krmím ProPlanem - teď začínám přidávat syrové maso. Asi koupím Roboran pro černé a bílé psy - máte s tím někdo zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25. srp. 2007 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
huanakr píše:
Zdravím :P , chtěla bych poprosit o radu, co dělat, aby byla černá srst opravdu černá? Mě se tedy ty odlesky do bordó líběji, ale prý je to při posuzování na výstavě vada :? Nemyslím, že mám doma nějakýho šampiona a výstavy mě moc nelákaj, ale časem bych ho zkusila uchovnit a do tý doby bych s ním cvičně nějakou výstavku absolvovala... krmím ProPlanem - teď začínám přidávat syrové maso. Asi koupím Roboran pro černé a bílé psy - máte s tím někdo zkušenost?


treba zmenit krmivo. po dlhsom patrani, ked mi moja fenula zcervenela, som sa dopatrala, ze je to sposobene obsahom betakarotenu v krmive. nikto z dilerov granul mi nevedel povedat obsah betakarotenu, az diler FirstMate mi vysvetlil, ze betakaroten sa nenachadza len v mrkve (co som si myslela dovtedy), ale aj v zrnach kukurice, psenice (dodava im zlatozltu farbu). takze treba hladat krmivo s co najvacsim obsahom zivocisnych proteinov. ja som povodne krmila Eukanubou Puppy, ked zacala hnednut, skusila som Proplan lososovy, z coho zhnedla este viac.. potom som presla na FirstMate Maintenance, z ktoreho scernela v priebehu 3-4 tyzdnov (tak rychlo som ani necakala). Po par mesiacoch krmenia FM (roznych prichuti) som bola nutena skrmit jedno vrece Traineru, z coho mi zase brutalne zhnedla/scervenela.. teraz mame znovu FM (tyzden), tak som zvedava, za aku dobu scernie :)

Ak budes krmit maskom a granule len ako doplnok, malo by to byt OK..
Potom daj vediet, zaujima ma to.

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 06:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ano je to opravdu tak jak píše liciq.
dobré krmení na to aby černá byla čerá bílá bílá a zrzavá zrzavá je taky happydog tím krmíme mi a opravdu fena- černá s pálením- je černá a pálení má hezky pálené:-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
ju, a este chcem podotknut, ze treba skusat - nie kazde krmivo posobi na kazdeho psa.. napriklad kamaratkin flat coated retriever papa ProPlan tiez a nehnedne z neho.. takisto s tou Eukanubou..
FM ma dobre vysledky u viacerych psov co sa tyka srsti, ale tiez nemusi sadnut kazdemu psovi..
HappyDog nepoznam, idem nastudovat ;)

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Díky "černoušci" - vím, že ten zrz nádech je způsobenej betakarotenem z granulí - ProPlan nám vyhovuje (nic jinýho jsme nezkoušeli, byl nám doporučen chovatelkou), ale zkusíme tedy FM - v něm není tolik betakarotenu? A nemůže mít pak pes nedostatek? Asi si půjdu něco o betakarotenu nastudovat :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nedostatek vážně nehrozí.-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. bře. 2008 18:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Chtěla jsem se zeptat vylysaná místa na uších ,čenichu a vylysaný ocas a spoustu lupů je následek po blechách nebo to mohl být i svrab? Kůže je pod tím bez strupů.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. bře. 2008 18:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
může to bejt i něco jinýho - třeba demodex, určitě bych odčervila a přidávala pangamin, a nejlíp i vit. H


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. bře. 2008 19:00 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
může to bejt i něco jinýho - třeba demodex, určitě bych odčervila a přidávala pangamin, a nejlíp i vit. H

No nejlíp asi i veta..kvůli stěru a tak.. :idea:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. bře. 2008 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
huanakr píše:
Zdravím :P , chtěla bych poprosit o radu, co dělat, aby byla černá srst opravdu černá? Mě se tedy ty odlesky do bordó líběji, ale prý je to při posuzování na výstavě vada :? Nemyslím, že mám doma nějakýho šampiona a výstavy mě moc nelákaj, ale časem bych ho zkusila uchovnit a do tý doby bych s ním cvičně nějakou výstavku absolvovala... krmím ProPlanem - teď začínám přidávat syrové maso. Asi koupím Roboran pro černé a bílé psy - máte s tím někdo zkušenost?


Ahoj , pravděpodobně to je krmivem, naše holky chroupou celou syrovou mrkev a hnědé nejsou, ale nemusí to platit pro všechny psy stejně, krmíme mase a zeleninou s rýží nebo oves. vločkami, když není čas uvařit tak granulemi, ale dávám pozor aby neobsahovaly kukuřici ani pšenici, takže kupujeme Orijen, je sice dražší, ale kvalita vynikající. :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 07:56 
Ahoj, to vylysání a "lupy" může být dravčík - roztoč. Na to je nejlepší Stronghold, a pak přípravky po kterých se srst co nejdříve spraví.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 16:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ten pangamin neni na škodu, ale za vetem byh šla co nejdřív bo to můžou chytit i ostatní psi a nedejbože i vy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. kvě. 2008 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
Posledny asi tyzden mojmu RR zacala strasne padat srst, asi je to normalne v tomto obdobi, ale jemu pada tak zvlastne. Na chrbte v mieste kde normalne zacina ridge (ale on je bezridgovy) sa najprv urobilo take tmavsie koliesko, potom zopar dalsich, teraz su to take tmave fleky. Ako keby mu padala iba biela srst a ostava ta tmavsia, proste nepada mu rovnomerne, ale ma ten chrbat taky flakaty v jednom pase od hlavy az po polku chrbta...je tomu asi 3 tyzdne co som presla na surovu stravu. Snazim sa o roznorodost a vela priloch, nema ine problemy, stolicu ma ok. Moze to mat suvis? nenapada vas nieco?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. kvě. 2008 18:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
bezne pri prechode na surovu stravu sa to prve odrazi na srsti. proste to z neho treba "osklbat" najlepsie starou pilkou na zelezo a pockat kym narastie nova. mne sa to stalo pri mladej tiez, tak som ju osklbala ako sliepku skoro do bezsrsta( horsie to znie ako vyzera)lebo som si povedala ze to urobim na raz a poriadne a za dva tyzdne mala uplne novu krasnucku srst. inak pesak vyzara na fotke mlado, takze ak je to vyrastene stena treba ratat s tym ze mu zacala padat stenacia srst.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. kvě. 2008 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
eliska diky za odpoved, hafo ma 9 mesiacov, takze asi hombinacia oboch, osklbat ho neosklbem, ale budem kefovat aspon 2 krat do dna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. kvě. 2008 06:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lepší než kefa jsou mokré změkčelé ruce třeba po mytí nádobí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Vim, že to je asi debilní dotaz, ale přesto se ptám - je možný, že Mařeně prospělo koupání v moři na srst? Jednak mi přijde, že jí pěkně vybělila a jedna je krásná, hustá, lesklá, dobře se češe....Po koupání v moři jsem jí neoplachovala sladkou vodou, vůbec se nedrbala, nebyl problém, že by jí sůl svědila, nechtěla sem, aby mi umokřila na večer stan, tak jsem ji jen nechala oschnout od slané vody. A taky je fakt, že si vůbec nelízala nohy, což normálně dělá, když jí osychají a pak si to rozlíže až do těch mokvajících ran mezi prsty. Teď ani neměla tendence se olizovat, prostě mi přišlo, že jí to móře snad prospělo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 18:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no je to možný, zeptej se ajky ta má víc zkušeností, ale je možný, že má Mařka něco se štítnou žlázou a ten jod ji tam svědčil. Ale je to jen nápad :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já si taky myslím že je to možný, alespoň u lidí má mořská voda na kůži prokazatelně příznivý účinky, tak proč by to nemělo fungovat u hafů?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Ahojky, jelikož jsem zastáncem alternativní medicíny, tak se snažím vše nejdřív řešit bylinkami. Mám teď konkrétně na mysli firmu Energy. Teď u nich vyšel článek a i jsem se o tom bavila s jejich odborným poradcem, jak užívat jejich přípravky pro pejsky (já jsem je vyzkoušela na sobě a teď i na našem pejskovi jsem spokojená). Je tam také přípravek Renol u kterého uvádí kromě jiného, že se používá na předčasné šedivění srsti, tak jestli budete chtít, tak to můžete vyzkoušet. Jsou to kapičky, takže by se dávalo 3-5 kapek denně (musí se to ale hodně protřepat - tak 20x aby se aktivovaly látky). Po 3 týdnech braní se dává týden pauza atd. Jsou to bylinky, které jak píšou, nemohou zvířatům uškodit. Já našemu štěňátku dávám od nich minerály a přípravek, aby se dobře vyvíjely kosti.... Myslím, že jedna lahvička by stačila. Pokud si o tom budete chtít přečíst, tak zajděte na stránky Energy, kde je i seznam jejich center, kde by vám řekli víc, ale prodává se to i jinde, zpravidla v bylinkových lékárnách nebo ve zdravé výživě. Pokud byste si chtěla přečíst ten článek tak ho najdete pod názvem Energy ve veterinární medicíně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Gerda píše:
Vim, že to je asi debilní dotaz, ale přesto se ptám - je možný, že Mařeně prospělo koupání v moři na srst? Jednak mi přijde, že jí pěkně vybělila a jedna je krásná, hustá, lesklá, dobře se češe....Po koupání v moři jsem jí neoplachovala sladkou vodou, vůbec se nedrbala, nebyl problém, že by jí sůl svědila, nechtěla sem, aby mi umokřila na večer stan, tak jsem ji jen nechala oschnout od slané vody. A taky je fakt, že si vůbec nelízala nohy, což normálně dělá, když jí osychají a pak si to rozlíže až do těch mokvajících ran mezi prsty. Teď ani neměla tendence se olizovat, prostě mi přišlo, že jí to móře snad prospělo...
Mě mořská voda celkem spolehlivě hubí meziprstní plíseň na nohách a přestávají svědit. Nemá Mařka ten samý problém? A "srst" se mi taky vždycky vylepší. :lol:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 08:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Zuzka M píše:
Mě mořská voda celkem spolehlivě hubí meziprstní plíseň na nohách a přestávají svědit. Nemá Mařka ten samý problém? A "srst" se mi taky vždycky vylepší. :lol:

No je to možný, nevim, co je příčinou, ale mokvá jí kůže mezi prsty na nohách, vždy si to rozlíže tak, že nemůže chodit, potom desinfikujeme betadinou a zelenidlem a velmi rychle se to zase zaléčí. Stává se jí to po chůzi v mokré trávě, ale ne vždy, prostě fakt nevim, co to je, na alergických testech sme ještě nebyly. No a teď po koupání v móři jí nesvědilo vůbec nic. Asi tam budeme jezdit častěji :-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
K srsti mám ještě jeden poměrně akutní dotaz - kamarádka má sedmiletého berňáka a ten neuvěřitelně smrdí. Smrdí tak, že by se člověk pozvracel, jen když je pes od něj dva metry. Pes má i zdravotní potíže, může ten smrad být i tím - bere léky na slinivku, má dietu, nevyzvrací jen granule chappi (kupodivu). Myslíte, že se dá srst u berňáka nějakým způsobem prostříhat?? Dají se na něj použít nějuaké ty prořezávací kartáče? Co byste kromě teď již zcela jisté návštěvy veterináře mohli doporučit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
udělat vyšetření ještě na štítnou žlázu. prořřezávací kartíč by určitě použít šel popřípadě efilační nůžky. možná i nějaký vykoupání v nějakým dobrým šamponu. plus zkusit krmit masem msíto granuleme- muže to ebjt i po tom žrádle

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Ajka - díky, zkusim a zkusim jí přesvědčit na jinou stravu, bohužel ten pes má skoro po všem neuvěřitelnej průjem a zvrací, jedině ty chappi tráví dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
gerda a zkoušeli i přímo slinivkářskou dietu? at se poptaj u veta

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Ajka - předávám jí všechny informace, co se dozvim, tzn i tu o slinivkářské dietě předám, ať čokloje nechají vyšetřit - děkuju!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 17:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ať ho vemou klidně strojkem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
ať ho vemou klidně strojkem

Berňáka? Strojkem? Fakt? Neděláš si srandu?????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 17:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gerda píše:
Eva Štemberová píše:
ať ho vemou klidně strojkem

Berňáka? Strojkem? Fakt? Neděláš si srandu?????

a proč bych měla? stříhá se všechno když to potřebuje ted je hezky tak pokud je venku tak to zvládne aspon se mu od sluníčka pořádně vyčistí kůže (a provzdušní)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Mě se taky zdá, že by to bylo dobrý vzít ho strojkem, taky je možný, že se prostě moc zapařuje pod tím kožichem...

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ale bacha pokud by šel orpavdu strojkem na možnost přehřátí nebo spálení jo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 20:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
není diabetik? Diabetici v ketoacidoze taky šíleně smrdí, jde o čpavek....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Holky díky za rady, už mám zajištěné zapůjčení prořezávacího hřebenu, co má kamarádka na briarda, kamarádce s berňákem jsem to všechno vyřídila, byla nadšená možností psouna ostříhat, ještě před prořezáním ho několik hodiny včera vyčesávala, takže by měl bejt zaříznutej docela rychle. Vezmem ho i strojkem, ale u profi kadeřníka, ten sám bdue vědět, kam až to může bezpečně fiknout právě kvůli nebezpečí přehřátí. Co se stravy týká - musím jí přesvědčit na nějaké "lepší" granule, vím jistě, že psovi vařit nebude, protože má dvě děti a manželovy rodiče i s manželem na krku, pes tam prostě prioritou není, i když ho mají moc rádi. Jasně že záleží na poradě s veterinářem, ale už teď mapuju terén - pro psa s citlivou, neřku-li nemocnou slinivkou, pravděpodobně existují přímo určené granule, nebo diety, že jo? Máte někdo psa s takovouhle obtíží a co mu dáváte za granule?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!